Menu

Blog Wojciecha Białka

Komentarze na temat koniunktury na rynkach finansowych i w gospodarce

Zabawmy się w typowanie przebiegu MŚ

bialek.wojciech

Dwa lata temu rywalizowałem w tym miejscu z bankiem Goldman Sachs w przewidywaniach wyników meczy rozgrywanych na ówczesnych mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Wynik można uznać za remis. Co prawda Goldman w dziwaczny sposób typował aż 23 remisy w fazie grupowej (36 meczów), co było absolutnie niemożliwe, bo na wcześniejszych zawodach organizowanych według tej samej formuły remisów było kolejno 5, 3, 7 i 4, ale po pierwsze w rzeczywistości remisów było aż 11 (ja typowałem tylko 7), a po drugie podejście Goldmana pozwoliło mu poprawnie wytypować o jednego więcej uczestnika (Węgry) 1/8 finałów niż mój model. Oba modele zawiodły nie przewidując awansów Irlandii, Irlandii Północnej, Islandii oraz Walii. Goldmanowi gorzej poszło jednak w typowaniu wyników 1/8 finału: nasze typy różniły się o Ukrainę (Goldman) i Polskę (mój model). Jak pamiętamy o wejście do półfinału z Portugalią grała Polska. Niespodzianką dla obu modeli były dalsze awanse Islandii i Walii. W półfinale wskazania oby modeli już się nie różniły (Anglia, Francja, Hiszpania i Niemcy). W rzeczywistości do tego poziomu doszły Francja, Niemcy, Portugalia i Walia. U mnie w finale Francja miała wygrać z Anglią, u Goldmana Francja pokonywała w finale Hiszpanię. W rzeczywistości Francja przegrała w finale z Portugalią. 

Przed rozpoczynającymi się w Rosji w czwartek mistrzostwami świata w piłce nożnej Goldman Sachs również przedstawił swoje typy:

 

1gs13

 

2gs22

 

Czyli wychodzimy z grupy z 7 punktami, ale przegrywamy w 1/8 finału z Belgią a w finale Brazylia pokonuje Niemcy. Z ciekawostek warto zwrócić uwagę na wyjście Arabii Saudyjskiej z grupy (i brak awansu Rosji)

Oprócz Goldmana kilka innych banków inwestycyjnych przyłączyło się do zabawy. Znalazłem szczegółowe prognozy Danske Bank:

 

4DB1

 

4DB2

 

5DB3

 

W finale Brazylia pokonuje Niemcy, a my po wyjściu z grupy z 7 punktami przegrywamy w 1/8 z Anglią. Z ciekawostek można wskazać prognozę wyjścia z grupy obu skandynawskich drużyn Danii i Szwecji oraz zwycięstwa Francji nad Portugalią oraz Argentyny nad Hiszpanią w ćwierćfinałach. 

W modelu opracowanym przez 18 analityków szwajcarskiego UBS największe szanse na zdobycie pucharu mają Niemcy, a Polska jest klasyfikowana na 14-tym miejscu - najwyżej w naszej grupie):

 

3UBS

Również Commerzbank typuje zwycięstwo Niemiec.  

Według ING w finale Hiszpania pokona Francję, te dwie drużyny w finale widzi również japońska Nomura. 

Postanowiłem i ja podobnie jak 2 lata temu poświęcić jeden dzień swego życia na stworzenie prognozy wyników mistrzostw świata. Jej bazą był ranking siły poszczególnych drużyn oparty - niezbyt oryginalnie - na pięciu elementach: rankingu FIFA, rankingu ELO, Power Rank, wartości graczy w poszczególnych drużynach oraz stawkach bookmacherskich. Postanowiłem ten suchy ranking wzbogacić o dodatkowy element: pomocniczy ranking "formy" poszczególnych zespołów oparty na ocenie wyników meczy towarzyskich rozgrywanych od października ub. r. do czerwca tego roku. Ranking ten stworzyłem posługując się dwiema metodami. Pierwsza punktowała bramki zdobyte i stracone w zależności od siły przeciwnej drużyny (bramki strzelone silnym drużynom liczyły się bardziej niż strzelone słabym drużynom i odwrotnie w przypadku bramek straconych). Druga lokowała daną drużynę w odpowiednim miejscu rankingu w zależności od siły przeciwników, z którymi wygrywała, przegrywała czy remisowała (zwycięstwo nad słabszą drużyną nie wpływało na pozycję w rankingu, ale porażka ze słabszą drużyną karana była stosownym spadkiem w rankingu i odwrotnie w przypadku porażek). Porównanie pozycji danej drużyny w obu rankingach pozwala w teorii ocenić wzrost/spadek formy danej drużyny w ostatnim czasie. Te trzy rankingi widać poniżej:

 

6rankingimoje3

 

Jak widać najlepszą poprawę "formy" można było zaobserwować w grze takich drużyn jak Maroko, Australia, Peru czy Szwajcaria, co  Szwajcarię czy Peru pozwala - z tego punktu widzenia - uznać za potencjalne "czarne konie" tych mistrzostw. W naszej grupie takich "czarnych koni" raczej brak: Kolumbia jest teoretycznie od nas nieco lepsza, ale nie błyszczała formą w meczach towarzyskich (podobnie jak Senegal). Lepiej w meczach towarzyskich grała Japonia, ale w teorii nie powinno jej to wystarczyć do zniwelowania straty ogólnego poziomu, którą ma do Polski. 

Oczywiście uznanie wyników meczów sparingowych rozgrywanych przez mistrzostwami za miarodajne jest bardzo ryzykownym posunięciem. Trenerzy podczas takich spotkań często eksperymentują z ustawieniem czy składem i  nie musi to oznaczać, że taki eksperymenty będą powtarzane w meczach o punkty. 

Jeśli różnica pozycji w rankingu grających ze sobą drużyn była odpowiednio duża algorytm przyznawał zwycięstwo jednej z drużyn. W przeciwnym wypadku sugerowany był remis. W przypadku, gdy oba rankingi - główny i pomocniczy ("formy") - wskazywały na ten sam wynik meczu (zwycięstwo, porażkę lub remis) nie było problemu (30 z 48 meczy fazy grupowej). Gdy sugerowany na podstawie tych dwu metod wynik meczu był różny, to algorytm sprawdzał różnicę sumy pozycji obu drużyn w dwu rankingach. Jeśli była ona odpowiednio niska ogłaszał remis. Parametry skalibrowałem tak by uzyskać 13 remisów czyli średnią ich liczbę w 5 ostatnich mistrzostwach z 32 drużynami narodowymi. Oto wyniki meczy oraz tabele na zakończenie fazy grupowej:

 

7faza_grupowa2

 

Najbardziej kontrowersyjnym wynikiem jest z chyba awans Peru zamiast Danii. Drużyna Danii jest warta 7 razy więcej niż zespół Peru, ale jednak w rankingu ELO Peru jest na 10-tym miejscu a Dania na 16-tym (w rankingu FIFA obie reprezentacje sąsiadują ze sobą na 11-12 miejscach), więc być może sprawa jest otwarta. W meczach sparingowych Peru pokonało Chorwację (0:2), Islandię (1:3), Szkocję (2:0), Arabię Saudyjską (0:3) i zremisowało ze Szwecją (0:0). Dania ze Szwecją uzyskała ten sam wynik, a poza tym pokonała Panamę (1:0), zremisowała z Chile (0:0) i pokonała Meksyk (2:0). To w sumie wyniki o podobnej wartości, ale mój algorytm jednak wyżej wycenił osiągnięcia Peruwiańczyków, co spowodowało, że w ostatecznym rankingu obie drużyny osiągnęły taki sam wynik i musiałem wybrać, czy rozstrzygać będzie ranking bazowy, czy ranking "formy". Kierując się zemstą za ostatnią klęskę w meczu z Danią (0:4) wybrałem to drugie rozwiązanie i "awansowało" Peru. 

Nieco podobny jest przypadek Meksyku i Szwecji, ale tu też "awansowali" Latynosi. 

Inne ciekawostki to propozycje remisów Rosji z Egiptem, Portugalii z Marokiem, Brazylii ze Szwajcarią czy też Niemiec z Meksykiem. 

Algorytm był łaskawy dla Polaków obstawiając zwycięstwa nad Senegalem i Japonią i remis z Kolumbią. Można uznać, że brak awansu do fazy pucharowej byłby rozczarowaniem (ale nasza grupa jest najbardziej wyrównana ze wszystkich). 

Przebieg fazy pucharowej wyszedł tak:

 

8faza_pucjharowa

 

Nasi odpadają w 1/8-tej finału przegrywając z Belgią. Można uznać, że gdyby przeszli jeszcze dalej, byłby to duży sukces. Ale przecież nie jest to niemożliwe:

 

 

Najbardziej kontrowersyjny jest chyba awans Peruwiańczyków do ćwierćfinału po wyeliminowaniu Argentyny. Prawdę mówiąc boję się o ten wynik, bo Peru ostatni raz zakwalifikowało się do Mistrzostw Świata w 1982 roku i wszyscy pamiętamy, co się wtedy wydarzyło:

 

 

No cóż, będę za nich trzymał kciuki (i za Hiszpanów też, bo w modelu GS do półfinału awansują nie oni a Portugalczycy). 

Wygrywa ostatecznie Brazylia (jak u Goldmana) pokonując w finale Hiszpanię (algorytm oczywiście nie potrafi uwzględnić informacji o zwolnieniu trenera Hiszpanów w przeddzień rozpoczęcia zawodów). 

Miłego kibicowania!

 

 

 

Komentarze (374)

Dodaj komentarz
 • ewiggin

  @wb
  Bardzo fajny wpis. Dzięki, że się Panu hciało.
  Może nawet obstawię jakieś zakłady ;-)

 • guyfawkes13

  @WB

  No nieee wiem jak to będzie z tymi algorytmami, i od ME (2 lata) nie interesowałem się futbolem, ale wydaje mi się, że nasza reprezentacja ma spore szanse na ćwierćfinał.
  No a jeśli pokonamy już Belgię, to kto nam może zagrozić?:))
  Myślę, że nasi nie pokazywali do ostatniego meczu z Litwą, co tak naprawdę zamierzają i potrafią grać. A jest to bardzo ładne i skuteczne.
  W porównaniu do ostatnich ME słabsza (na razie) jest obrona, ale dużo lepsza jest drużyna jako całość, potrafi znacznie więcej i ciekawiej.
  Dlatego wydaje mi się, że to my będziemy tzw. czarnym koniem, o ile z całościową formą trafimy w punkt, to jest w pierwszy mecz po wyjściu z grupy.

 • carrie-anne.moss

  @WB
  Super!
  Bardzo się cieszę, że udało się Panu przed startem mistrzostw.
  Oby udało się wyjść z grupy i prezes Boniek przyniósł szczęście, jak na Camp Nou :D

 • guyfawkes13

  @Seville

  Nie wiem co wyczarują dzisiaj czarodzieje z FED-u, ale patrząc na wykresy spodziewałbym się raczej podgrzania na ojro.

 • andrzej_stefaniak

  Konkretnie o EURUSD przed FED: 34,9 % i 15,8 % szans na mocny ruch.


  acemarketu.com/?p=296365

 • seville1

  Powiem krótko, na drodze do mistrzostwa świata może nam zagrozić tylko Brazylia w półfinale, a tego bym nie chciał, dlatego że cenię finezję i polot, a nie nudny niemiecki ordnung i sztywne założenia kwatery głównej. Reasumując, Brazylia niech zagra pięknie, ale z nami przegra karnymi, a my w finale pokażemy Niemcom, co znaczy fantazja ułańska. Piłka to rozrywka, ma być piękna dla oka, pełna emocji i niespodzianek, a nie kolejnym produktem plastikopodobnym od którego chce się ziewać.

 • lastkura

  Jedyne realne sukcesy mieliśmy w piłce nożnej za czasów zdechłego socjalizmu w mistrzostwach 1974 i 1982. Teraz jak każdemu płaciliby miliony to i tak nic to nie zmieni-niewiele umieją .Nie znaczy ,że nie mają szans,wręcz odwrotnie . Sukces nasz zasadniczo zależy od słabości przeciwnika a nie od naszej siły. Nasza siła w 1974 i 1982 pokrywała się z istotnymi dołkami na giełdach. Obstawiam ,że wygramy nie tylko z Anglią lub Belgią ,ale mamy realne szanse wygrać drugi raz w historii z Niemcami czy pokonać Brazylię . Polegniemy w półfinale. Oczywiście moja wiara nie polega na wierze w dobrą naszą grę,ale w analogię 1974 i 1982. Tak więc na złożoność ma wiele istotnych czynników ,a wymiana trenera u Hiszpanów to argument zamkniętego umysłu. Przygotowany umysł widzi szansę w spójności a nie w powoływanie się na Goldmana . Ogólnie obstawiamy kryzys ekonomiczny i słabą grę krajów najbardziej rozwiniętych gospodarczo . Jak ktoś mówi o niezależności zjawisk to niech jednocześnie wytłumaczy impotencję polskiej piłki po 1982.

 • seville1

  guyfawkes13

  Nie wiem co wyczarują dzisiaj czarodzieje z FED-u, ale patrząc na wykresy spodziewałbym się raczej podgrzania na ojro.
  --------------------------------------------------------------------------------------------
  Właśnie o tym marzę, silny ruch na ojro w górę, a później, gdzieś przy 1.1960 założę szorty z całą mocą. Podwyżka FED i komentarz sępi oznacza straszne tarapaty EM ( Turcja już płaci za nieposłuszeństwo). FED ma gdzieś akcje, interesują go tylko obligi, jeśli rzeczywiście zechce dokopać jeszcze mocniej państwom mruczacym pod nosem, projekcja będzie sępia, jeśli zechce łaskawie dać im czas do namysłu, podniesie stopy, a komentarz rozmydli. To jest test na prawdziwy sprawdzian, czy to jest wojna bez jeńców, czy jednak lazarety będą.

 • lastkura

  Panie Sewille1 to chyba tragedia bo typujemy to samo.

 • seville1

  @lastkura
  Panie Sewille1 to chyba tragedia bo typujemy to samo.
  ---------------------------------------------------------------------------------------
  Pan się tak przejmuje Niemcami?

 • seville1

  Jeszcze coś, jedna ważna, długoterminowa wskazówka właśnie przekroczyła opór i jest gotowa do wzrostów ojro, szybkie stoją wokół kreski, ale to mniej ważne. Czyli może tak, najpierw spadek, nastepnie po godzinie wystrzła ojro w górę? Nie radzę jednak dzisiaj cinkciarzyć, mogą się nagle pojawić ormowcy i będzie po zabawie:))

 • bajkolandiaa

  A ja obstawiam, że nasze nażelowane chłopaCy nie wyjdą nawet z grupy i obym się mylił , za dużo reklam za mało myślenia o grze.

 • karnakufo

  @bajkolandiaa
  "A ja obstawiam, że nasze nażelowane chłopaCy nie wyjdą nawet z grupy i obym się mylił , za dużo reklam za mało myślenia o grze."


  Podpisuję się pod tym.

 • ewiggin

  No i jak @lastkura? Przyjmujesz wyzwanie czy będziesz udawał, że nie zauważyłeś?
  :-))))))))))

 • lastkura

  Żądanie pojedynku odnosi się zasadniczo do osób honorowych i równych . Pomyliłeś kompetencje . Tym niemniej ogłoszę jutro wieczorem o godz 20,00 3 propozycje timingu[punkty zwrotne] dla wigu 20 w 2018,2019 i 2020.

 • guyfawkes13

  @Seville

  No to sprawa ojro już się chyba trochę rozjaśniła?:)
  www.bankfotek.pl/view/2119125

 • seville1

  @guyfawkes13

  No to sprawa ojro już się chyba trochę rozjaśniła?:)
  www.bankfotek.pl/view/2119125
  ----------------------------------------------------------------------------------------
  Może warto zwrócić uwagę na taki niepozorny pierwszy przystanek w okolicach1.8150, jeśli go przejadą bez zbędnego zatrzymywania jest moc, jeśli się zatrzymają na żądanie, oznacza jazdę ojro na gapę, nerwowość, część pasażerów wysiądzie. Następny postój możliwy dopiero na 1.1850. Każdy wie, że ta podbitka jest sztuczna i skończy się źle, ale jak dają trzeba brać, dopóki ojro nie zatonie :))

 • lastkura

  Ciągłe stękanie w ramach day trayding nie wskazuje na totalną wiedzę ,ale elementarne braki .

 • slow2006

  lastkura podasz punkty zwrotne ?? na 3 lata, na rozne terminy ? jak nie mozesz wytypowac punktu zwrotnego na miesiac do przodu;/ procedujesz jak analitycy, "moze w tym miesiacu, a moze w tym miesiacu, bo ten cykl tak mowi, ale ten mowi inaczej" na tym sie nie da ZAROBIC, a jezeli sie nie da zarobic to jest to nic nie warte, takie dywagacje.

 • karnakufo

  Ładna przecena szykuje się u nas.:)

 • bajkolandiaa

  No to będzie ciekawie przy takiej róznicy w stopach między Europą a USA , carry trade się ładny szykuje ,nawet my będziemy mieli niższe stopy od USA i to dużo przy ich cyklu.

 • slow2006

  przecena ? ja tej przeceny nie widze, jak ktos ma dobrego stopa i dlugie na w20 moze miec obawy, najwyzej mu stopa wybije, ale to tez moze byc kolejna promocja. zobaczymy

 • bajkolandiaa

  Wszyscy czekają ,żeby po 1,90-1,20 opylić eur/usd.Może już dzisiaj po kitach Mario,chociaż nie wiem czy aż tyle będzie w stanie kitu wcisnąć.
  Polska CPI 1,7% stopy 1,5%
  w USA CPI 3,1% a stopy tylko na razie 1,75% to i tak oni mają mocno ujemne dalej realne stopy .

 • guyfawkes13

  @Seville

  Trochę wyżej, trochę wyżej, proszę księdza bernardyna.

 • podczaszy1

  @WB
  Wyszło Panu ,że wygra Brazylia i oby tak się stało. Dzisiejsza Brazylia przypomina mi tą z 1982 roku. Szkoda,że wtedy w grupie przegrała z Włochami. Marzyłem wtedy o półfinale Polska-Brazylia.

 • guyfawkes13

  @mr magician

  Ciągłego pier....nia kotka młotkiem o urojonych ''matematycznych'' metodach łapania dołków-szczytów na giełdzie nie można nikomu zabronić, zwłaszcza emerytowanym belfrom na prowincji...

  literatura.wywrota.pl/wiersz-klasyka/24315-julian-tuwim-piotr-plaksin.html

 • lastkura

  Ciągłego - ty kompletnie nie rozumiesz nawet pierwszego wyrazu ,którego używasz nie mówiąc o całym zdaniu.

 • guyfawkes13

  @mr magician

  Jesteś zgorzkniałym i złośliwym starym dziadem, trollem sfiksowanym, niczego w życiu nie odkryłeś i nie odkryjesz. Bełkoczesz bez sensu i bezzębnie.
  Od...... się ode mnie stary ośle!

 • bajkolandiaa

  Dlaczego pan WB ostatnio jest taki pobłażliwy dla chamstwa , GEy i inni mają tutaj jakieś fOrY? Jeszcze niedawno przecinek panu przeszkadzał a teraz wyzwiska pana nawet nie ruszają.

 • podczaszy1

  @ bajlolandia vel .......
  "Dlaczego pan WB ostatnio jest taki pobłażliwy dla chamstwa".

  Ciekawe,że to Ty piszesz.

 • guyfawkes13

  @Seville

  No doobra, może wystarczy na razie z tym ojro...

 • bajkolandiaa

  Goldman Sachs oczekuje obecnie łącznie 4 podwyżek w 2018 r. i 4 w 2019 r., a prawdopodobieństwo podwyżki na wrześniowym posiedzeniu wycenia subiektywnie na 85%.

 • karnakufo

  Luka domknięta i z górki na pazurki. :)

 • podczaszy1

  @ karnakufo
  Ciekawi mnie twoje rozumienie tzw.luki.

 • karnakufo

  @podczaszy1
  Co w tym ciekawego? Zobacz sobie na godzinnym. :)

 • podczaszy1

  @ karnakufo
  A tego,że masz na myśli wykres godzinowy to chyba nie pisałeś.

 • podczaszy1

  @ lastkura
  "Jedyne realne sukcesy mieliśmy w piłce nożnej za czasów zdechłego socjalizmu w mistrzostwach 1974 i 1982."

  To fakt. Można w zasadzie dodać do tego jeszcze rozczarowujące piąte miejsce w MŚ w 1978 roku. Tym nie mniej jeśli chce Pan poznać kulisy MŚ w 1978 i 1982 roku to polecam książkę Spalony Andrzeja Iwana. Gwarantuję,że włosy się Panu na głowie zjeżą.

 • karnakufo

  WIG20 na oporze:
  www.bankfotek.pl/view/2119170

 • karnakufo

  Albo takim:
  www.bankfotek.pl/view/2119172

 • datik

  @lastkura
  Typowałeś jakiś punkt zwrotny na SPX na wczoraj, dobrze pamiętam ?

 • carrie-anne.moss

  @podczaszy
  Wyszło Panu ,że wygra Brazylia i oby tak się stało. Dzisiejsza Brazylia przypomina mi tą z 1982 roku. Szkoda,że wtedy w grupie przegrała z Włochami. Marzyłem wtedy o półfinale Polska-Brazylia.

  Statystyki chyba nie sprzyjają drużyną z LA w mistrzostwach rozgrywanych w Europie.
  Oczywiście, zakładając, że Rosja jest w Europie :P

 • carrie-anne.moss

  @podczaszy
  To fakt. Można w zasadzie dodać do tego jeszcze rozczarowujące piąte miejsce w MŚ w 1978 roku. Tym nie mniej jeśli chce Pan poznać kulisy MŚ w 1978 i 1982 roku to polecam książkę Spalony Andrzeja Iwana. Gwarantuję,że włosy się Panu na głowie zjeżą.

  Zdaje się, że @lastkura jest wielbicielem J. Gmocha, który twierdzi, że jest ojcem sukcesów 1974-82. :P

 • bajkolandiaa

  datik
  @lastkura
  Typowałeś jakiś punkt zwrotny na SPX na wczoraj, dobrze pamiętam ?

  2018/06/14 12:44:09

  Z tego co pamiętam to 14 czerwca czyli dzisiaj.

 • podczaszy1

  @ carrie
  "Statystyki chyba nie sprzyjają drużynom z LA w mistrzostwach rozgrywanych w Europie".

  Zdaje się,że masz rację. No,ale 4 lata temu gdyby się ktoś kierował tym kryterium przy typowaniu to też sukcesu by nie osiągnął. Drużyny europejskie nie wygrywały wcześniej w AP.

  "Oczywiście zakładając,że Rosja jest w Europie."
  Z tego co widzę i słyszę to już nie wiele krajów jest w Europie, choć niektóre próbują do niej wrócić.

 • podczaszy1

  @ carrie-anne.moss
  "Zdaje się,że @lastkura jest wielbicielem J.Gmocha, który twierdzi,że jest ojcem sukcesów 1974-78".

  To może tak być. Gmoch też "naukowo" załatwił w 1978 roku najlepszą reprezentację jaką kiedykolwiek mieliśmy.

 • parok

  Jak długo będzie trwała hossa która zacznie się w styczniu 2019 roku

 • guyfawkes13

  @Seville

  // No doobra, może wystarczy na razie z tym ojro... //

  Opyliłem to ojro na samej górze, biorąc pod uwagę wykres godzinny, ale krótkich już nie otworzyłem, albowiem byłem zajęty lunchem. A w ogóle to się nie spodziewałem aże takiej reakcji.
  fxpro.ctrader.com/c/CFm6n
  fxpro.ctrader.com/c/YFm6n

 • lastkura

  Gmoch jako jedyny wierzył w zwycięstwo z Niemcami . Chciał pogonić tych wszystkich sekretarzy,którzy zaczęli najeżdżać w 1974 naszą ekipę po pierwszych sukcesach. Niestety Górski okazał się zbyt słaby i nie pogonił towarzystwa ,które zaczęło obiecywać złote góry . Krótko przed meczem z Niemcami byliśmy mentalnie przegrani.

 • konsultant121

  No i tak ma byc a nie jakieś ślepe kury z kierunkiem 1,73:)))

 • bajkolandiaa

  parok
  Jak długo będzie trwała hossa która zacznie się w styczniu 2019 roku

  2018/06/14 14:02:11

  Pomyliłeś się , w 2019 to się zacznie bessa na świecie i to taka jak w 2008 roku , USA będzie goniło inflacje stopami a to się źle skończy dla tych bilionów kredytó na ujemny procent od 10 lat .

 • seville1

  guyfawkes1

  // No doobra, może wystarczy na razie z tym ojro... //

  Opyliłem to ojro na samej górze, biorąc pod uwagę wykres godzinny, ale krótkich już nie otworzyłem, albowiem byłem zajęty lunchem. A w ogóle to się nie spodziewałem aże takiej reakcji.
  fxpro.ctrader.com/c/CFm6n
  fxpro.ctrader.com/c/YFm6n
  -----------------------------------------------------------------
  1.1850 ;)))

 • bajkolandiaa

  Budimex nie chce budować więcej dróg. Autostrada A1 i Via Baltica mogą być droższe.Za mało jest ludzi, a ceny materiałów rosną - mówi prezes Budimeksu. Rozważa wycofanie swoich ofert z kilku przetargów. To, co już spółka ma w portfelu, jest wystarczające.Tak się kończy drukowanie pustej kasy na całym świecie, będą zapisy w komputerach nie będzie miał kto robić .

 • karnakufo

  Rolowanie pozycji i rolowanie inwestorów.:)

 • karnakufo

  Nie dać się wyrolować ! :)

 • lastkura

  Jak zwykle mitomani na walutach wspominali dziś o 1,19-1,20 . Tradycyjnie- realny ruch był silny tylko,że w przeciwnym kierunku. Jeden z nich wrócił nawet do swego naturalnego języka -łaciny kuchennej. Musiało boleć .

 • lastkura

  Aby efektywnie działać na lokalnych indeksach typu wig 20 należy opisać ruch indeksu w terminach spektralnych lokalnej dynamiki wewnętrznej jak również jako spektralna korelacja z głównymi indeksami światowymi. Dlaczego wig 20 jest tak słaby od szczytu 29 october 2007 ? Oczywiście nie podejmujemy fizycznych aspektów tego zjawiska [np.etatyzm],ale szukamy spektralnych ujęć . Od historycznego minimum 23 czerwiec 1992 mieliśmy hossę do 29 october 2007. Mamy punkt zwrotny 28 january 2019 jako aproksymację 9700/5600 -sqrt 3 . Pamiętajmy to będzie minimum siły względnej a nie minimum nominalne wigu 20-1680. Podwójne dno 9 kwietnia 2019 jako odniesienie do 28 marca 1995. 18 luty 2009 jako [2+sqrt3]^2 i 12 +7sqrt3 ,lub 362#2+530[weeks] z homologią 362 +168. Globalne dno na indeksach światowych 13 luty 2020 jako 1+sqrt3 - 571/209[weeks]. Wartość S@P 500- 1800 ' . Jest to optymistyczna wersja . Zejście poniżej 1680 na wigu 20 daje 970 punktów. 8 -9 sierpnia 2018 szczyt fali b na S@P 500 I PERMANENTNY SPADEK DO 13 LUTEGO 2020. Wynika to z faktu jakie są odwracalne elementy w pierścieniu Z[SQRT3]. 2911 NA S@P 500 jako relacja reprezentacja ułamka łańcuchowego 2911/2131/1560.

 • lastkura

  Dla tych co poszukują naturalnej perfekcji a nie regresji do siły -A.Rybak www.youtube.com/watch?v=LbXGVNYqXgI

 • arturk17

  Coraz bliżej...
  stooq.pl/q/?s=10usy.b
  stooq.pl/q/?s=2usy.b&c=1d&t=l&a=lg&b=0
  i jeszcze to:
  www.zerohedge.com/news/2018-06-12/fang-insiders-selling-their-stocks-faster-any-time-history

 • orminlange

  Z tak przedstawionym timingiem z grubsza się zgadzam (@lastkura), moja kryształowa kula widzi po ustanowieniu szczytu w sierpniu (w USzatanowni) wyraźniejszy zjazd we wrześniu. Wiadomo jak to po szczycie jest, są jakiś czas złudzenia, że to tylko korekta, a potem że tylko głębsza korekta (wrzesień) , a potem, że korekta przed rajdem św. Mikołaja i tym podobne pierdoły. Mi ciągle nie pasuje jedno. Jak przy spadających indeksach za oceanem i w Europie oczywiście też (i w naszej szulerni także) i to aż do początku 2020 - złotówka miałaby osiągnąć 1.73 do lollara?. Chyba, że to chodzi o okres po tej bessie, ale jak dla mnie to po upadku petrolollara i uczynieniu z niego na powrót waluty tylko jednego kraju w 2021 jesienią (znów wskazanie mojej magicznej kuli).

 • lastkura

  usd pln 1,732 2024-2026

 • orminlange

  A to w takim razie gra i trąbi, pewnie spora inflacja będzie wtedy w USSmanii to by tłumaczyło, że do innej, mocno inflacyjnej w przyszłości waluty, będzie dolar lub jego cyfrowy spadkobierca tak tracił.

 • orminlange

  A gospodarzowi pogratulować można pierwszego trafienia - co prawda nie było 3:0 a 5:0, ale różnica klas widoczna gołym okiem. Pytanie czy Rasija taka mocna, czy Arabia taka słaba. Pradziwy test dla "wańki-wstańki" to będzie Urugwaj.

 • guyfawkes13

  @Orminlange

  Rosjanie starają się grać porządnie, w stylu mniej więcej takim, jak my dwa lata temu na ME. Jesteśmy od nich lepsi (dwa lata przewagi), ale chyba nie będzie okoliczności, a szkoda.:))
  Obstawiłem, że strzelą przynajmniej dwa gole. Jak strzelili trzy, to przestałem oglądać. Arabia słabsza niż Litwa.

 • bajkolandiaa

  orminlange

  To zobacz Nasdaq i na razie nie bredź ,co tam po szczycie .

 • orminlange

  @bajkolandia

  NASDAQ to szulernia na sterydach, taki spowolniony automat do bańkowania a'la Bitcoin.

  www.tradingview.com/x/1ACPigV3/

  Powyżej wizualizacja słów Pana Matematyka na przykładzie SPX. przynajmniej do pocz. 2020 (dałem tylko inny szczyt, ale nie upieram się, że tam dojdą). Wszystko może wziąć w łeb jak FEDeraści wykreują jeszcze więcej FIAT money z powietrza, to wtedy żaden system liczenia fal, ani Elliotowski ani mój prywatny (nie miejsce tu by opisywać jego zasady i tak zostaną uznane za brednie) nie pomoże przewidzieć szczytu hehe. A czas pokaże kto miał rację. Ja się przy swojej nie upieram, bo mam pokorę wobec mechanizmów tego świata.

  A mój system liczenia fal jest prosty jak konstrukcja cepa, kto coś jarzy w temacie to się domyśli, czemu tylko "trójfalowo".

 • orminlange

  @guyfawkes13

  Pod Agincourt Francuziki też były i to o dziesięciolecia do przodu (tak im się przynajmniej zdawało) w stosunku do armii Pijawek (Angoli). Liczy się tylko tu i teraz a nie statystyki i prywatne wrażenia. Forma dnia, taktyka, wódz i jego błędy. Pod Agincourt wódz angielski dysponował marną armią (głównie łucznikami), która wykosiła kawał rycerstwa zakutego w stal, a resztę wzięła do niewoli. Nie warto lekceważyć przeciwnika, upajając się własną, wyimaginowaną mocą. Pokora poprzedza sławę;)

 • seville1

  Ojro w tej chwili idealnie w punkcie, wszystko przegrzane, jutro jakaś interwnecja?

 • carrie-anne.moss

  @podczaszy
  Zwrot na północ na CHeFie dziś musiałam wykonać.

 • orminlange

  A po co interwencja. Wojny walutowe, wojny handlowe, wojny proxies (patrz Syria, Afganistan, Jemen) i być może realna naparzanka wzajemna Słowian (w zasadzie marnych popłuczyn po nich, przemieszanych z koczownikami) napuszczonych na siebie przez (no to niech już sobie każdy sam rozkmini przez kogo) już niedługo na ukrainie (celowo z małej bo to coś nie zasługuje na nazwę państwo, ale obszar co leży u skraju, jak sama nazwa wskazuje, miejsce idealne do stracia dwóch albo i więcej sił). A na końcu tego wszystkiego mamy ustawkę wielką III światową, tylko data chyba jeszcze nie ustalona. Jakoś tak 2028-2033 bym prywatnie obstawiał. W końcu trza jakoś zaciukać uczestników piramid finansowych, coby się nie buntowali jak poupadają (vide nasz ZUS) i żeby nikt potem nie niuchał, kto za tym wszystkim stał. Nie będzie świadków, nie będzie i procesu. Za to po ustawce - nowe rozdanie, nowy hegemon, lub grupa hegemonów i cykl się zacznie od nowa. Ludzkość niczego się nie uczy, no bo jak się ma uczyć jak nawet historia około II wojny i po niej wykrzywiona pod konkretne potrzeby światowego porządku (wtedy dwubiegunowego).

 • guyfawkes13

  @Seville

  Wojna handlowa, nic nie trzeba poprawiać. To jest odpowiedź na amerykańskie propozycje nie do odrzucenia na szczycie G(nomen omen) 6+1.
  Jak Niemcom spadnie eksport o 5%, to PKB o 2,5% (Friedman).

 • guyfawkes13

  @Seville

  Straty w eksporcie trzeba niwelować kursem. To jest nasz patent zastosowany przez Rzeszę.:))

 • guyfawkes13

  forsal.pl/swiat/unia-europejska/artykuly/1137773,wolta-wloch-ws-umowy-ceta-rzym-odmawia-ratyfikacji-porozumienia-o-wolnym-handlu-z-kanada.html

  A co do futbolu, to jutro obstawię:
  Urugwaj: 1
  Maroko: 1 DNB

  Nie wiem jak będzie z meczem Hiszpania - Portugalia.

 • guyfawkes13

  Urugwaj będzie gościem, więc powinna być dwójka. Ale tak czy inaczej chodzi mi o wygraną Urugwaju.

 • nordnorge

  @seville
  mysle, ze ta korekta to byla jednak 4. w impulsie. Nastepny prawdopodobny przystanek na 1.145?
  pozdrawiam wszystkich z zimnej polnocy.

 • ewiggin

  www.defence24.pl/senat-usa-wyznacza-warunki-ws-baz-w-polsce

 • andrzej_stefaniak

  Kolejna zła informacja dla...:

  acemarketu.com/?p=296850

 • bialek.wojciech

  @orminlange:
  "A gospodarzowi pogratulować można pierwszego trafienia - co prawda nie było 3:0 a 5:0, ale różnica klas widoczna gołym okiem. Pytanie czy Rasija taka mocna, czy Arabia taka słaba. Pradziwy test dla "wańki-wstańki" to będzie Urugwaj."

  Rzeczywiście Goldman prognozował remis .Ale te moje 3:0 to punkty za prognozowane zwycięstwo, a nie bramki. Odpuściłem sobie prognozowanie dokładnych wyników (kto ile bramek strzeli), bo nie miałem czasu, by to to w pełni zautomatyzować. Mój "półautomat" prognozował 1:0 dla Rosji. Na dziś prognozuje:

  Egipt-Urugwaj 0:2
  Maroko-Iran 1:0
  Portugalia-Hiszpania 2:2

 • podczaszy1

  Cierniem przy oglądaniu MŚ jest dla mnie to studio mundialowe w TVP. Chyba znowu trzeba będzie wyłączać fonię.

 • guyfawkes13

  @WB

  Też się zastanawiałem, czy nie będzie remisu w meczu Hiszpanii z Portugalią. Wydaje mi się, że nie będzie tak dużo goli. Hiszpania jest w pewnym rozbiciu mentalnym, więc gra powinna być zachowawcza i asekuracyjna. A na wysokim poziomie na wynik często największy wpływ ma psychika - duch zespołu... Może też wchodzić w grę polityka, czyli uklady w piłce hiszpańskiej.

 • bajkolandiaa

  www.aaii.com/sentimentsurvey/sent_results

  Może komuś będzie chciało się przeanalizować ale mamy cos chyba obecnie za dużo optymistów.

 • bialek.wojciech

  @parok:
  "Jak długo będzie trwała hossa która zacznie się w styczniu 2019 roku"

  To zależy, co rozumiemy przez hossę. Jeśli fazę wzrostową średnio 40-miesięcznego cyklu Kitchina to hossa powinna potrwać do okolic listopada 2020. Ale w ramach długiego 16-17-letniego cyklu Kuznetsa, bo obecnej fazie umocnienia dolara powinna przyjść ok. 7-letnia faza jego spadku (jak w latach 1985-1992(5) czy w latach 2001-2008), które powinna towarzyszyć przewaga EM nad DM. W ramach cyklu Kuznetsa duże tąpnięcia w światowym systemie - 1974-75, 1990-1992 i 2007-2008 - rozgrywają się co ok. 16-17 lat. Następne powinno więc rozpocząć się w w okolicach marca 2014-tym. Do tego czasu powinna trwać per saldo - z przerwą na kitchinową bessę w 2021 roku - ta hipotetyczna hossa rozpoczęta w Kitchinowym dołku z 2019 roku.

  Czyli obecnie mamy odpowiednik 2000 roku, 2019-ty to odpowiednik 2001-ego, a potem 5/6 lat hossy do odpowiednika 2007-ego czyli 2014-tego.

  Albo odwołując się do poprzedniego cyklu: obecnie mamy 1984, początek silnej hossy na EM jest za rok w odpowiedniku w 1985-tego roku, a jej koniec 5 lat później w 2014-tym w odpowiedniku 1990 roku (kiedy to w ciągu 2 lat pękła inwestycyjna bańka w Japonii, zbankrutował blok komunistyczny, w USA była recesja, na Bliskim Wschodzie i w Jugosławii była wojna, a w Europie Zachodniej kryzys Europejskiego Systemu Walutowego itp).

  wojciechbialek.blox.pl/2016/04/Kiedy-WIG-20-osiagnie-poziom-6000-pkt.html

  To samo w nieco innym ujęciu:

  wojciechbialek.blox.pl/2013/07/WIG-w-drugiej-Grecji.html

 • podczaszy1

  @ carrie
  "Zwrot na północ na CheFie dziś musiałam wykonać".

  Dopiero teraz widzę,że wczoraj pod PEWEXEM był nalot na cinkciarzy. No tych,którzy nie mają powiedzmy "opieki".

 • konsultant121

  @WB
  Kto wie czy jednak obecna bessa się nie wydłuży do 2020 roku. Ze szczytem USD tamże... Kitchin jest zbyt dokładny od kilku cykli. Te 3,3 roku zbyt dokładnie wypada;) Teraz czas chyba na wydłużenie spadkowej fali cyklu Kitchina i wydłużenie bessy do początków 2020 roku..Zobaczymy..

 • guyfawkes13

  @Ewiggin

  //www.defence24.pl/senat-usa-wyznacza-warunki-ws-baz-w-polsce //

  Czy to czasem nie jest ten sam senat, który uchwalił jednogłośnie JUST Act?:))

  Wszystkie oferty amerykańskie wobec PL i międzymorza są ozywiście z gruntu fałszywe. Jak weźmiemy na utrzymanie kolejną brygadę/dywizję amerykańską, to przecież nie po to, żeby broniła antysemitów i nazistów, tylko żeby ich ... dyscyplinowała. Samo międzymorze jest iluzją, skoro mają go tworzyć państwa teoretyczne, to one nie będą tam miały nic do powiedzenia. Suma zer, nawet wielu, daje zero.
  Światło rzuca jak zwykle towarzysz Friedman, który martwi sie, że Węgry mogą nie wejść do sojuszu Polin-Rumunia-USrael.
  Węgry są państwem suwerennym i bardzo poważnym jak na swoje możliwości.
  O żałosnym statusie naszego bantustanu świadczy treść pytań, jakie wymyślił Adrian na temat konstytucji. Nigdy nie czytałem nic głupszego w tym temacie.
  A wprowadzenie do konstytucji przynależności do UE i NATO to jest deja vu schyłkowych czasów sowieckich. Nie myślałem, że dorzyję takiej autodemaskacji systemowej, jak w latach 70-tych.
  Jest tragicznie, nie ma (prawie) żadnych polskich elit, ani polskiej polityki, więc też nie ma o czym mówić. A międzymorze, to pusty śmiech. Jeżeli uda nam się coś zrobić w oparciu o Węgry, to będzie to wielkie szczęście. Pod kierunkiem USraela możemy zbudować tylko grupę rekonstrukcji historycznej Więzienia Narodów.
  Jak wiadomo z Matrixu, deja vu powstaje w wyniku błędu w oprogramowaniu, systemowego. Dlatego Adrian odkrył karty przez swoją głupotę i lizusostwo.

 • guyfawkes13

  Dożyję przez ''ż''

 • karnakufo

  CD Projekt - to może być szczyt:
  www.bankfotek.pl/view/2119241

 • guyfawkes13

  @WB

  Skoro Adrian wystąpił z inicjatywą konstytucyjnego zagwarantowania wierności sojuszom i sowietom, oraz innych zdobyczy socjalizmu, to mamy około 1976 roku.
  A więc do rozpadu sojuszy i sowietów zostałoby około 14 lat, czyli rok 2032.
  Od utworzenia KOP-u (1924) do WW2 było 15 lat.
  Od utworzenia WOT (2017) 15 lat będzie w roku 2032.

 • lastkura

  Quasicrystals to czysty punkt dystrybucji o czystym spektrum. Zasadniczym problemem praktycznym jest wielość możliwości . Dlatego obserwujemy co po 14 czerwca 2018 jako 362[weeks]- odpowiednik 7 lipca 2011. Silny ruch na usd -pln wczoraj ostrzega -25 styczeń 2018 jako 140-142 dni metodą Fouriera największego spadku. Kluczowa jest obserwacja kilku możliwych dróg ewolucji . Day trayding typu sprzedałem wczoraj euro na szczycie,ale nie odwróciłem bo miałem lunch pozostawiamy mitomanom i bulionerom. My robimy pieniądze na silnych ruchach a nie zbieramy okruchów z pańskiego stołu.

 • podczaszy1

  Nowe roczne minimum na mwig-u . Hossa trwa.

 • konsultant121

  Hossa będzie u nas ale najpierw nie zostanie kamień na kamieniu. Trzeba było patrzeć na wykres EURUSD który rozrysowałem na początku lutego:))

 • lastkura

  Przenoszenie fizycznej odpowiedzi co było 800 lub 50 lat temu nie wskazuje na ogromną wiedzę,ale na elementarny jej brak. Przenosić możemy tylko skalary a nie wielkości wymiarowe . W metafizyce i filozofii możemy mówić tylko o potencjałach jako skalarach i wielkościach bezwymiarowych nigdy o potencjałach jako wielkościach fizycznych . Łopatologicznie -to, że człowiek skacze dwa metry a pchła tylko pół metra nie znaczy ,że człowiek wyżej skacze. Oznaką ignoranta jest posługiwanie się geometrią euklidesową nigdy afiniczną lub rzutową .

 • bajkolandiaa

  podczaszy1
  Nowe roczne minimum na mwig-u . Hossa trwa.

  2018/06/15 11:49:05

  A co tu dziwnego ,roczna konsola wybita dołem , pisałem o tym ,że rok spadków pewny ale się tutaj wtedy wszyscy rzucali ,jeden to nawet już przestał pisać tak się obkupił na spadkach i ciągle dobierał.

 • bialek.wojciech

  ewiggin:
  "www.defence24.pl/senat-usa-wyznacza-warunki-ws-baz-w-polsce"

  Równocześnie "faszyści" próbują tworzyć "oś":

  in.reuters.com/article/germany-austria/german-italian-austrian-ministers-seek-axis-on-migrant-policy-idINKBN1J91YZ

  Co ciekawe Rosja i Trumpowe USA też są chyba w "faszystowskim" obozie. "Komuniści" zaś rządzą w Brukseli. My jak zwykle pośrodku znienawidzeni przez jednych i drugich. Ech... Niemcy są obecnie w obozie "komunistycznym", ale tym Seehoferem z Bawarii próbują chyba grać na dwa fronty cwaniaczki.

 • podczaszy1

  @ bajkolandia vel....
  "A co tu dziwnego..."
  Ty chociaż wiesz co to jest ironia.

 • bialek.wojciech

  @podczaszy1:
  "Nowe roczne minimum na mwig-u . Hossa trwa."

  Ja cały czas zakładam, że potrzebne jest nam jeszcze jedno szarpnięcie do góry by zakończyć (bardzo słabą) korektę wzrostową, ale zaczynam się denerwować, że czas się kończy, bo od styczniowego szczytu minęło 20 tygodni, a więc czas na uformowanie następnego szczytu tej klasy jest właśnie mniej więcej teraz.

  Co więcej gryzie mnie możliwość uformowania na S&P 500 od początku lutego płaskiej korekty wzrostowej 3-3-5 z rysującym się od przełomu marca i kwietnia klinem fali C. Nie dam sobie nic uciąć, że to jest poprawna interpretacja, ale wygląda to dosyć regularnie i też już właściwie formacja jest ukończona.

  Cały czas zakładam, że w ostatnim momencie przed początkiem silniejszych spadków w USA wykonamy to szarpnięcie w górę (i zaraz potem dołączymy do spadających Amerykanów), ale robię się nerwowy.

 • bajkolandiaa

  podczaszy1
  @ bajkolandia vel....
  "A co tu dziwnego..."
  Ty chociaż wiesz co to jest ironia.


  2018/06/15 12:22:04

  Pamiętam tą Waszą ironię jak pisałem ,że zaczęła się bessa, myślałem,że mnie tutaj zlinczują ,jeden to nawet na znak protestu przestał pisać , ale kupował kupował i kupował jak szalony szczególnie budowlanke i energetykę w promocji.

 • podczaszy1

  @ bajkolandiaa
  "Pamiętam tą Waszą ironię jak pisałem,że zaczęła się bessa...."

  Nie pisz do mnie Waszą, bo ja nie jestem towarzyszem z twojej socjalistycznej organizacji partyjnej. Inaczej mówiąc nie występuję w liczbie mnogiej.

  Co do reszty to mnie nie rozśmieszaj, bo nabijałeś się na tym blogu ze mnie,że ciągle piszę o bessie, a jej nie ma.

 • podczaszy1

  @ WB

  "Co więcej gryzie mnie możliwość uformowania na S&P 500 od początku lutego płaskiej korekty wzrostowej 3-3-5 z rysującym się od przełomu marca i kwietnia klinem w fali C".

  Rozumiem powiedzmy ideę ale ten "klin" nie chodzi po liniach. Trochę naciągany zatem.

 • lastkura

  Jak zwykle najsłabsi gracze i bulionerzy prześcigają się w tym co było a nie w tym co będzie.

 • seville1

  @guyfawkes13

  Niemcy, Rosja, USA - rodzaje i typy okupacji.
  Niemcy - ludobójstwo w całym zakresie tego pojęcia, kradzież cennych dóbr duchowo - materialnych.
  Rosja - ludobójstwo, kradzież wszystkiego, co ma większą wartość niż 0, zaszczepienie wirusa sowieticusa niszczącego całe pokolenia.
  USA - nieślubne dzieci.

  Jesli mam już wybrać okupanta, to może być Fin, mało się rusza, nie jest pazerny i tak w ogóle to prawie ich nie ma.

 • podczaszy1

  @WB
  " a więc czas na uformowanie szczytu tej klasy jest właśnie mniej więcej teraz".

  Też mi się tak wydaje tzn. myślę,że kończy się trend boczny pochylony, który zaczął się 02.03.2018. Podobnie jak Pan nic sobie uciąć jednak nie dam.

 • red.007

  @WB
  Fajnie Pan to opisał.
  Przy takim założeniu wzrosty W20 od początku czerwca mogą okazać się zygzakiem i potrzeba jeszcze małego wyskoku w górę jako c zygzaka(chętnie załamanego) a potem spadki poniżej majowego dna mam nadzieję,że solidnie poniżej majowego dna.

 • lastkura

  Panie SEVILLE Jak Stanisław Mackiewicz napisał,że wieczna kłótnia z największymi sąsiadami to nie polityka a samobójstwo to z automatu dostał darmowe wczasy w Berezie Kartuskiej.

 • podczaszy1

  @ lastkura
  "Jak zwykle najsłabsi gracze i bulionerzy prześcigaja się w tym co było a nie w tym co będzie".

  Za dużo pisze Pan o sobie. Rozumiem,że to autoreklama.

 • guyfawkes13

  @WB

  //in.reuters.com/article/germany-austria/german-italian-austrian-ministers-seek-axis-on-migrant-policy-idINKBN1J91YZ
  Co ciekawe Rosja i Trumpowe USA też są chyba w "faszystowskim" obozie.//

  Całe szczęście (w nieszczęściu), że do tego hexagonale dochodzą państwa realne, jak Włochy, Austria (żeby tak jeszcze Bawaria!), bo z samymi wydmuszkami teoretycznymi to szkoda sobie głowę zawracać.

 • guyfawkes13

  @Seville

  Etap eksterminacji był 80 lat temu, teraz dominacja polega na czym innym.
  Zresztą nikt dookoła (poza Ukrainą) nie trzyma na podorędziu bandyckiej ideologii - nie przygotowuje się do tego.

 • konsultant121

  @Guy
  Dlaczego Sir wspominasz o roku 1976 jako o roku zaprzysiężenia sojuszowi z ZSRR i Układem Warszawskim?

 • guyfawkes13

  @Konsultant

  Konstytucję PRL zmieniono w 1977, a u nas jeszcze nie będzie zmiany w tym roku, więc piszę umownie o ''wigilii'' zmiany, czyli około 1976.

 • guyfawkes13

  @mr magician

  //...Jak Stanisław Mackiewicz napisał,że wieczna kłótnia z największymi sąsiadami to nie polityka a samobójstwo...//

  Zamknij się w końcu ty sowiecki propagandziarzu !
  retropress.pl/wiadomosci/dlaczego-osadzono-mnie-w-berezie/

 • lastkura

  Jeśli na wigu 20 jest analogia 9 lipca 2007,7 lipca 2011 ,aktualnie to mamy strukturę 571/209 [weeks] czyli 1+SQRT3 lub problem Keplera .

 • bialek.wojciech

  @guyfawkes13:
  "Zamknij się w końcu ty sowiecki propagandziarzu !"

  Prosiłbym grzecznie o uspokojenie skołatanych nerwów.

 • seville1

  @lastkura
  Panie SEVILLE Jak Stanisław Mackiewicz napisał,że wieczna kłótnia z największymi sąsiadami to nie polityka a samobójstwo to z automatu dostał darmowe wczasy w Berezie Kartuskiej.
  --------------------------------------------------------------------------------------------------
  Panie Kura, nasi sąsiedzi są specyficzni, oni owszem, kochają pokój, tyle tylko, że umeblowany po swojemu. Mędrzec Europy kiedys powiedział " stłucz pan termometr, a pozbędziesz się gorączki", pan chcesz wiekową historię przerobić na sagę o "Misiu Puchatku".

 • seville1

  @guyfawkes13

  Etap eksterminacji był 80 lat temu, teraz dominacja polega na czym innym.
  Zresztą nikt dookoła (poza Ukrainą) nie trzyma na podorędziu bandyckiej ideologii - nie przygotowuje się do tego.
  ------------------------------------------------------------------------------------------
  Jugosławia, Czeczenia, Syria, jakoś nie potwierdza tej tezy. Nie widze powodów żeby uważać, że coś się zmieniło. Rodzi się dana sytuacja, odżywają stare demony.

  PS. Obecnie jestem poza rynkiem i cieszę się, że można odpocząć przed nastepnym etapem. Poniedziałek zapowiada się twórczo, dojrzewać zaczynają kangury i kiwi, być może na wakacje będzie bogaty koszyk dobra wszelakiego :))

 • karnakufo

  U nas rolują wyrolowanych, czyli spadków cd. :)

 • ewiggin

  @guyfawkes
  "Samo międzymorze jest iluzją, skoro mają go tworzyć państwa teoretyczne, to one nie będą tam miały nic do powiedzenia."

  - Nie tylko jest ale i było iluzją - marzeniem bez żadnych realnych podstaw w rzeczywistości. Cieszę się, że zaczyna to do Ciebie docierać.

 • guyfawkes13

  @Ewiggin

  //Nie tylko jest ale i było iluzją - marzeniem bez żadnych realnych podstaw w rzeczywistości. Cieszę się, że zaczyna to do Ciebie docierać. //

  Ja nie mówię, że to jest zła idea. W dodatku to wygąda na konieczne przedsięwzięcie w naszej strategii, ale jest bardzo duże prawdopodobieństwo wrogiego przejęcia międzymorza i wtedy ono będzie pracowało przeciw nam, zamiast dla nas.

 • ewiggin

  @guyfawkes
  Nie można przejąć czegoś, co nie istnieje.

 • lastkura

  Jaka jest spektralna przyczyna totalnej słabości wigu 20 patrz wczoraj godziny wieczorne .Następuje korekta 23 czewiec 1992 -29 october 2007. 9700/5600 aproksymuje sqrt3.Lagrangian dla funkcji x^2-3 ma pierwiasteki+- SQRT[1.5],czyli OTRZYMUJEMY PUNKT 8 KWIECIEŃ 2011 jako bazowy . Krótko wszelki zagrywki do góry od 8 kwietnia 2011 do 28 stycznia 2019 były i są są nonsensem.

 • dociekliwy54

  W.B.
  "Co więcej gryzie mnie możliwość uformowania na S&P 500 od początku lutego płaskiej korekty wzrostowej 3-3-5 z rysującym się od przełomu marca i kwietnia klinem w fali C".
  www.bankfotek.pl/view/2119251
  Może tak być.
  A i nasz rynek bardzo wąski.

 • lastkura

  Oczywiście 1680 na wigu 20 to minimalna nagroda ,poważnie rozważam 970 .

 • ewiggin

  @wb
  "Cały czas zakładam, że w ostatnim momencie przed początkiem silniejszych spadków w USA wykonamy to szarpnięcie w górę (i zaraz potem dołączymy do spadających Amerykanów), ale robię się nerwowy."

  - O jakich spadkach Pan mówi? U nas dołek cyklu 40-tygodniowego i wzrostowy zygzak - fala B bessy - do polowy września.
 • lastkura

  Należy ekstremalnie poważnie podejść do wielomiesięcznej propozycji 14 czerwca ,która jest w łańcuchu w 8 -9 sierpnia 2018 jako 142+52 .

 • seville1

  @nordnorge
  @seville
  mysle, ze ta korekta to byla jednak 4. w impulsie. Nastepny prawdopodobny przystanek na 1.145?
  pozdrawiam wszystkich z zimnej polnocy.
  -----------------------------------------------------------------------------------------------
  Jest jeszcze jeden wariant, chyba najgorszy z możliwych dla cinkciarzy vide. " Styczniowa noc z Franciszkiem" i następnie powolne trzeźwienie. Takie smętne wychodzenie z kaca i zataczanie się do góry, może być bardzo bolesne dla kieszeni, dlatego długi termin, terminem, ale trzeba grać poszczególne półki. Wczoraj zadziałała 2 półka na 1.1850, pierwsza na 1.18150 wskazywała na astmę i trzeba było zachować ostrożność. Dzisiaj już nie wchodzę, trzeba dać grubasom pofikać.

  PS. Teraz Mundial, zobaczymy, jaki rzeczywiście wpływ na drużynę Egiptu ma ich bardzo dobry trener, a ile brak największej gwiazdy? Drużyny typu Iran, Arabia Saudyjska nie grzeszą kondycją i motoryką, ciekawe, czy Egipt wytrzyma?

 • guyfawkes13

  @Ewiggin

  Mylisz się, to istnieje, tylko ... bardzo realnie cywilizacyjnie, a gospodarczo potencjalnie. I ma tradycje.
  Już ze cztery razy zostało rozmontowane od średniowiecza. Ostatnio Austro-Węgry rozmontowali towarzysze amerykańscy.

  Powiem coś, co zabrzmi jak herezja, ale zgodziłbym się na grupę rekonstrukcji historycznej Austro-Węgier, w wariancie Austro-Węgro-Polska, najlepiej jeszcze z Bawarią i Badenią-Wirtembergią (BMW+Mercedes).
  To jest najbardziej realne, bo w tym obszarze są lokalne organizacje i struktury handlu i przemysłu, i przede wszystkim jednolita cywilizacja.

 • ewiggin

  @guyfawkes

  Międzymorze to Polska-Ukraina i póki co, politycznie taki projekt nie istnieje w rzeczywistości.
  A jakiś związek z Węgrami, które są za górami to na pewno nie jest żadne międzymorze, gdyż, jak powszechnie wiadomo, ten mały kraik nie ma dostępu do morza - podobnie Austria.

  I więcej nie będę kontynuował tego tematu.

 • carrie-anne.moss

  @podczaszy
  Dopiero teraz widzę,że wczoraj pod PEWEXEM był nalot na cinkciarzy. No tych,którzy nie mają powiedzmy "opieki".

  Ja mam zrealizowany budżet na czerwiec, więc mogę się przyglądać jak inni się pocą pod PEWEXem :P

 • lastkura

  Totalna obsuwa na wszystkim-złoto ,obligacje ,ropa ,miedż wskazuje na sytuację ratuj się kto może .

 • sentinexxxxx

  @lastkura
  Przygłupie doradź proszę w co pakować? Jestem tutaj nowa.

 • podczaszy1

  @ Lastkura
  "Krótko wszelkie zagrywki do góry od 8 kwietnia 2011 do 20 stycznia 2019 były i są nonsensem".

  Tym samym przyznaje Pan,że pisał do mnie nonsensy o timingu, prostej i krętej drodze itp. dyrdymałach. Tylko nie wiem czy do Pana to dociera.

 • guyfawkes13

  @Ewiggin

  //I więcej nie będę kontynuował tego tematu.//

  Tematu to Ty możesz nie kontynuować, ale temat będzie kontynuował Ciebie, że sparafrazuję któregoś klasyka:)))
  Bo na heksagonale właśnie się zanosi i zbiera.
  Austro-Węgry to też jest kawał Bałkanów i mnóstwo portów. A skoro mowa o portach, kanałach i takich tam, to warto przypomnieć pewien drobiazg:
  www.pb.pl/ot-logistics-zainwestowalo-w-najwiekszy-port-w-chorwacji-801128
  invst.ly/7qvm0
  Jest ktoś, kto o tym myśli i nie przejmuje się górami. A cóż to za góry ?? Chyba dla krasnoludków mogą jeszcze stanowić jakąś przeszkodę.:))

 • podczaszy1

  @ carrie-anne.
  "Ja mam zrealizowany budżet na czerwiec....".

  To się cieszę,że nie sterczysz pod PEWEXEM. : )))

 • lastkura

  Najlepiej w wieczną miłość do Unii Europejskiej i NATO. Dla mnie jako zwolennika optymalnego wyboru Keplera przysługują darmowe wczasy w Berezie K .

 • podczaszy1

  @ konsultant
  "Hossa będzie u nas ale najpierw nie zostanie kamień na kamieniu".

  Właśnie ten pierwszy etap mnie interesuje. Jeśli tak się stanie to jakieś hossy potem zostawiam już tobie.

 • guyfawkes13

  @mr magician

  Wreszcie powiedziałeś coś (wbrew pozorom) sensownego.
  Skoro nie ma darmowych wczasów w Berezie, ani suwerenności (wierność dozgonna UE i NATO), to i nie ma sanacji, czyli państwa suwerennego. Każdy sowiecki czy przewerbowany agent (TW) może bez żadnych konsekwencji donosić na swój kraj ile dusza zapragnie.
  Więc przestań sobie strzępić język sanacją, bo to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, a wynika tylko z twoich ideologicznych odruchów (Pawłowa).

  Zastanawiam się nawet, czy się nie mylę z tym chjeno-piastem i czy w rzeczywistości nie mamy do czynienia z grupą rekonstrukcji historycznej Rady Głównej Opiekuńczej...

 • lastkura

  Oczywiście przyznaję ,że gra przeciwko trendowi głównemu na wigu 20 jest elementarnym błędem . Od końca stycznia do dziś na powiedzmy na 100 transakcji na wigu 20 zagrałem raz na wzrost . Fakt ,że zarobiłem w 4-5 dni 250 % to jednak jest błąd ,gdyż wyrabia złe nawyki i nie uczy cierpliwości .

 • konsultant121

  @podczaszy
  Najpierw będą mówili o recesji jak WIG spadnie poniżej 40.000 a przed 2032 powinno być 5 razy wiecej.

 • podczaszy1

  Dla mnie najważniejsze jest jak najszybsze zorientowanie się,że się mylę. Wszystko inne ma znaczenie drugoplanowe.

 • podczaszy1

  @ konsultant 121
  Większość osób nie pamięta tego co mówiło lub pisało rok temu. W 2032 roku pewnie nie będzie nawet tego blogu.

 • karnakufo

  Na dole godzinnej flagi WIG20 można próbować L. :)

 • karnakufo

  Panika na PKOBP i super :)

 • lastkura

  Brzmi jak wstęp z " THE ALGEBRA OF LOGIC" Ernsta Schrodera . Niestety brakuje ci elementarnych podstaw z matematyki .Sama praktyka to stanowczo zbyt mało .

 • seville1

  @firstkura
  " Fakt ,że zarobiłem w 4-5 dni 250 % to jednak jest błąd ,gdyż wyrabia złe nawyki i nie uczy cierpliwości ."
  ----------------------------------------------------------------------------------------------------
  Nie chcę być złośliwy Panie Kura, ale cierpliwości nauczy sie pan dopiero w sobotę, jak indyka zabraknie i wezmą pana za pióra na ostatni pana rosół. Cierpliwość jest szczególnie ważna, gdy z krótkoterminowego pisklaka przeobrażamy się w starą, łykowatą kurę, której nie poszło trafienie i nie jest zdolna podjać żadnej decyzji. Tak więc cierpliwości, obskubią pana do gołej skóry. Dziobnięcie i odskok, to jest jedyna metoda na dzisiaj.

  PS. Hiszpania - Portugalia, stawiam zwycięstwo Hiszpanii.

 • ewiggin

  @guyfawkes
  "Tematu to Ty możesz nie kontynuować, ale temat będzie kontynuował Ciebie, że sparafrazuję któregoś klasyka:)))
  Bo na heksagonale właśnie się zanosi i zbiera."

  - Na szczęście za ok. 2 lata zmieni się w Polsce władza i skończą się te sny wariata. Wreszcie wrócimy do rzeczywistości.

 • podczaszy1

  @ seville 1
  "Hiszpania-Portugalia, stawiam zwycięstwo Hiszpanii."
  Ja tyż.

 • guyfawkes13

  @WB

  My tu sobie gadu gadu, a Urugwaj wygrał z Egiptem 1:0.
  Wygrał Pan (nie wspominając o mojej skromnej of course osobie) jeden zakład.
  Zostało mi Maroko, ale ono nawet nie musiałoby wygrać, wystarczy, żeby zremisowało, bo postawiłem 1 DNB czyli Draw No Bet.:))

 • lastkura

  Oczywiście wczorajszą intelektualną katastrofę pana nazywa pan pana największym sukcesem . Można i tak . Pan nigdy nic poważnego nie wygra tak jak Polacy nigdy nie wygrają mistrzostwa świata w piłce .Cele cząstkowe a nie pierwsze miejsce to tylko nasza impotencja. Zawsze można pisać ,że jadłem luncz ,gdy były największe ruchy i termin spotkania był znany od roku . Pozostaje panu modlitwa i wiara , że JA będę miał kaprys i napiszę coś więcej dlaczego 14 czerwca 2018.

 • guyfawkes13

  Nie oglądałem meczu, ale Urugwaj słaby - nie będzie czarnym koniem. Egipt grał bez Salaha, a gol wpadł w 90 minucie.

 • guyfawkes13

  @mr magician

  Nie rozpędzaj się tak, jedna relatywna pochwała o niczym nie świadczy.
  Nie musisz nic pisać o swoich przełomowych datach. Są to daty posiedzeń przy ognisku szamanów amerykańskich. A najbadziej przełomowe są koincydencje posiedzeń szamanów amerykańskich z posiedzeniami druidów europejskich.
  Jeżeli podasz serię dat takich posiedzeń, jak to masz w zwyczaju, to trafisz na kilka punktów zwrotnych w jakiejś skali.

  Byłbym wdzięczny, gdybyś się mną nie interesował, ale niestety takie uwagi można kierować tylko do dżentelmena.:((

 • guyfawkes13

  @Ewiggin

  Myślę, że wątpię w Twoje życzenia. Nowy paradygmat (heksagonale) dopiero się rozkręca. A poza tym wszystkie opcje są lepsze od grupy rekonstrukcji historycznej Generalnego Gubernatorstwa w wersji soft, tzn realizowanej metodami pokojowymi.

 • datik

  "Cierniem przy oglądaniu MŚ jest dla mnie to studio mundialowe w TVP...."

  jest na to rada :)

  www.bankfotek.pl/view/2119252

 • datik

  Hiszpania - Portugalia
  To zdecydowani faworyci grupy i być może mecz będzie kiepski, "pakt o nieagresji" i remis. Z pewnością szczyt formy szykują na późniejsze mecze. Takie Włochy na przykład dwa ostatnie mistrzostwa zdobyły po bardzo słabym początku, ostatnio ledwo wyszli z grupy

 • guyfawkes13

  No i proszę, Hiszpanie jednak się obawiają Portugalii.:))
  eurosport.interia.pl/primera-division/news-cristiano-ronaldo-zaakceptowal-kare-wiezienia-i-wysoka-grzyw,nId,2594784

 • guyfawkes13

  @WB

  Iran wygrał po golu samobójczym w 5 minucie doliczonego czasu:))
  Tak to właśnie jest z futbolem. Nie wszystko można obstawić.

 • lastkura

  Po matematyce każdy podchorąży służył w haubicach- na poligonie musiał w nocy rysować mapy a szeregowy szedł spać . Tak teraz wszystko powtórnie obliczyłem i sformalizowałem konsekwencje 14 czerwca. Wam pozostaje oglądanie igrzysk dla gawiedzi i kariera Misiewicza. Oczywiście getta ławkowe ciągle w modzie.

 • lastkura

  Aleksander Rybak FIFA www.youtube.com/watch?v=iG_cH_uleYY

 • seville1

  Po matematyce każdy podchorąży służył w haubicach- na poligonie musiał w nocy rysować mapy a szeregowy szedł spać . Tak teraz wszystko powtórnie obliczyłem i sformalizowałem konsekwencje 14 czerwca. Wam pozostaje oglądanie igrzysk dla gawiedzi i kariera Misiewicza. Oczywiście getta ławkowe ciągle w modzie.

  ------------------------------------------------------------------------------
  Panie Bażant, gdyby pan dobre rysował mapy, Układ Warszawski do tej pory by istniał, całe szczęście legenda mieszała się panu z podziałką.

 • ewiggin

  @lastkura jesteś okrutnym leszczem i nie masz pojęcia o giełdzie. Lada chwila WIG20 zacznie rosnąć ale Ty jak każdy leszcz panikujesz na samym dnie :)))))
  A o to moje punkty zwrotne na WIG20 +- 10 dni:
  1. 21 czerwiec 2018 - początek wzrostowego zygzaka, który potrwa do 20 września.
  2. W tym zygzaku pierwszy szczyt 10 lipca, drugi szczyt 20 września.
  3. Od 20 września początek fali C bessy z dnem 10 kwietnia 2019 r.

 • orminlange

  W odróżnieniu do Pana Lastkury, nie podajemy jak widzę podstaw swoich prognoz? Choćby jakąś szklaną kulę czy cuś? Ach, to zapewne chodzi o własne widzimisie - no można i tak. Powodzenia zatem.

 • ewiggin

  @orminlange
  Komu się chce poczytać, ten zna moją metodę. Poza tym, nawet w "widzi mi się" jest o.k. jeśli się sprawdza.

 • guyfawkes13

  @WB

  Znowu gratulacje, co prawda nie 2:2, ale 3:3.
  Bardzo dobry futbol, Ronaldo jest fenomenalnym piłkarzem.

 • red.007

  @ ewiggin
  Z Pana hipotezy wypływa jeden ogólny wniosek: do 20 września nie będzie pogłębienia czerwcowego dołka czy dobrze rozumuję?

 • carrie-anne.moss

  next.gazeta.pl/next/7,156830,23494928,a-co-jesli-20-letni-okres-szybkiego-wzrostu-w-polsce-wlasnie.html#BoxBizLink

 • carrie-anne.moss

  @ewiggin
  Zwrot tydzień po zmianie serii kontraktów ma sens. A ten kwiecień to tak dziwnie.
  Jestem ciekawa czy to się sprawdzi, bo powinno być odzwierciedlone w zachowaniu PLN. Mnie wychodzi, że na razie osłabienie złotego krótkoterminowo.

 • red.007

  @carrie
  Mi wykres z Twojego linka sugeruje spiskową teorię.Trzy lata po przystąpieniu do Unii zeszliśmy poniżej 50%. Od 2010 wykres idzie do góry.W latach 2020-2022 dochodzimy od dołu do 50%.
  Wniosek:coś będzie się dziać na świecie i nie można wykluczyć m.in.rozpadu Unii.
  Mogłoby to zbiegać się z teorią @lastkura gdzie 1,73 dla dolara przypada na lata 2024-2026.Zaczyna się rozpad i dolar z poziomu 1,73 idzie do nieba.

 • ewiggin

  @red007
  No w najbliższym tygodniu jeszcze może wystąpić pogłębienie lub wyrównanie dołka ok. 2140 pkt, ale Od następnego tygodnia L-ki powinny już być bezpieczne.

  @carrie
  Tak, ten kwiecień jest dziwny...bo powinien być maj ;-) - kolejny dołek cyklu Kitchina. No w każdym razie dołkiem bessy nie będzie kurzy january '19.


 • lastkura

  Są znane 2 strategie ślepej kury -umiejętność liczenia na palcach [do 40]. Druga to bezmyślne czytanie I KOPIOWANIE moich wyników . 9 KWIECIEŃ VIA 10 KWIECIEŃ 2019. [PATRZ 14 CZERWIEC 2018 GODZ 19,30].

 • bialek.wojciech

  @guyfawkes13:
  "Znowu gratulacje, co prawda nie 2:2, ale 3:3.
  Bardzo dobry futbol, Ronaldo jest fenomenalnym piłkarzem."

  Rzeczywiście Ronaldo jest nie z tej planety. '

  Moje typy na dziś:

  Francja-Australia 4:1
  Argentyna-Islandia 2:0
  Peru-Dania 1:1
  Chorwacja-Nigeria 2:1

 • ewiggin

  @wb
  Jak Pan sądzi, czy z tego będzie Chinageddon?
  www.bankier.pl/wiadomosc/Wojna-handlowa-Trump-naklada-cla-na-Chiny-Pekin-odpowiada-7597301.html

 • ewiggin

  @kura
  Nie płacz już, bo zmieniłem koniec bessy na maj - kwiecień to była pomyłka. Będzie śmiesznie jak moje liczenie na palcach pokona wszechmatematykę władcy pierścieni :)))

 • podczaszy1

  @WB
  Proszę mi powiedzieć dlaczego to niby cykle sprawdzają się na wig-u 20 i wig-u a nie sprawdzają się no np. na indeksie cenowym?

 • lastkura

  Fundamentalny przełom w zrozumieniu cyklu Kitchena .Ponieważ ślepa kura pochodzi od człowieka i ma 8 palców mamy NAJMNIEJSZĄ WSPÓLNĄ WIELOKROTNOŚĆ [8,10]=40.

 • guyfawkes13

  @WB

  Ja dałem na dziś:

  Francja : Australia 1
  Argentyna : Islandia (+1,5) = minimum 2 gole w meczu

  Ale Francja słabo się rozkręca, jak na ME. Zobaczę drugą połowę, jak to wygląda.

  Co do meczu Hiszpania Portugalia, to Pana typ był wyjątkowo trafny, bo z przewidzeniem wysokiego rezultatu. Ja też myślałem o remisie, ale nie miałem pojęcia ile padnie goli. W każdym razie teraz już wiadomo na co stać obie drużyny i jak będą grać.
  Słabych nie ma sensu obstawiać, np. arabska piłka to chaotyczna kopanina szarpanina w najlepszym przypadku, bo np. Arabia Saudyjska jest w ogóle bardzo słaba.

 • guyfawkes13

  Francja jest słabsza i od Hiszpanii i od Portugalii. Myślę, że my też moglibyśmy z nimi wygrać.

 • guyfawkes13

  @Datik

  Po co owijać w bluszcz? Mam dla Ciebie lepszy pomysł:
  www.bankfotek.pl/view/2119304
  :)))))

 • guyfawkes13

  Argentyna powinna wygrać z Islandią, ale ja dałem BTS, czyli że obie drużyny coś strzelą.

 • guyfawkes13

  No i już wygrałem zakład, bo Islandia wyrównała, mogę teraz obstawić ponownie coś w tym samym meczu.:))
  Powiedzmy, że w drugiej połowie (+1,5), czyli minimum 2 bramki.

 • guyfawkes13

  Nooo przegrałem.:))
  Islandia stanęła w swoim polu karnym, zupełnie inaczej niz na ME dwa lata temu.
  A Argentyna jest słaba, Messi nieskuteczny.

  Wystarczy już tego futbolu. Jeden dobry mecz dotychczas. Szkoda czasu.

 • karnakufo

  Może z tych kresek wyjść większy zjazd (światowy) :)
  www.bankfotek.pl/view/2119309
  www.bankfotek.pl/view/2119310
  www.bankfotek.pl/view/2119311

 • karnakufo

  Chociaż u nas widać bronione wsparcie i szansę na odbicie (ale, jak na razie rynek jest w sygnale S):
  www.bankfotek.pl/view/2119312
  www.bankfotek.pl/view/2119313

 • karnakufo

  EURUSD oRGR?:
  www.bankfotek.pl/view/2119314

 • seville1

  Ronaldo osiągnął już wszystko na tych mistrzostwach, Messi zdobędzie więcej. Złosliwość wszystkich Mundiali polega na tym, że kto błyszczy na początku, gaśnie w trakcie. Smutne, ale prawdziwe i pisze to nie dlatego, że nie doceniam kunsztu Ronaldo, nie, jest z pewnością wielkim piłkarzem, ale los przydzielił mu tylko hat-trick jako zadośćuczynienie, niestety, Argentyna dojdzie dalej.

 • guyfawkes13

  @Seville

  Myślę, że Ronaldo cały czas będzie lepszy.
  Wiesz co to znaczy dwa razy zdobywać prowadzenie, a pod koniec meczu przegrywać?
  I jeszcze w 88 minucie tak się skoncentrować, żeby strzelić idealnie w samo okienko omijając mur z dość dużej odległości?
  To było genialne, szkoda gadać.

 • seville1

  Portugalia wyjdzie z grupy i polegnie, Argentyna ma słaby poczatek, ale tak jest na turniejach. Zresztą, czas pokaże, a z psychologicznego punktu widzenia dużo łatwiej miał Ronaldo, nie musiał nic udowadniać w przeciwieństwie do Leo. Z tym stylem gry, dobrym dla oka, Portugalia nie zajdzie daleko. Taki jest Mundial od zawsze. Jeszcze jedno nie jestem specjalnym fanem Argentyny, wolę Brazylię, nawet jak przegrywa.

 • lastkura

  Skoro akcie Theranosa spadły do 0 usd [ w szczycie kapitalizacja 9 mld usd] to wig 20 na dnie 20 groszy będzie strasznie przewartościowany . Teraz przy 2200 jest ogromnie niedowartościowany. Jak zwykle wielkie pieniądze zarabia się nie na sztucznej inteligencji ,ale na naturalnej głupocie.

 • gra.cz

  lastkura 2018/06/15 13:29:52
  Jeśli na wigu 20 jest analogia 9 lipca 2007,7 lipca 2011 ,aktualnie to mamy strukturę 571/209 [weeks] czyli 1+SQRT3 lub problem Keplera .

  Czytam już od jakiegoś czasu ten bełkot / nowomowę czy też dziwnej maści folklor - bo nie do końca wiadomo jak to nazwać - i zastanawiam się czy ktoś poza autorem cokolwiek z tego rozumie...? zresztą co do autora również mam wątpliwości.

  Komentarze zaśmiecone że nawet przeglądać się nie chce o czytaniu nie wspomnę... A kiedyś było to ciekawe miejsce wymiany merytorycznych zdań na temat zachowania rynku. Może starczy mości Panie? Albo przejdź na zrozumiały język dla prostaków ( za których uznajesz tu piszących / czytających ) - wówczas będzie można spróbować wejść w jakąkolwiek polemikę.

  Z nadzieją na zmianę pozdrawiam

 • lastkura

  Prostak nigdy nie zrozumie prostoty natury.

 • parnasus_uczendiabla

  Ponownie kupuje kawę w każdych ilościach.

  Parnasus.

  Uczeń diabła.

 • guyfawkes13

  @Parnasus

  //Ponownie kupuje kawę w każdych ilościach. //

  No nieee wiem, ja bym nie był taki odważny.
  tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_a3c04da1932263aed4b6c4a5b8d92bb0.png


 • red.007

  @WB
  " bialek.wojciech
  2018/06/15 12:27:23
  ...Co więcej gryzie mnie możliwość uformowania na S&P 500 od początku lutego płaskiej korekty wzrostowej 3-3-5 z rysującym się od przełomu marca i kwietnia klinem fali C. Nie dam sobie nic uciąć, że to jest poprawna interpretacja, ale wygląda to dosyć regularnie i też już właściwie formacja jest ukończona..."

  Mam dwa pomysły,za które też nic nie dam sobie uciąć.
  W jednym spadki tylko korekcyjne,w drugim spadki większe-impulsowe.
  Wrzucam do poczekalni,zobaczymy co wyrysuje.
  www.bankfotek.pl/image/2119378
  www.bankfotek.pl/image/2119379

 • red.007

  @WB
  Jeszcze jeden pomysł:
  jeśli W20 wykona taka samą sekwencję (zygzak na pierwszym malunku) czyli obecny spadek na W20 zejdzie poniżej czerwca,potem wzrost i ostatni spadek,
  stooq.pl/q/?s=wig20&c=1y&t=c&a=ln&b=1
  będzie to wóczas dla mnie argumentem do zakupu akcji z indeksu W20.

 • bajkolandiaa

  ewiggin
  @lastkura jesteś okrutnym leszczem i nie masz pojęcia o giełdzie. Lada chwila WIG20 zacznie rosnąć ale Ty jak każdy leszcz panikujesz na samym dnie :)))))
  A o to moje punkty zwrotne na WIG20 +- 10 dni:
  1. 21 czerwiec 2018 - początek wzrostowego zygzaka, który potrwa do 20 września.
  2. W tym zygzaku pierwszy szczyt 10 lipca, drugi szczyt 20 września.
  3. Od 20 września początek fali C bessy z dnem 10 kwietnia 2019 r.

  2018/06/15 21:29:18

  KOLEJNY wróżbita MACIEJ , chyba juz na liście 500 najbogatsaych wprost jest skoro wszystko wie ze szklanej kuli.

  Jedyna pewności w bessie to ta ,że rynek zawsze dąży do wybicia nowego dołka a potem może być jakas korekta ale na korekty to mogą grać CI NAJLEPSI -czli 99,9% tego bloga poza Lastkurą który tutaj jest wysłannikiem GRUBASA i dopóki on jest a nie pojawi się jego kolega pod innym nikiem to o kupowaniu można zapomnieć .

 • konsultant121

  @bajkolandia
  Przecież wiadomo od dawna że na tym blogu pojawiają się osoby w szczytach i dołkach cyklu które ciągną z trendem;)) i mylą wszystkich. Niektórzy nawet za nimi tęsknią gdy się nie wypowiadają. W pewnym momencie nabierają charyzmy , inni zaczynają się zgadzać i wychodzi szydło z worka;)))

 • podczaszy1

  Nowe roczne minimum na Swig-u 80. Hossa trwa.

 • podczaszy1

  SŁup Krzysztof K. zatrzymany.

 • carrie-anne.moss

  @podczaszy
  Nie ma się co dziwić. PLN raczej będzie się osłabiał jeszcze.
  stooq.pl/q/?s=chfpln&c=1m&t=c&a=lg&b=1
  stooq.pl/q/?s=chfpln&c=1m&t=p&a=lg&b=1
  stooq.pl/q/?s=gbppln&c=1m&t=c&a=lg&b=1
  stooq.pl/q/?s=eurpln&c=1m&t=c&a=lg&b=1

  Wg mnie spadki na edku nie skończone, więc jeszcze wyprzedaż będzie trwać.
  Poza tym, jeżeli SP500, zamknie się poniżej piątku, to może być wodospad
  stooq.pl/q/?s=es.f&c=1m&t=p&a=lg&b=1

  NA dziś obstawiam zwycięstwo drużyn z Europy.
  Szwedzi mają szansę życia, dzięki Meksykowi, Belgowie powinni dać radę, bo drużyny z LA słabo grają. Najmniej jestem pewna Angoli, bo oni z reguły słabo sobie radzą, tylko z kim mają wygrać, jeśli nie z Tunezją ;-)
  Dobrego dzionka :-)

 • podczaszy1

  @ carrie-anne.
  "Nie ma się co dziwić".
  Ja się nie dziwię tylko sobie robię jaja z tych co pisali tutaj o sile tego segmentu rynku, rysowali linie itd.

  "Wg mnie spadki na edku nie skończone".
  W lutym 2018 skończyły się ale wzrosty na edku i to moim zdaniem na dobre.

  Co do piłki nożnej to i owszem lubię sobie pooglądać ale wolę kobiecą piłkę nożną na żywo/ na stadionie/. Poziom słabiutki ale większe emocje i jest czasami na czym oko zawiesić.

 • podczaszy1

  Jeśli chodzi o wig-20 to 08 czerwca napisałem,że rynek słaby, powinien zawisnąć przed spadkami. Tak się stało, a teraz spada.

 • dociekliwy54

  @podczaszy1
  A ma Pan jakąś pozycję, czy cieszy się Pan z tego, że Pana prognoza się sprawdza?

 • podczaszy1

  @ dociekliwy 54
  Nie traktuję gry na giełdzie w kategoriach: cieszę się- smucę się.

 • jureke.30

  Kłusek uważa, że należy natychmiast wypowiedzieć giełdową wojnę Stanom Zjednoczonym i wojnę tą należy po prostu wygrać

  http://analizy-rynkowe.pl/uwazam-ze-nalezy-natychmiast-wypowiedziec-gieldowa-wojne-stanom-zjednoczonym-i-wojne-ta-nalezy-po-prostu-wygrac-wig-20-moze-wreszcie-zakonczylby-10-letnia-fale-slabosci-wobec-sp500/

 • karnakufo

  WIG20 może odbić od 2160, ale nadal jedzie na sygnale S. :)

 • andrzej_stefaniak

  Uwaga. Wielka 15-letnia linia hossy na GPW zaraz będzie testowana ...

  acemarketu.com/?p=297168

 • karnakufo

  U nas ostro - krew się leje, aż korci by łapać dołek. :)

 • karnakufo

  L po 2104

 • ewiggin

  Przeznaczenie WIG20 się wypełnia, od przyszłego tygodnia L-ki nie powinny być zagrożone.
  :))))))

 • karnakufo

  L oddane po 2124.
  Będę próbował odebrać niżej.

 • lastkura

  Przeznaczenie,natchnienie ducha, indywidualne umiejętności zarabiania milionów,szczęśliwy traf,telefon od przyjaciela - metody bulionerów w 21 wieku- nigdy rozkład prawdopodobieństwa. Raj na ziemi dla praktyka -matematyka.

 • tmoore

  @WB
  fakty.interia.pl/autor/michal-michalak/news-nowoczesna-teoria-pieniadza-czyli-dlaczego-rzadowi-nigdy-nie,nId,2594126
  Z gry przepraszam ale wklejam w biegu - nie wiem czy już to było dyskutowane? Pozdrawiam

 • ewiggin

  @kura
  Zamiast ględzić użyj pierścienia i zdradź nam kiedy i na jakim poziomie będzie dołek fali A bessy - może się do czegoś przydasz.

 • red.007

  @ewiggin
  "na jakim poziomie będzie dołek fali A bessy "

  Pytanie natury formalnej.
  Znaczy się,że nie bierze Pan pod uwagę możliwości końca fali A na przełomie marca/kwietnia,końca fali B jako majowy szczyt a od majowego szczytu początek fali C ?

 • ewiggin

  @red.007

  - Absolutnie nie biorę takiej ewentualności pod uwagę. Dołek fali A zbiega się z pierwszym dołkiem cyklu 40-tygodniowego, który wypada lada dzień. Kolejny dołek tego cyklu dopiero ustanowi dno fali C. Ale przed nami jeszcze wrześniowo-październikowy szczyt cyklu 40-tygodniowego, który ustanowi szczyt fali B.

 • red.007

  @ewiggin
  Ok,rozumiem.
  Ja ze swej strony dostrzegam możliwość wyrysowania od majowego szczytu impulsu spadkowego bądź TUK,obie możliwości w ramach fali C do okolic 2000-2060.
  Zatem jesteśmy w ciekawym momencie,bo w przypadku trwałego spadku poniżej czerwcowego dna będzie realizowana moja teza.W przypadku podwójnego dna bądź nieznacznego przekroczenia czerwcowego dna i podjęcia wzrostów będzie realizowana Pańska teza.

 • podczaszy1

  @ tmoore
  NTP= NTGłupoty.

 • podczaszy1

  @ Stefaniak
  Pan się nie wygłupia z tą przedszkolną wiedzą.

 • karnakufo

  Pod tę kreskę gram L:
  www.bankfotek.pl/view/2119418

 • karnakufo

  Powróciłem do L na fixie. :)

 • lastkura

  Wszystkim wróżbitom i sponsorom jeszcze raz serdecznie dziękuję . Jest dobrze ,będzie jeszcze lepiej. Tak więc raj istnieje.

 • ewiggin

  @red.007
  "Ja ze swej strony dostrzegam możliwość wyrysowania od majowego szczytu impulsu spadkowego bądź TUK,obie możliwości w ramach fali C do okolic 2000-2060."

  - A jak, dajny na to, pojutrze spadniemy do tych okolic to dla Pana zakończy się już bessa? 5 miesięcy po szczycie hossy to trochę krótko, prawda?
  Tym bardziej, że od ostatniego kitchinowego dołka ze stycznia 2016 r. kolejny wypada dopiero na maj 2019, a więc za 11 miesięcy. W mojej koncepcji te jedenaście miesięcy zostanie wypełnione falą B a potem C.

 • lastkura

  Tylko nie publikujcie zbyt wielu waszych mądrości bo umrę ze śmiechu.

 • red.007

  @ewiggin
  Nie spadniemy pojutrze.
  W maju pierwszy spadek i po nim korekta wzrostowa.W czerwcu zaczęliśmy trzeci spadek i po nim korekta wzrostowa.W sierpniu piąty spadek i koniec.Jest to proces,który będzie trwał.Piąty spadek może rozwinąć się w TUK i będzie trwało jeszcze dłużej.Żebyśmy się dobrze zrozumieli,ja Pańską koncepcję szanuję,bo jest oparta na prawidłowych podstawach i swojej propozycji nie traktuję jako kontry wobec Pańskiej.Mam taką tezę i tyle.W przypadku jej wypełnienia wchodzę w akcje.
  Poziomy,które podałem są orientacyjne i nie ma przeszkód aby rynek wyrysował niższe.Opieram się tylko na tezie,że w fali C ruch musi być impulsem lub TUK.Oczywiście nikt nie powiedział,że jesteśmy w fali C, to tylko moja teza.
  Przedstawiłem swój pomysł i nie chodzi mi o to aby kogoś do niego przekonywać tylko pod niego zagram w przypadku takiej ścieżki rozwojowej.

 • red.007

  @ewiggin
  Zamiast sierpień niech będzie lipiec,choć sierpień też jest możliwy.

  @lastkura
  Również się cieszę,że Pan się cieszy.
  Z zejściem proszę się nie śpieszyć.

 • lastkura

  Krach giełd a sprawa ich zamknięcia w terminach spektralnych - patrz czwartek 21 czerwiec 2018 około 20,00 .

 • seville1

  Polska - Senegal - 3 :1, ale to przekreśla walkę o mistrzostwo świata, dlatego czym niżej tym lepiej, wymęczone 1:0 i walczymy o medal.

  pS. Dużo chorągiewków i ałtów na ulicach u nas się pojawiło, ciepło i susza ,to my chyba już nie wschód, a południe się z nas zrobiło:)

 • karnakufo

  PKOBP - odbicie od linii szyji L, przebicie S (obstawiam L):
  www.bankfotek.pl/view/2119427

 • bajkolandiaa

  lastkura
  Tylko nie publikujcie zbyt wielu waszych mądrości bo umrę ze śmiechu.

  2018/06/18 17:56:23

  Myślę,że TA OSOBA ma dużo racji ,

 • karnakufo

  ARMAGEDON.

 • karnakufo

  Dołożone L po 2075.

 • bajkolandiaa

  karnakufo
  Dołożone L po 2075.

  2018/06/19 08:51:16

  Jeden już przestał pisać o zakupach i zyskach a kolejny ciągle w formie,zarobiony na L po pachy .

 • podczaszy1

  "Istnieją poważne przesłanki ruchu wzrostowego na wig-u 20 tylko do 14 czerwca"
  2018/06/07 14:35:20

  To Pana wpis Panie Lastkura. Widzisz Pan ,że musisz się zacząć uczyć, bo inaczej nic z tego nie będzie.Tylko wiedza, a nie zaklinanie i wróżenie.

 • ewiggin

  Krew się leje, trup ściele się gęsto - efektowne przygotowania pod wzrostową serię U. :D

 • seville1

  Ojro, jest bardzo dużo miejsca do spadku, z tym że Super Mario może na krótko ten ruch opóźnić. Pozycje na chwilę zamknąłem, wstępne wsparcie w okolicach 1.1570 od godziny 9.37 ponowna obserwacja.

 • andrzej_stefaniak

  Największy short netto od roku.

  acemarketu.com/?p=297271

 • lastkura

  Cieszę się ,że mądrzy inaczej grają od 14 czerwca na wzrost . Serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom,wróżkom ,donatorom .

 • podczaszy1

  @ lastkura
  Przyjąłeś strategię: "rżnę głupa". Tak to chyba twój poziom intelektualny.

 • lastkura

  DL mądrych inaczej ewentualny wzrost tylko do 14 czerwca oznacza graj od 14 czerwca na wzrost .Nasdaq 100 miał szczyt historyczny ,dla ciebie był to sygnał kupna . Opcja put i opcja call czarna magia .

 • podczaszy1

  @ lastkura
  Nadal rżniesz głupa co jest dla ciebie charakterystyczne. We wpisie mówisz o wig-u 20 a nie o Nasdag-u. Dla mnie jesteś "giełdowym kaleką". Szczegóły są najważniejsze.

 • 2w3zalamana

  "Nasdaq 100 miał szczyt historyczny" - czy mogę prosić o rozwinięcie tej myśli ?

 • lastkura

  Rozumiem, że jak wig 20 spadł 150 punktów od 14 czerwca ta jak większość na tym blogu zarobiłeś na długich pozycjach. Powinieneś nie pić tyle przed meczem.

 • podczaszy1

  @ lastkura
  Jak przestaniesz rżnąć głupa to do mnie napisz. Tak to nie ma sensu. Przeczytaj mój wpis z 08.06. 17:33:26. to ci się może we łbie cosika rozjaśni.

 • ml.36

  @Annuszka
  500 na dniach bar in bar na oporze z wyjściem w dół, kontrakty IMO
  3 zachodzące 5, do tego DAX harmoniczne odwrócenie, możesz mieć
  dużo racji.
  @DK3
  W sumie OK, wartość przestrzelona, ale w czasie super.

 • lastkura

  Lokalny -globalny punkt zwrotny 14 czerwca został wskazany 3 miesiące temu. Jego konsekwencje w postaci krachu i zamknięcia giełd patrz 21 czerwiec około 20,00. l

 • ml.36

  @DK3
  Gdaknij co ma być 21/06/20.00, to może paru zarobi albo nie straci.

 • lastkura

  Ja otworzyłem duże pozycje spadkowe14 czerwca między innymi na nasdaq . Wam pozostaje telefon od przyjaciela [wezwanie do uzupełnienia depozytu] i budka z piwem na koniec .

 • lastkura

  W czwartek wieczorem zostaną omówione 2 bifurkacje rozwoju dalszej sytuacji na giełdach,walutach i surowcach w ciągu najbliższych kilku miesięcy jako konsekwencje 14 czerwca.

 • orminlange

  @lastkura

  Gratulacje, psy szczekają, a karawana jedzie dalej. Jeszcze kilka takich trafień i może porzucę swoją astro metodę. Albo ją wzbogacę. Choć szczerze to ja bym się tak chętnie z gawiedzią nie dzielił punktami zwrotu, bo jak większość zacznie tak grać, to dla świadomych mniej może skapnąć, a przecież wiadomo od zawsze - większość (zwłaszcza ta ponad 90%) nigdy nie ma racji.

 • podczaszy1

  @ lastkura
  !4 czerwca na wig-u 20 był bez znaczenia. Nie masz pojęcia o tym indeksie i taka jest prawda. Ja zarabiam ty się patrzysz. Taki jest podział ról.

 • dociekliwy54

  @podczaszy1
  www.bankfotek.pl/view/2119477
  Podtrzymuję oznaczenia na WIG , tyle ,że rynek okazał się słabszy , stąd jak mi się wydaje jest szansa na dojście do zielonej linii trendu.
  Mój oscylator wskazuje od wczoraj na spadki na rynku.

 • red.007

  @ ewiggin
  Już jako ciekawostkę żeby tematu dalej nie drążyć.
  Dobrze oddaje moje oczekiwania rysunek Kolegi @dociekliwy54 gdzie opisał abc.
  Ciekawostka polega na tym,że koniec fali a zakończony jest TUK-iem.
  Zatem koniec fali c czyli 5 w c nie powinien być TUK-iem,który dopuszczałem tylko impulsem.

 • podczaszy1

  @ dociekliwy 54
  Ja oczywiście pamiętam Pana rozpisanie. Oczywiście się z nim nie zgadzam co nie oznacza,że mam rację.

 • karnakufo

  Na zamknięciu luki mam ustawione S czyli zamykam moje L. :)

 • sentinexxxxx

  @lastprzygłup
  Przygłupie doradź proszę w co pakować? Jestem tutaj nowa BuahBuaha

 • dociekliwy54

  Piaskownica.

 • karnakufo

  Wyszedłem z zarobionych eLek po 2092

 • guyfawkes13

  @Dociekliwy

  Moim zdaniem jesteśmy blisko dołka, może już w tym tygodniu, albo w przyszłym.
  invst.ly/7s2n3
  invst.ly/7s2o9
  invst.ly/7s2om

  21. czerwca, to jest w przesilenie letnie, koniec świata nie nastąpi, już prędzej możnaby obstawiać przesilenie jesienne 23. września. Gra ono i koliduje z posiedzeniem szamańskim przy dużym ognisku 25-26. września.
  Ale to też może być niewypał, bo byłoby zbyt mało czasu na piątkę.
  Najbardziej pasowałoby równonoc wiosenna 2019, która przypada 20. marca o godzinie 22.58. Szamani skończą swoje obrady też 20.marca. komunikat będzie chyba o 20.00 no i wtedy rzeczywiście może być zamknięcie giełd.:))))

 • karnakufo

  Jak na razie trzymam się wersji, że od 14 czerwca NASDAQ rozpoczął poważniejszą korektę.

 • karnakufo

  www.bankfotek.pl/view/2119486

 • ewiggin

  @guyfawkes
  "Najbardziej pasowałoby równonoc wiosenna 2019, która przypada 20. marca o godzinie 22.58. Szamani skończą swoje obrady też 20.marca. komunikat będzie chyba
  o 20.00 no i wtedy rzeczywiście może być zamknięcie giełd.:))))"

  - Myślę, że szybciej zamkną władcę pierścieni... na tym oddziale, gdzie pidżamy mają ciut przydługie rękawy.

 • karnakufo

  L po 2077

 • carrie-anne.moss

  @ewiggin
  invst.ly/7s39z
  stooq.pl/q/?s=chfpln&c=3m&t=p&a=lg&f=e0x3&b=1
  Najpierw trzeba poprawić szczyt z końcówki maja. Może Draghi pomoże, a może Kupała :-D
  Każdy wierzy w co chce.

 • dociekliwy54

  @guyfawkes13
  Jakby te EM chciały zaraz 5 falą do góry.

 • guyfawkes13

  @Ewiggin

  //- Myślę, że szybciej zamkną władcę pierścieni... na tym oddziale, gdzie pidżamy mają ciut przydługie rękawy. //

  Mam szczerą dzentelmeńską intencję unikania wycieczek osobistych, odniosłem się tylko do problemu dat kluczowych.:)
  A propos, 28. czerwca mamy 100% pełnię księżyca.:)

 • karnakufo

  No dobra to kto wierzy w bessę u nas i ładuje TERAZ S pod to?

 • guyfawkes13

  @Dociekliwy

  //Jakby te EM chciały zaraz 5 falą do góry. //

  Przesilenie letnie (21.06), czy pełnia księżyca (28.06) ?:))

 • ewiggin

  @guyfawkes

  Pełnia nie działa, tzn. raz działa a innym razem nie... czyli jednak nie działa.
  A jakimże to cudem, bez znajomości wszechmatematyki wyliczyłeś przesilenie letnie? I to jeszcze bez pierścieni? :)))))

 • guyfawkes13

  @Ewiggin

  //Pełnia nie działa, tzn. raz działa a innym razem nie... czyli jednak nie działa.//

  Jak szklanka do ppołowy pełna/pusta. Ale coś w niej jest.

  Według Twojej rachuby to mógłby być 21. 06 jako dołek, chociaż prawdę mówiąc, nasze indeksy mi się wcale nie podobają, nie wygląda, żeby rokowały...

 • dociekliwy54

  @guyfawkes13
  Same nowie, czy pełnie "nie działają" statystycznie.
  Co więcej okienka Carolana , które były testowane (You tube) dają tak minimalną przewagę, że pewnie wynika ona ze wzrostu rynku i przewagi długich pozycji. Co więcej trzeba nałożyć dodatkowe warunki. C. Carolan uważa, że pełnia (ew. nów w zimie) ma znaczenie, gdy występuje zaraz po fazach przesilenia lub równonocy, ale tylko jako ognisko spirali (postępującej lub wstecznej), a nie jako ekstremum.
  W sumie nie zajmowałem się tym. Jak Pan sądzi, czy to czasem nie jest związane z astrologią? A jak ma się do tego Kościół? A czy można badać statystycznie takie zależności (zgodnie z nauką Kościoła)? A kiedyś Kościół nie zabraniał tych rzeczy. A potem uznano, że to może być sprzeczne z wolnością człowieka a człowiek jest wolny, bo jest to warunek zbawienia. Aaa..

 • lastkura

  Moim idolem jest Maurycy Beniowski ,który został nawet cesarzem Madagaskaru a nie wieczne cykory i twórcy cząstkowych sukcesów.

 • karnakufo

  L oddane po 2091 - 14 pkt zarobku nie jest złe. :)

 • podczaszy1

  Tak,tak Lastkura ty jak każdy niedorozwinięty osobnik potrzebujesz idoli.

 • guyfawkes13

  @Dociekliwy

  //Same nowie, czy pełnie "nie działają" statystycznie. //

  W ogóle nie mają nic do giełdy, jako takie. Aaale po pierwsze, podobno w czasie pełni człowiek jest psychicznie bardziej podatny na irracjonalizm, a po drugie chodzi o to, jak ew. zwrot będzie wytłumaczony, jaka powstanie hagada założycielska ostatniej piątki. Zapewne o podłożu kabalistycznym. Czyli pierścienie, kosmiczne przesilenia itd.

 • guyfawkes13

  @Dociekliwy

  Lubimy okrągłe liczby, cykle, całości. One porządkują rzeczywistość, stąd przesilenia są dobre do skończenia jednej tendencji, a zaczęcia innej.
  Nie dlatego, że jest taki determinizm kosmiczny, tylko dlatego, że to nam odpowiada.
  Grają pieniądze, nie planety.

 • ewiggin

  @guyfawkes
  To nie do końca tak. Grają ludzie a nie pieniądze, a ludzie ulegają emocjom, a ruchy planet, a przede wszystkim naszego satelity mają wpływ właśnie na emocje. Tak to działa.

 • ewiggin

  stooq.pl/mol/?id=3864

 • guyfawkes13

  @Ewiggin

  Moim zdaniem teorie księżycowe należą do kategorii bajek z mchu i paproci, które realizują słynny postulat metodologiczny wyjaśniania przez zaciemnianie. Owszem, jest jakiś wpływ księżyca, ale są dziesiątki czynników o znacznie większym wpływie.
  A mechanika pieniądza samego (kapitału) też istnieje. Np. w postaci cykli, zwłaszcza krótszych, choć nie jest tu jedynym czynnikiem, ale głównym.

 • karnakufo

  I znowu L po 2077

 • ewiggin

  A odnośni emocji to jakie typy na wynik meczu Panowie?
  Mój: Polska - Senegal 3 2

 • guyfawkes13

  @Ewiggin

  Może być wysoki wynik, bo my się nastawiamy na ofensywę. Mamy teoretycznie nieco słabszą obronę niż Senegalczycy, ale też silniejszy atak niż oni. Wygramy.

 • karnakufo

  @ewiggin
  Możesz zdradzić kiedy będziesz wiedział, że nasz indeks jest już po dołku, o którym pisałeś i od czego zależy Twoje wejście w L u nas?

 • podczaszy1

  3 miechy dla Konrada K. Do niedawna był gwiazdą rynku finansowego i celebrytą ekonomicznych i nie tylko serwisów.

 • podczaszy1

  Sektor windykacyjny to zwykła patologia.

 • karnakufo

  Oddam L na fixie.

 • resan1

  przegramy 0 2

 • podczaszy1

  Odnośnie wyniku meczu to niech wygra lepszy. To tylko sport .

 • karnakufo

  No i dzisiejszy armagedon z wczorajszymi eLkami zakończył się u mnie na plusie - grunt to walczyć do końca, a nie pisać bajki, jak bajkolandia.

 • karnakufo

  Przegramy dzisiaj.

 • carrie-anne.moss

  Mecz otwarcia
  Mecz o wszystko
  Mecz o honor

  czyli Polacy nic się nie stało :-)

 • ewiggin

  Słaby mecz i dziadowska gra naszych, niestety.

 • guyfawkes13

  @@

  Ze składu takiego czy innego nic nie wynika.
  Nasi realizują jakąś idiotyczną taktykę. Cofnęli się w rozwoju do ME i tak samo grają.
  Bramka przypadkowa, odbita od jakiegoś ciemniaka, który będąc stoperem truchtał tyłem do piłki i akcji, w kierunku bez żadnego sensu.

  W rzeczywistości ludzie trzymetrowi są rzadko spotykani. Na giełdzie ludzie trzymetrowi spotykani są dość często, ale w przemyśle bukmacherskim człowiek trzymetrowy, to co drugi mijany przechodzień.

  Futbol to wielka strata czasu, jeśli nie jesteś bukmachrem of course. W pewnym wieku powinno się ograniczyć, zbędne wypełniacze czasu. Ja przestaję się interesować futbolem i tracić na niego czas. Futbol nie ma żadnego sensu, o ile nie esteś bukmachrem of course, albo premierem/prezydentem jakiegoś nieszczęśliwego kraju.
  :))

 • karnakufo

  Bońka Nawałka i....... zwałka.
  Błąd w wyborze trenera.
  Brak umiejętności zawodników i gry zespołowej
  Wstyd Panowie.

 • guyfawkes13

  @Karnak

  Szczera prawda. Mecz przegrał trener, bo ustalił idiotyczną taktykę, która uniemożliwiła piłkarzom wygranie z relatywnie łatwym przeciwnikiem. Sami wbiliśmy sobie gole w obu przypadkach.
  Boniek i Nawałka to relikty (PRL).:))

 • guyfawkes13

  Ale może właśnie takiej taktyki/rezultatu wymagał przemysł bukmacheski?

 • karnakufo

  @guyfawkes13
  Zbudowali całą machinę propagandową i wciskali ludziom jacy to my jesteśmy mocni, a w rzeczywistość jest niestety inna - szkoda tych lat Bońkowo Nawałkowych.
  Oh łezka się w oku kręci na wspomnienie orłów Górskiego ale to się już nie wróci.
  Za słaba była krytyka ze strony mediów i pokazywanie słabości naszej kadry.

 • lastkura

  Przecież ten mecz wygraliśmy -strzeliliśmy 2 bramki - mądry inaczej zawsze znajdzie wytłumaczenie jak ci co zarabiają na wzrostach na wigu 20 od 23 stycznia 2016.

 • lastkura

  Przepraszam pan Boniek stwierdził ,że strzeliliśmy 3 bramki -" tak naprawdę dwie bramki strzeliliśmy sobie sami " .Prawie jak pan Karnakufo po sesji- ciągle zarabia na wzrostach NA WIGU 20 . Ja TYLKO SKROMNIE 150,ON MISTRZ +- 14 [ZERO]PUNKTÓW .

 • lastkura

  Aby coś wybitnego osiągnąć trzeba od małego dużo zasuwać a nie mieć mentalność Misiewicza, że wszystko można załatwić przez koleżeńskie układy i wybijać medale na swoją cześć. Oczywiście nie jest to wina pana Misiewicza,ale społeczeństwa,które tą sytuację akceptuje.

 • guyfawkes13

  @Ewiggin

  Sens dzisiejszego meczu polegał na tym, że w kuponie mamy ładne eficjenty do gry typu ''wygra lub zremisuje''

  Kolumbia - Japonia
  Polska - Senegal
  Rosja - Egipt

  Były dwa cele dzisiejszych rozgrywek: 1.as usual ogranie ludożerki świata przez bukmacherów, 2. nieprzegranie Rosji.

  Dlatego i Kolumbia i my musieliśmy sprawić niespodziankę.
  Nie było innego wyjścia jak zastosować taktykę samoobstrukcji + ''przypadkowe błędy''

  Futbol jest tak samo autentyczny jak demokracja. I też o to samo przeważnie chodzi.:))

 • ewiggin

  Ech... @guyfawkes. Jak zwykle nie jesteś w stanie wziąć na klatę rzeczywistości takiej jaka jest i musisz się posiłkować teoriami spiskowymi. Ty już nigdy nie dorośniesz.

 • ewiggin

  @karnak
  "Możesz zdradzić kiedy będziesz wiedział, że nasz indeks jest już po dołku, o którym pisałeś i od czego zależy Twoje wejście w L u nas?"

  - Sam wiesz, że niełatwo złapać dołek i ja nie mam takiej ambicji. Nie wiem jeszcze, kiedy konkretnie wejdę w L - może jutro lub w środę, jeśli spadniemy do poważnego wsparcia ok. 2000 pkt. A jeśli będziemy się bujać w dzisiejszych okolicach to jeszcze trochę poczekam np. do piątku - to się zobaczy. W każdym razie ja zawsze w takich kluczowych miejscach zabezpieczam kontrakty opcjami, bo zawsze, pomimo prognoz trzeba pamiętać o zarządzaniu ryzykiem a nie iść na rympał. SL nie stosuję od dawna z wiadomych powodów ;-)
  Opcje trochę oczywiście kosztują ale to cena płacona za bezpieczeństwo.
 • slow2006

  po tym armagedonie s&p jest na minusie 1 % od ostatniego szczytu ? nawet nie wyszedlem na zero na eskach. nasdaq zaraz bedzie szczyty forsowal, w20 zszedl troszke nizej niz myslalem, ale kasowy trzyma poziom, wiec mieszane uczucia.

 • podczaszy1

  Kolego Lastkura ten twój NASDAQ to od 14 czerwca tak "leci" w dół,że już chyba fortunę zarobiłeś na tej swojej pozycji. Zgaduj dalej bo nic innego nie potrafisz.

 • karnakufo

  S po 2127

 • andrzej_stefaniak

  15M linia trendu wzrostowego:

  acemarketu.com/?p=297640

 • podczaszy1

  Panie Stefaniak skala się Panu pomyliła.

 • guyfawkes13

  @Ewiggin

  Jesteś mało elastyczny, Ewiggin. Żyjesz w sztucznym świecie falszywych emocji i wartości, i myślisz, że ta cała demokracja jest naprawdę. Jesteś bezkrytycznym, ''mówiącym narzędziem'' (Arystoteles) - produktem systemu.

  A tymczasem futbol (bukmacherstwo) to znakomite laboratorium, w którym możemy zobaczyć w skrócie , na czym polega przejęcie władzy przez banki. Tam jest wszystko fikcyjne i infantylne, uczucia, idee, ''wyższe cele'', piłkarzyki... Futbol służy ogłupieniu, indoktrynacji, modzie, wszystkiemu, tylko nie sprawiedliwemou rezultatowi. Realny jest tylko stan kasy na koniec dnia.

  Całkiem jak demokracja.

  No ale Ty przecież jesteś wyszkolony przez gazownię do niezauważania słoni w składach porcelany, więc nie zauważysz i nauki płynącej z futbolu.:))

 • ewiggin

  @guyfawkes
  Pytanie retoryczne - Ciekawe czy mówiłbyś to samo gdyby nasza drużyna wygrała wczorajszy mecz?
  Żal mi Ciebie chłopie. Jesteś bardzo, bardzo chory.

 • guyfawkes13

  @Ewiggin

  Są mecze prawdziwe, jak np. Hiszponia - Portugalia i są mecze fejkowe, jak Polska - Senegal.
  Wystarczy porównać dwa takie same rzuty wolne: Ronaldo i Lewandowski. Takie same, ale zupełnie inne.

  Moja próba kompromisu z tobą to był błąd. Impertynencje mówią same za siebie. Jesteś z innego, okupacyjnego plemienia. Dymi ci się z uszów indoktrynacją.
  Więcej do mnie nie pisz.

 • ewiggin

  @guyfawkes
  "Są mecze prawdziwe, jak np. Hiszponia - Portugalia i są mecze fejkowe, jak Polska - Senegal.
  Wystarczy porównać dwa takie same rzuty wolne: Ronaldo i Lewandowski. Takie same, ale zupełnie inne."

  - Gdybyś nie był chory, to napisałbym co o Tobie myślę. Insynuacja, że Lewandowski czy inni nasi piłkarze sprzedali mecz jest nie tylko wyjątkowo głupia (oni wszyscy są milionerami) ale jest również największą, godną pogardy podłością. Na miejscu @wb dałbym Ci za to dożywotniego bana.

 • guyfawkes13

  @ewiggin

  Jesteś klonem stworzonym przez gazownię, czyli środowisko z korzeniami w KPP - najbardziej antypolskiej organizacji agenturalnej.
  Twoją chlubą jest knebel. Jesteś bezwarunkowym strażnikiem propagandowej fikcji.

  To, co klon gazowni myśli, to jest łatwo przewidywalne, więc się nie wysilaj, bo ci żyłka pęknie.

  Odczep się ode mnie klonie.

 • podczaszy1

  @WB
  Czy leci jeszcze z Nami pilot?

 • konsultant121

  @guyfawkes
  Chyba boty na tym forum jeszcze nie piszą? Dzis na spotkaniu firmowym zakomunikowano że mamy ok.10lat na swój biznes Process management:) W tym czasie usługi które wykonujemy zostaną zautomatyzowane i wystarczy kilku bot supervisors;))) W takim razie trzeba rozglądać się za pracą post-service era:)))

 • karnakufo

  U nas wyciskanie cytryny czytaj tych co nabrali eSek w okolicach dołka. :)

 • arthec_s

  @konsultant121
  "Chyba boty na tym forum jeszcze nie piszą? Dzis na spotkaniu firmowym zakomunikowano że mamy ok.10lat na swój biznes Process management:) W tym czasie usługi które wykonujemy zostaną zautomatyzowane i wystarczy kilku bot supervisors;))) W takim razie trzeba rozglądać się za pracą post-service era:)))"

  Polecam ksiazke "Pianola" Kurta Vonneguta. Pieknie to opisal juz w latach 50tych :)
  lubimyczytac.pl/ksiazka/36025/pianola

 • arthec_s

  przywolujac juz "Pianole", boty i klimaty RPA to bardzo pragmatyczny jest ten artykul. Konkurencji nie wytrzymamy - trzeba je posiadac.

  www.mauldineconomics.com/outsidethebox/just-own-the-damn-robots

 • aroot

  @karnakufo
  Może nie nabrałem, ale zostałem na eSkach. Dopiero wstałem po wczorajszym meczu :)
  Jakieś typy na jutro ?

 • bedrop

  @karnufo

  "U nas wyciskanie cytryny czytaj tych co nabrali eSek w okolicach dołka. :)"

  Ja nie inwestuję na rynku polskim, ale wychodzi mi, że dziś jest na plusie "dla zmylenia". Tak mi wychodziło z analogii dziś na plusie więc można dokupić szortów, a od jutra dalej w dół zarówno w Polsce jak i w USA. Obstawiam że w dół tak jeszcze do 25 lub 28 czerwca tak jak pisałam kilka dni temu. Podobnie z ropą.

 • bedrop

  W Polsce z uwagi na zamknięcie rynków może zacząć spadać dopiero od piątku... jutro już słabość pod koniec dnia pokaże m.in. rynek USA.

 • karnakufo

  @bedrop
  Pod to gram.

 • podczaszy1

  Kolego Lastkura dzisiaj NASDAQ zrobił nowy szczyt historyczny i wykazał Ci,że 14 czerwca nie tylko na wig-u 20 ale także w USA miał takie znaczenie jak zeszłoroczny śnieg.No ale zgaduj dalej bo tu na blogu masz chyba kilku wyznawców, a więc sekta już jest.

 • podczaszy1

  Tym, którzy nie potrzebują szamanów podpowiadam,żeby sobie sprawdzili na wig-u 20 do jakiego poziomu dotarł dzisiaj indeks. Chodzi o zniesienie spadku.

 • podczaszy1

  UOKIK kończy postępowanie w sprawie GETBACK i prawdopodobnie ukarze spółkę. Coś mi się wydaje,że Leszek Cz. pęknie ze śmiechu.
  Dla myślących normalnie? Czy ktoś powinien prowadzić postępowanie w którym sam jest"umoczony"? Chodzi tu zwłaszcza o KNF.

 • podczaszy1

  @WB

  bialek wojciech
  @podczaszy1
  Grający na BTC/USD zauważyli pewnie,że moja koncepcja spadku sprawdza się.Zmierzamy w kierunku 6250.
  28/05/2018 14:58:13

  Cykl 10 tygodniowy na BTC/USD generował ostatnio dołki 16 lipca,14 września, 12 listopada, 5 lutego i 6 kwietnia.Odległość między dołkami to 60,59,85 i 60 dni. Srednia 66 daje następny dołek 11 czerwca, mediana 60 dni 5 czerwca.

  Dołek był jak na razie 13 czerwca ale 11 czerwca była duża luka na wykresie.
  Gratuluję.

 • podczaszy1

  @podczaszy1
  Przebicie na koniec miesiąca poziomu 2177 na wig-u 20 będzie powodowało to,że będzie go " przyciągał "poziom 2115.
  2018/05/29 15:59:09

  Proszę sobie sprawdzić na wykresie czy tak się stało czy też nie.

 • dociekliwy54

  @konsultant121
  "Chyba boty na tym forum jeszcze nie piszą? Dzis na spotkaniu firmowym zakomunikowano że mamy ok.10lat na swój biznes Process management:) W tym czasie usługi które wykonujemy zostaną zautomatyzowane i wystarczy kilku bot supervisors;))) W takim razie trzeba rozglądać się za pracą post-service era:))) "
  Pachnie mi posthumanizmem.

 • karnakufo

  @podczaszy1
  "Tym, którzy nie potrzebują szamanów podpowiadam,żeby sobie sprawdzili na wig-u 20 do jakiego poziomu dotarł dzisiaj indeks. Chodzi o zniesienie spadku."

  Napisz jeszcze jak na tym można zarobić. :)

 • podczaszy1

  @ karnakufo
  Receptę na zarabianie to z tego co piszesz tutaj na blogu masz. Zatem po co ci to?

 • karnakufo

  @podczaszy1
  "Receptę na zarabianie to z tego co piszesz tutaj na blogu masz. Zatem po co ci to?"

  No sęk w tym, że nie mam i chciałbym nauczyć się od innych.
  Skoro podałeś takie info to musi to mieć mniemam znaczenie dla zarabiania tylko podpowiedz jakie.

 • red.007

  @podczaszy1
  Masz jakiś do cel spadków w ruchu od stycznia 2018 ?

 • podczaszy1

  @ karnakufo
  E tam ty masz przecież dobrą metodę. Na spadkach w górę, na wzrostach w dół.: D

  A co do zapytania to wiesz mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu to i referatu będzie za mało/pisarz sufronow- gospodarz domu anioł- alternatywy 4/: D

 • podczaszy1

  @ red007
  Absolutnie żadnych celów w postaci gdzie jest dno. To tylko przeszkadza w grze, bo utrudnia elastyczność.
  Mógłbym oczywiście napisać,że tyle i tyle ale to i tak się nie sprawdzi, więc po co.

 • lastkura

  Nikt nie traktuje poważnie indywidualnych umiejętności graczy oprócz Jam session Zaorskiego .Tam powinieneś się zgłosić jako nieodkryty talent =intuicja Janko Muzykant . Tylko rozkłady prawdopodobieństwa + doświadczenie +formalizacja w podejmowaniu decyzji . Oczywiście intuicja to analogia a nie natchnienie ducha świętego. Przeczytaj choć jedną książkę Poincare o intuicji a nie opowiadaj tego co ślina na język przyniesie.

 • seville1

  Sądny dzień?
  Wygląda na to, że dochodzimy już do punktu krytycznego, który przesądzi o tym, czy rzeczywiście $ = King!. Z jednej strony DXY szykuje się do ataku na 95, z drugiej nasz orzeł jakby traci zapał do wysokich lotów. Czy jest możliwe trwałe przebicie 95 przy pierwszym podejściu? Oczywiście, z tym że jeśli rzeczywiście przejadą za pierwszym razem i utrwalą, będzie to oznaczało prawdziwy Armagedon. Trzeba uważać na fałszywe wybicia (fakey), ale wszystko wskazuje na to, że jednak $ będzie rządził. Dla cinkciarzy ostrożnych pozostaje spokojnie czekać na potwierdzenie ruchu, dla kręcących się, mających mrówki w portkach może być to okazja do bardzo sytego zarobku. Wszystkie kury na pokład!!!

 • seville1

  Jeszcze jedno, dlaczego cały czas wałkuję temat $? Odpowiedź jest prosta, od niego zależy wszystko, giełda, obligi, surowce. Jeśli ktoś chce dzisiaj bawić się w akcje, a nie obserwuje $ to z 100% pewnościa powiem, żegnaj. Przykro mi, ale to jest elementarz.

 • bajkolandiaa

  Trzeba przyznać,że OSOBA doprowadziła ten blog do dna swoimi prognozami ,blokowaniem za brak kropki i politykowaniem.

  Zaorski sprzedał 3% akcji crypto jam szejkowi z Arabii i wycenił projekt na 68 mln zł , także pan Podczaszy może tam spróbować bo BITcoina ma widać obcykanego na cacy , wszystko wie i komentuje,uważam,że OSOBA traci swoj cenny czas zamiast robić u Zaorskiego w teamie.

  GOLD pokazał kierunek.

 • bajkolandiaa

  USD/PLN jak zrobi teraz nowy szczyt to mamy 5 fal , czyli impuls i wtedy ci co czekają na zakupy jak zwykle będą czekali i komentowali ,ZROZUMIAŁA OSOBA co piszę?

 • podczaszy1

  @ bajkolandia
  Jedż z tego swojego Ozorkowa nad morze i tam se pooglądaj fale, a nie bredż od rzeczy. Tyś mi już kiedyś pokazał fale na NIKKeI/w lipcu 2017 roku/ i sam wiesz jak ci się to sprawdziło.Weż książkę Prechtera przeczytaj jeśli potrafisz/i tak nie zrozumiesz/, a nie plątaj się jak gó...w przerębli po wszystkich blogach.

 • podczaszy1

  @lastkura
  Odbierz telefon od przyjaciela, a nie produkuj się tutaj niepotrzebnie.

 • dociekliwy54

  @bajkolandiaa
  "USD/PLN jak zrobi teraz nowy szczyt to mamy 5 fal , czyli impuls i wtedy ci co czekają na zakupy jak zwykle będą czekali i komentowali ,ZROZUMIAŁA OSOBA co piszę? "
  Wskazówka do impulsu:
  Oczekuj, że fala 4 stanowi w czasie 100-270% fali 2.

 • karnakufo

  @podczaszy1
  Spada to S, rośnie to L.
  Teraz spada to S zarabia, tak?
  Chcę się wreszcie czegoś nauczyć. :)

 • podczaszy1

  @ karnakufo
  Rozumiem ironię ale szkoda mi czasu na takie zabawy.

 • karnakufo

  @Podczaszy1
  No jasne, ale wczorajszym swoim wpisem ładnie podałeś zasięg korekty, dzisiaj pod to można zarabiać na S.
  Graty.
  Mądremu to wystarczą dwa słowa - przejąłem się tym i zatrybiłem. :)

 • andrzej_stefaniak

  PIS sprzedają ! ...

  acemarketu.com/?p=297927

 • podczaszy1

  @ karnakufo
  W dniu 08.06 2018 roku napisałeś,że wyciągnąłeś wnioski i grasz S. Czas pokazał,że to było prawidłowe. No to co teraz rozdzierasz szaty. Kiedy niby był sygnał zmiany pozycji bądż jej zamkniecia ?
  Uprawiasz daytrading to twój biznes. Ja się na tym nie znam i nie wiem po co mi zawracasz głowę.

 • podczaszy1

  @ karnakufo
  W dniu 08.06 2018 roku napisałeś,że wyciągnąłeś wnioski i grasz S. Czas pokazał,że to było prawidłowe. No to co teraz rozdzierasz szaty. Kiedy niby był sygnał zmiany pozycji bądż jej zamkniecia ?
  Uprawiasz daytrading to twój biznes. Ja się na tym nie znam i nie wiem po co mi zawracasz głowę.

 • karnakufo

  @podczaszy1
  Przepraszam - nie ma sprawy.

 • konsultant121

  @dociekliwy?
  To jak długo trwała fala 2. na USDPLN ? Rysunek poproszę.

 • karnakufo

  Dzisiaj astronomiczne lato i oczekiwanie na zwrot w Stanach (koniec hossy).

 • dociekliwy54

  @konsultant121
  www.bankfotek.pl/view/2119673

 • carrie-anne.moss

  Ameryka walczy z Niemcami
  comparic.pl/deutsche-bank-placi-205-milionow-za-manipulacje-na-rynku-forex/

 • lastkura

  Około 20 DZIŚ- możliwe scenariusze spektralne dróg na s@P 500,USD-PLN,GOLD . Czy już krach ?

 • bajkolandiaa

  karnakufo
  Dzisiaj astronomiczne lato i oczekiwanie na zwrot w Stanach (koniec hossy).

  2018/06/21 12:12:12

  Ciekawe bo według Larego Wiliamsa dzisiaj będzie statystycznie ostatni dzien tradingowy na spadki i potem wzrosty tak było od 19 lat.

 • carrie-anne.moss

  www.msn.com/pl-pl/finanse/gospodarka/minister-finans%c3%b3w-o-wsp%c3%b3lnym-bud%c5%bcecie-strefy-euro-to-niepokoj%c4%85ca-informacja-dla-polski/ar-AAyUoWb?ocid=ientp
  Europa dwóch prędkości czy pośrednie obcięcie środków dla krajów spoza strefy EUR?

 • carrie-anne.moss

  @007
  Nie wiesz co się stało z p. Sławkiem? Zniknął jego portal ze stooq.pl
  P. Sławek jest z wykształcenia astronomem, więc może pomógłby pomóc rozstrzygnąć problem nocy Kupały ;-)

 • orminlange

  @lastkura

  Chyba jeszcze nie czas na krach, podkreślam słowo chyba - żyjemy w czasach, kiedy niczego nie można być pewnym (poza śmiercią i podatkami jak zawsze). Naganianie grubej ryby na akwen NASDAQu (i reszty save haeven w USA, łącznie z bondami) trwa w najlepsze. To już naganiacz zadecyduje, który moment dla niego dogodny, żeby zrobić rzeź, choć zapewne będzie się posiłkował w tym matematyką wyższą i astrologią jak to drzewiej bywało. Ja bym się nawet nie podejmował stawiać na 100% takiej daty, za słabą i nieotrzaskaną metodologię do tego mam, żeby to robić. Pozostaje mi przeczucie, a ono niezmiennie powtarza "wrzesień", choć pierwsze sygnały powinny wystąpić w sierpniu (dla USA) - w zasadzie samo zachowanie giełd na przełomie stycznia i lutego było już takim przedsygnałem, teraz tylko zostało budowanie dywergencji i dopompowywanie balona vel naganianie coraz to nowych ławic do akwenu ostatecznej zagłady (USA). Jakoś tak ten dzień 21.06.2018 mi nie pasuje. Przyglądać się jednak trzeba, daje na taki event dziś 1% szans.

 • orminlange

  ...cd

  Mam zresztą tylko jedną, odległą datę, do której jestemw jakimś tam stopniu przekonany jeśli chodzi o giełdy światowe (a szczególnie USA). 18 listopada 2021. Więc moje pytanie do Pana Lastkury - co widzi Pan według swoich narzędzi w okolicach tej konkretnej daty?

 • red.007

  Przeszedł na zasłużoną emeryturę.
  Czasami coś napisze na Investing,pewnie jak dostanie zlecenie.
  Śmigał po falach równo,zawsze z rozmachem.

 • lastkura

  Larry WILIAMS, to wyjątkowy cienias, zarobił w latach 1999 -2006 w kontrolowanych warunkach live trading tylko 1,2 mln usd . Guru Bajkolandii też w kontrolowanych warunkach milion co prawda nie zarobił a wtopił i to w jeden dzień. Lepszy w reklamie nawet od pana Czarneckiego ze wzrostem z 20 do 1 pln w czasie największej hossy w historii.

 • carrie-anne.moss

  @007
  Przeszedł na zasłużoną emeryturę.

  WOW! A ja myślałam, że odkrył Graala i zaczął zarabiać ;-)

  Śmigał po falach równo,zawsze z rozmachem.

  Szkoda, że nie z precyzją :P

 • podczaszy1

  Kolego Lastkura czy ty czasem nie jesteś członkiem zboru świadków Jehowy?

 • red.007

  @carrie
  "WOW! A ja myślałam, że odkrył Graala i zaczął zarabiać ;-)"
  Dobre,analityk i inwestycja.

 • konsultant121

  @carrie
  Fajnie poczytać jak większość się zgadza w punktach zwrotnych co do kontynuacji kierunku;) Albo tutaj wielu ma na celu odwrócenie uwagi mniejszości w punktach zwrotnych.Ech szkoda gadać.

 • lastkura

  Darmowe wczasy w Berezie są ciekawym wyjściem. Pis przegra wybory ze względu na globalny kryzys światowy za rok,dwa. U nas każdy prześladowany najlepiej po zawodówce jest po nowych wyborach przynajmniej wojewodą , ministrem lub generałem.

 • carrie-anne.moss

  @007
  Dobre,analityk i inwestycja


  Nie, spekulacja :-P

 • konsultant121

  U nas każdy prześladowany najlepiej po zawodówce jest po nowych wyborach przynajmniej wojewodą , ministrem lub generałem.

  Po zawodówce to jeden był nawet na najwyższym stołku..kiedyś:))

 • carrie-anne.moss

  @konsultant
  Fajnie poczytać jak większość się zgadza w punktach zwrotnych co do kontynuacji kierunku;) Albo tutaj wielu ma na celu odwrócenie uwagi mniejszości w punktach zwrotnych.Ech szkoda gadać.

  a może jaśniej? Coś sugerujesz?

 • bedrop

  Ogólnie dziś krachu nie widzę poza dużym spadkiem przez najbliższe dni ale to nie krach... Dodatkowym powodem jest to, że bodajże od sierpnia wchodzi na forexie ograniczenie dźwigni w Europie dla graczy nieprofesjonalnych. Myślę, że data nie jest przypadkowa i jest przed krachem. Podsumowując maks na SP500 w sierpniu.

 • red.007

  Pomysł był taki:
  www.bankfotek.pl/image/2119378

  Re-test górnej linii zrobiony,odbicie i zobaczymy w jakim stylu przebije dolną linię.

  stooq.pl/q/?s=^spx&c=1y&t=c&a=ln&b=1

 • bedrop

  a dziś i przez najbliższy tydzień oby w dół jak najwięcej :)

 • karnakufo

  Tylko S pod zjazd w Stanach w aspekcie astrologicznym. :)

 • seville1

  @firstkura
  Lepszy w reklamie nawet od pana Czarneckiego ze wzrostem z 20 do 1 pln w czasie największej hossy w historii.

  ---------------------------------------------------------------------------------
  Pan nie pojmujesz podstawowych reguł rządzących tzw. wolnym rynkiem, pan Leszek osiągnął cel jaki sobie założył, a pan focha walisz!

  PS. Zbliżamy się, od dwóch dni wywalanie stopów w obie strony, takie zagrywki występują przed ważnymi zwrotami. Sprawa jest stosunkowo prosta, zamkniecie tygodnia, a nawet dzisiejszego dnia pokaże kierunek. Podstawa - oni mają zawsze racje, my się tylko dostosowujemy i nie ma co tu się wymądrzać :))

 • karnakufo

  Nie wykluczony jest wariant, ze Stany się posypią, a my nie, bo jest to juz zdyskontowane u nas.

 • bialek.wojciech

  Zapraszam do przenosin pod nowy wpis:

  wojciechbialek.blox.pl/2018/06/Hossa-juz-tylko-w-sektorze-IT.html

 • seville1

  DXY bronią jak Stalingradu, niestety na długa metę tak sie nie da :))


  PS. Odrębny budżet strefy ojro, to kolejna bzdura, która zabije ostaniego ćwieka do tej trumny.

 • bajkolandiaa

  Na Dax konsolidacja 600 pkt wybita dołem 13200-12570, kierunek obrany,jest jeszcze szansa że to FAke ale to zobaczymy na zakończenie dnia.

  Co do Nasdaq i USA jak ktoś myśli ,że tutaj spadnie bo ma takie widzimisię to powodzenia , 2,5 bln $ mają firmy na zakupy akcji po obniżce podatków,jak ktoś na tym blogu ma więcej i położy na S to niech pokaże.

 • miroon

  Teraz prawie pół roku po Mistrzostwach Świata wiemy, że jednak trudno byłoby wytypować, że Francja wygra. Owszem grali pięknie cały turniej, ale jakoś bardziej trzymałem za Chorwację i w finale to właśnie na nich postawiłem. Szkoda bo mogłem wygrać 500zł ;) ale no mecz piękny i wygrana Francji też zasłużona. Obstawiałem całe MŚ na www.iforbet.pl/zaklady-bukmacherskie i zgarnąłem całkiem fajną sumkę. Nawet w pracy z kolegami zakładaliśmy się między sobą o wyniki. Jedyne co mnie rozczarowało to tylko nasza drużyna. Przykro się to oglądało niestety. Dobrze, że zmieniliśmy trenera może mocniej przyciśnie chłopaków.

Dodaj komentarz

© Blog Wojciecha Białka
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci