Menu

Blog Wojciecha Białka

Komentarze na temat koniunktury na rynkach finansowych i w gospodarce

Ostatnia faza relatywnej słabości rynków wschodzących rozpoczęta

bialek.wojciech

Wykorzystując indeksy rynków akcji w Korei Południowej, Tajwanie, Tajlandii, Singapurze, Hongkongu i Brazylii można stworzyć przybliżenie indeksu MSCI Emerging Markets (USD) sięgające 1975 roku (patrz "Kiedy WIG-20 osiągnie 6000 pkt."). Oficjalne dane MSCI dla „Emerging Markets” dostępne są od 1988 roku, więc takie „przedłużenie” historii tego indeksu o 13 lat może dostarczyć dodatkowych informacji na temat prawideł rządzących koniunkturą na rynkach peryferyjnych. Jak widać na poniższym rysunku taki „syntetyczny” MSCI EM Index oparty na indeksach z 6 wymienionych krajów dosyć dobrze powiela faktyczne zachowanie tego „benchmarku” dla rynków wschodzących.

 

1MSCIPrzyb

 

Dysponując taka 43 letnią historią koniunktury na rynkach wschodzących można pokusić się o stworzenie wykresu względnej siły tego syntetycznego MSCI EM Index wobec S&P 500. Na wykresie tym widać wyraźny ok. 16-letni cykl (cykl Kuznetsa) z 3-ema bardzo wyraźnymi apogeami siły „Emerging Markets” wobec amerykańskiego rynku akcji w 1978 roku, 1994 roku oraz 2010 roku. Oba pełne cykle najpierw relatywnej słabości rynków wschodzących a potem ich siły (od 1978 do 1994 i od 1994 do 2010) wydają się mieć podobną strukturę: najpierw silne długotrwałe (4-5-letnie) załamanie (od punktu A do punktu B na poniższym rysunku), następnie relatywnie umiarkowane odbicie w górę (BC), następnie nawrót słabości (CD) prowadzący do testu (D) pierwotnego dołka słabości (B) i wreszcie rozpoczęcie wieloletniego (8-9-letniego okresu przewagi rynków wschodzących nad S&P 500).

 

2MSCIwzgl

 

W obecnym cyklu rozpoczętym w szczycie siły EM z końca 2010 roku mamy już za sobą silny ponad 5-letnie spadek relatywnej siły rynków wschodzących do stycznia 2016 a następnie 2-letnie odbicie w górę, które jak się wydaje kulminowało na przełomie marca i kwietnia tego roku. Jak się wydaje od 2 miesięcy trwa już faza CD przedstawionego schematu, która w przeszłości występowała w latach 1984-1986 oraz 2000-2001.

Trzy różne projekcje dalszego zachowania względnej siły EM/S&P 500 oparte na synchronizacji tych 3 cykli w odpowiednio punktach A, B i C dają rozbieżne wyniki. Dwie projekcje oparte na synchronizacji odpowiednio w punktach A i punktach B sugerują początek wieloletniego okresu przewagi EM nad S&P 500 już w październiku tego roku.

 

3MSCIwzglProj4MSCIwzglProj 

Trzecia projekcja oparta na synchronizacji w punktach C sugeruje znacznie odleglejszy termin zakończenia słabości EM – grudzień 2019 roku.

 

5MSCIwzglProj

 

To późniejsze oszacowanie wydaje się bardziej realistyczne ze względu na występujące w przeszłości ok. 20 miesięczne opóźnienie relatywnej siły EM/S&P 500 w stosunku do poziomu stóp FED.

 

6MSCIwzglFEDFundsRate

 

Na razie nie zanosi się by FED miał w najbliższym czasie zmienić kierunek polityki pieniężnej, a  jeśli dodatkowo uwzględnimy to 20 miesięczne opóźnienie, to relatywnie bliski moment końca relatywnej słabości EM (zakładając, że zaczęła się ona trwale 2 miesiące temu) wydaje się raczej mało prawdopodobny.

Podsumowując: na podstawie opisanej powyżej występującej w przeszłości cykliczności względnej siły wschodzących rynków akcji wobec S&P 500 można wstępnie uznać okres październik 2018-grudzień 2019 jako potencjalnie dobry czas na akumulację przecenionych akcji z "Emerging Markets" przed oczekiwanym później 8,5-9-letnim okresem przewagi rynków wschodzących nad rynkiem amerykańskim podobnym do tych z lat 1986-1994 i 2001-2010. 

 

Komentarze (359)

Dodaj komentarz
 • dociekliwy54

  @W.B.
  Dziękuję.

 • 2w3zalamana

  Czyli po grudniu 2019 przez np. kolejne 2 lata S&P spadnie o 50% a rynki EM o 25% co nam da ładny wykres siły rynków wschodzących :)

 • lastkura

  Zatem S@P 500 SPADNIE DO 989 PUNKTÓW - 13 LUTEGO 2020 JAKO KONSEKWENCJA DROGI R, ROZWIJAJĄCYCH SIĘ 15-26-52-14 .

 • lastkura

  Niestety spektralna amaliza EEM ,US wskazuje ,że jest to początek a nie koniec -15,26,52-------14,czyli zejście poniżej luty -marzec 2009. Oczywiście odbitka z 1 grosza do 10 też będzie dla niektórych hossą .

 • lastkura

  W przypadku równej siły S@P 500 13 luty 2020 - 780 p. w przypadku przewagi EEM US S@P500- 571 p.

 • lastkura

  IRENA SZEWIŃSKA -" Dla mnie ciężka praca była przyjemnością " .

 • podczaszy1

  Przez cały 2017 rok pisałem,że jeśli do góry to bez większych korekt, a jeśli spadnie 250-300 pkt to po wzrostach. Mam nadzieję,że teraz to widać.

 • podczaszy1

  @ carrie-anne.
  Brazylia gra dalej. Najważniejszy mecz tego turnieju to będzie mecz Brazylia-Belgia.
  Kto go wygra ten zostanie mistrzem świata.

 • karnakufo

  @podczaszy1
  Nie zapominałbym o Francji

 • lastkura

  Kompletni amatorzy wypowiadają się o kompletnych amatorach . Proponuję zrobić reprezentację w piłce na wzór Islandii-szewcy ,dentyści i zbieracze butelek .

 • 2w3zalamana

  @WB

  Bardzo ciekawa obserwacja: "ISM: Supplier Deliveries Index najwyżej od 14 lat"
  Również "U.S. ISM Manufacturing Prices" notuje w ostatnich miesiącach wysokie poziomy. Czy możemy być w idealnie w peaku koniunktury, taka sielanka jak w wakacje 2007 roku ?

 • carrie-anne.moss

  @podczaszy
  @karnakufo

  Brazylia gra dalej.

  Ja się na tym za bardzo nie znam, ale trzeba przyznać, że fanki mają...

  Najważniejszy mecz tego turnieju to będzie mecz Brazylia-Belgia.
  Kto go wygra ten zostanie mistrzem świata.


  Nie zapominałbym o Francji

  Dla mnie drużyna w 70% złożona z "uchodźców" z Angoli i kilku innych krajów ;-)
  Belgowie zdaje się, że postawili na Maroko :P
  Wot, globalizacja :-)

  Jestem za Urugwajem :-D

  A teraz wracam do jenotów, edków i tych innych ;-)
  Trzeba urwać kurze kilka... piór :-)

 • podczaszy1

  @ carrie-anne.
  "Jestem za Urugwajem".
  Tyż ładnie grają.

  "Ja się na tym za bardzo nie znam, ale trzeba przyznać,że fanki mają ..."
  Tym się nie martw. Tak naprawdę to nikt się nie zna tylko niektórzy się do tego nie przyznają.

 • ml.36

  :) trzeba brać pod uwagę, możliwość wielkiej ustawki.

 • lastkura

  Gra bez piłki jest solą piłki . Gra na giełdzie bez kasy jest solą zarabiania i teorii podejmowania decyzji .

 • carrie-anne.moss

  @ml.36
  :) trzeba brać pod uwagę, możliwość wielkiej ustawki.

  it's part of the game :P
  Kto to ma wiedzieć lepiej niż my ;-)

 • slow2006

  gdzie te zalamania oslabienia armagedony ? nie chce ale czekam, za namowa madrzejszych

 • lastkura

  Jak byś zagrał 14 czerwca na spadek to byś liczył kasę , tak dzięki naturalnej mądrości liczysz butelki .

 • idmmaximus

  Panie Wojtku ale rozumiem ze szczyt wzg sily EM ok 8-9 lat ale szczyt na rynkach przed duza bessa i kryzysem w 2024 ? Bo tam wypada kolejny duzy kryzys ?

 • slow2006

  lastkura, armagedon zamkniecie gield to armagedon, 2007, 2000, 1987, a ty mi mowisz zebym gral 14 czerwca i odebral ze spadku inedxu 2,5 % (s&p) jakies grosze ? cos mi sie ta teoria zalamania nie klei, na w20 nawet 2000 nie potraficie przebic, no c'mon

 • lastkura

  Dla mnie 1000 punktów spadku na daxie to majątek .

 • konsultant121

  Czyli kupi się akcje przy INI SII (-60). Obecnie (-40). Bessa musi być bessą a nie jakaś ciuciubabka! To jak tam cinkciarze, robimy tańsze waluty na wakacje czy nie da się?:))

 • versus_one

  @all

  Ermanometria wskazuje na WIGu bardzo ważny dołek 2021-03-26, przy błędzie pomiaru do jednego miesiąca. Wtedy powinna się zakończyć bessa na GPW. Powodzenia.

  @slow2006

  Czekasz na armagedon? Zdaje się, że się doczekasz. To tylko kwestia czasu. Możliwe jest nawet 34.000 pkt. w 2021r. wg proporcji logarytmicznych, więc nie można takiego wariantu wykluczyć. Po drodze w 2019 powinna pojawić się silna korekta wzrostowa.

 • red.007

  Żeby myśleć o jakiś wzrostach w średnim terminie,w tym naszego W20 to sądzę,że dopiero wówczas gdy SP500 wykona zejście przynajmniej w okolice 2600.
  Dopiero wówczas jest szansa na wzrosty trwające dłużej niż kilka sesji.
  Druga dekada sierpnia wydaje się optymalna na zakończenie spadków i wykonanie przynajmniej korekcyjnego,być może solidnego podbicia.
  Dolar zniósł 0,5 spadków od 2016 więc jest jeszcze przestrzeń na 0,618 i 3,95,zatem nie można jeszcze wykluczyć pogłębienia spadków na giełdach.

 • slow2006

  lastkura, eeee to masz zaburzoną czasoprzestrzen, 1000 pkt na daxie to nie armagedon, i pisales o wszystkich rynkach, a teraz nagle na daxie liczysz zyski ? bo tam spadlo nizej, jednak nie warto bylo studiowac matematyki hehe

  czyli Panie powstrzymaj sie z krytyka innych bo sam jestes identyczny jak inni ;]

 • slow2006

  czytal ktos raport getbeka? pusty jak nowa ryza papieru, i raport i bilans :D

 • carrie-anne.moss

  @konsultant
  To jak tam cinkciarze, robimy tańsze waluty na wakacje czy nie da się?:))

  A trzeba było wcześniej się urlopować jak było tanio :-D

 • bialek.wojciech

  @2w3zalamana:
  "Bardzo ciekawa obserwacja: "ISM: Supplier Deliveries Index najwyżej od 14 lat"
  Również "U.S. ISM Manufacturing Prices" notuje w ostatnich miesiącach wysokie poziomy. Czy możemy być w idealnie w peaku koniunktury, taka sielanka jak w wakacje 2007 roku ?"

  Jeśli sądzić po zachowania ISM Supplier Deliveries:

  www.analizy.pekao.com.pl/pdf.php?id=13963&acknowledge=1

  ... to mamy obecnie sytuację podobną do tej z czerwca 2004.

  Te 14 lat temu to 4 rym 4-kitchinowy.

  Wtedy trwała już cykliczna bessa na rynkach akcji (S&P 500 zrobił potrójny szczyt w okresie od końca stycznia do początku marca 2004), ale przyjęła ona na wielu rynkach łagodną postać "korekty pędzącej" albo płaskiej (sWIG, mWIG do maja 2005).

  Ówczesna cykliczna bessa okazała się łagodna, bo skrajnie dobrej koniunkturze gospodarczej (patrz wartości ISM Suppliers Inventories towarzyszyło relatywnie niskie tempo inflacji (np. core CPI w USA nie przekroczył 2 latach 2004-2005 poziomu 2,4 proc.). Teraz sytuacja jest na razie dosyć podobna (Core CPI na razie +2,2 proc.).

  Oczywiście główna różnica polega na tym, że łagodna bessa 2004-2005 przyszła po jednym kitchinowym wzroście, który nastąpił po silnej 50 proc. bessie (2000-2001(2)), a obecna cykliczna bessa przyszła po 3 kitchinowych wzrostach po silnej bessie (2007-2008(9)). No i wyceny akcji są inne. No i stopy FED w czerwcu 2004 były ciągle jeszcze na 1 proc. a obecnie są na 2 proc. Więc na dokładną powtórkę nie ma co liczyć - cykliczna bessa 2018-2019 powinna być jednak mniej łagodna niż ta z lat 2004-2005.

  Tak, czy siak - ISM Suppliers Inventories wskazuje raczej na 2004 rok niż na 2007 (w latach 2007-2008 mieliśmy słabnącą koniunkturę w USA i przyspieszającą inflację).

 • konsultant121

  @carrie
  Żem kupił trochę dularów w kwietniu na zakupy na aliku i na wakacje też:) Miał być kierunek odwrotny a wyszło jak wyszło;)

 • guyfawkes13


  wpolityce.pl/polityka/402252-daniel-pipes-dlaczego-polsce-nie-grozi-islamizacja

  Jednak czasy Kazimierzowskie.
  //Historia lubi się powtarzać - pierwszy raz jako tragedia, drugi jako farsa//

  Czasem jest odwrotnie: pierwszy raz jako farsa, drugi jako tragedia.

  // Nową przypowieść Polak sobie kupi, Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.//

 • red.007

  @ nordnorge
  Ponieważ ostatnio wymieniliśmy uwagi odnośnie trójkąta na Ameryce,to w formie ciekawostki spojrzenie na wieloletni interwał W20.
  www.bankfotek.pl/view/2120578
  www.bankfotek.pl/view/2120579
  Wnioski wydają się być ciekawe.Stoją jednak w sprzeczności z armageddonami lansowanymi na Blogu.Nawet gdyby wymowa trójkąta była pro-wzrostowa,to i tak o dalszym kierunku decyduje kierunek wybicia.
  Można powiedzieć jedno:żyjemy w ciekawych czasach i przed nami albo armageddon,albo hossa do nieba,zatem obserwujemy czy wybije dolną bandę,czy nawet do niej nie dojdzie i zaczną się wzrosty.
  Jeśli dojdzie w okolice 2000 to rozważę zakup akcji ze leceniem obronnym z aktywacją trochę poniżej poziomu wejścia.

 • bialek.wojciech

  @parok:
  "co Pan myśli o rynku ropy naftowej. Jakie są Pańskie prognozy."

  Ostatnia siła ropy mnie zaskoczyła, bo przez ostatnie lata zakładałem - co okazywało się użyteczne - że odbicie z superdołka z lutego 2016 będzie podobne co do charaktery do odbić z superdołków z marca 1986, grudnia 1998 oraz grudnia 2008. Najdłuższe z nich trwało 28 miesięcy (grudzień 2009-kwiecień 2011), tymczasem obecnie mamy już na WTI 29 miesiąc zwyżki.

  W styczniu zaczęła się - w mojej interpretacji - Kitchinowa hossa na dolarze, co raczej nie wróży dobrze dla ropy.

  Z analizy pod którą komentujemy wynika, że na względnej sile EM/S&P 500 mamy średnio (uśredniając 3 metody) okolice września 1985 oraz maja 2001. W pierwszym przypadku wielkie tąpnięcie na ropie (z ponad 30 do 10$) zaczęło się w listopadzie 1985 i trwało do marca 1986. W drugim przypadku cykliczna bessa na ropie trwała już od września 2000 i skończyła się w listopadzie 2001. To sugeruje ważny dołek na ropie za pół roku (czyli w okolicach stycznia 2019). Ale przed ważnym dołkiem powinien być mocny spadek chyba jak w okresie listopad 1985-marzec 1986 czy też w okresie maj-listopad 2001.

  Tak więc osobiście oczekiwałbym spadku ropy w perspektywie najbliższego połrocza, ale oczywiście to jest mocno upolityczniony rynek, więc mogą się tu pojawić niespodzianki.

 • bialek.wojciech

  @b_53:
  "Panie Wojtku, INI SII najniżej w historii - może to sygnał kupna jest ?"

  Jeśli pominąć pierwsze miesiące funkcjonowania INI SII to historyczne minima saldo INI SII ustanawiało 21 stycznia 2016 (-22 pkt. proc.), 23 czerwca 2016 (-26 pkt. proc.), 16 listopada 2017 (-31,1 pkt. proc.) i 30 listopada 2017 (-37,3 pkt. proc.). W każdym z tych 4 przypadków WIG-20 był na plusie w 35 sesji (ok. 7 tygodni) po takim jak czwartkowy sygnale. Można więc uznać, że ta "statystyka" wspiera Pańską hipotezę.

 • guyfawkes13

  @WB

  //W styczniu zaczęła się - w mojej interpretacji - Kitchinowa hossa na dolarze, co raczej nie wróży dobrze dla ropy.//

  Silny dolar i droga ropa nie muszą być w sprzeczności, jeżeli jest sytuacja (przed)wojenna. Towarzysze amerykańscy zamykają na razie front zachodniopacyficzny (North Korea) i mogą się teraz skoncentrować na ostatecznym rozwiązaniu kwestii bliskowschodnich, co gra i koliduje z sygnałami jakobyśmy mieli znowu odegrać rolę Paradisus Judeorum, przez złośliwców odbieranego jako Anus Mundi.:))

 • guyfawkes13

  @WB

  Towarzysze amerykańscy muszą się jeszcze poukładać z ruskimi szachistami, zanim skierują lotniskowce w stronę Lewantu. Mundial podpowiada, że się dogadają. Rosja pokona Chorwację i dojdzie przynajmniej do półfinału, co zapowiada dla nas trudne czasy w nowym koncercie mocarstw.

 • carrie-anne.moss

  @007
  to w formie ciekawostki spojrzenie na wieloletni interwał W20.


  Nihil novi

 • red.007

  @carrie
  Wiem,że nie odkrywam Ameryki.
  Chodzi o ciekawe czasy.

 • guyfawkes13

  Nowa globalna koalicja Ameryki, Izraela i Rosji daje nam krótkoterminowo (tylko) złudzenie wyboru strefy okupacyjnej, ale długoterminowo stajemy się sojusznikiem Cesarstwa Chin.

  @Seville
  Kiedyś będzie to brzmiało mniej więcej tak: ''Dał nam przykład Xi Jinping jak zwyciężać mamy'' :)))))))

 • bedrop

  @lastkura

  Jeśli 14 czerwca był jak 26 stycznia, to idealnie się złożyło na 28 czerwca jako 9 lutego.
  Nie mniej jednak na razie analogia z 2011 nie sprawdziła się i i SP500 wciąż realizuje ścieżkę z początku roku czyli obecnie po 9 lutego. Dziś wtedy byłby mocny wzrost niczym 14 lutego.
  Dziś Ameryka otwarta do 19tej, jutro święto... Wtedy w końcówce tygodnia nadal idziemy w górę a spadek dopiero na początku przyszłego tygodnia...

  Pan wciąż widzi mocny spadek w tym tygodniu?
 • guyfawkes13

  @Seville

  Dobrą literaturę wspierają proroctwa.
  Niedługo nocne (konspiracyjne) rodaków rozmowy będą się zaczynać tak: ''Cóż tam, panie, w polityce? Chińcyki trzymają się mocno!?''
  :)))))

 • seville1

  @guyfawkes13

  Dobrą literaturę wspierają proroctwa.
  Niedługo nocne (konspiracyjne) rodaków rozmowy będą się zaczynać tak: ''Cóż tam, panie, w polityce? Chińcyki trzymają się mocno!?''
  :)))))
  ------------------------------------------------------------------------------
  Właśnie w tej chwili decydują sie losy ojro i innych palstikowych pieniędzy, czekam z palcem na kraniku :))

 • lakusek

  @guyfawkes

  Wygraną Rus z Cro zawsze będzie można wpleść we wzorzec, że co 20 lat gospodarz Mundialu gra z finale. '58 Szwecja, '78 Argentyna, '98 Francja, '18... :)

 • podczaszy1

  W dniu dzisiejszym zamknąłem krótka pozycję, którą trzymałem od 08.06.2018 roku.
  Co dalej? Na razie nie wiem. Muszę się zastanowić.
  Rynek po raz trzeci spada około 190 pkt i odbija /2380-2192, 2333-2144, 2287-2097/.

 • podczaszy1

  @ konsultant 121
  @ carrie
  "Żem kupił trochę dularów w kwietniu na zakupy na aliku j na wakacje też".
  "A trzeba było wcześniej się urlopować jak było tanio".

  Dzisiaj żem sprzedał jewro w kantorku internetowym. Coś mnie kuło pod łopatką to żem sprzedał. Na wakacje się nie wybieram, bo mieszkam na wsi to po co.

 • seville1

  Oddech na ojro staje się coraz płytszy i płytszy i płytszy, chyba trzeba tlenu będzie podać. Cudowne ozdrowienie, albo nagły zgon....

 • lastkura

  Realne procesy decyzyjne w czasie [historia] traktujemy jako funkcje z N [liczby naturalne] w N .Ten zbiór jest izomorficzny ze zbiorem liczb niewymiernych . Właściwy izomorfizm wskazał Sierpiński -klasyczne ułamki łańcuchowe . Nasze wyobrażenia o liczbach niewymiernych mają wyjątkową błędną intuicję-w bazie 10 nie mają okresu . Wszystko od wszystkiego jest niezależne .Lagrange-Euler wykazali-niewymierność kwadratowa [pierwiastki równania kwadratowego]=ułamki łańcuchowe mają okres .

 • lastkura

  A co ze skończonymi ułamkami łańcuchowymi ? p/q=[a1,a2,a3 ....an] ? Zaremba poszukując unifikującej kraty zaproponował max ai=5 aby otrzymać całe N . A. Kontorevich " From Apollonius to Zaremba .. " UNIWERSALNE OGRANICZENIE 50 . Zatem mamy ekstremalne okresowe ograniczenie [50,1]=[2+sqrt3]^3 . Zaproponował on też stałą 0,531280506 jako kolejna obok złotego podziału . 3 sept 1929-25 sierpień 1987=21175 . 21175#0,5312806 =14 czerwiec 2018 z klasycznym ruchem 56 dni w 1929 i 1987 . 8-9 august 2018 jako istotny punkt zwrotny .

 • lastkura

  JA nie wykluczam możliwości 362 weeks jako analogia 1914 28 czerwiec =7 lipiec 2011=14 czerwiec 2018 jako [2+sqrt3]^2 . W 2011 czekaliśmy do 1 sierpnia [2754],7 lipiec 2011[2840]--10 sierpień 2011-[ 2136].

 • red.007

  @lastkura
  "... 8-9 august 2018 jako istotny punkt zwrotny ..."
  Proszę mi jako ślepej kurze napisać czy od 8/9 sierpnia spadamy,czy rośniemy na SP500.
  Z góry dziękuję.

 • lastkura

  TO jest potencjalny punkt zwrotny -bezpośrednio[dziś] nie mogę stwierdzić ,czy będzie to maximum czy minimum . To jest cena za dokładną prognozę krótkim czasie . Oczywiście mogę pośrednio stawiać hipotezy ,ale nie o to chodzi . Jest to odpowiednik zasady nieoznaczoności w fizyce Heisenberga .

 • red.007

  @lastkura
  Rozumiem,przedstawię swoje wnioski jak zejdziemy poniżej 2700.
  Już wstępnie są ciekawe ale poczekamy,bo rynki w USA chwilę będą stały.

 • versus_one

  @lastkura

  8-9 august 2018 jako istotny punkt zwrotny .

  Obstawiam, że to będzie szczyt zygzaka wzrostowego W(abcxabc)Y

 • seville1

  @ Pan Kura
  TO jest potencjalny punkt zwrotny -bezpośrednio[dziś] nie mogę stwierdzić ,czy będzie to maximum czy minimum . To jest cena za dokładną prognozę krótkim czasie .
  ---------------------------------------------------------------------------
  Chyba jestem przemęczony, bo nawet śmiać mnie się nie chce :))

 • neo733

  Panie Seville, jak Pan obstawia EUR/USD? Bo czekam z gotówką:-) Męcąca ta konsolidacja.

 • seville1

  Męcząca konsola, ale wybicie będzie syte. Najwybitniejsza Kura tego bloga mówi będzie max, albo minimum i ja się nie odważę przeciw jego światłej opinii wystapić. Długi termin ojro dechy. USA nie gra - to problem, mogą dziać się cuda. Jestem poza rynkiem i czekam, nie uciekną. Jeśli ktoś lubi AT, to poprzednio był chłop z ramionami i padli, teraz krzywelec podwójny szczyt i na dwoje wróżyła. Generalnie nie radzę zajmować pozycji, bo ruch może nastapić zaspaną nocą.

  PS. 60 :40 na spadek, choć na tygodniówce lekkie dywerygencje positive na ojro.

 • neo733

  Słuszna racja - wzrośnie albo i spadnie! A tak z ciekawości - kto to na eur/usd gra o 4 nad ranem, bo przecież US i Europa śpią. Hong Kong?

 • guyfawkes13

  @Seville

  //Męcząca konsola, ale wybicie będzie syte.//

  Też mnie to denerwuje. Dzisiejsza świeczka mniejsza niż sobie wyobrażałem, ale raczej stawiałbym na ojro, z tymże nie spodziwam się dużego ruchu.

  P.S.
  Dali nam przykład Kolumbijzycy, jak przegrywać mamy, gryząc trawę.
  Anglia wygra 1/4 ze Szwecją, ale przegra 1/2 z Rosją.
  Rosja w finale przegra z Brazylią, na pewno wcześniej nie przegra z Anglią:)))

 • guyfawkes13

  @Seville

  Rosja musi wygrać z Anglią, tej satysfakcji ruscy szachiści nie mogliby sobie odmówić.:)))

 • ml.36

  @ Annuszka
  "Uważam, że dla USA lepiej byłoby napompować jewro-dolara na nowe szczyty wszechczasów. Wtedy tani towar wyprze niemiecki. "
  A na jakiej głębokości ...... będzie w tym czasie pozostałe 18 gwiazd?
  Amerykanie są niezwykle zdeterminowani, bezwzględni i skuteczni, widzę wspólny mianownik między Little Boy / Fat Man, chemiczną bronią S. H. i pewnym "kurnikiem" w W-wie. Myślę że dni/lata Ewrosojuza są policzone.
  Z innej beczki, ciekawe kreski, Seville chyba ma rację, b. ważne momenty się
  rozgrywają.
  invst.ly/7x1rn

 • ml.36

  Na ropie to chyba ukłon w stronę kacapów, żeby mogli " niemnożko otdyszatsja"
  i zbilansować jakoś imprezkę:)

 • seville1

  @guyfawkes13
  Seville

  Rosja musi wygrać z Anglią, tej satysfakcji ruscy szachiści nie mogliby sobie odmówić.:)))
  -----------------------------------------------------------------------------------
  Czyżby takie mściwe oni byli? :))

  PS. Ojro, jeśli ktoś lubi fale, może być jeszcze na tzw. 2, lub to już końcówka, zaczyna się 3 i DXY do nieba, na dzisiaj nie przesądzam, dlatego jestem wolny, nie znaczy do wzięcia:))

 • seville1

  Powiem, że jestem trochę ociemniały, gdy nasi sojusznicy mają wolne, dlatego, że pozostawienie całego świata bez opieki może się skończyć jakąś idiotyczną balangą za free. Jeszcze raz tylko powtórzę, ojro dzisiaj przypomina czerwone 100 zł z czasów PRL, wnioski pozostawiam wolne.

 • lastkura

  Jak ekstremalnie długo może trwać bessa na rynku amerykańskim ? Dziś godzina 20 . Opiszemy ten problem z punktu widzenia problemu sekretarki [problem Keplera]

 • andrzej_stefaniak

  Pękają pierwsze opory:

  acemarketu.com/?p=298963

 • seville1

  Komentarz na żywo - w tej chwili spaślaki strasznie się pocą, aby nie wypełniła się żadna "oczywista" fromacja, nawet krótkoterminowo, która otworzy drogę do spadków na ojro i wzrostu DXY. Takie gierki zawsze źle się kończą w średnim terminie. Drogi $ katastrofa dla EM, tani źle dla USA - wybierajmy :))

 • datik

  @ewiggin
  @mac-erson
  Macie może jakieś przemyślenia odnośnie sytuacji na w20 i fw20 ?
  Dołek cyklu 19.06 a potem poprawienie go 28.06, bez obrotu, tzw. strząśnięcie ?
  Zdaje się, że WB miał trochę inne daty tych dołków iż Ty, @ewiggin ?

  P.S.
  to podejście z ostatnich dni, kompletnie bez obrotu, traktowałbym normalnie jako okazję do S ale były ostatnio spore ruchy na LOP (fw20)

 • carrie-anne.moss

  @ml.36
  A na jakiej głębokości ...... będzie w tym czasie pozostałe 18 gwiazd?

  To jest w zamyśle układ balansujący, bo gdyby funkcjonowała deutsche marka, to jej kurs byłby w kosmosie, a dzięki lirze, drahmie i pesecie...

  Myślę że dni/lata Ewrosojuza są policzone.

  Jak USDPLN zejdzie poniżej 2, to będzie czas żeby się nad tym zastanowić i przenieść aktywa do bezpiecznej przystani, bo PLN dostanie po... gdy jewro się wywróci. Na dodatek nie wiadomo co nam sprokurują wybrańcy narodu na tę okazję.

  Wracam do wyciskania jewropipsów, bo Londyn dzisiaj ma większe pole do działania ;-)

 • lastkura

  Chłop -Angel[a] Ponce ma szansę wygrać miss universum . Tego model Keplera wyboru najlepszej laski -sekretarki nie przewidywał .

 • lastkura

  Dzień bez nałożenia sankcji jednego kraju na drugi jest dniem bezpowrotnie straconym .

 • podczaszy1

  Widzę,że wszyscy poszli chyba bronić Sądu Najwyższego: D.
  A swoja drogą to trzeba mieć tupet żeby go tak nazwać.

 • podczaszy1

  @ carrie-anne.

  "Jak USD/PLN zejdzie poniżej 2, to będzie czas żeby się nad tym zastanowić......".

  Czy ty czasem nie zakładasz kolejnej denominacji PLN? : D

 • seville1

  Trójkącik na ojro gotowy do wypełnienia.

 • lastkura

  13 luty 2020 minimum przyjmujemy jako najbardziej spójny wynik . Prognoza za pomocą problemu sekretarki 1/e- e logarytm naturalny . 29 october 1929-19 october 1987=21175. 21175/e=16 luty 2009 . Po 16 lutym powinno być minimum . W Polsce minimum na pln -usd i na giełdzie 18 luty 2009,Stany 6-9 marzec 2009.

 • lastkura

  Szukając drugiego minimum wybieramy 58% ,21175#O,58=4 czerwiec 2021. Precyzyjniej 21175/sqrt3=9 kwietnia 2021 . Z tw. Meyera 3 wrzesień 1929-8 lipiec 1932 =1039 .[1+sqrt3]^3 #10 39=21175 ,czyli otrzymujemy minimum z 2009. Krótko najdalszy możliwy zasięg bessy szukamy po 4 czerwca 2021 [9 kwietnia 2021 w pierścieniu Z[sqrt3]. Optymalne zatrzymanie 13 luty 2020-moja perspektywa jako praktyka i teoretyka . Jutro o 20 omówimy najmniejszy możliwy zasięg bessy w czasie .

 • seville1

  @Firstkura

  Jestem pod wrażeniem szybkośći i precyzji prognozy, tylko jest jeden problem, jak wszyscy przeczytają pańskie dzieło, to kto wtedy zarobi?

 • versus_one

  @lastkura

  Ermanometria wskazuje na WIGu bardzo ważny dołek 2021-03-26

  Dwa różne podejścia i podobne wyniki ha

 • lastkura

  Ponieważ w problemie sekretarki -Keplera używamy logarytmu naturalnego -ułamek łańcuchowy dla e [2,1,2,11,4,1,1,6..]czyli 2/1,3/1,8/3,11/4,19/7,87,32 i mamy minimum 1932,1987-4 lata po 2015 -2016 .

 • lastkura

  87/32 sorry

 • carrie-anne.moss

  @podczaszy

  A swoja drogą to trzeba mieć tupet żeby go tak nazwać.

  www.sn.pl/osadzienajwyzszym/SitePages/Historia.aspx
  Zdaje się, że jest starszy niż II RP.

 • carrie-anne.moss

  @podczaszy
  Czy ty czasem nie zakładasz kolejnej denominacji PLN? : D

  Nie mogę wykluczyć, że władza ludowa powtórzy manewr z 1950. Tyle, że zamiast nowych banknotów, dostaniesz coiny i chipa do... ich wydawania.

 • dociekliwy54

  @podczaszy1
  Wyszedłem z krótkiej.
  Ze 120 zrobiło się 60 , ale zgodnie ze wskazaniami systemu.
  Rynek jest złym nauczycielem. Uczy m.in. szybkiego brania zysku. Jednak "nauczeni" za którymś razem tracą duży ruch i sumarycznie mniej zarabiają.

 • podczaszy1

  @ dociekliwy 54
  Ja także nie wyszedłem na dołku i "uciekło" mi 54 pkt.

  "za którymś razem tracą duży ruch i sumarycznie mniej zarabiają".
  Z tym się w pełni zgadzam. No, niestety człowiek czasami kombinuje choć nie powinien,ale to trudne.

 • lastkura

  Zajęta krótka pozycja na wigu 20 z uwagi na Nielsen numbers 3 -[sesje ] 1+SQRT3 -112/41 i kwadrat 112/14 . Weeks od 14 maja 2008 --- 530 =168+362 i 11 lat od 8-9 lipca 2007 -poczekać do poniedziałku .

 • podczaszy1

  @ dociekliwy 54

  Jak Pan wie obstawiam bessę ale nie takiego rynku się spodziewałem po ustanowieniu szczytu na 2650 pkt. Prosta gra była do 2375 pkt, no może do 2193 pkt. Od tamtego momentu to już góra-dół, dół -góra i to nie łatwa do przewidzenia. Stąd ciągłe obniżanie stopów chroniących zysk ale wiem,że w pewnym momencie rynek może uciec.

 • guyfawkes13

  @Carrie

  //Zdaje się, że jest starszy niż II RP. //

  Masz w przypadku SN świetną intuicję: jest to instytucja z czasów rozbiorowych.
  :)))

  Wreszcie, czytając niemieckie gazety, zrozumiałem na czym polega sławny trójpodział władzy. Na tym, że władza w kolonii GG jest podzielona pomiędzy trzy agentury: ruską, pruską i rakuską (amerykańską). A zwornikiem tego systemu jest agentura żydowska. I to jest tzw, jedność w wielości, harmonia agenturalna.

  BTW Brytyjczycy trują swoich obywateli, żeby zasmrodzić atmosferę na mundialu (i swoją tam porażkę), oraz szczyt Putin-Trump.
  fakty.interia.pl/swiat/news-wielka-brytania-policja-potwierdza-kolejne-otrucie-nowiczoki,nId,2602691

 • podczaszy1

  "Poczekać do poniedziałku".
  Coś w tym może być.

 • bialek.wojciech

  @zulus_chacka:
  "www.bbc.co.uk/news/resources/idt-sh/king_of_pyongyang

  Pisal Pan kiedys o polaczeniu obu Koreii, co mial zapowiadac wykres Indexu Seulskiego. Ma Pan jakies nowe przemyslenia na ten temat?"

  Wiele lat temu zażartowałem, że podobieństwo wybicia Kospiego z wieloletniej konsolidacji w 2005 roku:

  stooq.pl/q/?s=^kospi&c=30y&t=c&a=lg&b=0

  ... do wybicia DAX-a 1983 roku:

  stooq.pl/q/?s=^dax&c=100y&t=c&a=lg&b=0

  ... sugeruje zjednoczenie obu Korei w okolicach 2012 roku. Mamy 2018-ty a Korea są nadal dwie, wiec koncepcja była oczywiście błędna.

  Wydaje mi się, że warunkiem zjednoczenia Korei jest Chinageddon, tak jak warunkiem zjednoczenia Niemiec był Sowietogedoon. Być może podobnie warunkiem zjednoczenia Chin (Tajwan) jest USAgeddon. Może też możliwa jest wymiana: zjednoczenie Chin za zjednoczenie Korei (i np. otwarcie chińskich rynków dla amerykańskich korporacji itp). Ale to za skomplikowane dla mnie. • slow2006

  to dziwne bo ja wzialem dzis rano krotka na s&p, a teraz kura pisze ze on bierze krotka na w20, i nie wiem czy to autosugestia, czy co... nie jestem pewny pozycji, to tylko chciwosc.

 • bialek.wojciech

  @guyfawkes13:
  "BTW Brytyjczycy trują swoich obywateli, żeby zasmrodzić atmosferę na mundialu (i swoją tam porażkę), oraz szczyt Putin-Trump.
  fakty.interia.pl/swiat/news-wielka-brytania-policja-potwierdza-kolejne-otrucie-nowiczoki,nId,2602691"

  Panie fawkes, Polska ma chyba obecnie oficjalny sojusz z Wielką Brytanią a przynajmniej jakieś "strategiczne partnerstwo", więc się zastanawiam, czy nie powinienem Pana zablokować za "godzenie w sojusze".

 • guyfawkes13

  @WB

  //Panie fawkes, Polska ma chyba obecnie oficjalny sojusz z Wielką Brytanią a przynajmniej jakieś "strategiczne partnerstwo", więc się zastanawiam, czy nie powinienem Pana zablokować za "godzenie w sojusze"//

  No niby to się zgadza, ale ja nie godzę w sojusze, tylko w partactwo służb brytyjskich i coraz niższy poziom politycznych prowokacji. Przecież nie możemy udawać idiotów?!

 • guyfawkes13

  @WB

  //Panie fawkes, Polska ma chyba obecnie oficjalny sojusz z Wielką Brytanią...//

  A jednak, mimo że na pozór nowoczesny z Pana człowiek, to podchodzi Pan do spraw politycznych tradycyjnie po polsku, z prymatem etycznym. Genetyczna Cywilizacja Łacińska. :)))

 • bialek.wojciech

  @ml.36:
  "Na ropie to chyba ukłon w stronę kacapów, żeby mogli " niemnożko otdyszatsja"
  i zbilansować jakoś imprezkę:)"

  Majdan na Ukrainie rozpoczął się w 16 miesięcy po zakończeniu Euro 2012. Czyli jakiś majdan w Moskwie od listopada 2019?

 • lastkura

  Majdan w 2019 -2020 to będzie w usa jak giełdy odpowiednio wzrosną np. S@P do 571 punktów a nie tylko do 1800 .

 • guyfawkes13

  @WB

  //Majdan w 2019 -2020 to będzie w usa jak giełdy odpowiednio wzrosną np. S@P do 571 punktów a nie tylko do 1800 //

  W tym przypadku zgadzam się z Mr Magicianem.
  Rosja jest skonsolidowana i przeszła okres sankcji bez większego uszczerbku, zachowała swoje pozycje, a teraz wraca do dużego stolika. Żadnego majdanu tam nie będzie, czego nie można powiedzieć na pewno o nieszczęśliwych krajacj, które są w sojuszu czy czymś takim z żydosasami. Takie kraje z pewnością zapłacą solenną cenę za swoją lokkomyślność.
  Teraz Putin będzie grał na kwestii irańskiej w taki sposób, żeby cena ropy nie spadła.:))

 • guyfawkes13

  @WB

  Już tej żenującej wiadomości o kolejnym ataku nowiczokiem w jukeju nie ma nawet w brukowcach. Nawet brukowce zignorowały to bezsensowne i barbarzyńskie partactwo.
  www.interia.pl

  Może teraz coś wysadzą?

 • bialek.wojciech

  @guyfawkes13:
  "W tym przypadku zgadzam się z Mr Magicianem."

  A nie macie tam w Rosji jakichś własnych blogów o rynkach?

 • lastkura

  Symetrią w Ringu są automorfizmy a+bSQRT3------a-bSQRT3 . Wiemy o aktualnej aktywnej strukturze [lata] 10+6sqrt3. 10-6sqrt3 daje na wigu 20 [usd -pln] 9 lipca 2018- 143-144[dni] od 15-16 luty 2018.

 • lastkura

  Nie mamy takich mądrych i wybitnych analityków jak pan ,który kisi wirtualną pozycję na wzrost od 8 marca .

 • guyfawkes13

  @Mr Magician

  //Nie mamy takich mądrych i wybitnych analityków jak pan...//

  Wypowiadaj się we własnym imieniu. Nie wciągaj mnie do swoich magicznych teorii giełdowo-blackoutowych

 • karnakufo

  WIG20 - aktualnie na pozycji L:
  www.bankfotek.pl/view/2120722

 • karnakufo

  Pozycja L po 2094 (sygnał, jak na rys. wyżej).

 • andrzej_stefaniak

  18 %, 26 % i 27 % głębokości korekt na GPW.

  acemarketu.com/?p=299149

 • seville1

  Bez pozycji :))

 • guyfawkes13

  @Seville

  //Bez pozycji :)) //

  No nieee wiem, czy to słuszne jest...
  www.bankfotek.pl/image/2120726

 • seville1

  @guyfawkes13
  @Seville

  //Bez pozycji :)) //

  No nieee wiem, czy to słuszne jest...
  www.bankfotek.pl/image/2120726
  ---------------------------------------------------------------------
  Wiem, wiem, ale o tej godzinie Donald włącza komputer i może być różnie:)) Nie gram na kreski, od bandy do bandy, choć nimi się posługuję, to jest rynek barana -strasznie nerwowy, a ja cenię spokój i to najbardziej lubią pieniądze. Przejadą kreski zajmę się nimi, w tej chwili odpoczywam.

 • guyfawkes13

  @Seville

  Jutro zdaje się są pejrolsy...:))

 • ml.36

  DAX zostawi piękną dzienną od 0,38 po WXY/4 czy wybroni chłopa?

 • seville1

  guyfawkes13 2018/07/05 15:56:13
  @Seville

  Jutro zdaje się są pejrolsy...:))
  --------------------------------------------------------
  To akurat nie ma wiekszego znaczenia dzisiaj, kiedyś tak. Obecnie obowiązuje zasada ratowania trupa ojro, polega to na tym, że byle bzdet wykorzystuje się do podbitki, natomiast $ musi się ostro wykazać żeby urosnąć. Nie zmienia to faktu, że pieniądz Angeli to wydmuszka i da sporo zarobić, gdy będzie wyruszał w swoją ostatnią drogę, drogę do kremacji :))

  PS. Nie znoszę grać longi na trupach, ale cinkciarz nie marudzi, (jak trza, to trza) znacznie milej i z pełnym relaksem zajmuję się nimi, gdy po kolejnym propagandowym botoksie, puder z nich opada i pokazują swoją prawdziwą, cherlaka twarz. Sorry za przydługie klecenie, ale się nudzę :))

 • carrie-anne.moss

  @Anatolij
  I to jest tzw, jedność w wielości, harmonia agenturalna

  Na pewno masz rację, bo kto jak nie insider ;-)

  W tym przypadku zgadzam się z Mr Magicianem.

  Wiadomo, w końcu obiecałeś mu, że nie będzie internowany przez zielone ludki.
  Wyślesz go nad Morze Czarne, będzie karmił chlebem białym i każesz zbudować nowego deep blue :-)
  A jak nie, to wiadomo jaki chleb podają twoi towarzysze znad Morza Białego :P

 • seville1

  Tak z nudów - zanim wejdę np. w ojro obserwuję kilka rzeczy; DXY, PLN, i co dziwne nasz warzywniak. Oczywiście patrzę też na inne rzeczy, ale w mniejszym zakresie żeby sobie obraz nie rozmydlać. Dlaczego PLN? To moja słodka tajemnica, ale zdradzę, choć nie jestem Judasz, że na teraz, jest to jeden z lepszych wyprzedzaczy na walutach :))

  PS. DAX zaczyna dojrzewać.

 • carrie-anne.moss

  @seville
  że byle bzdet wykorzystuje się do podbitki, natomiast $ musi się ostro wykazać żeby urosnąć

  Dolar nie ma tu nic do rzeczy. Wystarczy pogadać z dealerami ;-)

  Bez pozycji :))

  I słusznie, bo w obecnej sytuacji, to można sobie tylko "pykać" po kilkanaście punktów.

 • carrie-anne.moss

  @ml.36
  Kampania w toku.
  stooq.pl/q/?s=e6.f&c=5m&t=c&a=lg&b=1
  invst.ly/7xm8z

 • guyfawkes13

  @Annuszka

  Ty się filozofią nie zajmuj, tylko tym, co do Ciebie należy, mianowicie olejem, który wciąż trzeba rozlewać to tu to tam:))) • seville1

  Doanld już ćwierka, w tej chwili o granicach, emigrantach, itd, co nie wyklucza, że wspomni coś o braciach od ping -ponga, a wtedy.....

  twitter.com/potus

 • seville1

  @carrie-anne.moss 2018/07/05 16:51:35
  @seville
  że byle bzdet wykorzystuje się do podbitki, natomiast $ musi się ostro wykazać żeby urosnąć

  Dolar nie ma tu nic do rzeczy. Wystarczy pogadać z dealerami ;-)

  Bez pozycji :))

  I słusznie, bo w obecnej sytuacji, to można sobie tylko "pykać" po kilkanaście punktów.
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Mam problem, chyba mnie brokery nie lubiejo, albo cóś :))

 • ml.36

  @Annuszka
  @Seville
  Pod pewexem godoją, że z tym jewro może być różnie.
  Bo jeżeli Trampunio postanowił skasować Ewrosojuz, a chyba tak, to
  do wyboru ma:
  - słaby $ i uduszenie gospodarek,
  - mocny $ i uduszenie peryferyj długiem.
  Kreski podpowiadają to pierwsze.
  Z dołu 30-to letnia z góry 10-cio letnia.

 • guyfawkes13

  No dooobra zamykam.

 • seville1

  @ml.36
  @Annuszka
  @Seville
  Pod pewexem godoją, że z tym jewro może być różnie.
  Bo jeżeli Trampunio postanowił skasować Ewrosojuz, a chyba tak, to
  do wyboru ma:
  - słaby $ i uduszenie gospodarek
  - mocny $ i uduszenie peryferyj długiem.
  Kreski podpowiadają to pierwsze.
  Z dołu 30-to letnia z góry 10-cio letnia.
  ------------------------------------------------------------------------------
  Moim skromnym zdaniem FED dąży do silnego $, nie interesuje go rynek, tylko dług. Zgoda co do tego, że silny $ to rececha w EM, jednak słaby $ to wbrew pozorom recesyjny - osikowy kołek w USA. Mają wybór?

 • ml.36

  @Seville
  @Annuszka
  Tak logika przemawia za mocnym $, ale rynek przeważnie wybiera mało
  logiczne rozwiązania (może GS-y tylko tak mogą zarobić :))

 • podczaszy1

  Od dłuższego czasu wzrosty na wig-u 20 to w zasadzie 5 sesji/był jeden wyjątek/.

 • datik

  @podczaszy
  "Widzę,że wszyscy poszli chyba bronić Sądu Najwyższego: D.
  A swoja drogą to trzeba mieć tupet żeby go tak nazwać."

  Ty jak czasami coś chlapniesz to nie wiadomo, śmiać się czy płakać ?

  "Od dłuższego czasu wzrosty na wig-u 20 to w zasadzie 5 sesji/był jeden wyjątek/."

  Patrząc tylko na w20 i to podejście bez obrotu to można być spokojnym o S. Być może za bardzo kombinuję (tym zaraziłem się pewnie od Guy'a:)) ale wejdź na fw20 na małym interwale i zaobserwuj zmiany LOP w okolicach dołka; tam mogło być odwrócenie pozycji przez "grubasa". Oczywiście mogło, nie musiało.

 • lastkura

  Spokojnie to większość opowiada kompletne bzdety po fakcie . Nikt oprócz mnie nie napisał o zagraniu na spadek gdy wig 20 był na plusie .

 • seville1

  @lastkura 2018/07/05 18:57:29
  Spokojnie to większość opowiada kompletne bzdety po fakcie . Nikt oprócz mnie nie napisał o zagraniu na spadek gdy wig 20 był na plusie .
  ------------------------------------------------------------------------------------
  Mistrzu Kuro +da, i co, i co, wyszedłeś na swoje? Opowiadaj!

 • neo733

  Panie Seville, a jednak się dolar posypał...Ja nadal bez pozycji, bo mam opory przed kupowaniem euro.

 • lastkura

  On zasadniczo gra wirtualnie i wirtualne ma koncepcje i wyniki . Przykład idzie z góry od pewnego pana B .

 • neo733

  Wczoraj koleżanka przy winie opowiadała mi historię pewnego pana, który sprzedał działkę w Powsinie i nabył opcje. No i dzisiaj nie ma działki.

 • lastkura

  Ale ty masz butelki .

 • neo733

  Pewien człowiek miał pieniądze, ale nie miał doświadczenia. Jednak spotkał na swojej drodze takiego pana kurę. Zawarli spółkę. Po pewnym czasie nie miał pieniędzy, ale za to miał doświadczenie.

 • lastkura

  Taki to już los człowieka ,który nie zna twierdzenia Keplera o optymalnym wyborze -biega po koleżankach i nie może się zdecydować -która [butelka ].

 • neo733

  Panie Kura, ale pan jesteś nudziarz, ostatnią koleżankę to musiał pan mieć w przedszkolu.

 • slow2006

  mam nadzieje ze lastkura oglosi jak zamknie pozycje na w20, a nie oglosi to po fakcie, ze zrobil x pkt. dziekuje

 • red.007

  " lastkura
  2018/07/04 20:20:18
  Jutro o 20 omówimy najmniejszy możliwy zasięg bessy w czasie . "

  ?

 • lastkura

  Od 23 czerwca 1992 [min wig 20] do min 18 lutego 2009 stosując ułamek łańcuchowy [1,2] otrzymujemy 23 styczeń 2018 . Zastosować tw. Meyera i obliczyć kolejne ektremum. Zastosować Lagragian i obliczyć minimum w 2019 . Wszystko macie na tacy,ale i tak nic a nic nie rozumiecie . Piłkarzykami się zachwycać a nie gadać o matematyce i ekonomii.

 • karnakufo

  WIG20 - pozycja S:
  www.bankfotek.pl/view/2120748

 • seville1

  neo733
  Panie Seville, a jednak się dolar posypał...Ja nadal bez pozycji, bo mam opory przed kupowaniem euro.
  ----------------------------------------------------------------------------------------------------
  Hm? Około 15 zamknąłem pozycję na ojro:)) vide. wcześniejszy post. Taka sytuacja :))

 • neo733

  Gratuluje, panie Seville, ja lubię kiedy ludzie zarabiają. W ogóle uważam, że pieniądze robi się na reagowaniu, a nie na prognozowaniu.

 • lastkura

  Fala 2 S@P 500 2 may -4 october 2011 -153 dni ,fala 4- 21may -11 luty 2015-2016 -265 dni z homologią 97+71+97=265 dni . Minimalny i maksymalny zasięg bessy podany w Lagrangianie wyżej i ściśle związany z 153,265.

 • neo733

  Gdyż jak powiedział Mark Twain - prognozowanie jest trudne, zwłaszcza jeśli dotyczy przyszłości. No chyba że ktoś zna twierdzenie Zdzisława Kołaciny o połamanych ułamkach tarczowych itd.

 • red.007

  W połowie czerwca zastanawiałem się,którą wersję zrealizuje SP500.
  www.bankfotek.pl/image/2119378
  www.bankfotek.pl/image/2119379
  Bieżący wykres daje wskazówki,że będzie to tylko zygzak.
  www.bankfotek.pl/view/2120749
  Uzasadnienie:
  Korekta,która wystąpiła po spadkowej fali jest trójkątem,zatem nie można jej opisać jako falę 2.
  Należy ją opisać jako falę B.
  Zasięg fali C przedstawiłem jako trzy możliwości:
  C1-w przypadku gdy fala B jest trójkątem najczęściej fala C=A
  C2-zasięg wynikający z domniemanego RGR
  C3-zasięg wynikający z C=1,618 A(spadki nie mogą przekroczyć tego zasięgu ponieważ wówczas zygzak przejdzie w impuls).
  Wnioski:
  1.Minimalny spadek w fali C to C1.
  2.Maksymalny spadek to C3.
  3.Być może spadki zakończą się 8/9 sierpnia jako wyznaczonego dnia odwrotu.
  4.W przypadku realizacji powyższego scenariusza po zakończeniu zygzaka,z urzędu należy się wzrost impulsowy w średnim terminie
  (kilka/kilkanaście tygodni).
  5.Nie można wykluczyć analogii z W20(na co liczę,zakupy) i po wykonaniu ostatniej sekwencji spadkowej,nasza giełda będzie rosła przez kilka/kilkanaście tygodni i dopiero wówczas rozpocznie ewentualny spadek zgodnie z życzeniem pierścienia.

 • seville1

  eo733
  Gratuluje, panie Seville, ja lubię kiedy ludzie zarabiają. W ogóle uważam, że pieniądze robi się na reagowaniu, a nie na prognozowaniu.
  ---------------------------------------------------------------------------------------------
  Dziękuję, no ale nie odwróciłem jak przystało na cinkciarza, a kreski aż wołały, wybrałem odpoczynek:))

  PS. Zauważyłem, że mam coraz krótsze i rzadsze wejścia, czyżby to dysfunkcje wieku dojrzałego? :))

 • lastkura

  Wolność intelektualna[przygotowany umysł] prowadzi do wolności finansowej , nigdy odwrotnie . Oczywiście pierwotne zawłaszczenie jest iluzją jakiejkolwiek wolności .

 • neo733

  Panie Seville, też tak mam - z wiekiem człowiek nabywa wyobrażni, nie musi za wszelką cenę mieć pozycji. Zobaczymy gdzie nas jutro trend zaprowadzi, byle by jakiś był (przyzwoity).

 • ml.36

  @007
  Ten Tr IMO może być Y.

 • red.007

  @ml.36
  Dlatego napisałem:
  "W przypadku realizacji powyższego scenariusza"

 • seville1

  neo733
  Panie Seville, też tak mam - z wiekiem człowiek nabywa wyobrażni, nie musi za wszelką cenę mieć pozycji. Zobaczymy gdzie nas jutro trend zaprowadzi, byle by jakiś był (przyzwoity).
  ---------------------------------
  A juz myślałem, że mną coś nie tak :))

 • karnakufo

  NASDAQ - wystarczy podłączyć się do tego co wybierze rynek, jak pokazane na rysunku i zarabiać, nie trzeba zgadywać:
  www.bankfotek.pl/view/2120750

 • neo733

  Zasadniczo zgadzam się z tą filozofią. Ale tak prosto nie jest, bo wszyscy widzą te same wykresy, więc pełno fałszywych wybić, żeby wpuścić w maliny i zebrać forsę od zaskoczonych.

 • lastkura

  Trąbił pan na L jak wig 20 był na plusie ,po spadku wigu 20 o 1,18 trabi pan na s i tak w koło macieja . Ślepa kura biegnie do utraty tchu za podpuchą i na końcu nabywa świadomość [ lub nie] , że te wszystkie malunki to plewy dla niej a nie jakaś spójna perspektywa .

 • neo733

  Panie Kura, gdyby pan kiedykolwiek otworzył jakąś pozycję (w co osobiście wątpię), to zetknąłby się pan z pojęciami "sygnał" i "stop loss" (to drugie jest po angielsku).

 • lastkura

  Tylko taki mądry i uczony jak pan używa słowa sygnał- ja zaledwie umiem transformować wymiarowy sygnał w bezwymiarowy symbol.

 • neo733

  Zapomniał pan o SL, ale rozumiem dlaczego - pan przecież ma 100 proc. zyskownych pozycji, prawda?

 • dzajac1

  Bardzo dobry artykuł i analiza.

 • neo733

  Zgadzam się, pan Wojciech to w ogóle jest solidna firma. Np. trafnie rozpoznał długoterminowy sygnał sprzedaży na WIG20.

 • versus_one

  @red.007

  Na SPX raczej skończył się spadek i będzie w górę powyżej 2800 pkt. Widać to po wskaźnikach, ułożeniu średnich i porównaniu z DJIA i YM.F No i oczywiście po falach ;)

  pozdrawiam

 • guyfawkes13

  @Seville

  Wygląda na to, że powinno się chwycić to ojro przed wzrostem, choć w środku tygodnia powinna jeszcze być jakaś okazja...

 • carrie-anne.moss

  @ml.36
  @seville
  Radzę obserwować bundy i zastanowić się skąd tam się biorą pieniądze.

 • ml.36

  @Annuszka
  Przewalutowanie rezerw?

 • ml.36

  @Annuszka
  Jeżeli istotnie, tak się mają sprawy, to wyrok nad jewro zapadł.

 • konrad.jawor

  wiem, że nie w temacie ale wg mnie dla użytkowników Amibrokera ciekawa informacja - wtyczka do pobierania danych ze Stooq.pl znowu działa

  www.gieldowy-wizjer.pl/amibroker-z-danymi-ze-stooq-pl/

  Udanych wakacji :)

 • andrzej_stefaniak

  Bieżąca ocena sytuacji na indeksie WIG20:

  acemarketu.com/?p=299296

 • podczaszy1

  @ datik
  "Ty jak czasami coś chlapniesz to nie wiadomo, śmiać się czy płakać?"
  Bardzo merytoryczny wpis.
  No comments.

 • dociekliwy54

  @ konrad.jawor
  Dzięki za info. Może skorzystam, bo chłopaki z Bossy czasem przysypiają i trzeba im przypominać o aktualizacji.

 • podczaszy1

  "Nikt oprócz mnie nie napisał o zagraniu na spadek gdy wig-20 był na plusie".
  Znaczy się ,że wig-20 już będzie spadał. No zobaczymy panie lastkura czy choć raz się panu coś sprawdzi.

 • karnakufo

  S oddane po 2122 - na razie bez pozycji. :)

 • sparrowar708

  No to czekamy na lepszą pozycję. Ostatnio coś dość słabo na rynku, zobaczymy jak będzie dalej

 • lastkura

  Panie Podczaszy Jest pan najmądrzejszy na tym blogu i dlatego nic pan nie rozumie . Krótkoterminowa spekulacja jest obarczona ekstremalnym ryzykiem i dlatego nigdy nie może być poparta bazowa wiedzą -jest w jakimś istotnym sensie szczęśliwym trafem lub intuicją.

 • podczaszy1

  Zgadzam się z tym w zasadzie. Zatem po co Pan piszesz bzdury w cytowanym wpisie.

 • karnakufo

  @lastkura
  "... Krótkoterminowa spekulacja jest obarczona ekstremalnym ryzykiem ..."

  To na jakiej podstawie podejmujesz Pan to ryzyko podając swoje krótkoterminowe typy?

 • lastkura

  To nazywa się samo-podobieństwo .Dokładnie to nie to samo co fraktal [fraktal jest operacyjnie nieskończony ].

 • slow2006

  lastkura, ale dasz znac jak pozamykasz w20 ? zebym spal spokojnie

 • lastkura

  To tragiczne bo ja zakładam jeszcze 2 lata obsuwki .

 • lastkura

  Osobiście bym wolał aby trochę podrosło . Kasy mam dostatek a pozycji krótkich nie za wiele .

 • karnakufo

  @lastkura - gratuluję sprzedaży ropy po 75. :)

 • lastkura

  Problem na dziś- poniedziałek to kupno złota na wzrost i pary jen- usd .

 • lastkura

  Co do kupna usd - pln to wolę poczekać na wyraziste 3,70 - ale mało czasu do poniedziałku .

 • sentinexxxxx

  Przygłupie aleś dziś aktywny. Tak więc doradź proszę w co pakować? Jestem tutaj nowa buahabuaha

 • lastkura

  Spektralna analiza wojen handlowych .1929 -1930,1962-1963 [trade expansion act], 2018-2019 w ringu Z[sqrt5] . Dokładniej dla Lagrangiana wczorajszego proszę rozwinąć w ułamek łańcuchowy 0.5#[1+sqrt3/2]

 • carrie-anne.moss

  @ml.36
  Przewalutowanie rezerw?

  Jest taki bank, który pompuje jewro i będzie to robił co najmniej do końca QE. Potem się okaże.
  Dla ułatwienia powiem, że ten bank nie jest specjalnie zainteresowany dolarem, używa go tylko do hedge'a w tych transakcjach. Oprócz tego ma pewnie w dolarach jakieś FANGi i takie tam.

 • andrzej_stefaniak

  EURUSD przed danymi z USA:

  acemarketu.com/?p=299403

 • carrie-anne.moss

  @ml.36
  Jeżeli istotnie, tak się mają sprawy, to wyrok nad jewro zapadł.

  Jeśli jewro się zawali, to trzeba będzie odwrócić pozycje carry ;-)

 • karnakufo

  Może taki kanalik wzrostowy na kontraktach?:
  www.bankfotek.pl/view/2120804

 • lastkura

  Koniec globalnego handlu -analiza spektralna dziś 20

 • seville1

  Złotówka nie chce rosnąć do $. Za godzinę będzie wiadomo czy to puder, czy coś trwałego.

 • dociekliwy54

  @sentinexxxxx
  Art. 216. [Zniewaga]
  § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub
  w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia
  wolności.
  § 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie,
  karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

  Kultura jednak obowiązuje. Nikt nie jest dziś anonimowy.

 • podczaszy1

  Zaraz meczyk. Zostało ich jeszcze tylko 8. Te dwa dni przerwy uzmysłowiło mi,że człowiek trochę się uzależnia nawet od piłki nożnej.
  Jestem nadal bez pozycji na wig-u 20 ,a więc będę oglądał bez tych natrętnych myśli -co tam się dzieje na giełdzie.

 • slow2006

  cos moja krotka na s&p wyglada kiepsko, czyzbym dal sie podpuscic :D czyzby wzrosty na wszystkim leeeee?

 • lastkura

  Ferdynand Kiepski też za cel życia obrał zdobycie jak największej ilości pieniędzy jak najmniejszym kosztem . A tu na giełdzie trzeba ostro zasuwać pod każdym względem .

 • guyfawkes13

  @Dociekliwy

  //Kultura jednak obowiązuje. Nikt nie jest dziś anonimowy.//

  No nieee wiem, czy tu chodzi o kulturę czy o knebel. Jak w ogóle demokracja może wiązać się z kulturą? Chyba cepeliowską.

 • guyfawkes13

  Tu dopiero mamy dno demokratycznej kloaki. Sądowy bandyta z kraju w którym zabija się legalnie ludzi a nawet dzieci, z powodu depresji, śmie w ogóle stawać do zdjęcia i pokazywać się na widok publiczny.
  Czy doktor Mengele też wyrazi ubolewanie?

 • guyfawkes13

  fakty.interia.pl/polska/news-prezes-sn-holandii-sytuacja-sadownictwa-w-polsce-jest-coraz-,nId,2603548

 • guyfawkes13

  @Dociekliwy

  Chodzi o to, że jak spróbujesz uświadowić temu ociemniałemu z Holandii, czym się zajmuje, czym są jego ''standardy'', że jak stoi zatopiony w szambie, to niech nawet nie wychodzi, to on Cię może pozwać i wygrać w demokratycznym sądzie niezawisłym od niczego z wyjątkiem banku.

  Sądy w demokracji to w ogóle jest marnotrastwo środków i niepotrzebna komedia. Ludzie zainteresowani rozsądzaniem swoich spraw powinni się rano zebrać pod oddziałami banków, których prezesi szybko załatwialiby sprawy.

 • podczaszy1

  "A tu na giełdzie trzeba ostro zasuwać pod każdym względem".

  Cholera znowu się zgadzam.

 • podczaszy1

  @ carrie-anne.
  Dzisiaj wieczorem Brazylia gra z Belgią. Zobaczymy czy fanki pomogą im wygrać.: D

 • podczaszy1

  Napiszę w trybie warunkowym: jeśli to co się dzieje na wig-u 20 od 09.02.2018 do "dzisiaj" to pochylona w dół korekta to chyba nie muszę kończyć.

 • lastkura

  Zero taktyki [max. na S@p 500 dziś,20 lipca,8-9 sierpień ,3 wrzesień ,20 wrzesień czy cena 2911]. Tylko dziś strategiczna perspektywa .Ekstrema giełdy +wojny handlowe 3 września 1929 ,1930 wojny handlowe . Zbliżamy się do 89 lat -3 września 1929 z podziałem 1947 jako powstanie GATT. Efekt 10 krotny spadek ceł . Mamy długość samopodobnej spirali 3+sqrt5 z realizacją 89/17.

 • lastkura

  Lagrangian dla pierwiastka wielomianu 3+sqrt5 wynosi 0.5#[6 +sqrt10] co pomnożone przez 17 daje szczyty globalizacji 2007 . To co fundamentalne to zachowany ślad 3#17 co daje całe spektrum od 13 grudnia 1981 po start technologii w początkach lat 80 . Krótko wybieramy w 3 półroczu giełdy i spółki z dużą ekspozycją na eksport i zapominamy na 2 lata .

 • lastkura

  Szczyt W 20 WIEKU na obligacjach USA był 30 września 1981 - 13 grudnia 1981 był koniec globalnego przepływu [w Polsce]. Nic do rzeczy tu nie ma żadna Solidarność . To właśnie dyskontujemy na wigu 20 . Kapitał popłynął do USA i był koniec .

 • karnakufo

  WIG20 nadal w średnioterminowych objęciach miśka:
  www.bankfotek.pl/view/2120811

 • guyfawkes13

  @Mr Magician

  //Co do kupna usd - pln to wolę poczekać na wyraziste 3,70...//

  Mówisz - masz. Kupujesz, nie kupujesz? Może sprzedajesz?:))
  fxpro.ctrader.com/c/blG6n

 • guyfawkes13

  @Seville

  Co byś powiedział na PLN 3.60 za dolara, na początek?
  Bo ojro już chyba wszyscy osądzili, skazali i opłakali:)))

 • guyfawkes13

  @007

  Może by wystarczyło na razie tego koksu na zielonym?
  fxpro.ctrader.com/c/7lG6n

 • mac-erson

  @datik
  Ja ostatnie dwa miesiące mam ścisły sezon w mojej firmie nagłośnieniowej praca po 16h. i nawet nie mam czasu na głębszą analizę. Ponieważ pomyliłem się i za wcześnie wszedłem to teraz nie pozostaje mi nic innego niż odczekać na falę B większej bessy która powinna się w całości zakończyć wiosną 2019r. (dołek 3.33) i opuścić pokład. Myślę, że zgodnie z cyklami koniec czerwca był dołkiem cyklu 40tyg. i końcem fali A i teraz powinniśmy pojechać w górę 2-3 miesiące.
  Na razie leczę rany gdyż FW20 mam zakupione średnio po 2240 tak więc jest jeszcze spora strata ale mam nadzieję, że uda się zamknąć transakcję na plusie :)
  Nie doceniłem słabości polskiej giełdy względem innych poczekam na lokalne jej umocnienie jesienią i wyjdę.
  Podsumowując inwestor długoterminowy to inwestor, któremu nie udała się krótkoterminowa spekulacja i ja takim zostałem :)

 • guyfawkes13

  @Sir MacErson

  // Myślę, że zgodnie z cyklami koniec czerwca był dołkiem cyklu 40tyg. i końcem fali A i teraz powinniśmy pojechać w górę 2-3 miesiące. //

  Tak mi się też wydaje, że teraz pojedziemy do góry jakiś czas i z giełdami i z parami przeciwdolarowymi.

 • red.007

  @guyfawkes13
  Ja od dolara z daleka.

 • slow2006

  w piatek moglbyc szczyt, tak mi serce podpowiada, ale rozum mowi ze jezeli nie zanegujemy tego wystrzalu w usa w poniedzialek/wtorek, to beda wzrosty ze lohoho, wszedzie lastkura, saxo bank i inni wieszcza armagedon bo cla, bo dolar, a moga to byc strachy na lachy

 • lastkura

  Relacje pomiędzy sercem a rozumem zaproponowane przez Pascala a widziane z poziomu kurnika nie przekraczają poziomu jaj. To istota ekonomii behawioralnej .

 • guyfawkes13

  @Mr Magician

  Jakoś nie skorzystałeś z okazji zademonstrować swój ''kunszt'' kupując/sprzedając USD/PLN na poziomie newralgicznym.:))

  //Relacje pomiędzy sercem a rozumem zaproponowane przez Pascala a widziane z poziomu kurnika nie przekraczają poziomu jaj.//

  A czy w kurniku pośród kołowrotu wcieleń jest coś ważniejszego niż jaja?
  Można to nawet zuniwersalizować/sparafrazować: gdzie jaja twoje tam i serce twoje (oraz rozum).

 • podczaszy1

  @ macerson
  Pozdrawiam,życzę powodzenia w pomyślnym zakończeniu inwestycji giełdowych, ale tak nie można grać, a już na pewno nie na kontraktach terminowych. To woła o pomstę do nieba.

 • lastkura

  Rozum i serce to klasyczne konstrukty społeczne .Realna operacyjna reprezentacja jaj w czasie -sperogeneza 71dni ,28 klasyczny cykl i ciąża 265 dni . Mamy zatem automorfizm 6+2sqrt3,6-2sqrt3 i 2+sqrt3. Porównaj to z reprezentacją wody jako 3+2sqrt3 ,czyli jest zachowana pochodna Sch. a nie ślad . Porównaj S@P 500 24 MARZEC 2000,11 OCTOBER 2007 i 26 january 2018 patrz praca

 • lastkura

  Spermogeneza -sorry .

 • lastkura

  Co do kiszenia stratnych i wirtualnych pozycji na wzrost od 8 marca to przykład idzie z góry .

 • podczaszy1

  Na wig-u 20 brakuje moim zdaniem "elementu" takiego jak 26.01- 09.02. 2018.

 • gra.cz

  @ mac-erson

  Nie wiem czy śmiać się czy płakać nad takim wyznaniem... Ale pomijając sam fakt straty nasuwają się dwa pytania :

  Jak to możliwe by trzymać stratę FW od ponad dwóch miesięcy skoro w międzyczasie mieliśmy wygasanie serii M, czyżby pozycje tyczyły poziomów nad 2240 serii U? Czy były rolowane... Jeśli rolowane to strata jest jeszcze dotkliwsza przez ujemną wartość nominalną i wymagała dokonania transakcji - samo się nie zrolowało.
  Po drugie skąd przeświadczenie graniczące z pewnością że uda się obecnie wyjść ceną nad ów poziom 2240 obecną serią zanim i ona wygaśnie?

  Dopuszczenie do straty 200pkt to przecież strata przekraczającą 100% depozytu, biuro nie zamykało pozycji interwencyjnie? Jeśli było zabezpieczone wolnymi środkami na rachunku to połowy z nich już nie ma.

  Jeśli to co Pan piszesz to prawda to polecam trzymać się biznesu... rynek odpuścić kategorycznie, szczególnie pochodny.

 • lastkura

  Panie gracz Gracz to ten co zalecał wirtualnie otwierać na długo 8 marca [2360 -2320] WIG 20 . Nie tylko nic nie zrobił ,ale obliczał swoje wirtualne zyski na konferencji w Karpaczu pod koniec maja . Cały jego wykład poświęcony był kupnie 8 marca Wigu 20. Więcej 2 razy podeszło pod 2300 i on znowu ogłaszał triumf swej strategii . Nikt nie jest niemylny z wyjątkiem 11- 0. Według niego jestem głupkiem ponieważ stosuję quasicrystals,teorię katastrof ...- on jest geniuszem w 21 wieku umie liczyć na palcach do 40 i dlatego jest głównym analitykiem .

 • lastkura

  Przykład pana Białka pokazuje nonsens teoretyzowania bez realnej praktyki . Sama tylko praktyka również jest ślepą ulicą . Konieczne jest połączenie realnej praktyki z teorią .

 • lastkura

  Przekroczenie progu dziesiątkowego i umiejętność liczenia na palcach do 40 to dotyczy wielu cyklistów.

 • lastkura

  R.A Millikael nobel lectures
  "Sometimes it is one foot which is put forward first, sometimes the other,
  but continuous progress is only made by the use of both - by theorizing and
  then testing, or by finding new relations in the process of experimenting and
  then bringing the theoretical foot up and pushing it on beyond, and so on in
  unending alternations"

 • lastkura

  MILLIKAN R.A

 • guyfawkes13

  @Mr Magician

  No dobrze, nikt na niczym się nie zna, ale przejdźmy w końcu do konkluzji: to kupiłeś tego dolara po 3.70 czy sprzedałeś ? Bo WIG20 chyba sprzedałeś. Czy zajmujesz się tylko opcjami na CiggyBeer?

 • lastkura

  Nie mów o sobie - nikt na niczym się nie zna .

 • guyfawkes13

  @Mr Magician

  Rozumiem, że pytanie o kupno/sprzedaż (czyli wzrost/spadek) po określonej cenie jest dla ciebie za trudne, władco pierścieni?

 • lastkura

  Wig 20 opcje sprzedałem pod koniec stycznia 2018 i część tych opcji trzymam .To bazowa pozycja na wigu 20 a nie drobna spekulacja aktualnie . Istotna pozycja to pozycja na spadek do 1% obligacji amerykańskich i obligacji niemieckich -patrz rekomendacja na szczycie 16 - 17 maj 2018 .

 • guyfawkes13

  @Mr Magician

  //Wig 20 opcje sprzedałem pod koniec stycznia 2018 i część tych opcji trzymam.//

  Trzeba przyznać, że te twoje opcje jakoś długo wygasają.:))
  Rolujesz je czy czytelników?

  Ale nie chodzi mi o CiggyBeer, tylko o konkretny ruch (behavior) na USD/PLN przy cenie 3.70

  //Co do kupna usd - pln to wolę poczekać na wyraziste 3,70...//

  Słowo się rzekło, kobyłka u płota. Mam pytanie prostsze niż o głazie: jak dosiadasz kobyłki, to z której strony jest łeb, a z której zad. Tylko znowu nie wykręcaj się, że jaki jest koń każdy widzi. Chciałbym się dowiedzieć co ty konkretnie widzisz, w krótkich żołnierskich słowach góra czy dół?:))

 • red.007

  @lastkura
  Co jest powodem pojawienia się Pana na Blogu,jakie są Pana intencje?
  Czy jest to chęć pomocy innym?Może forma dowartościowania swojego ego?
  Może jest powód,którego jeszcze nie znamy a po którym Pan zniknie.
  Przecież można w honorowy sposób rozwiązać problem trafności metod.
  Wystarczy założyć swój własny blog i rzucić wyzwanie p.Białkowi.
  Bez podawania wieloznaczności tylko np.w tym dniu biorę L,w tym dniu wygaszam L,posobnie z S albo w tym dniu kupuję to i to a w tym dniu sprzedaję to i to.Przez powiedzmy rok takiej akcji.
  Wyjdzie Panu ,to przenosimy się na Pański blog i gdaczemy z zachwytu.
  Proszę nie odbierać mojego wpisu jako coś przeciwnego Panu,bo akurat ja do Pana nic nie mam,chodzi mi tylko o powód Pańskiego pisania.

 • guyfawkes13

  @Mr Magician

  Dla ułatwienia orientacji w czasoprzestrzeni dodam, że najbliższy squirt FOMC jest 25-26 lipca.:))

 • guyfawkes13

  @007

  Już dochodziłem z Mr Magicianem do konkluzji, a Ty my Friend zdekoncentrowałeś władcę pierścieni i teraz się wywinie:)))

 • red.007

  @guyfawkes13
  Ja całkiem serio,bo może ja nie rozumiem powodów.
  Ja ze swej strony pisząc chcę podzielić się swoją wizją czegoś.
  Wyjdzie nie wyjdzie różnie bywa.
  Każde odmienne zdanie jest kwitowane jednym:1680 najmniej na w20 w styczniu 2019 i 2020.Jeśli się wczytasz w posty to nie ma tygodnia aby taki wpis się nie pojawił.Rozumiem,że Pan @lastkura broni swoich racji ale mi wystarczy jak ktoś raz przedstawi swoje racje i nie ma potrzeby aby pisać o tym co tydzień czy częściej,bo czuję się jak przygłup.który nie rozumie co się do niego pisze.Chyba,że są to intencje,których nie znam.

 • guyfawkes13

  @007

  Łatwo jest powiedzieć, że coś będzie za dwa lata, żwłaszcza spadek, jesteśmy u końca najdłuższej hossy. A co w tym czasie się nawymądrzamy, to nasze.
  Ale ja zadałem konkretne pytanie, które będzie łatwo zweryfikować w niedługiej (żeby nie powiedzieć: nieoznaczone) perspektywie, i bez odwoływania się do opcji... wieczystych:))

 • guyfawkes13

  @Mr Magician

  Comme on!

  Chodzi o konkretne zastosowanie rzekomo nieomylnej magicznej METODY. No to jest ta metoda, czy tylko pic na wodę fotomontaż?

 • red.007

  @guyfawkes13
  Właśnie konkrety w moim pierwszym poście proponowałem.
  Powtarzam nic do tego Pana nie mam ale ile można słuchać o jednym.
  Jeśli chodzi o konkrety to w sierpniu lub początkiem września zrobię skok w bok i wejdę w akcje i podam,że w tym dniu kupiłem to i to i nie dlatego,że to może kogoś obchodzić ale dla zwykłej przyzwoitości.Przyzwoity to jest @mac-erson,bo podał co robi,zbiera teraz cięgi.Łatwo jest krytykować bez podania swojej konkretnej gry.

 • guyfawkes13

  @007

  Ja też sympatyzuję z MacErsonem.

  Myślę, że na dolarze będzie teraz kilka tygodni, albo i parę miesięcy trendu spadkowego.

 • guyfawkes13

  @Mr Magician

  No dooobra, już nie czekam, co ma do powiedzenia, bo zdanie ''Co do kupna usd - pln to wolę poczekać na wyraziste 3,70'' zawiera wyraźną intencję kupna USD/PLN po 3.70, czyli oczekiwanie wzrostu dolara, i to w dłuższym terminie, bo przecież nie zajmujesz się daytradingiem, jak ślepe kury.
  Niedługo się przekonamy.:))

 • lastkura

  Myślę, że dość jasno pisałem o kupnie złota i pary jen -usd wraz ze spektralną argumentacją od paru tygodni w piątek 6 lipca lub 9 lipca . Kupiłem jedno i drugie . Co do usd- pln to kupimy je 9 lipca z uwagi na analogię 16 luty -143 dni wskazuje podstawowy cykl Fouriera na tej parze metodą ekstremalnego spadku na przestrzeni 18 lat . Zakładam na tej parze ślimaczość ruchów analogiczną do 16 luty -18 kwiecień 2018 . Dlatego nie kupię dużo . Minimum w 2000 -12 lipiec jako 9+4SQRT5[lata] , w 2008 20 lipca, maksimum w 2000 - 18 october 2000.

 • red.007

  @lastkura
  Ślimaczość to słuszna uwaga,ten wzrost jest potrzebny do wykończenia spadku na W20 gdzie analogia z połową lutego jest dobrym pomysłem.
  I o to chodzi.

 • guyfawkes13

  @Mr Magician

  No dobrze, czyli wreszcie mamy jasność. Tylko nie wiem o co ci chodzi z parą ''jen-usd''. Zrozumiałem, że kupiłeś w piątek jenota (USD/JPY).

 • lastkura

  Wzrost jena .

 • slow2006

  a i z rynkami jest jak z typowaniem mistrza swiata w rosji przez WB jakis czas temu, zaden typ nie wyszedl, z indexami jest tak samo, wyjasnianie czy uzasadnianie terazniejszosci przeszloscia, czy wyliczanki, to nigdy sie nie sprawdza,

 • guyfawkes13

  @Mr Magician

  Czyli sprzedałeś jenota.
  Moim zdaniem jenot do złotówki będzie raczej spadał.

 • guyfawkes13

  @Slow

  Mnie nie wyszła Brazylia, ale w aspekcie kuponu bukmacherskiego, to było do przewidzenia. Były wtedy dwa mecze, Francji i Brazylii. Obaj faworyci nie mogli wygrać, jeśli bukmacherzy mieli zarobić. Z tych dwóch faworytów Brazylia (wygra albo wygra lub zremisuje) była pewnie we wszystkich akumulatorach. No i cały świat przegrał of course.
  Gdyby pan Wojtek typował kontrariańsko, czyli z perspektywy kuponu i zasady że kasyno zawsze wygrywa, przewidziałby prawie wszystkie rezultaty.:)))

  Dziś Anglia (faworyt) wygra, więc drugi faworyt (Chorwacja) powinien przegrać.
  Czasem od reguły jest wyjątek, ale rzadko.

 • slow2006

  lastkura sprzedales wig20 w srode, tak napisales, a teraz chcesz kupowac,kupiles zloto ? to chyba cos nie styka, ale nic nie raz nie dwa sie zawiodlem, poczekam i teraz.

  napisz tylko jak pozamykasz szorta na w20 i longa na zlocie. chyba ze to na opcjach zapadajacych za rok transakcje, to twoje zagrania sa tutaj bezuzyteczne

 • guyfawkes13

  @Slow

  //Gdyby pan Wojtek typował kontrariańsko, czyli z perspektywy kuponu i zasady że kasyno zawsze wygrywa, przewidziałby prawie wszystkie rezultaty.:))) //

  To tak a propos zasady generalnej, że ''grają pieniądze, nie setupy'':))))

 • slow2006

  guy
  mi bardziej chodzi o poleganie na typach/opiniach (w tym bukmacherskich) czy analizach kogos, bazujac np na historii, czy innych przeslankach. widzac jak gra brazylia, obstawialem wygrana belgow, i tak jestem zdziwiony ze brazyli tak daleko doszla. ale gdybym nie ogladal meczy, bylbym zdruzgotany odpadnieciem brazyli, przeciez to taki murowany pretendent;] , mam nadzieje ze rozumiesz przeslanie. pzdr

 • guyfawkes13

  @Mr Magician

  //Wzrost jena .//

  Nie przypuszczam, co do dolara tak, ale w ogóle nie.

 • guyfawkes13

  @Slow

  Rozumiem.
  Oglądałem mecz Brazylii. Grali bez przekonania, sędzia nie przyznał im ewidentnego karnego, i pasjami przestrzeliwali w dogodnych sytuacjach, w tym setkę z 1 metra.:)))

 • lastkura

  Oczywiście klasyczny wybór jest tragikomiczny same strukturalne ekonomiczne problemy- dżuma [usd] lub cholera [eur] . Dlatego złoto z uwagi na 571/209 jako 1+sqrt3- 15grudzień 2016,11 lipiec 2017,12 grudzień 2017 i ostatecznie jen -usd .

 • guyfawkes13

  @Mr Magician

  Co do złota nie mam wyrobionego zdania, na razie nie spodziewam się jakichś wyraźnych wzrostów.

 • lastkura

  Myślę, że kluczową bramkę strzeli FED , gdy pod byle pretekstem zacznie obniżać stopy a rynek akcji mając dość ręcznego sterowania typu Trump zawali się ku zaskoczeniu wszystkich .

 • lastkura

  Na co Amerykanie wydają swoje zarobione na giełdzie miliony ? Baseny,sztuka,,,, ? Szacuje się ,że w najbliższej dekadzie 45 % Amerykanów i 43 % Amerykanek będzie cierpieć na kliniczną otyłość .Być cienkim bolkiem źle ,ale grubasem pozornie lepiej .

 • lastkura

  Miss Piggy to konkretna kobieta i ćwiczyła karate w Muppet Show na Kermicie. Tylko z jakiego kraju jest Kermit ?

 • seville1

  @lastkura
  Na co Amerykanie wydają swoje zarobione na giełdzie miliony ? Baseny,sztuka,,,, ? Szacuje się ,że w najbliższej dekadzie 45 % Amerykanów i 43 % Amerykanek będzie cierpieć na kliniczną otyłość .Być cienkim bolkiem źle ,ale grubasem pozornie lepiej .

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------
  Widać, że Amerykę zna tylko z pocztówek cioci Zosi z Moniek. Kura nie wie, że Polska ma swoje 500 +, a Juesej ma, na każdym kornerze fitnes club za free per 24/ hour. Władca piercieni skupi się na esencji, a nie idiczy za mędrca od all :))

 • lastkura

  Nie wiem co oni tam ćwiczą skoro 3 z 4 chłopa ma nadwagę a długi i romantyczny spacer zamiast jazdy samochodem z miss Piggi grozi kalectwem . Z pewnością nie są to sporty umysłowe . Mój bratanek wygrał największą ich olimpiadę i miał wstęp i stypendium na dowolną uczelnię . Soros i spółka szuka potencjalnych kurek ,które znoszą złote jaja.

 • seville1

  Nie wiem co oni tam ćwiczą skoro 3 z 4 chłopa ma nadwagę a długi i romantyczny spacer zamiast jazdy samochodem z miss Piggi grozi kalectwem . Z pewnością nie są to sporty umysłowe . Mój bratanek wygrał największą ich olimpiadę i miał wstęp i stypendium na dowolną uczelnię . Soros i spółka szuka potencjalnych kurek ,które znoszą złote jaja.
  --------------------------------------------------------------------
  W USA najważniejsza jest sofa z rozkładanym podnóżkiem, TIWI i głęboka miska o pojemności 1akra i wyżej. W rękach pilot, w TIWI obrazki skaczące, a w misce kukurydza z niewolniczego południa zaprawiona holenderską chemią lub kura podzielona na cząstki molekularne na ostro, bardzo smaczna zresztą. Grubbość Amerykanów wynika z zasobności lotniskowców i jest wprost proporcjonalna do ich zasiegu rakiet przenoszonych, albo możliwych do użycią. Taka sobotnia teoria przed oczekiwana niedzielą.

  PS. Rosja - Chorwacja ,ciekawe co świat podaruje Władymirowi przed wizytą Donalda?

 • guyfawkes13

  @Seville

  Nooo to jeszcze nieprędko będzie uznana aneksja Krymu.:))

 • lastkura

  Refleksja po meczu - Ciężka praca jest największą przyjemnością. Niestety nie dla polskich piłkarzy i niedzielnych analityków .

 • guyfawkes13

  @Mr Magician

  Wydaje mi się, że jeśli chodzi o samą grę, to moje spekulacje co do drużyny Rosji były już zbyt rozpowszechnione. Przeciąganie Rosji było jaskrawo widoczne. To jest drużyna nie lepsza od naszej. Taki sam rezultat czekałby twoją magię, jeśli zostałaby rozpowszechniona, oczywiście pod warunkiem że nie byłaby niedorzecznością.
  To nie jest czas, żeby Rosja pokonała Anglię(...), więc lepiej było uniknąć takiej konfrontacji. Lepiej przegrać ze Słowianami.

  Na razie wygrała drużyna z Trójmorza, i tego się trzymajmy.:))

 • karnakufo

  businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/inwersja-krzywej-rentownosci-w-usa-czeka-nas-kryzys/s8sl7v8

 • lastkura

  Mecz pokazał,że realną wartość można osiągnąć tylko dzięki nadludzkiemu wysiłkowi a pomimo tego nieprzewidywalność mamy do końca . Tylko w polskiej reprezentacji są zawodnicy co po 10 minutach biegania mają stan przed-zawałowy . Tylko tutaj są analitycy ,którzy statystykę stosują do 3 przypadków a umiejętność przekroczenia progu dziesiątkowego ograniczają do 40 . Wieczny raj dla misiów na wigu 20 .

 • carrie-anne.moss

  @007
  Ja całkiem serio,bo może ja nie rozumiem powodów.

  Who cares?
  Jedyne co mogę się zgodzić to, że najprawdopodobniej jenot zleci w okolice 108.

 • b_53

  @lastkura

  Panie gracz Gracz to ten co zalecał wirtualnie otwierać na długo 8 marca [2360 -2320] WIG 20 . Nie tylko nic nie zrobił ,ale obliczał swoje wirtualne zyski na konferencji w Karpaczu pod koniec maja . Cały jego wykład poświęcony był kupnie 8 marca Wigu 20.


  Ale za to drugi z systemów p.Wojtka sprzedał WIG 1 marca i zarabia. Może trzeba było o nim mówić w Karpaczu.

  wojciechbialek.blox.pl/2018/04/System-sprzedal-WIG.html

 • lastkura

  Zanim cokolwiek bezmyślnie cytujesz to przeczytaj nie 1 marca ale opublikowane w połowie kwietnia . W podsumowaniu " Projekcje oparte na sygnałach systemu sugerują sprzedaż akcji w czerwcu ". SPRZEDAŻ AKCJI W CZERWCU[ 28] MÓWI O POZBYCIU SIĘ AKCJI W LOKALNYM DOŁKU A NIE O ZAJMOWANIU KRÓTKIEJ POZYCJI . Nie uważam ,że jakakolwiek dyskusja ma sens z człowiekiem ,który niczego nie wie i nie rozumie z matematyki,nie ma pojęcia o podejmowaniu decyzji i gra tylko wirtualnie . Magia głównego analityka pokazuje tylko komiczność jego osoby , sposobu doboru kadr [towarzystwo wzajemnej adoracji ] i ślepej wierze w puste tytuły.

 • lastkura

  Proponuję zapoznać się powtórnie z samozachwytem ,gdy wig 20 wrósł dwukrotnie powyżej 2300 . Idealnie na samym szczycie zachwalał swoją długą pozycję . Nie ma jak wirtualne gry .

 • parnasus_uczendiabla


  Uśredniam, poraz drugi dokupuję kawę.

  invst.ly/7y9km

  Parnasus.
  Uczeń diabła.

 • lastkura

  Dla mnie jeśli ktoś proponuje grę przeciwko trendowi z uwagi na rzekome niskie wyceny .... po 1,5 miesiącu dynamicznego spadku 8 marca [analogia 24 lat-1994-2018] jest przekreśleniem jakichkolwiek wartości analitycznych i etycznych . Nie na żadnych tłumaczeń .

 • guyfawkes13

  @Mr Magician

  //Mecz pokazał,że realną wartość można osiągnąć tylko dzięki nadludzkiemu wysiłkowi a pomimo tego nieprzewidywalność mamy do końca. //

  Jak to NIEPRZEWIDYWALNOŚĆ ?
  A pierścienie i squirty?

  Ruscy szachiści są inteligentni, podobnie jak bukmacherzy. Ich drużyna jest słabsza od naszej, a doczołgali ją do 1/4, pokonując nawet Hiszpanię. Zacięta gra fair wzbudziła sympatię, otwierając nowe perspektywy dla soft power. Uniknęli przy tym upokorzenia porażki z rąk Anglii, która widocznie (jeszcze) nie była w ich zasięgu.
  I jednocześnie zafundowali Polakom nowy asumpt do pedagigiki wstydu, czego wyraźnym objawem jest twój wpis.
  Tak się robi skuteczną politykę imperialną w warunkach demokratycznych.

  A wygrywanie kuponów bukmacherskich składa się z dwóch etapów. W pierwszym (na brudno) obstawia się zdarzenia, które mają największe prawdopodobieństwo, a w drugim ze zdarzeń najbardziej prawdopodobnych (pewnych) usuwa się te, które nie zajdą, ale znajdą się w 90% akumulatorów. Czasem to się nie udaje, ale to nic nie szkodzi pod warunkiem właściwego money managementu. Tak jak na giełdzie.


 • lastkura

  PEWNOŚĆ MAMY TYLKO NA BRZEGU UŁAMKA ŁAŃCUCHOWEGO A NIE CIĄGLE . Tak więc dla 1+sqrt3 liczba Nielsena wynosi 3 i ja tylko tam inwestuję i dlatego używam opcji . W drodze jest ryzyko lokalnych zawirowań . Fundamentalne przeszkody [przejścia fazowe] możliwe są tylko na brzegu .

 • lastkura

  Współczesna nauka po Newtonie używają liczb rzeczywistych chce kontrolować wszystko i wszystkich z nieskończoną dokładnością . Nie kontroluje NIC .

 • guyfawkes13

  @Mr Magician

  //PEWNOŚĆ MAMY TYLKO NA BRZEGU UŁAMKA ŁAŃCUCHOWEGO A NIE CIĄGLE //

  //Współczesna nauka po Newtonie używają liczb rzeczywistych chce kontrolować wszystko i wszystkich z nieskończoną dokładnością . Nie kontroluje NIC . //

  Nooo, to już brzmi sensownie. Trzeba było od razu tak czarować:))

 • guyfawkes13

  @@@

  Dobre słowo na niedzielę.:))
  Dobre, bo pozwalające w jakimś aspekcie przejrzeć na oczy tym, których oczy są ''niejako na uwięzi'' ... Matrixu.

  //Pakt prezydentów Trumpa i Putina może mieć mocno niekorzystne skutki dla Polski. //

  Zwięzła analiza w krótkich żołnierskich słowach, rzucająca światło na rynek ropy, a mimochodem demaskująca takie praktyczne brednie jak demokracja, wolny rynek, standardy prawne czy prawa człowieków, albo narodów do samostanowienia.

  www.defence24.pl/antyiranski-pakt-trumpa-i-putina-polska-najwiekszym-przegranym

 • szymczakb

  Zobaczymy, co z tego wyniknie.

 • lastkura

  Dla humanistów genetycznie niezdolnych do zrozumienia czym jest matematyka powinna być wykładana nie fizyka,matematyka czy religia ,ale filozofia jako historia idei . Zasada Minkowskiego minimum pustej numerologii maximum jasnych koncepcji . Do najtrudniejszych należy koncepcja Borna " Wszystko ,totalnie wszystko jest subiektywne . To co możemy obiektywizować to język ,który tą subiektywność wyraża" . Jeśli przyjmiemy płaszczyznę dyskursu Putin -Trump [PO-PIS,POLSKA -ROSJA] JEST TO JEDYNA PEWNA DROGA DO EKSTREMALNYCH PROBLEMÓW . Potrzebna jest nam uniwersalna płaszczyzna a nie regresja do siły . 11listopad 1918,1944,1974,wygrana Pis october 2015 daje nam uniwersale relacje 98/26 =2+sqrt3 .97/56=sqrt3 Tak oto spektralna reprezentacja daje 1918 =2015 powtórne odzyskanie niepodległości . Mamy więc nie tylko rozwiązany problem Szurkowski, Szewińska ,Górski ale symultanicznie ekstremalnie dużo po stałą subtelną struktury .

 • lastkura

  Za Platonem[parafraza] synteza jest powtórnym odkryciem reprezentacji samego siebie a nie regresją do siły .

 • karnakufo

  EURUSD - po sygnale L:
  www.bankfotek.pl/view/2120939
  www.bankfotek.pl/view/2120933
  www.bankfotek.pl/view/2120938
  www.bankfotek.pl/view/2120940
  www.bankfotek.pl/view/2120939

 • karnakufo

  cd.
  www.bankfotek.pl/view/2120935

 • seville1

  @lastkura
  Mecz pokazał,że realną wartość można osiągnąć tylko dzięki nadludzkiemu wysiłkowi a pomimo tego nieprzewidywalność mamy do końca . Tylko w polskiej reprezentacji są zawodnicy co po 10 minutach biegania mają stan przed-zawałowy . Tylko tutaj są analitycy ,którzy statystykę stosują do 3 przypadków a umiejętność przekroczenia progu dziesiątkowego ograniczają do 40 . Wieczny raj dla misiów na wigu 20 .
  ---------------------------------------------------------------------------------------------------
  Panie Kura, gdyby rzeczywiście nadludzki wysiłek determinował zdobycie Mundialu, to "Łysek z pokładów Idy" byłby wiecznym championem. Pan przeszedłeś z butelek na puszki i Panu się mylą kapsle z syczącymi otwieradełkami.

  PS. Po, ile Pan gonisz puszki w skupie?

 • lastkura

  O natchnieniu ducha świętego w grze na giełdzie [i wszelkim efektywnym działaniom człowieka] to może pan cyklicznie pisać w świerszczykach dla niedzielnych analityków . Edison był zasadniczo tytanem pracy . Szczęście sprzyja tylko przygotowanym umysłom [Pauster]

 • guyfawkes13

  @Seville

  Magiciana nie można nawet lekko pochwalić, bo zaraz się rozkręca ze swoim ... mniemanym silipsyzmem:)))

  A propos analizy na temat kształtującego się antychińskiego trójprzymierza (USA, Izrael, Rosja), to kiedy się na przykład czyta Kartę Atlantycką, nachodzi człowieka pytanie, czy ostatniej wielkiej wojny nie wygrali jednak ... naziści?
  pl.wikipedia.org/wiki/Karta_Atlantycka

  Czarne chmury zbierają się nad nami...

 • lastkura

  Szacuje się ,że Edison nad żarówką podjął 10 000 prób zanim zanotował jakikolwiek postęp . Trudno mówić o jakimkolwiek progresie w zrozumieniu procesów decyzyjnych człowieka, jeśli jedyną dostępną prawdą jest sztuka liczenia na palcach do 40 .

 • pokonajrynekpl

  Też rozmyślam nad tym co się u nas stanie, gdy Ameryka pogrąży się w bessie. Nie dotrzymaliśmy im kroku we wzrostach, nie dotrzymamy w spadkach? To nawet może być szansa na przepływ kapitału zza oceanu do krajów słabiej rozwiniętych i szał zakupów ich aktywów.

  U mnie analiza spółki LiveChat.
  pokonajrynek.pl/obrona-kursu-livechata/

 • lastkura

  Panie Guyfawkes13 pan pomylił poziomy konwersacji . Proponuję wziąć przykład z mego syna - napisał tylko jedno podanie do fundacji Batorego i automatycznie przyznali mu stypendium. Napisz pan tam o swojej świadomej działalności na rzecz społeczności może panu coś się trafi raz w życiu jako wzorcowej ślepej kurze.

 • seville1

  @guyfawkes13
  @Seville

  Magiciana nie można nawet lekko pochwalić, bo zaraz się rozkręca ze swoim ... mniemanym silipsyzmem:)))

  A propos analizy na temat kształtującego się antychińskiego trójprzymierza (USA, Izrael, Rosja), to kiedy się na przykład czyta Kartę Atlantycką, nachodzi człowieka pytanie, czy ostatniej wielkiej wojny nie wygrali jednak ... naziści?
  pl.wikipedia.org/wiki/Karta_Atlantycka

  Czarne chmury zbierają się nad nami...
  -----------------------------------------------------------------------------
  Ponad 400 lat żyjemy pod czarnymi chmurami z małymi przejśnieniami, jednak jestem optimistą, gdy wielcy skaczą sobie do gardeł, rodzi się dla nas szansa. To schyłek tego świata, w którym się urodziliśmy. Idzie nowe :))

 • seville1

  @lastkura
  Szacuje się ,że Edison nad żarówką podjął 10 000 prób zanim zanotował jakikolwiek postęp . Trudno mówić o jakimkolwiek progresie w zrozumieniu procesów decyzyjnych człowieka, jeśli jedyną dostępną prawdą jest sztuka liczenia na palcach do 40 .
  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Edison nie miał laptopa, dlatego tak się katował. Pan, panie Kura przejdź znowu na butelki, po z puszek połowę ulewasz, a produktu szkoda i pańska percepcja krąży gdzieś wokół trzepaka. Na zdrowie!

 • lastkura

  A w trzecim wagonie same grubasy ,siedzą i jedzą tłuste kiełbasy .

 • carrie-anne.moss

  @ml.36
  stooq.pl/chart.html?id=4258&nr=01
  Sytuacja zaczyna dojrzewać. Najpewniej w poniedziałek back to ICE, a z rozbitą głową to ani kaczka, ani inny drób nie wypłynie na powierzchnię.

  @ewiggin
  stooq.pl/q/?s=chfpln&c=3m&t=c&a=lg&b=0
  Na mój gust złoty potwierdził Twój dołek. Byle do września;-)
  Chyba ECB...

 • guyfawkes13

  @mr magician

  // Proponuję wziąć przykład z mego syna - napisał tylko jedno podanie do fundacji Batorego i automatycznie przyznali mu stypendium.//

  Doprawdy automatycznie? Przypomniała mi się taka mądrość etapu, że ''typ nordycki i bez mydła jest czysty'', co widać słychać i czuć.
  To już wiem, skąd się ta cała magia bierze, z kabały.:))))

  A ty mu nie mogłeś zafundować stypendium, przecież jesteś władcą pierścieni?:)))))

 • guyfawkes13

  @mr magician

  //A ty mu nie mogłeś zafundować stypendium, przecież jesteś władcą pierścieni? //

  Sorry, zapomniałem, że jeszcze nie zamknąłeś opcji wieczystych

  Masz naśladowców w hameryce, miłośniku opcji CiggyBeer:
  www.youtube.com/watch?v=fqgDoFbucEk

 • guyfawkes13

  Mistrzu CiggyBeer

 • karnakufo

  U nas szansa dla byczka - jak nie teraz to kiedy?:
  www.bankfotek.pl/view/2120947

 • lastkura

  Całe szczęście jutro jadę na wakacje z całą Rodziną . Wam pozostawiam bajki o codziennych sukcesach daytraJdingu . SZCZĘŚCIE RODZINNE GENERUJE SUKCES [SPOŁECZNY] ,NIGDY ODWROTNIE .

 • seville1

  @lastkura
  Całe szczęście jutro jadę na wakacje z całą Rodziną . Wam pozostawiam bajki o codziennych sukcesach daytraJdingu . SZCZĘŚCIE RODZINNE GENERUJE SUKCES [SPOŁECZNY] ,NIGDY ODWROTNIE .
  -------------------------------------------------------------------------------------
  Przyjemnego wypoczynku całemu stadu w naszym pięknym kraju www.youtube.com/watch?v=RoidjHh1W2w i jeszcze żeby nie zapomniał, kto mu paszę sypie i takich jaj jak ma ten młody kogut www.youtube.com/watch?v=YFn6aIiSv1Q

 • seville1

  Podroby chyba były mało zadowolone z obrotu sprawy :))

 • lastkura

  Oryginał brzmi lepiej www.youtube.com/watch?v=XcAVzLoTw1U

 • seville1

  Potwierdzam za zgodność, ale chodziło o jaja.

 • carrie-anne.moss

  @ewiggin
  Sprawdziłam. ECB zbiera się 13 września. :P

 • konsultant121

  @carrie
  Czyli 13.wrzesnia kupujemy dulary?

 • sentinexxxxx

  @lastkura
  Ecie-pecie zapakowałam w dolca po 3.70 jak mówiłeś, teraz czekam na zysk.

 • sparrowar708

  no nieźle oby coś z tego było w końcu.

 • bialek.wojciech

  @guyfawkes13:
  "Zwięzła analiza w krótkich żołnierskich słowach, rzucająca światło na rynek ropy, a mimochodem demaskująca takie praktyczne brednie jak demokracja, wolny rynek, standardy prawne czy prawa człowieków, albo narodów do samostanowienia.

  www.defence24.pl/antyiranski-pakt-trumpa-i-putina-polska-najwiekszym-przegranym"

  To rzeczywiście tekst godny polecenia.

  "Wspólnota interesów czterech krajów tj. USA, Izraela, Arabii Saudyjskiej i Rosji w kwestii Iranu jest ewidentna i potwierdzają to działania Rosji."

 • ml.36

  @Annuszka
  O tym się nie mówi ale IMO nowe regulacje zdecydowanie wydłużą
  czas i zwiększą zakres kampanij (żeby biedni byli biedniejsi a bogaci
  bogatsi).

 • ml.36

  @Annuszka
  Słyszysz zgrzytanie zębów GS-ów?

 • guyfawkes13

  @WB

  //To rzeczywiście tekst godny polecenia.//

  Dobry jest, bo zwięźle i przejrzyście tłumaczy zagmatwaną i egzotyczną materię.
  Powiedziałbym nawet więcej: ułatwia zrozumienie naszej polityki.
  My jesteśmy po stronie Netanyahu (ostatnie oświadczenie) i Trumpa, czyli syjonizmu i Wielkiego Izraela, który zgromadzi większość Żydów. Bo inaczej, mielibyśmy exodus do Polin. Tak planowali zrobić Demokraci i sponsorzy George'a słupnika.

  Wychodzi z tego grecka tragedia: albo my albo Iran. Wciąż obie drogi są otwarte, a banderowcy jeszcze co prawda nie grzeją silników pod Lwowem, ale ideowo pozycjonują się do wojny per proxy, jak to zawsze z nimi jest. Humań, Batoh, Wołyń itd.

 • guyfawkes13

  @WB

  www.defence24.pl/spolecznosc-lokalna-pod-parasolem-wot

 • bialek.wojciech

  @guyfawkes13:
  "Dobry jest, bo zwięźle i przejrzyście tłumaczy zagmatwaną i egzotyczną materię.
  Powiedziałbym nawet więcej: ułatwia zrozumienie naszej polityki.
  My jesteśmy po stronie Netanyahu (ostatnie oświadczenie) i Trumpa, czyli syjonizmu i Wielkiego Izraela, który zgromadzi większość Żydów. Bo inaczej, mielibyśmy exodus do Polin. Tak planowali zrobić Demokraci i sponsorzy George'a słupnika.

  Wychodzi z tego grecka tragedia: albo my albo Iran. Wciąż obie drogi są otwarte, a banderowcy jeszcze co prawda nie grzeją silników pod Lwowem, ale ideowo pozycjonują się do wojny per proxy, jak to zawsze z nimi jest. Humań, Batoh, Wołyń itd."

  Wy rzeczywiście jesteście po stronie Netanyahu i Trumpa.

  Dla odmiany Polacy to raczej chcieliby kupować irański gaz i ropę:

  biznesalert.pl/w-styczniu-do-polski-przyplyna-kolejne-tankowce-z-iranu/

  nafta.wnp.pl/orlen-lotos-i-pgnig-partnerami-dla-iranskich-firm,274457_1_0_0.html

 • datik

  @Guy

  pl.wikipedia.org/wiki/Stosunki_polsko-ira%C5%84skie

  "Persja była jednym z dwóch państw (drugim było Imperium Osmańskie), które nie uznały rozbiorów Polski. Istnieje opinia, że jeszcze przed I wojną światową Persja posiadała w Warszawie konsula honorowego."

 • guyfawkes13

  @WB

  No tak, i jeszcze wszyscy chcieliby być młodzi, piękni i bogaci:))
  www.youtube.com/watch?v=6xHUe7jKWVc

  Ale przesilenie nastąpi, albo na Bliskim Wschodzie albo na Międzymorzu. Linkowałem już Kartę Atlantycką(...).

 • guyfawkes13

  @Datik

  A czy ja powiedziałem, że chcę wojny z Iranem?
  Ja staram się zinterpretować to, co się dzieje w polityce.
  A przede wszystkim nie chcę wojny w Polsce, ani katastrofy etnicznej.
  Polska nie ma możliwości dyktowania warunków globalnych, pierwszym zadaniem jest obrona swojego kraju, co u nas jest i tak iluzoryczne.

  Nie wierzę, że jesteś jakimś ... powiedzmy, romantykiem, ale gdybyś był, to raczej znajdź sobie do romatyzmu bardziej stosowną dziedzinę:
  www.youtube.com/watch?v=y_xNVWyGXTs&list=RDy_xNVWyGXTs&t=92

 • guyfawkes13

  @Seville

  No to skorygujemy się trochę na ojro.

 • podczaszy1

  Mamy nowe minimum roczne na mwig-u 40.

 • carrie-anne.moss

  @ml.36
  Słyszysz zgrzytanie zębów GS-ów?

  To jest dźwięk rozrywanego poszycia okretu "DB USA" :P

 • podczaszy1

  Ci którzy widzieli klina na s&p 500 są zdaje się rozczarowani.

 • sval-bard

  @w.białek - czy po 1945r. są znane przykłady kryzysów/dołków gospodarczych w Europie (lub USA), gdy panowała niska inflacja/ujemne stopy procentowe?

 • guyfawkes13

  @Datik

  //Persja była jednym z dwóch państw (drugim było Imperium Osmańskie), które nie uznały rozbiorów ... //

  Do tego, co powiedziałeś, warto jeszcze wrócić, bo to jest fałszywy mit, jeden z wielu, które służą do indoktrynowania, modelowania fałszywej świadomości narodów mniej wartościowych.
  Dla Persji równoważyliśmy Turcję, ale kiedy król Sobieski potrzebował, żeby Persja zaatakowała Turcję z drugiej strony tworząc ''drugi front'', spotkał się z odmową.

  Ale najlepszym przykładem jest Turcja:
  //Czy przybył poseł z Lechistanu? --Jeszcze nie.//
  Tak byliśmy kształceni. Tyle, że Turcja nie potrzebowała nas z sympatii, tylko dla równoważenia Rosji.
  Ale nie można powiedzieć, że Turcy nas nie lubili. Lubili zwłaszcza nasze kobiety, przez kilka ''wspaniałych''[sic!] stuleci duże zyski czerpali z handlu ''żywym towarem'', który był zagarniany w jasyr na naszy Kresach.
  No i po upadku Rzeczpospolitej biznes się skończył, a Moskale pokazali im tzw. ruski miesiąc. Byli nawet bliscy odbicia Konstantynopola, ale wycofali się, żeby uniknąć wojny światowej (głównie z Anglią).
  Czy można się w takiej sytuacji dziwić, że nas im brakowało?

  Dla nas jedyny obszar, na którym można mówić i o wspólnych interesach i o wspólnej cywilizacji i o przyjaźni, to jest obszar Korony Św. Stefana. Tam zaczynali politykę i Piastowie i Jagiellonowie. Nie mamy tego wyraźnie w świadomości, bo po bitwie pod Mohaczem na tym obszarze dominowali Turcy albo Austriacy (Niemcy).

 • neo733

  Panie Seville, robi Pan coś z dolarem? Dzisiaj mnie korciło, żeby choć jednego lota na próbę, ale nauczony jestem, że póki spada to się nie kupuje. No ale właśnie - spada jeszcze, czy już nie?

 • carrie-anne.moss

  @ml.36
  Wygląda, że kura została uduszona przez jenota :P
  Przyznaję, że również dałam się zmylić, ale na co mam button "Buy" ;-)
  Nie chce zapeszać, ale coś mi to wygląda na jakąś falkę 3. A może jeszcze jakieś złożenie trójeczek się trafi ;-)  @Anatolij
  PEWNOŚĆ MAMY TYLKO NA BRZEGU UŁAMKA ŁAŃCUCHOWEGO A NIE CIĄGLE

  Wygląda, że Twój magik stanął na stromym brzegu i wykonał krok w przód :-D
  www.youtube.com/watch?v=GJ4X4BU-RU4

  Wracam do pracy. Na ra

 • erccc

  Ktoś wie, jak działa EEM.US? Jego wartość zmienia się podczas sesji amerykańskiej, ze sporą korelacją z SP500, ale przecież giełda chińska, na której EEM.US się głównie opiera jest wtedy zamknięta. Z czego wynika wczorajszy wzrost EEM.US o 1,8%, skoro dziś SHC, SHBS, HSI dopiero co przed godziną 9 wyszły na lekkie plusy? Wzmocnienie CNY do USD nie było aż tak duże, bo ledwo 0,2%, a od przedwczoraj jakieś 0,7%. Na czym jest zatem ten wzrost 1,8%?

 • seville1

  neo73
  @Panie Seville, robi Pan coś z dolarem? Dzisiaj mnie korciło, żeby choć jednego lota na próbę, ale nauczony jestem, że póki spada to się nie kupuje. No ale właśnie - spada jeszcze, czy już nie?
  ------------------------------------------------------------------------------------------
  Od piątku nie zajmuję pozycji na walutach, bo powiem szczerze, moje kreski jakieś na kacu i nie wiedzą, czy klina - klinem, czy lepiej całkiem trzeźwieć? Nie gram, gdy nie mam przewagi, a teraz nie mam.

  PS. Dax jest prawie gotowy do grillowania, jeśli ktoś lubi niemiecką kasznkę :))

 • bialek.wojciech

  @erccc:
  "Ktoś wie, jak działa EEM.US? Jego wartość zmienia się podczas sesji amerykańskiej, ze sporą korelacją z SP500, ale przecież giełda chińska, na której EEM.US się głównie opiera jest wtedy zamknięta. Z czego wynika wczorajszy wzrost EEM.US o 1,8%, skoro dziś SHC, SHBS, HSI dopiero co przed godziną 9 wyszły na lekkie plusy? Wzmocnienie CNY do USD nie było aż tak duże, bo ledwo 0,2%, a od przedwczoraj jakieś 0,7%. Na czym jest zatem ten wzrost 1,8%?"

  Część składników portfela tego ETF-a jest notowana na NYSE, np. chińska Alibaba (4,25 proc. udziału). Miejsce notowania można sprawdzić ustawiając "Exchange" w "Custom Columns" w Holdings tu:

  www.ishares.com/us/products/239637/ishares-msci-emerging-markets-etf

 • bialek.wojciech

  @sval-bard:
  "@w.białek - czy po 1945r. są znane przykłady kryzysów/dołków gospodarczych w Europie (lub USA), gdy panowała niska inflacja/ujemne stopy procentowe?"

  Nie jestem pewien. Może kryzysy w Wielkiej Brytanii w okresie 1956-1976:

  i2.wp.com/bilbo.economicoutlook.net/blog/wp-content/uploads/2013/07/Boughton_Fig_2_Page_24.jpg

  wrap.warwick.ac.uk/865/1/WRAP_Clift_negotiating_credibility.pdf

  ?

 • slow2006

  czyzby jednak wzrosty lastkura, coz przyszedles, nastraszyles pewnie szybko znikniesz, albo juz zniknales ;]

 • ml.36

  @Seville
  Kaszanka się przypaliła? :)

 • seville1

  ml.36
  @Seville
  Kaszanka się przypaliła? :)
  -----------------------------------------------------
  Krwiste lubię tylko steki, kaszanka musi być wysmażona :))

 • karnakufo

  U nas rynek podjął próbę wzrostów skończoną odbiciem od oporu.:)

 • karnakufo

  No i ładny dzisiaj lot kruka.:)

 • ml.36

  @Seville
  Fakt, dopiero przyrumieniona, kolorów nabierze, >13200:)

 • podczaszy1

  No, sekwencja 5-6 swieczek wzrostowych została dzisiaj złamana. Górna linia kanału spadkowego powstrzymała wzrosty. Miałem na to niby zagrać ale nie zagrałem. Od tygodnia nie mam pozycji na wig-u 20 i na razie chyba tak pozostanie.

 • seville1

  O Krystynie, która miesza giełdą ; sport.onet.pl/mundial-2018/cristiano-ronaldo-transfer-z-realu-madryt-do-juventusu-turyn/rtyjbzl

  Czasy obskórne, to i ludzie głupiejo:)


  PS. @ ml - Dax - kaszanka bez kiszki, i tego się trzymajmy:))

 • ml.36

  @Annuszka
  No popatrz: "JPMorgan prognozuje, że we wrześniu jen wzrośnie do 108 dolarów, a w grudniu do 106 dolarów".

 • ml.36

  @Seville
  IMO świetny ruch, liga jak by słabsza, na podstarzałe gnaty w sam raz,
  włoskie drużyny coś tam zaczynają pogrywać, z Juve ma dużą szansę na
  kolejną LM. Madryt już bez szans, chyba że chłopaki z Vincente.

 • carrie-anne.moss

  @ml.36
  A RBS, że 113-115 :P

 • mac-erson

  @ mac-erson

  "Nie wiem czy śmiać się czy płakać nad takim wyznaniem... Ale pomijając sam fakt straty nasuwają się dwa pytania :

  Jak to możliwe by trzymać stratę FW od ponad dwóch miesięcy skoro w międzyczasie mieliśmy wygasanie serii M, czyżby pozycje tyczyły poziomów nad 2240 serii U? Czy były rolowane... Jeśli rolowane to strata jest jeszcze dotkliwsza przez ujemną wartość nominalną i wymagała dokonania transakcji - samo się nie zrolowało.
  Po drugie skąd przeświadczenie graniczące z pewnością że uda się obecnie wyjść ceną nad ów poziom 2240 obecną serią zanim i ona wygaśnie?

  Dopuszczenie do straty 200pkt to przecież strata przekraczającą 100% depozytu, biuro nie zamykało pozycji interwencyjnie? Jeśli było zabezpieczone wolnymi środkami na rachunku to połowy z nich już nie ma.

  Jeśli to co Pan piszesz to prawda to polecam trzymać się biznesu... rynek odpuścić kategorycznie, szczególnie pochodny. "

  Oczywiście że rolowałem pozycję (udało mi się otworzyć 38 punktów taniej kolejna serię więc średnia 2240 jest zawarta w serii U.
  Ja nie uprawiam hazardu tylko po prostu zamiast kupować za moją gotówkę otwieram kontrakty a reszta gotówki sobie leży tak więc nie są mi straszne ruchy po 200-300 punktów bo to jest raptem strata 10-12 % moje portfela gotówkowego.
  Każdy ma swoją strategię raz nad wozem raz pod wozem jak zamknę pozycje podsumuję czy była stratna.
  W hossie 2017 zarobiłem ponad 700pkt na kontraktach jest więc z czego oddawać (ale nie jestem do końca przekonany, czy będzie tutaj strata).
  Inwestuję część kapitału na giełdzie od kilkunastu lat i nie raz strategia trzymania w przypadku pomyłki przyniosła pozytywne efekty tak więc zajmuję się biznesem i prowadzeniem firmy a kontrakty niech sobie leżą i czekają na lepsze czasu i odwórcenie trendu.
  Równie dobrze mogłem wypaść z rynku stop losami a rynek mógł ruszyć do góry zrealizował się najbardziej negatywny scenariusz słabości naszej giełdy i tego nie przewidziałem. Stawiałem raczej na zachowanie podobne do Dax-a czy Sp500. No cóż pomyłki są naturalną rzeczą podczas inwestycji podobnie jak w biznesie.

  Jak ktos kupuje ziemie i czasami trzyma kilka lat żeby wyjść z godziwym zyskiem to co za problem posiedzieć na kontraktach kilka miesięcy. Z wiekiem mam więcej cierpliwości (choć mniej czasu) :)

 • seville1

  Zawsze mówiłem, że krwiste steki amerykańskie biją na głowę, bezpłciową niemiecką kaszankę daxową. Smacznego burgera z Hamburga lub innego Szchleswiku -Holsztyna :))

 • podczaszy1

  98 pkt wzrostu. Czy to jest powtórka z lutego 2018 czy też nie? Dla mnie jak na razie to kluczowa sprawa.

 • karnakufo

  L po 2121 :)

 • sparrowar708

  Dobra analiza. Oby tak dalej Panie Wojciechu.

 • ml.36

  @Seville
  Przepis na dobrze upieczoną kaszankę w kiszce:)
  Roboczo mam tak:
  invst.ly/7z8mz
  i tego się na razie trzymam ( z tyłu głowy - B już było, ale trochę to nie pasuje
  do cykli no i żeby bogaty był jeszcze bogatszy to dystrybucja powinna jeszcze
  potrwać). W kwietniu zobaczę ile to jest warte, jak dożyję.

 • carrie-anne.moss

  @ml.36
  invst.ly/7z8oy
  Szwajcarska drukarka po remoncie :-D

  Zastanawiam się. kto kupuje te papiery?
  stooq.pl/q/?s=10gry.b&c=5m&t=c&a=lg&b=1
  stooq.pl/q/?s=10esy.b&c=5m&t=c&a=lg&b=1
  stooq.pl/q/?s=10pty.b&c=5m&t=c&a=lg&b=1

 • ml.36

  @Annuszka
  Kitajec IMO, bo po co komu jewro??? w tych okolicznościach, wojna to wojna.

 • carrie-anne.moss

  @ml.36
  @seville
  @007
  www.youtube.com/watch?v=kwuS9AlGmvU
  Jewro uber alles :-D

 • carrie-anne.moss

  @ml.36
  Kitajec IMO, bo po co komu jewro???

  Czyli znowu koszykarze.
  Jest jeszcze jeden, o słynnym nazwisku - Jordan :-D

 • ml.36

  @Annuszka
  Możesz sobie wyobrazić jak będą wyglądać rentowności, jeżeli
  na poważnie zdecydują zamienić jedne papierki na drugie.

 • konsultant121

  Chyba pojechali na wakacje ci ktorzy do 13.nie potrafili policzyc :) A inni znowu na szczycie USD mówili że idziemy na 3,90. Normalnie boki można zrywać. Sami dez-agenci na tym blogu.

 • seville1

  @ml.36
  @Seville
  Przepis na dobrze upieczoną kaszankę w kiszce:)
  Roboczo mam tak:
  invst.ly/7z8mz
  i tego się na razie trzymam ( z tyłu głowy - B już było, ale trochę to nie pasuje
  do cykli no i żeby bogaty był jeszcze bogatszy to dystrybucja powinna jeszcze
  potrwać). W kwietniu zobaczę ile to jest warte, jak dożyję.
  -----------------------------------------------------------------------------------------------------
  Ja jestem tylko cwaniaczek cinkciarz i dla mnie np. data 28. 12. 2018 jest całkowicie abstrakcyjna. Ja czytam grubasów z ruchu warg, a to jest dobre na tu i teraz, dlatego, że spaślaki zawsze mogą strzelic focha i wszystkie długie kreski mogą iść w p...u :)))

  PS. Podziwiam ludzi, którzy w obecnej sytuacji kreślą długoterminowe plany, ja nie potrafię, mam zwyczajnie ADHD i muszę mieszać. Kaszankę dzisiaj także zamknę, taki jezdem :))

 • seville1

  @carrie-anne.moss
  @ml.36
  @seville
  @007
  www.youtube.com/watch?v=kwuS9AlGmvU
  Jewro uber alles :-D
  --------------------------------------------------------------------------------
  Wylizany, walijski akcent tego fryzjera dla mężczyzn przed przekwitem, mówi mnie, że kroczę jedyną słuszną drogą, drogą szarpania za nogawki i w długą. Za rok to ten mydłek może stać w kolejce z miską po darmową owsiankę, a to może być dla niego szok poznawczy. Faktem jest, że ojro teraz chce się jeszcze raz zagotować na twardo i dobrze, skończy się 2 zacznie 3 z turbodoładowanym zjazdem.

 • carrie-anne.moss

  @seville
  Wylizany, walijski akcent tego fryzjera dla mężczyzn przed przekwitem, mówi mnie, że kroczę jedyną słuszną drogą, drogą szarpania za nogawki i w długą.

  Ty też? ;-)


  Za rok to ten mydłek może stać w kolejce z miską po darmową owsiankę, a to może być dla niego szok poznawczy.

  On bierze kasę za chodzenie do TV i opowiadanie tego i owego w prime time :P


  Faktem jest, że ojro teraz chce się jeszcze raz zagotować na twardo i dobrze, skończy się 2 zacznie 3 z turbodoładowanym zjazdem.

  Moim zdaniem dużo zależy kto zostanie następcą SuperMario. Ptaszki ćwierkają, że jakiś germański jastrząb, a to oznacza, że całą kasę wypompują z naszego rynku. Nie zdziwi mnie EURPLN powyżej 4,5 w momencie kulminacji. Może to będzie kwiecień, jak na obrazku @ml.36?

 • ml.36

  @Seville
  Upraszczasz, to jest jakaś tam mapa dla mnie, żeby wleżć w uliczkę muszę wiedzieć
  gdzie jest, dokąd prowadzi i czy przypadkiem nie jest jednokierunkowa:)

 • seville1

  @carrie-anne.moss
  @seville
  Wylizany, walijski akcent tego fryzjera dla mężczyzn przed przekwitem, mówi mnie, że kroczę jedyną słuszną drogą, drogą szarpania za nogawki i w długą.

  Ty też? ;-)
  -------------------------------------------------------------------------
  Yes! Yes! Yes! :))  Za rok to ten mydłek może stać w kolejce z miską po darmową owsiankę, a to może być dla niego szok poznawczy.

  On bierze kasę za chodzenie do TV i opowiadanie tego i owego w prime time :P
  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Ostatni swój występ nakręci smatrfonem, zanim mu nie wyłączą za brak abonamentu.


  Faktem jest, że ojro teraz chce się jeszcze raz zagotować na twardo i dobrze, skończy się 2 zacznie 3 z turbodoładowanym zjazdem.

  Moim zdaniem dużo zależy kto zostanie następcą SuperMario. Ptaszki ćwierkają, że jakiś germański jastrząb, a to oznacza, że całą kasę wypompują z naszego rynku. Nie zdziwi mnie EURPLN powyżej 4,5 w momencie kulminacji. Może to będzie kwiecień, jak na obrazku @ml.36?
  ----------------------------------------------------------------------------------------------
  Zapominamy o panie Kuroda, a to on ostatni zrobi stuk przy stole. Nie jest tajemnicą, że dociśnięcie strefy ojro spowoduje, że we Włoszech otworzą znowu Colosseum, w Hiszpanii byki wybiegną na ulice tratując co popadnie, Grecy zobaczą gromy pijanego Zeusa, a Belgom zabraknie surowca na mrożone frytki i będą chcieli do Francji, gdzie ostatni polski ślimak stanie się łupem nowych opalonych braci, przybyłych w pokoju. Blado to widzę, świat będzie na nowo meblowany, co nie przeszkadza w żadnym stopniu gromadzić dóbr doczesnych :))

 • seville1

  @ml.36
  @Seville
  Upraszczasz, to jest jakaś tam mapa dla mnie, żeby wleżć w uliczkę muszę wiedzieć
  gdzie jest, dokąd prowadzi i czy przypadkiem nie jest jednokierunkowa:)
  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Najtrudniejsza jest prostota, ale fakt że sam, tam gdzieś z tyłu głowy mam zawsze, co one kręcą na dłuższy termin, to pomaga, ale w żadnym razie nie decyduje.

  PS. Kaszanka zjedzona i ciężko mnie teraz mysleć po takim cholesterolu :))

 • carrie-anne.moss

  @seville
  @ml.36
  Zapominamy o panie Kuroda, a to on ostatni zrobi stuk przy stole.

  Zapewniam Was, że ten koleś jest mądrzejszy od tej całej reszty bankierów. Ja się o niego nic a nic nie martwię.
  A propos. Jenot wybił znowu w górę. Chyba zerwało pierścienie ognia w kurniku.

  Prawdziwa bomba tyka na CHeFie. Może Goerge S. jeszcze raz złamie bank :-D

 • ml.36

  @Annuszka
  Tak jenot przymierza się do ważnej kreski. To moje 1,22
  widać na horyzoncie:), co z tym CHeFem?

 • seville1

  carrie-anne.moss 2018/07/11 17:40:22
  @seville
  @ml.36
  Zapominamy o panie Kuroda, a to on ostatni zrobi stuk przy stole.

  Zapewniam Was, że ten koleś jest mądrzejszy od tej całej reszty bankierów. Ja się o niego nic a nic nie martwię.
  A propos. Jenot wybił znowu w górę. Chyba zerwało pierścienie ognia w kurniku.

  Prawdziwa bomba tyka na CHeFie. Może Goerge S. jeszcze raz złamie bank :-D
  ------------------------------------------------------------------------------------------
  Kuroda san to praca organiczna u podstaw i do tego najnowocześniejsze drukarki. Śwajcary są umoczone po uszy w FANGI, gdy Kuroda nie wyrobi z drukiem, padną FANGI, franciszki, jenoty i ojro. Ciekawe, co pierwsze, ojro czy jenot, jenot czy ojro? Najważniejsza rzecz jeszcze raz, krawat Donalda został przygotowany specjalnie do danej, zamierzonej sytuacji globalnej, nie sytuacja stworzyła Donalda. Jak to leciało za czasy dawnymi - stwórzmy sytuację, a później dopasujemy człowieka :)) Coś pokręciłem, ale esencja ta sama.

 • resan1

  Dajcie mi człowieka , a pararaf się znajdzie .

 • seville1

  @resan1 2018/07/11 20:10:02
  Dajcie mi człowieka , a pararaf się znajdzie .
  ---------------------------------------------------------------------------
  Tak to leciało - potwierdzam za zgodność :))

 • seville1

  Halo, Halo tu mówi Berlin, 2setka na ojro jeszcze się broni! • pete_of_rocky

  @ml.36
  @carrie

  Jedna kreska na jenocie złamana, jeszcze jedna i 120-121.5 całkiem realne
  www.tradingview.com/x/SUd9BEr8/

 • dociekliwy54

  @konsultant121
  "A inni znowu na szczycie USD mówili że idziemy na 3,90. Normalnie boki można zrywać. Sami dez-agenci na tym blogu. "
  Wcale niewykluczone, że 3,90 jeszcze będzie. A jeśli nawet nie to co z tego. Opisowa AT nie rysuje dokładnie w cenie i czasie . To tylko pogląd. Zresztą na moim starym rysunku mniej więcej się zgadza. Oczywiście to nie są setupy do gry. Nigdy bym nie zagrał pod swoje wizje.
  www.bankfotek.pl/view/2121202

 • carrie-anne.moss

  @seville
  Na wypadek, gdyby Twoja platforma miała kontrakty na mięso drobiowe.
  www.msn.com/pl-pl/finanse/gospodarka/na-jednej-aferze-zarobili-producenci-jaj-teraz-czas-na-dr%c3%b3b/ar-AAzXrQm?ocid=ientp

 • podczaszy1

  Na wykresie PLN/USD od kwietnia 2011 roku mamy kanał spadkowy. Na dzień dzisiejszy dolne ograniczenie kanału to ok.0,22, a górne 0.297. W styczniu i lutym byliśmy na górnym ograniczeniu tego kanału.

 • carrie-anne.moss

  @podczaszy
  Jeden rysunek lepszy niż 100 słów. Zapodaj coś

 • slow2006

  chyba lastkura sie pomylil obstawiajac spadki, a ja myslalem ze on jest powaznym znawca ... juz mentalnie ustawilem stopa na s&p na 3200, jezeli wejdzie w mocniejsze wzrosty, chociaz osobiscie tez myslalem ze juz spadnie, chyba za duzo negatywnych emocji i sie skusilem

 • bialek.wojciech

  Zapraszam do przenosin pod nowy wpis:

  wojciechbialek.blox.pl/2018/07/Czy-slaby-zloty-pomoze-gieldowej-koniunkturze.html

Dodaj komentarz

© Blog Wojciecha Białka
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci