Menu

Blog Wojciecha Białka

Komentarze na temat koniunktury na rynkach finansowych i w gospodarce

Zachowanie S&P 500 wokół cyklicznych dołków stopy bezrobocia w USA

bialek.wojciech

Jak wynikało z poprzedniego wpisu równie niska jak obecnie stopa bezrobocia w USA niekoniecznie może być traktowana jako sygnał zapowiadający wzrosty cen akcji w długim terminie (dwukrotnie była to zapowiedź 9-16-letniej bessy obniżającej realnie średni poziom cen tamtejszych akcji o 55-67 proc.). Dziś proponuję się przyjrzeć, jak ta zależność może wyglądać w średnioterminowej perspektywie. 

Przyjmijmy skrajnie pesymistyczne założenie odnośnie najbliższych perspektyw gospodarki Stanów Zjednoczonych: załóżmy, że kwietniowy poziom stopy bezrobocia (3,9 proc.) stanowił cykliczne minimum (w ramach rozdzielającego kolejne gospodarcze recesje cyklu  inwestycji w środki trwałe - cyklu Juglara) i począwszy od maja stopa bezrobocia będzie rosła aż do czasu nadejścia recesji). W poprzednich cyklach takie końce cyklicznego minimum stopy bezrobocia w USA ustanawiane były kolejno w maju 2007, kwietniu 2000, marcu 1989, maju 1979, październiku 1973 i maju 1969 (pewnie przez przypadek w 5 na 6 przypadków taki początek cyklicznego wzrostu stopy bezrobocia zaczynał się w okresie marzec-maj). 

 

1dokistopybezrobociaSP500

 

Projekcja ścieżki S&P 500 uzyskana przez uśrednienie zachowania tego indeksu wokół tych 6 historycznych momentów (przesuniętych na 21-y dzień kolejnego miesiąca czyli odpowiednik poniedziałkowej sesji) osiąga cykliczny szczyt we wrześniu br. (4 proc. powyżej obecnego poziomu) i spada o kilkanaście procent przez następne 12 miesięcy do września 2019. 

 

2dokistopybezrobociaSP500

 

Oczywiście na tę projekcję składa się 6 dosyć rozbieżnych ścieżek indeksu z okresu minionych 50 lat. W niektórych przypadka S&P 500 rósł jeszcze po zakończeniu formowania cyklicznego dołka stopy bezrobocia o nawet kilkanaście procent, a późniejsza bessa była łagodna (1989, 1979). Niekiedy rynek akcji wokół cyklicznego dołka bezrobocia bywał znacznie słabszy - w 1969 roku bessa trwała już od 7 miesięcy, w 1973 roku - od 11 miesięcy, a w 2000 roku od 2 miesięcy. W każdym jednak z tych 6 przypadków w ciągu następnych 4 miesięcy była przynajmniej jedna sesja, na której S&P 500 był wyżej niż na hipotetycznym odpowiedniku sesji poniedziałkowej (sesji z 21 dnia pierwszego miesiąca cyklicznego wzrostu stopy bezrobocia). Na 82-iej sesji po takiej sesji jak poniedziałkowa S&P 500 był w każdym z 6 omawianych historycznych epizodów nie niżej niż 1 proc. poniżej poziomu odpowiadającemu poniedziałkowemu zamknięciu indeksu. W obecnych realiach odpowiada to wrześniowi br. 

 

3dokistopybezrobociaSP500

 

Mamy więc następującą sytuację: albo 1) rzeczywiście w maju rozpoczął się cykliczny wzrost stopy bezrobocia w USA (w najbliższych miesiącach i latach nigdy nie zobaczymy poziomu równego lub niższego 3,9 proc. z kwietnia) i wtedy optymalnym momentem na sprzedaż akcji notowanych na giełdzie nowojorskiej wydają się okolice września, albo 2) stopa bezrobocia w USA nadal będzie w najbliższych miesiącach spadać lub też pozostanie stabilna na kwietniowym poziomie i wtedy na podstawie przedstawionych powyżej historycznych rozważań optymalny moment na sprzedaż akcji w USA przesuwać się będzie poza wrzesień. 

8,5 roku temu udało mi się bezbłędnie wyznaczyć moment ustanowienia przez stopę bezrobocia cyklicznego maksimum stopy bezrobocia. W najbliższych tygodniach będę próbował znaleźć zestaw wskaźników wyprzedzających pomocnych przy wyznaczaniu momentu minięcia przez gospodarkę USA zbliżającego się dołka stopy bezrobocia. Jeśli mi się to uda, podzielę się wynikami w tym miejscu. 

 

Podsumowując: w okresie minionych 50 lat optymalnym momentem na skrócenie długiej pozycji w amerykańskich akcjach utrzymywanej w ramach cyklu Juglara (trwającego zwykle 7-11 lat) był średnio 4-ty miesiąc po początku cyklicznego wzrostu stopy bezrobocia. Oczywiście obecnie wiadomo jedynie, że taki cykliczny wzrost stopy bezrobocia w USA może zacząć się najwcześniej w obecnym miesiącu. Na razie brak chyba jednak poważniejszych przesłanek by sądzić, że taki wzrost już się rozpoczął (chociaż nie można tego oczywiście wykluczyć). 

 

Komentarze (518)

Dodaj komentarz
 • konsultant121

  Istotny będzie poziom EURUSD na dzień 31.maja, w stosunku do poziomu z 30.kwietnia. I tu żadne pierwiastki i tangensy nie pomogą.

 • karnakufo

  Na WIG20 mogą robić 2 w impulsie wzrostowym.

 • karnakufo

  USDPLN wcześniejszy mój wykres teraz - nadal nie ma sygnału S:
  www.bankfotek.pl/view/2117622

 • resan1

  @ lastkura

  lokalny szczyt DAXa przesunięty na dzisiaj
  czy możliwa jest teraz większa korekta

 • karnakufo

  A na EURUSD odbili od oporu.

 • orminlange

  latkura wrote:
  "Jeszcze kilka dni temu pisałeś o 8 pln na parze usd pln. Odrobina kompetencji i minimum emocji."

  Czy ja musze wyjaśniać tak światłemu umysłowi matematycznemu różnicę między cinkciarskim daytradingiem, a cinkciarstwem długoterminowym? No myślę, że chyba nie powinienem aż tak strzępić klawiatury w kwestiach oczywistych.

 • orminlange

  Oj coś ryneczek nie chciał tego 1.188 klepnąć, zresztą nie dziwię się - trend jaki jest nawet ślepiec poczuje (odór słabnącego euracza).

 • seville1

  Włochom gratulujemy premiera i UE też:) Cinkciarze w oczekiwaniu na koniec retestu ojro w napięciu czekają na zabranie głosu przez najważniejsza kurę w kwestiach poruszanych w ostatnim wpisie pana Wojtka. Ojro doszło w pdrygu idealnie, tam gdzie miało dojść, ale do pełni szczęścia potrzeba przebitki na dniówce. Jeśli ktoś nie ma pozycji, lepiej poczekać.

 • andrzej_stefaniak

  Uwaga na silny wzrost RYZYKA politycznego:

  acemarketu.com/?p=292810

 • dociekliwy54

  @W.B.
  Ciekawe, jak po tych ekstremach zatrudnienia zachowywały się rynki peryferyjne.
  Jakie szanse mają przy powiedzmy dość pesymistycznym scenariuszu dla S&P ?

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Co tam u Waszmości słychać?
  Ja ostatnio wdałem się w pogawędkę ze Snopkiem z Grodziska, pod ksywą Major Pyć:
  coryllus.pl/oczywiscie-ze-rownolegle-swiaty-istnieja/
  Ze skutkiem wiadomym z góry.:))
  Aaale swoją ostatnią bełkotliwą i nieokrzesaną wypowiedzią Snopek naprowadził mnie (pakt lanckoroński) na tzw. brakujące ogniwo, bo już wcześniej zdawałem sobie sprawę, że zrozumienie sytuacji międzywojennej nie jest możliwe bez dużego obrazka przygotowań do wojny hegemonicznej.
  Dziś napisałem krwawą ripostę Snopkowi (Rycice King!), ale jej nie puścił of course.

  Oto ona:

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  //
  Zastosuję się na początku do Twojego oczekiwania, że polemika ma być ostra.
  Ten Twój bełkot o demokracji, zajściach krakowskich i złej mafijnej bojówce Piłsudskiego, jest żenujący i bezrozumny. A wczoraj w dodatku usłyszałem, jak Żaryn mówi o zbrodniczym zamachu majowym.
  Obaj z Żarynem nic nie rozumiecie z międzywojnia i jesteście letalnie zaczadzeni. Nie wyrośliście z Rycic i ślizgacie się wciąż na propagandowym g..nie. I to jest koniec ostrej polemiki, a teraz wytłumaczenie. Jak się nie chcesz kiedyś wstydzić, to przeczytaj to uważnie.

  Pakt lanckoroński polegał na tym, że władzę w Polsce przejmowała agentura amerykańska przy współpracy z agenturą francuską i byłą agenturą austriacką (Sikorski, Zagórski, Żeligowski itd).
  Zamach majowy miał mieć przebieg pokojowy (demonstracja) , ale agentura amerykańska stawiła opór.
  Masz rację, że istotne treści są dostępne w literaturze popularnej, trzeba tylko umieć czytać. Zamiast opowiadać bzdury o Zubowie przeczytaj sobie więc uważnie życiorys Hammerlinga:
  pl.wikipedia.org/wiki/Ludwik_Hammerling
  W 1924 pozbywa się obywatelstwa amerykańskiego stawiam tezę, że jako mąż opatrznościowy zamierza objąć urząd prezydenta RP. Po sformowaniu trzeciego rządu Witosa, Wojciechowski zapewne musiałby złożyć urząd. To z Wojciechowskim właśnie rozmawia Piłsudski na moście Poniatowskiego i ta rozmowa była decydująca.

  W 1928 Hammerling zostaje wydalony z Polski na paszporcie dyplomatycznym, ale w obliczu śmierci Marszałka piłsudczycy muszą definitywnie rozwiązać problem sukcesji Hammerlinga i 27 kwietnia 1935 wypada on z okna wierzowca. Skąd wiadomo, że to piłsudczycy? Bo w 1 lipca 1942 następuje rewanż i z okna wylatuje gen. Wieniawa.

  Nie można zrozumieć Polski międzywojennej, wyglądając zza opłotków powiatowych, bo to jest wariant Platońskiej jaskini, widzi się tylko niektóre cienie i to, co jest pokazywane do oglądania i wierzenia przez rzeczywisty świat (równoległy).
  Kluczem do zrozumienia jest duży obrazek: wielka gra będąca przygotowaniem do drugiego etapu wojny hegemonicznej (WW2). Jest dwóch głównych graczy o władzę nad światem: słabnący hegemon brytyjski i wschodzący pretendent amerykański. Inni, jak Niemcy, Rosja czy Japonia, to są figury na szachownicy. Mniejsze państwa to pionki do zbijania fanty.
  Ameryka przygotowywała się do wojny z Anglią (plan blue), ale od Wielkiego Kryzysu (brytyjska dywersja) postanowiła sprawę rozegrać zasadniczo per proxy. Zainwestowała i w Niemcy i w Rosję.
  Wojna hegemoniczna mogła pójść w dwóch kierunkach: albo Anglia, Niemcy i Polska (+ Japonia) uderzyłyby na Rosję i wtedy Polska byłaby w obozie zwyciężców, albo Niemcy z ramienia pretendentującej Ameryki uderzyłyby na Anglię, a potem, po przejęciu hegemonii przez USA Rosja robi porządek z Niemcami, które są zbyt poważnym państwem, żeby mogły panować w Eurazji.

  Co to oznacza dla Polski?
  W każdym wariancie zwycięstwa Ameryki Polska wraz z międzymorzem jest ceną zapłaconą przez Ameryką czy to Niemcom, czy Rosji. W wojnie hegemonicznej Ameryka nie mogła zapłacić sojusznikowi lądowemu innej ceny, niż panowanie na międzymorzu. I widzimy to, kiedy w latach 30-tych państwa środkowoeuropejskie stopniowo przechodzą pod władzę Niemiec, a pod koniec wojny Rosja wyzwala je dla siebie jako swoją cenę za sojusz z Ameryką.

  Bzdurne są dywagacje, czy Beck mógł iść na sojusz z Niemcami czy nie. To nie zależało od Polski, tylko od tego, czy Niemcy wybiorą Amerykę (co oznaczało zagładę Polski), czy Abglię tylko wtedy mogliśmy ocaleć. A może jeszcze głębiej, wszystko zależało od tego, czy w Anglii przeważy opcja atlantycka, czy niemiecka(). W końcu jeszcze przed atakiem na Rosję, 10 maja 1941 do Anglii udał się Hess z misją ostatniej szansy. (a w październiku 41 przedostał się do Polski Rydz Śmigły z misją ostatniej nadzei).

  Polska nie mogła nastawić się na sojusz z Ameryką, bo w tym układzie była ceną, łupem bez prawa głosu. Polska cały czas liczyła na sojusz z Anglią i Niemcami i przygotowywała się do wojny z Rosją.
  Innej możliwości nie było.
  //

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Międzymorze jako drzwi do Heartlandu, łączące wszystko ze wszystkim, jest jedyną koniczną i nienegocjowalną ceną, którą hegemon morski musi zapłacić swemu lądowemu sojusznikowi (Rosja).
  Dziś, gdy mamy kolejną wielką grę przygotowującą do wojny hegemonicznej i międzymorze jest wyjmowane spod kurateli niemieckiej, to albo ma zostać przy Ameryce jako Wielka Chazaria, albo, co jest prawie pewne, zostanie nim zapłacony Rosji jej antychiński udział w wojnie hegemonicznej. Po potrąceniu prowizji w postaci roszczeń żydowskich, które są zgłoszeniem udziału w masie spadkowej.
  Inaczej być nie może.

  Co Waszmość na to?

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  Jutro sobie poczytam Waszmość. Dzisiaj niestety jestem zajęty.

 • red.007

  Czy realizacja tych pomysłów to będzie hossa,bessa czy dojenie (transfer państwowych pieniędzy do spółek) ?
  businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/eryk-lon-z-rpp-o-polityce-nbp-i-graniu-na-gieldzie/j35fvxd

 • guyfawkes13

  @007

  Po pierwsze, nasze rezerwy walutowe mogą kiedyś zniknąć w jednej chwili jako skromna zaliczka na poczet roszczeń żydowskich, a po drugie w czasie kryzysu nasze akcje mogą być zdołowane i wykupione za grosze.

  Więc cały czas chodzi o przetrwanie my Friend.

 • lastkura

  Strasznie wysoko wyceniasz nasze firmy - za grosze. Większość to folklor [w zarządzaniu]. Ja bym nie dał nawet grosza.

 • dociekliwy54

  @guyfawkes13
  Na razie jednak USA-CHRL -odwilż i nawet Kim dokazuje jak miś Wojtek.

 • podtworca

  @Guy

  Przerażająco sensowne rozumowanie :/ I dlatego tym mocniej jestem za Unią Europejską.

 • guyfawkes13

  @Podtwórca

  Problem w tym, że my na to, co się stanie chyba niewiele możemy poradzić, jeszcze mniej niż w 39'.
  Są gracze, figury i ... pionki do zbijania - fanty.

  Mamy tylko takie ... złudzenie demokratyczne, że tak nie jest.

 • guyfawkes13

  @Dociekliwy

  //Na razie jednak USA-CHRL -odwilż....//

  No i to jest niepokojące, bo zainteresowanie graczy skupi się na naszym ... teatrze, środkowoeuropejsko-bliskowschodnim.

 • podtworca

  @red.007
  "Czy realizacja tych pomysłów to będzie hossa,bessa czy dojenie (transfer państwowych pieniędzy do spółek) ?
  businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/eryk-lon-z-rpp-o-polityce-nbp-i-graniu-na-gieldzie/j35fvxd"

  Uważam, że inteligentnie robiony skup akcji (choćby państwowych monopoli) i obligacji ma jak największy sens. Wig20 liczony w dolarach potrafi spaść 80% w czasie bessy, wyrzucić większość krajowych inwestorów, a potem odbić 100%. Dla zagranicznych graczy sterujących płynnością to eldorado.

  Uważam, że powinien istnieć państwowy fundusz inwestycyjny, który w razie panicznych wyprzedaży pożyczałby pieniądze od NBP na zakup radykalnie przecenionych wybranych akcji (typu PKO po 21zł czy PZU po 25 jak było niedawno) oraz obligacji państwowych. Fundusz opakowywałby te akcje i obligacje w wysoko-kuponowe obligacje gwarantowane przez państwo i odsprzedawał zwykłym ludziom (np. przy lokatach 1% i standardowych obligacjach na 2.5% byłoby to 4%) . Prędzej czy później koniunktura by wróciła i fundusz mógłby sprzedać akcje/obligacje i nie tylko spłacić obligacje, ale jeszcze sporo zarobić. A gdyby bessa się przeciągała, miałby na odsetki z wysokich względem ceny zakupu dywidend.

  PS Pomysł ten niesłusznie przypisuje się Dyzmie, w końcu to Kunik wyłożył całą ideę.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Pomyliłem się i zamiast ''Rozwadowski'' napisałem Snopkowi ''Żeligowski''.
  Zawsze mylę te dwa nazwiska.:((

 • guyfawkes13

  @Podtwórca

  // I dlatego tym mocniej jestem za Unią Europejską.//

  Do konfliktu hegemonicznego Chiny - Ameryka może wejść Rosja i wtedy będzie wynagrodzona obecną niemiecką strefą wpływów, czyli międzymorzem. Niemcy już nie są potrzebne, a nawet przeszkadzają. Ich Lebebsraum jest demontowany.
  forsal.pl/swiat/unia-europejska/artykuly/1125329,zmierzch-transatlantyzmu-polska-w-obliczu-wojny-usa-europa.html

 • guyfawkes13

  Lebensraum

 • karnakufo

  EURUSD nadal bez sygnału L:
  www.bankfotek.pl/view/2117648

 • tmoore

  @Guy
  Bardzo ładna analiza sir Guy- wydaje mi się, że wymaga jednak paru komentarzy:
  1. 2WW - oczywiście, że był wybór można było jednak oddać Gdańsk i korytarz wysłać jakieś 150 000 wojska na wschód z Niemcami - wiele krajów tak robiło i za cenę ich życia ocalić substancję narodową potem najwyżej zmienić strony- przecież tak zrobiła i Rosja i Rumunia oraz w pewnym sensie USA.
  2. czas teraźniejszy - pomimo wszystko mamy wybór - powiedzmy w ciągu 10 lat pomiędzy: 1. stowarzyszeniem z resztkami UE stanowiącymi Cesarstwo Europejskie Narodu Niemieckiego, 2. amerykańską barierą pomiędzy Niemcami a szlakiem jedwabnym zwanym szumnie międzymorzem lub trój- morzem.
  Unia Europejska taką jaką znamy nie utrzyma się pomiędzy presją krajów bankrutujących (Włochy, Portugalia, Hiszpania), naporem emigracji islamskiej, presją pragmatycznych krajów nordyckich, intrygami USA,a ambicjami Francji - to może pod rozwagę inwestujących w Euro. Rosja jest kartą bitą - swoją przyszłość przegrała oddając Syberię Chinom w zarząd- no chyba, że pan Bóg nam rozum zabierze (albo damy się sprowokować) i będziemy przedwcześnie się stawiać Niedźwiedziowi próbując przedwcześnie zrealizować ideę o Międzymorzu.
  3. Pępek świata czyli Daleki Wschód - pokój jest przejściowy - do pogrzebu Niedźwiedzia - pytanie jak się ten pogrzeb odbędzie solo - wariant Jelcynowski, czy w grobowcu rodzinnym-WARIANT WOJNY 30 LETNIEJ.
  Ostatnia wojna hegemoniczna trwała 1918 - 1945 z długim antraktem kolejna wcale nie musi być krótsza. Pytanie tylko czy mamy siłę aby wyzwolić się z pół - peryferyjności bo taki przekleństwem jesteśmy obciążeni do poczytania serdecznie polecam - Immanuel Wallerstein na pochodzenie nie patrzeć mądrego poczytać.
  4. Na koniec nasze relacje z Żydami - przy tak wysokiej licytacji pewnie czegoś chcą w zamian za odstąpienie od roszczeń - pytanie czego i czy my tego chcemy.
  Reszta czyli kłótnie z Unią, marsze protestacyjne lub stanowczo protestujące, JUST ACT etc to wszystko takie pitu pitu czyli pokazanie przez strony, że trzeba się z nimi liczyć bo mogą nam dokopać. Pytanie do wszystkich i pana @WB - czy można ten przełom w historii świata zgrać z ruchami giełdowymi ustalić termin MATKI (matka wszystkich korekt) - bo to właśnie ONA zapoczątkuje realny konflikt zbrojny - miejsce, zakładam, że tym razem pod warunkami jak wyżej nie pomost bałtycko-czarnomorski ora zzwiązki z życiey vide nie kupię domku w Asturii bo to może być kalfat.. Aha mówiłem USD/PLN do 3,65 i było miło jak się spełnia..

 • guyfawkes13

  @Sir Tmoore

  // 2WW - oczywiście, że był wybór można było jednak oddać Gdańsk i korytarz wysłać jakieś 150 000 wojska na wschód z Niemcami ...//

  Nie było wyboru my Friend.
  Bez Anglii wojna z Rosją jako amerykańskim sojusznikiem nie miała sensu (geostrategicznego) i nie wybuchłaby.
  Niemcy nie były graczem, tylko figurą mającą zadania.
  Po to Niemcom finansowano zbrojenia i oddawano Mitteleuropę, żeby uderzyły na Brytanie i system brytyjskiej hegemonii. Rosja była tylko bezpiecznikiem tego dealu i straszakiem i jej rola polegała na czym innym.
  Niemcy uderzając na Rosję zamiast na Anglię od razu na początku, zaczęłyby całą grę od końca i spaliłyby cały misterny plan. Bez udziału i przywództwa Brytanii to nie miało sensu.
  W niemieckich propozycjach chodziło o podporządkowanie sobie - zdegradowanie Polski.
  Myślę, że Hitler zostałby od razu skasowany, gdyby wypadł z roli i zaczął kombinować coś na własną rękę:))

  Nooo chyba że przyjmujesz wersję, że to balansujące na krawędzi bankructwa Niemcy decydowały o zasadach gry. Ale Niemcy były figurą, nie graczem.

  A propos Hammerlinga, hagada na jego temat.
  www.naszahistoria.pl/polska/a/ludwik-hammerling-ludowiec-z-honolulu-amerykanski-sen-ludwika-hammerlinga,12788342

 • tmoore

  @WB
  Stawiam tezę - jeśli komentarzy jest > 500 po Pana prognozie to będzie spadek, jeśli więcej niż 700 to zbliża się dzień zmiany - może to nowy cykl?

 • tmoore

  @Sir Guy
  Ale był gdyby był korytarz to kolejność zdarzeń była by inna - najpierw Francja.. aby mieć oczyszczone przedpole właśnie dlatego te gwarancje angielsko-francuskie aby na ułożyć do zgniotu i kupić rok spokoju.. sami się położyliśmy..

 • guyfawkes13

  @Sir Tmoore

  Nie.
  Jeżeli układ jest w obronie porządku, to rozmawiamy z Anglią i wspólnie atakujemy Rosję z Niemcami, Japonią itd.
  Jeżeli Niemcy atakują cokolwiek przeciw Anglii, to znaczy, że my jesteśmy ceną za to, zapłaconą przez nowego hegemona.

  Nie ma sojuszy kogoś jedzącego kolację z tą kolacją.

 • guyfawkes13

  @Sir Tmoore

  Nie mogę sobie tylko wyobrazić jak miałoby wyglądać panowanie Rosji nad międzymorzem obecnie. Na sprzedawaniu ropy po 300 $ ?:)))

 • slow2006

  lastkura ty to dobrze przeszlosc opisujesz sqirtingi, 3somy itp, ale przyszlosc to skutecznosc masz jak analityk 50/50, 2 maja byl i nic. cusz

 • mondrian4

  A co sądzicie o Turcji? Bedzie wywrotka? jeśli tak to jakie konsekwencje? Tureckie papiery kupowane były przez europejskie banki. Głównie niemcy, Francja. Jak się rozleje to po Europie to nie będzie czego zbierać bo to jakieś miliardy dolarów długu czy to państwowego czy korporacyjnego. Któryś z banków w Turcji w końcu się przewróci - przy tej skali deprecjacji waluty zaczną się kłopoty z dlugami firm a przez to i banki zaczną mieć problemy. A jak banki to wszyscy którzy kupowali obligacje tych banków czyli banki europejskie itd itd...
  System oparty na bezrozumnym emitowaniu długu prędzej czy później skazany jest na upadek. Pytanie nie czy tylko kiedy. Turcja może być katalizatorem takiego procesu

 • lastkura

  3 MAJ na S@p 500 był wyznaczony jako permanent 97 aprosymowane przez 4sqrt3#14 od szczytu z 26 stycznia i był to istotny dołek po którym było 8 białych świec. Ja ZAROBIŁEM ,ty musisz modlić się do pana Zaorskiego i Bajkolandii,którzy od 9 tygodni grają na spadki na daxie i twierdzą ,że są bulionerami. Powodzenia. Oczywiście nie wiesz co to permanent i nie będziesz wiedział jako pokolenie gimbazy. Permanent wyznacza strukturę przyszłości, ale po co to ślepej kurze -lepiej zaufać getback.

 • seville1

  @firstkura

  Proponuję wprowadzić zasadę, kto z prognozą trafia jak ślepą kurą w płot, zwyczajnie przeprasza ogół. Pan pierwszy, panie kura, dzięki pana przepowiedniom ludzie mogli potracić domy, mieszkania, kochanki. Przeproś Pan i bądź męścizna.

 • karnakufo

  Liczę na odbicie od wsparcIa:
  www.bankfotek.pl/view/2117686

 • bartalsi

  "Na sprzedawaniu ropy po 300 $ ?:))) "

  Dokładnie, certyfikat na ropkę, przy równoczesnym wzroście dolara, to jest to! :)

 • lastkura

  Wiek 19 był czasem lokalnych układów towarzyskich. Wiek 21 jest czasem globalnych przepływów .Tu istotny jest otwarty umysł i transformacja wszystkiego w efektywne decyzje . 1680 TO CENA NA 2019 -2020. Do czasu ,gdy u steru będą dziatki a na maturze są zadania o głazie cena docelowa dla wigu 20 - 20 groszy. Oznacza to,że jedyny kierunek długoterminowy to krótkie.Sygnalizowany punkt 24 maja jako istotny punkt dla wigu 20 tylko dla profesjonalistów,nigdy dla amatorów.

 • andrzej_stefaniak

  Perspektywa "albo, albo" właśnie teraz czyli idealne środowisko tradera:

  acemarketu.com/?p=293052

 • konsultant121

  @lastkura
  To jeśli 20groszy na WIGu to sugerujemy kierunek 1,73 na USDPLN ?:))

 • ewiggin

  @guyfawkes
  Twoja analiza pokazuje jak na dłoni, że powodowany kaprysem chwilowej antypatii lub sympatii jesteś w stanie zmienić i podporządkować jej własną wersję nie tylko teraźniejszości ale i historii.
  Jak Trump wygłaszał w Polsce swój historyczny wykład wprost piałeś z zachwytu. Teraz, po Just Act okazuje się, że Ameryka od zawsze knuła i knuje przeciw nam.
  Postrzegasz rzeczywistość wyłącznie przez pryzmat własnych emocji - powtarzam: emocji - i dlatego zawsze będziesz się miotał od ściany do ściany. Najgorsze jest to, że nie jesteś świadom tego mechanizmu.

 • konsultant121

  Widzi pan panie lastkura, byli tacy którzy za Panem tęsknili w czasie majówki. Pana odwrót na USD w lutym się sprawdził, niech Pan to lepiej jeszcze przejrzy i się zastanowi który punkt zwrotny może byc silniejszy -lutowy czy majowy?

 • lastkura

  Koncepcja długiego trwania Fernando Braundela jest niezrozumiała dla ślepej kury .Dlatego każda wsłuchuje się w to co powiedział prezydent Trump.

 • lastkura

  Jeśli moja hipoteza o szczycie obligacji niemieckich i usa 16 i 17 maja 2018 się sprawdzi to ja mam rozkład jazdy na wszystkim na 2 lata i reszta mnie ani ziębi ani grzeje.

 • nordnorge

  @ seville1
  Zakonczylismy juz Twoim zdaniem korekte? Jezeli tak to krotka byla :)

 • andrzej_stefaniak

  To teraz KONKRETNIE o EURUSD bez zbędnego pier....enia:
  27,0 %, 12,4 % prawdopodobieństwa, że kolejny ruch będzie w ...

  acemarketu.com/?p=293086

 • konsultant121

  @carrie
  Re-test up-thrustu:))

 • red.007

  " red.007
  2018/05/15 16:40:1
  Pamiętasz naszą falę B jako szczyt marcowy?
  Od tego szczytu 8 świeczek spadkowych jako fala 1.
  Od wczoraj mamy dwie spadkowe.
  Jeszcze tydzień,może dwa rozkraczania. "

  Według tej naiwnej analogii dziś robimy ósmą świeczkę jako koniec spadkowej fali 5,to sugeruje rozpoczęcie na dniach mocniejszych wzrostów.
  stooq.pl/q/?s=eurusd&c=5m&t=c&a=ln&b=1

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  "Nie mogę sobie tylko wyobrazić jak miałoby wyglądać panowanie Rosji nad międzymorzem obecnie..."

  No i sam Waszmość sobie odpowiedziałeś co jest realne a co nie realne. Mam na myśli te dwa warianty dot.przyszłości "międzymorza"o których wspominałeś.

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  Jeśli w 1939 roku Polska nie miała wyboru to rządy sanacji były gów...warte. To właśnie mówisz Waszmość.

 • podczaszy1

  @tmoore
  "Na koniec nasze relacje z Żydami-przy takiej licytacji pewnie czegoś chcą w zamian za odstąpienie od roszczeń-pytanie czego i czy my tego chcemy".

  Czego chcą Pana zdaniem ale konkretnie?

 • podczaszy1

  @ seville 1
  Pisanie do lastkury naprawdę nie ma sensu, no chyba że jest Pan psychiatrą. Ja np. od paru dni po prostu omijam jego wpisy.Polecam tą metodę.

 • podczaszy1

  @ podtwórca
  "I dlatego tym mocniej jestem za Unią Europejską".
  UE to "imperium" niemieckie. Przypominam,że ponad 70 lat temu to Oni chcieli dokonać eksterminacji Narodu Polskiego. To powinno dawać Panu do myślenia.

 • bajkolandiaa

  Jak zobaczycie PMIe od 1999 roku to w okolicach 60 zawsze był szczyt koniunktury,pisałem o tym jak Dax szczytował własnie przy takim PMI, teraz tylko w dół-standard a potem znów w górę i tak w koło macieju.

 • guyfawkes13

  @Ewiggin

  //Teraz, po Just Act okazuje się, że Ameryka od zawsze knuła i knuje przeciw nam. //

  Wszyscy zawsze knują, od tego mają dyplomacje i służby. My możemy mieć pretensje do siebie, że knujemy za słabo.
  Rzeczywiscie, bardzo podobało mi się wystąpienie Trumpa (a'la Otton III), tym bardziej mocno się rozczarowałem Ameryką po przyjęciu JUST Act.
  Nic na to nie poradzę, żałuję tylko, że dałem się nabrać.

  Ale to nie ma żadnego związku ze sprawami historycznymi. Zawsze ceniłem Piłsudskiego i nie ufałem jego wrogom, szczególnie ze służb austriackich.

  Dzięki przyjrzeniu się postaci Ludwika Hammerlinga, cała międzywojenna łamigłówka się rozwiązała. Zadziwiające jest to, że wszyscy historycy solidarnie tego człowieka nie widzą szeroko zamkniętymi oczami !!
  Cała ta fałszywa frazeologia bogoojczyźniana Chjeno-Piasta jest warta funta kłaków.
  Po prostu, skoro organizacja probrytyjska jest lewicowa, to organizacja antybrytyjska musi być prawicowa i kościółkowa. Ale zarówno jedna jak i druga ideologia są siebie warte, jako bajki dla dorosłych.

  Moje emocje nie mają żadnego znaczenia, może to Twoje emocje becikowe (bycia zaopiekowanym) zostały podrażnione?:))

  Dla mnie ważne jest to, że Amerykanie przejęli służby austriackie (Zagórski, Rozwadowski, Witos itd.) i struktury austriackiej bezpieki, jak np. PSL-Piast. I teraz rozumiem cud nad Urną 1922, w którym lokalna organizacja znana tylko w Galicjii - peezel, zdobywa drugą pozycję w kraju. Te numery z peezelem są kontynuowane do dziś.:)))

  Bezpieka austriacka po przewerbowaniu do towarzyszy amerykańskich w ogóle likwiduje Austro-Węgry i obala monarchię, a służby brytyjskie muszą ochraniać Karola Habsburga, żeby nie został rytualnie zamordowany jak car Mikołaj.
  pl.wikipedia.org/wiki/Karol_I_Habsburg
  pl.wikipedia.org/wiki/Edward_Lisle_Strutt

  No i okazuje się, że Horthy miał chyba orientacje [sic!] proamerykańską. Ach te wiecznie rewizjonistyczne Węgry...

 • seville1

  @nordnorge
  @ seville1
  Zakonczylismy juz Twoim zdaniem korekte? Jezeli tak to krotka byla :)
  --------------------------------------------------------------------------------
  Radzę uważać, dzisiaj mogło być szybkie strząśnięcie ( 45% szans). Jeśli przebiją 1.760 na d1, grają nawet na 1.1960 . Jeśli połamią zęby, jedziemy bliżej 1.15 i wtedy podbitka nawet na 1.21 (tegoroczny maks). Wcześniej zakładałem, że większe odbicie zdechłej kury może być właśnie w okolicach 1.70 -1.71. Astmę ojro widać gołym okiem, ale nawet w prosektorium zdarza się, że trup na krótko ożywa : )). Ostrożność wskazana.

 • 2w3zalamana

  @WB
  A jak powyższa projekcja ma wpływ na WIG ? Wcześniejsze projekcje mówiły o jeszcze jednym odbiciu WIG w górę do okolic czerwca i późniejszy zjazd. Czy jeszcze są aktualne czy sytuacja już się zmieniła ?

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Inerpretujesz to Waszmość w duchu ocalenia dziecięcej krainy ułudy.
  Ta cała prawica katolicka przed wojną, to była de facto żydoamerykańska agentura, niech to będzie wreszcie wypowiedziane.:))

 • seville1

  @podczaszy1
  @ seville 1
  Pisanie do lastkury naprawdę nie ma sensu, no chyba że jest Pan psychiatrą. Ja np. od paru dni po prostu omijam jego wpisy.Polecam tą metodę.

  ----------------------------------------------------------------------------------
  Ja to nawet w pewnym momencie myślałem, że to pan Wojtek jaja sobie robi, ale nie dziobię dalej tematu :) . Lastkura to takie giełdowe disco -polo udające orkiestrę symfoniczną, z tym że jedynym instrumentem na którym pogrywa to trójkącik ze źle nastrojonymi klawiszami ;)

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  To już nie wiem Waszmość czy jesteś czy nie jesteś za amerykańsko-żydowską agenturą, bo długo tutaj "stręczyłeś" za Pis-em.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Elementu amerykańskiego brakuje mi też w sierpniu 1920, kiedy Londyn żąda dymisji niesubordynowanego Piłsudskiego. Piłsudski składa co prawda dymisję, ale na ręce służb amerykańskich (Witos) i wyjeżdża do Bobowej. Cała historia jest pełna bredni na temat tego momentu.

  Bobowa jest położona niecałe 100 kilometrów od Lanckorony !!!

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  //To już nie wiem Waszmość czy jesteś czy nie jesteś za amerykańsko-żydowską agenturą, bo długo tutaj "stręczyłeś" za Pis-em.//

  :)))

  Na razie jestem po stronie obłudnej Ameryki.

 • lastkura

  Dokładniej - jem każdemu z ręki to tylko kwestia ceny.

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 113

  Odnośnie Waszmości polemiki z Maciejewskim to podobało mi się to jak szybko wyprowadziłeś go z równowagi.

 • lastkura

  Dzisiaj jen- usd przypomniał,że jest związany z obligacjami amerykańskimi.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  //Jeśli w 1939 roku Polska nie miała wyboru to rządy sanacji były gów...warte.//

  Waszmość nie rozumiesz historii !!
  Ani nie odróżniasz wymiaru strategicznego, o krótkoterminowych fluktuacji.

  STRATEGIA SANACJI DAŁA W REZULTACIE NAJWIĘKSZE ZWYCIĘSTWO W HISTORII

  Mamy dzieki temu, że wybraliśmy walkę, odzyskane ziemie, które były niemieckie już od setek lat i wydawały się na zawsze stracone. Było to zwycięstwo ''za grobem'', no ale Waszmość powinien chyba to rozumieć a nie nabierać się, że to Stalin był łaskaw:))

 • ewiggin

  @guyfawkes
  "Dzięki przyjrzeniu się postaci Ludwika Hammerlinga, cała międzywojenna łamigłówka się rozwiązała..."

  - Ulegasz złudzeniom . Przyjrzałeś się tej postaci przez antyamerykański filtr, żeby uzasadnić złą Amerykę. Jak tylko Trump się do nas uśmiechnie to stwierdzisz pewnie, że ten Hammerling etc. wcale tak do końca nie muszą dawać jednoznacznej interpretacji, bo znalazły się jakieś tam alternatywne. No właśnie - do każdej Twojej sympatii/antypatii znajdzie się zawsze jakaś postać czy zdarzenie potwierdzające/dementujące. Potem przyznasz, że znowu się pomyliłeś... a raczej zostałeś przez kogoś zwiedziony. I oczywiście zostaniesz zwiedziony, ale przez własne emocje, które są u Ciebie przed rozumem. Emocja mówi "nie lubię Jasia" a rozum "zaraz coś na niego znajdę".

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  Waszmość jest lepszy od Szczerbakowa :)))))

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Nie wiem czy to komplement, czy przeciwnie.:))

  Ale musisz przyznać Wszmość, że z tym Hammerlingiem (służby austriackie przewerbowane do ameryksańskich) to był strzał w dychę?:))

 • guyfawkes13

  @Ewiggin

  //żeby uzasadnić złą Amerykę.//

  Ja tego zasadniczo nie oceniam, choć sympatyzuję z Piłsudskim.
  Ja robię DEMASKACJĘ katolickiej prawicy w wydaniu Chjeno-Piasta.

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  W swojej robocie Szczerbakow był dużo lepszy od znanego wszystkim Goebbelsa. Naprawdę był dobry, a więc jak najbardziej komplement. Z drugiej strony ta robota to była jednak tylko propaganda.

 • guyfawkes13

  @Ewiggin

  // Emocja mówi "nie lubię Jasia" a rozum "zaraz coś na niego znajdę". //

  :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  Chyba raczej Donalda?
  Jesteś świetnym psychoanalitykiem, ale mnie chodzi o konkret historyczny, o sens (geo)polityczny Chjeno-Piasta

 • lastkura

  Ważność 24 maja sygnalizowana 3 maja wynika z lokalnych uwarunkowań 2#52 jako 9 luty 2 kwietnia ,repliki zachowań indeksów pod koniec grudnia 2017 jak również z długich struktur -parz ostatni dołek na s@p 500 362 weeks przed szczytem 7 lipca 2011.

 • lastkura

  Rynek amerykański robi klasyczną falę płaską jako czwartą .

 • nordnorge

  @seville

  Doskonale to rozumiem. Reanimowanie to moja specjalnosc :)
  Dzieki za wyrazienie opinii :))

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Jest jeszcze jedna konsekwencja.
  Skoro Niemcy zrobiły wojnę w interesie hegemonii amaerykańskiej, to ostatecznie za holokaust odpowiada Ameryka, która ostatnio żąda od nas odszkodowań z tego tytułu. Co za syf kiła mogiła

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Jest jeszcze jedna konsekwencja.
  Skoro Niemcy zrobiły wojnę w interesie hegemonii amaerykańskiej, to ostatecznie za holokaust odpowiada Ameryka, która ostatnio żąda od nas odszkodowań z tego tytułu. Co za syf kiła mogiła

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  //Na razie jestem po stronie obłudnej Ameryki.//

  A właściwie nie, stanowczo nie. Po namyśle uważam, że Rosja nie stanowi dziś realnego zagrożenia, jest na to za mała liczbowo. Ropa po 300 $ nie robi na mnie dużego wrażenia, w każdym razie nie większe niż hiszpańska inkwizycja w Jarrow 1912.
  www.youtube.com/watch?v=FytQkOosE9s

 • lastkura

  Ci co grają tylko na polskich spółkach to chyba dla adrenaliny - zbankrutuję czy nie.

 • konsultant121

  Ślepa, wierna kura, wysiadująca cierpliwie swoje jajka jest o wiele lepsza od wymądrzałych kur gdaczących brednie.

 • konsultant121

  Czas na korektę bo ile można iść w jednym kierunku? Zdrowe kury idą tylko w jednym kierunku a wychodzi z tego tyle co " myślał indyk o niedzieli a w sobotę..." Ślepe kury czują zachowanie tłumu zdrowych kur i nie idą na rzeź !

 • mzamojsk

  Jedziemy jak po sznurku wg wzorca z 2000 roku.
  17.04.2000 = 05.02.2018
  25.05.2000 = 01.04.2018
  28.07.2000 = powinno byc gdzies na dniach

  Krotko mowiac, po rozpoczetym dzisiaj schlodzeniu powinna byc jeszcze jedna wzrostowa fala do gory, a potem regularna bessa odpali w wakacje

 • karnakufo

  PKOBP ładnie się przecenił.
  Cena poniżej 40 PLN może być atrakcyjna do zakupów. :)

 • ml.36

  @lustcośtam
  Cóż za matematyczna precyzja, podpowiedz proszę,
  jeśli łaska, jak wygląda klasyczna fala płaska i jeszcze na dodatek jako czwórka.

 • ml.36

  @lustcośtam
  A tak nawiasem, to ten Twój super walor zaliczył 10% obsuwę.
  Wypadałoby przeprosić wszystkich obrażanych, nie uważasz, czy
  w Twoim kurniku myślą inaczej.

 • bialek.wojciech

  @dociekliwy54:
  "Ciekawe, jak po tych ekstremach zatrudnienia zachowywały się rynki peryferyjne.
  Jakie szanse mają przy powiedzmy dość pesymistycznym scenariuszu dla S&P ?"

  Kiedyś zrobiłem przybliżenie MSCI EM sięgające połowy lat 70-tych:

  wojciechbialek.blox.pl/resource/WIG20USDMSCIEMUSDSztucznyMSCI.png

  wojciechbialek.blox.pl/2016/04/Kiedy-WIG-20-osiagnie-poziom-6000-pkt.html

  Teraz poszukując odpowiedzi na Pańskie pytanie zrobiłem względną siłę tego syntetycznego MSCI ME do S&P 500. Wynik okazał się bardzo ciekawy. Pewnie zrobię z tego jakiś wpis niebawem. Na wykresie tej względnej siły EM/S&P 500 widać 3 superszczyty: w czerwcu 1978, październiku 1994 oraz październiku 2010. Odległość tych superszczytów względnej siły EM to 16 lat i 4 miesiące oraz 16 lat.

  Czyli cykl Kuznetsa.

  Fazy spadkowe względnej siły EM/S&P 500 to
  1) czerwiec 1978-październik 1983 (5 lat i 4 miesiące) a potem udeptanie dołka do kwietnia 1986 (kolejne 2 lata i 6 miesięcy). Łącznie 7 lat i 10 miesięcy.

  2) październik 1994-wrzesień 1998 (3 lata i 11 miesięcy) a potem udeptanie dołka do października 2001 (kolejne 3 lata i 1 miesiąc). Łącznie 7 lat.

  W obecnym cyklu spadek względnej siły EM/S&P 500 to:

  3) październik 2010-styczeń 2016 (5 lat i 3 miesiące).

  Zgodnie z domniemanym schematem obecnie czekamy na udeptanie dołka. W dwu poprzednich cyklach ta faza trwała raz 2 lata i 6 miesięcy a raz 3 lata i 1 miesiąc (to długość cyklu Kitchina). Zakładając, że obecnie zaczęła się w styczniu 2016 to wtórny dołek względnej siły EM/S&P500 powinien wypaść pomiędzy lipcem 2018 a lutym 2019.

  Zakładając, że liczy się łączna długość fazy spadkowej i uklepywania dołka, która w poprzednich cyklach trwała raz 7 lat i 10 miesięcy a raz 7 lat, to licząc od października 2010 dostajemy oczekiwany termin początku fazy wzrostowej względnej siły EM/S&P 500 pomiędzy październikiem 2017 a sierpniem 2018.

  Faza spadkowa fazy uklepywania dołka trwała w pierwszym cyklu od czerwca 1984 do kwietnia 1986 czyli 1 rok i 10 miesięcy a w drugim cyklu od lutego 2000 do października 2001 czyli 1 rok i 8 miesięcy. Zakładając, że faza spadkowa fazy uklepywania dołka trwa od kwietnia 2018 to daje oczekiwany jej koniec pomiędzy grudniem 2019 a lutym 2020.

  Czyli stosując 3 różne metody super-siła na EM/S&P 500 powinna rozpocząć się od
  1) październik 2017-sierpień 2018
  2) lipiec 2018-luty 2019
  3) grudzień 2019-lutym 2020.

  Rozrzut jest bardzo duży, ale można to zinterpretować tak, że okres akumulacji akcji na EM powinien zakończyć się najpóźniej początku 2020 roku. Oczywiście w moim pierwotnym scenariuszu to uklepanie dołka na względnej sile EM/S&P 500 miało być związane z Chinageddonem, więc miało mieć być może gwałtowny - przynajmniej we wschodniej Azji - charakter.

  W gruncie rzeczy sprowadza się to do tego, że do czasu uklepania dołka obecnego - rozpoczętego w styczniu/lutym 2016 - Kitchina EM pozostaną słabsze od S&P 500, a potem się to gwałtownie zmieni.

  Gdy wreszcie to dno względnej siły EM/S&P 500 zostanie uklepane (jak w kwietniu 1986 i październiku 2001) rozpocząć się powinien wieloletni okres przewagi EM nad S&P 500 trwający 8 lat (1986-1994) lub 9 lat (2001-2010).

  Taka okazja do zarobków na GPW zdarza się 2 razy na pokolenie.

  Albo inaczej: jesteśmy obecnie 1 miesiąc po początku fazy spadkowej fazy uklepywania dołka czyli w lipcu 1984 oraz marcu 2000. Jesteśmy również 2 lata i 4 miesiące po końcu fazy spadkowej czyli lutym 1986 oraz w styczniu 2000. Jesteśmy także 7 lat i 7 miesięcy po początku fazy spadkowej względnej siły EM/S&P 500 czyli w lutym 1986 oraz maju 2002.

  Klaster dat lipiec 1984-lutym 1986-luty 1986 nie pasuje do żadnego dołka stopy bezrobocia w USA (ten był wtedy dopiero w marcu 1989). Ale klaster dat styczeń 2000-marzec 2000-maj 2002 pasuje do minimum stopy bezrobocia w USA z kwietnia 2000.

 • bialek.wojciech

  @tmoore:
  "Stawiam tezę - jeśli komentarzy jest > 500 po Pana prognozie to będzie spadek, jeśli więcej niż 700 to zbliża się dzień zmiany - może to nowy cykl?"

  To ma sens, jeśli piszę regularnie. Ale ostatnio miałem 20-tygodniowe wakacje i nadrabiając zaległości być może zwiększę przez jakiś czas częstotliwość komentarzy.

 • bialek.wojciech

  @2w3zalamana:
  "A jak powyższa projekcja ma wpływ na WIG ? Wcześniejsze projekcje mówiły o jeszcze jednym odbiciu WIG w górę do okolic czerwca i późniejszy zjazd. Czy jeszcze są aktualne czy sytuacja już się zmieniła ?"

  To tylko projekcja wynikająca z uśrednienia 6 dosyć odmiennych przypadków, czyli po prostu pewna tendencja, której nie należy jednak traktować dosłownie, szczególnie odnosząc ją do WIG-u.

  Jeśli chodzi o nasz rynek to patrzę się na złoto:

  stooq.pl/q/?s=gc.f&d=20180523&c=1y&t=c&a=lg&r=wig20

  Z punktu widzenia cyklu 20-tygodniowego złoto powinno obecnie poszukiwać takiego dołka jak ten z grudnia i lipca ub. r. Jeśli go znajdzie to powinno wykonać ruch podobny do tych grudzień 2017-styczeń 2018 i lipiec-wrzesień 2017. Wtedy WIG-u powinien wykonać ruch taki jak te z grudnia 2017-stycznia 2018 i lipca-sierpnia 2017.

  Ten scenariusz sugeruje około lipcowy szczyt WIG-u 20 ( i złota) w ramach cyklu 20-tygodniowego.

  Howgh! ;)

 • red.007

  @WB
  Wprawdzie dawno Pan nie komentował bieżącej sytuacji ale jak już,to z przytupem.:)).
  Choć Giełdę mam ewentualnie w dalszych planach,to zestawienie W20 ze złotem jest ciekawe.Tych ewentualnych około lipcowych wzrostów mi brakuje jako fali B korekty(powiedzmy do luki lutowej) gdzie A zakończyła się końcem marca.
  Po B spadkowa C poniżej marca.
  stooq.pl/q/?s=wig20&c=1y&t=c&a=ln&b=1
  Na większym interwale można by zaryzykować tezę,że to domniemane ABC będzie dużą falą 2 w impulsie rozpoczętym końcem 2016.
  stooq.pl/q/?s=wig20&c=3y&t=c&a=ln&b=1
  Takie spojrzenie "uzasadnia"tezę :
  "Taka okazja do zarobków na GPW zdarza się 2 razy na pokolenie. "
  Będzie to duża wzrostowa fala 3.

 • bialek.wojciech

  Ujawniły się skutki zakazu niedzielnego handlu:

  www.pb.pl/lewiatan-kwietniowa-sprzedaz-detaliczna-wypadkiem-przy-pracy-930231

 • podczaszy1

  @mzamojsk
  28.07 2000 roku nie było żadnego dna na indeksie wig-20 i potem w zasadzie rynek nie był wyżej.

 • konsultant121

  @red
  Pan nadal wierzy w impuls W20 od 2016?:) 1680 jak nie mniej będzie. No zobaczymy.

 • podczaszy1

  Jeżeli ktoś nie zauważył to nadmieniam ,że dzisiaj wig był niżej niż na koniec marca .

 • red.007

  @konsultant121
  Wszystko w sumie jest wiarą rozumianą jako przyszłość.
  Tak czy siak ktoś próbuje opisać to jako impuls i niech próbuje.
  www.bankfotek.pl/view/2117703
  A,że może być 1680 to ja nie zaprzeczam,bo napisałem poniżej marca i tylko jeden @lastkura to wie.

 • mzamojsk

  podczaszy1
  "28.07 2000 roku nie było żadnego dna na indeksie wig-20 i potem w zasadzie rynek nie był wyżej. "

  Chodzi mi o moment relatywnej slabosci gield swiatowych. Statystycznie oplacalo sie zainwestowac w jakis indeks 28.07.2000 i sprzedac gdzies na poczatku wrzesnia.

  Nota bene Wig20 zachowuje sie podobnie slabo tak jak w 2000 roku.

 • podczaszy1

  @ red007
  Radziłbym omijać tą stronę ale to tylko rada.

 • podczaszy1

  @ mzamojsk
  Statystycznie to może i tak. Nie sprawdzałem tego więc wierzę na słowo. Na wig-u 20 to nie był dobry pomysł.

 • red.007

  @podczaszy1
  Internet jest pełen różnych stron,skąd można wiedzieć,że jesteśmy na właściwej stronie,choćby na tym Blogu?
  Póki co wszędzie są tylko hipotezy więc oczywiście do wszystkiego podchodzę z rezerwą.

 • podczaszy1

  @ red007
  Napisałem,że to rada. Nie musisz z niej korzystać.

 • ewiggin

  @podczaszy
  "Jeżeli ktoś nie zauważył to nadmieniam ,że dzisiaj wig był niżej niż na koniec marca ."

  - Pamiętasz jeszcze moją prognozę na dołek fali A maj/czerwiec
  ? Właśnie się realizuje.
 • podczaszy1

  @ ewiggin
  Tak pamiętam. Jeśli ktoś pisze o bessie i powiedzmy z sensem to ja to biorę pod uwagę. Myślę jednak,że w dłuższym terminie ty też będziesz mocno zaskoczony rozwojem sytuacji choć może nie koniecznie.

 • bartalsi

  @WB

  Mógłby Pan wstawić uaktualniony wykres DM/EM?

 • podczaszy1

  @ bartalsi
  Chyba trochę przeszacowałeś tą energetykę?

 • bartalsi

  podczaszy1
  @ bartalsi
  Chyba trochę przeszacowałeś tą energetykę?

  Na Tauronie mam teraz pewnie 5% w plecy, mam nadzieję że jeszcze dużo spadnie :) (1.7 PLN?) bo uśredniam gdy jest minus 15-20%. Enea natomiast nie pogłębiła dołka z początku roku póki co. Tak jak mowiłem kupowałem jeszcze Kopalnie. Bogdanka i KGH też ani nie spadają specjalnie ani nie rosną, więc siedzę cicho bo ani nie sprzedaję ani nie kupuję.

 • bialek.wojciech

  @red.007:
  "Po B spadkowa C poniżej marca.
  stooq.pl/q/?s=wig20&c=1y&t=c&a=ln&b=1
  Na większym interwale można by zaryzykować tezę,że to domniemane ABC będzie dużą falą 2 w impulsie rozpoczętym końcem 2016.
  stooq.pl/q/?s=wig20&c=3y&t=c&a=ln&b=1
  Takie spojrzenie "uzasadnia"tezę :
  "Taka okazja do zarobków na GPW zdarza się 2 razy na pokolenie. "
  Będzie to duża wzrostowa fala 3."

  Co ciekawe ta super-hossa na EM, która na wystartowała na poważnie we wrześniu 1985 roku rozpoczęła się po minięciu przez Dollar Index super-szczytu z lutego 1985.

  Wielki spadek dolara, który później nastąpił miał związek z porozumieniem z Hotelu Plaza z września 1985 roku:

  en.wikipedia.org/wiki/Plaza_Accord

  Czyżby pokolenie później nadejszła pora na drugie porozumienie z Hotelu Plaza?

 • bialek.wojciech

  @bartalsi:
  "Mógłby Pan wstawić uaktualniony wykres DM/EM?"

  W wersji rozszerzonej:

  zapodaj.net/images/166bf080c902b.png

 • ewiggin

  @podczaszy
  "Myślę jednak,że w dłuższym terminie ty też będziesz mocno zaskoczony rozwojem sytuacji choć może nie koniecznie."

  - Mój rozwój sytuacji na najbliższe kilka miesięcy to korekcyjna fala B od czerwca do przełomu wrzesień/październik. Może mnie zaskoczyć ewentualnie skala wzrostó, jeśli będzie a la @mac-erson.
 • lastkura

  W 19 wieku modna była analiza Fouriera i wszystko wyrażano w prostych cyklach. Karl Juglar zaproponował cykle na giełdzie 7-11 lat . Istotny przełom dokonał się dzięki Rydbergowi ,który był twórcą eksperymentalnej teorii kwantów . Istota odkrycia - rozpoczynamy analizę nie od funkcji liniowej t ,tylko od jej kwadratu t^2. Aby mówić o cyklu Juglara należy uwzględnić minimum49 lat a najlepiej 121lat. Patrz praca Niels Bohr "Rydbergs discovery of the spectral laws ". Z przykrością to stwierdzam ,ale pan Białek pisząc o cyklach wykazuje brak elementarnej wiedzy z matematyki i kompletną nieznajomość podstaw teorii spektralnej. Doceniam pana Białka zainteresowania czasem i intuicję,ale bazuje on na teorii o której nie ma on najmniejszego pojęcia .

 • podczaszy1

  @ewiggin
  Być może nie potrzebnie wspomniałem o tym zaskoczeniu, bo nie chcę tego wyjaśniać.
  Faktem jest,że piszesz o bessie i ja o tym pamiętam.

 • lastkura

  Klasyczny cykl Jaglara 26 august 1921,3 september 1929,8 june 1932 jako 571/418[weeks] ,czyli [1+sqrt3]/2. See wiele przykładów w mojej pracy.

 • red.007

  @WB
  Ma Pan tą umiejętność do kojarzenia bieżących spraw z faktami z przeszłości.
  No to mamy problem rozwiązany-czekamy jak rozegrają dolara. :)
  Trump nie ukrywa swojej niechęci do mocnego dolara.
  Z jednym się zgadzam,Trump jest skuteczny,bo choć Chiny trochę ostatnio popyskowały ale dogadują się powoli z USA w sprawie ceł,gdyż dobrze wiedzą kto rozdaje karty.

 • erccc

  Dziś WIG20USD znalazł się dokładnie na poziomie 600 USD, który jest jednocześnie dolnym ograniczeniem trendu spadkowego i dolnym ograniczeniem konsolidacji maj-czerwiec 2017. Na tym poziomie popyt mocno uaktywniał się w 2011, 2012, 2015. SWIG też prawie zahaczył o wsparcie z listopada. Czyżby dziś od 20:00 USD ostro w dół, a od jutra WIG20 już tylko w górę? Gdyby Nielsen żył to by pewnie teraz ogłaszał koniec spadków na WIG-ach.

 • lastkura

  Czy jutro może być punkt zwrotny na wigu 20 ? Problem ten został postawiony 3 maja a więc mówimy o wiedzy niezrozumiałej z perspektywy intra day. Z perspektywy 2000 roku taka możliwość istnieje dość poważnie . Jedynka Pelowska 9+4sqrt5 zadziałała dokładnie [w latach] 28 marca minimum jako 17 kwietnia 2000 . Mielibyśmy odpowiednik 24 maja 2000 . 9 +4SQRT5 efektywny w tym roku w marcu analog 2000 Nasdaq nowe szczyty w marcu 2018,oraz szczyty obligacji 17 may 2000,17 may 2018 . Oczywiście wig 20 był bardzo słaby i urósł do 2 czerwca 200 p. i to był finał. Fundamentalne wsparcie wig 20 [permanent] 2160-2170 . 2090 ostateczne przed 1680. Sytuacja nie jest dla amatorów . To trzeba dokładnie przemyśleć.

 • dociekliwy54

  @all
  Po pierwsze niech nikomu nie przyjdzie do głowy stawiać na to pieniędzy.
  Wydaje się, że korekta w fali 2 nie została zakończona i jesteśmy w trakcie budowy fali X jako płaskiej. Po niej będzie pewnie dokończenie korekty.
  @podczaszy1
  Jak Pan widzi trzymam się swojej wersji fali 1 i 2. Jedynie znaczne przedłużenie korekty w czasie przekonałoby mnie do wersji korekcyjnej.
  Diament oczywiście się zwalił za co powinienem zdaje się złożyć samokrytykę.
  www.bankfotek.pl/view/2117713

 • guyfawkes13

  @Erccc, @Dociekliwy

  Państwo w likwidacji.

  //Na tym poziomie popyt mocno uaktywniał się w 2011, 2012, 2015.//

  Ale w tamtych latach nie uchwalano jeszcze ustawy 447.
  Podobno Gowin powiedział ydom w USA że ''żaden rząd w Polsce się nie zgodzi..'' Ja nie wierzę, żeby Gowin się na to odważył of course, ale co to za problem? Zrobi się małą zwycięską wojenkę w regionie i każdy rząd Gowinowski zgodzi się na wszystko. Nawet z pocałowaniem ręki
  invst.ly/7j9hs
  invst.ly/7j9ie

 • guyfawkes13

  Każdy rząd z Gowinem zgodzi się na wszystko, choć nie będzie się z tego cieszył:)))

 • ewiggin

  @guyfawkes
  "Państwo w likwidacji."

  - To jest możliwe, nawet dość prawdopodobne ze względu na podwójny cykl 4-pokoleniowy (analogia z końcem XVIII w.)... no ale dopiero w latach 40-stych. W Polsce mamy jeszcze ze dwadzieścia pięć lat na przygotowania... ale na emeryturę raczej nie mam co liczyć.

 • guyfawkes13

  @Ewiggin

  Na razie źle to wygląda, ale za 25 lat.... kto wie, z Ameryki może do tego czasu zostać mokra plama.

 • dociekliwy54

  @guyfawkes13
  Niech Pan nie przesadza. Jak na razie mamy Pax Americana i niech tak zostanie.
  Myślę, że jednak historia rozwinie się w sposób nieprzewidywalny, tak jak rynki w dłuższym czasie. Scenariusz "zwrotu" jest może niezbyt dobry, ale lepszy od wschodniej dominacji, rozbiorów, czy rozpłynięciu się w nowomarksistowskiej Unii. Ponadto jeszcze do tego daleko. Ponad 90% rzeczy, których się obawiamy w życiu nie realizuje się.

 • tmoore

  @podczaszy
  przepraszam, ale nie mialem czasu na odpowiedź - niełatwą zresztą. Ponieważ trudno tutaj o krótką postaram się w punktach.
  1. Żydzi nie są homogennym narodem - z punktu widzenia strategicznego kim innym są walczący o przeżycie obywatele Izraela kim innym diaspora żydowska w USA.
  2. Wewnątrz Izraela pokolenie emigracji z Polski praktycznie umarło. Dominuje emigracja z byłego ZSRR oraz ludzie żyjący tam 2-3 pokolenia. Dodatkowo istnieje głęboki podział pomiędzy ortodoxami modlącymi się robiącymi dzieci i mieszkającymi w Jerozolimie a świeckimi do bólu Izraelczykami, których symbolem jest Tel Awiw. Ci drudzy walczą, giną lub zabijają i chętnie by coś zrobili z pierwszymi ale diaspora z USA łoży na tych drugich.
  3. Są (Izrael) mocarstwem regionalnym ale demografia pomimo migracji do Izreale jest przeciwko nim.
  4. Ich znaczenie wzrosło od momentu kiedy USA wypowiedziały wojnę Jedwabnemu Szlakowi aby go przeciąć można A. zniszczyć Iran bąź zmienić jego rząd B. zablokować go na liniii bałtycko-czarnomorskiej co jest trudniejsze, bo wymierne korzyści mogą ze szlaku odnieść Polska i Rumunia oraz Ukraina a Do rozprawienia się z Iranem Izrael aż się trzęsie.
  5. Nie mamy wspólnym punktów z Izraelem oprócz potencjalnego transferu technologii ale to od nich do nas...
  6. Wszystkich Żydów przez wieki łączyło spoiwo religii ale patrz punkt 1 i 2.
  7. Powstała więc próba połączenia ich nową religią jaką jest wspólna pamięć o Holocauście - wszystko do sprawdzenia w Internecie.
  8. Religia potrzebuje symboli np dla katolikow to Watykan i Bazylika Sw. Piotra w Rzymie dla sunnitow mekka i medyna oraz ..Jerozolima - a więc gdzie jest święte miejsce Holocaustu...w Polsce. Konkretnie Oświęcim. Nie można go kupić.. ale gdyby zażądać czegoś innego np -absurdalnych odszkodowań na które nie zgodzi się żaden rząd w Polsce nawet PO, prędzej przyłączy się (każdy) do Ligi Niemieckiej a zgodzić się dla "dobra" Polski np. na międzynarodowy zarząd Oświęcimia - to droga do posiadania włansnej katedry w. Piotra otwarta..

 • tmoore

  @podczaszy
  @Guy
  Wydaje mi się granicząc z pewnością, że relacje USA-Izrael-Polska nie są takie proste.
  1. Po 1 WW USA traktowały teren po Monarchii austro - węgierskiej jako zdarzenie na miarę rozpadu ZSRR - tyle małych państw do rozmowy - mniejszych od Texasu..
  2. Ten stosunek był jeszcze widoczny u Obamy - żeby nie tracić czasu wymyślili półhegemona (Niemcy), ktore miały zarządzać masą spadkową po ZSRR - BYŁO TO ZRESZTĄ ZGODNE z punktem widzenia Niemiec na "Mitteleuropa"
  3. Stosunek do Polski się zmienił za Trumpa - nie ze względu na nasze męstwo albo coś tam innego tylko położenie geograficzne - bez tej części Europy USA przestaje być hegemonem światowym oddaje pierwsze miejsce temu krajowi, który pierwszy połączy potęgę demograficzną Heartlandu z potęgą przemysłową Europy Zachodniej.
  4. Ten teren PUR (Polska-Ukraina-Rumunia) nie jest do oddania - chyba po przegranej wojnie ani do handlu bo wtedy trzeba będzie ustąpić Chinom albo zjednoczonej Eurazji po przewodnictwem Niemiec i Rosji.
  5. A więc jakby się nie udała się rozpierducha w Iranie - duże prawdopodobieństwo, że się nie uda ze względu na wielkie zaangażowanie Chin to wtedy zostaje druga lądowa linia obrony no i gdyby ktoś chciał odwrócić koalicję to wtedy zostaje JUST Act, no chyba że w nagrodę za rozbicie Iranu..

 • guyfawkes13

  @Sir Tmoore

  // Religia potrzebuje symboli np dla katolikow to Watykan i Bazylika Sw. Piotra//

  Komin z Auschwitz?

  Zbyt łatwo się przyzwala, pod szantażem moralnym, na takie makabryczne brednie.
  Holokaust to nie jest żadna religia, tylko chora ideologia szantażu i wymuszenia. Takich holokaustów było w historii bardzo dużo. Czym jest kilka milionów żydów wobec 100 milionów ofiar komunizmu?

 • tmoore

  na koniec czy można z tego jakieś wnioski giełdowe ..
  1. najprostszym sposobem na rozbicie wątpliwej zresztą jedności UE to rozbicie euro..
  2. przy tak ogromnej ilości konfliktów jakie chce wywołać USA dolar nie będzie przedmiotem konsensusu jak w 1985 aczkolwiek przebywanie w permanentnym konflikcie ze wszystkimi nie wzmacnia długoterminowo ekonomii ani dolara nie wiem czy to jest możliwe ale np inflacja ogólnoświatowa z kryzysem na obligacjach i następczym spadkiem cen nieruchomosci pasowało by do zmian relacji pomiędzy indeksami państw rozwijających się a SPX.
  3. Że jest inaczej - dziwniej i coś się zbliża dużymi krokami to każdy chyba czuje - giełda jaką znamy też się zmieni bo każdy widzi, że jest więcej pieniędzy niż rzeczy do kupienia na świecie słowem obstawiam kryzys, potem wojnę a potem przełom technologiczny (jak to po wojnie..) i w dodatku nie tutaj się to będzie działo...Dlatego wbrew zdaniu pana lastkury w perspektywie dekady polskie akcje tak (co nie wyklucza dramatycznych korekt) - raczej dla bogatych (dywidendy) - a dla cinkciarzy jakaś bezpieczna przystań (jen ? AUS ?, GPP?, CAD?)
  4. oczywiście co będzie jutro i za tydzień zielonego pojęcia nie mam..Ale skoro bylo ostatnio postów > 700 to wg nowegi indeksu "ITM" "indeks tmoora" będzie zmiana czyli wzrost na WIgu.. Dla śmiertelnie poważnych - to był tylko żart..

 • tmoore

  @Sir Guy
  Ależ sir Guy nie ścinaj głowy posłańcowi...proszono mnie o opinię obiektywną to ją dostarczyłem - nie zawsze mamy co chcemy you know..to ty mówiłeś o byciu kolacją...

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Cholerna polityka (historyczna), nie spałem dziś przez to(...).

  Wycofuję sie z tego, że międzymorze dostaną ruscy szachiści za sojusz antychiński. Rosja nie ma takich możliwości i nie ma tam ideologii bandyckiej. A przed WW2 ideologie bandyckie do eksterminacji międzymorza były generowane. Hegemoniczny konflikt będzie po drugiej stronie globusa i tam też będą łupy do podziału.

  Myli się Braun, kiedy mówi o grupie historycznej rekonstrukcji sanacji. Może są w obozie rządzącym jakieś niedobitki sanacji, ale co do zasady rządzi grupa rekonstrukcji historycznej Chjeno-Piasta, czyli agentura amerykańsko-żydowska. Rolę Luisa Hammerlinga pełni dziś Jonny Daniels.

  Na przykładzie cudu nad urną 1922 i innych okoliczności można wnosić, że amerykańskie służby przejęły aktywa służb austriackich, z dobrodziejstwem inwentarza, to jest partii, agentów, struktur itd. Służbom amerykańskich sprzyjały też służby francuskie (Sikorski, endecja).
  Amerykanie zaczęli przejmować służby austriackie jeszcze przed wojną. Dlatego mogły zainaugurować pierwszy etap wojny hegemonicznej zabijając arcyksięcia Ferdynanda.

  Chyba zgadujesz już Waszmość, czemuż to Fuhrerem Rzeszy został akurat Austriak?:))) Dobrodziejstwo inwentarza.
  Nie mogło być inaczej.:)))

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  I teraz przejdźmy do przewrotu majowego. Po cudzie nad urną władzę zdobyła agentura amerykańska - koalicja Chjeno-Piasta kierowana przez Hammerlinga, i zwycięski marszałek musiał usunąć się do Sulejówka.

  Amerykańska agentura bogoojczyźniana stopniowo utrwalała swoją władzę zawłaszczając państwo i pozbawiając je szansy na przetrwanie.

  Jak się czyta o zamachu majowym, albo ogląda filmy, to rzuca się w oczy, że ani Witos, ani Wojciechowski, nie chcieli walczyć z Piłsudskim, część ministrów zdezerterowała, a sprężynami całej operacji było dwóch generałów: Zagórski i Rozwadowski. Byli bardzo zdeterminowani i wręcz spanikowani - walczyli o swoje życie. Zagórski rzucał nawet bomby, a Rozwadowski szantażował Wojciechowskiego.

  I jak to się skończyło?
  6 sierpnia 1927 gen. Zagórski zaginął, a dzień później, 7 sierpnia 1927 Piłsudski na zjeździe legionistów wygłosił znamienne słowa:

  Podczas kryzysów powtarzam strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

  Skąd można wiedzieć, że Piłsudski nie był agentem? No właśnie choćby z ''zaginięcia'' Zagórskiego. Agenci różnych stron, jak to możemy obserwować u nas, kopią się po kostkach, ale nie wyżej.
  Zagórskiemu została wymierzona sprawiedliwość dlatego, że sanacja to była władza suwerenna.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Albo na tej konferencji CEPowskiej podano taki przykład: Do Polski przyjechał jakiś ważny prezes londyńskiej finansjery w sprawach biznesowych. I szybko wyjechał stwierdzając na odchodnym, że ''nic się nie da zrobić dopóki rządzi ten wariat'', czyli Piłsudski.:))

  Kiedyś myślałem, że tylko sowieciarze nie lubią Piłsudskiego, ale dziś widzę, że Piłsudskiego nie lubią wszyscy, ruscy, niemcy, i przede wszystkim Amerykanie i ich agentura.

  Ciekawy jest przypadek luminarza wspólczesnego Chjeno-Piasta, Ziemkiewicza.:)))
  Ziemkiuewicz to taki ''narodowiec'', który był kiedyś na jakimś stypendium w Stanach, po czym stał się wielbicielem Balcerowicza, no a ostatnio wrogiem Piłsudskiego.
  Mówi, że jego dziadek był w legionach, ale w spisie legionistów nie ma nazwiska Ziemkiewicz.:)))

 • seville1

  Zanim wyleniały kur zapieje i obudzi firstkurę, słowo do cinkciarzy szarpiących za nogawki ojro. Punkt "G" na ojro to 1.17600, cała zabawa toczy się wokół niego. Normalnie rzecz biorąc po męsku, powinniśmy go teraz poobmacywać i podotykać z wszystkich stron, z góry, z dołu i z boku. W zależności kto będzie bardziej zadowolony, będziemy mieli uniesienie i szczytowanie, po przebiciu na D1 punktu "G", zasięg można szacować nawet ok 1.19 - 1.195. Jednak przy niezadowoleniu którejś ze stron, czeka nas trzaśnięcie drzwiami i nerwowe pożegnanie. Ponowne przywiatanie nastąpi w okolicach 1.15 , gdzie nastąpi ostatnia próba rozbudzenia zimnego ojro. Gdy jakimś cudem ożywimy to drewno, czeka nas przejażdżka kolejką górską na szczyt, który wynosi ok. 1.2100 m n.p.m. To będzie ostatni szczyt, który uda się zdobyć w tym roku zakochanym w drewnie. Powodzenia we wspinaczce po ścianie strachu.

  PS. Wszelkie odniesienia do innych sytuacji niż te związane z rynkiem, są li tylko i wyłącznie odczuciami ich autorów.

 • bajkolandiaa

  bialek.wojciech
  @tmoore:
  "Stawiam tezę - jeśli komentarzy jest > 500 po Pana prognozie to będzie spadek, jeśli więcej niż 700 to zbliża się dzień zmiany - może to nowy cykl?"

  To ma sens, jeśli piszę regularnie. Ale ostatnio miałem 20-tygodniowe wakacje i nadrabiając zaległości być może zwiększę przez jakiś czas częstotliwość komentarzy


  20 tygodniowe wakacje to chyba tylko w UNICREDIT dają.

 • bajkolandiaa

  Mamy obecnie z dołka 8 tydzień korekty wzrostu ostatniego spadku z 2660 , jeszcze 2 tygodnie HOSSY i powinno być BĘC.

 • bajkolandiaa

  Schemat bessy , podciąganie szybkie na opory , zajmowanie S i wywalanie akcji.

 • lastkura

  Od 26 marca gra pan i pana guru na wzrostowym daxie na spadek . Czy bulioner nie odróżnia opcji call od put? Z pewnością sponsorowi zabrakło na reklamę w związku z getback. Jam session to możecie grać na fujarce dla ubogich[ intelektualnie].

 • terrainahead

  Panie Wojtku, ten pan kura w co drugim wpisie poniża innych, nieśmiało sugeruję działanie...niech wylewa frustacje gdzie indziej.

 • bajkolandiaa

  Krzywicki ja nie gram na Daxie bo mnie nie stać ale piszę cały czas o naszym WIG 20 , i jak patrzę na dzisiejszą statystyke,że 88% w moim biurze kupuje WIG to wiem ,że większosć na giełdzie nie zarabia.

 • lastkura

  Są szanse na analogię 16 styczeń 2015 -27 kwiecień 2015 i rynek próbuje pod to grać, a nie tylko falę e w trójkącie od 28 marca.

 • bialek.wojciech

  Bloomberg straszy:

  businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/polski-zagraniczny-dlug-do-pkb-bloomberg-bije-na-alarm/8qsc0xk

 • bialek.wojciech

  @bajkolandiaa:
  "20 tygodniowe wakacje to chyba tylko w UNICREDIT dają."

  Chyba freudowska pomyłka - oczywiście 2-tygodniowe.

 • lastkura

  Timing rynku obligacji pokazuje ,że będzie deflacja a nie inflacja i obligacje amerykańskie zejdą poniżej 1 % lub będą ujemnie oprocentowane . Dno obligacje w 20 wieku miały w styczniu 1940 . W przypadku wojny wig 20 zejdzie do 20 groszy. Możliwa chwilowa poprawa na rynkach raczej przypomina szczyty obligacji 17-18 maj 2000.13 czerwiec 2007. Patrz argumenty matematyczne w pierścieniu Z[sqrt3]. Postawa Fedu to klasyczna orkiestra na Titanicu.

 • podczaszy1

  @ tmoore
  Dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedż.
  Ta teza,że Obóz w Auschwitz za fikcyjny dług w wysokości 1 bln złotych jest interesująca. Ja raczej zgadzam się z tezą S.Michalkiewicza,że żydowskie organizacje Industry Holocaust chcą szmalu.
  Zgadzam się jednak,że to co określił Pan jako PUR jest przez Amerykę nie do oddania. Sygnalizowałem to zresztą w odpowiedzi do @ guyfawkesa na temat co jest realne , a co nie realne.

 • podczaszy1

  @ tmoore
  A tak w ogóle to fajnie,że Pan tutaj zaczął pisać.

 • bartalsi

  bialek.wojciech
  2018/05/24 10:25:46
  "Bloomberg straszy:

  businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/polski-zagraniczny-dlug-do-pkb-bloomberg-bije-na-alarm/8qsc0xk "

  Najpierw przy pomocy naszych rudych kukiełek powciskali dolary, a teraz wytykają. Co za perfidia.

 • tmoore

  @podczaszy
  Dziękuję Panu za uznanie ;)

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  Na początku wyjaśniam,że nie jestem jakoś specjalnie zorientowany w historii II RP. Jeśli chodzi o ten okres czasu to interesowały mnie zawsze bardziej Niemcy i sowiecka Rosja.
  Dlatego napiszę,że jedynie wydaje mi się,że Waszmość próbuje "odwracać kota ogonem" podstawiają Chjeno-Piasta w miejsce Sanacji na dzisiejszej scenie politycznej. Podkreślam jednak,że to mi się jedynie wydaje.

 • tmoore

  @WB
  Mając duży rynek wewnętrzny oraz własną złotówkę powinniśmy czuć się w miarę stabilnie - szczególnie przy spadającym dolarze i spadającym deficycie państwowym. Inna sprawa to taka, że wymieniono kraje, które prowadzą niezależną politykę inwestycyjną - Turcja musi być ukarana za awanturę w Syrii - nas na razie oszczędzą, zresztą spadek złotówki byłby na rękę eksporterom. Morawiecki ostatnio mówił o zwiększeniu napływu CIT od podmiotów zagranicznych. To taka odpowiedź i przygotowanie do braku podwyższenia prognozy przez agencje ratingowe - muszą przecież jakoś wytłumaczyć dlaczego nie podwyższają ratingu przy poprawie finansów państwa i spółek państwowych. Wiem, że unika Pan tematów politycznych ale ekonomia to też polityka a o poprawie ekonomicznej może Pan poczytać na blogu u tego słynnego Białka :)

 • lastkura

  Dla timingu istotne jest zachowanie indeksów słabszych i przesuniętych czasowo . Nielsen number dla swig 80 sugeruje punkt zwrotny 28 maja 2018

 • bialek.wojciech

  @tmoore:
  "(...) przy tak ogromnej ilości konfliktów jakie chce wywołać USA dolar nie będzie przedmiotem konsensusu jak w 1985 (...)"

  Jeśli rzeczywiście USA dążą do zrównoważenia handlu, to mogą krajem, który jest na trzecim miejscu pod względem wielkości nadwyżki w handlu z nimi są Niemcy.

  www.thebalance.com/trade-deficit-by-county-3306264

  Zastanawiam się, czy w związku z tym Amerykanie nie proponują obecnie Francuzom anty-niemieckiej koalicji:

  fpif.org/emmanuel-macron-supposed-anti-trump-hes-not/

  Francuzi już chyba kilka lat temu zrozumieli, że wymuszając na Niemcach euro popełnili błąd i znaleźli się w pułapce (której my jako niemiecki poddostawca jesteśmy w jakimś zakresie beneficjentem). Nawet przyszło mi do głowy, że zmiana orientacji Racjonalista.pl (czyli zakładam GO) z lewicowej na nacjonalistyczną, która nastąpiła jakiś czas temu, to między innymi francuska próba przestawienia polityki Polski na anty-niemieckie tory.

  Macron chyba proponował Niemcom podzielenie się pieniądzmi, którzy ci ostatni zarabiają dzięki istnieniu strefy euro, ale Niemcy chyba odmówili. Więc Francuzom chyba zostaje połączenie sił z USA i polityka anty-niemiecka. Może zamieszanie w polskiej polityce w ostatnim czasie wynika z tego, że my się wahaliśmy, czy przyłączyć się do takiej anty-niemieckiej polityki (bo osłabione politycznie Niemcy nam pasują), czy też stanąć po stronie Niemiec (bo jako niemiecki satelita gospodarczy na gospodarczym osłabieniu Niemiec stracimy). Jedni na nas naciskali za pomocą ustawy 447, drudzy straszyli artykułem 7-ym, a chyba chodzi o to, by przestali nas straszyć a zaczęli za sojusz oferować realne pieniądze (oraz tanią broń i technologie militarne i inne takie).

  Przy okazji Francja buduje jakąś koalicję wojskową:

  www.politico.eu/article/emmanuel-macrons-eu-defense-army-coalition-of-the-willing-military-cooperation/

  Ciekawe to wszystko, ale nie na moją głowę chyba.

 • bialek.wojciech

  @guyfawkes13:
  "I teraz przejdźmy do przewrotu majowego. Po cudzie nad urną władzę zdobyła agentura amerykańska - koalicja Chjeno-Piasta kierowana przez Hammerlinga, i zwycięski marszałek musiał usunąć się do Sulejówka."

  To Pan odkrył na tego Hammerlinga czy Coryllus:

  pl.wikipedia.org/wiki/Ludwik_Hammerling

  ?

 • bialek.wojciech

  @terrainahead:
  "Panie Wojtku, ten pan kura w co drugim wpisie poniża innych, nieśmiało sugeruję działanie...niech wylewa frustacje gdzie indziej."

  Następnym razem pogrożę panu kurze palcem.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Nic nie odwracam ogonem.
  Kluczowe było w minionej wojnie hegemonicznej przejęcie przez Amerykę służb specjalnych Austro-Węgier. To widać jak na dłoni na przykładzie Polski. Hammerling działał za pomocą agentury i organizacji galicyjskich, konserwatywnych, ludowych, chadeckich. To było dobrodziejstwo inwentarza po konserwatywnej monarchii. Agentura amerykańska musiała przyjąć organizacje centroprawicowe, bo takimi dysponowały austriackie służby. Zwłaszcza że służby brytyjskie operowały organizacjami lewicowymi.
  No i to pięknie tłumaczy fenomen Hitlera - Austriaka.:))

 • guyfawkes13

  @WB

  //To Pan odkrył na tego Hammerlinga czy Coryllus?//

  Ja go odkryłem. Coryllus o nim nic nie pisał. Coryllus wierzył w dobrą koalicję lanckorońską przeciw złemu bezbożnemu Piłsudskiemu. On wyznaje tą narrację, która mówi, że Piłsudski jako narzędzie masonerii zrobił zamach, żeby nie rżądziła prawica katolicka. On jest na poziomie ideologicznej bajki dla dorosłych dzieci.

  Wcześniej już tu pisałem, że trzeba znać sytuację globalną, żeby zrozumieć sytuację w Polsce. Duży obrazek (interwał) decyduje.:))

  Jemu chodziło o to, że piłsudczycy zrobili rozruchy w Krakowie, żeby obalić pierwszy rząd Chjeno-Piasta (prawicowy i większościowy), który powstał w wyniku paktu lanckorońskiego.
  No i ja zacząłem czytać o tym pakcie. Jak trafiłem na Hammerlinga, to byłem ''w domu''. To było brakujące ogniwo. Dziś robimy ten sam scenariusz.

 • bialek.wojciech

  @tmoore:
  "Wiem, że unika Pan tematów politycznych (...)"

  Niektórzy narzekają, że za dużo w dyskusjach polityki. Ja nie lubię tylko dziecinnych partyjnych kłótni przypominających bitki kibiców piłkarskich.

  "(...) ale ekonomia to też polityka"

  Powiedziałbym nawet, że polityka to kontynuacja ekonomii innymi środkami. ;)

 • bialek.wojciech

  @guyfawkes13:
  "Ja go odkryłem. Coryllus o nim nic nie pisał. Coryllus wierzył w dobrą koalicję lanckorońską przeciw złemu bezbożnemu Piłsudskiemu. On wyznaje tą narrację, która mówi, że Piłsudski jako narzędzie masonerii zrobił zamach, żeby nie rżądziła prawica katolicka. On jest na poziomie ideologicznej bajki dla dorosłych dzieci.

  Wcześniej już tu pisałem, że trzeba znać sytuację globalną, żeby zrozumieć sytuację w Polsce. Duży obrazek (interwał) decyduje.:))

  Jemu chodziło o to, że piłsudczycy zrobili rozruchy w Krakowie, żeby obalić pierwszy rząd Chjeno-Piasta (prawicowy i większościowy), który powstał w wyniku paktu lanckorońskiego.
  No i ja zacząłem czytać o tym pakcie. Jak trafiłem na Hammerlinga, to byłem ''w domu''. To było brakujące ogniwo. Dziś robimy ten sam scenariusz."

  Gratuluję. Piękne zwycięstwo! Coryllus leży zamroczony na deskach. Ciekawe, czy mu się uda podnieść i jeszcze podejmie walkę. ;)

 • guyfawkes13

  @WB

  I przejęcie służb austriackich przez towarzyszy amerykańskich tłumaczy też casus starego austriackiego bezpieczniaka - Zagórskiego. On był kimś w rodzaju dzisiejszego Tukaczewskiego. Zarządzał agenturą ancient regime'u.

  //W 1910 ukończył Akademię Sztabu Generalnego w Wiedniu i został szefem sztabu VIII Brygady Piechoty w Krakowie, wtedy Krakau. Po roku przeniesiony został do K.u.k. Evidenzbureau, prowadzącego wywiad wojskowy.//

  //Od sierpnia 1914 do czerwca 1916 roku Włodzimierz Zagórski, został na własną prośbę oddelegowany do formowanych z udziałem Evidenzbureau Legionów Polskich w randze kapitana Sztabu Generalnego zostając w ten sposób niejako zwierzchnikiem brygadiera Piłsudskiego co stało się zarzewiem stałego antagonizmu.//

  Poprosił o przeniesienie do legionów, bo widocznie przygotowywał się już pracy w kraju nad Wisłą. Musiał zinfiltrować przyszłe siły zbrojne. Stąd ten antagonizm z Piłsudskim.

 • guyfawkes13

  @WB

  Amerykanie przejmowali służby austrowęgierskie jeszcze przed wojną.
  Austro-Węgry były do rozbicia, żeby małe kraje środkowej Europy ofiarować Niemcom.

  Następcę tronu Karola Habsburga musiały chronić służby brytyjskie, żeby uniknął losu cara Mikołaja i jego rodziny. Kto miałby go zabić, jak nie austriackie służby przewerbowane przez towarzyszy amerykańskich?
  pl.wikipedia.org/wiki/Edward_Lisle_Strutt

 • guyfawkes13

  @WB

  Jestem bardzo zadowolony, bo wreszcie znalazłem brakujący element (Hammerling) i teraz wszystko można łatwo i logicznie zinterpretować.
  A Hammerling też kupił gospodarstwo w Lanckoronie jeszcze przed WW1. Dziwne, prawda?
  Co jeszcze ciekawsze, dwór-pałacyk w Lanckoronie od dawna był punktem kontaktowym, czy bazę dla spiskowców

  //W XIV w. Brody stanowiły część Zebrzydowic, a od 1835 r. należały do Jana Brandysa, który wbudował tu późno-klasycystyczny dwór, który po upadku powstania listopadowego pełnił rolę placówki konspiracyjnej. W 1923 r. został w tym dworze podpisany pakt lanckoroński, poprzedzający utworzenie nowego rządu przez Wincentego Witosa.//

  I z tym łączyłbym też wyjazd Piłsudskiego po złożeniu dymisji wymuszonej przez Anglię, przed Bitwą Warszawską do Bobowej. Negocjacje.

 • guyfawkes13

  Hammerling w rzeczywistości nie kupił tego dworu lanckorońskiego (morze kupił formalnie) , tylko został tam skierowany na placówkę - REZYDENTURĘ. Bo dwór od Powstania Listopadowego był rezydenturą.:)))

 • bartalsi

  bialek.wojciech
  2018/05/23 17:18:07
  @bartalsi:
  "Mógłby Pan wstawić uaktualniony wykres DM/EM?"

  "W wersji rozszerzonej:

  zapodaj.net/images/166bf080c902b.png "

  Dziękuję. Ciekawe jak na odciętej wyglądałby odcinki czasowe, gdyby nałożyć na rzędnej wysokość stóp procentowych (dołki stóp z dołkami DM/EM)? US albo globalna - nie wiem czy jest coś takiego.

 • bialek.wojciech

  @guyfawkes13:
  "Jestem bardzo zadowolony, bo wreszcie znalazłem brakujący element (Hammerling) i teraz wszystko można łatwo i logicznie zinterpretować."

  Brakuje w tej układance jednego elementu: polityki Watykanu. Może Watykan grał wtedy po prostu wspólnie z USA w antybrytyjską grę.

 • podczaszy1

  @ dociekliwy 54
  "Jak pan widzi trzymam się swojej wersji fali 1 i 2.Jedynie znaczne przedłużenie korekty w czasie przekonałoby mnie do wersji korekcyjnej".

  No ja jak Pan wie nie widzę impulsu wzrostowego w latach 2016-2017/8/. Co prawda tak na siłę można zrobic ze wzrostu z 1642-2650 dziewiątkę ale moim zdaniem to i tak jest jedynie C w trójce rozszerzonej od 2009 pkt.
  Na razie w mojej koncepcji wszystko gra i koliduje, w tym i nastroje na blogu. Wiele osób pisze o jakimś większym wzroście przed dalszymi spadkami/pana c w X/.

 • guyfawkes13

  @WB

  //Brakuje w tej układance jednego elementu: polityki Watykanu. Może Watykan grał wtedy po prostu wspólnie z USA w antybrytyjską grę.//

  Myślałem nad tym. Watykan prowadzi dużą politykę od tysięcy lat prawie.
  Myślę, że Watykan dobrze wiedział o zbliżającej się hegemonii amerykańskiej i jej sprzyjał, jako lepszej niż ''wywrotowa'' hegemonia brytyjska.

  Nawet jest rozmowa pewnego ważnego kardynała z Rooseveltem, w której prezydent Ameryki opowiada jakim to wielkim złem jest Brytania i deklaruje, że zlikwiduje po wojnie brytyjski kolonializm.

  Ale my

 • bialek.wojciech

  @bartalsi:
  "Dziękuję. Ciekawe jak na odciętej wyglądałby odcinki czasowe, gdyby nałożyć na rzędnej wysokość stóp procentowych (dołki stóp z dołkami DM/EM)? US albo globalna - nie wiem czy jest coś takiego."

  Korelacja pomiędzy stopami FED a względną siłą mojego syntetycznego MSCI EM Index do S&P 500 wynosi -0,68 przy wyprzedzeniu ze strony stóp wynoszącym 20 miesięcy. Jak widać ta zależność nie jest zbyt silna ale jest. Wynika z niej, że silne umocnienie EM powinno rozpocząć się ok. 20 miesięcy po początku spadku stóp FED, co wydaje się bardzo odległym terminem. Ale to nie jest bardzo silna zależność.

 • guyfawkes13

  Ale my i tak stanowiliśmy w oczach Ameryki cenę za sojusz, najpierw z Niemcami, potem z Rosją.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  I Piłsudski wystąpił z propozycją wojny prewencyjnej gdy tylko Hitler się pojawił, bo wiedział, że Hitler - amerykański Wunderkind jest wystrugany z banana po to, żeby przygwoździć Brytanię, a ceną za to możemy być tylko my.
  Wiedział też, że antidotum na Hitlera stanowi Rosja, i też z nami w roli ceny.
  Ale Francuzi byli na uboczu i nie byli ceną, poza przejściowym zajęciem terytorium i dlatego woleli trzymać po cichu z Ameryką i Hitlerowi nie przeszkadzać.

 • bialek.wojciech

  "Czyli stosując 3 różne metody super-siła na EM/S&P 500 powinna rozpocząć się od
  1) październik 2017-sierpień 2018
  2) lipiec 2018-luty 2019
  3) grudzień 2019-lutym 2020."

  Mediana tych dat daje listopad 2018, średnia - grudzień 2018.

  "Albo inaczej: jesteśmy obecnie 1 miesiąc po początku fazy spadkowej fazy uklepywania dołka czyli w lipcu 1984 oraz marcu 2000. Jesteśmy również 2 lata i 4 miesiące po końcu fazy spadkowej czyli lutym 1986 oraz w styczniu 2000. Jesteśmy także 7 lat i 7 miesięcy po początku fazy spadkowej względnej siły EM/S&P 500 czyli w lutym 1986 oraz maju 2002."

  Uśrednienie tych dat daje początek super-siły EM od kwietnia 2019, zaś mediana od maja 2019.

  Kitchinowy dołek na rynku akcji powinien wypaść w maju/czerwcu 2019.


  Ale niestety te wczesne daty nie pasują do zależności siły EM od kierunku stóp w USA.

 • podczaszy1

  @ dociekliwy 54
  Dzisiaj mamy raczej nieudaną/ale poczekajmy/ próbę wejścia z powrotem do wybitego wczoraj trójkata pędzącego o którym wspominałem Panu w sobotę.

 • guyfawkes13

  No i w Brodach, miejscowości z tym dworem Hammerliga jest dziś zbór świadków Jehowy. A pierwsi aktywiści tego ruchu przybyli w tamte okolice, do Inwałdu, oddalonego o ok. 25 km, w 1920 roku.:))

 • guyfawkes13

  Jeszcze coś takiego:

  //Po upadku Powstania Listopadowego mieścił się w nim punkt poczty obywatelskiej, ułatwiający przerzut emisariuszy i łączników z zagranicy. Wówczas, planowano tu kolejne powstanie. W 1923 roku, podpisany został tzw. pakt lanckoroński, między stronnictwem Piast, a Chrześcijańską Demokracją oraz Związkiem Ludowo-Narodowym, dzięki któremu Wincenty Witos jako premier, utworzył nowy rząd. //
  :)))

  upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/39/1Brody.jpg

 • guyfawkes13

  Szkoda, że Braun nie zna historii tego dworu, bo miałby kolejny asumpt do swoich teorii o Powstaniu Listopadowym.:))

 • bartalsi

  @WB

  "powinno rozpocząć się ok. 20 miesięcy po początku spadku stóp FED"

  Nie wiem czy amplitudy są w tej samej częstotliwości, ale ciekawe jak by to wyglądało gdyby zbadać nie od początku spadku stóp, tylko od początku ich podwyżek :).

 • nordnorge

  @ seville1

  A czy nie zaskoczylo by wszystkich, gdybysmy zaczeli od wczorajszego dolka prawe ramie, tak do ostatniego tygodnia czerwca i poziomow troche (ale niewiele) wyzszych od 1,21.
  Tak mi wychodzi z moich prostych metod.

  pozdrawiam

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  Tak,żeby Waszmość oderwał się od tej polityki:
  "Panie Jacku ja sie ostatnio zastanawiałem,jak gów..any musi być w Polsce rynek skoro wszędzie teraz zapraszają Zaorskiego-każda GALA to zaorski i jego pierdy, co on ma do zaproponowania poza blużnierstwem i piep..eniem,że AT to syf ,nie wiem o co w tym wszystkim chodzi ale on jest chyba po to,żeby ludzie stracili swoje pieniądze bo innego powodu ja nie znam.To jakiś koń trojański polskiegorynku jest."

  No zgadnij Waszmość kogo ja tu cytuję?

 • guyfawkes13

  Zamieniam się w ucho

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13

  To DZOLKEW vel BAJKOLANDIAA itd.
  Wtopił szmal i się obraził na swojego guru.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Czyżby dzoklew?:))

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Mówiłem mu, żeby się wziął za uczciwą pracę...

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  A wracając do nurtującego Waszmość zagadnienia to nie słyszałem nigdy o tym,że Hitler był agentem amerykańskim ale czytałem,że Stalin był w czasach gruzińskich powiązany z frakcją Rockefelera ,a Kiereński z frakcją Rothschilda. Dla wyjaśnienia: pierwsza frakcja utożsamiana jest z USA, a druga z Anglią.

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  Hitler był natomiast zaraz po Wielkiej Wojnie agentem ówczesnej niemieckiej wojskówki.

 • dociekliwy54


  @podczaszy1
  "Dzisiaj mamy raczej nieudaną/ale poczekajmy/ próbę wejścia z powrotem do wybitego wczoraj trójkata pędzącego o którym wspominałem Panu w sobotę. "
  Zdaje si , że ten trójkąt jednak się spalił przez przekroczenie minimum z 8 V.

 • podczaszy1

  @ dociekliwy 54
  Zdaje się,że Pan mnie nie zrozumiał. Jeśli to trójkąt pędzący to E w nim to był wzrost od 08.05 do 14.05.

 • dociekliwy54

  @guyfawkes13
  "Mówiłem mu, żeby się wziął za uczciwą pracę... "
  To jednak jest okrutne ;).
  Wystarczy, żeby się trochę poduczył u jakiegoś zarabiającego.
  Bardziej poważnie, to myślę, że większość tracących po prostu za wysoko się lewaruje.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Wszędzie była ta sama metoda plasowania agentury.
  Przypuszczam, że ''brytyjskie'' było lewicowe SA, a ''amerykańskie'' prawicowe SS.:))
  Do Rosji poszedł Trocki, do Polski Hammerling, a do Niemiec Hitler.:))

  Jest ciekawe, że przed ''poważnymi ruchami'' pojawia się na scenie jakiś geopolityk, który potrafi wszystko naukowo wytłumaczyć. Hitlera w więzieniu uczył Haushoffer, co ma napisać w książce. Niestety, już się nie podzieli wrażeniami, ale za to natrafiamy na ślad jezuitów:))

  //Po wojnie Karl Haushofer był przesłuchiwany przez jezuitę Edmund A. Walsh w celu określenia, czy powinien on stanąć przed sądem w Norymberdze za zbrodnie wojenne. Zdaniem Walsha nie ciążyły na nim żadne zbrodnie wojenne. W dniu 10 marca 1946 w Pähl Haushofer popełnił wraz z żoną samobójstwo, zażywając truciznę//

  Świadkowie znikają przy końcu przedstawienia, choć taki np. brytyjski kontakt operacyjny Canaris mówgłby się przydać w negocjacjach.
  Niestety , 9 kwietnia 1945 roku,
  // tuż po godzinie 5:30, strażnicy SS rozebrali go do naga, zarzucili mu na szyję pętlę ze struny od fortepianu i dusili go powoli, by przedłużyć cierpienia.
  Według innych wersji powiesili go na żelaznej obroży zwisającej na łańcuchu z sufitu lub wieszali na jedwabnej lince[62].
  Po zdjęciu stryczka okazało się, że Canaris jeszcze żyje, powieszono go zatem ponownie. Następnie odcięto mu dłonie i stopy. Ciało spalono.
  //

 • guyfawkes13

  @Dociekliwy

  // większość tracących po prostu za wysoko się lewaruje.//

  U niego jest ten problem, że on sam nic nie widzi, i dlatego poszukuje ''widzącego'' guru.
  Niestety, tak się nie da.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Tzn. myślę, że ta barwna opowieść o straceniu szefa Abwehry, odcieciu stóp i rąk (ciekawe po co?), i spaleniu wszystkiego, raczej nie jest prawdziwa. Za dużo zawracania głowy i w ogóle za dużo wersji i całego zamieszania.

 • guyfawkes13

  @Dociekliwy

  //Hitler był natomiast zaraz po Wielkiej Wojnie agentem ówczesnej niemieckiej wojskówki.//

  To, że mówimy ''agentura'', nie oznacza, że przyjmjemy jakiś bezwarunkowy determinizm. Gry agenturalne bywają bardzo złożone i wielopiętrowe.

 • guyfawkes13

  @Dociekliwy

  Haushofer wygląda na zwolennika sojuszu z Brytanią.

  //Po ustanowieniu reżimu nazistowskiego, Haushofer pozostał w przyjaznych stosunkach z Rudolfem Hessem, który chronił Haushofera i jego żonę przed nazistami, ze względu na ich uprzedzenia rasowe (zgodnie z ich nomenklaturą pół-Żydówka). W latach międzywojennych Haushofer odegrał istotną rolę w przyłączeniu Japonii do państw Osi, działając zgodnie z założeniami swojej własnej książki Geopolityka Pacyfiku.//

 • dociekliwy54

  @podczaszy1
  "Zdaje się,że Pan mnie nie zrozumiał. Jeśli to trójkąt pędzący to E w nim to był wzrost od 08.05 do 14.05. "
  Ma Pan rację, to mogło być w grze. Ale ta fala od 23 I do 5III nie wyglądałaby atrakcyjnie jako abc. Skoro c krótsze od a, bo dalej niby nie mogło iść, to czemu jednak poszło dalej w części pędzącej trójkąta. Dla mnie niekonsekwencja.

 • podczaszy1

  Grający na BTC/USD zauważyli pewnie,że moja koncepcja spadku sprawdza się. Zmierzamy w kierunku 6250.

 • bajkolandiaa

  Trzeba przyznać,że prognozy pana WB i politykowanie na blogu sukcesywnie wygoniło stąd przez lata najbardziej wartościowe osoby,teraz pierdy polityczne 3 osób pewnie na etacie w urzędzie bo siedzą tutaj piątek świątek i niedziela od rana do wieczora.O przepraszam zapomniałem GEY13 czasami wklei zagranie na 0,1 lota na koncie demo,no i wieczny OCZEKUJĄCY zajęcia pozycji-ciągle na wszystko czeka i zawsze wszystko przeczeka ale limit wpisów wyrabia za stu.

 • bialek.wojciech

  Ciekawostka:

  logistyka.wnp.pl/centralny-port-komunikacyjny-doceniony-przez-generala-z-usa,322904_1_0_0.html

 • dociekliwy54

  @guyfawkes13
  Czy te teksty nie były czasem dedykowane Panu Podczaszy1?
  Przywołuje Pan nie moje słowa. Obawiam się również, że moja wiedza o III Rzeszy jest stosunkowo niewielka. Być może, że się Panom wciąłem w inna dyskusję, za co przepraszam.

 • podczaszy1

  @ dociekliwy 54
  No widzę/nie po raz pierwszy zresztą/,że zna się Pan na rzeczy. Trójka z 2650 do 2296 jest ładna ale faktycznie c w niej jest krótsze od a. Być może wytłumaczeniem jest tutaj poziom 2296, który jak Pan się pobawi Fibo na wykresie pomiędzy 2942,a 1253 to Panu da do myślenia.
  No ale proszę pamiętać także o pierwszym zaprezentowanym przeze mnie wariancie/zygzak/.
  Zresztą Panu nie muszę pisać,że wizje wizjami a gra grą, bo to Pan o tym pisał wcześniej ale coś czuję,że ten wariant trendu bocznego na wig-u 20 z którego wybijemy sie w dół może sie udać,

 • podczaszy1

  @ dzolkew
  Nie produkuj się tylko przyznaj się ile wtopiłeś.

 • guyfawkes13

  @WB

  Bartosiak narzeka, że obszar rdzeniowy Wisły - Warty jest źle skomunikowany i niespójny. 200-letnie zapóźnienia.
  No to oprócz CPK mają być mosty. 20 na początek.:))
  www.autocentrum.pl/newsy/newsy/mosty-powstanie-az-20-nowych-mostow-zobacz-gdzie/

 • bajkolandiaa

  9 tydzień ,Dax zostawi objęcie BESSY i teraz w końcu Zaorski znów zarobi miliony.

 • bajkolandiaa

  podczaszy1
  Grający na BTC/USD zauważyli pewnie,że moja koncepcja spadku sprawdza się. Zmierzamy w kierunku 6250.

  2018/05/24 14:58:13

  Myślę ,że Zaorski powinien sie z Tobą podzielić tymi 10 bankami zarobionymi na bitcoinie skoro wszystko podałeś na tacy.

 • bialek.wojciech

  @podczaszy1:
  "Grający na BTC/USD zauważyli pewnie,że moja koncepcja spadku sprawdza się. Zmierzamy w kierunku 6250."

  Cykl 10-tygodniowy na BTC/USD generował ostatnio dołki 16 lipca, 14 września, 12 listopada, 5 lutego i 6 kwietnia. Odległości pomiędzy dołkami to 60, 59, 85 i 60 dni. Średnia 66 daje następny dołek 11 czerwca, mediana 60 dni 5 czerwca.

 • podczaszy1

  @WB
  @ guyfawkes13

  Ponoć Żydzi,a konkretnie to Mossad zamierza właśnie przy tym porcie otworzyć swoja największą ekspozyturę poza granicami Izraela. Żądają ponoć dostępu do wszystkich informacji o pasażerach tego lotniska itd. Jak sądzę nie partycypują w żadnych kosztach budowy i utrzymania.

 • guyfawkes13

  @WB

  //Ciekawostka:
  logistyka.wnp.pl/centralny-port-komunikacyjny-doceniony-przez-generala-z-usa,322904_1_0_0.html //

  To jest ważne wsparcie, bo jeżeli CPK jest potrzebny do efektywnej obrony, to Niemcy nie mają jak sabotować jego budowy.
  Plus dla grupy rekonstrukcji historycznej Chjeno-Piasta.:))

 • bialek.wojciech

  @guyfawkes13:
  "Bartosiak narzeka, że obszar rdzeniowy Wisły - Warty jest źle skomunikowany i niespójny. 200-letnie zapóźnienia.
  No to oprócz CPK mają być mosty. 20 na początek.:))
  www.autocentrum.pl/newsy/newsy/mosty-powstanie-az-20-nowych-mostow-zobacz-gdzie/"

  Przydałaby się jeszcze kontrola dorzecza Łaby:

  upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0b/Elbe_basin.png

  I tak właśnie stałem się autorem koncepcji Czwórmorza. Ktoś mnie przebije?

 • guyfawkes13

  @WB

  //Przydałaby się jeszcze kontrola dorzecza Łaby:
  upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0b/Elbe_basin.png
  I tak właśnie stałem się autorem koncepcji Czwórmorza. Ktoś mnie przebije? //

  To by rozwiązało problem cieśnin duńskich.:))

 • lastkura

  Panie Białek . Zamiast wymyślać bajki o Czwórmorzu kup pan sobie podręcznik z analizy spektralnej i trochę się naucz matematyki.

 • bialek.wojciech

  @guyfawkes13:
  "To by rozwiązało problem cieśnin duńskich.:))"

  Dwa cykle wstecz Obodrytom prawie się udało:

  img00.deviantart.net/6a79/i/2018/118/b/6/slavic_expansion_by_arminius1871-dca262u.png

  Ale Cesarstwo broniło Limes Sorabicus:

  pl.wikipedia.org/wiki/Limes_Sorabicus

  ... zawzięcie i trwałe zdobycie wyjścia na Morze Północne czyli portu w Hamburgu się nie udało:

  "W 983 roku miał miejsce wspólny atak obodrycko-wielecki na terytoria niemieckie. Obodryci pod wodzą Mściwoja zdobyli i spalili Hamburg, zaś Wieleci Hobolin i Brandenburg. Ostatecznie wojska słowiańskie zostały powstrzymane w bitwie nad rzeką Tangerą[6]. Rok później Mściwoj wraz z władcami Czech i Polski Bolesławem II i Mieszkiem I uczestniczył w zjeździe wielmożów niemieckich popierających starania o tron Henryka II Kłótnika, który odbył się w Kwedlinburgu[7]."

  Może w obecnym cyklu? ;)

 • bialek.wojciech

  Ale nie można powiedzieć, że Obodryci nie próbowali się przebić:

  "Obodrzyce zajmowali i łupili Hamburg sześć razy."

  superhistoria.pl/sredniowiecze/slowianie/22023/Slowianie-zdobywcy-Polabianie-na-zachodzie-i-polnocy-Europy.html

 • bialek.wojciech

  Przydałby nam się korytarz do Hamburga, by nie powtarzały się irytujące sytuacje taka jak ta:

  "Niemiecka policja zatrzymała konwój z czołgami z Polski"

  fakty.interia.pl/wideo/video,vId,2453951

 • seville1

  nordnorge

  A czy nie zaskoczylo by wszystkich, gdybysmy zaczeli od wczorajszego dolka prawe ramie, tak do ostatniego tygodnia czerwca i poziomow troche (ale niewiele) wyzszych od 1,21.
  Tak mi wychodzi z moich prostych metod.
  ----------------------------------------------------------------------------------------

  Jak pisałem wcześniej punkt "G" na ojrówie znajduje się na 1.760. W tej chwili ojrówa kręci biodrami, zachęca do podrywu, ale dopóki nie znajdzie wielu adoratorów nie ma szans szczytować. No cóż, kiedyś piękna dama, dziś przypomina tirówkę z petem w gębie, na którą mało kto patrzy. Opadł puder, opadł róż, został tylko plastik. Czy z obecnego poziomu możliwy jest atak na 1.21? Wydaje mnie się, że tak wysoko jeszcze nie, ale ojrówka może sobie pobrykać w okolicach 1.9. Warunek konieczny - najpierw przebicie 1.76, póżniej 1.9 i dopiero 1.21. Szczyty jednak chyba trochę później i z niższego poziomu.

 • guyfawkes13

  @WB

  Nooo rozwiązaniem mogłyby być jeszcze szlaki eksterytorialne przez Niemcy. Why not?:))

 • lastkura

  Celem w naukach społecznych jest redukcja dowolności w opisie. Dlatego JA zarabiam na opcjach na obligacje ,wam pozostaje tworzenie bajek.

 • guyfawkes13

  @Seville

  Chyba kolega ma za dużą wyobraźnię w związku z ojro.
  Dla mnie ten poziom jest dobry na korektę. Tak właśnie mówiłem: DX.F około 94. Jest ? Jest, krecha jak byk.
  Ojro nieco poniżej zniesienia 38%. Jest? Jest. My Friend 007 może potwierdzić, że tak miało być. To po co przepłacać?

 • lastkura

  Rośnij mój jenie . Pokaż im drugą Japonię. Ideał pierwszy z 6-7 listopada 2017.

 • bialek.wojciech

  "Jeśli chodzi o nasz rynek to patrzę się na złoto:

  stooq.pl/q/?s=gc.f&d=20180523&c=1y&t=c&a=lg&r=wig20

  Z punktu widzenia cyklu 20-tygodniowego złoto powinno obecnie poszukiwać takiego dołka jak ten z grudnia i lipca ub. r. Jeśli go znajdzie to powinno wykonać ruch podobny do tych grudzień 2017-styczeń 2018 i lipiec-wrzesień 2017. Wtedy WIG-u powinien wykonać ruch taki jak te z grudnia 2017-stycznia 2018 i lipca-sierpnia 2017.

  Ten scenariusz sugeruje około lipcowy szczyt WIG-u 20 ( i złota) w ramach cyklu 20-tygodniowego.

  Howgh! ;)"

  Złoto dziś walczy:

  stooq.pl/q/?s=xauusd

 • olejgujnar

  @tmoore

  Bardzo dobre, chlodne wnioski.
  Ja bym jeszcze dla katastrofistow dorzucil, zeby sie przyjrzeli sytuacji innych panstw.
  Niemcy - mega uzaleznione od eksportu, co przy rozpadajacej sie Unii i upadku Euro bedzie mega balastem, stare spoleczenstwo, problem przygarnietych dzikich.
  Reszta Europy Zachodniej to juz zupelny rozklad.
  Rosja - bardzo slaba gospodarka, fatalna demografia.
  Ukraina - w rozpadzie.
  Turcja - bankrut.
  Izrael - fatalne polozenie, to panstwo nie ma przyszlosci.

  My tymczasem mamy dosc mlode, dobrze wyksztalcone i pracowite spoleczenstwo, nie nawpuszczalismy dzikich, demografia nie jest tragiczna (i np w przeciwienstwie do Izraela mamy niewykorzystane rezerwy polonii). Problemem jest brak technologii i slabosc przemyslu i to trzeba nadganiac, ale moim zdaniem czas dziala na nasza korzysc, w przeciwienstwie do pozostalych. Moim zdaniem Polska ma duza szanse wyjsc na przetasowaniu porzadku swiatowego bardzo dobrze, ale oczywiscie trzeba to madrze rozegrac.

  I moim zdaniem to jest jeden z powodow atakow na Polske, my nie mamy wielkich problemow ktore nam ciaza i inni staraja sie nas oslabic, wiedzac ze idzie nowe rozdanie.

 • bialek.wojciech

  "Dwa cykle wstecz Obodrytom prawie się udało:

  img00.deviantart.net/6a79/i/2018/118/b/6/slavic_expansion_by_arminius1871-dca262u.png"

  Powiedzmy sobie szczerze. Chrzest Polski uratował Cesarstwo:

  "963967

  Wojna przeciwko Polanom; sprzymierzeni z Wolinianami Wieleci najeżdżają ziemie Piastów. Dwie pierwsze wyprawy zakończyły się sukcesem, natomiast w trzeciej ponieśli druzgocącą klęskę.

  954967
  Cesarz Otton I prowadzi wojnę przeciwko Wieletom i Obodrzytom. W bitwie pod Rzeknicą zwyciężył cesarz."

  pl.wikipedia.org/wiki/Wieleci

  "Szczegółowa analiza źródeł doprowadziła Łowmiańskiego i Labudę do wniosku, że w latach sześćdziesiątych X wieku Mieszko nie walczył z Niemcami, ale z zamieszkującymi północne Połabie Wieletami. Konflikt toczył się o Pomorze Zachodnie, a Wieleci zawarli przeciwko Polanom sojusz z Czechami[27].

  Od połowy X wieku Wieleci dokonywali łupieżczych najazdów na Saksonię. W wyprawach odwetowych dwukrotnie wziął osobiście udział Otton I. Wykorzystując tę sytuację Mieszko zaatakował Wieletów od wschodu. Jednak, gdy w roku 961 Otton wyruszył z większością wojsk na wyprawę do Italii po koronę cesarską, Wieleci skoncentrowali się na walce z Polanami i pozyskali sojusznika w Wichmanie renegacie saskim, spokrewnionym z najbardziej wpływowymi rodami niemieckimi. Wichman dążył do obalenia księcia saskiego Hermanna Billunga[27].

  Wieleci wsparci przez Wichmana i Czechów, dwukrotnie pokonali Mieszka zabili mu brata i zdobyli ogromne łupy. Klęska Polan spowodowała, że Mieszko znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Rozpoczął więc rozmowy, których celem było osłabienie Wieletów poprzez zerwanie ich koalicji z Czechami[27].

  Książę Polan uzyskał poparcie cesarza niemieckiego. Otton I liczył na siłę wojskową Mieszka w walce z Wichmanem i Wieletami oraz pacyfikację północno-wschodniej granicy Rzeszy. W tych okolicznościach, pod protektoratem cesarza, doszło do zawarcia przymierza polańsko-czeskiego, którego elementem i gwarancją było małżeństwo Mieszka z córką Bolesława I Srogiego, Dobrawą[27]."

  pl.wikipedia.org/wiki/Chrzest_Polski#Sytuacja_polityczna

 • guyfawkes13

  @Seville

  Tu jest wzmiankowany DX.F
  invst.ly/7jn0c
  Tu jest odjeżdżające ojro po lekkim naruszeniu 38%. Chodzi o regulaminowe dotknięcia tego, co trzeba.
  fxpro.ctrader.com/c/wdQ6n
  Tu jest USD/PLN, który doszedł do żółtej strefy:
  fxpro.ctrader.com/c/JdQ6n

 • red.007

  @WB
  Też obserwuję złoto.
  Jeszcze ciekawiej może być na srebrze i interesowało mnie czy zejdziemy poniżej 16,jak na razie się broni.Pokonanie 17-17,5 daje ciekawe północne perspektywy w dłuższym terminie.
  stooq.pl/q/?s=xagusd&c=3y&t=c&a=ln&b=1

 • bialek.wojciech

  "Powiedzmy sobie szczerze. Chrzest Polski uratował Cesarstwo:"

  Zresztą to była większa akcja:

  "Za panowania Ottona I Wielkiego zostały utworzone w Danii trzy biskupstwa: Szlezwik, Ripen i Aarhus. Harald Sinozęby przyjął chrzest w 965 roku. Duńscy biskupi zostali sufraganami hamburskiego arcybiskupa i zarazem członkami Kościoła w Cesarstwie."

  Zresztą bardzo skuteczna:

  "11601163
  Wieleci pokonani zostają ostatecznie przez sprzymierzonego z Danią Henryka Lwa."

 • guyfawkes13

  @WB

  //Książę Polan uzyskał poparcie cesarza niemieckiego. Otton I liczył na siłę wojskową Mieszka w walce z Wichmanem i Wieletami oraz pacyfikację północno-wschodniej granicy Rzeszy. W tych okolicznościach, pod protektoratem cesarza, doszło do zawarcia przymierza polańsko-czeskiego, którego elementem i gwarancją było małżeństwo Mieszka z córką Bolesława I Srogiego, Dobrawą[27]//

  Czyli nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Mieszko się ustatkował i państwo też.:))

 • seville1

  @guyfawkes13

  Chyba kolega ma za dużą wyobraźnię w związku z ojro.
  Dla mnie ten poziom jest dobry na korektę. Tak właśnie mówiłem: DX.F około 94. Jest ? Jest, krecha jak byk.
  Ojro nieco poniżej zniesienia 38%. Jest? Jest. My Friend 007 może potwierdzić, że tak miało być. To po co przepłacać?
  -----------------------------------------------------------------------------
  Można widzieć to samo, ale nie tak samo, to rzeczywiście kwestia wyobraźni, na całe szczęście każdy z nas ma inną, bo w innym przypadku brzydkie zawsze byłyby tylko
  brzydkie, a ładne - ładne, smutne i niesprawiedliwe:) Do tej pory było bardzo łatwo na ojro, ale to się kończy, pytanie podstawowe o czas i poziom korekty, poszczególne przystanki i warunki spełnienia powyższych. Przedstawiłem prostą rzecz, poziom ten powoduje to, poziom tamten, powoduje to, po co komplikować coś, co jest proste? Trend silny, ale korekty będą niszczące, zresztą można postawić proste pytanie, czy to co widzimy od 2 dni to poczatek tworzenia mocnej korekty, czy tylko krótki przystanek i jazda na 1.5? Trafna odpowiedź, walizki szmalu, błąd - hm?

  PS. Życzę wszystkim dotrwania w całość do przystanku na dworcu głównym, gdzie wymienicie dulary 1 na jeden w stosunku z ojrzycą:)) Powodzenia.

 • lastkura

  Oblicz zmienność i ryzyko decyzji prezydenta Trumpa . Nieobliczalne.

 • bialek.wojciech

  @guyfawkes13:
  "Czyli nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Mieszko się ustatkował i państwo też.:))"

  No niestety za cenę germanizacji dużej liczny naszych, które to biedaki do tej pory żyją jako NRD-owcy:

  oi68.tinypic.com/6enpso.jpg

 • guyfawkes13

  @Seville

  Ja myślę, że moglibyśmy stąd pójść po prostu na one.tweny

 • guyfawkes13

  @WB

  No niestety, niedobrzy chłopcy to byli. Wtedy Pomorze (zachodnie) było najbogatszą dzielnicą i nam na tym zależało, a w dodatku Niemcy pomogli nam przyłączyć Małopolskę i Śląsk, nawet momentami zbrojnie przeciw Czechom. Na wszystko byliśmy za krótcy.

 • guyfawkes13

  @Seville

  Nooo robi się brzydko, jeszcze poczekam trochę...

 • seville1

  @lastkura
  Oblicz zmienność i ryzyko decyzji prezydenta Trumpa . Nieobliczalne.
  -------------------------------------------------------------------
  Panie kura, musi pan najpierw zrozumieć prostą rzecz, to ogólna sytuacja stworzyła Trumpa, nie Trump sytuację. Pan analizuj otoczenie, a nie buty i krawaty Donalda.

 • guyfawkes13

  @Seville

  //...ogólna sytuacja...//

  A kiedyś wydawało się, że Trumpa stworzył Pan Bóg.:)))

 • seville1

  guyfawkes13
  @Seville

  Nooo robi się brzydko, jeszcze poczekam trochę...
  -----------------------------------------------------------------------
  I to jest to właśnie o czym mówię. Do tej pory było łatwo, teraz każdy przystanek będzie wzbudzał wątpliwości i pewną niemoc decyzyjną, czy to tylko na krótko przystanek, czy duże odbicie? Przecież jakieś korekty musza być. Posługujący się tylko AT widzą np. że zrealzowany został wczoraj chłop z ramionami i to powinno przynieść odbicie o zasięgu wynikającym z tego typu formacji. Może tak, może nie, ja wolę trzymać się swojego, dlatego wyznaczam jeden punkt kluczowy, którego trwałe przebicie powoduje moją reakcję. Co robię teraz? Tylko DAX, walutom daję wolną rękę, nie mam żadnej pozycji.

 • lastkura

  W końcu ma pan szansę na zrozumienie ,że należy analizować wielkości bezwymiarowe a nie ich interpretację fizyczną .

 • seville1

  @lastkura
  W końcu ma pan szansę na zrozumienie ,że należy analizować wielkości bezwymiarowe a nie ich interpretację fizyczną .

  ------------------------------------------------------------------------------------------
  Mnie jako pazernego cinkciarza interesują tylko pieniądze, te pańskie analizy, to ile dają pipsów na miesiąc? Pan nie potrafisz przewidzieć kolejnego tweeta Trumpa, a chcesz zostać cinkciarzem. To trudne będzie, ale trzymam kciuki.

 • guyfawkes13

  @Seville

  Na razie czekam na to ojro...zobaczymy jutro.

 • seville1

  @ guyfawkes13
  @Seville

  Na razie czekam na to ojro...zobaczymy jutro.
  --------------------------------------------------------
  To chyba jedyna rozsądna decyzja, jesteśmy w martwym polu, trzeba czasami odpocząć. Tyle samo przemawia za korektą, co przeciw, nie ma w tej chwili mocnych argumentów żadna ze stron, chyba że do kogoś przemawiają podejrzane dywerygencje na RSI, dla mnie to za mało.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Piękna opowieść o gospodarce dawnej Polski:
  stalagmit.szkolanawigatorow.pl/gospodarka-dawnej-polski-u-szczytu-potegi-xvi-xvii-w

  Co ciekawe, ''Kupcy z Gdańska skupowali zboże na jarmarkach, bądź bezpośrednio u właścicieli ziemskich, kontraktując plony jeszcze przed ich zebraniem. Rozwinęła się spekulacja na zbożu i jego cenach, identyczna co do zasad, jak spekulacja giełdowa.''

  To może była też jakaś analiza techniczna (świecowa?), wcześniejsza niż w Japonii?:))

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Jeżeli już w XVII wieku była spekulacja na kontraktach, to giełda jest naszym narodowym sportem, nie sądzisz Waszmość?
  Mówiłem, że genow się nie wypali nawet żelazem.:)))

  A swoją drogą jak mało wiemy o tym ogromnym bogactwie...

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Oczywiście mogę się mylić co do tych szans naszych przed wojną zależnych od tego, kto wygra wojnęhegemoniczną, ale niewątpliwie pod powierzchnią walki ideologicznej w II RP jest ścieranie się opcji brytyjskiej i amerykańskiej...

  A skoro Walery Sławek popełnił samobójstwo w przededniu gwarancji brytyjskich, to może jednak była jeszcze jakaś możliwość... cień możliwości.

 • tmoore

  @podczaszy- Dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedż.
  Ta teza,że Obóz w Auschwitz za fikcyjny dług w wysokości 1 bln złotych jest interesująca.
  Jest taka bajka - zanim muzułmanie opanowali wschód : Hodża Nasreddin kupował barana - ie kosztuje zapytał - 100 dirhemów usłyszał od sprzedawcy- mówisz 100 abym dał Ci 80 -masz 60 - i dał mu 20 - i do tej maxymy sprowadza się myślenie transakcyjne - chodzi o 200 miliardów USD płatne w ratach np. przez 10 lat - tak jak obligacje USD - ostatnia transakcja kupna innego kraju to Alaska od cara Rosji, sądzę, że Pan Lastkura dla ćwiczenia intelektualnego jest w stanie wyliczyć czy Alaska w stosunku do inflacji i gruntu oraz atrakcyjności inwestycji nie daje podobnej ceny?

 • tmoore

  @WB : Ciekawe to wszystko, ale nie na moją głowę chyba.
  Pan oczywiście raczy żartować--z tą głową-to Pan może wszystko ale są tylko 3 rzeczy istotne - do analizy i rzeczywiście niktnie może wszystkiego..
  1. W Europie - chodzi mi o Eurozonę liczą się tylko 2 kraje - Włochy - bo mają władzę nad jej likwidacją - przecież nie muszę tego uzasadniać i (wiem, że nie należy :)) i Polska bo bez jej udziału nie powstanie nowa waluta, która oprócz krajów nordyckich obejmie PUR a więc odtworzy marzenie Ottona III - Italia -Frakofonia - Sklawinia-Germania.
  2.Skoro dzisiaj ma Pan czas na pogaduchy - to znaczy,że trend jest wyznaczony chociaż na tydzień..
  3. Dzialalność Francji ma taki sam skutek sprawczy jak taniec szamana np. Przybądź mi Bizonie..
  4. Oczywiście xx..rump na tym gra..ale to jest pitu pitu... dla leszczy
  Fakty: tzw arabska wiosna zniszczyła wszystkie granice pomiędzy UE a tzw Południem Świata - kryzys emigracyjny wyłącza UE na dekady - oczywiście nie od jutra.. ale np za 15 lat...kiedy dojrzeje 1 pokolenie emigrantów ...
  5. Francja ma taki sam czynnik sprawczy jak RP przed II WW... albo gorzej my dokonaliśmy złego wyboru oni teraz nie mają żadnego..karta bita
  6. Znalazł Pan analogię pomiędzy wzrostami krajów wiodących- rdzeniowych a półperyferyjnych i napisał pan o tym. Było to i jest ważne, ponieważ przykrył pan to facjecjami o Obodrytach i Wieletach..
  7. To co się dzieje na giełdach to czysta psychologia albo odwrotna reakcja - jutro powrócę do źródeł i poczytam charkterysykę fal wg. Komara ---założę się że czytaliśmy Komara prawie jednoczasowo
  8. Doskonale Pan wie, że zmienia się sposób analizy ekonomii na geo-ekonomię --czasy ekonomii z założeniem jednego źródła prawa i zasad mijają ..już to mówiłem siedzimy na kawie w Wiedniu - wydaje nam się,że to jest 188coś tam, ale..po przełomie technologicznym i cywilizacyjnym mamy funkcję lambda ...przyśpieszającą zdarzenia .. nie chcę się chwalić ale zarówna ja jak i inny normalny facet zakończyłby by sprawę z panią Tańską przy taki nakładzie środków finansowych w tydzień.. pewnie Pan Last kura jest to w stanie obliczyć .. z drugiej strony w Banku ma pan nie tylko last last też firstkury - kończąc, ta lambda daję funkcję przyśpieszenia wszystkiego.. jedzenia, myślenia, strzelania- czytając Prusa, Balzaca i Prousta oceniam to na 6x..czyli 1914-1880=24/6= 6 dlaczego 6 ? bo nie mam narzędzi obliczeniowych a retrospektywnie trudno mi sobie wyobrazić armageddon za 2 lata..

 • ml.36

  @WB
  Czy udało się Panu sensownie poukładać DAX-a w czasie?

 • lastkura

  Każdy bulioner kocha ostatecznie pieniądze a nie swoją trzecią żonę . Fire and fury już 8 sierpnia . To hipoteza last kury odnośnie programu America first. Nie jest to biblijna wiara ,ale matematyka przez duże M .

 • seville1

  @lastkura
  Każdy bulioner kocha ostatecznie pieniądze a nie swoją trzecią żonę
  ---------------------------------------------------------------------------------------------
  Niby kura przodownik na fermie, a nie wie, że światem nie rządzą pieniądze tylko libido np. pod postacią cieknącego kranu. Co za drobiowa hipokryzja!

 • lastkura

  Jak widzę te ręczne manipulacje na wigu 20 to cena 20 groszy jako docelowa wcale nie wydaje mi się zawyżona.

 • bedrop

  @lastkura

  Mnie wychodzi, że lokalny dołek będzie około poniedziałku, może dziś a nie wczoraj 24 maja. Proszę zweryfikować sobie z ropą według 2008, która idzie w dół od kilku dni i przez najbliższe dni.

  Ogólnie tak czy siak zgadzam się z Panem i Pana poglądami, jednak sugerowałabym mniej złośliwości i krytyki do innych osób na tych blogu. Wpłynie to na jakość dyskusji. Jeśli ktoś się pomylił, to przecież sam to wie :)

  Pozdrawiam serdecznie :)

 • bedrop

  Chodzi=ło mi o lokalny dołek w USA na SP500

 • guyfawkes13

  @Ewiggin

  Lepszy jest koncert życzeń niż koncert mocarstw.
  Tu masz odpowiedź na swój projekt sojuszu polsko-francuskiego:
  forsal.pl/swiat/rosja/artykuly/1125333,macron-chce-sojuszu-z-kremlem-francja-i-rosja-maja-wiele-wspolnych-interesow.html

  Po rozbiorach jesteśmy na to zbyt małym państwem.
  Ale trzeba odróżnić dwa warianty: 1.sojusz z koalicją francusko-rosyjską i 2.sojusz z koalicją francusko-rosyjską. Są jeszcze podwarianty zależne od pozycji Niemiec.

  Najgorszy jest sojusz tylko francusko-niemiecki, bo wtedy Francuzi dostają strefę na południu, a Niemcy w Mitteleuropie i nas spokojnie wchłaniają.

  Historycznie była polska opcja na sojusz francusko-rosyjski, np. A. J. Czartoryskiego czy R. Dmowskiego. I to ma jakiś sens, bo niemiecki Drang nach Osten jest wtedy temperowany przez Francję popieraną przez Rosję. Tylko trzeba się wtedy ułożyć z Rosją.

  Ale na razie, ''dopóki nie padnie salwa'' (roszczenia), udajemy, że istnieje Atlantyda i system bezpieczeństwa. Nie zauważamy, że sprawa Iranu służy do wyizolowania naszego głównego ''sojusznika''. To już kolejna przegrana amerykańska rozgrywka.

  Spotkałem się z opinią, że żydowskie roszczenia są głównie potencjalnym szantażem niszczącym na wypadek, gdybyśmy chcieli odwrócić sojusze. Odwróceie sojuszy w naszej sytuacji jest pierwszym postulatem przychodzącym do głowy, kiedy się zobaczy, jakie chmury burzowe zbierają się nad nami. Trzeba się zawczasu przygotować na perspektywę ostatecznego wypchnięcia Kartagińczyków z Europy.
  Kiedy transatlantyk zaczyna nabierać wody, trzeba się oddalić, żeby nie zostać wciągniętym na dno przez wir wodny.

 • guyfawkes13

  Pomyłka, te dwa warianty to:
  1. sojusz z koalicją francusko-rosyjską
  2. sojusz z koalicją francusko-niemiecką.

 • lastkura

  W fizyce precyzyjne są lokalne pomiary a nie długoterminowe perspektywy. W naukach społecznych krótkoterminowe prognozy są wyjątkowo trudne .Trzeba jasno powiedzieć 2000-2009 to była tylko korekta w fali czwartej i to co nas czeka po zakończeniu fali piątej od 1932 roku przekracza jakiekolwiek wyobrażenia . First America to będzie dramat wszystkich.

 • guyfawkes13

  No i orientacja na Rosję ze strony Francji, to jest ''oczywista oczywistość''. Mikron czy Le Pen - bez różnicy.

 • guyfawkes13

  @Seville

  Acha, trzeba w końcu kupić to jewro.:))

 • red.007

  @ guyfawkes13
  Słusznie,powinien iść w górę i przejść punkt G @seville1.

 • guyfawkes13

  @007

  //...przejść punkt G @seville1//

  Obawiam się, że Seville się rozczaruje i będzie musiał zadowolić się własnym punktem G :))

 • guyfawkes13

  @007

  //...przejść punkt G @seville1//

  Obawiam się, że Seville się rozczaruje i będzie musiał zadowolić się własnym punktem G :))

 • seville1

  guyfawkes13
  @007

  //...przejść punkt G @seville1//

  Obawiam się, że Seville się rozczaruje i będzie musiał zadowolić się własnym punktem G :))
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Czasy są cokolwiek trudne już dawno postawiłem na samowystarczalność wszelaką :))

 • guyfawkes13

  @Seville

  Nooo, może czasy nie są aż tak trudne, comme on.
  Ale dalej nie ma zbyt ładnego obrazka do zajęcia pozycji[sic!].

 • seville1

  guyfawkes13
  @Seville

  Nooo, może czasy nie są aż tak trudne, comme on.
  Ale dalej nie ma zbyt ładnego obrazka do zajęcia pozycji[sic!].
  -------------------------------------------------------------------------------------
  Knują, coś długo wysiadują, wczoraj byli blisko "G", ale oziębli, może dzisiaj dostaną trochę niebieskich pastylek od ojrzycy to się dźwigną. Ostanie wzrosty DXY na dniówce wyglądają trochę na ściemę, więc nie pozostaje nic innego, jeśli ktoś lubi, jak tylko skubać o określonych godzinach na waciki.

 • lastkura

  Zasadniczą sprawą na giełdzie jest wiedza kiedy jest trend boczny a kiedy rozpoczyna się impuls . Dlatego ślepa kura w najlepszym wypadku ma na waciki .

 • seville1

  lastkura 2018
  Zasadniczą sprawą na giełdzie jest wiedza kiedy jest trend boczny a kiedy rozpoczyna się impuls . Dlatego ślepa kura w najlepszym wypadku ma na waciki .
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Jestem wstrząśnięty, jeśli to prawda:))

 • andrzej_stefaniak

  Teraz patrzymy na to ryzyka:

  acemarketu.com/?p=293606

 • ewiggin

  @lastkura
  " Fire and fury już 8 sierpnia . To hipoteza last kury odnośnie programu America first. Nie jest to biblijna wiara ,ale matematyka przez duże M ."

  - Coraz bardziej widać, że Twoje metody są g. warte... przez duże G.
 • ewiggin

  @guyfawkes
  Sojusz francusko-rosyjski to nic dziwnego ani nowego. Ja nie mówiłem o współpracy polsko-francuskiej w sensie dużej, geopolitycznej gry bo jesteśmy na to za słabi i Francja musi opierać się przeciw Niemcom na Rosji.
  Ja mówię o współpracy polsko-francuskiej w zamkniętym kręgu krajów UE. Tutaj też odbywa się wewnętrzne równoważenie systemu

 • seville1

  Jeśli ojrzycę tarmoszą za włosy tak jak 22.05. to mamy raz w lewo, raz w prawo, a w poniedziałek porzucą samą w krzakach. No to gramy panie kura, lepszy wacik w garści niż, ślepa kura w płocie.

 • konsultant121

  Fajnie poczytac zgodne komentarze o kupnie Ojro:) i o PKOBP:))

 • red.007

  @konsultant121
  "Fajnie poczytac zgodne komentarze o kupnie Ojro:)"

  Właśnie o takie wykończenie chodziło.
  Gdybym miał dolary,to zacząłbym je sprzedawać.
  Powstały trójkąty ukośne kończące,które kończą spadki i wzrosty.
  stooq.pl/q/?s=eurusd&c=1m&t=c&a=ln&b=1
  stooq.pl/q/?s=usdpln&c=1m&t=c&a=ln&b=1

 • konsultant121

  Dziekuje za dobre rady. U mnie kury wysiaduja long-term.Ojro moze jeszcze jakies ramie zrobi przez collapsem:))

 • red.007

  @konsultant121
  To nie była rada,mówiłem o sobie.

 • seville1

  Stooq w tej chwili pokazuje, że ojro już nie ma :))

 • guyfawkes13

  @Ewiggin

  //Ja mówię o współpracy polsko-francuskiej w zamkniętym kręgu krajów UE//

  To ja po to się męczyłem z wyjaśnianiem konfliktów w II RP przez pryzmat wojny hegemonicznej, żebyś teraz mówił o zamkniętych kręgach w euro widmie ?:)))
  Tak jak na giełdzie (patrz: ojro), w polityce decydujący jest duży obrazek (i interwał).
  UE już nie ma, poza jakimś atawistycznym śmiesznym rytuałem.
  Koncert mocarstw, nie koncert życzeń.

 • guyfawkes13

  @Seville

  Ojro nie daje szans, nie ustawia się (do kupna), zawsze coś brakuje.
  Na PLN mam jeszcze ostatnią kreskę:
  fxpro.ctrader.com/c/MlQ6n

 • seville1

  Kreska jest rzeczywiście ważna, ale ważniejsza na 3,78. Pierwsza już blisko, ale patrząc na to co się dzieje, jak ładnie rozmiękczają oscylatory, to ta druga powinna raczej dopiero dulara schłodzić. Na orzełku polskim 3.78 to ok. 1.15 na ojrzycy, stąd powinien iść mocny strzał korekcyjny.
  PS. Nie pomacają punktu "G", nie ma zabawy, znowu nudna jazda na dół i żmudne liczenie forsy po nocach. Może wezmę lastkurę do liczenia, zapłacę mu godziwą dniówkę ;))

 • guyfawkes13

  @007

  //Gdybym miał dolary,to zacząłbym je sprzedawać.//

  No nieee wiem, trzeba się będzie temu przyjrzeć w weekend, bo ostanio trochę mało spałem. Kreski coś nie trzymają...:))

  invst.ly/7k03m
  invst.ly/7k03r

 • andrzej_stefaniak

  Wysadzają kolejne kraje:

  acemarketu.com/?p=293685

 • guyfawkes13

  @Seville

  // 1.15 na ojrzycy, stąd powinien iść mocny strzał korekcyjny.//

  To jest możliwe zakończenie pewnej sekwencji, 50% zniesienia, nawet mam to zaznaczone pionową kreską dawną uznaną, ale żeby tak jednym durchführungiem ?:))

 • guyfawkes13

  @Sevilla

  Oto stosowny obrazek:
  fxpro.ctrader.com/c/GuQ6n

 • red.007

  @guyfawkes13
  Eee,no ja też nie wiem.:)))
  Rozważaliśmy ostatnio co by było gdyby dolar przekroczył 3,70.
  Optowałem,że nie przejdzie.Jak przejdzie to uważam,cytując klasyka,że będzie to masaż stopów (3,72-3,73),przy S-kach wziętych na górce 23 maja.

 • guyfawkes13

  @Andrzej_Stefaniak

  Ma Pan Recht. Imperium (rotszyldownia) kontratakuje.

  @Seville

  To się może skończyć poważniej niż się spodziewaliśmy. Ostatnio hiszpańskie gazety chwaliły grupę rekonstrukcji historycznej rządu Chjeno-Piasta za zatrzymanie katastrofy demograficznej. Oni mają jeszcze większy problem.

  @Ewiggin

  No widzisz, dekompozycja (krążącego nad Europą) ojro widma postępuje.
  Wszyscy teraz zastanawiają się co zrobić na wypadek ostatecznego kolapsu fiat money. Czarodziej Carney proponuje wykreować[Sic!] kryptofunta i założyć wszystkim brytyjczykom stosowne rachunki w Bank of Rotshild, zwanym początkowo w ramach maskirowki Bank of England, żeby mieli czym płacić, jak już spalą wszystkie papierowe funty.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  British Pound Sterling.
  Chyba szybko zbliża się siurpryza, że funt nie jest wart nawet funta kłaków.:))
  Ale i tak w wyniku Brexitu będzie lepszy niż ojro chyba?

 • seville1

  guyfawkes13
  @Seville

  // 1.15 na ojrzycy, stąd powinien iść mocny strzał korekcyjny.//

  To jest możliwe zakończenie pewnej sekwencji, 50% zniesienia, nawet mam to zaznaczone pionową kreską dawną uznaną, ale żeby tak jednym durchführungiem ?:))
  ------------------------------------------------------------------------------------------
  Niczego nie wykluczam, na Arce Noego mało miejsca i nie wszystkie potopione kraje się tam zmieszczą, stąd taka katarakta na ojro jest możliwa. Z drugiej strony mój cinkciarski czuj podpowiada, że tak wielki ruch nie może się odbyć bez zaproszenia większego stada leszczy, jako utrwalaczy władzy Kinga$. Teraz zarobiła szpica, grubasy i inne oblechy, spóźnialscy dołączają w biegu, ale śmietany całej już nie spiją (zarobią, ale będą mieli kaca, że mogli więcej, a to urobiony i gotowy materiał, żeby dać im szansę na kolejną jazdę), dlatego będąc oblechem, dałbym szansę całej ławicy przyłączyć się do żerowiska. Jak to zrobić? Ugnieść cienkie dno, podbić w okolice 1.2 i znowu zacząć spuszczać. Ja osobiście uwielbiam takie ruchy, bo dają super okazje do podwajania szmalu na z góry rozgryzionym ruchu. Czy tak będzie? Nie wiem, mam swoje punkty "G" i tylko o nie dbam i dopieszczam, na resztę tego cyrku jestem za głupi : )

  PS. Obecny kanał powinien zrobić jakiś ząbek, ale może być tak, że mój punkt "G' ma mnie zwyczajnie w d..ie :))

 • konsultant121

  SWIG80 pokazuje kierunek kogutom i ślepym kurom. Jest najniżej od roku.
  Panowie i Panie, wstępujcie do Obrony Terytorialnej. Są wakaty w wielu brygadach. Brakuje chętnych.

 • podczaszy1

  Moja koncepcja ewentualnej bessy opiera się na założeniu,że wzrosty od czerwca 2016 roku są kontynuacją hossy 2009-2011tyle,że tym razem są bardzo krótkie i czasowo i punktowo.
  2017/03/30 10:49:21

 • mzamojsk

  Jesli chodzi o analogie do ostatniej bessy to jestesmy w okolicy 15-16.12.2014
  Czyli dzis lub raczej w poniedzialek powinien byc krotkoterminowy dolek.

  Roznica bedzie taka, ze tym razem (zasada zmiennosci:) ) odreagowanie bedzie krotkie i w wakacje zacznie sie regularna bessa. Analogia z 2000 nadal w grze

 • carrie-anne.moss

  @007
  Gdybym miał dolary,to zacząłbym je sprzedawać.

  A ja kupiłam, a potem sprzedałam. I tak w kółko Macieju zbieram żetony. :-)

 • guyfawkes13

  @Seville

  Powiedziałbym, że analiza jest trafna, choć poetyka (punkt G) d..y nie urywa:))))
  Ale jak przejdziemy żółtą strefę, to już na 1,20 nie ma co liczyć.

  Na koniec nauki dla żuka, warto zwrócić uwagę na zaznaczony błyskawicznie unieważniony młotek.
  fxpro.ctrader.com/c/u1Q6n
  Ojro lubi w ten sposób sygnalizować zbliżające się (wodo)grzmoty[sic!!!]
  :)))

 • guyfawkes13

  Ojro lubi dawać takie sygnały...
  fxpro.ctrader.com/c/K1Q6n

 • carrie-anne.moss

  @podczaszy
  Jak będzie ta Twoja bessa, to kurak zdechnie, bo dular nijak nie będzie spadał do magicznych 3PLN ;-)

 • konsultant121

  @guy
  no ja nie rozumiem niektórych:) Jak sie boją dulara to chociaż szefa by wzięli:)) albo kurjena:)))

 • seville1

  guyfawkes13
  Powiedziałbym, że analiza jest trafna, choć poetyka (punkt G) d..y nie urywa:))))
  --------------------------------------------------------------------------------
  Potwierdzam za zgodność, jestem tylko hetero:))

 • podczaszy1

  @ carrie
  "Jak będzie ta twoja bessa to kurak zdechnie, bo dular nie będzie spadał do magicznych 3PLN".

  On już jest martwy tylko jeszcze o tym nie wie.

  Dobrze,że się pojawiłaś bo już myślałem,że się zgubiłaś w twoim ogródku :)))

 • podczaszy1

  @ konsultant 121
  Byłeś już na jakimś przeszkoleniu?

 • guyfawkes13

  @007

  Wracając do tego wykresu, który kiedyś pokazywałem:
  fxpro.ctrader.com/c/H1Q6n
  fxpro.ctrader.com/c/q1Q6n

  ...you know...

 • red.007

  @carrie
  "bo dular nijak nie będzie spadał do magicznych 3PLN ;-) "

  No jak możesz,jak możesz. :(((

  A z giełdą jest jeszcze szansa na korekcyjny wzrost wg malunku Kolegi @dociekliwy
  www.bankfotek.pl/view/2117713

 • konsultant121

  @podczaszy
  Jestem po badaniach psychologicznych (testach na inteligencję, teście psychologicznym i teście na refleks). Niebawem badania lekarskie i od wakacji kurs instruktorski. Już się nie mogę doczekać.

 • guyfawkes13

  @007

  Chyba tu mamy długoterminowy safe haven:
  fxpro.ctrader.com/c/wmQ6n

 • podczaszy1

  @ konsultant 121
  Zachowałeś stopień ze służby wojskowej?

 • seville1

  Wykończyli teraz chłopa z ramionami, stanęli na progu i wóz, albo przewóz. Jak połamią 1.650, to hiszpańska corrida będzie od Atlantyku przez Kostomłoty po Pacyfik. Muszą coś zrobić, albo kury zamienią się w jajka.

 • guyfawkes13

  @Seville

  Ramionko jeszcze będzie.

 • podczaszy1

  Na pohybel jewro i dulara.

 • seville1

  @podczaszy1
  Na pohybel jewro i dulara.
  -----------------------------------------------------
  Na pohybel - pohyblowi!

 • konsultant121

  @podczaszy
  Nic mi nie wiadomo o degradacji:) Generałem wojska radzieckiego nie byłem:) Chociaż kto wie, czy nie zrównają do poziomu;)

 • lastkura

  Jak zwykle ślepe kury dyskutują o tym o czym nie mają najmniejszego pojęcia . Prawdziwe pieniądze leżały w odwróceniu trendu na obligacjach niemieckich i amerykańskich .Patrz jak się kupuje opcje od frajerów na samym szczycie 16 i 17 maja . Kluczem nie są tylko zarobione pieniądze ale timing dla wszystkich rynków.

 • podczaszy1

  A w wojsku to żeście Krzywicki byli czy żeście się gdzieś zadekowali.

 • lastkura

  Wiedza cyklisty Ewiggina cytat za MARKIEM T. " Pażdziernik i maj są niebezpieczne na giełdzie . Pozostałe miesiące to styczeń,luty,marzec ...." . Dobre i to oprócz łaciny kuchennej.

 • seville1

  lastkura
  Jak zwykle ślepe kury dyskutują o tym o czym nie mają najmniejszego pojęcia . Prawdziwe pieniądze leżały w odwróceniu trendu na obligacjach niemieckich i amerykańskich .Patrz jak się kupuje opcje od frajerów na samym szczycie 16 i 17 maja . Kluczem nie są tylko zarobione pieniądze ale timing dla wszystkich rynków.
  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Pan, panie kura będzie miał jedyną okazję od poznania prawdziwego zapachu pieniędzy, jak wynajmę pana na umowę o dzieło do przeliczania moich pieniędzy. Robię to całkowicie bezinteresownie z dobrego serca, choć nie wiem czy je mam.

 • podczaszy1

  @sevilla1
  Raczej bym odradzał, bo to pijak jest a wiadomo,że każdy pijak to złodziej/ słynna scena w sklepie z filmu Co mi zrobisz jak mnie złapiesz/

 • seville1

  @podczaszy1
  Raczej bym odradzał, bo to pijak jest a wiadomo,że każdy pijak to złodziej/ słynna scena w sklepie z filmu Co mi zrobisz jak mnie złapiesz/
  -----------------------------------------------------------------
  Czy pijak, to nie wiem, ale głupi to ja taki nie jestem, żeby mój szmal dać obcym macać bez nadzoru. Kura będzie liczył pod okiem kamerek internetowych, może dorobi sobie dodaatkowo?

 • podczaszy1

  @ seville 1
  Faktycznie może i nie pijak tym niemniej nie można być, aż tak okrutnym. Przecież on "pęknie" z zawiści. To nieludzkie jest.

 • seville1

  Podczaszy1
  Pękają krowy i barany z zazdrości, kury się patroszą. Zresztą, znam się na rybach, a nie na dziczyźnie.

 • seville1

  Tak się robi przwdziwy biznes. Dozwolone od lat 18 www.youtube.com/watch?v=A_ZU8UBOcKw

 • red.007

  @ guyfawkes13

  " guyfawkes13
  2018/05/25 15:07:12
  @007
  //Gdybym miał dolary,to zacząłbym je sprzedawać.//

  No nieee wiem, trzeba się będzie temu przyjrzeć w weekend, bo ostanio trochę mało spałem. Kreski coś nie trzymają...:)) "

  Jak na razie dolar "sprzedany" na szczycie.

  stooq.pl/q/?s=usdpln&c=10d&t=c&a=ln&b=1

  Mam nadzieję,że to szczyt w średnim terminie a wynika to z tego o czym pisałem
  wcześniej:

  "red.007
  Gdybym miał dolary,to zacząłbym je sprzedawać.
  Powstały trójkąty ukośne kończące,które kończą spadki i wzrosty.
  2018/05/25 14:03:41 "

  Zilustrowałem to tak:
  www.bankfotek.pl/view/2117787
  stooq.pl/q/?s=eurusd&c=1m&t=c&a=ln&b=1
  przykład:
  ppcg.com.pl/trojkat-ukosny,strony,29,130.php

  Zatem zobaczymy co przyniesie następny tydzień.

 • lastkura

  Dziewice nie mają stopa . Fakt , że ktoś zarobi pierwszy raz poważne pieniądze przeważnie jest zgubny . Warunkiem koniecznym dobrej gry są trzy bankructwa. To jest prawdziwa cena . W grze nie ważne są pieniądze ,ale stabilne metody ich zarabiania. Przy sensownych metodach one same do nas przyjdą .

 • lastkura

  Jak prawdopodobieństwo zdarzenia wynosi jeden to nie znaczy, że zdarzenie zajdzie [dla układów ciągłych ]. Prawdziwe jest tylko odwrotne stwierdzenie . Tymczasem guru bankowości w Polsce L. Czarnecki na konferencji w Karpaczu Wall Street wśród najwybitniejszych analityków mówi o Getback - " Jest duża szansa........ aby wierzyciele odzyskali co najmniej 100% zaangażowanych w obligacje środków" . Zadanie o głazie wiecznie żywe.

 • lastkura

  Dramat polskich małych spółek a gość mówi , że wszystko jest ok i będzie jeszcze lepiej . Dramat polega na tym, że spadki są pemanentne i relatywne [ zachodnie giełdy nawet nie wystartowały do bessy] .

 • resan1

  1/ małe spółki są dojone
  2/ zanim mała spółka urośnie za 3 , 6 lat mogą z niej zostać wióry

 • seville1

  Taniec niedźwiedzi w kurniku byków www.youtube.com/watch?v=A_ZU8UBOcKw

  Niedźwiedzie Arapaho.

 • seville1

  Sorry, tutaj taniec misiów www.youtube.com/watch?v=ug2TrGD7INY

 • lastkura

  Prezes Getin Bank zarobił najwięcej ze wszystkich polskich bankowców 5,1 mln pln. Nic dziwnego . Kurs banku w czasie największej hossy w historii wzrósł z 22 pln do 0,97 groszy. Jak będzie bessa na świecie kurs wzrośnie do 1 grosza . Okazało się , że to ja nie rozumiem co to opcja put i call. Mimo wszystko pozostaję jednak konserwatywny ,pomimo najbardziej innowacyjnych pomysłów .

 • carrie-anne.moss

  @007
  next.gazeta.pl/next/7,151245,23451160,wloskie-obligacje-szybko-traca-na-wartosci-jest-obawa-ze-wlosi.html#BoxBizLink
  Musisz coś wymyślić żeby zaczeli kupować jewro, bo z takim garbem...
  stooq.pl/q/?s=eurchf&c=1m&t=c&a=lg&b=0
  stooq.pl/q/?s=eurjpy&c=1m&t=c&a=lg&b=0
  żaden drukarz tego nie chce.
  Na dodatek p. Trump też nie pomoże.

 • carrie-anne.moss

  @007
  stooq.pl/n/?f=1236451
  Aaa! Hiszpania też za chwilę mieć problem z obligacjami. To końca QE nie będzie?

 • ml.36

  @Annuszka
  No co raz ciekawiej się robi. Gdyby DAX w końcu zauważył włoskie i hiszpańskie
  problemy to mamy drugą nóżkę. Ale jest jeszcze czarodziej Mario, już pewnie
  szykuję nowy arsenał. A publiczność fascynuje się walkami gladiatorów. Krew, zęby
  na macie i malunki na ciele (im więcej tym lepiej) takie klimaty. Ciekawe, kiedy
  zaczną dobijać przegranych?
  @WB
  Z czasówką DAX-a klapa ?

 • ml.36

  @Annuszka
  Jakiś dzienny pin-bar się pojawił na cenie, ale w szczerym polu:
  invst.ly/7k7pt
  raczej obron rentowności:
  invst.ly/7k7qh
  jak puści na % to na cenie, 122,40 bardzo realne:
  invst.ly/7k7r5

 • ml.36

  @Annuszka
  A czemu tu?
  Zgoda II Fibo, dołek 4, ogony z 2016, ale rsi nowe min., 50, 61 jeżeli 2, bardziej pasuje
  test poziomu 2016 chyba jednak niżej no i otoczenie średnie, chyba że zobaczyłaś
  coś na wolumenach.
  invst.ly/7k7r-

 • red.007

  @carrie
  Twoje argumenty przyjmuję.
  Odpowiem Ci jak Kałużyński Raczkowi w Perłach z lamusa-całkowicie się z panem zgadzam ale zupełnie nie ma pan racji.
  Nie sądzę aby było tak,że wszyscy widzą Włochy,Hiszpanię itd i wszyscy z tego powodu kupują dolara-za proste.
  Czekam co powie mój TUK i FED,no i oczywiście @lastkura.
  PS.
  Wystarczyła informacja o spotkaniu Rosji i Arabii w sprawie zwiększenia wydobycia ropy i jest zwałka a miał być joker 2018.
  Wniosek:nie przywiązujcie się do oczekiwań z euro czy dolarem,będzie inaczej.

 • podczaszy1

  @red007
  "Jak na razie dolar "sprzedany" na szczycie".
  Z tego co pamiętam to chyba nie pierwszy raz.

 • red.007

  @podczaszy1
  Oczywiście,że nie pierwszy raz.
  Z dolara wyszedłem fizycznie na koniec 2016.
  Wczoraj sprzedałem dolary,których nie miałem.

 • podczaszy1

  @ewiggin
  Kiedy według Ciebie wypada ten dołek cykliczny w czerwcu na wig-u 20? Podaj,jeśli możesz, jakiś przedział dniowy.

 • podczaszy1

  @ carrie
  Czy wymieniłabyś teraz JEWRO na PLN?

 • karnakufo

  www.bankfotek.pl/view/2117847
  www.bankfotek.pl/view/2117844

 • nordnorge

  @red.007
  około 3,70 wyznaczałem sobie koniec impulsu, który Ty traktujesz jako C a ja jestem skłonny oznaczać jako 1. To z rowności fal i ekspansji fali 1 w tym impulsie.
  Zobaczymy, czy te proste metody się sprawdzą.

  @seville1
  Zabawne, ale jeżeli nie pogłebimy wczorajszego dołka to koniec korekty wypadałby mi w okolicy wielokrotnie przywoływanego 10.08. :) I jednak pięterko wyżej, bo na 1,22.

 • red.007

  @nordnorge
  Jasna sprawa.
  W takim razie łączy nas jeden szczegół.Twój poziom w fali 1 został osiągnięty,zatem czas na korekcyjną 2.Ja również zakładam rozpoczęcie spadków.
  Tyle nas łączy.
  Twoja wersja będzie obowiązywać gdy spadki nie zejdą poniżej dna fali 1 czyli poniżej lutego.
  Moja wersja będzie obowiązywać jeśli zejdą poniżej lutego.
  Czas-start. :))

 • nordnorge

  Nie zapominajmy o 3. możliwości. Wzrosty będą po prostu kontynuowane :))))

 • red.007

  @nordnorge
  Wszystko może być,odniosłem się do tego:
  "około 3,70 wyznaczałem sobie koniec impulsu"

 • guyfawkes13

  @007

  //Jak na razie dolar "sprzedany" na szczycie. //

  //Oczywiście,że nie pierwszy raz.//

  Wielce to chwalebne, że na każdej kresce sprzedajesz dolara ''na szczycie'', my Friend. :))
  Jewro jest poważnie wyprzedane, ale właściwie nic by się nie stało, gdyby doszło do 50% zniesienia. Dadałem parę kresek.
  fxpro.ctrader.com/c/sMQ6n
  fxpro.ctrader.com/c/5SQ6n

  A co do tych inwestycji kantorowych, to pojawiła się poważna konkurencja ze strony mojego ulubionego banku forexowo-matrymonialnego. Można lokować oszczędności w wielu walutach, wielu surowcach i wielu indeksach, bez dźwigni.
  Nikogo nie namawiam, to taka ciekawostka.
  www.dukascopy.bank/swiss/features/#kymQim

 • guyfawkes13

  Może tak lepiej widać na D2:
  fxpro.ctrader.com/c/ySQ6n

 • guyfawkes13

  Z tym, że mogłaby być jeszcze mała korekta na czerwonej przerywanej (strzałka), w drodze do 50% zniesienia. Trzebaby zrobić symulacje...
  fxpro.ctrader.com/c/bSQ6n

 • carrie-anne.moss

  @Gui
  mojego ulubionego banku forexowo-matrymonialnego.

  Fenicjanie czy templariusze? ;-)

 • red.007

  @guyfawkes13
  Ty robisz dokładnie to samo co ja ze szczytami dolara i przesuwasz dołki na E/U.
  "ale właściwie nic by się nie stało, gdyby doszło do 50% zniesienia."
  Czyli Ty i ja czytamy rysujący się wykres.
  Jeszcze nie została złamana moja prognoza dla dolara mówiąca o nie przekroczeniu
  szczytów październik-listopad.
  stooq.pl/q/?s=usdpln&c=1y&t=c&a=ln&b=1
  Ostatnio wymienialiśmy opinie o poziomie 3,70.
  Jesteśmy na tych poziomach.Mi wychodzi odwrót ze stopem na 3,73.

 • karnakufo

  Te kreski mogą dać początek umocnienia złotówki (korekty ostatnich wzrostów:
  www.bankfotek.pl/view/2117860

 • karnakufo

  cd.
  www.bankfotek.pl/view/2117861

 • karnakufo

  A na złotówce dolarowej tak:
  www.bankfotek.pl/view/2117862

 • guyfawkes13

  @Ewiggin

  Francja to niezła franca z naszego punktu widzenia. Pomijając już dawne krzywdy wobec Rzeczpospolitej, napuszczanie na nas Turcji czy Szwecji, to czasy ostatniego wieku też nieźle falsyfikują mit polsko-francuskiego fraterniterstwa (tfu!).
  Francja mogła z nami łatwo zgasić amerykańską Rzeszę Hitlera, o co wnosił Piłsudski proponując wojną prewencyjną. Ale tego nie zrobiła, bo wolała hegemonię amerykańską, niż brytyjską.
  Podobnie obawiając się Niemiec, stawia na Rosję, już od De Gaulle'a. Mamy wręcz współzawodnictwo Francji i Niemiec w straraniach o względy Rosji, a w takim układzie w każdym wariancie my znowu jesteśmy ceną.
  Dlatego potrzebujemy zewnętrznego balancera, którego wpływy zakotwiczamy.
  Dopóki Chiny mają zbyt mały zasięg, trzymamy z Ameryką.
  I to jest okres przejściowy, czyli lawirowanie, dopóki można.
  Konieczna jest zmiana, bo polityka amerykańska okazała się fałszywa. Trójmorze i Roszczenia (bez nawet jednego głosu sprzeciwu !!!), to dwie strony tej samej fałszywej amerykańskiej monety, powleczonej złotem, ale wypełnionej ołowiem (do wyrobu pocisków).
  www.mennicaskarbowa.pl/pol_pl_Amerykanski-Orzel-1-uncja-zlota-6_1.jpg

 • guyfawkes13

  @Carrie

  //Fenicjanie czy templariusze? ;-)//

  Postsowieccy Żydzi chyba, ale nie proamerykańscy, może z udziałem ruskich szachistów. Zobacz sobie ulokowanie biur pod koniec strony.
  www.dukascopy.bank/swiss/

 • guyfawkes13

  @Carrie

  Zapewne z udziałem ruskich szachistów, ale w sumie to jest niezła firma, funkcjonuje od dawna i jest konkurencyjna i innowacyjna. A pewnie też z udziałem templariuszy:))
  W sumie jedna z ciekawszych i porządniejszych firm na tym cinkciarskim rynku.
  Ten bank zdaje się nic nie kosztuje, jeśli w ciągu pół roku jest zrobiona przynajmniej jedna transakcja za ich pośrednictwem.

 • konsultant121

  Wychodził odwrót przed domkiem domkiem grudnia teraz wychodzi przed dolkiem z paźdZiernika listopada Trzeba czekać aż niektórzy kupią dolara.Wtedy sprzedam

 • karnakufo

  Również dotyczy to EURPLN:
  www.bankfotek.pl/view/2117864

 • guyfawkes13

  @Karnak

  Na USD/PLN czerwone kreski kanału chyba są trochę przypadkowe i nierównoległe.:))

 • red.007

  Właśnie o to chodzi a chodzi o malunki Kolegi @karnakufo.
  Dla jednych są to impulsy,dla mnie ABC ponieważ pierwsze fale odczytuję jako trójki a nie piątki.
  www.bankfotek.pl/view/2117864
  www.bankfotek.pl/view/2117862
  Dopiero zaplanowane tam spadki(ich głębokość) zweryfikują która wersja jest prawidłowa.

 • karnakufo

  sWIG80 i mWIG40 - widać szansę na wzrosty:
  www.bankfotek.pl/view/2117867
  www.bankfotek.pl/view/2117868
  www.bankfotek.pl/view/2117866
  www.bankfotek.pl/view/2117865

 • carrie-anne.moss

  @Gui
  Zapewne z udziałem ruskich szachistów

  Ten najbardziej znany przegrał mecz z komputerem, a potem wybory z Putinem.
  Tylko po jakiego... robisz tu lokowanie szwajcarskiego banku?

 • carrie-anne.moss

  @Gui
  Zapewne z udziałem ruskich szachistów

  Ten najbardziej znany przegrał mecz z komputerem, a potem wybory z Putinem.
  Tylko po jakiego... robisz tu lokowanie szwajcarskiego banku?

 • guyfawkes13

  @Carrie

  Mówię o prawdopodobnym udziale ruskich szachistów i postsowieckich żydów, a jeszcze deprecjonuję domniemanym czynnikiem ''matrymonialnym'', to chyba odstraszam a nie lokuję. Ciebie to kręci? Come on!
  A że jest to firma konkurencyjna i innowacyjna, to fakt. Jedna z ważniejszych w branży.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  A tu są sygnalizowane różne wątki. Rabunek polskich dzieł sztuki i ich transfer do ... Austrii. Otto von Wächter - kolejny kluczowy nazistowski Austriak, który likwiduje Polskę i buduje Ukrainę, plan dla międzymorza od dawna.

  Austriacka bezpieka przejęta przez Kartagińczyków jest kluczowa. Austria to jedyny kraj z którego w czasie zimnej wojny wycofała się armia czerwona dobrowolnie.
  Wiedeń był stolicą służb. Służby kartagińskie udzielały tam instrukcji na temat bieżącego zarządzania globalną wioską pozostałym służbom.:))

  www.youtube.com/watch?v=FWn4OeYH2KM
  pl.wikipedia.org/wiki/Otto_von_Wächter
  pl.wikipedia.org/wiki/Engelbert_Dollfuß
  pl.wikipedia.org/wiki/Alois_Hudal

  (żeby nie mówić tylko o Zagórskim albo Skorzenym)
  :))

 • seville1

  Ojrzyca a punkt " G".
  Sprawa jest stosunkowo prosta, w dosłownym tego słowa znaczeniu, jeśli fluki w poniedziałek nie odnajdą punktu "G" na ojrzycy, oznacza to;
  a) skok na bungee bez liny, ale w kasku, (najblizsza możliwa korekta na ok. 1.5)
  b) 4 zł na reszce przed wakacjami

  PS. Dla fanów prostoty, to jest piękne, nie ma nic, a jest www.youtube.com/watch?v=b_Sv6xBIUUk

 • guyfawkes13

  @Mr Magcian

  Skoro już wiemy ile waży skała, to możemy przejść do pytania z wyższego pułapu ilorazu inteligencji:

  Jaka jest zasadnicza różnica pomiędzy faszyzmem a nazizmem?

  Dla ułatwienia dwie ilustracje:
  retropress.pl/wp-content/uploads/brytyjska-unia-faszystow.jpg
  www.dziennik.com/images/made/uploads/news/lekcja_historii__720_472_80.jpg

 • red.007

  Chcecie precyzji,proszę bardzo.
  Wczoraj z H4 jako możliwość odbicia już:
  www.bankfotek.pl/image/2117787
  Dzisiaj szczegóły,ponieważ fale 1,3,5 w TUK lubią być trójkami to może być tak:
  www.bankfotek.pl/view/2117886
  Wniosek:maksymalny czas na zakończenie spadków-koniec maja,minimalny poziom 1,16

 • ml.36

  Od dziś, jak chcesz powiedzieć błazen, powiedz Karius.

 • bialek.wojciech

  @ml.36:
  "Czy udało się Panu sensownie poukładać DAX-a w czasie?"

  Kitchinowa DAX jest 40 miesięcy temu czyli w pod koniec stycznia 2015:

  stooq.pl/q/?s=^dax&c=5y&t=c&a=lg&b=1

  Czyli wzrost do do sierpnia.

  To samo, ale przy synchronizacji dołków marzec 2018=październik 2014, sugeruje, że mamy obecnie grudzień 2014. Czyli wzrost do września.

  To pierwsze przybliżenie.

 • bialek.wojciech

  @ml.36:
  "Czy udało się Panu sensownie poukładać DAX-a w czasie?"

  Drugie przybliżenie, to hipoteza, że i DAX i EUR/USD są w październiku 2017:

  stooq.pl/q/?s=^dax&d=20180525&c=1y&t=c&a=lg&b=1&r=eurusd

  To są te same poziomy.

  Główny problem z taką interpretacją polega na tym, że sugeruje ona albo bardzo długi - 7 miesięczny - cykl 20-tygodniowy, albo bardzo krótki cykl 40-tygodniowy.

 • bialek.wojciech

  @guyfawkes13:
  "Jaka jest zasadnicza różnica pomiędzy faszyzmem a nazizmem?

  Dla ułatwienia dwie ilustracje:
  retropress.pl/wp-content/uploads/brytyjska-unia-faszystow.jpg
  www.dziennik.com/images/made/uploads/news/lekcja_historii__720_472_80.jpgę

  Nasuwa się robocza hipoteza, że włoski faszyzm był brytyjski:

  foreignpolicy.com/2009/10/14/benito-mussolini-british-secret-agent/

  ..., a niemiecki nazim amerykański:

  image.slideserve.com/1442620/slide1-n.jpg

 • bialek.wojciech

  @carrie-anne.moss:
  "stooq.pl/n/?f=1236451
  Aaa! Hiszpania też za chwilę mieć problem z obligacjami. To końca QE nie będzie?"

  Wydaje mi się, że widać tu półkitchinową cykliczność:

  stooq.pl/q/?s=10esy.b&c=5y&t=c&a=lg&b=1

 • bialek.wojciech

  @guyfawkes13:

  Czy jest Pan może trockistą?

  "The basic world antagonism occurs along the line of the conflict of interests between the United States and Britain. Why? Because Britain is still the wealthiest and most powerful country, second only to the United States. It is Americas chief rival, the main obstacle on its path. If Britain should be squeezed, or undermined, or, all the more so, battered down, what would then remain? The United States will, of course, dispose easily of Japan. America holds all the trumps: finances and iron and oil, political advantages in relations with China, which is, after all, being liberated from Japan. America is always liberating somebody, thats her profession. [Laughter, applause]"

  www.marxists.org/archive/trotsky/britain/v1/ch02k.htm

 • ml.36

  @WB
  Troszkę nie rozumieć:
  "Kitchinowa DAX jest 40 miesięcy temu czyli w pod koniec stycznia 2015"
  Tam nie widać żadnego ekstremum.

 • bialek.wojciech

  @ml.36:
  "Tam nie widać żadnego ekstremum."

  A czemu tam miałoby być jakieś ekstremum? Może teraz też nie ma na DAX-ie żadnego ekstremum?

 • ml.36

  @WB
  Nie rozumiem tego zdania:
  "Kitchinowa DAX jest 40 miesięcy temu czyli w pod koniec stycznia 2015:"
  Bardzo proszę o wyjaśnienie.Dzięki.
  U mnie wczoraj było spokojnie.

 • karnakufo

  PKOBP w istotnym miejscu - większe szanse daję odbiciu od wsparcia, ale gdy padnie to zjazd może być bolesny:
  www.bankfotek.pl/view/2117921

 • karnakufo

  Tu tygodniowy obraz PKOBP - na wsparciach, ale straszy RGR, choć budowa prawego ramienia może jeszcze jakiś czas potrwać:
  www.bankfotek.pl/view/2117922

 • guyfawkes13

  @WB

  //Czy jest może trockistą?//

  Dobre pytanie.
  Dobre pytania są najważniejsze dla powiększania wiedzy, naukotwórcze.
  Nie czytałem takich rzeczy, wie Pan, jak u mine z czytaniem, choć wygląda na to, że kroi się jakaś istotna zmiana w tej materii.:))

  Ale wczoraj już myślałem w tym kierunku, to jest o trzecim totalitaryźmie, komunistycznym. Powiedzieć, że nazizm był amerykański, faszyzm brytyjski a komunizm rosyjski, to jednak może być pewne uproszczenie, choć niewątpliwie w jakimś zakresie tak było. Tak jak Marks opisuje w kapitale autentyczne zjawisko wyzysku, czy niewolnictwa.

  Skoro Trocki o tym mówi, tzn. że SYSTEM tworzy zawczasu fałszywą alternatywę, plan B w razie porażki planu A.

  Są główni gracze, figury i pionki i odpowiednio trendy (geo)polityczne odpowiednich stopni.
  Główni gracze generują główne trendy, które są modyfikowane przez figury i jeszcze zakłócane przez pionki. Z tego wzajemnego oddziaływania powstaje biały szum cadziennej polityki. Duży interwał, trend wyższego stopnia ostatecznie przeważa.

  Ale wydaje mi się, że ponad tym wszystkim jest jeszcze piętro fenickie - czubek piramidy, niezależnie kto wygra, wojna będzie wygrana. Jakub Fugger w wojnie chłopskiej finansował ''chłopów'', ale także wojsko, które ich pokonało.
  Na końcu rozgrywki suma naszych wierzytelności musi być wyraźnie wyższa niż na początku, a ludożerkę jakoś zaabsorbujemy taką ideologią czy inną anyway.:))

  W każdym razie, z naszego punktu widzenia, w urządzeniu teatru wojny hegemonicznej w Europie najważniejsze było przejęcie służb austriackich (technikalia), i likwidacja Austro-Węgier, bo to dawało kluczowe aktywa od południowych krajów niemieckich, przez Polskę i Ukrainę (Galicja), po Bałkany.
  Pierwszy pucz nazistów był w Bawarii, przecież nie dlatego, że była katolicka. Naziści byli poganami.

  Wydaje się, że Hitler najpierw złamał w Niemczech mozliwości agentury brytyjskiej (noc długich noży 1934), a dopiero na początku 1938 opanował ostatecznie służby niemieckie (afera Blomberga-Fritscha) i armię. Dzięki temu mógł przyspieszyć wojnę.
  Poprzednie dowództwo, podobnie jak Brytania, myślało o późniejszym terminie. Może gdyby Niemcy w międzyczasie popadły w kryzys, władzę przejęliby stronnicy brytyjscy?... My też szykowaliśmy się na rok 1945', podobnie jak dziś szykujemy się na rok 2032'.
  No, ale wtedy agentura ''amerykańska'' przyspieszyła.


 • carrie-anne.moss

  @ml
  stooq.pl/q/?s=eurusd&d=20180525&c=1y&t=p&a=lg&b=1
  Na moją kurzą ślepotę zasięg 1.14 po wyjściu z dystrybucji. Natomiast, wzrost tej pary jest napędzany jeszcze innymi czynnikami.
  Nie lubię DAXa. Wolę Paryż ;-)
  stooq.pl/q/?s=^cac&d=20180525&c=1y&t=p&a=lg&b=1
  Myślę, że w okolicy 5800 trzeba cashować L, przynajmniej częściowo i dać na mszę. ;-)

 • carrie-anne.moss

  @podczaszy
  stooq.pl/q/?s=eurpln&d=20180525&c=3y&t=p&a=lg&f=e0x3&b=1
  Chyba zmierza do 4,36.

 • guyfawkes13

  @WB

  //Poprzednie dowództwo, podobnie jak Brytania, myślało o późniejszym terminie. Może gdyby Niemcy w międzyczasie popadły w kryzys, władzę przejęliby stronnicy brytyjscy?//

  Dobrze byłoby sprawdzić cykle jak mogłyby wyglądaż na początku lat 40-tych, gdyby nie wojna. Te rachuby brytyjskie i nasze skądś się musiały brać(...).
  Może Brytania wywołałaby kolejny kryzys w Ameryce i w Rzeszy, a potem przejęła kontrolę?

 • carrie-anne.moss

  @Gui
  Mówię o prawdopodobnym udziale ruskich szachistów i postsowieckich żydów

  Kiedyś nazywałeś ich amerykańskimi towarzyszami :-P
  Bardzo jestem ciekawa jak wyplączesz się z Trockiego, bo tam gdzie jesteś spotkał Lenina. A ten, tam gdzie jest Twój bank "wsiadł" do pociągu do... you know the story

 • guyfawkes13

  @Carrie

  Z niczego nie muszę się wyplątywać.
  ''Towarzysze amerykańscy'' to oficjalne czynniki polityczne i wojskowe USA. Bartosiak też tak mówi, nie ma w tym nic tajemniczego.
  ''Ruscy szachiści'' to czynniki władzy w Roski wywodzące się ze służb. Michalkiewicz też tak ich nazywa, to żadna tajemnica.
  ''Żydzi postsowieccy'' to Żydzi, którzy pochodzą z Rosji i na ogól w czasie ostatniej smuty Jelcyna opuścili ten kraj. Bywają słupnikami.

  A Trocki - Lejba Dawidowicz Bronsztejn, był najbliżej banków wschodniego wybrzeża. I, jak widać, generował najlepsze ''antysystemowe'' hagady alternatywne dla głównego nurtu (nazizm, faszyzm).

 • karnakufo

  WIG20:
  www.bankfotek.pl/view/2117925

 • guyfawkes13

  @Carrie

  Z punktu widzenia najwyższego piętra piramidy zawsze jest jakiś wariant gry w dobrego i złego policjanta. System zawsze zawiera swoje ''antysystemowe'' bezpieczniki.
  Wojny kreowane przez system zawsze są zabezpieczane bojownikami o pokój.

  Nie wkłada się wszystkich jajek do jednego koszyka you know.:))

 • guyfawkes13

  @Carrie

  //Poprzednie dowództwo, podobnie jak Brytania, myślało o późniejszym terminie. Może gdyby Niemcy w międzyczasie popadły w kryzys, władzę przejęliby stronnicy brytyjscy?//

  Może Mr. Magician opowie Ci o strategiach zabezpieczania opcji, strategiach stelaża, motyla itd. a wtedy i w opcjach (geo)politycznych stanie się światłość?:)))

 • guyfawkes13

  @Carrie

  Sorry zły cytat, poprzedni nie odkleił się od myszki.

  Ctat ma być taki:

  //Nie wkłada się wszystkich jajek do jednego koszyka you know.:))//

 • guyfawkes13

  @Carrie

  Na zarządzanie polityką globalną można też patrzeć z punktu widzenia funduszu hedgingowego.
  Handlowy umysł - handlowe zasady.:))))

 • guyfawkes13

  @Carrie

  //Handlowy umysł - handlowe zasady. //

  I psychologia tłumu of course. Idę na spacer.:))

 • karnakufo

  Co się nie robi, by dołożyć PISowi, który i tak najwięcej dał niepełnosprawnym.
  serwis21.blogspot.com/2018/05/mamo-odpusc-krzyczy-syn-iwony-hartwich.html

 • podtworca

  Mafia paliwowa przerzuciła się na palenie śmieci z Niemiec, Włoch, Szwajcarii w Polsce:
  pressmania.pl/utylizacja-po-polsku-z-mafia-w-tle/
  Nawet to się pisiakom nie udało :(

 • karnakufo

  Jutro odwrót.

 • karnakufo

  Erdogan dał sygnał do umocnienia tureckiej liry - cały naród kupuje swoją walutę, co może dać koniec hiperboli wzrostowej USDTRY. :)

 • karnakufo

  Jutro w USA Memorial Day (Święto) - u nas łatwość ruchu.

 • carrie-anne.moss

  @Gui
  Może Mr. Magician opowie Ci o strategiach zabezpieczania opcji, strategiach stelaża, motyla

  Aż tak mnie nie lubisz?


  Na zarządzanie polityką globalną można też patrzeć z punktu widzenia funduszu hedgingowego.

  Warren B udowodnił, że to... ślepe kury :P

 • guyfawkes13

  @Carrie

  //Warren B udowodnił, że to... ślepe kury :P //

  Nie zalewaj z tymi słupnikami, którzy muszą i tak w końcu oddać hajs. George, Warren, Bill czy Mark mogą być jeszcze wykorzystani do roli świątków systemu, przed utylizacją.

  //DOBROCZYNNOŚĆ Powstanie największa fundacja charytatywna na świecie Buffett oddał majątek Najsłynniejszy inwestor świata Warren Buffett, numer dwa na liście najbogatszych, ogłosił w poniedziałek, że przekaże 40 miliardów dolarów na cele dobroczynne Warren Buffett (44 mld dol.) - drugi na liście najbogatszych na świecie. Zostawił sobie 4 mld dolarów. Resztę majątku oddał na cele dobroczynne (c) AP/DOUGLAS C. PIZAC Bill Gates (ponad 60 mld dol.) - jest najbogatszym człowiekiem świata. W pierwszym etapie na działalność swojej fundacji charytatywnej przeznaczył około 30 mld...//

  Kończę z tą ''szaradą polityczną'', niegramatyczną. To już straciło dla mnie wszelki powab i sens. To nie są sprawy warte uwagi. Są wspaniałe dziedziny ducha...:))

  Ars longa vita brevis.

 • guyfawkes13

  @Carrie

  Porzucam brudne sprawy tego świata, które są już czytelne jak alfabet Braille'a. A przede wszystkim nie ma najmniejszego sensu zajmowanie się tym dziadostwem, które i tak w najmniejszym stopniu nie zależy od nas. Wasting of time.

  Trzeba się troszczyć o to, co istotne, zależne od nas i wzniosłe.

  Teraz tylko filozofia i święta teologia.

 • guyfawkes13

  @Carrie

  //Gdzież jest, poeto, o c a l e n i e ?
  Czy coś ocalić może ziemię?
  Cóż dał tak zwany świt pokoju?
  Ruinom trochę dał powojów,
  Nadziejom gorycz, sercom skrytość,
  A wątpię, czy obudził litość //

  Naprawdę ważne jest zbawienie duszy. Królestwo Boże nie jest z tego świata, łez padołu.

  A na świecie ''Jakoś to będzie, bo jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było''

 • seville1

  Spaghetti western na ojro, część pierwsza, Clint Eastwood spadł z konia i pieszo, przez Góry Skaliste przedziera się do punktu "G".

 • seville1

  Jeśli Clint dotrze do celu, będzie się przed nim rozpościerał widok na rozległą prerię o obszarze przekraczającym 1.850 akrów. Zagrożenia dla Clinta to głównie napad faszystowskich i krwiożerczych Indian, do którego może dojść na wysokości 1.80, jak również pościg, który może ruszyć już jutro. Trzymamy kciuki za Clinta, choć, czy mu się uda czy nie i tak zarobimy, bo my cinkciarze mamy gdzieś jakieś głupie, włoskie westerny, gdy gra idzie o szmal :))

 • karnakufo

  Rosną, jak po sznurku - odwrót :)

 • carrie-anne.moss

  @Gui
  Teraz tylko filozofia i święta teologia.

  Przypomnę Ci Twoja własne słowa jak będziesz tu pisał o gambitach i innych ruskich...
  Nara... Anatolij :-D

 • red.007

  @lastkura
  " lastkura
  2018/04/26 06:04:26
  Analogia 2008 jest trywialna na ropie. ROPA jest joker 2018,ale z powodu struktury 2[2+sqrt3]^2 [w latach],czyli niecałe 28 lat.Popatrz na analogię 1990 .Ostatnie idealne działanie 19 october 1987-24 sierpień 2015.Analogia z 2008 to 5+3sqrt3 .Z twierdzenia Meyera [podniesienie do kwadratu] daje 1914 .Czarna dziura powinna rozpocząć się 14 czerwca miesiąc trochę polawirować i ekstremalny zjazd. "

  Mamy tak:
  stooq.pl/q/?s=cl.f&c=1y&t=c&a=ln&b=1

  Pański wpis sugerował longi do 14 czerwca-błąd i pewnie Pańska strata.
  Nie wiem co będzie 14 czerwca ale Pańska matematyka,która ponoć potrafi opisać wszystko,nie przewidziała prozy życia (spotkania Rosjan i Arabów) i zwałki już od 22 maja.Zatem jest Pan również ślepą kurą.

 • carrie-anne.moss

  @007
  Wniosek:maksymalny czas na zakończenie spadków-koniec maja,minimalny poziom 1,16

  Śmiem powątpiewać. W okolicach Wielkanocy, potem kilka razy w maju miało ruszyć na północ.

  Na razie Frankfurt, Londyn i inni zgodnie wyrzucają EUR.

 • carrie-anne.moss

  @007
  A propos CL.F :-D

 • bialek.wojciech

  @podtworca:
  "Przerażająco sensowne rozumowanie :/ I dlatego tym mocniej jestem za Unią Europejską."

  Unia jak by nie była, może mieć jedną zaletę: próbuje pod europejskim szyldem jednoczy świat germański, romański i słowiański. Skutkiem wydaje się być konstytuowanie się Mitteleuropy, której minusem jest niemiecka dominacja, ale plusem fakt, że stopniowo stajemy się jądrem UE:

  i.redd.it/fa89k59wx7u01.jpg

  Gdyby dołączyć do UE Ukrainę i Białoruś (i zlikwidować problem Królewca) to zrobiłoby się pewnie jeszcze lepiej, ale to wymagałoby jakiegoś kolejnego osłabienia Rosji.

  Jeśli UE się rozpadnie to można sobie wyobrazić rozpad wzdłuż granic kulturowo-językowych na (germańską) Północ, (greko-romańskie) Południe i (słowiański) Wschód:

  www.listlanguage.com/images2/european_language_groups.png

  Część germańska Europy przyłączy się do anglosferycznej Oceanii:

  upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/3e/Anglospeak.png/500px-Anglospeak.png

  ... i wraz z Indiami stanowić będzie 2 mld blok ludzi.

  Części greko-romańska przyłączy się do Ameryki Łacińskiej i wraz z krajami wschodniej Afryki (łącznie też się uzbiera ponad bilion ludzi) handlować sobie będzie na południowym Atlantyku:

  upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a8/Map-Romance_Language_World.png

  A co z nami? Germanie nas raczej - jako Słowian - nie przyjmą (chyba, że standardowo jako podludzi) mimo, że rasowo jesteśmy północni. Część romańska, może by nas jako katolików przyjęła, ale w takim układzie bylibyśmy strasznie peryferyjni (bo centrum takiego układu byłoby pewnie w Meksyku czy gdzieś tam). Moglibyśmy wylądować z powrotem w jakimś słowiańskim ZSRR-bis, co nie wiem, czy byłoby dobrym pomysłem (z różnych oczywistych względów - dominacja Rosji/niewielkie rozmiary takiego bloku), choćby dlatego, że bylibyśmy krajem granicznym, chociaż nie aż tak jak Słowenia).

  To chyba nie wygląda jakoś zachęcająco (byłoby to do rozważenia, tylko gdyby Niemcy przy takim podziale się rozpadły na "romańską" Bawarię i "germańską" resztę).

  No ale może UE rozpadłaby się na zimnowojenną Zachodnią i Trójmorze, a to ostatnie wchłonęło Międzymorze. Wtedy Trójmorze+Międzymorze byłoby pewnie w sojuszu z USA i Chinami, a Europa Zachodnia z Rosją. To już byłby chyba znacznie atrakcyjniejszy dla Polski wariant (chociaż i tu bylibyśmy krajem frontowym).

 • bialek.wojciech

  ^Przy okazji różne świry już rozmyślają nad przyszłym podziałem Europy:

  housetops.files.wordpress.com/2015/03/magog_map_2.jpg?w=640&h=480

  ... a my zostaliśmy uznani za Magoga:

  "Gog i Magog postać oraz kraina lub naród występujące w Biblii w kontekście apokaliptycznym. Przy końcu świata mają one najechać i spustoszyć Izrael."

  housetops.me/2015/03/22/the-coming-break-up-of-the-european-union/

 • bialek.wojciech

  @ml.36:
  "Nie rozumiem tego zdania:
  "Kitchinowa DAX jest 40 miesięcy temu czyli w pod koniec stycznia 2015:"
  Bardzo proszę o wyjaśnienie.Dzięki."

  Podstawowy cykl gospodarczy-rynkowy, to średnio 40 miesięczny cykl Kitchina. To oznacza, że średnio co 40 miesięcy, rynki i gospodarki trafiają w podobne fazy cyklu rotacji aktywów. 40 miesięcy to 3 lata i 4 miesiące. 3 lata i 4 miesiące temu był koniec stycznia 2015. Taka zabawa. Nic bardzo poważnego.

 • guyfawkes13

  @Carrie

  //Przypomnę Ci Twoja własne słowa jak będziesz tu pisał o gambitach...//

  A ileż można?
  ''więc nic zgoła nowego nie ma pod słońcem. Jeśli jest coś, o czym by się rzekło: Patrz, to coś nowego - to już to było w czasach, które były przed nami.''

  Weźmy przykład, który świadczy o oddziaływaniu Snopka z Grodziska. Jakaś dama (temu damy, temu damy...itd) pisze o Fuggerze plącząc się w zeznaniach, nawet co do daty urodzin Fuggera:
  www.styl.pl/magazyn/news-bankier-boga-kreator-krolow,nId,2586137

  Jak widzisz, wszystko już było. A Fugger tylko powtarza drogę Rodanitów, Rodanici Kartagińczyków, Kartagińczyci Fenicjan... A Fuggera małpuje rotszyldownia.

  Dziś jest tak samo, tylko o wiele(!!) bardziej. Na przykładzie Fuggera możemy sobie wyobrazić, czym jest polityka. Handlowa mentalność - handlowe zasady, fundusz hedgingowy.

  //jak będziesz tu pisał o gambitach i innych ruskich...
  Nara... Anatolij :-D //

  Powiem Ci, że Twoja naiwność i uległość ''informacyjna'' co do erzatzowo zalegendowanych słupników mafii amerykańskiej dorównuje Twoim równie wyuczonym strachom wobec ruskich.
  A ja rozszyfrowałem ''strach i nędzę 3 Rzeszy'' i innych bantustanów i ruskich się nie boję. Strachy na Lachy!!:)))

  Popatrz, co robią ci, co się boją, a raczej co udają, że się boją:
  wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/mon-ujawnia-szczegoly-negocjacji-o-stacjonowaniu-wojsk-usa-w-polsce-opozycja/flvlbrj

  To wszystko są bzdury. Naprawdę jest tak, że towarzysze amerykańscy mówią: słuchajcie no Świru (obecnie do Błaszczaka: słuchajcie no pacanie patentowany), postawimy u was wojsko, po trochu, na wypadek, gdyby ten wasz ciemnogród zaczął szurać, jak będziemy go wywłaszczać. A wy wystąpicie z prośbą do Nas, że się niby boicie ruskich. My się niby będziemy wahać, to wtedy wy ze strachu zapewnicie sfinansowanie pobytu naszych wojsk okupacyjnych. Zrozumieno? To wypier...., tzn. odmaszerować.
  A potem do towarzysze amerykańscy mrugają do towarzyszy szchistów: wicie rozumicie, zróbcie te ćwiczenia Zapad, żeby się polaczki przestraszyły. Git? Git, no to nasz potencjalny sojusz gra i koliduje.

  Tak to wygląda, jak za sowietów. Interwencja na prośbę miejscowych towarzyszy. Jak ktoś nie finansuje swojej armii, to musi sfinansować obcą.

  A faktycznie ruskich jest (proporcjonalnie) najmniej w historii, nie stać ich nawet na okupację połowy ukrainy. I mają problem w Azji środkowej, bo szlak jedwabny ich rozłoży na czynniki pierwsze.

  Jak sobie człowiek uświadomi na czym to wszystko polega, to dochodzi do wniosku, że pierwszą zasadą zdrowia psychicznego jest nie wierzyć żadnej propagandzie. TV kłamie. Każda. Szkoda czasu i atłasu. Życie jest krótkie, trzeba go poświęcić na rzeczy istotne, a nie zmarnować na użeraniu się z wymyślonymi problemami.

 • ewiggin

  @podczaszy
  "Kiedy według Ciebie wypada ten dołek cykliczny w czerwcu na wig-u 20? Podaj,jeśli możesz, jakiś przedział dniowy."

  - Myślę, że najbardziej prawdopodobny termin jest między 10-20 czerwca. Ja bym obstawiał 13 czerwiec - ale to już zabawa. -

 • guyfawkes13

  Sorry, miało być ''plącząc się w zeznaniach nawet co do daty śmierci...''

 • guyfawkes13

  Ale ja już myślę teologicznie: śmierć, to narodziny dla Nieba:))))

 • ewiggin

  @guyfawkes
  "Teraz tylko filozofia i święta teologia."

  - To jeszcze gorsze od polityki. Jak napisałeś:
  "Życie jest krótkie, trzeba go poświęcić na rzeczy istotne, a nie zmarnować na użeraniu się z wymyślonymi problemami."

  Już Ci to wklejałem. To jest jedynie istotna rzecz. Zapoznaj się, praktykuj:
  www.wccm.pl/index.php?id=247

 • carrie-anne.moss

  @Gui
  Popatrz, co robią ci, co się boją, a raczej co udają, że się boją:

  Proponuję żebyś wyeliminował z diety tłuszcze zwierzęce, bo pamięć Ci szwankuje. Zapomniałeś jak wypisywałeś peany pochwalne o p. Trumpie i wymienionym w artykule b. ministrze? ;-)

  A faktycznie ruskich jest (proporcjonalnie) najmniej w historii, nie stać ich nawet na okupację połowy ukrainy. I mają problem w Azji środkowej, bo szlak jedwabny ich rozłoży na czynniki pierwsze.

  Jak uważasz, że ruski teddy bear jest taki fajny i chcesz się z nim przytulać, to proszę bardzo. Tylko rób to tam gdzie jesteś :P

  A jeszcze lepiej, posłuchaj rady @ewiggina.

  Przepraszam, ale jestem zajęta. Muszę pomedytować nad edkiem.

 • andrzej_stefaniak

  Zaproszenie do wyprzedaży:

  acemarketu.com/?p=293890

 • guyfawkes13

  @Cariie

  //Zapomniałeś jak wypisywałeś peany pochwalne o p. Trumpie i wymienionym w artykule b. ministrze? ;-) //

  Nie peany, ale to prawda, że się pomyliłem z rozpaczy:)) Wishful thinking.
  Ile razy mam składać samokrytykę?

  Ruskich nie ma co się bać, bo nie mają w planach eksterminacji - nie indoktrynują społeczeństwa w bandyckiej ideologii, jak to było przed wojną. Zresztą nigdy nie mieli pretensji do naszych ziem etnicznych. W zaborach chodziło o równowagę sił w Europie. Ruscy cofnęli się w rozwoju imperialnym o 500 lat do granic z czasów Iwana Groźnego. Główne i w zasadzie jedyne zagrożenie dla ruskich obecnie jest w Azji. Jaki sens otwierać drugi front, zwłaszcza przy takiej nędzy demograficznej?
  Centrum świata przeniosło się gdzie indziej, ale stereotypy za tym nie nadążyły.:))

  Za 2 mld dolarów (na początek), to można kupić 200 nowoczesnych czołgów. A my będziemy refundować Ameryce subsydiowanie zbrojeń Izraela. I na tym to polega.

  Ale zakończmy już ten temat, ojro jest o wiele sensowniejsze.

 • resan1

  @WB


  gdzie wg Eliota znajduje się teraz DAX panie Wojtku

 • guyfawkes13

  Łudziłem się, że władza warszawska jest rzeczywiście grupą rekonstrukcji historycznej sanacji, ale to nieprawda. Poza pewnymi elementami (budowa infrastruktury transportowej obszaru rdzeniowego Wisły), to jest grupa tekonstrukcji historycznej chjeno-piasta.

  Choć z dwojga złego, może lepiej refinansować zbrojenia Izraela na BW niż spełniać roszenia u siebie? Chyba na tym to polega, bo przecież nie na obronie wschodniej flanki, która jak by przyszło rzeczywiście co do czego, jest nie do obrony.

 • guyfawkes13

  I żeby było jasne, grupa rekonstrukcji historycznej chjeno-piasta z elementami sanacji jest i tak o niebo lepsza od grupy rekonstrukcji historycznej folksdojczów czy sowieciarzy, to nie ulega wątpliwości.

  I tym optymistycznym akcentem zakończmy temat polityczny, nie traćmy czasu.

 • carrie-anne.moss

  @Gui
  Jak chodzi o jewro, to zaraz zamykam S i kończe ten uroczy dzień. Na dzisiaj mi wystarczy.
  Idę się poopalać :P

 • bialek.wojciech

  @resan1:
  "gdzie wg Eliota znajduje się teraz DAX panie Wojtku"

  Zakładam, że w 2003 roku zaczął się jakiś impuls wzrostowy. Do 2009 roku były w tym impulsie duże fale 1-2 i w 2009 roku zaczęła się duża 3-ka. Zakładam, że w tej dużej 3-ce 1-2 był do w latach 2009-2011, 3-4 w latach 2011-2016, a w lutym 2016 zaczęła się 5-ka.

  Zakładam, że w tej 5-tce trójki 1-2 było od lutego 2016 do czerwca 2016, 3-4 było od czerwca 2016 do sierpnia 2017, a 5-ka skończyła się w listopadzie 2017.

  Czyli od listopada 2017 mielibyśmy dużą 4-kę, która powinna kulminować w 2019 roku na poziomie np. maksymalnego zasięgu fali 4-tej niższego rzędy, czyli na dołku z lutego 2016.

  Zakładam, że spadek od listopada 2017 do lutego 2018 to 3-ka (spadkowa fala a), więc zakładam, że od lutego 2018 też mamy 3-kę (nieregularna fala b), a gdzieś powiedzmy od czerwca zaczniemy robić spadkową 5-tkę fali c. Ale moim zdaniem to byłby dopiero koniec dopiero dużej fali A, a do jej końca cyklicznej bessy w 2019-tym roku potrzebne byłyby duża wzrostowa fala B (znowu pod szczyt) i potem duża spadkowa fala C kończąca cykliczną bessę.

  W latach 2019-2023 rozegrałaby się 5-ta fala impulsu rozpoczętego w 2003 roku.

  Jakoś tak.

  Na krótką metę najciekawsza jest chyba moja hipoteza, że obecny ruch od lutowego dołka (nieregularna korekta wzrostowa 3-3-5) to kopia podobnego ruchu z okresu sierpień-listopad 2015. Czyli teraz mamy na DAX-ie okolice 12 listopada 2015. Sugerowany przez tę interpretację szczyt DAX-a w czerwcu zbiegłby się z końcem ruchu spadkowego EUR/USD i początkiem 2-miesięcznej korekty wzrostowej na tej parze, na której - wraz z korekcyjnym spadkiem dolara - WIG błysnąłby na chwilę złotym zębem. Ale to oczywiście ryzykowne założenie.

 • podczaszy1

  @WB
  Gdyby nie to,że w tych Pana impulsach widzę trójki to bym nawet w tą wersję uwierzył.
  Natomiast ten wyrysowany przez Pana klin spadkowy od stycznia do marca 2018 roku sprawdził się. Gratuluję.

 • podczaszy1

  @ carrie
  "Idę się poopalać".
  Po 15.00 to już nie ma sensu/witamina D/.

 • podczaszy1

  @ ewiggin
  Dziękuję za podanie tego przedziału czasowego.

 • bialek.wojciech

  @podczaszy1:
  "Natomiast ten wyrysowany przez Pana klin spadkowy od stycznia do marca 2018 roku sprawdził się."

  To teraz w takim razie jesteśmy na DAX-ie gdzieś w drugiej połowie października 2017. Nawet poziom jest ten sam:

  stooq.pl/q/?s=^dax&c=1y&t=c&a=ln&b=1

 • karnakufo

  Reversal day.

 • karnakufo

  www.bankfotek.pl/view/2117990

 • tmoore

  biznes.interia.pl/raport/kryzys_finansowy/news/wlochy-budza-demony-rozpadu-strefy-euro,2571063,5429
  a mówiłem pisząc nieskładnie o 3 ciej nad ranem do Pana Wojtka...

 • resan1

  @ WB

  czy w historii była taka rozbieżność DAX max , WIG20 min

 • andrzej_stefaniak

  Ale ich wysadzają !
  Traktują ich jak republikę bananową.

  acemarketu.com/?p=294009

 • konsultant121

  same reversale , na USD, na PKOBP i na innych juz byly tydzien temu:)))) nawet ostatnia kura zamilkła;))

 • karnakufo

  @konsultant1121
  "same reversale , na USD, na PKOBP i na innych juz byly tydzien temu:)))) nawet ostatnia kura zamilkła;))"

  Nie cwaniakuj po fakcie.

 • konsultant121

  wole po fakcie stwierdzic to co inni przed faktem źle ocenili:)) Lubię poczytać tutejsze komentarze do do wizji. Poproszę o więcej!

 • ewiggin

  @wb
  Jak Pan czuje - obronimy wsparcie 2190 na W20 czy też fala B wystartuje z niższych poziomów?

 • dociekliwy54

  @W.B.
  Odnośnie DAX, to mogę się z Panem zgodzić w 100%.
  Taki rysunek zrobiłem zdaje się w 2017 pod koniec, co widać po początku linii projekcji.
  www.bankfotek.pl/view/2118025.
  Czy ta czytelność nie jest niepokojąca?

 • podczaszy1

  @ dociekliwy 54
  "Czy ta czytelność nie jest niepokojąca".
  Oczywiście,że jest . Oznacza to,że rozpisanie jest błędne. No, na przykład wzrost od 10.02.2016 do 20.04.2016 to trójka, a nie piątka a w rozpisce to fala 1 w 5.

 • podczaszy1

  Opory na usd/pln to 3,75 i 3,786.

 • bialek.wojciech

  @resan1:
  "czy w historii była taka rozbieżność DAX max , WIG20 min"

  Często. Tylko w trakcie ostatnich 40 miesięcy różnica pomiędzy 42-sesyjną zmianą zmianą WIG-u 20 a podobną zmianą DAX-a przekraczała - podobnie jak od 22 maja - 11 proc.: 9 grudnia 2014, 6 sierpnia 2015, 3 listopada 2015, 30 maja 2016, 24 sierpnia 2016 i 26 października 2017.

  Ale jeśli dodamy dwa dodatkowe warunku: WIG-20 nie więcej niż 5 proc. powyżej półrocznego minimum, a DAX nie niżej niż 5 proc. poniżej rocznego maksimum, to do sytuacji z 22 maja podobny będzie już tylko epizod z 9 grudnia 2014. Wtedy dołek przed początkiem wzrostowej fali B bessy był dopiero 20 stycznia 2015.

  W historii WIG-u 20 było jeszcze 5 podobnych epizodów: 20 grudnia 2007, 7 października 1999, 9 stycznia 1998, 26 czerwca 1997 oraz 22 grudnia 1995.

  Projekcja wartości WIG-20 oparta na tych 6 sygnałów rośnie od strzału o 30 proc., ale to w dużej mierze wpływ sygnału z grudnia 1995. Jeśli go usunąć, to otrzymujemy wniosek, że za zakupami można się wstrzymać jeszcze 20 sesji, a późniejszy 3-miesięczny wzrost indeksu sięgnie 17 proc. To też pewnie przesada wynikająca z większej zmienności cen akcji w dawnych czasach.

  Grać na to (odbicie się WIG-u 20 w ślad za DAX-iem) można nie dłużej niż 4 miesiące. Taki sygnał jak obecnie był w grudnia 2014 - fala C bessy zaczęła się pod koniec kwietnia 2015. Taki sygnał był w grudniu 2007 - druga fala bessy zaczęła się w maju 2008. Taki sygnał był w październiku 1999 - krach internetowy zaczął się w marcu 2000. Taki sygnał był w czerwcu 1997 - krach w Azji zaczął się w październiku 1997. I wreszcie po sygnale ze stycznia 1998 sprzedawać należało w marcu 1998, maju 1998 i - najpóźniej - w lipcu 1998.

 • bialek.wojciech

  @ewiggin:
  "Jak Pan czuje - obronimy wsparcie 2190 na W20 czy też fala B wystartuje z niższych poziomów?"

  Spadek styczniowo-lutowy trwał 13 sesji, lutowo-marcowy 12 sesji, marcowy 11-12 sesji, kwietniowo-majowy 11 sesji, a obecny trwa już 11 sesji. Więc zbliża się odbicie, ale na oko do dołka cyklu 5 tygodniowego brakuje 2 tygodni.

  Na moje oko dziś mamy coś w rodzaju 28 marca.

 • bialek.wojciech

  @dociekliwy54:
  "Odnośnie DAX, to mogę się z Panem zgodzić w 100%."

  To byłby pierwszy przypadek w historii, gdy dwóch elliocistów zrobiło podobne oznaczenie. :)

 • konsultant121

  @dociekliwy
  Bardzo dobra prognoza dla DAX. Wszystko się zgadza. U nas będzie lekko poniżej 2016.

 • carrie-anne.moss

  @007
  Jewro wybiło 1,16. Czy zmieniasz oznaczenia?
  Zauważ, że GBP również słabuje. Chyba, że ktoś w Londynie zapomniał naciśnąć "SELL" ;-)

  www.reuters.com/article/uk-global-forex/euro-near-6-1-2-month-lows-on-italy-concerns-risk-aversion-lifts-yen-idUSKCN1IU01R

 • karnakufo

  Na 2145 WIG20 jest 50% zniesienie wzrostów.

 • bialek.wojciech

  "Spadek styczniowo-lutowy trwał 13 sesji, lutowo-marcowy 12 sesji, marcowy 11-12 sesji, kwietniowo-majowy 11 sesji, a obecny trwa już 11 sesji. Więc zbliża się odbicie, ale na oko do dołka cyklu 5 tygodniowego brakuje 2 tygodni.

  Na moje oko dziś mamy coś w rodzaju 28 marca."

  Ale ostatni wzrost rentowności włoskich obligacji z ostatnich 16 sesji (do poniedziałku) jest najsilniejszy - w pkt. proc. - od 18 lipca 2011, więc może warto jeszcze poczekać na wszelki wypadek.

 • carrie-anne.moss

  @podczaszy
  Po 15.00 to już nie ma sensu/witamina D/.

  Sugerujesz, że powinnam zmienić strefę czasową? ;-)
  W sumie to dziś jewro już wyrobiło plan, jak dla mnie.
  O wilkach mowa, Londyn zacisnął przycisk :P

 • podczaszy1

  @ dociekliwy 54
  Nadal moje obie wersje spadkowe w grze.

 • bedrop

  @WB

  Według mnie dziś jest lokalny dołek na SP500 i DAX. Tak jak pisałam w zeszłym tygodniu analogia z 2008 sugeruje dołek około poniedziałku, ale on był wolny i wypada to dziś. • podczaszy1

  @ carrie
  Sugeruję,że powinnaś opalać się dużo wcześniej niż po 15.00.
  Co do jewro to oczywiście nie wiem czy wyrobiło już dzisiaj plan ale jak na razie zachowuje się zgodnie z moją prognozą z przed Wielkanocy. :)))

 • dociekliwy54

  @W.B.
  Znalazłem nawet rysunki DAX z lipca 2017.
  www.bankfotek.pl/view/2118045
  www.bankfotek.pl/view/2118046

 • guyfawkes13

  @Carrie

  //Jewro wybiło 1,16. Czy zmieniasz oznaczenia? //

  Nie przeszkadzaj my Friendowi w (kolejnym) sprzedawaniu dolara dokładnie na szczycie:))

 • ml.36

  @bedrop
  Nie można wykluczyć:
  invst.ly/7kvxy

 • carrie-anne.moss

  @podczaszy
  Sugeruję,że powinnaś opalać się dużo wcześniej niż po 15.00.

  Azja południowo-wchodnia czy Karaiby? ;-)

 • guyfawkes13

  @Carrrie

  //Azja południowo-wchodnia czy Karaiby? ;-) //

  Car(r)ibean of course. Gdzie skarb twój tam serce twoje.:))))

 • carrie-anne.moss

  @Gui
  Nie przeszkadzaj my Friendowi w (kolejnym) sprzedawaniu dolara dokładnie na szczycie:))

  Staram się mu wytłumaczyć, że dolar tu nie ma wiele do rzeczy. Zwłaszcza przed 15 ;-)

  Myślę, że szczyt będzie wtedy, gdy wróci kolega @Desperado

 • carrie-anne.moss

  @podczaszy
  Co do jewro to oczywiście nie wiem czy wyrobiło już dzisiaj plan

  No i namówiłeś na jeszcze jednego shorta :P

 • konsultant121

  Panowie i Panie
  proponuję zaśpiewać jakąś Odę do Jewro.Żby odbiło jakoś. Gdzie te wspaniałe perspektywy z początku stulecia dla Jewro?
  Jewro jewro ocień skrzepło
  Jewro dular hop i siup
  Jewro krzepnij,krzepnij mi!
  bo tam ciągle dular wróg.

 • konsultant121

  Mr.Armstrong napisał: Welcome to the Euro Crisis, the fall of the West, and the rise of Asia.

 • nordnorge

  @ seville1
  Gdziez kres tego upadku? :)))

 • konsultant121

  "The critical support lies at the 11590 level and breaking that level will warn the Euro and the confidence in the political system is under attack.

  The monthly support lies at the 11715 level. Cracking that area will be a real warning. "

 • konsultant121

  Panie Wojtku, to w jakim kraju Azji trzeba zainwestować po 2019/2022roku? Będziemy rosnąć razem z Azją w takiej hossie jak 2001-2007?:) W poprzednim cyklu ciągnęła nas przynależność unjna i pokolenie 1980+- a teraz ciągnąć ma nas Azja?

 • mzamojsk

  "bedrop
  Według mnie dziś jest lokalny dołek na SP500 i DAX. Tak jak pisałam w zeszłym tygodniu analogia z 2008 sugeruje dołek około poniedziałku, ale on był wolny i wypada to dziś. "

  Zgoda co do dolka. Ale dlaczego analogia z 2008 ? Z jakim mniej wiecej dniem ?
  Ja widze analogie z 16.12.2014, ale tym razem wzrostowa fala powinna byc duzo krotsza niz w pierwszej polowie 2015

  Jesli chodzi o lokalny dolek to warunki sa spelnione. Slabe indeksy zaliczaja nowe minima (WIG20, Ibex, itd), ale wiele trzyma sie blisko szczytow (np AEX)

 • parok

  dociekliwy54
  co myślisz aktualnie o dax?

 • datik

  @Guy
  proszę, napisz szczerze :), co o tym sądzisz ?

  www.pomorska.pl/wiadomosci/bydgoszcz/a/to-wiecej-niz-kabaret-antoni-szpak-satyryk-i-felietonista-w-prokuraturze-grozi-mu-wiezienie,13183828/

 • datik

  @ewiggin
  Cenzura owszem, była, ale chyba 1. raz przynajmniej od 1970 jakiemuś satyrykowi prokuratura więzieniem grozi. Na razie to jest jeszcze śmieszne...

 • andrzej_stefaniak

  Jeśli chcesz wiedzieć ...

  acemarketu.com/?p=294182

 • seville1

  @nordnorge
  @ seville1
  Gdziez kres tego upadku? :)))
  -------------------------------------------------------------------------------
  Jeszcze raz, te spadki już mnie wnerwiają, jesteśmy teraz idelanie na przedostanim "G", nastepne " G" 1.450 :)) Teraz taki, jeśli szczątki AT mają jakoś zadziałać, powinien teraz nastapić zwrot. Jednak mając na uwadze poprzednie bezpardonowe łamanie karków i opalanie kurczakow żywcem, nie postawię wszystkich pieniędzy na ten wariant. Bedą robić podbitkę, bo się ta nalezy, tylko czy trwale? W tej chwili na krótko jestem poza warzywniakiem.

 • ewiggin

  @datik
  Przeczekamy ich. Już niedługo - za rok wybory i wymuszona koalicja PIS z Kukizem, która rozleci się z hukiem po trzech miesiącach... potem już będzie po PIS-ie.

 • datik

  @seville
  1,155, podobnie jak 12600 na DAX, podobnie jak 580 na w20usd: powinno zadziałać, już działa... czy trwale ? to jest dobre pytanie :)

 • guyfawkes13

  @Ewiggin

  Nie naciągaj mnie na politykę.
  Pierwsza zasada jest taka, że tv kłamie, a tym bardziej POatępowe gazety, przytoczyłeś chyba organ ''małej Sycylii''.
  Po drugie nie zrozum mnie źle. Ja się denerwuję na grupę rekonstrukcji historycznej chjeno-piasta, ale to jest i tak najlepszy wariant, na jaki nas stać.
  Zauważ, że złośliwe pogłoski o finansowaniu północnej grupy wojsk armii radz... pardon, amerykańskiej of course, pojawiły się tuż po sojuszniczej wizycie Mikrona u ruskich szachistów.
  Sama Rosja to betka - potiomkinowska wioska, ale rosja w sojuszu z unią jewropejską to jest realne niebezpieczeństwo. My zajmujemy wtedy z góry upatrzoną pozycję ceny.
  Zauważ, że Kartagińczycy rozwalają unię jewropejską i Niemców na pewno intensywnie zajmuje kwestia ucieczki do przodu, czyli do Strategii Bismarckowskiej.

  Tak więc finansowanie tych wywczasów oddziałom amerykańskim na Mazurach pewnie ma swoje poważne przyczyny.

  No i na końcu zauważ, jakie okropne insynuację zawierają się w moich poprzednich wpisach, a jednak żyję i nikt mnie nie aresztuje.

  W te sytuacji pozostaje dobra rada: nie czytaj, gazety nie służą do informowania, zwłaszcza organy różnych band.:))

 • olejgujnar

  @guyfawkes13

  "Autorzy dokumentu zapewniają, że Polska może "wnieść wkład w wysokości 1,5 - 2 mld USD na pokrycie kosztów ułatwienia stacjonowania jednego amerykańskiego oddziału pancernego lub równoważnych sił w Polsce".

  Pieniądze te mają być przeznaczone na poprawę infrastruktury, co ma służyć amerykańskim żołnierzom i lokalnej społeczności." za www.rp.pl/Rzad-PiS/180529356-Polska-chce-stalej-bazy-USA-Oferuje-2-mld-dolarow.html

  Z tego wynika, ze te 2mld $ nie sa, jak piszesz przekazane USA, ale zostana wydane w Polsce na infrastrukture. Oczywiscie diabel tkwi w szegolach, no i ja jestem z zasady przeciwny obcym wojskom w Polsce, ale to jak Ty to opisales jest w swietle tego artykulu nieprawda.

 • guyfawkes13

  @Olej Gujnar

  Ja nie wiem, jak jest, ale troszkę znam życie.
  Wszystkie kraje (Japonia, Korea itd) dopłacają do pobytu wojsk sojuszniczych. A my, z wiszącym nad nami mieczem roszczeń, jesteśmy chyba predystynowani do wyjątkowo obfitego udziału.
  1,5 - 2 mld $ to jest na początek, jak będzie później, to się okaże.

 • podczaszy1

  Przebicie na koniec miesiąca poziomu 2177 na wig-u 20 będzie powodowało to,że będzie go "przyciągał" poziom 2115.

 • guyfawkes13

  @Carrie

  Chyba rzeczywiście lepsze jest wrogiem dobrego.:))

 • ewiggin

  @guyfawkes
  "W te sytuacji pozostaje dobra rada: nie czytaj, gazety nie służą do informowania, zwłaszcza organy różnych band.:))"

  - Nie czytam gazet ani nie oglądam żadnego TV - już dłuższy czas. To, co napisałem o PIS-ie to moja prognoza - potraktuj ją jak prognozę giełdową, niezależnie od sympatii/antypatii politycznych. Po prostu uważam, że przy niezłym wyniku SLD w ostatnich sondażach PIS, choć wygra wybory, będzie musiał stworzyć niestabilną koalicję z Kukizem, która runie z hukiem. Myślę, że tak będzie ale mogę się mylić, oczywiście.
 • guyfawkes13

  @Olej Guynar

  Ale zawsze to lepiej płacić dolę amerykańskim wojskowym, niż finansować Holocoust Industry of course.

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  Nie pocieszaj się Waszmość. PIS zapłaci i tym i tym.

 • guyfawkes13

  @Ewiggin

  Koalicja z Kukizem nie runie z hukiem, a nawet może być lepsza (obniżenie podatków, cięcie biurokracji itd), a SLD będzie ten układ wspierać jakby co.
  Localsi wolą PIS niż hegemonię koncernów, interes gospodarczy jak na Węgrzech, dlatego też układ będzie podobny.

 • guyfawkes13

  Podobny i trwały.

 • olejgujnar

  @guyfawkes13

  Patrzac historycznie, to kraje gdzie stacjonuja wojska USA raczej dobrze na tym wychodzily, pytanie czy to nadal bedzie tak dzialac przy wzrastajacej presji Chin.
  Ja bym wolal, zebysmy nie opierali sie na USA tak bezwarunkowo, dobrze by bylo jak bysmy poprawili wspolprace wojskowa z Turcja, panstwami regionu, Skandynawia, no i oczywiscie Chinami, zebysmy mieli alternatywe. Ale wiem, ze to nie jest takie latwe.

 • guyfawkes13

  @007

  Jednak chyba będzie korekta na tej czerwonej kresce.
  fxpro.ctrader.com/c/zVX6n

 • guyfawkes13

  @Olej Guynar

  //Patrzac historycznie, to kraje gdzie stacjonuja wojska USA raczej dobrze na tym wychodzily.//

  Rzeczywiście, ale poza Niemcami, nie spotkały ich roszczenia. Skoro to wszystko przeszło na nas, to może przeżućmy to dalej na wschód, na Ukrainę:)))

 • ml.36

  Na złocie zapadają decyzje:)
  invst.ly/7kvxy

 • olejgujnar

  @guyfawkes13

  Jak dla mnie ustawa reprywatyzacyjna zamykajaca kwestie mienia powojennego to najwazniejsza sprawa w tej chwili, jesli PiS jej nie uchwali do wyborow to nie dostana mojego glosu, czyli zagloduje albo na Kukiza, albo na ktoras z partii z poza parlamentu.

 • guyfawkes13

  @Olej Gujnar

  I bardzo dobrze. Niech się starają o głosy, o ile głosy mają znaczenie:))

 • podczaszy1

  @ carrie
  Muszę ci tą kwestię wyjaśnić jak małej niegrzecznej dziewczynce. Nigdzie nie musisz wyjeżdżać tylko jak słonko świeci to między godzinami 11-15 idziesz nad wodę/ morze, jezioro, staw, basen, rzeka/. Wiem,że w tym czasie są notowania ale to nie ma najmniejszego znaczenia.

 • carrie-anne.moss

  @konsultant
  Mr.Armstrong napisał: Welcome to the Euro Crisis, the fall of the West, and the rise of Asia.

  Mądrze pisze, dlatego nie rozumumiem parcia na dolara.

 • podczaszy1

  Polska jest trzecim krajem wśród krajów EM pod względem całkowitego zadłużenia zagranicznego w relacji do PKB. Zdaniem agencji Bloomberg wynosi on obecnie 55,6 %
  PKB. To jest zabójcze gdy waluty w których jesteśmy zadłużenie idą gwałtownie w górę.

 • podczaszy1

  Co cinkciarze nie lubicie silnych trendów na walucie. No szkoda, bo to to co tygrysy lubią najbardziej.

 • seville1

  @podczaszy1
  Co cinkciarze nie lubicie silnych trendów na walucie. No szkoda, bo to to co tygrysy lubią najbardziej.
  ---------------------------------------------------------------------
  Lepiej być cinkciarzem bez zarobku, niż opalonym kurczakiem na wolnym ogniu :))To już nie jest trend, to zwała, reset sytemu, dla innych poczatek Armagedonu. Cnkciarz zarabia w dwie strony, ale przyznam, że dzisiaj wysiadłem już z siodła i czekam. Włochy, Hiszpania, db, przecież to znane tematy od lat, coś czai się za rogiem, dlatego praktycznie AT umiera i korekt brak. Miejsce na odbicie po 18 bardzo dobre, ale jest coś grubego, coś co założyło żelazny pas cnoty i nie dopuszcza chętnych do punktu " G" :)). Dzisiaj już bez pozycji.

 • datik

  stooq.pl/q/?s=eurusd&d=20180529&c=5m&t=l&a=ln&b=0&r=^dax

  odwrotna korelacja się skończyła...
  robi się niebezpiecznie ? będzie letnia "hossa" ?

 • ewiggin

  @datik

  -Będzie.

 • guyfawkes13

  @Konsultant

  A co się dzieje z szefem Franciszkiem, czyżby jakiś sondaż korzystny dla Vollgeld?
  Referendum 10 czerwca.

 • konsultant121

  @guy
  Liczę na korektę bo ile można patrzeć na te wzrosty:))) Mój szef wie co sądzić o Jewro. Każdy fiducjał dobry na strachy lachy o Włoszech. Ale czy ktoś tu podziękował Panu Wojtkowi za trafną prognozę stycznia 2018 co do walut? Bo nie przypominam sobie..Zastanawiam się tylko czy niektórzy analitycy nabrali wody w usta czy liczą jeszcze na obciętą piątkę czy inne elliotowskie czary mary
  stooq.pl/q/?s=eem.us

 • guyfawkes13

  @Carrie

  Co się takiego dziś własciwie stało?
  Mam wrażenie, że była próba paniki. Run na CHeFa jena i dolara , ale chyba w ostatnich godzinach FED windował obligacje, żeby uniemożliwić flash crash ?
  T-Noty wróciły do kanału.
  fxpro.ctrader.com/c/PNX6n
  invst.ly/7l36u

  invst.ly/7l38g
  invst.ly/7l38a
  invst.ly/7l37h

  Czyżby sławny rynek tak się przestraszył nastrojów odrobinę gorzych niż spodziewane?
  A propos, rynek jest bardzo zapracowany, równolegle (światy równoległe) postanowił nauczyć Włochów demokracji.
  wpolityce.pl/polityka/396396-unijny-dyktat-w-praktyce-komisarz-oettinger-w-wywiadzie-dla-dw-rynki-naucza-wlochow-glosowac-na-kogo-trzeba

 • guyfawkes13

  @Konsultant

  //Liczę na korektę bo ile można patrzeć na te wzrosty:))) //

  Wydaje mi sie, że już jest na walutach końcówka i zaczniemy się korygować. Może jeszcze ojro dotknie tego zniesienia 50%, jakieś ładne wykończenia mogłyby być.. w tym tygodniu

 • konsultant121

  @guy
  Kto by tam zmieniał kurnik? Ślepa kura musi siedzieć i wysiadywać w spokoju przynajmniej do 2019 roku, nawet jak jajka się kurczą:)))

 • guyfawkes13

  @Konsultant

  Popatrz jak precyzyjnie się zatrzymał CHeF i zawrócił:))
  fxpro.ctrader.com/c/QNX6n
  fxpro.ctrader.com/c/XNX6n

 • konsultant121

  Swoja drogą ostatnia kura przewidywała poziom USDPLN 3,75 w 2019/2020 roku i zniknęła:)) Poziom wybity dzisiaj. Korekta się należy jak psu zupa !

 • konsultant121

  Złoto nadal mi wygląda drogo na tym wykresie
  stooq.pl/q/?s=xauusd&c=3y&t=c&a=lg&b=1

 • konsultant121

  Ja już żyję czym innym:) Badania lekarskie do WOT niebawem:)

 • bialek.wojciech

  @bedrop:
  "Według mnie dziś jest lokalny dołek na SP500 i DAX. Tak jak pisałam w zeszłym tygodniu analogia z 2008 sugeruje dołek około poniedziałku, ale on był wolny i wypada to dziś."

  Rytm cyklu 5-tygodniowego na S&P 500 był dosyć wyraźny w okresie minionego roku. Dołki (po zamknięciach): 13 kwietnia 2017, 17 maja 2017, 6 lipca 2017, 18 sierpnia 2017, 25 września 2017, 15 listopada 2017, 29 grudnia 2017, 8 lutego 2018, 2 kwietnia 2018 i 3 maja 2018. Średnia długość tych 9 cykli to 42,8 dni, mediana 43 dni. Odkładając tą odległość od dołka z 3 maja otrzymujemy 15 czerwca.

 • seville1

  O czym marzy cinkciarz?
  Cinkciarz marzy o korekcie ojro, najlepiej z okolic 1.45 (trochę mniejsza szansa, że z obecnych poziomów). Czkawka ojro powinna trwać ok. 2 miesięcy i doprowadzić tego wysuszonego podroba do szczytowania z końcem sierpnia, początkiem września w okolicach 1.2. Po ponownym oskubaniu z pierza i opaleniu na słońcu, potrawka będzie gotowa do nowej biesiady, tym razem cena za tego wycieńczonego zdechlaka spadnie poniżej 1. To jest wariant najbardziej optymistyczny dla cinkciarza, zarobek w 2 strony. Jak praktycznie pogrywać obecnie na tak porąbanym warzywniaku? Najbezpieczniej wchodzić i pogrywać na otwarcie i zamkniecie poszczególnych rynków, czyli ważne są godziny. I tak wchodzimy pod Germańców, następnie tea żłopów, czekamy na 12, odpuszczamy, kolej na Jankesów, przed ich wejściem zazwyczaj na krótko robią ruch przeciwny do panującego, kolejna zagrywka miedzy 16.55 -17 -15, zazwyczaj potwierdzany jest ruch obowiązujący dotychczas. 18 -19 miętolą cieniasy z USA, małe obroty i podrygi, od 19 wracają grubasy i trzeba uważac, bo może im odbić i zmienią koło fortuny w torbę i kij. To są oczywiście tylko takie ogólniki dla cinkciarzy lubiących szarpać za nogawki, w żadnym razie preferujących longi.

  PS. Pozdrawiam zapłakaną, zmokłą kurę od liczby Nielsena;))

 • datik

  @ewiggin
  ".... Odkładając tą odległość od dołka z 3 maja otrzymujemy 15 czerwca."

  U Ciebie zdaje się ten dołek wypada wcześniej niż u gospodarza ?

 • datik

  @ewiggin

  A u nas, możesz przypomnieć ?

 • seville1

  Jeszcze jedno, nie stosuję stopów AT, tylko ochronę szmalu, czyli z góry określony %. SL oparty na AT jest widoczny dla każdej ślepej kury i służy jako dawca organów dla nienażartych grubasów. Jak mawiał "Wielki Szu" to jest poker, jak tego nie rozumiesz pętaku, to spadaj". Taki folklor, ale lubię to.

 • datik

  :)
  a propos SL ;
  kiedyś ustawiłem SL na fw20 ok. 50 pkt powyżej aktualnego kursu. Bardzo sie zdziwiłem wieczorem gdy zobaczyłem, ze kurs niemal sie nie zmienił na EOD ale poziom mojego SL to było ekstremum tego dnia, idealnie w punkt :)

 • andrzej_stefaniak

  Oto co nas teraz kręci:

  acemarketu.com/?p=294346

 • seville1

  @datik
  I tak to wyglada w praktyce, to nie jest działalność charytatywna, tu nic się nie produkuje, nic wytwarza, chodzi tylko o to, żeby jeden drugiemu wyrwał forsę z gardła.
  A te wszystkie bla, bla, bla o zapewnieniu płynności na rynku itd. to dobre kity na usprawiedliwinie tego paskudzctwa i spokojności duszy. Kto wiekszy cwaniak ten pije szampana :))

 • ewiggin

  @datik
  "U Ciebie zdaje się ten dołek wypada wcześniej niż u gospodarza ?"

  - Podałem przedział 10 - 20 czerwiec. Z tego przedziału obstawiłem 13 czerwiec (@wb 15 czerwiec) jako denko ale pisałem, że to zabawa, bez znaczenia, jednak każdy pewnie chciałby kupić na samym dnie ;-)
  Może pogodzi nas @lastkura, który podawał jakiś punkt zwrotny 14 czerwca?
  A dzisiaj czytałem na Bankierze, że Trump znowu ma podać jakąś listę taryf celnych na 50 mld chińszczyzny 15 czerwca, więc może jednak @wb?
 • datik

  @ewiggin
  dzięki.
  A dopuszczasz sytuację, ze ten ewentualny dołek cyklu 5 tyg. będzie na w20 znacznie wyżej niż dzisiejszy kurs ?

 • ewiggin

  @datik

  Do istoty dołka należy być dołkiem, tzn. być niżej od innych hm... zagłębień ;-)
  Jeśli za dwa tygodnie będzie wyżej, to znaczy, że dołek był wczoraj. Istnieje jeszcze wersja pośrednia np. teraz wzrostów i w połowie czerwca krótki powrót/test tego wczorajszego dołka - wtedy będzie można uznać ten test za dołek ostateczny - na potrzeby teorii, ma się rozumieć ;-)
  No ale należy pamiętać, że jesteśmy w bessie - to jest trend nadrzędny, który trzeba brać pod uwagę w dywagacjach czy będzie wyżej, niżej czy płasko.

 • ewiggin

  @datik

  Ten hipotetyczny, przyszły dołek to nie jest jakiś tam sobie zwykły dołek cyklu 5-tyg. To jest jednocześnie dołek cyklu 5, 10, 20 i 40-tygodniowego, wyznaczający koniec fali A bessy.

 • b_53

  Ale p.Wojtek uważa inaczej:

  bialek.wojciech

  2018/03/21 15:58:40

  @ewiggin:
  "- No ale na czerwiec wypada dołek cyklu 40-tygodniowego, który ma być dnem fali A. Jak to pogodzić?"

  "Moim zdaniem podejdziemy teraz pod 2400 pkt na w20 ze szczytem ok. 20 kwietnia (szczyt cyklu 10-tyg) a potem dokończenie spadków fali A bessy z dołkiem w czerwcu."

  Zakładam, że obecny cykl 40-tygodniowy rozpoczyna Pan tak jak ja w sierpniu.

  Zakładam, że w ramach obecnego cyklu 40-tygodniowego, pierwszy cykl 20-tygodniowy zakończył Pan w grudniu, czyli od początku grudnia (najniższy poziom WIG-u 20 w trakcie sesji)/11 grudnia (najniższe zamknięcie) trwa drugi cykl 20-tygodniowy obecnego cyklu 40-tygodniowego.

  Obecny cykl 20-tygodniowy powinien podzielić się na 2 cykle 10-tygodniowe. Zakładam, że dołek pierwszego cyklu 10-tygodniowego wypadł 9 lutego. Czy podziela Pan tą opinię?

  Przy takim założeniu obecny cykl 10-tygodniowy (rozpoczęty 9 lutego) jest bardzo słaby, co da się wytłumaczyć tym, że jest to 4-ty (ostatni) cykl 10-tygodniowy obecnego cyklu 40-tygodniowego. Czy zgadza się Pan z tym?

  Dziś mamy więc 40-ty dzień obecnego cyklu 10-tygodniowego. Gdyby miał rzeczywiście 10-tygodni to dołek cykli 10-, 20- i 40-tygodniowych powinien wypaść za 30 dni czyli w okolicach 20 kwietnia.

  Ale oczywiście można to wyliczać na różne inne sposoby.

  Średnia długość 4 ostatnich cykli 40-tygodniowych daje termin dołka aż 26 czerwca.
  Średnia długość 4 ostatnich cykli 20-tygodniowych daje termin dołka 20 kwietnia.
  Średnia długość 4 ostatnich cykli 10-tygodniowych daje termin dołka 28 kwietnia.

  Wydaje się, że cykle się ostatnio skróciły, więc ten okolice 20-kwietnia wydają się sensowne.

  Obecny cykl 10-tygodniowy rozpoczęty 9 lutego powinien podzielić się na 2 cykle 5-tygodniowe czyli 4 cykle "13-sesyjne". Pierwszy cykl 13-sesyjny zrobił dołek 2 marca i trwał 15 sesji. Poniedziałkowy dołek był na 11-sesji od dołka z 2 marca. 15+11=26 wiec w sumie poniedziałkowy dołek można uznać, za dołek cyklu 5-tygodniowego (3-ciego w obecnym cyklu 20-tygodniowym. Z tego wynika, że ostateczny dołek wszystkich cykli 5-, 10-, 20- i 40-tygodniowych powinien wypaść w ok. 5 tygodni po poniedziałkowym dołku. To gdzieś okolice 23 kwietnia.

  Wtedy powinien rozpocząć się ostatni cykl 40-tygodniowy w obecnym Kitchinie. Ostatni czyli teoretycznie najsłabszy (fala B-C cyklicznej bessy).

  Tak bym to widział.

 • ewiggin

  @b53
  "Ale p.Wojtek uważa inaczej:"

  No i co z tego?-

 • carrie-anne.moss

  @podczaszy
  Muszę ci tą kwestię wyjaśnić jak małej niegrzecznej dziewczynce. Nigdzie nie musisz wyjeżdżać tylko jak słonko świeci to między godzinami 11-15 idziesz nad wodę/ morze, jezioro, staw, basen, rzeka/. Wiem,że w tym czasie są notowania ale to nie ma najmniejszego znaczenia.

  Chcesz mi sprzedaż EA, które będzie dla mnie zarabiać, jak ja się będę opalać? ;-)
  Chyba jestem za dużą dziewczynką żeby w to uwierzyć :P

 • carrie-anne.moss

  @Gui

  Jak dla mnie niewykluczone, że SNB kupuje jewro i kupi obligi IT&ES pod sprzedaż faktów.
  Z drugiej strony FEDowi może zależeć nad podciągnięciu notów żeby sprzedać po lepszych cenach.
  Tzw. kreatury w garniturach
  you know

  Wracam do cienia.

 • seville1

  Nie przebiją na ojrzycy 1.650, trzeba się będzie pożegnać z korektą. Jeszcze jest promyk nadziei, ale ja popatrzę sobie z boku.

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  W lutym albo marcu tego roku pisałem Waszmości,że ten kanał spadkowy na wig-u20 nie zadziała i wygląda,że tak jest.

 • podczaszy1

  @ carrie
  Pewnego razu opalającego się Diogenesa odwiedził Aleksander Wielki,który powiedział że spełni każde jego życzenie. Jedynym życzeniem Diogenesa było aby Aleksander Wielki przesunął się nieco, bo zasłania mu słońce.
  A ty mi tu o jakimś zarabianiu: D

 • seville1

  Teraz jest retest na szkieleciorze ojro, zobaczymy czy mają leki na astmę, czy nie ma co ratować.

 • karnakufo

  L na fix.

 • podczaszy1

  @ karnakufo
  A ty w ogóle to grasz czy se tylko tak piszesz dla jaj?

 • karnakufo

  Ależ obroty na bankach dzisiaj.

 • karnakufo

  Słabe ręce oddały akcyjki pod strachem.?:)

 • seville1

  Punkt krytyczny mamy teraz na ojrzycy przesądzający o korekcie 1.6200, albo chłop z zakutym łbem, albo negacja i do góry.

 • karnakufo

  @podczaszy1
  A jakie to ma znaczenie dla Ciebie - w czym Ci może pomóc?

 • podczaszy1

  @ karnakufo
  Znaczy się nie grasz. Tak właśnie myślałem.

 • karnakufo

  @podczaszy1
  Myśl sobie co chcesz, jeśli Ci to w czymś pomoże i poprawi samopoczucie.

 • podczaszy1

  @ karnakufo
  Obroty rzeczywiście duże.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Nie da się ukryć, ale ja się tym nie zajmuję, patrzę na to co kilka dni.
  Nie wiesz Waść, czemu zawdzięczamy taki obrót? Czyżby dzień odwrotu?
  invst.ly/7lh9w
  Wygląda na klasyczne odebranie papierów ze słabych rączek podczas paniki?
  invst.ly/7lhc6

 • carrie-anne.moss

  @podczaszy
  Mam zamieszkać w beczce? ;-)

  Z rzeczy przyziemnych. Może pora na S CHFPLN? ;-)

 • bialek.wojciech

  Zapraszam do przenosin pod nowy wpis:

  wojciechbialek.blox.pl/2018/05/Wzrostowa-faza-cyklu-Kitchina-na-dolarze.html

 • carrie-anne.moss

  @podczaszy
  EURPLN, o który pytałeś lubi chodzić podobnie jak CHFPLN, zwłaszcza jeżeli świeże banknoty frankowe są wymieniane na jewro w celu nabycia tamtejszych obligacji.

 • parok

  @WB

  Witam,
  jaki prognozuje Pan kurs USD/PLN?

Dodaj komentarz

© Blog Wojciecha Białka
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci