Menu

Blog Wojciecha Białka

Komentarze na temat koniunktury na rynkach finansowych i w gospodarce

Najniższa od 18 lat wysokość stopy bezrobocia w USA

bialek.wojciech

W kwietniu wysokość stopy bezrobocia w USA spadła do 3,9 proc. W okresie minionych 48 lat wskaźnik ten miał równie niską wartość jedynie w kwietniu 2000 (3,8 proc.) oraz pomiędzy wrześniem a grudniem 2000 (3,9 proc.). Wcześniej tak niski poziom stopy bezrobocia osiągnięty został w lutym 1966 roku. Co fascynujące te dwie daty - kwiecień 2000 i luty 1966 - praktycznie pokrywają się z kluczowymi szczytami realnej - po uwzględnieniu CPI - wartość średniej przemysłowej Dow Jonesa ze stycznia 2000 oraz stycznia 1966. Od stycznia 2000 realna wartość DJIA spadała przez 9 lat (-55 proc. do marca 2009), a swoją rekordową wartość wyrównała dopiero po 14 latach na początku 2014 roku. Od stycznia 1966 spadała przez 16 lat (-67 proc. do sierpnia 1982) a swoją rekordowa wartość wyrównała dopiero po 29 latach w 1995 roku. By uzyskać mniej dramatycznie negatywny dla rynku akcji wynik musielibyśmy się cofnąć do lat 59-tych, gdy dwukrotnie (w lutym 1956 i styczniu 1951) osiągana była po raz pierwszy w danym cyklu równie niska  co w kwietniu wysokość stopy bezrobocia. 

 

1stbezrobUSA3i9

 

W tych 4 przypadkach zejścia stopy bezrobocia w USA poniżej 4 proc. początek gospodarczej recesji w tym kraju (zgodnie z klasyfikacją NBER) odległy był o kolejno 10 miesięcy, 3 lata i 9 miesięcy, 1 rok i 6 miesięcy oraz 2 lata i 5 miesięcy. Rozrzut był dosyć duży, więc trudno z tego zestawienia wyciągać jakieś bardziej wiarygodne wnioski (średnia i mediana to ok. 2 lata). Można to porównać z rozważaniami z grudniowego wpisu: "Lata 60-te, lata 90-te". 

Synchronizacja ostatniego zachowania Dow Jones Industrial Average z tymi 4-ema historycznymi epizodami, w trakcie których stopa bezrobocia w USA spadała do obecnych poziomów sugeruje, że w ciągu najbliższych ponad 2 lat potencjał wzrostowy cen akcji w USA jest raczej ograniczony. Równocześnie jednak w 3 z tych 4 przypadków w ok. 6 miesięcy po sygnale i ok. 10 miesięcy po sygnale Dow Jones był nieco wyżej niż w momencie publikacji takiej jak dzisiejsza informacji (na osi poziomej liczba sesji). 

Przy okazji warto zauważyć, że dwa optymalne w tym okresie momenty do zakupu amerykańskich akcji - marzec 2009 i sierpień 1982 - poprzedziły dwa historyczne szczyty stopy bezrobocia w USA powyżej 10 proc. o odpowiednio 7 miesięcy oraz 3 miesiące. Podczas formowania tych kluczowych dołków cen akcji stopa bezrobocia wynosiła odpowiednio 8,7 proc. i 9,8 proc. 

 

2stbezrobUSA3i91

 

Jako ciekawostkę historyczną można potraktować szacunki wysokości stopy bezrobocia w USA w pierwszej połowie XX wieku, które można znaleźć tu

Podsumowując: niezależnie od zachowania rynku akcji w krótkim terminie najniższa od 18 lat wysokość stopy bezrobocia w USA nie jest raczej sygnałem, który zachęca do średnioterminowych inwestycji w tamtejsze akcje. W długoterminowej perspektywie dwa ostatnie epizody spadku stopy bezrobocia w Stanach Zjednoczonych do tak niskiego jak w kwietniu poziomu wyznaczyły początki silnych (-55 proc. i -67 proc.) i długotrwałych (9 lat i 16 lat) fal spadkowych realnej (po uwzględnienie zmian cen detalicznych) wartości akcji notowanych na giełdzie nowojorskiej. W latach 50-tych taka zależność jednak nie wystąpiła. 

Komentarze (860)

Dodaj komentarz
 • podczaszy1

  @WB
  No to na co Pan stawia? XXI wiek i lata 60-te czy lata 50-te.

 • podczaszy1

  @ datik
  Jak tam inwestycje giełdowe?

 • andrzej_stefaniak

  W końcu zaczyna sie właściwy trend:

  acemarketu.com/?page_id=272274

 • podczaszy1

  Paradoksalnie jesteśmy teraz na wig-u 20 w fazie rynku, która jest "odreagowaniem""spadku z okresu styczeń-marzec 2018 roku. Dlatego m.in są spółki,które wykazują jakąś tam tendencje wzrostową, a swig i mwig zachowują się lepiej od wig-u 20.

 • idmmaximus

  To zrobimy jeszcze te 200 000 na Wig na do jesieni 2020 roku ? :)

 • datik

  @podczaszy
  Mogło by być lepiej :)
  Na ff jako tako ale "chwyciłem" spadający GBK i już mnie pokiereszował a to pewnie nie wszystko...

 • podczaszy1

  @datik
  GBK przecież to spółka ze stajni L.Czarneckiego.Od pewnych ludzi lepiej trzymać się z daleka. Czyżbyś nie pamiętał LCC Corp z 2007 roku?

 • lastkura

  Schwarzian derivative dla S@P 500 pokazało możliwość istotnego punktu zwrotnego 4sqrt3 z reprezentacją 97/14 od szczytu 26 stycznia,9 lutego i 3 maj.Daje to możliwość końca trójkąta w fali czwartej. 2911 na tym indeksie i to szok dla wszystkich ślepych kur. Analogia walut pokazuje naiwny wgląd 15 grudnia 2017= 3 maj 2018. Ja zakładam konserwatywnie podejście pod szczyt. 14 czerwca opiszemy matematyczną argumentację .

 • lastkura

  Kto wytrzymał z walutami do 2 maja i odwrócił zarobił na pln godne pieniądze . W waszym języku [ za marszałkiem] wam ślepe kury szczać prowadzać a nie zajmować się rynkiem lub polityką .

 • red.007

  @lastkura
  No to hosanna.
  Tylko czemu mam być w szoku skoro,jako ślepa kura,uważałem lutowo-kwietniowe ruchy na walutach tylko za korektę,nawet bez znajomości quasicrystal.

 • karnakufo

  Na WIG20 zagrałem pod to wsparcie:
  www.bankfotek.pl/view/2116484

 • red.007

  @carrie
  Wracaj,czas zarabiać,jest odwrócenie.:))

 • guyfawkes13

  @Datik

  Żeby było jasne, obecny rząd można krytykować, a poprzednie reżimy są poniżej krytyki.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  // gówniany pomnik, gówniany pomnik, gówniany pomnik. I co? //
  coryllus.pl/o-kreowaniu-emocji-i-rynkow/

  No i masz Waszmość genetyczną ofiarę przemarszu armii czerwonej. Genów się nie wypali żelazem. Podobnie było przy okazji ''pałacu kultury'':

  //Zburzyć Wawel! Zostawić pałac kultury! //
  coryllus.pl/zburzyc-wawel-zostawic-palac-kultury/

  To trzeba lać.

 • mondrian4

  jest jakiś darmowy program w którym można robić takie ładne wykresiki?

 • karnakufo

  Etykietowanie dobrego premiera Mazowieckiego młodym Gierkiem uważam, za krzywdzące i nieuzasadnione - to takie małostkowe Panie podczaszy1.

 • seville1

  Z pamiętnika cinkciarza.
  Zanim zaczniesz interesować się rynkiem i wzorować na opiniach innych, koniecznie przeczytaj najwybitniejszy podręcznik do AT - " Ludzie bezdomni". Pozwoli ci to ustrzec się i twoją rodzinę przed poznaniem wszystkich mostów od dołu, tudzież węzłów ciepłowniczych, o ile są jeszcze wolne.

  PS. Zastanawiam się, ile trzeba przeżyć krachów na własnej skórze, żeby zejść z obłoków na ziemię? Dla wszystkich utrwalaczy obecnej zgnilizny mam smutną nowinę, nie będzie tak jak było:))

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Czarno to wszystko widzę, nie ma dobrej strony świata i dobrego sojusznika. Może być tylko ''mniejsze zło''...
  forsal.pl/swiat/chiny/artykuly/1121437,xi-w-200-rocznice-urodzin-marksa-socjalizm-to-dla-chin-jedyna-droga.html

 • guyfawkes13

  @Karnakufo

  //Etykietowanie dobrego premiera Mazowieckiego młodym Gierkiem uważam, za krzywdzące i nieuzasadnione //

  No tak, na tej samej zasadzie można nazwać Kazimierza Wielkiego starym Gierkiem.:))

 • karnakufo

  &guyfawkes13
  "@Karnakufo

  //Etykietowanie dobrego premiera Mazowieckiego młodym Gierkiem uważam, za krzywdzące i nieuzasadnione //

  No tak, na tej samej zasadzie można nazwać Kazimierza Wielkiego starym Gierkiem.:))
  "
  Widać, że podczaszy1 nie lubi PISu i do walki politycznej używa Gierka, by obrzydzić Mazowieckiego. A fe...

 • guyfawkes13

  @007

  Ojro może na początku tygodnia iść do góry, ale poważną korektę widziałbym dopiero nieco poniżej 38% zniesienia. Powiedzmy, że teraz robimy czwórkę w piątce spadkowej (polin).

 • red.007

  @guyfawkes13
  Ja końca korekty nie ogłosiłem.
  Na razie jest odwrócenie. :)))))

  " Powiedzmy, że teraz robimy czwórkę w piątce spadkowej"
  Taką możliwość widziałem przed pochodem 1-majowym.

  Warianty:
  1.Nie ma końca korekty,bo należy zrealizować pięcio falowy ruch w fali C korekty czyli zrobić falę 4 i 5(stary malunek,bo jesteśmy aktualnie niżej,zatem poglądowo):
  www.bankfotek.pl/image/2116254
  2.Koniec korekty nastąpi gdy wzrośniemy obecnie wyraźniej niż wysokość fali 2 a aktualny obraz techniczny podpowiada,że wyjście ponad poziom 1,22 kończy korektę.Dopóki nie znajdziemy się powyżej tego poziomu nowy dołek jest możliwy.
  stooq.pl/q/?s=eurusd&c=5m&t=c&a=ln&b=1

  W przypadku realizacji pkt.2 czyli wzrostów powyżej 1,22 numeracja fal na pierwszym malunku będzie zła i fala B korekty będzie miała swój koniec nie na marcowym szczycie ale na kwietniowym.

  Życzeniowo chciałbym aby był koniec korekty ale dopóki techniczna piłka jest w grze...

 • podczaszy1

  @ karnakufo
  Dobra będę go nazywał Nowy Gierek.

 • podczaszy1

  @ karnakufo
  To nie małostkowość tylko skojarzenie Panie karnakufo. Chyba jesteś za młody i nie słyszałeś słynnych przemówień E.Gierka.

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  "No tak , na tej samej zasadzie można nazwać Kazimierz Wielkiego starym Gierkiem".

  Raczej Gierka, młodym Kazimierzem Wielkim.

 • podczaszy1

  @ karnakufo
  "Widać,że podczaszy1 nie lubi PIS-u i do walki politycznej używa Gierka, by obrzydzić Mazowieckiego. A fe".

  Nie ośmieszałbyś się. Walka polityczna, dobre sobie. To mógł wymyślić tylko funkcjonariusz PIS-u.

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  "Czarno to wszystko widzę, nie ma dobrej strony świata i dobrego sojusznika....."

  W tym tekście najważniejsze jest to: a zdaniem niektórych jest on obecnie jednym z najbardziej antysocjalistycznych państw świata".

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  "Wszyscy demokraci mogą być marksistami. Karol Marks nie może ponosić odpowiedzialności za to, że niektórzy jego uczniowie przyjęli jego myśli, jako broń przeciwko innym".

  Zgadnij Waszmość kto to powiedział?

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  //W tym tekście najważniejsze jest to: a zdaniem niektórych jest on obecnie jednym z najbardziej antysocjalistycznych państw świata". //

  Być może towarzysze chińscy tylko udają azjatycki odłam rotszyldowni, ale to tylko świadczy o sile centrali nespa?

  To jest flaga cesarstwa Chin:
  5.share.photo.xuite.net/blkjck/15b6fa2/13242548/676337134_m.jpg
  A to jest czerwony szyld (rot Schild) Chin komunistycznych (czerwony kolor i pentagramy):
  upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/fa/Flag_of_the_People%27s_Republic_of_China.svg/1200px-Flag_of_the_People%27s_Republic_of_China.svg.png


 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  //Zgadnij Waszmość kto to powiedział? //

  Junker z Rotszyldowni Właściwej.

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  Brawo Waszmość. Jak widać z tej i tej strony "nawijają" dyrdymały. Dlatego trzeba spojrzeć od strony cywilizacyjnej. A tu wygląda to mniej więcej tak: z cywilizacją chińską czy z cywilizacją żydowską ? No oczywiście dopóki nie okrzepnie ponownie cywilizacja łacińska.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Cenię poglądy Waszmości, ale też widzę błędy, które wynikają z doktryny liberalnej.

  Jeśli chodzi o ''młodego Gierka'', to my potrzebujemy jeszcze niejednego takiego budowniczego. Dlatego, że od zaborów obszar rdzeniowy Wisły jest poszatkowany i nieskomunikowany. Stąd te ''małe żydowskie miasteczka'' na różnych pograniczach i ''Polska jak obwarzanek'', a w środku bieda, przeludnienie (relatywne do możliwości gospodarczych) i stagnacja.
  Mówi o tym Bartosiak, chocby tu:
  www.youtube.com/watch?v=UOnrjOHTUwg
  Zasadniczo nic się nie zmieniło od zaborów, obszar Wisły jest źle skomunikowany, zdezintegrowany, nieskonsolidowany, nie może uruchomić swojego potencjału.
  Dwie autostrady równoleżnikowe wręcz determinują dominację mocarstw zewnętrznych, do których prowadzą nad obszarem (rdzeniowym) Wisły.
  Musimy mieć przede wszystkim sieć komunikacyjną rozchodzącą się promieniście i koncentrycznie od Warszawy. Ma to być pajęczyna rozpięta na głównych linach południkowych.
  Żadna niewidzialna ręka rynku tego nigdy nie zrobi. Nikt nie wyłożył prywanego hajsu na linię kolejową ze Śląska do Gdyni w państwie sezonowym. Tak samo nikt nie wyłoży hajsu w państwie likwidowanym na regulację Odry i Wisły (ponad 70 mld), czy na kanały komunikujące obszar rdzeniowy ''państwa teoretycznego.
  Dlatego potrzebny jest ''młody Gierek''.
  Skoro mamy kilkusetletnie zapóźnienia, to właśnie potrzebujemy ''młodych Gierków'', ''Gdyń'' i ''COP-ów''.
  Staś kataryniarz albo tego nie rozumie, albo udaje, że tego nie rozumie(...).
  A niewidzialna ręka rynku tego nie zrobi, bo ona zawsze zrobi tak, żeby to było korzystne dla mocarstw ościennych, to oczywiste.
  Nawet za poprzedniego reżimu istniała niewidzialna ręka Partii Wewnętrznej, która zakrzywiała planowane drogi koncentrycznie:
  40ton.net/wp-content/uploads/2015/08/plan_budowy_drog_polska_do_2023_roku-664x587.jpg

  Bez wielkich inwestycji, które nadrabiają 300 lat, będziemy mogli sobie tylko gdybać albo teoretyzować ze Stasiem kataryniarzem o wyższości przodka nad tyłkiem w drodze od klęski do klęski, od emigracji do emigracji.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  //A tu wygląda to mniej więcej tak: z cywilizacją chińską czy z cywilizacją żydowską ? //

  To jest prawdopodobnie złudzenie, bo kategorie cywilizacyjne mają znaczenie w skali setek lat, a my możemy zginąć bardzo szybko. ''Nim słońce wstanie rosa oczy wyje''.

 • lastkura

  Czy trafienie szczytu w styczniu przez pana Białka to trafienie ślepej kury czy poważna cykliczna koncepcja ? Sygnał Kitchin cykle ma długość około 40 miesięcy. Jako symbol cykliczny nigdy nie może być liczbą [zasadniczo] złożoną . Od 2000 i 1966 mamy 215/40=5.375, 623/40=15,575 -KOMPLETNY NONSENS. Jako symbol dla sygnału 18 lat i 52 lata przyjmijmy 9+4sqrt5 i [2+sqrt3]^3 . WŁAŚCIWĄ DESKRYPCJĄ JEST PIERŚCIEŃ Z[SQRT3,ZSQRT5]. Dla WIGU 20 od 10 marca 2000 do 29 października 2007 mamy 2789 [dni],czyli strukturę spirali 3+sqrt5 . 3/sqrt5 #2789 daje dokładnie szczyt 25-26 styczeń 2018 . .Automorfizm [3-sqrt5]# 41 daje aproksymację dna 10 październik 2002 . Tak więc sukces pana Białka to katastrofa intelektualna . Nie rozumiejąc struktury nie rozumiemy ilości. Wszelkie prognozy o cykl [ arytmetyczny ]40 miesięczny to ślepa ulica . Little prince de Saint - Exupery "Straight ahead of him,nobody can go very far ... " Idąc wprost przed siebie, nie można zajść zbyt daleko .

 • lastkura

  123= 3#41 od szczytu 2007 29 october do stycznia 2018 . JEST TO TYLKO CZĘŚĆ STRUKTURY SPIRALI 3+SQRT5 . Nie rozumiejąc całości [Pisot number ] nie rozumiemy nic .Mamy tylko pustą numerologię i retorykę 12-0 .

 • red.007

  @lastkura
  Czy odważy się Pan na jednoznaczne stwierdzenie?
  Określił Pan odwrócenie na walutach na 2 maja.
  Pytanie:
  Czy przez odwrócenie w przypadku USD/PLN rozumie Pan tylko korektą spadkową w dalszych wzrostach,czy odwrócenie jest dla Pana ruchem w kierunku dołków styczniowo-lutowych?
  stooq.pl/q/?s=usdpln&c=5m&t=c&a=ln&b=1
  W którymś z Pana wpisów,odwrócenie było to ujęte jako powrót do umocnienia PLN.

 • lastkura

  Szczyty 18 october 2000 ,21 january 2016 i 15 december 2016 to [w tygodniach] 843 /47 daje strukturę 9+4sqrt5 na usd -pln . Ostatni ruch to fraktal 9+sqrt5 [w latach] od 5 maja 2000 . Ryzyko jest zawsze . Obligacje amerykańskie grają to samo . Deflacja a nie inflacja . Ponieważ jednak usd pln miało dno 25 january 2018 trzeba mieć dobry timing . W latach 2000 - 2003 dolar raczej spadał . 2008 mówi znowu o konieczności dobrego timingu. Dolar czy euro to niewłaściwa propozycja . JEN POWINIEN BYĆ DOBRY PRZY WŁAŚCIWYM TIMINGU na totalną panikę na wszystkim . Wydaję się ,że sama koncepcja co będzie rosło a co .... jest niewłaściwa . Kluczem jest kiedy .

 • lastkura

  9 +4SQRT5 OD 5 MAJA 2000

 • red.007

  @lastkura
  "Kluczem jest kiedy ."
  Czy ten Pański klucz rozumiany jako kiedy jest nadal obowiązujący?
  "dolar 27 sierpnia 3 zl.potem 3,73 koniec stycznia."

 • lastkura

  "Mały książę " "Dorośli chcą mieć wszystko i bez najmniejszego wysiłku" .

 • red.007

  @lastkura
  "dolar 27 sierpnia 3 zl.potem 3,73 koniec stycznia."
  Powyższa prognoza jest z Pańskiego wpisu,nie mojego.
  Rozumiem,że Pan nie potwierdza.

 • lastkura

  Jeżeli obligacje amerykańskie powiedzmy w ciągu 3 tygodni nie zrobią nowego szczytu to jak najbardziej możliwe . W ciągu trzech dni wyjaśni się czy indeksy usa up do góry czy jeszcze kiszenie 2 tygodnie do 24 maja . Identycznie pln.

 • red.007

  @lastkura
  Obligacje chyba jednak zrobią nowy szczyt albo przynajmniej wyrównają szczyt z 25 kwietnia bo wygląda,że kończymy 4w5w5 i jeszcze jest do zrobienia 5w5w5.
  stooq.pl/q/?s=10usy.b&c=1y&t=c&a=ln&b=1
  Za to później można liczyć na solidną korektę spadkową.

 • lastkura

  Ropa jest JOKER 2018 .Analogia 2000 i 2008 w pełni. Patrz wpis o analogii 1990 . To kluczowa analogia .

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Zastanawiałem się nad tym Waścinym liberalizmem. Właściwie jest to rodzaj socjalizmu, bo chodzi o zbudowanie utopii społecznej (socjalnej), która zbawia człowieka. Socjalizm liberalny. Ale mniejsza z tym.

  Po co w ogóle liberalizm, skoro wolnść była zawsze, jak o tym świadczy choćby tkacka rewolucja kapitalistyczna w XI-XIV wieku we Francji?
  Istotne problemy z wolnością zaczynają się dopiero od liberalizmu:))

  Liberalizm ma historycznie 2 funkcje.
  W pierwszym liberaliźmie chodziło o swobodne zdominowanie gospodarki i ludzi przez banki w krajach kluczowych.
  W drugim liberaliźmie chodzi o swobodne skolonizowanie reszty świata.
  I doświadczyliśmy tego na własnej skórze dopiero co (konsensus waszyngtoński).

  Więc w naszym wypadku te wszyskie bajki pana Kleksa polegają na tym, żeby ludzie z przekonaniem dawali się operować i strzyc, a wszelkie niedostatki i niepowodzenia kładli na karb własnej nieudolności, co jest rodzajem pedagogiki wstydu.

  Dlaczego wszystkie agentury, męskie żeńskie i dwupłciowe, świadome czy ''bez wiedzy i zgody'' itd. tak nie lubią socjalizmu? Bo wszystkie one mają zadanie służbowe nie dopuścić do odrodzenia obszaru rdzeniowego w dolinie Wisly. Dlatego wszelką aktywność w tym kierunku oskarżają o socjalizm i zgodnie dezawuują II RP jako ''państwo socjalistyczne''.

  W naszej sytuacji, po wiekach niewoli i destrukcji obszaru Wisły jako ośrodka siły, potrzebne są wielkie inwestycje w infrastrukturę rzędu bilionów. Może ich dokonać i tym samym odbudować siłę Polski tylko państwo. Jest jeszcze druga przyczyna: po okresie niewoli państwo zawsze dziedziczy nomenklaturę i układy poprzedniego systemu.

  Więc zawsze jest to samo larmo starego kompradorskiego układu, że socjalizm (etatyzm) i że ''ludzie niekompetentni'', czyli albo legioniści, albo misiewicze.

  Dobrze byłoby mieć małe podatki, albo i nie mieć ich wcale, ale obszar rdzeniowy, żeby mógł się skonsolidować, skomunikować i wywolić swój potencjał ponad rolę peryferii - małych żydowskich miasteczek na pograniczu, potrzebuje ogromnych inwestycji.

  Za czasów szlacheckich wystarczyło, że woda płynęła w Wiśle, i że pory roku następowały w miarę regularnie jedne po drugich we wlaściwej koleności. I podatków mogło nie być. Dziś to nie wystarczy, bo nowoczesna infrastruktura potrzebuje ogromnych inwestycji, zwłaszcza że są wiekowe zaniedbania.

  Możemy nic z tym wszystkim nie robić, oddać swój los w wyprobowane niemieckie, rosyjskie, czy żydowskie ręce. Oby do nirwany:

  //Ukrajamy szyneczki, umaczamy w chrzanie,
  Jak żeś dobrze uczynil, żeś zmartwychwstał Panie.//

  Państwo minimum w naszej sytuacji, stróż nocny, oznacza kolejny rozbiór i wyginięcie. Bo wtedy inne państwa zatroszczą się o nasz los.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  A Gierka bym nie lekceważył.
  pl.wikipedia.org/wiki/Edward_Gierek

  //Zwolennicy Edwarda Gierka wskazują natomiast na znaczący wzrost poziomu życia obywateli w trakcie jego rządów oraz na dokonaną modernizację kraju.//

  To był u nas jedyny przywódca komunistyczny, który nie miał krwi na rękach, nawet generał Margulis zamknął go w internacie. Jeżeli jest jakaś sprzyjająca Polsce partia wewnętrzna, to wywodzi się z jego otoczenia.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  //Edward Gierek urodził się w rodzinie robotniczej, we wsi Porąbka (dziś dzielnicy Sosnowca w Zagłębiu Dąbrowskim)[1]. Rodzina Gierków była bardzo religijna[2]. W 1917 w wypadku w kopalni Kazimierz zginął jego ojciec Adam, który był górnikiem[3]. Matka Paulina (zm. 1988)[4] ponownie wyszła za mąż za Antoniego Jarosa (Gierek przybrał nazwisko ojczyma na kilka lat). Gdy kilka lat później Antoni Jaros zmarł na gruźlicę, wdowa wyszła ponownie za mąż za Władysława Koziaka, po czym rodzina wyemigrowała za chlebem do Francji[5]//

  //W stanie wojennym na polecenie generała Wojciecha Jaruzelskiego został zatrzymany przez funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu i milicjantów w swoim domu w Ustroniu[53]. Był internowany w ośrodku w Głębokiem koło Koszalina, gdzie został przetransportowany śmigłowcem[54]. 6 stycznia 1982 prokuratura generalna wydała komunikat o prowadzeniu 218 postępowań karnych przeciwko byłym członkom kierownictwa PZPR[55]. Został zwolniony z internowania w grudniu 1982//

  //Edward Gierek zmarł w Szpitalu Śląskim w Cieszynie[62]. 3 sierpnia 2001 został pochowany na katolickim cmentarzu w Sosnowcu Środuli[62]. W pogrzebie Edwarda Gierka wzięło udział około 10 tysięcy osób. Zgodnie z jego życzeniem pogrzeb miał charakter świecki.//

  // Z powodów politycznych na pogrzebie nie pojawili się prezydent Aleksander Kwaśniewski oraz premier Jerzy Buzek.//

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  A i jeszcze jedna rzecz:

  // W 1934 zorganizował strajk solidarnościowy ze zwalnianymi Polakami w kopalni Leforest[8]. Za organizację strajku został wysiedlony karnie do Polski[9]. W listopadzie tego samego roku został powołany do służby wojskowej. Służył w 1 Pułku Artylerii Motorowej[10]. W 1936 po zmianie stanu cywilnego i zakończeniu służby wojskowej wyemigrował do Belgii //

 • red.007

  Ponieważ do Sumy jeszcze chwila czasu,to takie życzeniowe spojrzenie:
  www.bankfotek.pl/image/2116594
  www.almanachinwestora.pl/analiza-techniczna/teoria-fal-elliotta/fale-korygujace-korekty-wedlug-teorii-fal-elliotta/trojkaty
  Jeśli wykres ponownie przebije w dół dolną linię trójkąta symetrycznego odwróconego,to żarty się skończą i trzeba będzie przeprosić się z dolarem.

 • karnakufo

  Czas na piątkę:
  www.bankfotek.pl/view/2116604
  www.bankfotek.pl/view/2116605

 • karnakufo

  Jednak, jak pokazuje to miesięczny szału z tego nie będzie:
  www.bankfotek.pl/view/2116606

 • karnakufo

  Na USDPLN może być opór, ale nie na pewno:
  www.bankfotek.pl/view/2116610

 • karnakufo

  EURUSD - wyjdą górą z kanału spadkowego to będzie L, a jak na razie jest S:
  www.bankfotek.pl/view/2116612

 • karnakufo

  FIBO na liniowym tygodniowym USDPLN:
  www.bankfotek.pl/view/2116613

 • karnakufo

  FIBO na liniowym tygodniowym EURUSD (korelacja z USDPLN - ED, gdy dół to USDPLN góra):
  www.bankfotek.pl/view/2116614
  Teraz może być korekta spadków na ED i korekta wzrostów na UP.

 • bialek.wojciech

  @podczaszy1:
  "No to na co Pan stawia? XXI wiek i lata 60-te czy lata 50-te."

  Dwa cykle pokoleniowe temu mamy 1947 roku, więc raczej lata 50-te.

 • pokonajrynekpl

  Wygląd indeksów amerykańskich wskazuje, że średnioterminowa stopa zwrotu może być marna. Jednak S&P500 i DJIA rysują coś na kształt trójkąta. Możliwa jest więc szybka i euforyczna fala 5 dla maluczkich.

  U nas WIG20 zachowuje się słabo. Co w pewnym sensie wymusiło mocne podejście z poprzednich miesięcy. Obecny handel to trochę czarowanie raz wzrostem, a raz mocniejszym spadkiem.
  pokonajrynek.pl/klopoty-z-okresleniem-kierunku-na-fw20/

 • karnakufo

  FOIL - blisko do korekty wzrostów:
  www.bankfotek.pl/view/2116622

 • nordnorge

  @red.007
  Napisałem kilka dni temu, że zakończyliśmy kwiecień powyżej przedłużenia krawędzi domniemanego diamentu. Przepraszam, spojrzałem na złą kreskę. Jesteśmy oczywiście nadal pod. Wciąż S.
  Pozdrawiam wszystkich.

 • ewiggin

  www.bankier.pl/wiadomosc/W-Niemczech-rozpoczeto-budowe-Nord-Stream-2-4110429.html

  P. S.
  @datik - Witaj. Fakt faktem, że @guyfawkes po wygranej PIS widział już Polskę od morza do morza, a po niespełna trzech latach ich rządów spodziewa się lada chwila rozbiorów. Czyż może być lepsza recenzja tej władzy?

 • dociekliwy54

  @karnakufo
  www.bankfotek.pl/view/2116604
  Miejsce dwójki mało prawdopodobne.
  Korekta, która nie wychodzi falą B ponad szczyt, powinna zejść na nowy dołek.
  W tym miejscu może być "2" ale niższego szczebla.

 • relkame

  Kiedyś na forum poruszany był problem braku alternatywy dla POPIS-u.
  No to nam zrobią alternatywę:
  wiadomosci.onet.pl/kraj/jan-guz-polska-potrzebuje-opozycji-spolecznej/m3m1c1q

  Tylko nie wiem czy o takiej marzyliście :-)

 • guyfawkes13

  @007

  Nooo, chyba nie będzie tej niby czwórki na ojro.

 • guyfawkes13

  @Ewiggin

  //@guyfawkes po wygranej PIS widział już Polskę od morza do morza, a po niespełna trzech latach ich rządów spodziewa się lada chwila rozbiorów.//

  Zawsze widzę Polskę od morza do morza - to jest główny obraz strategiczny. Ale zawsze też trochę przesadzam, przejaskrawiam.
  Za poprzednich reżimów nie myślałem o perspektywie rozbiorów, tylko o rzeczywistych rozbiorach.

  Rząd PIS można krytykować, natomiast poprzednie reżimy nie nadają się do krytyki, są poniżej progu(...), to jest raczej domena jakichś analityków agentury, białego wywiadu, a nie analiza polityczna.

  Nie wiem, jak Ty słuchasz tego Bartosiaka...
  Słuchaj uchem a nie brzuchem.:))

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  Odnośnie Edwarda Gierka.
  Nie miał krwi na rękach? Gierek doszedł do władzy w wyniku zamachu stanu, którego w 1970 roku dokonali W. Jaruzelski i Stanisław Kania. Był z nimi w porozumieniu. Grudzień 1970 roku był krwawy. W 1976 roku był Radom. Znowu krew. W 1977 roku zabito Stanisława Pyjasa-znowu krew itd.
  Więcej takich Gierków nam potrzeba?
  W 1981 roku PRL zbankrutował. Zanosi się obecnie na powtórkę.
  Ponadto przytaczasz Waszmość życiorys Gierka, w którym są pewne fakty i wiele mitów. Zapominasz Waszmość,że Edward Gierek był sowieckim agentem we Francji i Belgii, że właściwie nie pracował tam jako górnik. Krótko mówiąc był zaufanym człowiekiem Moskwy. Nie wspominasz również,że był zwykłym złodziejem/ willa w Katowicach-Brynów/. Internowanie Gierka to sprytne posunięcie Jaruzelskiego.
  Wszystko o czym piszę masz Waść szerzej opisane w książce Lecha Kowalskiego "Generał bez skazy".
  A więc czy na pewno więcej nam takich Gierków potrzeba?

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  Odnośnie,że etatyzm jest właściwym rozwiązaniem problemów, a liberalizm prowadzi do unicestwienia państwa.

  Mieliśmy etatyzm w PRL i bankructwo. Mamy to samo w III RP i właściwie już bankructwo/ 5 bln ukrytego długu i 1 bln oficjalnego/. Odpowiedż socjalistów: poprawmy błędy i róbmy dalej to samo, ni ma innej drogi itd. Ten etatyzm-socjalizm to rządy biurokracji, a zapewne wiesz Waść co o biurokracji pisał F.Koneczny .Krótko dla przypomnienia: biurokraci decydują o wszystkim, a nie znają się na niczym.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Nie ma dowodu, że Gierek wydał jakiś rozkaz czy polecenie zabicia kogokolwiek.
  To że był agentem sowieckim, to chyba jak wszyscy międzywojenni komuniści na Zachodzie ''bez wiedzy i zgody''.
  Nie jest moim celem bronić go jako funkcjonariusza komunistycznego, tylko zwrócić uwagę na złożoność postaci, która w przeciwieństwie do gen. Margulisa, była autentyczna.
  Majac 4 lata stracił ojca w wypadku kopalnianym. Po kilku latach stracił ojczyma, ktory zmarł na gruźlicę. Taki chłopak wychowuje się inaczej niż w normalnych warunkach i łatwo ulega wpływom(...).
  W wieku zaledwie 21 lat był już deportowany z Francji, więc trudno brać jego działalność tam zupełnie poważnie.
  W Polsce odbył posłusznie służbę wojskową w Stryju, w jednostce, która miała tradycję bitwy pod Dytiatynem - jednej z bitew ''termopilskich''.
  Bez tego, co ekipa Gierka zrobiła w gospodarce i polityce (tzw. otwarcie, normalizacja z Kościołem itd.), bylibyśmy w zupełnie innym mięjscu siermięgi post gomułkowskiej. Może bylibyśmy jeszcze krajem rolniczym?:))

  Ja do tego podchodzę rzeczowo, bez ideologii, jak do pewnego etapu rozwoju obszaru rdzeniowego Wisły. To oczywiscie musiały być w dużym stopniu ''Aleternatywy 4'', czy ''Miś na miarę czasów'', ale w opresyjnych warunkach od czegoś jednak trzeba zacząć, choć wiadomo, że się nie może udać, ale przynajmniej rozbudzi aspiracje i da naukę dla żuka.

  Ekipa gen. Margulisa wszystko to i tak zlicytowała.

  A liberalizm w naszym przypadku służy do tego, żeby państwo nie miało hajsu na inwestycje i żeby obszar Wisły trwał w niemożności zbudowania ośrodka siły.
  Zwróć Waść uwagę na Stasia kataryniarza. Podokazywał i się uspokoił. Jedyne co nagrał ostatnio, to samokrytykę, czyli wywiad o korzyściach liberalizmu.

  A propos, coś mało skuteczne te nowiczoki ostatnio.
  Ja się chyba też zamknę, jeśli z przypadku Stasia kataryniarza ma być jakaś nauka dla żuka.:))))

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  "Nie ma dowodu,że Gierek wydał jakiś rozkaz czy polecenie zabicia kogokolwiek."
  Albo rozmawiamy poważnie albo to nie ma sensu.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  //...Mieliśmy etatyzm w PRL i bankructwo. Mamy to samo w III RP i właściwie już bankructwo/ 5 bln ukrytego długu i 1 bln oficjalnego//

  Waszmość nie zrozumiałeś.
  Pierwszy etap liberalizmu ustanowił dominację banków nad krajami kluczowymi, a drugi etap liberalizmu polegał na skolonizowaniu świata przez banki za pośrednictwem wehikułów państw kluczowych.
  Liberalizm jako ideologia daje bankom rozwydrzone mięso armatnie do dyscyplinowania (i ew. gilotynowania) naturalnych elit narodowych.

  To, że wszyscy mają długi do spłacenia, jawne i ukryte, to jest rezultat ''demokratycznej'' dominacji banków, czyli liberalizm jest najkrótszą drogą od ''niewolnictwa'' do niewolnictwa.

  Czy są długi, czy nie, inwestycje trzeba robić, żeby uciekać do przodu. Długi są już i tak nie do spłacenia, zwłaszcza bez inwestycji i armii. Liberalizm polega u nas na tym, żeby państwo nie miało hajsu na inwestycje, bo wysokich podatków i tak nie da się uniknąć. W liberaliźie u nas chodzi po prostu o szybszą eutanazję.
  No bo chyba nie będziemy się przekomarzać z panem Kleksem o wyższości przodka nad tyłkiem, czy odwrotnie?

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  My się Waszmość kompletnie nie rozumiemy i ta dyskusja nie ma sensu.

 • slow2006

  na stooq codziene wpisy jak to cdr rosnie mocno i niewiarygodnie, tak ze prosze uwazac.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Waszmoś musisz sobie uświadomić wyraźnie, że po zwycięstwie liberalizmu na świecie, nie ma już wolności ani niskich podatków, tylko coraz większe długi.
  Sednem systemu jest dominacja banków, czyli spirala (i pętla) zadłużenia, a nie dywagacje pana Kleksa.
  Z postulatu obniżenia podatków nie wynika żadna perspektywa gospodarcza, tylko perspektywa zwiększenia harachu dla banków kosztem kolejnych ofiar społecznych.
  Na tym polega liberalny SYSTEM, na dominacji banków, czyli stałym i bezwzględnym wzroście zadłużenia.

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  "Waszmość misisz sobie uświadomić,że po zwycięstwie liberalizmu na świecie, nie ma już wolności ani niskich podatków, tylko coraz większe długi."

  No, mówię że się całkowicie nie zrozumiemy. To teraz mamy na świecie liberalizm? Ciekawe. Liberalizm został w XIX wieku wykorzystany do zniszczenia "starego" świata. Potem od niego "nowy" świat prędziutko odszedł. Żeby zniszczyć "nowy" świat trzeba zastosować tą samą broń, bo okazała się skuteczna.

 • ewiggin

  @guyfawkes
  "Nie wiem, jak Ty słuchasz tego Bartosiaka..."

  - No cóż - słucham go bez uprzedzeń. Bartosiak nie mówi, że do czasu PIS rządzili Polską zdrajcy. Jest raczej zwolennikiem budowy międzymorza - choć zastrzega przy tym, że to bardzo trudne i nie wiadomo czy w najbliższym czasie wykonalne. Nie jest zwolennikiem coraz większej integracji z Niemcami choć zastrzega, że być może obecnie to jest najlepsze wyjście/nie ma innego lepszego. Ogólnie Bartosiak główny podział sceny politycznej Polski widzi w sprawie - czy integrować się z UE (Francja - Niemcy) czy przy pomocy zewnętrznego balansera (USA)tworzyć własną siłę i niezależność? Nie tworzy natomiast Bartosiak podziałów w stylu pisowców zdrajcy kontra prawdziwi patrioci. To są tylko wasze rojenia.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  // To teraz mamy na świecie liberalizm? Ciekawe.//

  Waszmość myślisz kategoriami chrześcijańsko - demokratycznymi, że jest jakaś ideologia (credo), którą się wyznaje i realizuje. I jeszcze, że można o tym decydować.

  To jest bajka dla dzieci o cudownym raju.

  W rzeczywistości realizuje się interesy dominatora, czyli banków, a liberalizm i socjalizm to są metody socjotechniczne do angażowania szerokiej publiczności w bezsensowne spory.

 • jacus_34

  Widzę że USA znów rośnie w śiłe.

 • podczaszy1

  @WB
  Pan w marcu 2018 roku pisał o jakimś odreagowaniu, no powiedzmy trendzie bocznym na wig-u 20. Czy nie uważa Pan,że ten trend przyjął postać nachyloną w dół?
  Czy nie jest to oznaka słabości?

 • guyfawkes13

  @Ewiggin

  //Ogólnie Bartosiak główny podział sceny politycznej Polski widzi w sprawie - czy integrować się z UE (Francja - Niemcy) czy przy pomocy zewnętrznego balansera (USA)tworzyć własną siłę i niezależność? Nie tworzy natomiast Bartosiak podziałów w stylu pisowców zdrajcy kontra prawdziwi patrioci. //

  Ale o to właśnie chodzi. ''Integracja'' z Niemcami to jest właście perspektywa rozbiorowa, czyli zdradziecka wobec ''obszaru rdzeniowego Wisły''. Problem w tym, że obecny ''zewnętrzny balancer'' nie jest wiele lepszy i nie mamy pewnegopunktu oparcia. A już Archimedes bodajże zauważył, że można poruszyć Ziemię, jeśli ma się punkt oparcia.

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  "Waszmość myśli kategoriami chrześcijańsko -demokratycznymi"
  Faktycznie jestem chrześcijaninem. Z demokracją nie mam nic wspólnego.

  "a liberalizm i socjalizm to są metody socjotechniczne do angażowania szerokiej publiczności w bezsensowne spory".
  Tu się w dużym stopniu zgadzam.
  "W rzeczywistości realizuje się interesy dominatora, czyli banków".
  No i wracamy do postaci M. Morawieckiego. Waszmość uważa go pewnie za jakiegoś "ketmana", Konrada Wallenroda. Ja uważam go za człowieka systemu bankowego.
  Jego bajeczki i fantasmagorie mnie nie interesują. Mam szczególną "wrażliwość" na oszustów.

 • guyfawkes13

  @Ewiggin

  Zewnętrzny balancer ''to nie ta Alicja. Choć jakby była, to by mogła być''
  To jest problem.

 • podczaszy1

  @ red007
  Przed Wielkanocą napisałem,że szczyt na EUR/USD już był w lutym, a teraz spadki. Odpowiedziałeś,że to czy mam rację okaże się już w kwietniu lub maju. No to co czekamy do końca maja?

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Myślę, że się Waszmość mylisz. On został wstawiony do banku nie przez system bankowy. Na wszystko jest cena, chodzi o to, jaką cenę zapłacimy.

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  Może się mylę, ale Waszmość to naiwniak pierwszego sortu.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Dobrze, że chociaż ''pierwszego sortu''.:)))

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  Czy prezes PKO BP też został wstawiony do banku nie przez system bankowy?"

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Nie jestem drobiazgowy, interesuje mnie ogólny rezultat.:))

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Anglicy handlują nawet z ludożercami:))

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  Cynizm to udawana mądrość.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Miałem na myśli ''Po owocach ich poznacie je''. Wcale nie mówię, że szanse są duże.

 • red.007

  @ podczaszy1
  A jużci.

 • lastkura

  Zadanie z matury [ DZISIEJSZEJ ] dla przyszłych i aktualnych profesorów,wybitnych ekonomistów i filozofów . Głaz waży 20 kg i pół głazu .Ile waży głaz ? Cztery możliwe odpowiedzi . Misiewicz nie jest osobliwością a normą .

 • guyfawkes13

  @Mr Magician

  40 kg?

 • dociekliwy54

  @lastkura
  x=1/2x+20
  x-1/2x=20
  1/2x=20 /*2
  x=40
  Ja pamiętam takie zadania z podstawówki. O tempora...

 • andrzej_stefaniak

  I jak tu nie kochać tego indeksu?

  acemarketu.com/?p=290572

 • adalbert_81

  Panie Wojciechu, jak Pan sądzi, gdzie cena ropy się zatrzyma w najbliższych miesiącach?

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  // Liberalizm został w XIX wieku wykorzystany do zniszczenia "starego" świata. Potem od niego "nowy" świat prędziutko odszedł. Żeby zniszczyć "nowy" świat trzeba zastosować tą samą broń, bo okazała się skuteczna.//

  To jest fałszywa nadzieja. Niższe lub wyższe podatki pełnią podobną rolę jak niższe lub wyższe stopy procentowe, a globalne zadłużenie rośnie tak czy inaczej, co pociąga w długim terminie wzrostowy trend opodatkowania.
  Problemem nie są podatki, tylko banki - system finansowy.
  Nie bierz Waść poważnie żadnej ideologii, bo one nie są po to, żeby coś wyjaśnić, tylko zaciemnić.
  Jedyne co można realnie robić dopóki istnieje system, to obniżać podatki małym firmom, bo wtedy uzyskuje się jakąś demokratyczna przeciwwagę - opozycję wewnątrzsystemową, ale kołdra i tak jest krótka.

 • bajkolandiaa

  Poprzednio słabośc naszego WIG 20 była prorocza dla zjazdu na zachodzie , zobaczymy czy tym razem się potwierdzi ,ten rok stracony dla GPW realizacja strat na koniec roku będzie jak zwykle.

 • bajkolandiaa

  Wzrost ropy to dlasze spadki marży orlenu a praktycznie ta spółka zrobiła nam ostatnie wzrosty indeksu gdy urosła 400% z dołka

 • dociekliwy54

  @guyfawkes13
  Problemem jest globalizacja.
  Jest problemem nie dla tego, że nie pozwala się USA/EUR rozwijać, tylko dlatego, że pozwala się niektórym rozwijać szybciej. Ponadto w krajach bogatych generuje rozwój klas próżniaczych i stref rdzy. W Polsce może jedynie wygenerować emigrację.

 • podczaszy1

  Działa komisja sejmowa d/s Amber Gold. A tu pod nosem "dobrej zmiany" wybucha afera GETBack. Czy organy państwa w tej sprawie zadziałały? Rynek finansowy jaki był taki jest. Prosze sobie poczytać na money.pl "Zainwestowali w GetBack oszczędności życia i zostali z niczym.

 • bajkolandiaa

  Zaraz to co Polacy mogliby wydać na konsumpcje zostawią na stacjach benzynowych

 • podczaszy1

  GPW rośnie, dolar spada. Tylko trzeba spojrzeć do góry nogami.

 • lastkura

  ZADANIE [dzisiejsze] maturalne o głazie . Głaz waży 20 kg i pół głazu . Ile waży głaz ? Poziom analfabetyzmu w 2 Rzeczypospolitej obejmował 1/3 obywateli . W opluwanej Polsce Ludowej spadł praktycznie do zera . 77 procent Amerykanów nie potrafi wykonać prostych algorytmów typu obliczenie procentu . W Polsce szacuje się ten rodzaj mądrości na 47 procent . Jesteśmy na dobrej drodze do ich przegonienia. Co to znaczy rozwój ?

 • podczaszy1

  Krzywicki telefon od przyjaciela już dzwoni?

 • terrainahead

  Dobrze, że chociaż
  "Lion's Bank przygotował wsparcie informacyjne dla posiadaczy obligacji GetBacku "

  Żarcik, żarcik.

 • seville1

  ZADANIE [dzisiejsze] maturalne o głazie . Głaz waży 20 kg i pół głazu . Ile waży głaz ? Poziom analfabetyzmu w 2 Rzeczypospolitej obejmował 1/3 obywateli . W opluwanej Polsce Ludowej spadł praktycznie do zera . 77 procent Amerykanów nie potrafi wykonać prostych algorytmów typu obliczenie procentu . W Polsce szacuje się ten rodzaj mądrości na 47 procent . Jesteśmy na dobrej drodze do ich przegonienia. Co to znaczy rozwój ?
  ----------------------------------------------------------------------------------------------
  Trzeba też dodać, że w tej zgniłej, sanacyjnej II RP , ciemnota nie umiała linka zapodać lub zrobić selfie.

 • karnakufo

  PKOBP - liczę na to wsparcie (ostatni gwizdek), a jeśli nie odbije to amargedon::)
  www.bankfotek.pl/view/2116691

 • karnakufo

  EURUSD nadal w kanaIe spadkowym i ciągle S:
  www.bankfotek.pl/view/2116692

 • konsultant121

  @lastkura
  Widziałeś w swojej matematycznej wyliczance datę zwrotu USDPLN w połowie lutego. Bardzo dobra prognoza, którą skomentowałem w lutym.
  Swoja drogą warto czasem zaklinać deszcz kiedy wszyscy mówią że jest pogodnie:))

 • kacp.dabrowski

  Dzięki za info.

 • konsultant121

  LOP na CL.F znowu spora
  stooq.pl/q/?s=cl.f&c=3y&t=c&a=ln&b=1

 • dociekliwy54

  @lastkura
  @seville1
  W socjalizmie edukacja była sprawą propagandową.
  Indoktrynacji można poddać tylko ludzi umiejących czytać (pisać już niekoniecznie).
  Jeżeli w USA 70% ludzi nie umie podstaw matematyki, to widocznie nie jest im to potrzebne, a już na pewno państwu jako całości.
  Gdzie jesteśmy, pomimo powszechnej edukacji pokazuje ranking szanghajski.
  pl.wikipedia.org/wiki/Akademicki_Ranking_Uniwersytet%C3%B3w_%C5%9Awiata
  www.shanghairanking.com/

 • bajkolandiaa

  "Wynik finansowy NBP za 2017 r. był ujemny i wyniósł 2.524.935,6 tys. zł, w związku z czym w 2018 r. NBP nie dokona wpłaty z zysku do budżetu państwa" - napisano.

  No to złotousty mateusz musi poszukać prawie 10 mld ,których w tym roku nie będzie w budżecie.

  Węgry produkcja -3,2% , nas pewnie czeka niedługo to samo.

 • lastkura

  W rankingu dużą rolę odgrywa liczba noblistów . W rankingu szkół ekonomicznych przodują chłopcy z Chicago z noblami o niczym . W Polsce najlepsza jest SGH w Warszawie . T u warto spojrzeć na Buczek Blox i samemu ocenić mądrość ,śmiałe i nowatorskie rozwiązania .

 • swb1

  A propos edukacji. Wedle uczestników wczorajszej matury z matematyki, na wymagane 30 proc zdałby ją gimnazjalista. Fetyszyzacja edukacji, skutkuje jej umasowieniem i przemienia edukacji w tresurę stada baranów, wykastrowanych ze zdrowego rozsądku. Matura już nie pełni fundacji, która pełnić powinna. Poziom podstawowy matur jest po prostu żenujący. Jedyne co tam ma jaką taką wartość to egzaminy na studia, czyli matury rozszerzone, z wyjątkiem tzw języka polskiego, który jest ordynarną lewacką indoktrynacją, odmóżdżaniem , deprawacją i czyszczeniem umysłów z naturalnych instynktów zdrowego rozsądku.

 • podczaszy1

  AUD/USD spada. Ci, którzy rysowali na tej parze klina spadkowego przekonali się,że miałem rację pisząc,że to nie klin tylko opadający kanał z którego nastąpiło wybicie w dół.

 • podczaszy1

  BTC/USD nie zachował się tak jak przewidywałem i nie spadł w okolice 5900 USD. Doszedł jedynie do 6600 USD i zaczął rosnąć. Wydaje mi się jednak,że będzie miał duży kłopot z przebiciem 10 000 USD, a więc nie wszystko jeszcze stracone.

 • podczaszy1

  EUR/USD i USD/PLN jak na razie nadal zgodnie z prognozą.

 • podczaszy1

  Na GPW dzisiaj spadki na "badziewiakach" i super badziewiakach.
  Podziwiam CDR, robi wrażenie.

 • ewiggin

  @dociekliwy
  "Jeżeli w USA 70% ludzi nie umie podstaw matematyki, to widocznie nie jest im to potrzebne, a już na pewno państwu jako całości."

  - Większej bzdury dawno nie czytałem. Proszę pomyśleć o tym, że społeczeństwo amerykańskie właśnie dzięki nowym technologiom opartym na naukach ścisłych zawdzięcza światową hegemonię. Bez matematyki nie ma lotniskowców, samolotów etc.
  Natomiast nie ma potrzeby aby większość społeczeństwa znała matematykę wyższą. Ekspedientce, sekretarce, ogrodnikowi czy fryzjerowi to jest do niczego nie potrzebne. Wspaniałych umysłów wystarczą tysiące a nie miliony - reszta musi zająć się po prostu produkcją, wdrażaniem, sprzątaniem, leczeniem i utrzymywaniem porządku. Ale żeby tych kilka tysięcy wspaniałych umysłów mogło zaistnieć powinno właśnie funkcjonować szkolnictwo powszechne - właśnie po to, żeby te umysły mogły się wyłonić z milionów ludzi.

 • red.007

  Na USD/PLN wzrosty mogą się skończyć w każdej chwili.
  Natomiast nie powinny przekroczyć szczytów październik/listopad.
  stooq.pl/q/?s=usdpln&c=1y&t=c&a=ln&b=1
  I niekoniecznie chodzi o 38,2 fibo,choć oczywiście jest to ważne
  www.bankfotek.pl/view/2116256
  ale chodzi o linię prowadzoną po dołkach 1 i 3
  www.bankfotek.pl/view/2113935
  gdzie aktualnie trwa re-test tej linii od dołu i tak być powinno w tego typu formacji.
  stooq.pl/q/?s=usdpln&c=20y&t=c&a=ln&b=1
  Jeśli formacja jest wyznaczona prawidłowo,to konieczne jest odbicie od tej linii i realizacja W1.

 • podczaszy1

  @ red007
  "Na USD/PLN wzrosty mogą się skończyć w każdej chwili".
  Dobre.

 • terrainahead

  funcik
  Daj se siana.

 • red.007

  @podczaszy1
  "Na USD/PLN wzrosty mogą się skończyć w każdej chwili".
  Dobre."

  Też tak uważam,to co napisałem jest dobre.

 • podczaszy1

  @red007
  Chyba żle mnie zrozumiałeś. Teoretycznie na każdym aktywie wzrosty mogą się skończyć w każdej chwili. Trzeba jednak wiedzieć, w której. A to trudne jest raczej.

 • red.007

  @podczaszy1
  Zrozumiałem Cię dobrze,chodziło o ironię.
  Trzeba wiedzieć wówczas kiedy gra się na pipsy.
  Dla celów średnich pipsy są zupełnie nie istotne.
  Wystarczy to co napisałem:poziomy i linia.
  Obecny ruch może skończyć się w każdej chwili,bo nie można wykluczyć fali załamanej.Jak będzie pełna,to wzrost do szczytów,o których pisałem.

 • terrainahead

  Funcik nie ma wszystkich w domu, tak jak sajkokura.
  To ostrzeżenie.

 • podczaszy1

  @ red007
  Ironia , nie. Po prostu rozbawiłeś mnie.

 • red.007

  @podczaszy1
  Aha,no to ja również się cieszę.

 • dociekliwy54

  @ ewiggin
  W zasadzie to potwierdził Pan tę moją bzdurę.
  Jeżeli ktoś ma problemy z procentami, to nie znaczy, że nie może być dobrym fryzjerem czy kucharzem.
  Co ciekawe kreatywność takiego fryzjera czy kucharza może być wyższa od kreatywności pracownika naukowego. Jest często elastyczny i otwarty na innowacje w przeciwieństwie do wielu matematyków, którzy nawet nie myślą o zastosowaniu swoich metod. Jedynym zastosowaniem jest dla nich dawanie korepetycji dla uczniów, którzy muszą zdać maturę. Sztuka dla sztuki.
  Ja nie twierdzę, że mi się podoba brak wykształcenia. Jednak jakimś sposobem jak Pan zauważył, to społeczeństwo dobrze selekcjonuje najlepszych, w przeciwieństwie do naszego, gdzie pełno niedouków z ambicjami.

 • ewiggin

  @dociekliwy
  ""Jeżeli w USA 70% ludzi nie umie podstaw matematyki, to widocznie nie jest im to potrzebne, a już na pewno państwu jako całości."

  - W drugiej części powyższego zdania pisze Pan, że matematyka jest niepotrzebna państwu jako całości - i to jest właśnie ta bzdura.

 • ewiggin

  @dociekliwy
  "Jednak jakimś sposobem jak Pan zauważył, to społeczeństwo dobrze selekcjonuje najlepszych, w przeciwieństwie do naszego, gdzie pełno niedouków z ambicjami."

  - To jest kwestia systemu, ale przede wszystkim pieniędzy i możliwości dalszego rozwoju. USA przez dziesiątki lat przyciągała naukowców z całego świata świetnymi warunkami pracy. My przez dwieście lat natomiast byliśmy pod zaborami. Porównywanie tych dwóch sytuacji to w najlepszym razie zwykłe narzekactwo, w najgorszym - głupota.

 • ewiggin

  @red.007
  "Na USD/PLN wzrosty mogą się skończyć w każdej chwili."

  - Prawdopodobnie skończą się na przełomie maj/czerwiec, kiedy na WIG20 zacznie się korekcyjna fala B bessy. Szczyt tej fali przypada na koniec września i wtedy dalsze osłabienie PLN.

 • guyfawkes13

  @007, @Podczaszy, @Ewiggin

  //Na USD/PLN wzrosty mogą się skończyć w każdej chwili.//

  Dziś po 20.00 towarzysz Trump oznajmi nam, czy wojna na BW (porozumienie z Iranem) będzie szybko czy nie, a to wydaje się kluczowe dla dolara i ropy.
  Wykresy zdają się antycypować przyspieszenie na BW, zwłaszcza że problem Korei jest na drodze pokojowego rozwiązania. Na dwa fronty się nie walczy.

 • dociekliwy54

  @ewiggin
  Napisałem jedynie, że ta wiedza matematyczna 70% populacji jest niepotrzebna państwu. Nie pisałem o 30 pozostałych %. Co do porównywania Polski z USA. Znając różnice w historii obu państw, nierówny start itp. i tak musimy naśladować lepszego.
  A lepszy pokazuje, że ważny jest biznes, niskie podatki (przynajmniej historycznie) i inwestowanie części zysków w Naukę.

 • guyfawkes13

  @007

  Zróżnych rzeczy wynika ta żółta strefa:
  fxpro.ctrader.com/c/SYv6n
  Czarna kreska głównego trendu nie jest tak ważna jak by się mogło wydawać, choć na niej ruch może się zatrzymać, ale tylko na korektę, która może być nawet głęboka czy rozległa. Wygląda na to, że trend się odwrócił, w każdym razie trzeba to zakładać.
  invst.ly/7e1q3

 • seville1

  Dla miłujących nowoczesną deutsche mark, inaczej mówiąc ojro, lub zwyczajnie zakamuflowane dywizje werhmahtu jest promyk nadziei na krótkie odzyskanie blasku, jesteśmy blisko, co nie znaczy, że się spełni. Siła i dynamika pogromu dywizji werhmachtu jest tak duża, że może być przejcie aliantów po niemieckich polach minowych bez zatrzymywania. W każdym razie kura myli się tylko raz.

 • carrie-anne.moss

  @007
  "Wracaj,czas zarabiać,jest odwrócenie.:))"

  Ja przed urlopem zakupiłam zielone papiery z podobiznami białych mężczyzn. Dzięki temu codziennie w kantorze dostaje więcej. To może jeszcze mi na jakiś czas starczy.
  To się nazywa wakacje cyklisty :-P

  @podczaszy
  Dlaczego wysłałeś mnie na wyprawę archeo na RODOS? B)

 • ewiggin

  @dociekliwy
  Napisałem jedynie, że ta wiedza matematyczna 70% populacji jest niepotrzebna państwu. Nie pisałem o 30 pozostałych %.

  - Teraz rozumiem i zgadzam się. Proszę o jaśniejsze wyrażanie swoich myśli - to obowiązek spoczywający na autorze.

  "Znając różnice w historii obu państw, nierówny start itp. i tak musimy naśladować lepszego.
  A lepszy pokazuje, że ważny jest biznes, niskie podatki (przynajmniej historycznie) i inwestowanie części zysków w Naukę."

  - Przede wszystkim najważniejszy jest wielki biznes, który posiada miliardowe budżety na badania. Bez tego inwestowanie przez państwo w naukę/szkolnictwo wyższe będzie owocowało tylko tym, że najzdolniejsi i najlepiej wykształceni będą wysysani przez wielkie koncerny. Największym problemem jest brak polskiego kapitału, który mógłby zatrzymać naszych naukowców w kraju - to jest spadek po PRL-u. Potrzeba nam jeszcze dziesiątków lat, żeby pojawili się polscy Muskowie. Tak więc pierwszą sprawą jest polski, prywatny kapitał a drugą, nie mniej ważną - bezpieczeństwo. Gdyby miał Pan miliardy, to czy zainwestowałby je Pan w kraju, który w ciągu doby może być opanowany przez zielone ludziki ze wschodu?

 • red.007

  @guyfawkes13
  "a to wydaje się kluczowe dla dolara i ropy"
  Na dolara mam swoje spojrzenie i się zobaczy.
  Z ropą,to mam takie niezobowiązujące spostrzeżenie dotyczące korekt płaskich.
  Początkiem lutego rozpoczęły się spadki jako A.
  Trójfalowa B zakończyła się pod koniec marca.
  Fala C zakończyła się ok.6 kwietnia.
  Od tamtej pory rozpoczął się wzrost,być może jako ostatnia fala 5,bo opisana wyżej korekta mgła być falą 4.
  stooq.pl/q/?s=cl.f&c=1y&t=c&a=ln&b=1
  Dlaczego o tym piszę?
  identyczna korekta(płaska) miała miejsce na głównej parze a zaczęła się od połowy września i skończyła się w połowie grudnia.Potem w obu przypadkach ostatni wzrost.
  stooq.pl/q/?s=eurusd&c=1y&t=c&a=ln&b=1
  Wniosek: w przypadku ropy po zakończeniu obecnych wzrostów może nastąpić solidna przecena,jak w przypadku głównej pary.
  Nie chcę nikogo specjalnie rozbawiać ale @lastkura gdzieś pisał o odwróceniu na ropie 14 czerwca ale ponieważ odwrócenie na walutach 2 maja miało symboliczny charakter,zatem niekonieczne tak musi to być,odwrócenie na ropie może być szybciej albo później ale powinno być.

 • red.007

  @ carrie-anne.moss
  Oczywiście wierzę Ci na słowo,super.

 • seville1

  Historia powtarza ten fakt aż do znudzenia, tylko prawdziwi cinkciarze znaja aktualną i realną wartość pieniądza. Cinkciarze wszystkich krajów łączcie się!

 • nordnorge

  @red.007
  Uparty jesteś.
  www.bankfotek.pl/view/2116734

  Klin początkowy. Może być falą A w zygzaku lub 1. Korekta po nim wyraźnie przekroczyła 62,8%. Wskazowka że raczej nie zygzak. Po korekcie wzrost wyraźnie ponad 1,62% wzrostu w klinie. Czyli kolejna wskazówka, że to raczej nie zygzak.

 • red.007

  @nordnorge
  :)))
  Najfajniejsze jest to,że może się niektórym wydawać,że tracę.
  Ja nie gram.Nadal jestem w złotówce i niczego nie tracę,oczywiście może poza okazją do zarobku ale na korektach nie gram a póki co,to dla mnie jeszcze korekta.

 • podczaszy1

  @ red007
  Ale na spadku dolara rzekomo zarabiałeś, Jeśli tak to niestety ale teraz tracisz.

 • red.007

  @podczaszy1
  Ale od grudnia 2016 do dziś mam tyle samo złotówek więc nie tracę.
  Teraz,jeśli przyjąć Twoje rozumowanie,mam stratę papierową,nic więcej.

 • nordnorge

  Wiem, że nie masz żadnej pozycji. Chociaż trzymając złotówki to chyba masz na nie longa ;)
  Ja przewalutowałem oszczędności na USD w tej korekcie klina.

  hilsen :)

 • dociekliwy54

  @ nordnorge
  Lubię taki sposób rozumowania. Dobrze, że Pan pisze o walutach, bo ja ich nie czuję.

 • podczaszy1

  @ red007
  "Teraz jeśli przyjąć twoje rozumowanie, mam stratę papierową nic więcej."
  To nie moje rozumowanie tylko Twoje, o czym chyba zapomniałeś.
  Mnie nie interesuje czy ktoś traci czy zarabia. To jego sprawa.

 • red.007

  @podczaszy1
  "Mnie nie interesuje czy ktoś traci czy zarabia. To jego sprawa."
  Skoro tak,to nie to nie pytaj czy tracę,czy zarabiam.

 • seville1

  Pordzewiałe panzerfausty przygotowane, zbierają siły do kontrataku, zbliżamy się do linii obrony. Achtung! Achtung! B! B!

 • podczaszy1

  @ carrie
  "Dlaczego wysłałeś mnie na wyprawę archeo na RODOS"

  Myślałem,że znowu zwiedzasz Madagaskar.

 • podczaszy1

  @red007
  Ja cię nie pytam czy tracisz czy zarabiasz. To ty mi coś wyjaśniasz. Czytaj ze zrozumieniem.

 • red.007

  @podczaszy1
  Coś?
  Nie rozumiesz o czym do Ciebie Piszę?
  A tak się starałem.
  No to trudno.

 • podczaszy1

  @ red007
  Ja rozumiem,że jesteś zdenerwowany, a przynajmniej tak to wygląda ale to chyba nie moja wina. Guyfawkes 13 miał chyba rację,że masz jakąś nerwicę.

 • red.007

  @podczaszy1
  Dziękuję za zrozumienie i diagnozę.
  Rozumiem,że wynika ona z braku argumentów.
  Tylko nadal nie rozumiem dlaczego mam być znerwicowany skoro dudków w mieszku mam tyle samo co miałem.
  Z dialogów na blogu wynika,że czas odwrócenia jest bliski.

 • podczaszy1

  @ red007
  "Z dialogów na blogu wynika,że czas odwrócenia jest bliski".
  Rozumiem,że udzielasz swoje rady innym, bo ty przecież na dół nie grasz.

 • red.007

  @podczaszy1
  Powiedzmy,że publicznie myślę,nic więcej.

 • podczaszy1

  @ carrie
  No i co wzięłaś te opcje na Wig-20 czy nie?

 • carrie-anne.moss

  @podczaszy
  Myślałem,że znowu zwiedzasz Madagaskar.

  Jeden kolega, nicka nie wspomnę, obiecał Madagaskar i obiecanki...
  Jak zwykle mogę liczyć na... siebie ;-)
  Może wrócę po 20.V.

  @007
  $ell in May and... edka też dotyczy :P

 • carrie-anne.moss

  @podczaszy
  Uznaj mój urlop za komentarz nt grania do dołu ;-)

 • podczaszy1

  @ carrie
  Tylko się tam nie "spal" za bardzo.

 • lastkura

  Aby zarabiać na walutach potrzebna jest inżynieria finansowa . Jeśli ktoś nosi pieniądze po kantorach to znaczy ,że żyje w średniowieczu i nie rozumie co to jest opcja . Aby zarobić na oranżadę nie potrzeba żadnej teorii nie mówiąc o rozwiązywaniu zadania o głazie .

 • podczaszy1

  Krzywicki ty to chyba powinieneś milczeć ?

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Akurat z ostatnim tekstem Mr Magiciana się zgadzam:))))

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  A ja nie. Uważam,że każdy rozporządza swoimi pieniędzmi jak chce i nikomu nic do tego. Ja gram zasadniczo tylko na kontraktach na wig-20, a więc dosyć ryzykownym instrumencie. Nie oznacza to jednak,że zarabiających w inny sposób traktuję nie poważnie. Każdy gra na tym na czym się najlepiej czuje.
  A powinien milczeć, bo jak @ mac-erson się mylił to mu gówniarz pisał,że ci co nie mają racji nie mają prawa pisać. Pisać mogą jedynie ci którzy mają rację.

 • podczaszy1

  A tak w ogóle to mi zamknęli krótką na wig-20.

 • bajkolandiaa

  Mamy 6 tygodni korekty na WIG 20 po spadku ze szczytu, czyli zrobiliśmy pewnie a i b,teraz c korekty ze 4 tygodnie w górę-będzie 10 tygodni i potem łubudubu 10 tygodni w dół.

 • red.007

  @lastkura
  Pan masz fajne diagnozy,takie logiczne i oczywiste.
  A co będzie jak Pański broker,bank czy ogólnie pośrednik zbankrutuje?
  Co Panu pomoże wówczas znajomość opcji?
  Np. w sprawie Getback organa Państwa nie zrobiły nic aby ochronić klientów,podobnie zresztą jak w przypadku Ambergold(może nowa komisja śledcza jak obecna władza wykonuje swoje obowiązki?)
  Średniowiecze jako kantor,to dobre średniowiecze,bo chroni przed złodziejami w czarnych garniturach,choć oczywiście może się także zdarzyć złodziej w kominiarce z kijem baseballowym.

 • guyfawkes13

  @007

  //Średniowiecze jako kantor,to dobre średniowiecze,bo chroni przed złodziejami...//

  Średniowiecze w ogóle jest dobre:))

  Jeśli zaś chodzi o ''inzynierię'', to ''w naszym fachu nie ma strachu''.
  Nikt Ci nie każe trzymać całego hajsu u brokera. Możesz trzymać dosłownie parę procent, żeby grać na opcjach i wyjść znacznie lepiej niż na kantorowym obrocie i to w obie strony i zyskując i tracąc.
  Są brokerzy, którzy oferują w dodatku standardowe gwarancje bankowe, a wymiana hajsu w kantorze też wiąże się z ryzykiem.

 • red.007

  @guyfawkes13
  Nie,no przecież wiem,chodzi mi bardziej o zasadność wyrażania jednoznacznych opinii o tym co cacy a co be.

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  "Są brokerzy, którzy oferują w dodatku standardowe gwarancje bankowe".

  Tylko,że te banki mocno nie pewne. BFG już ograbiony przez BS w Wołominie. Dla innych już nie starczy. Zostały resztki.

 • guyfawkes13

  @007

  To oczywiście sprawa indywidualna, ale z mojego punktu widzenia inżynieria jest lepsza i efektywniejsza.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Miałem na myśli zagranicznych brokerów, system bankowy jeszcze pociągnie.

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  "System bankowy jeszcze pociągnie".
  Być może, być może, być może ....... I tylko tyle.

 • red.007

  @guyfawkes13
  Coś wspomnieliśmy dziś o ropie.
  Czy wykres już wie co będzie o 20,oo?
  stooq.pl/q/?s=cl.f&c=1d&t=c&a=ln&b=1

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  W takim razie trzymanie zwykłych depozytów jest równie niebezpieczne jak gra u brokera.

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  Dokładnie tak.

 • podczaszy1

  Powiem więcej u brokera to jeszcze ma sens , bo można sporo zarobić. W przypadku depozytów to sensu nie ma właściwie żadnego. Słynny bail in - patrz Cypr.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  No więc trzeba zachować (fizyczne) milczenie(...) długoterminowo, a u brokera grać opcjami na kilku procentach.:)))

 • podczaszy1

  Na rynku widać wyprzedaż spółek przez Sebastiana Buczka.Kolejny" złoty chłopiec " okazuje się nie znać na tym czym się zajmuje. Ciekawe czego to on uczy studentów.

 • lastkura

  Pan Buczek uczy tego na czym najwięcej wtopił. Doktorat- obligacje zamienne . Habilitacja- efektywność informacyjna na rynku akcji.

 • bartalsi

  Trump dociska Iran.

  Koniec wzrostów cen ropy i aprecjacji dolara?

 • bajkolandiaa

  lastkura
  Pan Buczek uczy tego na czym najwięcej wtopił. Doktorat- obligacje zamienne . Habilitacja- efektywność informacyjna na rynku akcji.

  2018/05/08 18:17:58

  Podobnie jak inny profesor Rybiński ze swoim funduszem eurogedonem

 • red.007

  Wczoraj opisałem czego się spodziewam na USD/PLN.
  Dziś rozbawiania ciąg dalszy,bo wyznaczę odwrócenie na parach: głównej i CHF/PLN
  Odwrócenie przedstawię nie jako timing,gdyż go nie znam a jako poziom.Naszemu blogowemu matematykowi timing na 2 maja wyszedł symbolicznie,bo kursy po chwili zastanowienia poszły dalej w swoich kierunkach.Pod uwagę biorę tym razem interwał mniejszy niż wczoraj,ze zwróceniem uwagi na rodzaj korekty.
  1.EUR/USD
  Spadki mogą się zakończyć w każdej chwili lub maksymalnie na poziomie dołka z grudnia 2017.
  Wyznacza to korekta z wydłużoną falą C ,która znosi impuls w większości lub nawet cały,impuls rozpoczął się w połowie grudnia.
  stooq.pl/q/?s=eurusd&c=1y&t=c&a=ln&b=1
  strefainwestorow.pl/artykuly/impuls-i-korekta-czesc-ii-czyli-typy-korekt-na-ktorych-mozna-zbudowac-uklad-na-zajecie
  Dodatkowo na tym poziomie przebiega również 38,2 fibo
  www.bankfotek.pl/image/2116280

  2.CHF/PLN
  Ruch ceny z dołka styczniowego jest początkiem korekty pędzącej gdzie wzrosty mogą się skończyć w każdej chwili ale nie mogą wybić szczytu z lutego.
  stooq.pl/q/?s=chfpln&c=1y&t=c&a=ln&b=1
  forex-time.pl/edukacja/rodzaje-korekt/

  Patrząc na wyrysowane fale C tych korekt oceniam,że odwrócenia nastąpią za kilka-kilkanaście dni.
  Kto tam chce może się pośmiać,ja pośmieję się później,w myśl sentencji: ten się śmieje kto się śmieje ostatni.

 • lastkura

  Zabawny to ty jesteś . Jak pisałem o dojeniu i wzroście usd pln od 17 kwietnia do 2 maja to pisałeś ,że poczekasz .Teraz zauważyłeś wzrost ,po fakcie .

 • red.007

  @lastkura
  Oczywiście,ze czekam a czekam na cykliczny dołek dolara.
  To co się dzieje w drodze do cyklicznego dołka zupełnie mnie nie interesuje.
  Nie gram na forex ani na korekty.
  Jestem za tym abyś pisał i sobie grał jak tam uważasz,ja jestem zwolennikiem średniowiecza i nic Ci do tego.To Twoim zdaniem nie można w tym kraju czekać na okazję i kupić na dłuższy czas zielonego papierka w kantorze?

 • anita_pg

  Fajny, artykuł. Bardzo lubię twoje analizy ale fajnie jakby były częściej jakieś wrzucane :)

 • red.007

  @lastkura
  A tak z czystej ciekawości,to dlaczego tylko do 2 maja?
  Przecież kurs rośnie dalej więc dlaczego nadal nie doisz?
  stooq.pl/q/?s=usdpln&c=10d&t=c&a=ln&b=1

 • bajkolandiaa

  Droga ropa dopełni całą układankę szczytu w gospodarce i bessy ,aż się dziwię,że Trumpek na to poszedł,jutro inflacja w USA i ma być według Nomury 2,5% , ciekawe co na to pan WB i jego scenariusze.

 • andrzej_stefaniak

  Optymizm.

  acemarketu.com/?p=290899

 • lastkura

  Stagflacja[lata 70] to zasadniczo procesy niezrozumiałe dla wszystkich ekonomistów . Patrz korelację 1929,january 1973, january 2018 i 2008 jako aplikacja twierdzenia Meyera dla 5+3sqrt3 .

 • red.007

  Można założyć,że ruch wyprzedzający dla odwrócenia daje JPY/PLN.
  stooq.pl/q/?s=jpypln&c=5m&t=c&a=ln&b=1

 • podczaszy1

  Od wczoraj poza rynkiem i tyle.

 • red.007

  @lastkura
  Była taka wymiana myśli:
  " lastkura
  2018/05/05 21:11:10
  Jeżeli obligacje amerykańskie powiedzmy w ciągu 3 tygodni nie zrobią nowego szczytu to jak najbardziej możliwe . W ciągu trzech dni wyjaśni się czy indeksy usa up do góry czy jeszcze kiszenie 2 tygodnie do 24 maja . Identycznie pln.

  red.007
  2018/05/05 21:35:20
  @lastkura
  Obligacje chyba jednak zrobią nowy szczyt albo przynajmniej wyrównają szczyt z 25 kwietnia bo wygląda,że kończymy 4w5w5 i jeszcze jest do zrobienia 5w5w5.
  stooq.pl/q/?s=10usy.b&c=1y&t=c&a=ln&b=1
  Za to później można liczyć na solidną korektę spadkową."

  Jak na razie moja diagnoza obligacji w grze.
  stooq.pl/q/?s=10usy.b&c=5m&t=c&a=ln&b=1

 • lastkura

  Na WIGU 20 rozpoczyna się analogia do startu w kosmos [ fala c w drugiej] Analogia z 18 sierpnia 2017 i grudzień- styczeń . 265/41 jako 3+2sqrt3 od dna 28 marca. Istnieje też podobieństwo z 16 stycznia 2015 [w cenie i czasie ].

 • podczaszy1

  Krzywicki nie pisz bzdur. Fala c w drugiej. Ty o falach masz pojęcie na poziomie przedszkola.

 • andrzej_stefaniak

  Co będzie najważniejszym wydarzeniem na rynkach finansowych świata w 2018 r?

  acemarketu.com/?p=290945

 • lastkura

  podczaszy 1 Napisz dokładnie o telefonie od przyjaciela, ile wczoraj wtopiłeś na wigu 20 . Na tym z pewnością się znasz .

 • podczaszy1

  Ile wtopiłem? 50 pkt do przodu o ile cie to interesuje.
  Pokaż mi ta jedynkę skoro ma być dwójka cwaniaku.

 • podczaszy1

  I przestań pieprzyć,żeś coś przewidział na PLN tj. na najmocniejszym aktywie, bo się niedobrze robi. Ty jesteś zwykły mitoman i nic więcej.

 • lastkura

  Rozumiem twoje nerwy . JA kupiłem ostatnio trochę opcji na wig 20 na wzrost,ty z pewnością otrzymasz kolejny telefon od przyjaciela .

 • podczaszy1

  Przestań chrzanić w stylu podwórkowym i pokaż mi ta jedynkę na wig-u 20 niemoto.

 • red.007

  @lastkura
  " lastkura
  2018/05/09 10:37:07
  Na WIGU 20 rozpoczyna się analogia do startu w kosmos [ fala c w drugiej] Analogia z 18 sierpnia 2017 i grudzień- styczeń . 265/41 jako 3+2sqrt3 od dna 28 marca. Istnieje też podobieństwo z 16 stycznia 2015 [w cenie i czasie ]. "

  Ślepa kura widzi dopiero jak się rozpoczyna.
  A wymiana opinii była taka:

  "red.007
  2018/03/27 11:49:19
  @ mac-erson
  Choć jest atak na Twoją koncepcję wzrostów,to ja przychylam się do Twojej koncepcji wzrostów nie rozstrzygając czy chodzi o nowy impuls wzrostowy,czy tylko o korektę ostatnich spadków. Pomijam mój wczorajszy wpis o miedzi i Kghm jako pro-wzrostowe dla giełdy.Patrząc na DAX widzę spadki od początku 2018 jako korektę impulsu rozpoczętego w 2016 i nic więcej.Zwykła kolej rzeczy.Pytanie ile znosimy fibo a obecnie mamy 0,382.
  stooq.pl/q/?s=^dax&c=3y&t=c&a=ln&b=1

  Zasada impuls-korekta-impuls podpowiada,że po zakończonej korekcie powinien wystąpić kolejny impuls wzrostowy.DAX pociągnie W20.Na samym W 20 wyraźnie widać kończący się klin zniżkujący i wybicie górą jest w grze.
  stooq.pl/q/?s=wig20&c=1y&t=c&a=ln&b=1

  Moje obserwacje są tylko hipotezami technicznymi i nie stanowią rekomendacji."

  "dariuszkrzywicki3
  2018/03/27 12:14:54
  red OO7,Tu nie chodzi o koncepcję spadku czy wzrostu.Kupno najsłabszych papierów energetyka,wig 20,dax jest elementarnym błędem w zarządzaniu portfelem.Jedynie co możemy kupić to najsilniejsze papiery [amer.giełdy,pln-usd].Wobec [ 2-3] miesięcznego wzrostu eur- usd koncentracja na wzrostowym daxie jest kategorią błędu elementarnego."

  "red.007
  2018/03/27 12:36:38
  @dariuszkrzywicki3
  Nie podważam Pańskiej teorii.Pan ma swoje spojrzenie i być może,ze w długim terminie spadki na DAX i W20 są nieuchronne.
  Moje spojrzenie wynika jedynie z czytania wykresu(formacji) i zastanawiam się czy jest możliwe odreagowanie spadków od stycznia.
  Taką możliwość dostrzegam.Nie posiadam Pańskiej wiedzy matematycznej i strategicznej i "ratuję" się tym co widzę a być może,że źle widzę.Jak pójdzie w górę,zawsze będzie mógł Pan powiedzieć,że ślepa kura tylko na chwile trafiła ale nadal jest ślepa.:))"

  "dariuszkrzywicki3
  2018/03/27 12:43:25
  red oo7 Czy pan umie czytać?,JA piszę o niewłaściwym zarządzaniu portelem ewentualnym kupnie giełd amerykańskich ,a nie daxa i wigu 20 jako najsłabszych."

  "dariuszkrzywicki3
  2018/03/28 09:21:35
  Jest zastanawiające ,że o kupnie akcji mówią ci co pierwszy i ostatni raz kupowali akcje banku Ślaskiego w 1994;jest zastanawiające, że od dwóch miesięcy o kupnie kontraktów mówią ci co nigdy na nich realnie nie grali.Jest zastanawiające,że wszyscy chcą kupić najsłabsze instrumenty.Myślę jednak ,że to nie ustawka ale wasza wyjątkowa mądrość."

  "bajkolandiaa
  2018/03/28 10:19:36
  dariuszkrzywicki3
  Jest zastanawiające ,że o kupnie akcji mówią ci co pierwszy i ostatni raz kupowali akcje banku Ślaskiego w 1994;jest zastanawiające, że od dwóch miesięcy o kupnie kontraktów mówią ci co nigdy na nich realnie nie grali.Jest zastanawiające,że wszyscy chcą kupić najsłabsze instrumenty.Myślę jednak ,że to nie ustawka ale wasza wyjątkowa mądrość.

  2018/03/28 09:21:35

  Z ust mi pan to wyjął,ten blog to jest blog komentatorów-golasów i obserwatorów, którzy na rynku zostali dawno temu ogoleni na jeleni i teraz tutaj piszą z WB o polityce,jakby to powiedział Rafał Zaorski panuje tu g ownomowa i p ierdoloty."

  Pan uważa,że nieobecni(na Giełdzie)głosu nie mają.
  Nie uczestniczyłem w pyskówce dwóch powyższych wpisów.
  Dziś dostrzega Pan to o czym pisałem pod koniec marca.
  A pisałem o możliwych wzrostach,niekoniecznie o hossie.
  Od czasu mojego wpisu W20 nie zrobił nowego dołka i wzrosty są w grze.
  Oczywiście nie spodziewam się z Pańskiej strony jakiejkolwiek refleksji.
  Wystarczy mi satysfakcja ta:
  stooq.pl/q/?s=wig20&c=3m&t=c&a=ln&b=1
  i ta:stooq.pl/q/?s=^dax&c=1y&t=c&a=ln&b=1

 • podczaszy1

  No to powiedz ,które to opcje kupiłeś na wig-u 20 i po ile i kiedy. Bo określenia ostatnio kupiłem coś tam itd. to używaj sobie na imieninach u cioci.

 • podczaszy1

  Wymowna cisza, bo taki to był zakup.

 • red.007

  @lastkura

  Aha,był jeszcze taki mój wpis:

  " red.007
  2018/03/27 12:55:28
  @bajkolandiaa
  Nigdzie nie twierdziłem,ze należy grać na korekty.
  Odniosłem się do koncepcji wzrostów Kolegi@mac-erson.Taką możliwość dostrzegam.
  Pan,Pan Zbigniew i chyba Kolega @karnakufo macie inne zdanie i OK.
  Proponuję pod koniec maja rzucić okiem na wykresy i tyle,na dziś pozostańmy przy swoich zdaniach. "

  Mamy maj a to dopiero początek.

 • lastkura

  Na wigu 20 mamy bessę . Minimum 1680 pod koniec stycznia . Od 2 kwietnia 2018 NIE GRAM NA SPADKI NA GIEŁDACH AMERYKAŃSKICH. Ponieważ gram na opcjach idealne jest wzięcie na wzrost na drugim dnie ,gdzie czasu jest mało,mała zmienność i dlatego są one ekstremalnie tanie.

 • podczaszy1

  Umiesz czytać po polsku Krzywicki. Jakie opcje wziąłeś?

 • podczaszy1

  Pokaż tą jedynkę na wig-u 20. No,znasz się na czymś czy tylko banały nam tu będziesz ględzić.

 • dociekliwy54

  @red.007
  Każda sroczka swój ogonek chwali jak widzę?
  To i ja:
  "dociekliwy54
  2018/04/04 08:27:12
  @guyfawkes13
  Może tak?
  Potrzebne by było wyjście z ED-klina.
  www.bankfotek.pl/view/2114755
  Nie przesądzałbym, czy to koniec korekty, czy fala X.
  Na razie raczej up."

 • dociekliwy54

  @red.007
  I jeszcze to:
  dociekliwy54
  2018/05/04 16:21:33
  @ podczaszy1
  "2220 by wystarczyło?
  podczaszy1
  2018/05/04 15:59:59
  @ dociekliwy 54
  Na dzisiaj?"
  Na miesiąc?
  podczaszy1
  2018/05/04 16:23:27
  @ dociekliwy 54
  Giełda to giełda. Tu trzeba pokory. Proponuję jednak Panu spojrzenie na wig20 USD. "
  Jak widać pomyliłem się o około jeden dzień i <10pkt.
  No chyba,że jeszcze gruchnie;)
  Najśmieszniejsze jest to, że obecnie zgodnie z systemem mam krótką pozycję, i ten wyskok zjada mi już większość zysku.

 • red.007

  @dociekliwy54
  Eee,to nie o to chodzi ale jak słyszę taki tekst,to przecież chamowate jest:

  "...Z ust mi pan to wyjął,ten blog to jest blog komentatorów-golasów i obserwatorów, którzy na rynku zostali dawno temu ogoleni na jeleni i teraz tutaj piszą z WB..."

  Ja stawiam tezę,ktoś stawia tezę i Ok .Czekamy jak czas zweryfikuje te tezy i to wszystko.

 • lastkura

  Money,money,money must be fanny .... ALWAYS SUNNY . Patrzę i pan dociekliwy rozpoznał trend spadkowy po 15 tygodniach - ŚREDNIA DŁUGOŚĆ 1 FALI BESSY OD 1994.

 • dociekliwy54

  @red.007
  To trochę jest tak:
  Jestem mądry, jestem ustawiony, radzę sobie. Zatrudniam ludzi. Dużo ode mnie zależy.
  Znaczy jestem lepszy od innych ;).
  To jak do ch..ry może ktoś na rynku zarabiać, jeżeli ja nie mogę 8-[?
  Na pewno kłamią.
  A tu mamy demokrację i czasem ostatni są pierwszymi.

 • podczaszy1

  @ dociekliwy 54
  Najważniejsze w tym moim wpisie było to: giełda to giełda. Tu trzeba pokory.
  Wczoraj zareagowałem błyskawicznie, a właściwie zrobił to stop chroniący zyski.
  W górę nie gram.

 • bajkolandiaa

  LUKA i prawdziwy sprawdzian teraz , prawda Krzywicki , nieźle się bawicie na bananie bez obrotu.

 • bedrop

  @lastkura

  obecnie na SP500 pisze Pan o groźniejszym dołku 24 maja. Mnie się wydaje że dziś to raczej 21 grudnia 2017 czyli nieduże spadki do 29/30 grudnia (17/18 maja). Po prostu by do 14 czerwca zrobić nowy szczyt, bardziej realna wydaje się analogia z grudnia 2017, bo wtedy i tak będzie duży procentowy wzrost, a w przypadku dużego dołka 24 maja to byłby pionowy wzrost przez 20 dni.

  Co Pan o tym sądzi?

 • bajkolandiaa

  Jutro poznamy wysoką inflacje w USA i zobaczycie jakie będzie lanie na wszystkim.

  U nas jak pisałem spadki były 10 tugodni a teraz 6 tydizen korekty a zobaczcie że ten 6 tydzien korekty nie zniósł nawet 23% spadku to jaki jest rynek SILNY czy SŁABY o maluchach to nawet nie wspomnę

 • lastkura

  W trójkącie istotny nie znaczy niższy.

 • bajkolandiaa

  Sprawa jest banalnie prosta jest pierwsza fala w górę potem druga w dół na 2200 i teraz powinna być 3 w górę i będzie abc korketa , myślę że nawet 2380 nie przejdą a wystarczy obserwować 10 tygodni bo nasz rynek tak chodzi prawie co do joty ,chyba że nagle dolar poleci ale po inflacji w USA to tam raczej podwyżki stóp przyspieszą i dolar UP

 • bajkolandiaa

  Krzywicki te opcje bierze na naszym rynku , przecież tam nie ma żadnej płynności.

 • ml.36

  @Dariusz
  Trójkątów na 500 kilka jest, o którym mówisz?

 • dociekliwy54

  @podczaszy1
  No jasne. To w żaden sposób nie podważa Pana podejścia. Każdy może mieć inne i wszystkie mogą być właściwe. Może być tak, że kupię od Pana kontrakty i obaj zarobimy. Ja często gram przeciw sobie, gdy system każe mi robić odwrotnie do np.TFE. Wybieram zawsze (prawie) system. Owszem TFE się z grubsza sprawdza, ale raczej nie w tradingu a jako ogólna predykcja zdarzeń. System jest pewniejszy mimo, że czasem robi "głupoty". Jednak nie umiem ich odfiltrować więc muszę akceptować.

 • lastkura

  O banalnej prostocie "Little prince " de Saint- Exupery "STRAIGHT AHEAD OF HIM,NOBODY CAN GO VERY FAR ... . Idąc wprost przed siebie nie można zajść zbyt daleko.

 • podczaszy1

  A Krzywicki se po prostu zapomniał co wziął, kiedy i po ile. No cóż, zdarza się. Nie każdy ma dobrą pamięć.

 • lastkura

  Panie Podczaszy A może tak trochę logiki i matematyki a nie emocje i kompleksy .

 • podczaszy1

  No i wyskoczył jak Filip z konopi. Ja mu o tym, a on swoje podwórkowe teksty.

 • slow2006

  cos ktos pod nickiem lastkura slabo sie sprawdza, polecajac amerykanskie indexy, podczas gdy angielski uk100 juz zrobil 10% od dolka... ale kazdy gra co mu sie podoba ;]

 • lastkura

  W ramach zadania o głazie proponuje ci wyliczenie za ile lat posiadacze obligacji zamiennych getback będą mieli szansę odzyskania 75 procent zainwestowanych środków . Rozumiem - trzeba liczyć wtopy po sesji a można było kupić ze mną opcje wzrostowe na wig 20 .Jeszcze raz dziękuję wszystkim sponsorom i misiom za godziwy zarobek na opcjach.

 • lastkura

  Tylko wygrani mają dzisiaj prawo do zabierania głosu . Pozostałym pozostają cele pośrednie [ uciekłem spod noża] . Właśnie jednak brak celów najwyższych automatycznie uniemożliwia maksymalną koncentrację sił i środków we właściwym momencie. Teoria celu pośredniego to dla niektórych taktyczny sukces ,ale w sumie jest to zawsze strategiczna porażka ,gdyż nie rozumiemy przyczyny silnego ruchu .

 • lastkura

  Bardzo pouczająco O CELACH POŚREDNICH pisze Gmoch po przegranym meczu Polska- Niemcy. Nasi oddali 25 strzałów w kierunku bramki .To nie murawa była przeszkodą. Tylko Andrzej Gmoch wierzył w zwycięstwo, RESZTA razem z Kazimierzem Górskim wierzyła w porażkę . Nasi przerazili się możliwością pokonania drużyny niemieckiej .

 • lastkura

  MY Polacy świetnie to umiemy tylko przegrywać i równie świetnie tłumaczyć z porażek .

 • carrie-anne.moss

  @podczaszy
  Tylko się tam nie "spal" za bardzo.

  Nie ma obawy. Na kremach nie oszczędzam ;-)
  A jak w20 odbije, to z opcji będę mieć na waciki :P
  A propos. Patrz na EURPLN, bo tam carry trading się może się uruchomić. Nie wiem czy będę na mnie chcieli czekać :-|

  @007
  Odpuść,że 2 maja było coś. Sqrt z 0 =...?

 • konsultant121

  @carrie
  Sqrt było 16.lutego na USDPLN. Nawet ślepe kury widziały to co matematycy wyliczyli na ten dzień.

 • carrie-anne.moss

  @WB
  Ma Pan tu regularne walki kogutów.
  Nawet jaj się z tego nie chce robić :P

  Co Pan myśli o Argentynie? Będzie cykliczne bankructwo?

  W sprawie letniego dołka USD miał Pan rację, tylko ślepe kury tego nie zobaczyły
  stooq.pl/q/?s=usdtry&c=1y&t=c&a=ln&b=1
  stooq.pl/q/?s=usdcad&c=1y&t=c&a=ln&b=1
  stooq.pl/q/?s=usdaud&c=1y&t=c&a=ln&b=1
  stooq.pl/q/?s=usdnzd&c=1y&t=c&a=ln&b=1
  stooq.pl/q/?s=usdnok
  I wisienka:
  stooq.pl/q/?s=usdrub&c=1y&t=c&a=ln&b=1

  Pozdrawiam serdecznie z daleka :-)

 • seville1

  @oldchicken
  MY Polacy świetnie to umiemy tylko przegrywać i równie świetnie tłumaczyć z porażek .

  -----------------------------------------------------
  Następny z kompleksami po przepuklinę, który się naczytał redaktora naczelnego.

 • lastkura

  Wszystkie ślepe kury pieją o wzroście ropy naftowej . Mały książę " Oczy są ślepe " . Patrz Buczek S .blox . Oczywiście żadna nie ma pojęcia o tym jak system długo będzie rósł. Sprawa jest najwyższej wagi patrz analogia 11 lipiec 2008 . Quasicrystals 10 pażdziernik 1990,11 lipiec 2008 wskazuje szczyt 6 września 2018 jako szczyt ropy . Warto monitorować też 19 sierpnia.

 • red.007

  @lastkura
  Może to współgrać z planowanym przez Pana dołkiem dolara na 27 sierpnia.

 • lastkura

  Naucz się pan co to jest mocna pojemność generatywna Chomskiego i czym się różni od słabej,której wszystkie ślepe kury używają wtedy możemy podjąć sensowną dyskusję .

 • andrzej_stefaniak

  Znaczące ocielenie klimatu inwestycyjnego na GPW:

  acemarketu.com/?p=291085

 • lastkura

  Oto typowy analityk .Jak przez miesiące spadało to co sesję widział życiową szansę na wzrost,na samym dnie kazał sprzedawać z uwagi na obligacje .Teraz po fakcie proponuje wzrost. Tu nie chodzi o zasady matematyczne,ale brak jakichkolwiek zasad.

 • slow2006

  klimat sie CIELI na gpw, nowe rzeczy :D

  lastkura jak zwykle niezdecydowany a to sierpien a to wrzesien a to 2 maj bo sqirt byl. ciezko ciezko .... generalnie sp500 wybil trojkat gora a co z tym zrobia... to juz zagadka

 • ewiggin

  @lastkura dobrze określił pz 2 maja, tylko że jego zdaniem miało od tego czasu rosnąć a okazało się, że od 2 maja WIG20 był na 2306 pkt i wciąż jest poniżej tego poziomu.

 • seville1

  @DK

  Następne wiekopomne odkrycie pana zmokłej kury po wnikliwej analizie - uwaga na ropę :)
  Panie zmokła, ropa Niagarą zakończy ten cały cyrk zwany marketem balonowym, a że jest opóźniona ok. pół roku to nawet ślepy cinkciarz z podstawówki wie :)) To, ile w kwietniu straciło ojro i najsilniejsza waluta świata pln? Kulą w płot był 02. 05, to może obstawi Pan koniec maja na DXY i ojro? Tylko nie robić uników, bo od ich poziomu zależy czy cały warzywniak będzie na zielono, czy dojrzeje na czerwono:))

 • lastkura

  Od 17 kwietnia do 2 maja miały osłabiać się złoty z uwagi na 15 grudnia 2016 i 12 grudnia 2017 .Jeśli ktoś oprócz mnie zajął i wytrzymał główny ruch to niech opisze decyzje,a nie pisze o okruchach z pańskiego stołu. Oczywiście oczekuję tego przed faktem a nie wymądrzania się po fakcie. Niestety nie rozumiecie co to przestrzenie z bliskością Smirnowa. Stosujecie interpretację liczb rzeczywistych,która nie może być aplikowana do realnych rynków. Ponieważ większość z nas gra tylko intrady dla was istotne są te 5 groszy jako okruchy z pańskiego stołu a nie ruch 25 groszy.

 • podczaszy1

  Krzywicki i kura. On nielot i ona.

 • podczaszy1

  @ carrie
  "Nie ma obawy na kremach nie oszczędzam".
  A ja tam lubię dziewczyny ładnie opalone. No powiedzmy na heban.

 • lastkura

  Aby dowolny[realny] napis miał sens samopodobieństwa[afiniczności] potrzebne są trzy punkty . W geometrii rzutowej niezmiennikiem jest cross ratio i tu potrzeba 4 punktów. Niestety nie rozumiecie zadania o głazie . NIE ROZUMIEJĄC STRUKTURY NIE ROZUMIECIE ILOŚCI.

 • karnakufo

  U nas na WIG20 może być korekta ostatnich wzrostów.

 • podczaszy1

  @ carrie
  "A jak w20 odbije to z opcji będę mieć na waciki".

  Ale uparta z ciebie dziołszka.

 • podczaszy1

  Donald Trump podpisał sławetną ustawę. Kolejny wielki przyjaciel Polski.
  No to szykować pieniążki.

 • podczaszy1

  Aha zapomniałem,że ta ustawa ma charakter jedynie symboliczny, a w USA to se tylko takie jaja robią.

 • karnakufo

  Taki kanaI spadkowy na WIG20:
  www.bankfotek.pl/view/2116851

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Tzw. historia przyspiesza.
  Dwa dni temu szabesgoj Trump zerwał układ z Iranem, a dziś podpisał JUST Act.
  Również dziś sąd w pl zarejestrował Śląską Partię Regionalną.
  fakty.interia.pl/polska/news-sad-w-warszawie-zarejestrowal-slaska-partie-regionalna,nId,2579595

  Scenariusz rozbiorowy nabiera tempa. W sytuacji jawnej agresji hybrydowej z zachodu powinno się natychmiast wystąpić z NATO i wyrzucić wojska (potencjalnie) okupacyjne z Kraju. Tylko odwrócenie sojuszy może(!!) dać szansę przetrwania państwa teoretycznego w całości granic.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Powinno się odwrócić sojusze, wprowadzić powszechną służbę wojskową i rozdać ludziom broń.
  www.youtube.com/watch?v=5YzUafGPa7o

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  "Tylko odwrócenie sojuszy może(!!) dać szansę przetrwania państwa teoretycznego w całości granic".
  No, na pewno zrobią to szabesgoje z PIS.

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13 W czerwcu w Szwajcarii referendum w sprawie zakazu kreacji pieniądza przez banki komercyjne. Jak ja o tym parę razy pisałem to Waszmość nazywał mnie utopistą ,że nie można wychodzić przed szereg itd. Widocznie nie wszędzie byłbym tak traktowany.

 • podczaszy1

  Oczywiście zdaniem banków i ekspertów d/s finansów referendum jest niepotrzebne i może się okazać niebezpieczne dla całego systemu bankowego w państwie.
  No, niebezpieczne to ono jest głównie dla nich.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Nie zrobią tego, będą lawirować do końca.
  Ale był ostatnio wywiad (przesłuchanie) z Trzaskowskim, który jest ministrem spraw zagranicznych w gabinecie cieni PO i dziennikarz (funkcjonariusz mediów) zapytał go, co powinno się zrobić w sprawie pomika katyńskiego, który burmistrz New Jersey chce usunąć.
  Trzaskowski odpowiedział, że o tym nie słyszał, nie zna sprawy:)))))
  Oficer prowadzący mu jeszcze nie zdążył powiedzieć, co ma o tym myśleć?

 • seville1

  Tego nie dowiesz się od lastkury - wskazówka dla obrzydliwych spekulantów walutowych.
  Zaczęła się korekcina ojro, warto zwrócić uwagę na rozjazd procentowy miedzy parą USD/PLN a ojro/USD. Do tej pory pary te chodziły ze sobą jak przyspawane, ostatnio jest stosunkowo duża mijanka, tzn. Ojro/ USD rośnie, coś tam, coś tam, natomiast pln dużo dynamiczniej. Pomijając całą otoczkę AT, można przypuszczać, że cały ruch w górę zakończy się, gdy wymienione pary ponownie zaczną się przyspawywać tzn. w bardzo podobnym stopniu rosnąć lub spadać. Tak więc obserwujmy USD/ PLN, korekcina nie potrwa długo, a warto czasami mieć swój osobisty ogląd na to co wyprawiają grubasy:) Jeśli z tego ktoś nic nie pojmuje, trudno, nikt nie powiedział, że bycie cinkciarzem jest łatwe. Zawsze można poprosić pana Dariusza o dodatkową porcję karmy:))

 • dociekliwy54

  @ carrie
  "Nie ma obawy na kremach nie oszczędzam".
  Aż Ci zazdroszczę wypoczynku.
  A propos opalania:
  1/Najwięcej UVB dociera w godz 10-14 (15) i w tych godzinach uzyskujemy najwięcej witD3 z cholesterolu.Opalanie w innych godzinach tylko przyciemnia skórę nie dając korzyści.
  2/Nie powinniśmy doprowadzać do silnego zaczerwienienia skóry , które nie znika do następnego dnia.
  3/Należy stosować naturalną ochronę, czyli środki które równie dobrze można by jeść. Dobre są ;olejek z pestek malin, olejek pszenny, olej kokosowy i inne naturalne.
  Każdy olejek ma swój własny faktor UV. Działają one jednak inaczej od syntetyków. Tlenek tytanu ogranicza dopływ UV do skóry, olejki naturalne likwidują wolne rodniki w skórze.
  4/W kremach /olejach syntetycznych oprócz mikronizowanego tlenku tytanu, który wnika w skórę szkodliwe są substancje konserwujące, które prowadzą do uczuleń(tworzą L-formy bakterii).
  5/Zasadniczo nie jest prawdą, że opalanie powoduje czerniaka.
  5a/ Czerniak zwykle powstaje na nieopalanych lub mało opalanych częściach ciała.
  5b/Ludzie pracujący na wolnym powietrzu rzadziej zapadają na ten (i inne) nowotwór.
  6/ Jeżeli dojdzie do oparzenia można zastosować płyn z kapsułki wit. D3.
  7/Po opalaniu nie myć się jak najdłużej, aby wit D3 zdążyła się wchłonąć.
  Pzdr.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Co do Szwajcarii, to jest to państwo poważne, nas by od razu skasowali za takie brewerie.

  A propos, w miarę zbierania się czarnych chmur nad templariuszami tworzył się zalążek nowego pańswa strategicznie położonego wysoko w górach pod przywództwem kantonu Szwyz.
  Jak się ogląda tamtejszy krajobraz, to przychodzi do głowy, że to jest świetne miejsce na zdeponowanie rezwerw kruszcowych, których w przypadku templariuszy - największej organizacji finansowej, nikt nie znalazł.:))
  www.homegate.ch/buy/108412221?3

 • podczaszy1

  seville 1
  Też to zauważyłem ale tylko zauważyłem. Nie wyciągnąłem jednak żadnych wniosków, bo nie jestem cinkciarzem/ ta: pedałówka/. Dzięki za interpretację.

 • podczaszy1

  @ dociekliwy 54
  Dzięki za to,że rozwiewasz różne mity dot. opalania, a zwłaszcza jego szkodliwego wpływu. Wszystko co napisałeś potwierdzam. Osobiście kocham słońce i co roku po lecie jestem opalony jak Kunta Kinte.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy, @Dociekliwy

  Ale powinno się opalać w ruchu, bo długa ekspozycja na słońce niszczy skórę (zmarszczki) i najlepiej w kontekcie z wodą, pływaniem itd.

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  Zmarszczki to problem kobiet. Resztę potwierdzam jak najbardziej.

 • nordnorge

  @seville

  Pytanie czy ropa nie wygląda jak wielka, flagopodobna, korekta ABC od swoich szczytów wszechczasów ? Wtedy nie bylibyśmy nawet w połowie pompowania balona.

  www.bankfotek.pl/view/2116854

  jeśli można zapytać odnośnie DX_F to myślisz na koniec maja o lokalnym dołku na poziomie 90-91 z jednego ze swoich wpisów

 • seville1

  @podczaszy1
  seville 1
  Też to zauważyłem ale tylko zauważyłem. Nie wyciągnąłem jednak żadnych wniosków, bo nie jestem cinkciarzem/ ta: pedałówka/. Dzięki za interpretację.

  ---------------------------------------------
  Proszę bardzo, ważne żeby się to w praniu sprawdzało :) Waluty nie są tak straszne, jakie je ogólnie malują, można podziobać troszeczkę na próbę, no ale nie namawiam, jakby co:))

 • podczaszy1

  @ sevilla 1
  "można podziobać troszeczkę na próbę, no ale nie namawiam jakby co"
  Lepsze jest wrogiem dobrego. No chyba,że jako oficer prowadzący, bo męczyłoby mnie stanie pod Pewexem.

 • podczaszy1

  Na blogu rysowano różne linie, które rzekomo miały potwierdzać,że spadki na Swig-u już się skończyły. Nie wypowiadam się co do ich znaczenia ale widzę,że już zostały przebite. Może jakieś nowe propozycje? Jednocześnie przypominam co Wam pisałem o małych i średnich spółkach już w lutym 2017 roku.

 • karnakufo

  EURUSD:
  www.bankfotek.pl/view/2116855

 • red.007

  @ lastkura
  "...wtedy możemy podjąć sensowną dyskusję . "

  Absolutnie nie śmiałbym z Panem dyskutować,bo półka mojego intelektu jest na poziomie ślepej kury.
  Problem jest taki,że w poście do Pana przytoczyłem Pańską tezę o poziomie 3 zł za dolara na 27 sierpnia.To nie była moja teza.Zapytałem czy to może współgrać z dzisiejszą Pańską tezą o szczytach ropy.
  Skoro Pan tego nie potwierdza to znaczy,że nie współgra.

 • podczaszy1

  Krzywicki zna wynik każdego meczu. Po meczu.

 • seville1

  @nordnorge

  Pytanie czy ropa nie wygląda jak wielka, flagopodobna, korekta ABC od swoich szczytów wszechczasów ? Wtedy nie bylibyśmy nawet w połowie pompowania balona.

  www.bankfotek.pl/view/2116854

  jeśli można zapytać odnośnie DX_F to myślisz na koniec maja o lokalnym dołku na poziomie 90-91 z jednego ze swoich wpisów

  -------------------------------------------------------------------------------------
  Problem z ropą jest taki, że jak nawet wszystko już leci na twarz, ona potrafi jeszcze szczytować bez opamiętania:) Katarakta ropy rozpoczyna prawdziwy krach, a to jeszcze nie teraz, ostatni 3-4 kwartał będzie na to dobry. Co do DXF, to w tej chwili mały ząbek na dół, myślę, że maks. do piątku, kolejna podbitka teraz już w granice 95 i dopiero mocniejsza korekta. Maj - czerwiec, to tylko mały ząbek korekcyjny, przynajmniej tak uważam, ale proszę się nie sugerować tym. Natomiast prawdziwa korekta ojro rozpocznie się po osiągnięciu dna w okolicach 1.1720, podbije na ok.1.950 i poleci na dół na ok. 1.15, wtedy DXY zaliczy ok. 98.500. Trochę chaotycznie napisałem, ale to na kolanie, sorry.

 • nordnorge

  @ seville
  B. dziękuję.

  A tak zupełnie z innej beczki i nie wskazując palcem.
  www.psychiatria.pl/artykul/mania-objawy-przyczyny-i-przebieg-choroby/12382

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  //Jak ja o tym parę razy pisałem to Waszmość nazywał mnie utopistą ,że nie można wychodzić przed szereg itd. Widocznie nie wszędzie byłbym tak traktowany.//

  System jest tak skonstruowany, że jego upadek pociągnie za sobą ogołocenie z oszczędności rodzaju ludzkiego i globalną katastrofę. Wariant projektu Masada (''po nas choćby potop'') :))

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Właściwie, to rodzaj ludzki już jest ze wszystkiego ogołocony, tylko jeszcze o tym nie wie.
  Wszyscy się boją tego momentu prawdy.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Z jednej strony Złoty deszcz
  zeynepkinli.files.wordpress.com/2009/03/klimt-danae.jpg?w=460&h=461
  a z drugiej Nude Veritas
  i.pinimg.com/236x_GC/23/c0/f3/23c0f39119225250d78fe3a9e3701cde--gustav-klimt-inspiring-art.jpg
  www.artchive.com/artchive/k/klimt/klimt_veritas_dtl.jpg

  Artystów wspierają proroctwa.:)))

 • red.007

  @bajkolandiaa

  "bajkolandiaa
  2018/05/09 12:37:24
  Jutro poznamy wysoką inflacje w USA i zobaczycie jakie będzie lanie na wszystkim."

  Dziwny miał Pan pomysł.

  pl.investing.com/economic-calendar/

  A swoją drogą miałem ostatnio taką wymianę myśli o spadkach dolara:

  " dociekliwy54
  2018/05/04 12:34:49
  @red.007
  No i doszliśmy mniej więcej do konsensusu ;).
  Ta koncepcja wymaga tylko spokoju w polityce.
  A i ten ten klin, to nie wyklucza większego ruchu. "

  " red.007
  2018/05/04 12:50:42
  @dociekliwy54
  Spokój jest pewnie ważny,natomiast potrzeba bodźca do przekonania rynku dla takiej koncepcji.Myślę,że takim katalizatorem będzie inflacja a ściślej brak presji inflacyjnej bo wystarczy,że rynek widząc stabilizację inflacji,przestanie wierzyć w czwartą podwyżkę w tym roku.To wystarczy. "

 • mac-erson

  Cześć Panowie
  Nie piszę bo mam ścisły sezon w firmie i nie mam czasu na giełdę. Cały czas trzymam swój portfel (poza trakcją gdzie mi wywaliło stopa) i L-ki i czekam na letnią hossę.
  Generalnie budowlanka poza Mirbudem mnie zawiodła a poza tym nasz rynek cały czas najsłabszy na świecie ale myślę, że kiedyś ten trend się odwróci :)

 • red.007

  Lubię taki układ świec:wtorek,środa,czwartek ze szpulką w środku.
  stooq.pl/q/?s=eurusd&c=5m&t=c&a=ln&b=1
  Ważne aby wyjść ponad wtorek:
  stooq.pl/q/?s=eurusd&c=10d&t=c&a=ln&b=1
  ale czy to już odwrócenie które określiłem wczoraj,to jeszcze nie wiem.

 • lastkura

  GUYFAWKES 13 Ponieważ pan pierwszy i właściwie rozwiązał zadanie o głazie myślę,że pan załapie . Żaden Trump ,roszczenia żydów ,czy walka Pis z Po NIE MA ZNACZENIA . Teoria nierówności społeczno -ekonomicznych mówi,że w długim okresie one maleją .Tymczasem aktualnie poziom nierówności w krajach rozwiniętych jest na poziomie początków 20 wieku coś około 1910-1914 .Krótko wszędzie szuka się wroga zewnętrznego a wybuch 1 wojny światowej jako zabicie arcyksięcia to przyczyna dla planktonu .

 • seville1

  1.19582 :))

 • guyfawkes13

  @Mr agician

  Panie Magician, takie zadania to rozwiązywałem z moimi dziećmi, jak były małe. M.in. miałem odbite testy z różnych konkursów matemaycznych z wielu lat i w ten sposób się z moimi dziećmi bawiłem wieczorami.
  Tzw. nierówności to jest tylko jeden aspekt, który zresztą wykorzystują (neo)marksiści do wyjaśniania przez zaciemnianie.
  Przed WW1 gospodarka niemiecka była lepsza od brytyjskiej i wypierała jej produkty z rynków. Poza tym Rosja notowała wielkie postępy gospodarcze i jeszcze większe demograficzne, oraz podlegała postępującemu uzależnieniu od Rzeszy. Tzn. mocarstwa lądowe były na ścieżce i kursie do dominacji(...).

  Może to wystarczy, bo jestem zajęty.

 • slow2006

  pietnasty tydzien sondazowej przewagi niedzwiedzi ini, no to juz musi byc przeciez dolek, jakby inaczej ?

 • lastkura

  Trzeba znać strukturę i reprezentację w czasie wigu 20 a nie wychwalać umiejętność liczenia w zakresie drugiej dziesiątki . Nie rozumiejąc struktury nie rozumiemy ilości. To wymaga pracy a nie opowiadania bajek .

 • guyfawkes13

  @Mr Magician

  Oprócz matematyki (konkursy) , przygotowywałem moje dzieci do wszelkich konkursów poetyckich, które one zwykle wygrywały. Poza tym prowadzałem je do szkoły muzycznej.
  W ten sposób chciałem je wprowadzić w elementy sztuk wyzwolonych, które jak wiadomo, przygotowują do studiów filozofii i świętej teologii.:))
  pl.wikipedia.org/wiki/Sztuki_wyzwolone

 • bajkolandiaa

  slow2006
  pietnasty tydzien sondazowej przewagi niedzwiedzi ini, no to juz musi byc przeciez dolek, jakby inaczej ?

  2018/05/10 15:57:32

  Pytanie co mierzy INI , czy leszcza z maluchów czy Londyn z WIG 20 na kontraktach?

  jeszcze 4 tygodnie ma WIg 20 wzrostu po 10 tygodniach spadku , wątpię żeby przed mistrzostwami zrobili więcej jak 2380 no może jeszcze 2550 jes ładne na RGRa

 • bajkolandiaa

  Faktycznie inflacja w USA rozczarowała ale nie wiem może te wzrosty ropy przyjdą z opóźnieniem , sam w te amerykańskie dane nie wierzę , ale podobno spadły ceny samochodów to i inflacja niska

 • lastkura

  Wszystkie misie niech się nie martwią oddam wam długie opcje blisko szczytu i odkupię za bezcen krótkie. Wszystkie będą dobrze zagospodarowane -przecież o to chodzi w ekonomii.

 • bajkolandiaa

  U nas LOP cały czas w dół ,czyli nowy kapitał nie napływa a biorą zyski z S, tak to wygląda .

 • red.007

  @ bajkolandiaa
  Inflacja w USA nie wynika ze wzrostu cen ropy.
  Mają swoje pola naftowe,o łupkach nie wspominając.
  Z tego względu wojenki,które prowadzą nie zagrażają ich stabilność surowcowej.
  Co innego kraje Europy,które opierają się wyłącznie na imporcie tego surowca i płacą za surowiec wg.notowań,tu owszem jest możliwość wzrostu inflacji.
  Chodzi o to:

  "red.007
  2018/05/04 14:40:37
  @dociekliwy54
  "...a ściślej brak presji inflacyjnej..."

  Fed lubi wskaźnik płacy godzinowej bo odczytuje go jako presję na wzrost inflacji lub brak takiej presji a ta nie wzrasta... "

  Dane z ubiegłego tygodnia nie wykazywały wzrostu płac.

 • dociekliwy54

  @guyfawkes13
  Z tymi liczbami w czasie (muzyka), to trochę namotała Pan Rockefeller.
  Skąd u bogatych takie przekonanie, że wiedzą lepiej?
  Zmiana częstotliwości bazowej nuty A z 332 na 340 Hz może mieć większy wpływ na ludzkość niż się wydaje. Tak zresztą jak standaryzacja medycyny, którą zawdzięczamy również tej rodzinie. No i Standardoil, takie standardy...
  W wolnym czasie przekonwertuję Breakout'ów na 332 w Audacity.
  Może mnie to trochę zrelaksuje, bo na tym rynku same stresy.

 • lastkura

  Mamy motyw na szczyt 14 czerwca 2018 dla planktonu .Trump spotyka się z Kimem 12 czerwca.

 • bajkolandiaa

  red.007

  Ale CPI wynosi 2,5 % więc nie mozna mówić że tam inflacji nie ma , nie ma hiper inflacji po tym drukowaniu ale przeciez inflacja dużo wyżej niż stopy % od 10 lat realnie stopy ujemne

 • guyfawkes13

  @Dociekliwy

  ''Muzyka frygijska'' i ci wszyscy grajkowie z całym przemysłem rozrywkowym też pełnią bardzo ważną rolę socjotechniczną.:)))

 • guyfawkes13

  Bardzo ważną rolę socjotechniczną i (anty)formacyjną w destrukcji cywilizacji.
  Róbta co chceta you know.:))

 • terrainahead

  Funcik
  Jak ty jesteś słodko naiwny, a jaki dogmatyczny... łooo panie, ja powiedziałem to a tamto i wtedy a wtedy...
  a ten powiedział to a tamten tamtoo.
  Musi na twoje wyjść bo zwariujesz całkiem.
  Jesteś klasyczną ofiarą rynku.

 • red.007

  @bajkolandiaa
  W porządku rację masz,inflacja jest.
  Przecież dobrze wiesz jak grają rynki finansowe.Rynków nie interesuje co jest tylko grają na oczekiwania czego się można spodziewać.To co jest,to sprzedaż faktów.
  Oczekiwania są spekulacją i oczekiwania wyznaczają kierunek.

 • lastkura

  Trzeba być naprawdę ekonomistą, aby wierzyć w jakieś cpi i podobne bzdury których konstrukcja zmienia się co tydzień w ramach potrzeb retoryki i i indokrynacji.

 • red.007

  @lastkura
  Przecież pisałem do Pana,że jestem ślepą kurą.
  Ślepa kura bierze pod uwagę CPI,Pan oczywiście nie musi brać tego pod uwagę.

 • dociekliwy54

  @guyfawkes13
  Obawiam się, że prawie wszystko co słyszymy jest 332.
  Z wykopalisk pozostały dawne instrumenty. o ile te strunowe można stroić różnie, to te dęte są bez strojenia zawsze takie same. One od wieków a nawet tysiącleci były strojone na 332.I nie trzeba było nic temperować a wibracje były liczbami naturalnymi.

 • red.007

  Przyznaję,że miałem chwilę wahań(któż oprócz Pana Laskury ich nie ma).

  " red.007
  2018/05/06 09:43:54
  Ponieważ do Sumy jeszcze chwila czasu,to takie życzeniowe spojrzenie:
  www.bankfotek.pl/image/2116594
  www.almanachinwestora.pl/analiza-techniczna/teoria-fal-elliotta/fale-korygujace-korekty-wedlug-teorii-fal-elliotta/trojkaty
  Jeśli wykres ponownie przebije w dół dolną linię trójkąta symetrycznego odwróconego,to żarty się skończą i trzeba będzie przeprosić się z dolarem."

  Mamy tak:
  stooq.pl/q/?s=pln_i&c=5m&t=c&a=ln&b=1

  Nastąpiło fałszywe wybicie dolnej linii i powrót zatem nie powinno być źle,i wzrosty są nadal w grze.

 • lastkura

  Problem getback to nie jest problem pieniędzy ,ale zaufania do kompetencji ludzi za nim stojący . Przez 15 tygodni spadków ciągle pisze o życiowej szansie . Osobiście uważam, że nikt żywy z mwigu40 i s wigu 80 nie wyjdzie.

 • karnakufo

  Klasyka na EURUSD - wybity górą kanał spadkowy, retest do załadowania wora eLek i.... czekamy na zysk - nic dodać nic ująć, bo gdzie może być lepsze wejście w eL przy jak najmniejszym ryzyku jak nie teraz, no i stop jasny:
  www.bankfotek.pl/view/2116864

 • karnakufo

  Dla pełnego obrazu dorzucam wykres dzienny EURUSD:
  www.bankfotek.pl/view/2116865

 • lastkura

  Osobiście uważam ,że takich firm jak amber gold czy getback powinno być na setki jako konkurencja banków ,które oferują zwroty jakie oferują . Powinno być tylko jasne określone ryzyko np. fundusz gra na opcjach i może pomnożyć kapitał przez 20 z ryzykiem całkowitej utraty kapitału .

 • red.007

  @podczaszy1

  Zapytanie miałeś takie:

  "podczaszy1
  2018/05/04 12:00:00
  @red 007
  Z tego co piszesz ostatnio wnioskuję,że odpuszczasz sobie kupno dulara. Czy się mylę?"

  Moja odpowiedź była taka.

  "red.007
  2018/05/04 12:15:16
  @podczaszy1
  Po prostu myślę,ze ciągle jesteśmy jeszcze w korekcie dolara a ściślej całego spadku od końca 2016,
  Głosi się zmianę średnioterminowego trendu,przecież zrobiliśmy dopiero 23,6 fibo,idziemy prawdopodobnie na 3,82 fibo.
  www.bankfotek.pl/view/2116256
  stooq.pl/q/?s=usdpln&c=1y&t=c&a=ln&b=1
  Jaki jest sens kupowania na górce?"

  Są głosy o zmianie trendu a niektórzy,jak piszą,dokonali zakupów.
  Nie oceniam tego.
  Dałem wcześniej wpis o indeksie złotówki.
  W związku z tym możliwe,że uniknąłem pułapki jaką jest korekta nieregularna:

  "Dlaczego taki zwrot został użyty?Odpowiedź jest bardzo prosta. Często bowiem, większość traderów uznaje, iż aktualny trend został odwrócony, ponieważ nie mają do czynienia ani z korektą prostą, ani pędzącą. Nagle jednak notowania odwracają się i kontynuują wcześniejszą tendencję wybijając poprzedni szczyt..."
  analizy.investio.pl/korekta-nieregularna/

  opisałem,to tak:
  www.bankfotek.pl/view/2116867

  Przy założeniu,że opisałem dobrze,to czeka nas ponowne,solidne impulsowe umocnienie złotówki.

 • sentinexxxxx

  @lastkura

  Przygłupie doradź proszę w co pakować? Jestem tutaj nowa.

 • datik

  @Guy
  "Mam wrażenie, że Ty masz określoną opcję partyjno-ideologiczną,.."

  Zapewniam, ze nie mam. "Moja" partyjka się rozlatuje :( Od początku byłem natomiast przeciwnikiem nieudaczników z PIS. Zadziwia mnie tylko jak ci ignoranci tak poprawili ściągalność podatków (naprawdę poprawili ???). Jeżeli to było takie proste to za to powinien iść siedzieć niejeden z PO (czy PSL) a nie za rzekome zaniedbania przy tragicznym locie...

  @Guy
  @podczaszy
  "Tylko odwrócenie sojuszy może(!!) dać szansę przetrwania państwa teoretycznego w całości granic."
  "No, na pewno zrobią to szabesgoje z PIS."

  Chłopaki, o czym piszecie, możecie jaśniej ?

 • karnakufo

  S&P na oporze - może zawrócić, a EURUSD do góry:
  www.bankfotek.pl/view/2116868

 • guyfawkes13

  @Datik

  Potrzebny nam jest zewnętrzny balancer, bo sami jesteśmy za słabi.
  Ameryka nie ma dobrych inencji wobec nas, więc zostają towarzysze chińscy, którzy nie mają wobec nas roszczeń terytorialnych, czy majątkowych.
  W którymś momencie trzeba będzie odwrócić sojusze.

 • guyfawkes13

  Staś kataryniarz znowu nadaje:))
  www.youtube.com/watch?v=nUekThFpJz8

 • carrie-anne.moss

  @dociekliwy
  Aż Ci zazdroszczę wypoczynku.

  Wskakuj w samolot i przylatuj. Miejsca na plaży nie brakuje ;-)
  Pogadamy o tym i tamtym :P

 • red.007

  guyfawkes13
  "...więc zostają towarzysze chińscy, którzy nie mają wobec nas roszczeń terytorialnych, czy majątkowych. "

  Podoba mi się Twoje rozumowanie.
  Chiny dla Polski to jeszcze nie zapisana karta.
  O ile z odwracaniem sojuszy bym się nie śpieszył,to współpraca gospodarcza czy w infrastrukturze szlaków handlowych powinna ruszyć pełną parą.
  Nie można wykluczyć,że Ameryka widząc nasze dobre relacje z Chinami zmieni wobec nas swoje intencje a my wówczas będziemy podbijać stawkę.
  Na dziś to tylko marzenia,może kiedyś...

 • carrie-anne.moss

  @podczaszy
  Ale uparta z ciebie dziołszka

  Zrobię się na heban, to zmienisz zdanie:-D


  @007
  Napisałam wczoraj o EURPLN.
  A dzisiaj zwracam uwagę na
  stooq.pl/q/?s=usdcad&c=1m&t=c&a=lg&b=0

 • guyfawkes13

  @007

  W dodatku towarzysze chińscy zjedzą Rosję z czasem, a ta zawsze szukała sojuszu z hegemonem morskim. Każda wielka wojna Rosji była w obronie żydosasów.

  Na krótki termin morzemy być w obecnym układzie bezpieczeństwa, dopóki nas nie zaczną rozbierać, ale w długim terminie Ameryka będzie chciała nami zapłacić ruskim szachistom za sojusz przeciw mistrzom gry w go.

 • datik

  @Guy
  jak bylem w podstawówce to ktoś (z kolegów) powiedział, że na chińskich mapach nie ma ZSRR tylko granica polsko-chińska :)
  Bujasz w obłokach Guy. Chinole wciągną nas nosem szybciej niż diCaprio "ścieżkę" w "Wilku..." .Spędziłem tam trochę czasu; są przebiegli, fałszywi i absolutnie nie sentymentalni. A skłóceni ze wszystkimi dookoła do czego jesteśmy im potrzebni ?

 • guyfawkes13

  Sojusz amerykańskich pokerzystów z ruskimi szachistami przeciw mistrzom gry w go jest w długim terminie nieunikniony.
  O ile zarówno Ameryka jak i Chiny mogą w długim terminie być antyniemieckie (konkurencja gospodarcza, eksport), to Rosja dla Ameryki jest potencjalnie kluczowym sojusznikiem, a dla Chin ciagłym zagrożeniem wojną na dwa fronty.

 • guyfawkes13

  @Datik

  // Chinole wciągną nas nosem szybciej niż diCaprio "ścieżkę" w "Wilku..." .Spędziłem tam trochę czasu; są przebiegli, fałszywi i absolutnie nie sentymentalni. A skłóceni ze wszystkimi dookoła do czego jesteśmy im potrzebni ?//

  Do niedopuszczenia do sojuszu Niemcy-Rosja.

 • guyfawkes13

  @Datik

  //.Spędziłem tam trochę czasu; są przebiegli, fałszywi i absolutnie nie sentymentalni.//

  Nie liczę na sentymenty. A chyba nie ma większych fałszywców niż amerykańscy politycy?:( Są kompletnie bez sensu, nie można polegać na ich słowie i są niesuwerenni.

 • ml.36

  @WB
  Czyżby z 40 zrobiło się 30?
  invst.ly/7f3tu
  Chyba że kombinacje 3 i 42-44
  invst.ly/7f40i

 • bajkolandiaa

  Nie martwcie sie o HOSSE , niejaki Bartłomiejczak od stycznia ciągle widzi nowe szczyty HOSSY także jest OKAy -jego chyba INI nie uwzględnia , on z Milewskim to 2 najlepszych szkoleniowców z Poznania , zawsze sie mylą.

 • bajkolandiaa

  ALe zapomniałem Bartłomiejczak dariusz tak wierzy w nowe szczyty że wziął 30 punktów i już zamknął L ale innych namawia w swoich analizach typowy szkoleniowiec

 • dociekliwy54

  www.youtube.com/watch?v=nUekThFpJz8
  carrie-anne.moss
  "Wskakuj w samolot i przylatuj. Miejsca na plaży nie brakuje ;-)
  Pogadamy o tym i tamtym :P "
  Na dziś to najwyżej do swojego ogródka mogę wskoczyć.
  Obowiązki rodzinne.

 • lastkura

  Aby była pełna jasność odnośnie hossy na m wig 40 i s wig 80 .Golomb topology 571 #56 pokazuje dno na 23 styczeń 2020. Krótko z małych spółek pozostanie tylko na oranżadę [jeśli zdołacie coś sprzedać ] . Eurogeddon nie przestał istnieć ,ale gra już na wzrosty jako Beta plus,pl . Ale to trzeba być rektorem 2 uczelni i wiceprezesem NBP- to predysponuje na Nikodema Dyzmę rynków finansowych.

 • slow2006

  co ty tak straszysz chlopie, wyluzuj bo juz ini sie wystraszyl, poczytali i glosuja na spadki. generalnie zobacz wycene betapluspl jest na dnie i na tym poziomie utrzymuje sie od 4 lat, a wczesniej tylko straty. generalnie tyle prognoz wyglaszasz ze ciezko nadążyć z kierunkiem, ale wiem wyzsza szkola matmatyka ezoteryka magia i rownonoc. niepojete rzeczy.

 • guyfawkes13

  @Datik

  //Chinole wciągną nas nosem szybciej niż diCaprio...//

  Na razie wciągają nas żydzi, nie powiem czym, ale chyba chyba wszyscy czują coraz większy smród. ''Państwo wstało z kolan'' wobec Rzeszy, żeby paść na ryj przed żydostwem.
  Nie bardzo wiem, na czym to polega, ale maszyna przestała się kręcić i ugrzęzła.
  Zaczyna się schyłkowa paranoja ''skromnościowa''. Posłom obniża się pensje, ale nie rusza się pół milionowej armii biurokracji.
  W normalnym państwie urzedników nie powinno być więcej niż żołnierzy zawodowych. Możnaby na tym nawet nic nie oszczędzać, tylko parę razy zwiększyć pule na zakupy wojskowego sprzętu. Za 10-15 lat mielibyśmy najsilniejszą armię w Europie i moglibyśmy gwizdać na wszelkie roszczenia.

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  "W którymś momencie trzeba będzie odwrócić sojusze".

  To my mamy jakieś sojusze?

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Dobre pytanie.
  Mamy ... formalne sojusze do obrony pro forma.:))

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  No chyba,że takie jak w czasie RWPG z ZSRR-"my im dajemy mięso, a oni za to biorą od nas węgiel".

 • podczaszy1

  @ red007
  "Na dziś to tylko marzenia może kiedyś".
  Jeśli na dziś to tylko marzenia to całkiem niedługo będziemy pisać sobie na tym blogu w idisz, po niemiecku lub "radziecku".

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  //"my im dajemy mięso, a oni za to biorą od nas węgiel''//

  Obawiam się, że nasze obecne formalne sojusze nie są aż tak ''korzystne'' jak RWPG.

  //Jeśli na dziś to tylko marzenia to całkiem niedługo będziemy pisać sobie na tym blogu w idisz, po niemiecku lub "radziecku"//

  Dziś czy po niemiecku, czy po angielsku, to mówi sie niezwykle radziecko, okropne uczucie, okropna mentalność niesiona przez wspólczesną wersję tych językow.
  Chyba zacznę się znowu uczyć łaciny.

  Chyba cały ten układ ''polityczny'' po 89' u nas się wyczerpał. I te roszczenia też o tym świadczą.

  A co do sojuszy, to one rzeczywiście są śmieszne.

 • red.007

  @podczaszy1
  No tak.
  Znowu znaczki chińskie,nie rozbieriosz. :))
  Marzenia,bo coś PiS nie śpieszy się do współpracy z Chinami,PO pokazała,że woli Rzeszę i tak za bardzo nie ma komu wziąć się za współpracę.Być może potrzeba czasu aby dojrzeć do takich decyzji.Pewnie przyśpieszenie nastąpi jak portfele nam schudną,wszak Trump podpisał ustawę i haracz można z nas już ściągać.

 • guyfawkes13

  @007

  Rację ma Staś kataryniarz, że żydzi zrobią to, co nie udało się nawet Stalinowi - zabiją w nas wszelką sympatię do Ameryki.

  Dla mnie Ameryka już jest obŻydliwa !:)))

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  "Chyba cały ten układ polityczny po 89 u nas się wyczerpał".

  Coś na ten temat "skrobnął" ostatnio prof. Adam Wielomski.

 • guyfawkes13

  Ani Rooseveltowi ani Stalinowi nie udało się nas zniechęcić do Ameryki.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Zadziwiające jest, że Anglia trzyma się z dala od tego osaczania nas. Czy to w końcu przyzwoitość z jej strony, czy interesy, czy jakaś większa kombinacja?...

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  To zalinkuj Waść tego Wielomskiego.

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  Chyba żaden naród na świecie nie został aż tak znicestwiony przez protestantyzm,jak Anglicy. Purytanizm zabił old merry England i uczynił z Anglików zimne bezduszne potwory, których jedyną moralnościa jest hipokryzja- powiedział prof. Jacek Bartyzel.

  Tak,że Waszmość na przyzwoitość ze strony Anglii bym nie liczył.

 • podczaszy1

  @ guyfaweks 13
  Nie pamiętam gdzie on to napisał. Może gdzieś to znajdę.

 • lastkura

  Nudne i szkolne jest ogrywanie was na wig 20 . Przez 15 tygodni wszyscy trąbili o wzrostach,klinach i podobnych geometrycznych bełkotach . Teraz gdy JA ZAGRAŁEM na szybkie wzrosty na opcjach zabrakło wam kasy i propagandy . Tak to już jest gdy jedni grają na 5 punktów a inni na 400 lub 200 .

 • podczaszy1

  Jeśli zarabiasz Krzywicki to zarabiaj a nie pier...l

 • lastkura

  Na świecie są inteligentne misie - ty jesteś tylko znawcą łaciny kuchennej . Oczywiście kompletny amator widzi tylko ruch w jedną stronę. Zawodowiec widzi dwie strony i zna timing,kiedy to zastosować .

 • dariuszkrzywicki3

  Chwilę mnie nie było,bo musiałem uzupełnić depozyt na 13 kontach po niezamkniętych pozycjach przed majówką. Ale nic się nie zmienia. Nielsen number 3 dla 2+sqrt3 łączy szczyty 3 wrzesień 1929 i 15 grudzień 2010 i wyznacza mocny opór (wielki krach).Stowarzyszenie umarłych analityków każe ślepym kurom kupować. a ja opylam a potem za bezcen odkupie i będę wam się śmiał w twarz.

 • red.007

  "JA ZAGRAŁEM"
  Super to wygląda w całym tekście.
  Coś prawie jak w Biblii:"JA JESTEM".

  "geometrycznych bełkotach"
  Myślałem,że geometria jest dziedziną matematyki ale może to faktycznie bełkot.

 • podczaszy1

  Trudno mi rozmawiać z oligofrenikiem takim jak ty Krzywicki. Po prostu nie mam żadnego doświadczenia więc wybacz.

 • podczaszy1

  @ WB
  Panie Wojtku proszę mi powiedzieć iloma nickami jedna osoba może posługiwać się na Pana blogu?

 • red.007

  @guyfawkes13
  Kiedyś pisałem Ci o fali 4,że dopóki wzrosty nie będą wyraźnie większe niż fala 2 (górny prostokąt)to nie ma jeszcze końca korekty i spadki jeszcze są możliwe.
  Piszę o tym,bo akurat znalazłem malunek obrazujący to o co mi chodziło.
  stooq.pl/n/pic/?f=noblesecurities/97.png
  stooq.pl/n/?f=1233858

 • guyfawkes13

  @007

  fxpro.ctrader.com/c/Xh26n

  Na razie doszliśmy do ważnych miejsc. I sie korygujemy... ze dwa tygodnie?:)
  fxpro.ctrader.com/c/uh26n
  invst.ly/7fae7
  fxpro.ctrader.com/c/4h26n
  fxpro.ctrader.com/c/9h26n
  A index ojro odbił nawet bardzo wysoko:
  invst.ly/7faer
  invst.ly/7faf9

  Może Iran zacznie negocjować?:))

 • red.007

  businessinsider.com.pl/finanse/handel/jedwabny-szlak-transport-kolejowy-z-chin-do-polski-przez-rosje/elve5d3

 • guyfawkes13

  @007

  No właśnie, nasi szabesgoje dalej będą ''robić łaske'' żydom i wszystko nas ominie.

 • matijas_23

  Super wpis :) nie mogę się doczekać następnego

 • guyfawkes13

  A może czarodziej Mario wszystko dziś ... zaczaruje?:))

 • carrie-anne.moss

  @007
  Widzę, że "przesiadłeś" się z blondyny na... inną panią analityk ;-)
  Oj, James. Jaki Ty jesteś niestały w uczuciach, a właściwie fascynacjach :P

  Ja bym Ci radziła poczekać, aż edek dojdzie do dolnej szarej strefy i tam szukała sygnału średnioterminowego ;-)

 • red.007

  @carrie
  Aaa,faktycznie nawet nie zauważyłem,że to Pani.
  Tym razem patrzyłem na malunek,nie na Panią.:))

  Przyznam,że akurat myślałem o Tobie,oczywiście tylko w kontekście europandy bo wiem,że czasami lubisz te klimaty.
  W maju lub w czerwcu przygotuję Ci nieodpłatną prognozę dla tej pary.
  Mam pomysł i zobaczymy.
  Wiem,że i tak pójdziesz swoim tokiem ale tak naprawdę to chodzi o mnie i moje spojrzenie na GBP/PLN.

 • carrie-anne.moss

  @007
  Przyznam,że akurat myślałem o Tobie,oczywiście tylko w kontekście europandy bo wiem,że czasami lubisz te klimaty.

  Na wykresie jest edek. Kto z nas jest na wakacjach? ;-)

  W maju lub w czerwcu przygotuję Ci nieodpłatną prognozę dla tej pary.

  Na dodatek żartowniś z Ciebie :P

  Wiem,że i tak pójdziesz swoim tokiem ale tak naprawdę to chodzi o mnie i moje spojrzenie na GBP/PLN.

  Chcesz leczyć swoją duszę za cudze pieniądze?
  Oj James, weź Ty sobie pare dni wolnego albo umów się z Moneypenny na... you know :-)

 • red.007

  @carrie
  Wiem,że edek o niego zupełnie się nie martwię,będzie miał się dobrze.:))
  Tylko za swoje,tylko za swoje.
  Na dziś w tajemnicy Ci powiem,że panda nie zejdzie poniżej 0,86.
  Może jeszcze trochę spaść i będzie solidne LL z celem sierpień.
  stooq.pl/q/?s=eurgbp&c=1y&t=c&a=ln&b=1

 • karnakufo

  EURUSD respektuje wczorajszy sygnał L, który pokazywałem - można było ładnie wejść w pozycję na reteście przebitego oporu, który stał się wsparciem.
  Teraz czekanie na zarobek. :)

 • carrie-anne.moss

  @007
  Na dziś w tajemnicy Ci powiem,że panda nie zejdzie poniżej 0,86.

  Aktualnie nie ma chyba nudniejszej pary od europandy.
  Nie tykam się jej od wielu tygodni.

 • podczaszy1

  Pisałem,że mam jedną spółkę w portfelu. No i co ona robi podczas ostatniego wzrostu? Spada. A podobno jestem na niej insiderem.

 • lastkura

  Zadziwiający a dla mnie wyjątkowo bulwersujący był artykuł pana Białka na dnie 29 marca 2018,gdzie na podwójnym dnie w usa i po dnie u nas proponuje on wstrzymać się z zakupami do połowy lipca.

 • lastkura

  Warto przypomnieć moje słowa natychmiast po publikacji 29 marca. "Zadziwiające są pana intencje .Trąbi pan o spekulacyjnych zakupach po powtórnym teście dołka a teraz zaleca pan wstrzymać się z zakupami na giełdach w usa do lipca. Myślę,że nie są to jednak intencje,ale kompletny brak obiektywnych metod " .

 • podczaszy1

  Krzywicki odkrył wielką aferę. Teraz chyba wdraża śledztwo i ostatecznie wyda wyrok.
  Przestanie pisać na takim podejrzanym blogu.

 • lastkura

  Tylko wygrani piszą historię ,a pan z jedną spółką która spada do takich nie należy.

 • podczaszy1

  Zapomniałem ci dodać,że na spadkach ta spółeczka pięknie rosła. No ale nie chciałem cię denerwować, ale sam się prosiłeś to masz.

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  Ten artykuł Wielomskiego pt. W matni politycznej jest na konserwatyzm.pl

 • podczaszy1

  @ mac-erson
  Masz jeszcze PXM? To może teraz odbijać.

 • tmoore

  w wakacje mamy zapewnione spadki na WIG?
  www.bankier.pl/wiadomosc/Te-polskie-spolki-dolacza-do-gieldowych-gigantow-7588525.html

 • lastkura

  Dla wygranych, którzy nie boją się własnego cienia i mają dość biadolenia i ględzenia o niczym perfekcyjny ALEXANDER RYBAK www.youtube.com/watch?v=uiH4BFTELME

 • seville1

  Nie tylko dla orłów - www.youtube.com/watch?v=pbmYhQBcK-Y

 • tmoore

  Dla wszystkich tych, którzy lubią ględzić - o tym i o tamtym - czyli tylko dla orłów o koniunkturze giełdowej : www.youtube.com/watch?v=N5zzFopcYPI

 • lastkura

  Niedługo przestaniecie żyć bajkami a wystąpicie w głównej roli w serialu na motywach powieści Steinbecka "Myszy i ludzie " [opowieść o dwóch ślepych kurach poszukujących jakiegokolwiek zajęcia w czasach wielkiego kryzysu]. " Los sprzyja przygotowanym umysłom "- Pasteur . Timing and quasicrystals pokazują 2 możliwości 14 czerwca i 8 sierpnia 2018 na Bragg top . 8 SIERPNIA JEST BARDZIEJ FUNDAMENTALNY . Oczywiście nie przedstawiam tego co bazowe - argumentacji matematycznej . W KURNIKU tego nie wymagają .

 • orminlange

  Witam gospodarza i wszystkich. Mój pierwszy wpis tutaj, będący jednocześnie zapytaniem @lastkura

  Mianowicie jak widzisz Bitcoina, jeśli oczywiście uważasz ten instrument za godny uwagi, w innym przypadku nie musisz odpowiadać;)

 • lastkura

  Wszystko jest jedną wielką banią spekulacyjną .Bitcoin jako jedyny to wszystko przetrwa . Dokładny timing dla niego patrz moja praca z 2 kwietnia.

 • orminlange

  Dziękuję, rzeczywiście odnalazłem szybko po dacie wskazany dokument. Mam nadzieje, że w przyszłości pojawią się też wskazania dla innych kryptowalut, choć nie nalegam. Ja osobiście zrezygnowałem z obstawiania ich wiekszej ilości- nie ma to sensu. BTC BCH i XEM to moje typy w tym wyścigu szczurów do prymatu w "New Monetary Order". XEM jest najlepszy, ale też i słabo w jego zespole o marketing - być może to nawet jest celowe, do czasu. Szanowny gospodarz co prawda był łaskaw stwierdzić "śmierć kanarka" w styczniu (czyli Bitcoina), a to może mu wróżyć dłuższe życie (takie przedwczesne uśmiercenie). Zresztą Bitcoin może tym kanarkiem zostać śmiało jeszcze raz, przed planowanym krachem na przykład:)

 • orminlange

  Natomiast we wspominanej pracy nie ma chyba nic o metalach szlachetnych. A te bywały - przynajmniej w przeszłości - traktowane jako alternatywna przystań (poza gotówką) dla przechowania jakiejkolwiek wartości w dobie zawirowań ekonomicznych. Czy można liczyć na jakieś przemyślenia w tym temacie? I pytanie kieruję nie tylko do lastkura. Chętnie poczytam opinie o "barbarzyńskim relikcie" wszystkich tutaj piszących.

 • lastkura

  Złoto ma super timing ,ale napiszę o tym jutro bo z dzieciakami lecę na basen.

 • lastkura

  Śmierć kanarka opublikowana 6 lutego ,czyli na samym dnie bitcoina. Poraża mnie pana swoją ignorancją . Zauważyłem to automatycznie - średnio ,gdy jest szum i
  nieistotne ruchy statystycznie pana pisanie sprawia wrażenie sensu . Myli się pan jednak zasadniczo w punktach krytycznych. Nikt oczywiście nie mówi ,że teoria i praktyka ekstremów jest łatwa. Do tego potrzebny jest "przygotowany umysł", a nie matematyka na poziomie harcerza .

 • orminlange

  Oj tutaj muszę gospodarza wziąć w obronę. Ponieważ "śmierć kanarka" było stwierdzeniem post factum przyczyny dla tąpnięcia na giełdach (albo lepiej - próbą znalezienia zapalnika), nie było przecież próbą prognozowania szczytu czy dołka. Można oczywiście utyskiwać, że gospodarz nie wpadł na to wcześniej i nie opublikował takiego wskazania przed faktem dokonanym, ale czy od analityka można tego wymagać?. Moje wieloletnie doświadczenie podpowiada, że nie bardzo:) analitycy nie są od wróżenia, tylko od opisywania tego co było. Jeśli ktoś oczekuje od nich czegoś więcej, to niechybnie się zawiedzie. Ja głównie stawiam na siebie i swoje narzędzia, choć patrzę co robią i piszą inni, ucząc się na ich błędach, bądź sukcesach (częściej jednak na błędach).

  Co do złota i srebra (fizycznego) to mam tam jakąś swoją koncepcję, wcale nie nastawioną na łapanie dołków i potem szczytów (jak na krypto). Metale szlachetne traktuję głównie jako przechowalnik wartości w dłuższym okresie czasu. Mam oczywiście swoje wątpliwości czy "władcy pieniądza" jak już się zrobi naprawdę gorąco nie przeprowadzą konfiskaty tych metali u ciułaczy, ale tego to chyba żadna metodologia nie jest chyba w stanie przepowiedzieć jak to z tym będzie. Znając poprzednie działania tychże "władców" może być w latach 20tych tego wieku nieciekawie.

 • seville1

  Tego nie powie ci kura - król może być tylko jeden - King Dollar. Ktoś kto nie potrafi odczytać rzeczywistości, zamiast bawić się w analizy powinien sprzedwać w promocji watę cukrową o obniżonej zawartości cukru na odpustach lub idiotycznych tzw. dniach miast. Jeszcze jedna wskazówka dla początkujących cinkciarzy, jeśli Soros wylazł z w piątek z naszego warzywniaka, automatycznie $ w górę, wigi w dół, ojro bokiem na dół. To takie proste jest, że nie trzeba być krzywą kurą, żeby błyszczeć na salonach. Wysokich lotów cinkciarzom życzę :))

 • parok

  Witam serdecznie wszystkich

 • parnasus_uczendiabla

  Apropo waty cukrowej...
  Cukier można kupić tanio właśnie teraz.

  Parnasus.
  Uczeń diabła.

 • seville1

  @parnasus_uczendiabla
  Apropo waty cukrowej...
  Cukier można kupić tanio właśnie teraz.

  Parnasus.
  Uczeń diabła.
  -------------------------------------------------------------------------------------
  Rzeczywiście ciekawa sprawa, widzę cukier np. po 1.49 , w to wchodzi siew, uprawa, ochrona, zbiór przez Borynę. Następnie transport do cukrowni, praca cukrowni, zapakowanie w torebki papierowe, a nastepnie ofoliowanie i palety, transport na magazyny. Transport z magazynów do sklepów, wyłożenie towaru na półkę, praca sprzedawcy, praca ksiegowości, zysk właściciela. To tak na szybko. Pytanie, kto zarabia, kto dopłaca? Jeśli ktoś myśli o lokacie w złoto( poleci tak jak ropień), niech zapomni, dużo lepszą spekułą będą towary żywnościowe o przedłużonym terminie przechowywania, z których można wytworzyć nowe dobro, o szerokim i przyjemnym zakresie wykorzystania. Każdy sznujący się cinkciarz powinien znać recept na wysokoprocentowe dobra.

 • guyfawkes13

  @007

  A co byś powiedział na to, że korekta na ojro się skończyła?:))
  Wskaźnik na H4 pokazuje słabość korekty (narazie).
  fxpro.ctrader.com/c/BJ36n
  No i te dywergencje tygodniowe (mocniejszy interwał):
  fxpro.ctrader.com/c/HJ36n
  Ale są też odwrotne sygnały i sytuacja jest niejsna, dlatego mówiłem wcześniej o wielomiesięcznej szerokiej konsolidacji, która by ten obraz uporządkowała...

 • red.007

  @guyfawkes13
  Hej,później coś pogadamy,bo mam zaraz skype z Anglii.

 • carrie-anne.moss

  @Gui
  W piątek wygasły opcje majowe, więc coś może być.
  Podobnie EURJPY wygląda jakby chciał zrobić jakiś ruch na północ.
  A to znaczy, że nasz kogut pomylił się o tydzień:-P

 • guyfawkes13

  @007

  Obowiązki. Rozumiem. Pozdrów ode mnie M.

 • guyfawkes13

  @Carrie

  //A to znaczy, że nasz kogut pomylił się o tydzień:-P//

  Jak masz na myśli Mr Magiciana, to znowu podał termin kolejnego posiedzenia FOMC, a 8 sierpnia z niczym mi się nie kojarzy, może chodzi o rocznicę napadu stulecia w Anglii z 1963 roku?:))

 • mac-erson

  Jeśli chodzi o porównianie do poprzednich hoss jesteśmy aktualnie:
  - sierpień 2004
  - lipiec 2010
  - albo początek sierpnia 1997 albo już styczeń 1998 (tutaj mam problem bo oba układy pasują)

  Tak czy owak rozpoczynamy wspinaczkę :)

 • guyfawkes13

  @Sir Mac Erson

  Znowu po jasnej stronie mocy - grubej czerwonej Berty dawnej uznanej.:))
  fxpro.ctrader.com/c/Hb36n

 • guyfawkes13

  Ale najbliższe sesje na giełdach mogą być korekcyjne.
  fxpro.ctrader.com/c/sb36n
  fxpro.ctrader.com/c/fb36n
  fxpro.ctrader.com/c/w036n

 • red.007

  @guyfawkes13
  No OK.Pozdrowiłem.
  Dla Twojej gry krótkiej,to się nie wypowiadam.Znasz moje spojrzenie średnioterminowe z dolarem na 3 zł.

  Zejście EUR/USD do dołka z grudnia wciąż jest możliwe.Niżej nie przewiduję.
  Wyjście nad 1,21 daje nadzieję na dalsze wzrosty,wyjście nad 1,22 kończy blisko czteromiesięczną korektę i oznacza dla mnie drogę na nowe szczyty.
  stooq.pl/q/?s=eurusd&c=5m&t=c&a=ln&b=1
  Tak intuicyjnie czuję,że Fed w czerwcu zaskoczy i spadki dolara przyśpieszą.

  Odżywa u mnie na nowo sentyment dla funta .
  Jako ślepa kura porobiłem sobie układanki,które poniżej podam po to,aby kiedyś do tego ewentualnie powrócić.
  Jest teoretyczna szansa na wzrost pandy.Przebijamy linię klina w tym ruchu lub (co bardziej prawdopodobne)w drugim ruchu.
  www.bankfotek.pl/view/2117050
  www.bdm.com.pl/ispag/encat/klin_znizkujacy.html
  Powinno to zaowocować spadkami na GBP/PLN
  Cel(poziom) po przebiciu dolnej linii mam taki(stary malunek):
  www.bankfotek.pl/view/2112928
  jest to układ kończący spadki rozpoczęte pod koniec 2015
  www.bankfotek.pl/view/2117049
  Ponieważ 1w V trwała 4 miesiące,to końca spadków można się spodziewać końcem sierpnia.

 • carrie-anne.moss

  @Gui
  może chodzi o rocznicę napadu stulecia w Anglii z 1963 roku?:))

  A może 1940? Skoro o Anglię chodzi.

 • carrie-anne.moss

  @Gui
  W sierpniu opcje wygasają 10.

 • guyfawkes13

  @007

  No nieee wiem, zastanowię się nad tym, a teraz wychodzę. Obowiązki you know.

 • guyfawkes13

  @Carrie

  //W sierpniu opcje wygasają 10. //

  Co za zbieg okoliczności.:))

 • pokonajrynekpl

  Spółki tworzące gry komputerowe zaczęły już rajd, a nie wspinaczkę. Kilkunastoprocentowe wzrosty wyglądają niebezpiecznie podobnie do niedawnych osiągnięć Bitcoina.

  CD Projekt jest w podobnej sytuacji jak PKO kilka miesięcy temu.
  Czy to był szczyt? pokonajrynek.pl/gdzie-jest-szczyt-na-cd-projekcie/

 • lastkura

  To co uderzające w naukach ekonomicznych to ekstremalny brak profesjonalizmu . Nie chodzi tu o HARCERSTWO jednego czy drugiego analityka , ale o jego TOTALNOŚĆ . O " przygotowanym umyśle " nie możemy mówić na żadnym poziomie.

 • mac-erson

  @pokonajrynekpl
  2018/05/13 19:55:44
  "Spółki tworzące gry komputerowe zaczęły już rajd, a nie wspinaczkę"

  Zależy na które spółki z branży patrzysz. farm51, Bloober dopiero co skończyły korektę.

 • lastkura

  Wygrała reprezentantka Izraela. Przyznam , że tak opasłej kobiety w tak młodym wieku to nie widziałem. Nowa estetyka .

 • mac-erson

  @guyfawkes13

  "Ale najbliższe sesje na giełdach mogą być korekcyjne. "

  Przesiedziałem dwa razy zejścia na 2200 to i tą ewentualną korektę wytrzymam :)
  Ja ewentualną pierwszą realizację zysków planuję w strefie 2380-2410.
  A generalnie czekam na zwyżkę do jesienie i nie wykluczam nowych szczytów na W20.

 • lastkura

  Problem ślepej kury i problem kury domowej stał się problemem globalnym [PO eurovizji ] .

 • karnakufo

  U nas z marszu dalej w górę może być ciężko.

 • mac-erson

  @lastkura
  Pomylily się tobie konkursy to nie były wybory miss.

 • slow2006

  TEN - square games - p/bv 42 !!! kapitalizacja 500 mln, kapital wlasny 11 mln. i rosnie o 30 % dzisiaj, powodzenia tym ktorzy to kupuja, wyglada to jak 2007

 • karnakufo

  No i zaczyna się u nas korekta wzrostów.

 • lastkura

  Historia nauki to historia dyskryminacji żydowskich kobiet . Emmy Noether to klasyka w tym zakresie . Wykonała czarną robotę za Einsteina i Hilberta [ciągła symetria a inwarianty] plus teoria pierścieni . Ponieważ ślepe kury nie rozumieją abstrakcji pozostaje w teorii addytywności im ideał pierwszy- kura sumo .

 • jjjasmina

  no nie zachęca

 • lastkura

  Na wigu 20 trzeba obserwować analogię 362 tygodnie . 2 czerwiec 2011 = 10 maj 2018 . Jeżeli do 14 czerwca na wigu 20 nie będziemy wyżej to mamy analog 2011.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Nie wiem, czy Waszmość zauważyłeś, CEP-y uczciły 12 maja konferencją wybitnych postsowieckich luminarzy narodowizmu prywislanskiego na temat jaki zły był Piłsudski of course. M.in. z udziałem profesora, absolwenta i dłogoletniego wykładowcy Wojskowej Akademii Politycznej im. Feliksa Dzierżyńskiego.

  W moim odczuciu to jest akcja ruskiej agentury wykorzystująca roszczenia żydowskie. Jest to podobne do propagowania jehowizmu, a opiera się na sławnej metodologii radzieckiej nauki, czyli wytykaniu nieubłagalnym palcem zdarzeń typu gdzie się kura zesiura.

  Braun jest inteligentny paranoik, ale jego doktryna zawiera też ślady dwubiegunówki, choć w pewnych punktach ma rację. Reszta to hołota.

  Główny wniosek jest taki, że priorytetem ruskich szachistów jest podważenie i kompromitacja tego nieznośnego polskiego insurekcjonizmu zwieńczonego sukcesem własnego niepodległego państwa. To musi być wykorzenione przede wszystkim. Gdyby nie było powstań, Rosja wchłonęłaby żywioł polski (plus ukraiński itd) i dziś byłaby niekwestionowanym macarstwem hegemonem Europy.
  Polacy jak inne chrześcijańskie narody asymilują się bardzo szybko. W Ameryce, we Francji, czy gdziekolwiek, po dwóch - trzech pokoleniach, można mówić najwyżej o jakiejś polskiej cepelii, ale bez żadnego znaczenia.
  Rosja miała wielu inżynierów, artystów, lekarzy itp ze zruszczonych Polaków.

  Gdyby nie było powstań, nie byłoby też żadnej Polski.

  Wolałbym, żeby ruska agentura powiedziała otwarcie: Panowie, żadnej nadziei.
  Bo teoretycznie, mogą istnieć argumenty za jakąś przynależnością do Rosji, czy sojuszem, ale w praktyce intencje ruskich szachistów ograniczają się wyłącznie do anihilacji narodu polskiego. I to chamskie CEP-owanie Piłsudskiego, to plucie pod wiatr jest na to dowodem.
  Niemcy robią z nas bohaterów, Rosjanie rocbią z ''nas'' g.wno.

  A więc znowu potwierdza się, że nie ma dobrej strony świata i trudno będzie przetrwać.

 • karnakufo

  Spadki się rozkręcają u nas.

 • andrzejxgorski

  Bardzo dobry artykuł, dzięki za info.

 • slow2006

  jezeli ma byc to trwaly wzrost na w20 musi byc spadek i troche strachu trzeba zasiac, a byc moze to dobre miejsca na zakupy na dlugi czas, któż to wie :D

 • karnakufo

  Obstawiam, że na tym spadku będzie można zrobić niezłe zakupy.:)

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  " na temat jaki zły był Piłsudski of course".

  To chyba przeciwwaga dla informacji w TV set. Tu "dobry"Piłsudski i tylko "dobry"Piłsudski dominuje.
  Waszmość tropi tych ruskich agentów po różnych "norach", a tych,którzy występują w świetle jupiterów to zostawiasz w spokoju.

  "A więc znowu potwierdza się,że nie ma dobrej strony świata i trudno będzie przetrwać".

  Polecam teksty Agnosiewicza dot. Chin na znanej stronie racjonalista.pl

 • podczaszy1

  Wszystkim zwolennikom hossy zwracam uwagę,że dzisiaj indeks cenowy ustanawia nowe dno od lutego 2017 roku. Tak,że jeśli już coś kupujecie to mam nadzieję,że wiecie co kupujecie.

 • slow2006

  index cenowy indexem cenowym, kontrakty kontraktami.

 • podczaszy1

  Tu na kontraktach mało kto gra.

 • carrie-anne.moss

  @podczaszy
  Tu na kontraktach mało kto gra.

  Wszyscy grają na opcjach :-D
  A poważnie, to luka z lutego się prosi o domknięcie ;-)

 • podczaszy1

  @ carrie
  O której luce mówisz" ? W lutym były dwie.

 • carrie-anne.moss

  @podczaszy
  Bodajże 6 luty.

 • lastkura

  Dlaczego 14 czerwca jest tak istotne ? Fed to argument dla ślepych kur i wielbicieli muz sum kura. Dla 9 lipca 2007 i 7 lipca 2011 mamy aproksymację 209 tygodni .Aproksymacja diofantyczna dla 3 punktów LICZBY Nielsena 1+sqrt3 --- 571/209. Pierwsze 362 tygodnie mieliśmy luty 2011 -26 styczeń 2018 [S@P 500] . Formalna ilość analogii zawiera się w około 10 stronach. W przypadku 2911 [S@P500] wszystko byłoby jasne bez czekania na 8 sierpnia,

 • karnakufo

  EURUSD nadal po sygnale L:
  www.bankfotek.pl/view/2117097

 • seville1

  I to byłoby na tyle.

 • red.007

  Wrzucam do blogowej zamrażarki naiwną projekcję.
  Ponieważ tą projekcją mogę wywołać burzę(sprzeciw) to umownie nazwę ją "radosną twórczością".
  Projekcja A1B1 wyszła jako tako.
  Poziom C1 i poziom D1 oczywiście do negocjacji.
  Timingu nie znam,wystarczą mi poziomy i struktura falowa.
  Mniej więcej pasuje to do poziomów 3 i 3,73 Pana Lastkury(przy założeniu,że swoją prognozę nadal podtrzymuje).
  Najgorzej dla tych co kupowali powyżej 3,90 bo tam już nie dotrzemy.
  www.bankfotek.pl/image/2117098

 • seville1

  Jak grać żeby wygrać- poradnik - www.youtube.com/watch?v=BRym7EohNuI

 • lastkura

  PROBLEM ZŁOTA W ramach ćwiczeń każdemu inwestorowi proponuję przeanalizować złoto od 17 grudnia 2015 . Wielka nauka o pierścieniu Zsqrt3 . Od szczytu 6 września 2011 będziemy mieli homologię 2702=1560+1142 jako aproksymacja sqrt3 . Krótko po 14 czerwca nie będzie żadnych podwyżek Fed ,lub będą one bez znaczenia . Złoto powinno zacząć ostro rosnąć . Istotny szczyt 29 styczeń 2019 .

 • karnakufo

  I to na tyle wzrostów w USA.

 • red.007

  "Krótko po 14 czerwca nie będzie żadnych podwyżek Fed ,lub będą one bez znaczenia"

  Wprawdzie intuicja to nie pierścień ale...

  " red.007
  2018/05/13 15:51:57
  Tak intuicyjnie czuję,że Fed w czerwcu zaskoczy i spadki dolara przyśpieszą. "

  Warianty są dwa.
  1.Podwyżka i komunikat,że z dalszym zacieśnianiem czekamy na większą inflację.
  2.Brak podwyżki.

 • red.007

  @lastkura
  "... Złoto powinno zacząć ostro rosnąć . Istotny szczyt 29 styczeń 2019 ."

  Wszystko pięknie tylko pytanie jak Pan chce pogodzić szczyt złota w styczniu 2019 ze szczytem dolara,które wcześniej Pan za prognozował również na styczeń 2019 jako ruch z 3 zł w sierpniu do3,73 w styczniu?
  Którąś opcję trzeba wykluczyć,którą?

 • lastkura

  Jako konsekwencja słabości wigu 20 . Kolejność i analogia 21 styczeń 1980 [surowce]=2011,30 wrzesień 1981 obligacje,25 luty 1985 usd=grudzień 2016,19 october 1987 panika na wigu 20 koniec stycznia 2019 . ostateczny dołek na świecie 13 luty 2020.

 • red.007

  A we wzrosty złota to ja nie wątpię,bo wynikają z trójkąta zwyżkującego,gdzie punkt P(1)mamy w lipcu 2016 a punkt 2 w grudniu 2016.
  www.bdm.com.pl/ispag/encat/trojkat_zwyzkujacy.html
  stooq.pl/q/?s=xauusd&c=5y&t=c&a=ln&b=1

 • lastkura

  FED będzie orkiestrą na Titaniku [w czerwcu] . Wrzesień będzie końcem Fedu .

 • red.007

  No to ciekawe czasy nas czekają.

 • red.007

  @guyfawkes13
  Wychodzi mi w tym krótkim ruchu nie przekroczenie dna z 11 maja.
  stooq.pl/q/?s=eurusd&c=10d&t=c&a=ln&b=1

 • mac-erson

  @lastkura

  Zanim przyjdą te Twoje paniki to jeszcze się nieźle zarobi :)

 • mac-erson

  @podczasz1
  Mam PXM ale śladowe ilości waży na moim portfelu 1% tak więc jakoś zbytnio go nie śledzę. Z budowlanki większość mam w Mirbudzie i sporo MostalWar.
  Głównie postawiłem na energetykę i gamingi.

 • mac-erson

  @podczaszy

  Hipotetycznie PXM z podwójnego dnia (jak się wypełni) ma zasięg min. 4.2zł tak więc całkiem przyzwoicie.

 • bajkolandiaa

  A dla mnie indeks dolara idzie na nowe szczyty a decyzje FEDu to nie trzeba zgadywać a wystarczy popatrzeć na wycenę kontraków, przy wycenie podwyżki powyżej 70% FED zawsze podnosił ,nie trzeba zgadywać tylko wszystko na rynku można zobaczyć.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  //To chyba przeciwwaga dla informacji w TV set. Tu "dobry"Piłsudski i tylko "dobry"Piłsudski dominuje. //

  Czyżbyś się Waszmość stoczył do poziomu demokracji i pluralizmu?
  Nie zauważyłem w TV dominacji Piłsudskiego. Władza może się różnie pozować, ale z nich tacy piłsudczycy jak z koziej .... you know.

  Problem polega na czymś zupełnie innym.
  Jak ktoś ma pomysł np. na politykę zagraniczną, choćby nie wiem jak ... egzotyczną, to proszę bardzo, niech przedstawi argumenty. I żaden Piłsudski nie ma tu nic do rzeczy, co jest oczywiste. Równie dobrze mogliby zaczynać od potępienia Bolesława Chrobrego za nieobyczajność, zamach majowy (pierwszy w naszej historii), zwalczanie opozycji, czy cokolwiek innego.

  W moim odbiorze nie chodzi o żadną dyskusję, czy odmienne spojrzenie, tylko o podważenie ciągłości (i zasadności istnienia) państwa polskiego. Bełkot, insynuacje i drastyczna ignorancja tej propagandy są uderzające. A czy to są agenci, czy tylko ''pozyteczni idioci'', to nie będę się spierał. Dla mnie ich misja jest czytelna jak alfabet Braille'a i adekwatna do zwołania bojowego - CEP. Choć zawsze to lepszy cep, niż sierp i młot.
  :))

 • guyfawkes13

  @007

  //A co byś powiedział na to, że korekta na ojro się skończyła?:)) //

  Jak by nie patrzeć cena zamknięcia ojro robi się niższa niż poprzedniego dnia.
  fxpro.ctrader.com/c/5Z36n
  Na USD/PLN lepiej to widać.
  fxpro.ctrader.com/c/nZ36n

 • guyfawkes13

  @007

  //A co byś powiedział na to, że korekta na ojro się skończyła?:)) //

  Jak by nie patrzeć cena zamknięcia ojro robi się niższa niż poprzedniego dnia.
  fxpro.ctrader.com/c/5Z36n
  Na USD/PLN lepiej to widać.
  fxpro.ctrader.com/c/nZ36n

 • carrie-anne.moss

  @007
  Ponieważ tą projekcją mogę wywołać burzę(sprzeciw) to umownie nazwę ją "radosną twórczością".
  Projekcja A1B1 wyszła jako tako.

  Faktycznie zabawne, bo chyba pośpiesznie odtrąbiliśmy zakończenie A1B1 ;-)
  Will see :-)
  Osobiście uważam, że zachowanie EURPLN nie wskazuje na risk off. Póki co, chyba nie mam powodu żeby wracać :P

 • orminlange

  www.tradingview.com/x/vpPQJFPv/

  Złoto ma do zagrania to co powyżej, podobnie jak US10Y poniżej

  www.tradingview.com/x/2cmnRlpP/

  To dopiero akcja się szykuje późnym latem/ wczesną jesienią. Będzie panika a nie żadne tam hossy, chyba że window dressing, albo pump before the big dump (tak bardziej a'la crypto).

 • ewiggin

  @guyfawkes
  "Jak ktoś ma pomysł np. na politykę zagraniczną, choćby nie wiem jak ... egzotyczną, to proszę bardzo, niech przedstawi argumenty."

  1. Silna integracja w ramach UE. W obrębie UE współpraca ze słabszym z tandemu tj. z Francją dla obopólnie korzystnego równoważenia Niemiec.
  2. W tym czasie rozwijamy się ok 4% rocznie, powolutku wzmacniamy siły zbrojne i budujemy drogi pn-pd w obrębie międzymorza/trójmorza.
  3. Sprawy konszachtów Niemcy-Rosja takie jak np. NS2 itd. zostawiamy USA. To Amerykanom powinno zależeć, żeby takie konszachty utrudniać. Jeśli będzie im bardzo zależało to przeszkodzą, jeśli nie - sami i tak nic nie mamy tutaj do gadania.
  4. Przed Żydami któż lepiej nas obroni niż Niemcy? ;-) - skoro będziemy z nimi w jednym bloku karolińskim? Zresztą już się za nami wstawiali, oficjalnie biorąc na siebie całą winę za holocaust.
  5. Jeśli jesteśmy silnie obecni w UE i jednoznacznie zdefiniowani w bloku zachodnim to ruskim nie przyjdzie do głowy, żeby zadzierać z UE i USA, więc mamy jakie takie bezpieczeństwo ze wschodu.
  6. Tak więc przed unią Niemcy Rosja bronią siebie i przy okazji nas Amerykanie. Przed roszczeniami Izraela bronią nas Niemcy, w powstrzymywaniu zapędów Niemieckich na polski lebens raum pomaga nam Francja... a my siedzimy cicho, mało się odzywamy, za to spokojnie rozwijamy się na każdym dostępnym polu.
  7. Spełniamy powyższe warunki i wzmocnieni gospodarczo i militarnie czekamy aż ruski trup spłynie rzeką. Wtedy odbieramy nasze wschodnie strefy buforowe... no i mamy trochę więcej siły, żeby tworzyć środkowo-europejski, słowiański blok.

 • red.007

  @carrie
  Słuszna uwaga, faktycznie założyłem,że mamy koniec korekty A1B1.

 • lastkura

  Zima 2018-19 - analog bankructwa CREDITANSTALT. Panika w europie centralnej [11 maj 1931].

 • lastkura

  Jeszcze raz przypominam dokładne daty nie są żadną historią ,ale spójnością wszystkich historii .

 • lastkura

  Wczorajsze trzęsienie ziemi w Kalifornii zostało również ujęte w modelowaniu lokalizacji .

 • ewiggin

  @lastkura
  "

  "Wczorajsze trzęsienie ziemi w Kalifornii zostało również ujęte w modelowaniu lokalizacji ."

  - Szkoda, że zapomniałeś o tym napisać przedwczoraj. ;-)
  A tak to wychodzi na to, że lastkura widzi swoje jaja dopiero po fakcie.

 • lastkura

  Nigdy żadne trzęsienie ziemi nie zostało sprognozowane z uwagi na lokalne charakter .

 • lastkura

  Istotą prognozy nie jest żadna data czy fakt ,ale właściwa przestrzeń operacyjna [mocna pojemność generatywna Chomskiego] . Podziwiać sumo kurę a nie o nauce rozmawiać.

 • ewiggin

  @lastkura
  "Istotą prognozy nie jest żadna data czy fakt ,ale właściwa przestrzeń operacyjna..."

  - Być może tak jest w idealistycznym świecie naukowca. Jednak na giełdzie istotą prognozy jest podanie daty i ewentualnie zasięgu wzrostu/spadku. Jeśli chce się zarabiać na giełdzie trzeba pamiętać, że matematyka jest jedynie służącym do tego narzędziem a nie celem samym w sobie.
  Wydaje mi się, że często o tym zapominasz, a być może w ogóle nie jesteś tego świadom.

 • bartalsi

  ewiggin
  2018/05/14 23:41:20

  Niemcy to Izraelski wasal i tak już zostanie. Żydzi mają tam jeszcze większe wpływy niż w Ameryce, tak naprawde to Żydzi żądzą Niemcami (w końcu wygrali z nimi wojnę, następnej jeszczenie było więc okupacja trwa).

  Przekonałeś się do Pisowskiego projektu typy trójmorze?

 • bajkolandiaa

  Ładnie w zeszłym tygodniu Grubas nakarmił kaczki L-kami jak to mawia słynny spekulant R.Zaorski , akurat przed statystycznie okresem SELL in May i oglądaj mistrzostwa świata.

 • ewiggin

  @bartalsi

  Zaproponuj swój model, bo narzekać to każdy głupi potrafi.
  Nie ma żadnego pisowskiego projektu trójmorze. Najpierw trzeba by zrealizować przynajmniej pięć punktów z przedstawionego przeze mnie modelu, żeby realizacja jakiegokolwiek projektu środkowo-europejskiego pod patronatem Polski miała choć cień szansy.

 • ewiggin

  @bartalsi
  "Niemcy to Izraelski wasal i tak już zostanie. Żydzi mają tam jeszcze większe wpływy niż w Ameryce..."

  - Ja myślę, że znacznie przeceniasz możliwości Żydów - mówiąc delikatnie.
  No i Twoje rozumowanie pociąga za sobą wiele interesujących zagadnień np. czy jeśli Żydzi rządzą hegemonem świata (USA) oraz hegemonem UE (Niemcy) to czemu nie dają rady rządzić taką małą Polską? A może Polską też jednak rządzą a ta ostatnia antyżodowska ustawa jest tylko tak dla niepoznaki?
  No a jeżeli Żydzi jednak rządzą także Polską, to nie powinno być żadnych roszczeń organizacji żydowskich, bo to czego się domagają, powinno już być dawno oddane przez żydowski-polski rząd???
  Etc, etc...

 • dociekliwy54

  @guyfawkes13 &all
  Chcę zauważyć, że niektóre "naukowe" treści mogą być oszustwem. Przynajmniej w rozumieniu tradycji łacińskiej. Dziwię się, że taka papka bywa powszechnie akceptowalna, choćby na tym blogu. Wg. mnie i innych" tradycjonalistów" nauka powinna odkrywać obiektywną prawdę a nie kreować własne "prawdy" "skrzywdzonych mniejszości".
  niniwa22.cba.pl/wojny_naukowe.htm

 • ewiggin

  @dociekliwy
  "Chcę zauważyć, że niektóre "naukowe" treści mogą być oszustwem."

  - Eureka!!!
  Ale obraz tego jak jesteśmy oszukiwani będzie pełny dopiero wówczas, gdy dodamy do tego, że niektóre jabłka mogą być robaczywe, niektóre kobiety mogą nas zdradzać a niektóre koty mogą narobić na dywan w salonie.
  Tak więc @dociekliwy, musisz być czujny jak pies podwójny.


  Przynajmniej w rozumieniu tradycji łacińskiej."

  - Prawda w rozumieniu tradycji łacińskiej? Czy to nie ta sama, co shajcowała na stosie Girdana Bruna?

 • podczaszy1

  @ dociekliwy 54
  "Dziwię się,że taka papka bywa powszechnie akceptowalna ,choćby na tym blogu".
  Proszę o jakieś uściślenie.

 • podczaszy1

  @ dociekliwy 54
  "Dziwię się,że taka papka bywa powszechnie akceptowalna ,choćby na tym blogu".
  Proszę o jakieś uściślenie.

 • dociekliwy54

  @podczaszy1
  Proszę przeczytać pracę Pana Krzywickiego.

 • karnakufo

  Spadków - korekty ciąg dalszy.

 • podczaszy1

  @dociekliwy 54
  "Proszę przeczytać pracę pana Krzywickiego".

  Tak właśnie sądziłem, że to Pan miał na myśli. Mnie też zastanawia jak wielu blogowiczów wierzy w te jego farmazony, odnosi się do nich. W związku z tym zastanawiam się nad powodami, które nimi kierują. Moje wnioski są przykre i dlatego nie będę o nich pisał.

 • honka90

  no i trudno

 • lastkura

  Prawda jest własnością lokalną . Dla całości nazywa się ona spójnością . Trudno to zrozumieć ślepym kurom,które nie rozumieją czym jest liczba a czym wielkość wymiarowa . Jak używa się statystyki dla 3 przypadków to wszystko jest zrozumiałe .

 • carrie-anne.moss

  @podczaszy
  Moje wnioski są przykre i dlatego nie będę o nich pisał.

  Zgadzam się :-D

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  "Nie zauważyłem w TV dominacji Piłsudskiego".

  To nie oglądaj Waszmość dzienników telewizyjnych tylko TVP Historia. Tam o Piłsudskim mnóstwo ostatnio i ja nie mówię,że to żle. Nie uważam jednak,że np w tym CEP-ie czynią coś niewłaściwego podważając różne powiedzmy "prawdy".

 • dociekliwy54

  @ewiggin
  "Tak więc @dociekliwy, musisz być czujny jak pies podwójny. "
  Tak, to trochę obciąża na co dzień, ale wolę to niż jeść robaczywe jabłka (nie wspomnę o zdradzaniu przez kobietę:).
  Nauka kształtowała się już w okresie filozoficznym i chrześcijaństwo zaakceptowało te podwaliny (Arystoteles). Postmodernizm łamie bardzo starą tradycję ale i
  oświeceniową, jak sądzę Pana ulubioną.

 • lastkura

  Najnowsze osiągnięcia współczesnej nauki . Po tysiącach lat człowiek potrafi zmierzyć temperaturę własnego ciała,ale nie postawił nawet prostego pytania jaka jest struktura matematyczna temperatury . Ciągle tylko brednie o umyśle . Jak zachorujesz to wtedy zrozumiesz czemu służą puste nazwy łacińskie w medycynie . Jesteś od dojenia a nie od tego abyś był zdrowy.

 • carrie-anne.moss

  @007
  Zauważ odbicie od 1,2 wczoraj (może zabrakło kilka punktów).
  stooq.pl/q/?s=eurusd&c=5m&t=c&a=ln&b=1
  Na mniejszym interwale wygląda na wykończony impuls
  stooq.pl/q/?s=eurusd&c=3d&t=c&a=ln&b=1
  Być może to jest 1 w 5 w...

 • red.007

  @carrie
  Być może...
  A być może wersja wzrostowa "edek2",bo niby dlaczego nie.
  pl.investing.com/analysis/fusy-z-fal-elliotta-na-tydzien-202018-200221066
  dlatego ostatnio pisałem,że dla mnie istotne są poziomy i dołek grudniowy jest jeszcze możliwy,wyjście nad 1,21 uprawdopodobni wzrosty,wyjście nad 1,22 kończy korektę spadkową i kierunek północ.Czekam więc na poziomy.

 • lastkura

  Wiara w rozum [oświecenie] to typowa wiara ślepych kur .Procesy nieświadome,pamięć,ciało,czas nie istnieją w oświeceniu. Kto się nie zgadza z oświeceniem tego na gilotynę .

 • lastkura

  Na obligacjach niemieckich [w sesjach] klasyczne twierdzenie Meyera dla 52,14 tj. [2+SQRT3]^N N =1,2.

 • ewiggin

  @dociekliwy
  "Nauka kształtowała się już w okresie filozoficznym i chrześcijaństwo zaakceptowało te podwaliny (Arystoteles)."

  Nie jesteś chyba aż tak dociekliwy. Michał Heller pisze tak:
  "...historycy nauki wyróżniają dziś trzy tradycje naukowe starożytności[46]: tradycję platońską (aprioryczne stosowanie matematyki do badania świata), tradycję arystotelesowską (fizyka jakościowa, zasadniczo niematematyczna) i tradycję archimedejską (aposterioryczne stosowanie matematyki do badania świata."
  A o Arystotelesie pisze tak:
  "Jego trzeźwy umysł kazał mu zaprzestać kontemplacji świata idei i zawierzyć zmysłom. Wprowadzenie porządku do świata poznawalnego zmysłami, układanie zjawisk w ciągi przyczynowe, wykrywanie myślowymi rozbiorami natury rzeczy - to były główne metodologiczne zabiegi nauki rozumianej po arystotelesowsku. Wprawdzie badania matematyczne zostały w niej zepchnięte na daleki margines, ale można sądzić, że stanowiło to bardziej wynik swoistego konfliktu trzeźwego umysłu Filozofa z prymitywną jeszcze matematyką, niż jakiś podstawowy błąd w myśleniu. Zarówno w filozofii, jak i w naukach Arystoteles przypisywał ogromną rolę logice (którą w dużej mierze sam stworzył). Patrząc dziś wstecz, wyraźnie widzimy, że siatka logicznych wynikań w arystotelesowskiej fizyce spełniała jakby rolę zastępczą w stosunku do matematycznej struktury. Jeżeli Arystoteles popełniał błędy, to częściej w formułowaniu wyjściowych przesłanek (zbyt ufał zmysłom) niż w ciągach logicznych wynikań. Po dwudziestu kilku wiekach, gdy zarówno logika, jak i matematyka ulegną głęboko przeobrażającej ewolucji, granica pomiędzy nimi zatrze się i na fałszywe koncepcje Arystotelesa będziemy patrzeć w nieco innym świetle. W niczym to jednak nie zmienia faktu, że autorytet tego filozofa na długie stulecia zahamował rozwój matematycznych nauk o przyrodzie. Choć z drugiej strony również musimy pamiętać i o tym, że niewykluczone, iż bez Arystotelesa nie byłoby wielu z obecnych nauk przyrodniczych (lub byłyby, ale w zupełnie innej postaci niż obecnie). Rozdawanie laurów i ferowanie wyroków z perspektywy dwudziestu kilku stuleci jest bardzo ryzykowną czynnością."

  Cytaty z książkiM. Hellera "Uchwycić przemijanie".

 • dociekliwy54

  Bez większych zmian.
  www.bankfotek.pl/view/2117134

 • ewiggin

  @lastkura
  "Wiara w rozum [oświecenie] to typowa wiara ślepych kur."

  - Ależ z Ciebie ignorant. Rozum nie ma nic wspólnego z oświeceniem - to są wzajemnie wykluczające się pojęcia.

 • dociekliwy54

  @ewiggin
  No chyba jesteś w bojowym nastroju:)
  Trochę jednak to nie na mój temat. Ja w swoich wypowiedziach odniosłem się do roli postmodernizmu/dekonstruktywizmu w nauce, bo impulsem do tego była dla mnie praca Pana Krzywickiego. Wznieś się ponad swoje emocje.

 • podczaszy1

  @ dociekliwy 54
  Zastanawiam się czy na tym rysunku świadomie pominął Pan świeczkę z 22.03.2018 roku?

 • olejgujnar

  @dociekliwy54

  "@ewiggin
  No chyba jesteś w bojowym nastroju:) "

  W tak bojowym, ze mu sie umamilo 4% wzrostu po silnej integracji w UE. Ciekawe, ktory to kraj w biurokratycznej UE, ktora robi wszystko by ograniczyc zyskownosc biznesu, rozwija sie 4% rocznie. Zreszta jego od siedmiu bolesci euroentuzjasci z PO przez 8 lat integrowali sie jak mogli i do 4% nawet sie nie zblizyli, nie mowiac juz o drogach polnoc poludnie czy innych inicjatywach, ktore sa nie na reke Niemcom.

 • red.007

  @WB
  Jesteśmy nadal ciekawi Pańskich opinii dla perspektyw rynków finansowych i giełdowych.Niekoniecznie trzeba patrzeć na to,że ktoś ostatnio narzuca swoją narrację,zatem prosimy o dalsze wpisy i bieżące uwagi na powyższe tematy.

 • orminlange


  www.tradingview.com/x/kXZzLs4k/
  www.tradingview.com/x/YvgiJ8j6

  To jest przyszłość a nie tam jakieś ojro czy lollar (i ich obligacje ze śmiesznym oprocentowaniem), śmieciowe coś, co można wytworzyć ile dusza zapragnie dodając zera wedle życzeń banków centralnych i ich prawdziwych kontrolerów. Ilość NEMa jest skończona i nie da się go drukować, a wartość jego oparta jest na technologii, jaka za nim stoi. Coś takiego jak Bitcoin tylko, że przyjaźniejsze, bo nie ssie tyle prądu do kopania. Na razie NEM jest dalej mocno undergroundowy i zorientowany na Azję, ale to się będzie szybko zmieniać, jak grube ryby zrobią porządny research z czym to się je i jaką moc daje.

 • podczaszy1

  @orminlange

  No pewnie,że można grać w trzy karty zwłaszcza jak się je samemu rozdaje i umie się to robić.

 • dociekliwy54

  @podczaszy1
  A niech Pana kule biją, Pan to jest dopiero dociekliwy;).
  Nie, to przypadkowy brak uaktualnienia. W Metasie nie mam systemów tylko rysunki i nie ma to istotnego znaczenia. Może ja zapomniałem zaktualizować a może BOSSA nie wkleiła WIG20 (i tak bywało).

 • bartalsi

  @eggwin

  "Nie ma żadnego pisowskiego projektu trójmorze."

  Tak, PO i post SBecki on jest:

  www.youtube.com/watch?v=cg5Yy_Xfq5A

  "No a jeżeli Żydzi jednak rządzą także Polską, to nie powinno być żadnych roszczeń organizacji żydowskich"

  Oni rządzą sterując przepływem pieniędzy. Jako że nie rządzą fizycznie muszą płacić swoim słupom. Słupy te muszą realizować ich doktrynę. By to robić konieczna jest odpowiednia konstrukcja propagandy, by społeczeństwo głosowało na słupników. Cele zdefiniowane w propagandzie mają przyciągać wyborców do słupiników i odciągać od rządu narodowego. Jednak tak naprawdę realizowana jest doktryna. Stąd z taką siłą agresją i namolnością są podnoszone tematy typu aborcja, homoseksualizm, roszczenia żydowskie, holokaust, ataki na KK itd. Dlaczego te działania realizują doktrynę? Bo uderzają w podstawowe fundamenty tworzące naród. Narodu ma nie być, naród = nazizm i faszyzm.

 • slow2006

  latskura prognozowal 2 maja odwrocenie, jakos zlotowka sie nie umacnia, nie podoba mi sie takie gadanie dla samego gadania, plus omnibusowska krytyka wszystkich innych osob,
  dam przyklad moich mozliwosci

  sqrt z 6*(2+ niels 3)/>1 oznacza przeplyw enrgii do morsea i walkadu, przez uklad odsrodkowy nasladujacy polozenie ostatniej gwiazdy w ukladzie, z czego nalezy wywnioskowac ruch 2 maja 14 czerwca i 28 sierpnia, prosniej nie moglem . mam nadzieje ze wszyscy nie wiedza o co chodzi ;)

 • carrie-anne.moss

  @007
  Proszę bardzo
  www.ew-forecast.com/?aid=1213
  Kolega ze Słowenii ma inne zdanie i póki co jego scenariusz jest w grze.
  Scenariusz kolegi Lema na razie się nie materializuje.

  Nadal uważam, ze edek nie jest najciekawszy do rozgrywania. Może jak się trend odwróci :P

 • carrie-anne.moss

  @slow2006
  mam nadzieje ze wszyscy nie wiedza o co chodzi ;)

  Slow down, please :-D

 • seville1

  Kuroda san jeszcze walczy, ale słabnie, obligi bliskie spotkanie III stopnia, brakuje jeszcze tylko dzisiaj standarda na początkowym plusie i kury zaczną dziobać byki.

 • ewiggin

  @olejgujnar
  "nie mowiac juz o drogach polnoc poludnie czy innych inicjatywach, ktore sa nie na reke Niemcom."

  - A autostrada Gdańsk - Warszawa to pies?

  A poza tym przedstaw, o mędrcze, swój pomysł na politykę zagraniczną. Drugi @bartalsi się znalazł. Jednego biją Niemcy, drugiego Żydzi ale zaproponować nic nie potraficie oprócz jojczenia.
  W pierwszym punkcie mojego modelu jest ścisła współpraca Polski z Francją w obrębie UE - dla wspólnego powstrzymywania Niemiec. PIS pierwsze co zrobił, to pokłócił się z Francuzami... a potem pokłócił się już ze wszystkimi, którzy cokolwiek znaczą.
  Teraz, kiedy stoimy okoniem do UE Francuzi wykorzystują sytuację i chcą nas wypchnąć, bo dla nich Niemcy bez Polski to słabsze Niemcy. Gdybyśmy jednak jednoznacznie opowiedzieli się po stronie UE, wtedy Francuzi musieliby, dla swojego dobra, z nami współpracować przeciwko Niemcom.
  Wypchnięci z UE jesteśmy w strategicznej próżni i stajemy się łatwym łupem dla silniejszych. No ale prawdopodobnie piszę na próżno, bo nic nie kumacie.


 • red.007

  @carrie
  Jakaś niecierpliwa jesteś.
  Niczym nie nie zaskakujesz.
  To co kolega ze Słowenii podaje,to ja już dawno brałem pod uwagę,pisząc do Frienda jeszcze w czasie kwietniowych spadków edka o możliwej fali 4 a ostatnio podesłałem dolny prostokąt jako fala 4.
  stooq.pl/n/pic/?f=noblesecurities/97.png
  Ja to wszystko wiem.Czekam na poziomy.

 • bartalsi

  bartalsi

  "Gdybyśmy jednak jednoznacznie opowiedzieli się po stronie UE,"

  Weź tęczę i do przodu.
  W tym kraju na szczęście już coraz mniej jest eurooszołomów. Tym co zostali Lebnauer wiedzie prym.

 • olejgujnar

  @ewiggin jak chcesz ze mna gadac to najpierw odpowiedz mi na moje pytanie, ktore Ci zadalem jakis czas temu, bo ja nie bede gadal z trolem, ktory szczeka a nie dyskutuje.

  Zobacz sobie tempo rozwoju w UE, albo ile jest z Gdanska do Warszawy w porownaniu do rozpietosci Polski polnoc-poludnie, piszesz bzdury z ktorymi nie ma sensu dyskutowac.

 • podczaszy1

  Krzywicki czy ty już nasrałeś w gacie siedząc na tych swoich opcjach.

 • andrzej_stefaniak

  Zaczyna się wielka bessa na świecie:

  acemarketu.com/?p=291907

 • ewiggin

  @olejgujnar
  "@ewiggin jak chcesz ze mna gadac to najpierw odpowiedz mi na moje pytanie, ktore Ci zadalem jakis czas temu, bo ja nie bede gadal z trolem, ktory szczeka a nie dyskutuje."

  - Póki co, to 'Ty rozmawiasz ze mną, bo odniosłeś się nieproszony do mojego posta zaadresowanego do @guyfawkesa. @guyfawkes prosił o przedstawienie pomysłu na politykę zagraniczną więc przedstawiłem swój.
  Jeśli zaś nie masz żadnego pomysłu to siedź cicho, jeśli masz, to napisz.
  Póki co, to widzę, że waszym jedynym, wspólnym pomysłem z @bartalsi jest założenie kółka indolentnych ofiar niemiecko-żydowskiej przemocy seksualnej. Jak ulał pasowałaby wam ta tęczowa flaga.

 • olejgujnar

  @ewiggin

  po raz kolejny nie udalo Ci sie przeczytac paru zdan ze zrozumieniem, ja nie pisalem do Ciebie.
  To ja decyduje o czym pisze i do czego sie odnosze na publicznym forum, jak chcesz pisac swoje brednie tylko z wybranymi osobami to zalozcie sobie prywatnie forum.

 • slow2006

  nie wszystkie rynki czuja spadek, np uk100 nie czuje, dax rowniez slabo reaguje, dlatego cos dziwny ten spadek, zobaczymy czy nie wyciagnal wszystkiego w gore na koniec dnia :D

 • podczaszy1

  Krzywicki jak tam twoja pozycja USD/PLN. Dlaczego ignorujesz telefony od przyjaciela?

 • ewiggin

  @olejgujnar
  "po raz kolejny nie udalo Ci sie przeczytac paru zdan ze zrozumieniem, ja nie pisalem do Ciebie."

  - Zaiste, zdanie godne tytułu "człowieka prawdy" tygodnika "Sieci".
  Zapomniałem już, jaki z Ciebie łgarz. Bez odbioru.

 • konsultant121

  No co jest? Gdzie moje 2,85zl za dolara? Chcę się obkupić:)))

 • olejgujnar

  @ewiggin dalej umiejetnosc czytania na poziomie 4-tej klasy podstawowki przerasta Twoje mozliwosci, wykaz mi gdzie to niby klamalem.

 • lastkura

  Aktualnie budowana pozycja od dziś do 17 maja na obligacjach niemieckich z uwagi na Liczbę Nielsena 3 ; 1+sqrt3 -153/56[weeks] 11czerwiec 2015,6 lipiec 2016,15-17 maj 2018 .[maximum,minimum,maximum] Patrz fraktal na dniach. Deflacja a nie inflacja . Ostatnia analogia wzrost 97 tygodni patrz bitcoin.

 • guyfawkes13

  @Ewiggin

  //1. Silna integracja w ramach UE. W obrębie UE współpraca ze słabszym z tandemu tj. z Francją dla obopólnie korzystnego równoważenia Niemiec.
  [...] //

  Bardzo dobrze, też uważam, że od koncertu mocarstw lepszy jest koncert życzeń.:))

 • guyfawkes13

  @007

  Coś nam się to ojro coraz bardziej ... rozkracza.:))
  Bardzo dobrze, rzeka płynie, gorzej z giełdami...of course.
  fxpro.ctrader.com/c/wK36n
  invst.ly/7ghl1
  fxpro.ctrader.com/c/FK36n

 • ewiggin

  @guyfawkes
  "Bardzo dobrze, też uważam, że od koncertu mocarstw lepszy jest koncert życzeń."

  - Cóż za konstruktywna krytyka.
  ...Tym bardziej, że wszystkie Twoje dotychczasowe plany i nadzieje wzięły w łeb.
  Czyżbyś planował zapisać się do kółka @olej-bartalsi? ;-)

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  // Nie uważam jednak,że np w tym CEP-ie czynią coś niewłaściwego podważając różne powiedzmy "prawdy".//

  Właśnie że jest to bardzo ''niewłaściwe''.
  Chyba nie ma takiego piłsudczyka, który zaczyna analizy polityczne od rytualnego i pryncypialnego potępienia Dmowskiego i wskazania nieubłagalnym palcem, że miał kiłę.
  To jest ruska pedagogika wstydu wobec nas.
  Poza tym zawsze miałem wrażenie, że jedna z ważnych różnic między endekami a piłsudczykami polega na tym, że endecy wydają się cierpieć na deficyt testosteronu, na co piłsudczycy nie narzekają of course. Myślę, że dziś to też wchodzi w grę, takie mam wrażenie z tych babskich żali endeckich.
  Poważny polityk akceptuje swoje realne historyczne państwo, a jak ma inne zdanie, to mówi ''kiedyś słusznie zrobiliśmy tak a tak, a dziś równie słusznie zrobimy inaczej''.
  No ale do tego potrzeba jednak cojones.:))

 • ewiggin

  @guyfawkes
  No chyba, że z tą życzeniowością chodzi Ci o to, że PIS nie dogada się z Francją. Z tym mogę się zgodzić. Kiedy rządzi PIS mój model polityki zagranicznej to tylkopobożne życzenia.

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  Przesadzasz Waść.
  W jednym się jednak zgadzam. Cenię Piłsudskiego właśnie za "zamach" majowy, a więc za to za co większość go krytykuje.
  A tak swoją drogą to pokaż mi Waść tych współczesnych Piłsudczyków, bo cholera jakoś ich nie widzę. Poza Waszmością of course.

 • red.007

  @guyfawkes13
  :)))
  Pamiętasz naszą falę B jako szczyt marcowy?
  Od tego szczytu 8 świeczek spadkowych jako fala 1.
  Od wczoraj mamy dwie spadkowe.
  Jeszcze tydzień,może dwa rozkraczania.
  stooq.pl/q/?s=eurusd&c=5m&t=c&a=ln&b=1

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  ONR, Endecja pokazała "jaja" w czasie II wojny światowej. Kto niby utworzył NSZ, NOW, a potem NZW i inne zbrojne organizacje.

 • guyfawkes13

  @Ewiggin

  Dobrze by było, gdyby mogło być tak jak postulujesz, ale obawiam się, że zakładasz wiele nierealnych przesłanek.
  W ostateczności, gdyby już nic nie było możliwe, to powinno się przynajmniej zachować całość terytorium.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Zfadza się, ale ONR i NSZ to właśnie były organizacje bardziej po Piłsudskim niż po Dmowskim.
  Zauważ, że NSZ nie stękały i nie biadoliły, tylko lojalnie uznawały ciągłość prawno polityczną państwa polskiego (rząd londyński).
  Co wspólnego mają CEP-owskie cioty z NSZ-tem ?

 • olejgujnar

  @guyfawkes13
  " obawiam się, że zakładasz wiele nierealnych przesłanek."

  Obawiasz sie? 4% wzrost w UE? Na jakiej podstawie mozna twierdzic, ze Francja jest zainteresowana podniesieniem naszego statusu w UE, co musialo by nastapic gdybysmy z nimi dogadali sie w opozycji do Niemcow? Przeciez to jest stek bzdur bez ladu i skladu.

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  "Co wspólnego mają CEP-owskie cioty z NSZ-tem?
  Kto ma coś wspólnego z NSZ-etem to dowiemy się jak przyjdzie walczyć o Polskę. Wtedy dowiemy się kto wybierze "Zaleszczyki", a kto stanie na wysokości zadania. Dopiero wtedy.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  //A tak swoją drogą to pokaż mi Waść tych współczesnych Piłsudczyków, bo cholera jakoś ich nie widzę. Poza Waszmością of course.//

  Sporo z nich młodo ''poumierało'', ci najważniejsi, którzy mogli coś zrobić. Nie ma lekko.
  www.bankfotek.pl/view/2117167
  Np. Robert Bodnar, który stworzył w Krakowie silne środowisko niepodległościowe. Znałem go.
  www.bankfotek.pl/index.php?m=process

  Ostatnio umarł jeden ze ''starej sitwy'', też go znałem.
  ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/44967,Nie-zyje-Piotr-Maria-Boron-krakowski-dzialacz-niepodleglosciowy-zwiazkowy-i-spol.html

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  ''Zaleszczyki'' to figura propagandowa.
  CEP realizuje propagandę według wskazań niemieckich i sowieckich:
  histografy.pl/wp-content/uploads/2016/12/anglio.jpg

  Oni nie robią żadnej niefałszywej historii, tylko kręcą się wokół propagandowych wersji historycznych dla ubogich.

  Nie mam nic przeciwko endecji, niech sobie robi politykę, ale niech nie podważa ciągłości państwowości polskiej, bo wtedy to nie jest żadna polityka, tylko obca propaganda.

 • bartalsi

  "1. Silna integracja w ramach UE. W obrębie UE współpraca ze słabszym z tandemu tj. z Francją dla obopólnie korzystnego równoważenia Niemiec. "

  Tzn, nie stracić dobrej okazji by siedzieć cicho.

  wiadomosci.wp.pl/chirac-ostro-krytykuje-polske-6037029079897217a

  To jest to o czym właśnie mówiłem, obca doktryna dla Polski. Oczywiście kolejne punkty jegomościa z "francuskim" pomysłem, to puste dyrdymały w takim wypadku.
  Raz chce robić po francusku, raz germańskiego na jeźdźca czy ruskiego wyzwoliciela - byle tylko upodlić. Gdy są tacy co własnymi rękoma dźwigają kraj, to na nich ajwaj krzyczy.

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  Mamy stronnictwo pruskie, ruskie i amerykańsko-żydowskie, które na zmianę sprzedają Polskę jak krowę na targu, a Waszmość zawraca mi głowę jakimiś "kanapowymi" myślicielami, którzy jedyne co mogą to sobie pogadać i "trąbisz" jakie to szkodliwe to ich gadanie.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  //Mamy stronnictwo pruskie, ruskie i amerykańsko-żydowskie...//

  PIS nie można sprowadzić wyłącznie do agentury, jest organizacją, która jednak wiele z tego, co z nas zostało...

 • guyfawkes13

  ...skupia wiele z tego, co z nas zostało.

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  Rzeczywiście są tam też patentowani głupcy i tacy co im się "te nagrody należą".
  Niestety nie zrozumiałem drugiej części zdania.

 • ewiggin

  "Obawiasz sie? 4% wzrost w UE? Na jakiej podstawie mozna twierdzic, ze Francja jest zainteresowana podniesieniem naszego statusu w UE, co musialo by nastapic gdybysmy z nimi dogadali sie w opozycji do Niemcow?"

  - Francja nie jest zainteresowana podniesieniem statusu Polski, ale z pewnością jest zainteresowana tym, żeby osłabić wciąż wzrastające Niemcy. Taki jest francuski interes narodowy i trzeba to wykorzystać. Francja nie będzie nas wspierać dlatego, że nas lubi tylko dlatego, że to osłabia Niemcy. No ale to działoby się wówczas, gdybyśmy nie stali na sztorc do UE. Kiedy tak robimy, to Francja chce nas chociaż wypchnąć z rdzenia, bo to też nas oddala od Niemiec. A Niemcy skłócone z polskim lebensraumem to także słabsze Niemcy. No ale trzeba to rozumieć i wykorzystywać interesy narodowe różnych krajów do własnych celów.
  Być może zakup francuskich Caracali miał coś wspólnego z koncepcją, o której piszę ale PIS to dokumentnie spieprzył.

 • olejgujnar

  @ewiggin

  Piszesz farmazony, nie majace nic wspolnego z rzeczywistoscia. Francja nic nie robi aby oslabic Niemcy, nigdy tez nie zrobila nic, co by wskazywalo, ze chce sie z nami sprzymierzyc przeciwko Niemcom. Do tego wchodzenie glebsze w UE, ktora sie zapada (i jasno pokazuja to wszystkie statystyki) to gwarancja ekonomicznej stagnacji, wzrostu przestepczosci i niepokojow spolecznych.

  Nadal nie pokazales, gdzie to niby klamalem.

 • ewiggin

  "Francja nic nie robi aby oslabic Niemcy, nigdy tez nie zrobila nic, co by wskazywalo, ze chce sie z nami sprzymierzyc przeciwko Niemcom."

  - Ty akurat wiesz, co się dzieje za kulisami polityki. Takie sprawy załatwia się poufnie.

 • nordnorge

  @ seville
  Tak patrząc na wykres DX.F to z tego 95.x moglibyśmy spaść, tak na prawe ramię, nawet do 92-91.5.

 • olejgujnar

  @ewiggin

  Na szczescie mamy Ciebie, znajacego te tajne ustalenia, narodowe interesy i strategie krajow, co pozwala Ci stworzyc te blyskotliwe plany 4% wzrostow dzieki scislejszej integracji z UE.

  Co z tymi moimi klamstwami, wykazesz, czy to bylo kolejne Twoje kretactwo?

 • guyfawkes13

  @007

  //Jeszcze tydzień,może dwa...//

  No nieee wiem, czy bierzesz pod uwagę duży obrazek?...
  invst.ly/7gj60
  invst.ly/7gj6w
  invst.ly/7gj7-

 • guyfawkes13

  @Ewiggin

  No nieee wiem, co my moglibyśmy zaoferować słodkiej Francji?
  Francje interesuje kieszonkowe imperium w basenie morza Śródziemnego, a to jest gra dla dużych chłopców. Może rozmawiać o tym z Niemcami, Anglią, czy Ameryką...
  Chyba że mamy trochę zbywającego hajsu na spłatę francuskich długów? Chyba jednak nie mamy.:((

 • olejgujnar

  @guyfawkes13
  "co my moglibyśmy zaoferować słodkiej Francji? "

  Co Francja moze zaoferowac nam? Przeciez to jest kraj z upadajaca ekonomia, na skraju wojny domowej, rzadzony przez klaunow, ktory ma interesy sprzeczne z naszymi.

 • guyfawkes13

  @Ewiggin

  Podział postulowanych stref wpływów w twardym rdzeniu jest taki:

  Francja - Mediterranean
  Rzesza - Mitteleuropa

  To jest duża gra, nie chodzi o jakis kolejny Carrefour w jakimś żydowskim miasteczku gdzieś na niemieckim pograniczu.:))

 • guyfawkes13

  @Ewiggin

  // Przeciez to jest kraj z upadajaca ekonomia, na skraju wojny domowej, rzadzony przez klaunow...//

  No właśnie, tego nie mżna brać poważnie, choć można próbować of course.:))

 • olejgujnar

  @guyfawkes13

  Malo, ze tego nie mozna brac powaznie. To jest jakas zalosna proba na sile dopasowania bzdurnych argumentow do z gory zalozonych wnioskow, ze UE nas poprowadzi do dobrobytu.

 • seville1

  nordnorge
  @ seville
  Tak patrząc na wykres DX.F to z tego 95.x moglibyśmy spaść, tak na prawe ramię, nawet do 92-91.5.
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Kurodę zbudzili, ten zaspany w kimonie na oślep kataną siecze, trzeba poczekać jeszcze 2 godziny, bo jak nie wybronią......, dzisiaj ważny dzień. Tak czy inaczej scenariusz z korektą na 91.60 obowiązuje, oczywiście po 95.

 • seville1

  Prawdziwa gra jest między 19 -20, to wtedy Jankesi wracają z lunchu i albo są syci i zadowoleni, albo im ketchup poplamił gajery, a wtedy wk..ni rzucają klawiaturami o ścianę. Obserwujemy spokojnie, kierunek jest jeden, mogą co najwyżej odwlekać, ale tylko na krótko.

 • seville1

  Na DXY jest knocior do przykrycia, to o niego walka idzie:)

 • lastkura

  Kierunek jest jeden -wzrosty i podejście pod szczyt do 8 sierpnia 2018 [ S@p 500] lub 2911 już 14 czerwca. Główną spektralną przyczynę najlepiej widać na parze eur usd -194 dni od 7 września -21 marca itd . [2+sqrt3]^4 jako aproksymacja 194.

 • seville1

  @lastkura

  www.youtube.com/watch?v=_mmrG907pyo

 • karnakufo

  WIG20 - teraz S, ale na dołku tego spadku może być dobre miejsce na L:
  www.bankfotek.pl/view/2117177

 • orminlange

  www.tradingview.com/x/uYhxCVyF/

  Na USDPLN dopóki jesteśmy powyżej 3.3 cel jest długoterminowo jeden dla mnie. 8 złociszy. O wiele bardziej realny scenariusz po zdemaskowaniu przez rynek księżycowej gospodarki, niż umocnienie waluty papierowego tygryska pod rządami janosików. Tak na marginiesie - takich janosików jak dojna zmiana to się ongiś za "ziobro" wieszało (nomen omen).

 • karnakufo

  WIG20 - zmienność może wzrosnąć:
  www.bankfotek.pl/view/2117182

 • ewiggin

  @guyfawkes
  "// Przeciez to jest kraj z upadajaca ekonomia..."

  - Wszystko kiedyś upadnie. Póki co PKB samego Paryża jest większy niż całej Polski.
  A co my możemy Francji zaoferować? - choćby siłę głosu relatywnie dużego kraju jak na standardy UE.
  A to, że Francji zależy na osłabieniu Niemiec jest oczywiste. Nikt nie lubi mieć silniejszego/bogatszego sąsiada, nikt nie lubi mieć silniejszego współpracownika/partnera, bo partnerstwo polega na równowadze. Tak jest w geopolityce i tak jest w naszym codziennym życiu.

  Mój model może wam się nie podobać ale ma jedną poważną zaletę - jest póki co
  jedyny, jaki w ogóle został tutaj przedstawiony. Druga niewątpliwa zaleta jest taka, że jest możliwy do wykonania ze sporym prawdopodobieństwem.

 • seville1

  Dla wielbicieli golda, wyłamał się łajdak. Gold w monecie owszem na czas "k", cyfrowy lepiej zapomnieć.

 • ewiggin

  "Malo, ze tego nie mozna brac powaznie. To jest jakas zalosna proba na sile dopasowania bzdurnych argumentow do z gory zalozonych wnioskow, ze UE nas poprowadzi do dobrobytu."

  - To jak nie UE, to masz jeszcze do wyboru WNP. Żadnej innej alternatywy nie ma, więc możesz pęknąć od jojczenia a i tak rzeczywistości nie zmienisz.
 • karnakufo

  WIG20 - jak sugeruje ten wykres to bliżej jest do wyjścia górą:
  www.bankfotek.pl/view/2117184

 • seville1

  Wścieklizna na rynku :))

 • karnakufo

  EURUSD:
  www.bankfotek.pl/view/2117187
  www.bankfotek.pl/view/2117188

 • karnakufo

  EURUSD dzienny - z szansą na większy ruch do góry:
  www.bankfotek.pl/view/2117189

 • karnakufo

  EURUSD miesięczny - jak pokazuje wykres limit spadków w maju może być wyczerpany:
  www.bankfotek.pl/view/2117191

 • red.007

  @karnakufo
  Twój ostatni wpis jest bardzo trafny.

 • karnakufo

  I wreszcie prowzrostowy tygodniowy EURUSD:
  www.bankfotek.pl/view/2117192

 • seville1

  1.17182 , spokojnej nocy i miłych snów :))

 • karnakufo

  USDPLN:
  www.bankfotek.pl/view/2117196

 • carrie-anne.moss

  @podczaszy
  Dlaczego ignorujesz telefony od przyjaciela?

  Margin call? ;-)

 • karnakufo

  USDPLN - w maju dziękujemy już byczkowi:
  www.bankfotek.pl/view/2117199

 • carrie-anne.moss

  @007
  Ja to wszystko wiem.Czekam na poziomy.

  Czyli ile? 1.18? 1.17? 1.14?

 • carrie-anne.moss

  @karnakufo
  EURUSD miesięczny - jak pokazuje wykres limit spadków w maju może być wyczerpany:

  Porozmawiamy jak świeca się zamknie. Póki co to nie ma sensu.

 • carrie-anne.moss

  @WB
  Czekam na totalną kapitulację komentatorów;-)
  Wtedy wrócę, a ze mną wzrosty :-)

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Przy okazji uświadomiłem sobie, że ci, którzy noszą mieczyk Chrobrego, czczą przez to władcę, który postępował jak Piłsudski. Zaczął rządy od zamachu majowego, postępował czasem ... powedzmy, nieobyczajnie, rzadził twardą ręką i opierał się na wojsku, a na początku był ''niemieckim kolaborantem''.

  Piłsudski był jednak znacznie łagodniejszy.:)))

 • filip.ka

  Bardzo interesująca analiza. Ciekawe, co z tego wyniknie.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Wysłuchałem jeszcze paru wystąpień maleńkich uczonych, którzy urwali się z CEP-a.
  Nie mam co prawda zbyt dużo czasu, ale jestem ciekaw jak wygląda ruska ofensywa wykorzystująca problem rozczarowania roszczeniami.

  Oczywiście pożytków z tej pedagogiki wstydu dla Kraju nie będzie żadnych. Ot przypomniał mi się kawał z czasów komuny ''co znaczy CCCP?" Odpowiedź: Cep Cepa Cepem Pogania.

  Konferencja CEP-u jest rozwinięciem propagandowym dwóch tez z 1939 roku. Pierwsza to teza hitlerowska, którą najlepiej oddaje sławetny plakat ''Anglio! Twoje dzieło!''. A druga teza jest twórczym rozwinięcie i nawet prześcignięciem tezy sowieckiej, wyrażonej w nocie Potiomkina wręczonej ambasadorowi Grzybowskiemu, o ''zaprzestaniu istnienia państwa polskiego'', co miało uzasadniać kroki związku sowieckiego w celu ''wzięcia pod swoją opiekę'' Ukraińców i Białorusinów.

  Ci agenci i pożyteczni idioci dwoją się i troją, żeby pogłębić tezę sowiecką. Według nich państwo polskie nie tylko nie istniało 17.09.39. ale w ogóle nie istniało od 1926.
  W takim razie słuszne było wystąpienie zbrojne Niemiec i Rosji w 39. A winny przegranej wojnie, a może nawet wojnie w ogóle jest oczywiście uzurpatorski i zdradziecki reżim sanacyjny.

  I znowu ''jesteśmy w domu'', tzn. wiemy już jaki jest cel tych ''narodowych CEP-ów: wspierać od wewnątrz (V kolumna) politykę historyczną (i nie tylko historyczną) Niemiec, Rosji i Izraela.
  Wszystko gra i koliduje, wszystkie konie ciągną do zwycięstwa.

 • konsultant121

  Jaki z tego morał? Tam gdzie ostatnia kura, Frau Carrie i Mr.Red007 zgodzą się co do kierunku na PLN-tam trzeba grać odwrotnie. Ech...

 • slow2006

  dax, uk100 i cac nie podziela spadkow... dla w20 to oznacza dwie rzeczy chyba, albo to byl blef, ten spadek ... albo... hmmm

 • karnakufo

  Złotówka dolarowa po szczycie. :)

 • olejgujnar

  @ewiggin

  "To jak nie UE, to masz jeszcze do wyboru WNP. Żadnej innej alternatywy nie ma..."

  Ja wiem, ze nie zrozumiesz idiotyzmu tego, co napisales, ze jakoby jedyne alternatywy lda Polski to silna integracja z UE, albo WNP. Pocieszny ten Twoj "plan".

 • podczaszy1

  BTC/USD zgodnie z ostatnią prognozą w dół.Moim zdaniem cel to 6290.

 • bajkolandiaa

  Wstępne dane o tempie wzrostu PKB w Japonii w I kw. br. wskazały wynik -0.6% kw./kw. (zannualizowane), będąc pierwszym odczytem poniżej zera od dziewięciu kwartałów oraz wynikiem niższym od oczekiwań rynkowych (-0.2%). Równocześnie w dół zrewidowano dane za III i IV kw. 2017 r., do odpowiednio +0.6% (z +1.6%) i +2.0% (z +2.4%). Co więcej, obniżono deflator PKB do -0.8% kw./kw., co obniżyło nominalne PKB do -1.5% z +0.5% w IV kw. 2017 r.

 • lastkura

  Istota kapitalizmu. Z punktu widzenia ekonomii działalność większości kopalń węgla nie ma sensu . Pomówmy jednak o realnych kosztach dotyczących całości . Dramatem dla całości nie jest śmierć 5 górników. Dramatem są konsekwencje drogiego i słabej jakości węgla . Tak oto miliony ludzi umiera lub żyje w warunkach zagrażających zdrowiu [smog] tylko dlatego, aby pewna kasta mogła dostać 14 pensję lub poczuć się bulionerami. Walka klas Marksa w czystej postaci.

 • podczaszy1

  Krzywicki twoja głupota sięga zenitu. Po co gadasz o czymś o czym nie masz pojęcia. Czy ty w ogóle się na czymś znasz?

 • bartalsi

  @slow2006

  Blef to były wielo miliardowe dochody z tytułu uszczelnienia VAT. Albo mają jakiś plan da uzupełnienie depo, albo happy hour się skończy. Jedyne wyjście aby utrzymać dodychczasowe tempo wydawania pieniędzy to dodruk PLN, ale no to musi być zgoda pejsatego grubasa. Pytanie za co?

 • slow2006

  jeszcze nie jest tak zle, ale jezeli kierunek sie utrzyma i tempo, to.....

  na marginesie, getin cos uskutecznia, idea, no coz... ciezko tutaj cokolwiek napisac.

 • ewiggin

  @olejgujnar
  "Ja wiem, ze nie zrozumiesz idiotyzmu tego, co napisales, ze jakoby jedyne alternatywy lda Polski to silna integracja z UE, albo WNP."

  - O.K. Może nie wyraziłem się zbyt jasno. UE i WNP to nie są jedyne alternatywy dla Polski na obecnym etapie, to są jedyne REALNE alternatywy. A jeśli znasz jeszcze jakąś realną, to nie trzymaj nas w niepewności.

 • olejgujnar

  I mialem racje, nie zrozumiales.

 • lastkura

  Wczoraj był medialny kwik na obligacjach. Wczorajsza analiza obligacji niemieckich pokazała ekstrema typu 11 czerwiec 2015,6 lipiec 2016 i 15 -16 maj 2018 jako 153/56[weeks]. Deflacja a nie inflacja ślepe kury .

 • bartalsi

  Komentarze niektórych troli zgadzają się z propagandą pewnego nurtu:

  "W tym momencie brzmi to jak sensowna strategia polityczna dla Polski: siedzieć cicho, nie komentować tego i unikać sytuacji, w której USA i my wystąpilibyśmy przeciwko państwom Europy. Rząd PiS i tak jest skonfliktowany z większymi stolicami europejskimi i Brukselą. Decyzje Trumpa to zatem także groźna pułapka dla polskiej dyplomacji, ponieważ dodatkowo mogą nas skłócić ze stolicami europejskimi. Za tę cenę nasi rządzący mogą oczekiwać pochwał ze strony Trumpa i poparcia w sporze z Unią Europejską. Mam nadzieję, że Polska opowie się po stronie europejskiej, będzie głosem stabilizującym i zachowawczym."

  wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/ambasador-piotr-lukasiewicz-trump-zastawia-smiertelna-pulapke-wywiad/1bmmsek

 • bartalsi

  Jeśli powtórzy się 2003 (inwazja na Irak), to ceną za uzupełnienie depo będzie udział polskiego kontyngentu wojskowego w Iranie.

 • seville1

  Tym wpisem być może narażę się wiecznym optymistom, dla których wojna to temat tabu, ale rozważając przyszłość rynków, warto czasami się zastanowić, czy w wypadku wojny korzystniej dla USA wychodzi drogi $, czy tani? Jeszcze raz podpadnę, ale uważam, że obecnie jesteśmy w drugiej połowie lat 30. a konsekwencje tego poznamy stosunkowo szybko.

 • ewiggin

  @olejgujnar
  "I mialem racje, nie zrozumiales."

  - Wybacz. Widać twa mowa nie do pojęcia jest dla zwykłego śmiertelnika, o mędrcze.
 • olejgujnar

  @seville1

  "Tym wpisem być może narażę się wiecznym optymistom..."

  Nie przejmuj sie, ze sie komus narazisz, cokolwiek zrobisz albo nie zrobisz, ktos bedzie niezadowolony. Jestes jednym z niewielu, ktorzy tu pisza z sensem, $ to jedyna waluta, ktora daje bezpieczenstwo, cala reszta to kolorowe papierki, wiec w czasach niepewnych tam ucieknie kapital.

 • olejgujnar

  "Widać twa mowa nie do pojęcia jest dla zwykłego śmiertelnika"

  Zwykli smiertelnicy z reguly nie maja problemow z przeczytaniem 2 zdan ze zrozumieniem, wtorni analfabeci natomiast to juz inna historia

 • lastkura

  Dokładnie to jesteśmy w analogii do 13 czerwca 1929 . Jeszcze ponad 2 miesiące orkiestra będzie grała a wy już biegacie za szalupą ?

 • podczaszy1

  Na EUR/USD na dzień dzisiejszy opór to 1.1991. Wsparcie/jakieś/ 1,1743.

 • bartalsi

  Teraz trwa dystrybucja dolara, może podejdzie pod 4, jeszcze przez jakieś 2 lata bujanie w tych okolicach.

 • seville1

  @ olejgujnar
  @seville

  "Tym wpisem być może narażę się wiecznym optymistom..."

  Nie przejmuj sie, ze sie komus narazisz, cokolwiek zrobisz albo nie zrobisz, ktos bedzie niezadowolony. Jestes jednym z niewielu, ktorzy tu pisza z sensem, $ to jedyna waluta, ktora daje bezpieczenstwo, cala reszta to kolorowe papierki, wiec w czasach niepewnych tam ucieknie kapital.
  -----------------------------------------------------------------
  Nie tam żebym zaraz skakał z mostu, bo ktoś na blogu się skrzywi, zresztą jestem tzw. sqbyk, czyli jestem gruboskórny, nie mylić z brakiem grzecznego wychowania:), ale jak czytam tutaj sporo wypowiedzi to zastanawiam się, dlaczego mają oczy tak szeroko zamknięte, na to co się wyprawia na całym świecie i posługują się tylko z uporem maniaka kreską - kropką? Dowodów na to, że już nie jest i nie będzie tak jak było jest multum i nie ma już czasu na rozpisywanie, a jednak wnioski żadne nie są wyciagane. Dalej tylko obowiązuje, opór, wsparcie, poziom, kanał, oscylator, aligator, fraktal, wisielec, pedofil, agencja towarzyska, gwiazda zaranna itd. itd. a okopy i barykady są już w całkiem innym miejscu. Nie muszę chyba przypominać, że najwięcej tzw. graczy długoterminowych z musu rodzi się przy dramatycznych zmianach trendów i przełomach. Dzisiaj główne trendy inwestowania wyznacza polityka i jeśli ktoś tego nie czuje, nie ma szans przy pomocy samej AT okresu burzy i naporu przetrwać. Wykresy czytać każdy może, rozumieć rzeczywistość - z tym są wielkie kłopoty.

  PS. Najbardziej zgubne przy stosowaniu AT podczas przełomów są wsparcia i opory. To one powodują największe straty u graczy, ponieważ nie wyczuwając silnej zmiany, przeciągają swoje zgubne decyzje odwołując się do kolejnych kresek wyznaczających kiedyś wsparcia i opory, a to niestety nie działa. Opory i wsparcia są obecnie dobre na 5 minut, długie fale przechodza przez nie bez trzymanki.

 • podczaszy1

  A propos tzw. walut ,to bardzo słabo pełnią one funkcję pieniadza w zakresie "przechowywania wartości" czyli tzw. tezauryzacji. Dular tyż.

 • podczaszy1

  @ seville 1
  Oczywiście masz rację,że AT mało warta jest.

 • janin_23

  Biedna Ameryka :P

 • olejgujnar

  @seville

  Po prostu zauwazulem, ze czesto piszesz, ze Twoje wpisy moga kogos urazic, gdy jedyne co przedstawiasz to swoja opinie o rynku. Jak to kogos uraza, to ma chyba problem ze soba.

  Co do rozumiemia rzeczywistosci, wiekszosc ludzi nie daje rady z prostym wnioskowaniem przyczynowo-skutkowym, rozwazanie wiecej niz jednego aspektu problemu, czy patrzenie na niego z kilku perspektyw zupelnie wykracza poza mozliwosci wiekszosci. I dobrze, inaczej nie bylo by z kim handlowac.

 • lastkura

  W Polsce bezpośrednio z powodu smogu umiera 50 tysięcy osób . W Warszawie około 3 tysiące . Oto prawdziwa cena kapitalizmu i nauki .

 • slow2006

  jak wig20 szybko spada, tak jeszcze szybciej rosnie, dax rosnie uk100 rosnie, ameryka narazie jeszcze nie wie ale nie spada, ale jezeli to byla okazja na tani ruch w gore ;) dobry SL i mozna mowic sprawdzam ;]

 • guyfawkes13

  @Seville

  //Dzisiaj główne trendy inwestowania wyznacza polityka i jeśli ktoś tego nie czuje, nie ma szans przy pomocy samej AT okresu burzy i naporu przetrwać.//

  Jeśli ktoś ''NIE CZUJE'' AT, w ogóle nie ma na nic szans.

  AT jest w niewielkim stopniu rozumiana. Nawet nazwa ''techniczna'' jest myląca. Potoczne rozumienie AT jest bardzo prymitywne. AT jest językiem, złożonym ze słów wieloznacznych, zależnych od kontekstu, pełnym niuansów, obrazowym, jak język chiński. Powszechna znajomość chińskiego (nawet) w Chinach jest ograniczona.
  Podobnie a nawet znacznie gorzej jest ze znajomością AT wśród tzw. inwestorów.
  ''Kali chcieć...'' itd.
  Ale nawet u artystów AT jest problem błędów poznawczych, ze względu na to, że wszyscy są wciągnięci w ... wir rynku stymulujący pozapoznawcze przesłony i zniekształcenia.

  Mało kto rozumie AT w wystarczającym stopniu, a często w angażującej praktyce nawet rozumiejący mają trudności w jej stosowaniu.

 • guyfawkes13

  @Seville

  Problemem nie jest AT, tylko pozapoznawcze ... zaangażowania. Zobacz, jak dobrze AT wygląda na demo, czyli stosowana bez pozapoznawczych zniekształceń:)))
  www.mql5.com/en/charts/8687780/eurusd-d1-hf-markets-ltd

 • guyfawkes13

  @Seville

  Żeby AT była skuteczna, powinna być jak najprostsza. Ja nie używam skomplikowanych wskaźników. Na wykresie świecowym z chmurami i stochem (rzadko MACD) w różnych interwałach, jest znacznie więcej informacji niż potrzeba.
  Problem leży w psychice. Dlatego potrzebna jest Epoche, rodzaj redukcji fenomenologicznej, ale skierowanej nie do świata, tylko do wewnątrz, powiedzmy: redukcja psychologiczna.:))
  pl.wikipedia.org/wiki/Epoché

 • seville1

  guyfawkes13
  @Seville

  Problemem nie jest AT, tylko pozapoznawcze ... zaangażowania. Zobacz, jak dobrze AT wygląda na demo, czyli stosowana bez pozapoznawczych zniekształceń:)))
  www.mql5.com/en/charts/8687780/eurusd-d1-hf-markets-ltd
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Jestem cinkciarzem i wszystko co jest cinkciarstwem nie jest mi obce :)

  Wykres demo bez emocji, a rzeczywistość i tu jest pies pogrzebany, ponieważ sam wykres nie mówi nam np. przy obrzydliwym wisielcu, że dlatego on właśnie w tym miejscu wisi, bo Władymira koledzy z dawnej pracy wykonali jego zlecenie na ciele obcym, lub Potus wysmażył nowego świerszcza, co może doprowadzić rynki do rollercoastera, tylko sobie wisi i dynda. Technik powie i uzasadni na 1000 sposobów, no tak wisielec dynda, bo to wynika z analizy i posłuży się wszystkimi potrzebnymi narzędziami, by to uzasadnić. Tyle tylko, że techniczny zanim wisielec się pojawił brał różne warianty pod uwagę, czyli nie przesiewał w stopniu odpowiednim najbardziej prawdopodobnego wyniku. Nie brał jednego, co się dzieje w danej chwili gorącego na świecie. Do czego zmierzam, obserwując otoczenie w zależności od sytuacji stosuję swoją prostą metodę rozgrywki, którą nazwę przykładowo 5:2. Zaznaczam, że nigdy nie ujawniam swoich prostackich metod, ponieważ rezerwuję sobie prawo do spokoju decyzji i sumienia. Jako obrzydliwy spekulant nie przepuszczam wiekszości okazji na szmal jest "zadyma" na świecie, trend silny, wynikający głównie z real polityki gram 5 na trend, korekty maks. 2. Jest spokój, bujanie w obłokach gram 3 -3. Nie mówię, że AT nie stosuję, bo stosuję, ale tylko w ograniczonym zakresie i to po odsianiu plew od ziarna. Najczęściej 1 zmodyfikowany oscylator ( nie ujawnię, ale jak ktoś pomęczy się to go znajdzie, jest zwyczajnie pomocny i regularny), kilka kresek i jeden mały dodatek, który jest moją słodka tajemnicą. To wszystko. Nic odkrywczego, ale działa.

  PS. Ciekawe, czy po 16 znowu podbitka ojro i zakręcanie po 19, robią to 2 razy między 16, a 19 , czyli sztuczne up, zzrzutka, ponowienie, by przed 22 wrócić do korzeni:) Napieprzyłem bez składu i ładu, ale tak ma być i tak jestem bardziej czytelny, niż ten od mordowania ludzi węglem :)

 • seville1

  Zapomniałem, uwaga na pełzająca żmiję na H4 na ojro, moga przetrzepać skórę longom.

 • bajkolandiaa

  Darujcie sobie swoje dyrdymały , pierdoloty i gófnomowe , podajcie chociaż raz L bądź S po tyle , stop po tyle TP tyle,a nie elaboraty o niczym.

 • martus_12

  Wisze że dużo spamu na tej stronie :P

 • seville1

  @bajkolandiaa
  Darujcie sobie swoje dyrdymały , pierdoloty i gófnomowe , podajcie chociaż raz L bądź S po tyle , stop po tyle TP tyle,a nie elaboraty o niczym.
  --------------------------------------------------------------------------------
  Język Rafała już skopiowany, teraz czas na umiejętności :)) A wystarczy kilka postów prześledzić i cyferki się znajdą. Powodzenia w poszukiwaniu zaginionej Arki.

 • guyfawkes13

  @Seville

  //Wykres demo bez emocji, a rzeczywistość i tu jest pies pogrzebany...//

  No nieee wiem, akurat na tym rajdzie w realu miałem lepszy rezultat niż na demo:
  www.mql5.com/en/charts/8688112/eurusd-d1-hf-markets-ltd
  Grałem na drobnych interwałach zgodzie z trendem, trochę z tego pokazywałem.

  //ponieważ sam wykres nie mówi nam np. przy obrzydliwym wisielcu, że dlatego on właśnie w tym miejscu wisi, bo Władymira koledzy z dawnej pracy wykonali jego zlecenie na ciele obcym, lub Potus wysmażył nowego świerszcza, co może doprowadzić rynki do rollercoastera, tylko sobie wisi i dynda...''

  Niepotrzebnie się tym przejmujesz. Demokracja i polityka w ogóle są tak do cna skorumpowane, że wykres dyskontuje wszystko zawczasu. Rzadkie są przypadki ''niespodziewane''. Nawet na tym wyskoku CHeFa którejś zimy miałem niedużą co prawda, pozycję we właściwym kierunku.:))

  //Zaznaczam, że nigdy nie ujawniam swoich prostackich metod, ponieważ rezerwuję sobie prawo do spokoju decyzji i sumienia//

  I tak powinno być, bo postawienie prognozy wiąże psychologicznie, a rynki są ... zmienne. Przez upublicznienie nabywasz odporność na rzeczywistość, nie dostrzegasz niuansów.

  // Najczęściej 1 zmodyfikowany oscylator//

  To nie ma znaczenia, bo najważniejsze jest w głowie, nie w młotku, którym wbijasz gwóźć.:))

  Wszyscy widzą ten sam wykres, ale tylko nieliczni widzą go właściwie.

 • red.007

  Do wszystkich cinkciarzy Świata.
  Ogłaszam zakończenie spadków EUR/USD i zakończenie wzrostów CHF/PLN.
  Odwracamy.
  Zgodnie z tym:

  "red.007
  2018/05/09 08:28:43
  Wczoraj opisałem czego się spodziewam na USD/PLN.

  "Na USD/PLN wzrosty mogą się skończyć w każdej chwili.
  Natomiast nie powinny przekroczyć szczytów październik/listopad.
  stooq.pl/q/?s=usdpln&c=1y&t=c&a=ln&b=1

  Dziś rozbawiania ciąg dalszy,bo wyznaczę odwrócenie na parach: głównej i CHF/PLN
  Odwrócenie przedstawię nie jako timing,gdyż go nie znam a jako poziom.Naszemu blogowemu matematykowi timing na 2 maja wyszedł symbolicznie,bo kursy po chwili zastanowienia poszły dalej w swoich kierunkach.Pod uwagę biorę tym razem interwał mniejszy niż wczoraj,ze zwróceniem uwagi na rodzaj korekty.
  1.EUR/USD
  Spadki mogą się zakończyć w każdej chwili lub maksymalnie na poziomie dołka z grudnia 2017.
  Wyznacza to korekta z wydłużoną falą C ,która znosi impuls w większości lub nawet cały,impuls rozpoczął się w połowie grudnia.
  stooq.pl/q/?s=eurusd&c=1y&t=c&a=ln&b=1
  strefainwestorow.pl/artykuly/impuls-i-korekta-czesc-ii-czyli-typy-korekt-na-ktorych-mozna-zbudowac-uklad-na-zajecie
  Dodatkowo na tym poziomie przebiega również 38,2 fibo
  www.bankfotek.pl/image/2116280

  2.CHF/PLN
  Ruch ceny z dołka styczniowego jest początkiem korekty pędzącej gdzie wzrosty mogą się skończyć w każdej chwili ale nie mogą wybić szczytu z lutego.
  stooq.pl/q/?s=chfpln&c=1y&t=c&a=ln&b=1
  forex-time.pl/edukacja/rodzaje-korekt/

  Patrząc na wyrysowane fale C tych korekt oceniam,że odwrócenia nastąpią za kilka-kilkanaście dni.
  Kto tam chce może się pośmiać,ja pośmieję się później,w myśl sentencji: ten się śmieje kto się śmieje ostatni."

  Do ogłoszenia odwrócenia nie potrzebna mi była wiedza z zakresu quasikristal i wielomianu świata,które źle wyznaczyły odwrócenie na 2 maja.
  Wystarczyły mi wykresy i prawidłowa diagnoza korekt i struktur fal C.

 • seville1

  @guyfawkes13

  Krótkie interwały - to jest klucz do sukcesu, bo co z tego, że wiemy, że ojro zjedzie np. 1.24 na 1.171, ładny płynny ruch, jeśli jedno dobre nadzianie na kontrę może spowodować zostanie ślepym nielotem. To co w tej chwili grali, było łatwe i proste, ale np. dzisiaj za sprawą ropy mogą przetrzepać na krótko longi. Trzeba uważać żmija czai się za rogiem. Jeśli powtórzą manewry z ostatnich dni, czyli podskoki i zjazd przed 22 ok. ale musi przyjść dzień, który podczyści konta, nie ma rady:). Nie ma sztywnych stop losów, stopem jest ochrona kapitału, a ta powoduje to, że nasza kreska nie pokrywa się z resztą, o której wiedzą spaślaki i to jest nasza przewagą. To jest tylko taka nawiasowa porada dla poczatkujących. I znowu wyszedł misz -masz : ). Ok. rozdajemy i gramy :)

 • guyfawkes13

  @dzoklew

  jesteś za głupi, żeby coś zrozumieć, a co gorsza, żeby coś zarobić. Weź się za uczciwą pracę, a może ocalisz duszę.

 • carrie-anne.moss

  @007
  Odwracamy


  Czyli, że mam wracać?

  Towariszcz @konsultant będzie niepocieszony :P

  Może chociaż poczekasz na stooq.pl/q/?s=eurusd&c=5d&t=c&a=ln&b=1
  zmianę sekwencji dołków i szczytów?

 • red.007

  @carrie
  Mnie pipsy nie interesują.
  Interesuje mnie poziom dołka z połowy grudnia i o tym pisałem.
  stooq.pl/q/?s=eurusd&c=1y&t=c&a=ln&b=1

 • dociekliwy54

  @martus_12
  "Wisze że dużo spamu na tej stronie :P"
  Ale to ci spamerzy zarabiają. Ci , którzy leją wodę. Ci którzy piszą nie na temat. Ci którzy tworzą teorie polityczne i ekonomiczne a może i egzystencjalne. Oni zarabiają od dawna. Od kiedy piszą te swoje głupoty na tym szacownym blogu od wtedy zarabiają ;).
  Aktywni doradcy, wkurzeni(nomen omen ;) bogacze, precyzyjni inwestorzy niestety tracą.

 • mac-erson

  Viva farm51 +36%. A pisałem że 3 razy o gamingach :)

 • lastkura

  Aktywni doradcy,bulionerzy i precyzyjni inwestorzy tracą tylko dlatego ,że używają liniowych koncepcji a nie mają zielonego pojęcia co to jest reżim słabo-nieliniowy. Statystyka oparta na 3 przypadkach . Takiej parodii wiedzy to nawet nie odkryjesz w dowcipach szkolnych. To jest jedyna przyczyna ciągłych ich porażek .

 • lastkura

  Oczywiście jeśli w liceum jest 1 godzina fizyki [tygodniowo] i 2 godziny religii inaczej być nie może.

 • red.007

  Co by nie powiedzieć ostatnie korekty były mocne i zwodnicze,bo wprowadzały domniemanie zmiany trendu.
  Do powyższych korekt dorzucam opisanie korekty indeksu złotówki,która poszła na maksa czyli 161,8%.
  www.bankfotek.pl/view/2117243
  Póki co nie dałem się złapać w pułapkę opisaną w tym linku:
  analizy.investio.pl/korekta-nieregularna/
  Zatem zobaczymy czy indeks podejmie wzrosty zakładam,że powinien.
  stooq.pl/q/?s=pln_i&c=1y&t=c&a=ln&b=1

 • dociekliwy54

  @red.007
  Na WIG20 jeszcze bardziej poszedł na całość, 261,8. Za to 161,8 AB/BC wg Pana oznaczenia. Ale podobieństwo jest duże.

 • mac-erson

  Na Wig20 zrobiła się duża formacja W: wybicie ponad 2330 rozpocznie hossę.

 • ml.36

  Czyż by mały Eurogeddonik?
  invst.ly/7h0e5

 • red.007

  @dociekliwy54
  Było trochę o współczynnikach,to jako ciekawostkę dodam jeszcze,ze w sumie główna para też zaliczyła BC jako 161,8% XA .
  Posłużę się starym malunkiem gdzie są te oznaczenia.
  www.bankfotek.pl/image/2116254
  Swoją drogą nie sądziłem(jak widać z malunku),że BC zejdzie tak nisko.
  stooq.pl/q/?s=eurusd&c=5m&t=c&a=ln&b=1

 • ewiggin

  @mac-erson
  "Na Wig20 zrobiła się duża formacja W: wybicie ponad 2330 rozpocznie hossę."

  - W przyszłym tygodniu jest szansa jedynie na przetestowanie tego poziomu (2330) - co wypełni szczyt cyklu 5-tygodniowego i zaraz po tym zwałka do dna fali A bessy. Początek korekcyjnej B w czerwcu. Tak to widzę.


 • slow2006

  nie wiem czemu gessner pisze ze nudna sesja byla, moim zdaniem byla bardzo ciekawa i mozliwe ze zwrotna, taki spektakt nam zrobili rzadzacy gpw. ale pytanie jakiej klasy to byc moze byl dolek, w sensie czy tylko 2300-2400 czy moze az up up and .... tego nie ogarnie .... jakbym wchodzil to z dobrym SL, tylko wchodzilbym jak dzisiaj o tym pisalem, bo jak otworzy sie luka... to no kazdy sam sobie sterem

 • slow2006

  i tez straszenie obligami jak stefaniak to robi, przeciez obligi juz dawno bylo widac co robia, ale jakos nikt sie tym nie przejmuje, moze jak beda po 5-7 % wtedy zrobia zamieszanie. jak pisalem ciekawe rozgrywki mamy okazje widziec ;]

 • red.007

  @ ml.36

  "Czyż by mały Eurogeddonik? "

  Ponieważ Pan o tym wspomniał,to
  ja ogólnie zawsze byłem zwolennikiem EUR/PLN poniżej 4 zł.
  Staram się szukać podobnych spojrzeń(skojarzeń) formacyjnych i coś takiego niezobowiązującego:
  lata 2015-2016,ktoś opisał to kiedyś jako "trzy korony",potem spadek:
  stooq.pl/q/?s=usdpln&c=10y&t=c&a=ln&b=1
  maj:
  stooq.pl/q/?s=eurpln&c=3m&t=c&a=ln&b=1
  Czy teraz też spadek?

 • red.007

  @ slow2006
  "i tez straszenie obligami jak stefaniak to robi, przeciez obligi juz dawno bylo widac co robia"
  Na dobranoc taka myśl:
  Można założyć niedaleki koniec wzrostów (3,25?) i solidną korektę.
  1.Flaga w połowie masztu.
  2.Od dołka 2016 formacja ABC,gdzie obecnie powinniśmy kończyć pięcio falowe C.
  stooq.pl/q/?s=10usy.b&c=5y&t=c&a=ln&b=1

 • ina.iina

  no i co tu zrobić

 • karnakufo

  USDPLN:
  www.bankfotek.pl/view/2117283

 • karnakufo

  EURUSD dzienny - to może być oRGR i dolna banda kanaIu wzrostowego:
  www.bankfotek.pl/view/2117284

 • lastkura

  Oto kolejna orkiestra na Titanicu . Rada polityki pieniężnej ogłosiła brak zagrożeń dla
  stabilności cen i równowagi makroekonomicznej. Kogo obchodzą sygnały ,że indeksy małych spółek spadają od roku i są najsłabsze na świecie. Jak zwykle po fakcie szuka się winnych wśród zachodnich banków [frankowicze] lub wśród opozycji [ambergold]. Nie ma to jak władza dziadków,która niczego w życiu istotnego nie potrafi przewidzieć .

 • seville1

  @lastkura
  Oto kolejna orkiestra na Titanicu . Rada polityki pieniężnej ogłosiła brak zagrożeń dla
  stabilności cen i równowagi makroekonomicznej. Kogo obchodzą sygnały ,że indeksy małych spółek spadają od roku i są najsłabsze na świecie. Jak zwykle po fakcie szuka się winnych wśród zachodnich banków [frankowicze] lub wśród opozycji [ambergold]. Nie ma to jak władza dziadków,która niczego w życiu istotnego nie potrafi przewidzieć .
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Na powyższym przykładzie widać dobitnie, że spożywanie węgla może być przyczyną wielu grożnych chorób.

  Minister ograniczonego rozwoju i postępu.

 • mac-erson

  Wszyscy mówią że jak obsługi przekroczą 3% to się zacznie. A tu po prostu zgarnęli akcje od wystraszonych i w górę. Nie mówię o polskiej giełdzie bo tą sobie chodzi własnymi ścieżkami jak kot. Dlatego spokojnie czekam aż kot wyskoczy na autostradę :). Nie dzisiaj, nie jutro, to za miesiąc. Mnie się nie spieszy.
  Pierwsze symptomy już są i wczoraj wiele maluchów ładnie urosło. A ja nie lubię gonić uciekajacego pociągu. (Patrz wczoraj farm51) Wolę tam być odczekać na peronie i wypić dobra kawę.

 • mac-erson

  Obligi-ach ten słownik :)

 • lastkura

  Powinno wprowadzić się w szkołach codzienną naukę religii Rady polityki pieniężnej i całkowity zakaz nauczania matematyki,logiki i fizyki . I tak nikt nie rozumie co to reżim [słabo-nieliniowy].

 • mac-erson

  @ewiggin
  Nie gram na górki i kółko 5tyg.
  Wiem że jesteśmy w okolicach dołka 40tyg. I to dla mnie ważniejsze. A jak sam wiesz potrafią przyspieszyć dołek.

 • lastkura

  Nawet taki ignorant jak pan powinien wiedzieć ,że długie ,uciążliwe spadki i gwałtowne wzrosty to klasyczna definicja bessy . Cykle to istnieją jako comiesięczne zobowiązania ,nigdy jako ekstrema na rynku . Jak widać już dawno zapisał się do kościoła ślepej kury.

 • lastkura

  Rada mędrców prognozuje 2 tłuste lata . Chyba też nie odróżniają opcji call od put .

 • konsultant121

  Spadaj moj dolar spadaj. Kupie po 2,85zl . Ile mozna czekac?;)))

 • konsultant121

  Jako ze wiekszosc sie myli na blogu, co mozna dowodzić wpisami ostatnich kur, Red i Frau Carrie, trzeba dzialać odwrotnie. Widzieli Eurozlotowke po 4zl. I podpierali to matematyką. Ten blog ma na celu określenie sentymentu pseudosepcjalistów:) Proszę przeczytać moje wpisy z przełomu stycznia i lutego. 13m-cy wzrostów EURUSD. Teraz może być korekta no powiedzmy nawet do końca wakacji:)) ale kto by tam grał na korekty.

 • andrzej_stefaniak

  Wielka bessa się rozkręca.

  acemarketu.com/?p=292238

 • konsultant121

  zastanawiam się czy pan K.Ojczyk nadal widzi szczyty Emerging Markets? Bo ostatni jego wpis z lutego 2017 dotyczy wizji wzrostów EM. Czasu coraz mniej, a ponad 10% spadku EEM od szczytu styczniowego to dopiero fala 4 w impulsie?

 • bajkolandiaa

  GEY 13 to największy błazen tego forum z KONTEM DEMo , do tego ta carrie cos tam sroś tam i macerson ciągle kupujący dołki który ma konto zasilone kaśą z NBP , pisałem w styczniu mamy BESSE a na koniec roku się przekonacie , obligacje w góre kapitał z rynku wschodzącym będzie uciekał coraz szybciej ale na blogu historyczno -gównowomowianym i pierdolotowym można smęcić takie knoty że aż sie chce śmiać

 • lastkura

  Jak zwykle czołowi reprezentanci ślepych kur proponują kupno na samym szczycie . Patrz obligacje niemieckie i możliwość analogii 11 czerwiec 2015,6 lipiec 2016,15-17 may 2018 jako 153/56 .Para eur usd jest blisko dołka 7 listopada 2017 patrz 194 jako odwrócenie .pln usd wzrost minimum 41 dni jako realizacja 41+56+56 jako fraktal [w dniach].

 • dociekliwy54

  Pewnego chłodnego zimowego ranka młody człowiek przeszedł osiem kilometrów po śniegu.
  Zapukał do drzwi Mistrza Jadeitu. Ten otworzył mu, trzymając miotłę w dłoni.
  -Słucham.
  -Chciałbym się czegoś dowiedzieć o jadeicie.
  -Proszę bardzo, wejdź i schroń się przed zimnem.
  Usiedli przy kominku i wypili gorącą zieloną herbatę.
  Mistrz Jadeitu włożył w dłoń młodzieńca zielony kamień i zaczął opowiadać o leśnych żabach. Po paru minutach młodzieniec mu przerwał.
  -Przepraszam, ale chciałem się dowiedzieć czegoś o jadeicie, a nie o leśnych żabach.
  Mistrz Jadeitu zabrał kamień i poprosił, by młodzieniec poszedł do domu i wrócił za tydzień. Tak się też stało. Mistrz Jadeitu znowu włożył w jego dłoń zielony kamień i kontynuował swoją opowieść. Młodzieniec znów przerwał.
  I jeszcze raz Mistrz Jadeitu odesłał go do domu. Miną tydzień Młodzieniec przerywał coraz rzadziej i rzadziej. Nauczył się też parzyć zieloną herbatę, sprzątać w kuchni i zmywać podłogi. Nadeszła wiosna.
  Pewnego dnia młodzieniec zauważył:
  -Kamień który trzymam, nie jest prawdziwym jadeitem.

  Siadam wygodnie w moim krześle i opowiadam tę historię. Jeden z moich studentów przerywa mi.
  -O.K. Wspaniała historia. Nie rozumiem tylko, co to ma wspólnego z zarabianiem pieniędzy. Przyszedłem tu, by się dowiedzieć czegoś o giełdzie. Chcę się nauczyć czegoś o akcjach, obligacjach i opcjach. Chcę dużo zarobić. A pan opowiada mi bajeczkę o jadeicie. Co jest grane?
  -To już wszystko na dziś. Zostaw te wykresy na stole. Wróć za tydzień.
  Mija miesiąc. Mój student przerywa coraz rzadziej i rzadziej, a ja kontynuuję opowieść o Oknie gracza.

  Ed Seykota, fragment Okna gracza.

 • bajkolandiaa

  slow2006
  i tez straszenie obligami jak stefaniak to robi, przeciez obligi juz dawno bylo widac co robia, ale jakos nikt sie tym nie przejmuje, moze jak beda po 5-7 % wtedy zrobia zamieszanie. jak pisalem ciekawe rozgrywki mamy okazje widziec ;]

  Spokojnie jak sie ulica i reszta błaznów na etatach zacznie przejmować to będzie dołek paniki .

 • lastkura

  Panie Bajkolandia pan jakiś niecierpliwy . Daj pan szansę aby się nakupili na wzrost na maksa. Efektowniej będzie spadać.

 • bajkolandiaa

  Rafał Zaorski szuka w nowego lokalu do swojego propa spekulantów , chyba mu zaproponuję GEYa13 z jego WSPANIAŁYMI WYKRESAMI chmur i zamków na piasku na koncie DEMO i carrie ann i macersona , jeszcze takich zawodników nie widział ,no i może podczaszy z red007 -ci ciągle są w gotowości i na coś czekają -pewnie grzeją etat w urzędzie, rozwalą system swoimi wykresami i tokiem myślenia.

 • podczaszy1

  W styczniu, a nawet w lutym przy poziomie 2400 pkt toty DZOKLEW vel Bajkolandia pouczałeś mnie,że nie ma bessy. Więc teraz nie pier....ul tylko dalej słuchaj tego ignoranta Borawskiego u którego na blogu jako Krzysztof jesteś potulny jak baranek i słodzisz mu ,że aż się nie dobrze robi. To ty jesteś żałosny błazen głupcze.

 • podczaszy1

  Ty KRZYWICKI jesteś zwykłym tępakiem, któremu nic na giełdzie nie wychodzi. Myślałem,że przynajmniej to już zrozumiałeś ale widzę,że przekracza to twoje możliwości.

 • red.007

  @bajkolandiaa
  Fajne masz Pan monologi.
  A propos czekania.To jest strategia,jak "czekam" w pokerze.

  @lastkura
  "...Para eur usd jest blisko dołka 7 listopada 2017 ..."

  Patrzę również na naiwną analogię: dziś-ostatnia świeca marca jako bliskość dołka.
  stooq.pl/q/?s=eurusd&c=5m&t=c&a=ln&b=1

 • karnakufo

  Obecne poziomy na WIG20 mogą być dobrą okazją do wejścia w L.

 • judi90

  ostatnio chyba tylko spada

 • lastkura

  Rośnie to tylko poziom łaciny kuchennej u jego najwybitniejszego znawcy. Nie musisz pan pokazywać swoich kompleksów ,ale rozumiem innych argumentów nie masz.

 • karnakufo

  @judi90
  "ostatnio chyba tylko spada"

  Od marca mamy trend boczny.

 • red.007

  @karnakufo
  Ten nick Ci nie odpisze,to reklama. :))

 • podczaszy1

  Może jeden z wpisów z blogu Borawskiego ,DZOKLEWA vel Bajkolandia vel Krzysztof .

  "Panie Jacku ale kiedy to siłę kupować, obojętne po jakiej cenie bo silne czy są jeszcze jakieś zasady, jak słaby przechodzi w siłę czy już jak jest średnio silny czy mocno silny?Czy można wiedzieć od którego statystycznie zaczyna się letnia hossa?"

  Jak widać ten osobnik myśli o kupowaniu, o letniej hossie. Na tym blogu pisze dokładnie przeciwnie. No kupa gów... , a nie człowiek.

 • podczaszy1

  Krzywicki ty nie masz w sobie ani trochę przyzwoitości. O honorze nawet nie wspominam. Ty jesteś w całości czystą zawiścią i niczym więcej.

 • lastkura

  Prawdopodobne,że pan Bajkolandia,Zaorski i sponsoring BPS to rozwiązanie .

 • ml.36

  Geddonik się rozkręca i Mario zaczyna się pocić, chyba.

 • ml.36

  Musi zacząć kupować to badziewie, do mu zjadą do samego spodu.

 • slow2006

  "jak władza dziadków,która niczego w życiu istotnego nie potrafi przewidzieć . "

  ciekawe zdanie, ale w komunikacie rpp jest cos o wiele ciekawszego, przynajmniej wg mnie ;]

 • bartalsi

  Kupiłem Tauron. Tak jak pisałem w marcu, energetyka miała jeszcze jakieś 10-20% potencjału spadkowego. Na wszelki wypadek kupuje mniej niż planowałem, bo leci jak na jakimś armagedonie.

 • carrie-anne.moss

  @ml.36
  Mario nie ma lekko, bo mu kampanię nakręca "Michael" Thomas Jordan ;-)
  A templariusze są mistrzami w robieniu hajsu :P
  Osłabiają swoją walutę, zarabiając na bundach, po to żeby zegarki się lepiej sprzedawały, na których też zrobią kasę :-D

 • guyfawkes13

  @Carrie

  To powróciłaś już? Bo jenot powrócił.
  fxpro.ctrader.com/c/ND76n

 • parok

  @lastkura
  Witam,
  co Pan myśli na temat DAX?

 • ania_olon

  Spoko, w końcu :D

 • carrie-anne.moss

  @Gui
  Co za sens patrzeć na świece W1 w środku tygodnia?
  Nie chce mi się wracać, bo nie mam ochoty się przerzucać kurzym nawozem.
  Chyba schowam się do cienia. Aaa! Nie, pada deszcz.
  Nawóz + deszcz + ciepła pogoda = urodzaj...

 • lastkura

  Nasze dziadki i tak są o niebo lepsze od grupy autorytetów Instytutu Finansów Międzynarodowych. Przynajmniej nie udają ,że cokolwiek rozumieją . Ten wczoraj zauważył kryzys w Argentynie i Turcji . Przyczyna FED i obligacje . Pisałem o strukturze Z[SQRT3] na obligacjach niemieckich 153/56[weeks] . Jeszcze lepiej widać ten łańcuch dorzucając szczyt z 2007 13 czerwiec[ 10 letnie stany],czyli 571/153 jako 2+sqrt3 lub jak kto woli elementarny atom 571/56 jako 5+3sqrt3. Swego czasu należał tam pan Balcerowicz.

 • lastkura

  Parok . Sprawa daxa jest stosunkowa prosta . Ponieważ pomiędzy dnem sierpnia 2017 i marca 2018 było idealnie 209 dni -struktury ringu Z[SQRT3] oczekujemy od szczytu styczniowego . Najbardziej prawdopodobne 194 ,ale obserwować 142,153,183,209,265,286.Klasyczna kombinatoryka.

 • lastkura

  181 zamiast 183.

 • karnakufo

  Ależ zmiany!.
  Co to się dzieje na WIG20?
  Panika zakupów.!

 • gromhrr

  Oj dzieje się. Jutro będzie arbitarż. Będzie pewnie nazwany korektą w spadku. Zobaczymy.

 • carrie-anne.moss

  @karnakufo
  Co to się dzieje na WIG20?

  Zwyczajna rzecz. Masaż stopów :-)

 • podczaszy1

  @ carrie
  Nie wracaj. Pogoda u nas pod psem. O opalaniu można pomarzyć.

 • karnakufo

  PKOBP - wychodzi mi wzrost:
  www.bankfotek.pl/view/2117328
  www.bankfotek.pl/view/2117329
  www.bankfotek.pl/view/2117330
  www.bankfotek.pl/view/2117331
  www.bankfotek.pl/view/2117332
  www.bankfotek.pl/view/2117333
  www.bankfotek.pl/view/2117334

 • orminlange

  Jak większości wychodzi wzrost to powinno być na odwrót. Gamboni playing:)

 • orminlange

  ... a zamknięcie dzienne na PKOBP z dużym wolumenem to raczej spory zjazd zasygnalizować może niewprawdaż? W okolice 32 złociszy co najmniej.

 • orminlange

  *zamknięcie dzienne poniżej 40 oczywiście

 • lastkura

  Zadłużenie Getbacku z tytułu obligacji 2, 3 [mld]. Na ponad 800 [mln] z tytułu OPCJI PUT. W kraju w którym poziom wiedzy z matematyki jest na poziomie zadania o głazie a dyrektorzy od lat dobierani są według klucza partyjnego opcja put na wig 20 jest jedyną formą inwestowania długoterminowego a nie spekulacji .

 • ewiggin

  @lastkura

  Opcja put jak najbardziej, ale dopiero we wrześniu. Po co teraz przepłacać?

 • lastkura

  Warunki konieczne do odbitki wigu 20 w stylu analogicznym do styczeń 2015-kwiecień 2015 -1 Wzrost do 8 sierpnia rynków światowych 2. Możliwe odwrócenie rynków obligacji . 3 Analogia z Tokio [początek bessy 1990 -czas]. 4 analogia wig 20 1994

 • orminlange

  Swoją drogą Cały wykres WIG wygląda podobnie do nieszczęsnego PKOBP. Mimo iż nie gram w "warszawskiej" szulerni, to niezmiernie ciekawi mnie, czy rynek dyskontuje właśnie nadchodzące efekty decyzji z pierwszej dwulatki rządów narodowych marksistów (pytanie tylko którego narodu są narodowcami, bo na pewno nie polskiego). Zresztą opóźnienie reakcji gospodarki na radosną twórczość (w tym podatkową - będącą wyciskaniem cytrynki do ostatniej kropli poprzez wyciąganie VAT-u "na chama" i usuwanie tym samym wentylu bezpieczeństwa chroniącego rynek przed nadmiernym fiskalizmem, jakikolwiek by ten wentyl nie był, uczciwy czy nieuczciwy w formie np. karuzel vatowskich) obecnej władzy może wynosić, w zależności wagi decyzji od 2 do nawet 5 lat (tak pi razy drzwi - to nie apteka). Dodatkowo mamy mocno działające (dolewający oliwy do pisowskiego ognia) czynniki zewnętrzne (w tym raj ropy), które mogą multiplikować złe efekty pomysłów tego co ukradł księżyc (i jego kamaryli). Poduszeczka zostawiona przez PO (w formie kradzieży środków z OFE) już dawno przeżarta (500+, obniżenie wieku emerytalnego) i wydana na szroty patrioty (jeszcze nawet nie wyprodukowane i nijak w boju niesprawdzone - kot w worku ewidentny).

 • ewiggin

  @lastkura
  "Warunki konieczne do odbitki..."

  - E tam, warunki konieczne czy niekonieczne. Jak będzie miało rosnąć to urośnie, a warunki i powody wytłumaczą nam analitycy... po fakcie, oczywiście.
  Najważniejszy jest timing, choćby w przybliżeniu.

 • podczaszy1

  Panie Krzywicki powiedz Pan jasno i wyrażnie masz Pan opcje na wzrost Wig-u 20 czy też nie?

 • podczaszy1

  @ ewiggin
  "jak będzie miało rosnąć to urośnie, a warunki i powody wytłumaczą nam analitycy. po fakcie oczywiscie".
  Nic dodać, nic ująć.
  Dotyczy to także spadku.

 • lastkura

  Najtrudniejszą rzeczą dla opcji jest cierpliwe czekanie na właściwy timing [panika ,euforia] .Na wzrost na wig 20 to w tym roku zagrałem na opcjach jeden raz i po 4 sesjach wzrostu oddałem je z uwagi na analogię 2 czerwiec 2011 [362 tygodnie]. Jak pisałem 24 maj może być istotnym punktem. Tam pomyślę co dalej. Na spadek na wigu 20 grałem ciągle od stycznia do końca marca . Gram na opcjach na proste strategie typu implozja zmienności a nigdy na wygaszenie zmienności.

 • ewiggin

  @lastkura
  "Jak pisałem 24 maj może być istotnym..."

  - Dla mnie to data szczytu cyklu 5-tygodniowego, od której zacznie się zjazd do ostatecznego dołka fali A bessy na WIG20. Początek fali B w I połowie czerwca - i to będzie kluczowy moment na kilka następnych miesięcy.

 • podczaszy1

  To bardzo ciekawe panie Krzywicki tylko dlaczego tydzień temu "krzyczał" Pan na tym blogu o tym,że wziął Pan opcje na 200-400 punktów wzrostu i pouczał Pan innych jakimi to nie są ignorantami, bo nie grają teraz na duży wzrost itd.
  W tym świetle i tego co Pan teraz pisze to chyba Pan sam rozumie jaka jest Pana wiarygodność/ mniej niż zero-Lady Pank/

 • podczaszy1

  Spodziewałem się właśnie istotnego spadku salda INI. Pisałem wcześniej,że nie ignoruję tego wskażnika i już tak bywało wcześniej,że sytuacja na wig-u 20 nie ulega dużej zmianie, a nastroje się gwąłtownie poprawiają. To dobry znak dla spadków.

 • lastkura

  Wzrost 4 sesyjny był najsilniejszy od stycznia .Jak pan kiedykolwiek cokolwiek przewidzi i zarobi to niech pan napisze przed faktem. W bessie sprzedaje się na oporach a nie kupuje.

 • lastkura

  ewiggin Dołek w czerwcu na wigu 20 można sobie być ,ale argumentacja dołka jako cyklu 10 miesięcznego jest całkowicie błędna .Dołek na DAXIE od sierpnia 209 dni . wig 20 jako powtórzenie 1994 tak ,ale nie 40 tygodni.

 • podczaszy1

  Problem jest taki Panie Krzywicki,że to właśnie Pan pisze o wszystkim po fakcie. No niech Pan sam wyjaśni kiedy Pan poinformował o zamknięciu opcji , czy aby nie dopiero dzisiaj, bo na pewno nie po tych czterech dniach o których Pan wspominał.
  Ja tu pisze ponad dwa lata i już nie jeden szczyt "wychwyciłem" i napisałem o tym kiedy on zaistniał. a nie po miesiącu czy dwóch.
  Jeszcze większy problem to jest taki,że ten blog nie służy do tego żeby tu o coś rywalizować, udawadniać itp. On jest po to żeby wymieniać się informacjami, poglądami,wizjami.

  Pan jaki i niejaki Dzolkew chcą to usilnie zburzyć i to mi się NIE PODOBA panie Krzywicki. Rozumiemy się?

 • lastkura

  Ekstremum na daxie i eur usd najlepiej w poniedziałek jako analogia 7 listopada [194 dni] rozwiąże wszystkie problemy w czasie.

 • carrie-anne.moss

  @podczaszy
  Nie wracaj. Pogoda u nas pod psem. O opalaniu można pomarzyć.

  W podróży się nie opalam ;-)
  Muszę wracać, kończą się dulary :-D

 • ewiggin

  @lastkura
  "
  "ewiggin Dołek w czerwcu na wigu 20 można sobie być ,ale argumentacja dołka jako cyklu 10 miesięcznego jest całkowicie błędna .Dołek na DAXIE od sierpnia 209 dni . wig 20 jako powtórzenie 1994 tak ,ale nie 40 tygodni."

  - Czegoś nie rozumiesz. Pojawiająca się na wykresie jaka-taka cykliczność czy to 40-miesięczna, czy to 40-tygodniowa jest faktem a nie hipotezą. To, czy ta cykliczność ma wyjaśnienie w modelu matematycznym (pewnie ma) jest jednak dla gracza giełdowego co najwyżej ciekawostką. Gracz ma za cel zarabiać na giełdzie a nie zgłębiać naturę matematycznych modeli.
  Jak np. wędkarz wie, że ryby dobrze biorą o świcie to wstaje wcześnie rano i idzie łowić. Ryby biorą wtedy niezależnie od tego, czy wędkarz zgłębił przyczynę ich porannej żarłoczności czy nie.

 • podczaszy1

  Wszystkie indeksy na GPW dzisiaj spadają. To bardzo dobry znak dla spadków tzn. dla kolejnej fali spadkowej .

 • podczaszy1

  @ carrie
  "Musze wracać, kończą się dulary".

  Nic nie może przecież wiecznie trwać- Anna Jantar.

 • ml.36

  @annuszka
  Wracaj, i tak długo wytrzymałaś, motyle na wietrze:)

 • podczaszy1

  @ red007
  Cosika cię ten dular chyba nie słucha.

 • karnakufo

  Może odbiją od tego wsparcia:
  www.bankfotek.pl/view/2117365

 • marcysia_matka

  Całkiem spoko ;D

 • seville1

  Cynk dla cinkciarzy - jeśli ojro nie jest już całkiem zimnym trupem, to leżąc w trumnie musi dzisiaj dac jakiś znak, choćby mrugnąć jednym ślipem. Ojro - dzisiaj, albo stypa :)

 • guyfawkes13

  @Sevilla

  // jeśli ojro nie jest już całkiem zimnym trupem, to leżąc w trumnie musi dzisiaj dac jakiś znak...//

  Chyba nie dzisiaj, bo byłby zawrót głowy od obfitości znaków.:))
  Dziś już była ciekawa akcja na indeksie ojro, zobacz jaka jest rozpiętość świeczki, dziś rano była to ładna zielona świaca blisko szczytu.:))
  invst.ly/7hqlm
  invst.ly/7hqlw

 • red.007

  @podczaszy1
  " podczaszy1

  @ red007
  Cosika cię ten dular chyba nie słucha."

  Powoli nadchodzi czas(poziom) na okazanie posłuszeństwa.

  " red.007
  2018/05/16 16:00:00
  "Na USD/PLN wzrosty mogą się skończyć w każdej chwili.
  Natomiast nie powinny przekroczyć szczytów październik/listopad. "
  stooq.pl/q/?s=usdpln&c=1y&t=c&a=ln&b=1

  "EUR/USD
  Spadki mogą się zakończyć w każdej chwili lub maksymalnie na poziomie dołka z grudnia 2017. "
  stooq.pl/q/?s=eurusd&c=1y&t=c&a=ln&b=1

 • konsultant121

  Za szybko i za dużo rośnie. Nie lubię się za szybko bogacić.

 • podczaszy1

  We Włoszech coraz powszechniejsze są głosy,że kraj jako drugi całkowicie opuści Unię Europejską. Firmy bukmacherskie przyjmują obecnie zakłady 6 do 4 zamiast jak poprzednio 9 do 4 iż Włochy wyjdą ze Wspólnoty.

 • konsultant121

  Roczny RGR od lipca 2017 na EURUSD może być. Jestem jak najbardziej za ! stooq.pl/q/?s=eurusd&c=1y&t=l&a=lg&b=0

 • guyfawkes13

  @007

  //"Na USD/PLN wzrosty mogą się skończyć w każdej chwili.
  Natomiast nie powinny przekroczyć szczytów październik/listopad. " //

  A jak przekroczą, bo już USD/PLN się do tego szykuje? Co powiesz, jak będziemy na poziomie oznaczonym krótką czerwoną kreską i strzałką?
  fxpro.ctrader.com/c/YL76n

 • seville1

  @guyfawkes13
  Trup jest trupem i to nie podlega dyskusji, natomiast czas jego stygnięcia może być różny, krótka nawrotka będzie szybka i wyrywająca włosy, poziom 1.76 może być tu trampoliną. Oczywiście nie przesądzam, że to dzisiaj, ale w tej chwili tylko stoję i patrzę, na którą stronę rozwieszą białe prześcieradła dla tej mumii. Przyjemności z obcowania z trupem :)

 • red.007

  @guyfawkes13
  3,70 nie przejdzie.
  Idą mocne spadki.

 • lastkura

  Czary mary cykl 40 miesięczny 16 styczeń 2015 -18 maj 2018 [uśrednienie wypada na dziś ] . To są sukcesy i prognozy na poziomie harcerza . Od Bohra i jego pracy "Rydbers discovery ...." [patrz moja praca] wiadomo,że analizę spektralną rozpoczynamy od wielomianu konserwatywnego] . Tak więc t^2 a nie funkcja liniowa . Istotną weryfikacją jest 133,3lata jako 40 ^2 a nie 40 miesięcy . Dla pana Białka styczeń jest 12 -0 dla mnie jego cykliczną porażką .

 • karnakufo

  U nas wg mnie trwa akumulacja w dolnych rejonach.

 • lastkura

  Kluczowe jest możliwe odwrócenie trendu na obligacjach niemieckich i usa a nie machanie szabelką na wigu 20 czy lokalnych walutach.

 • seville1

  @firstkura
  Ja przed pojęciem decyzji o cinkciarzeniu w danym dniu rozwiązuje takie coś dt2d2x(1x2)dtdx+x=0 , a następnie dzwonię do Kurody i to wszystko.

 • guyfawkes13

  @Seville

  //Trup jest trupem i to nie podlega dyskusji//

  // 3,70 nie przejdzie.
  Idą mocne spadki. //

  To może zrobimy dla 007 jakieś ładne prawe ramionko na zniesieniu 38% ?:))

 • guyfawkes13

  Na ojro ma się rozumieć.
  fxpro.ctrader.com/c/nY76n

 • konsultant121

  @guy
  No trzeba zrobić, no ile może tak rosnąć i rosnąć!!!

 • nordnorge

  @seville
  Ale gdybyśmy spadli teraz na EURUSD do 15.5-16, na USDPLN urosli do 69.5 a na DX.F do 95 to mielibyśmy fajny poziom wyjściowy do przewrotu przez prawe ramię.
  Letnia korekta. Napompowanie ropy do np. 98-105, itp.itd.

 • lastkura

  Dzięki ci Panie, że ślepe kury nic poza paroma dolarami nie widzą . Ja widzę fundamentalne informacje o timingu na obligacjach- wam pozostawiam okruchy z pańskiego stołu.

 • podczaszy1

  Panie Krzywicki nie pokazał Pan na tym blogu jeszcze nic. To może trochę pokory by się Panu przydało. Zdaje się,że tu nikogo nie obchodzi co Pan widzisz i co Pan sądzisz.

 • carrie-anne.moss

  @Gui
  W poniedziałek poproszę 1,173 na jewro :-)

 • seville1

  @nordnorge

  Ale gdybyśmy spadli teraz na EURUSD do 15.5-16, na USDPLN urosli do 69.5 a na DX.F do 95 to mielibyśmy fajny poziom wyjściowy do przewrotu przez prawe ramię.
  Letnia korekta. Napompowanie ropy do np. 98-105, itp.itd.

  -----------------------------------------------------------
  Na dzisiaj za oczywiste i zbyt bezczelne:)) Dla nas cinkciarzy najważniejszy jest czas i miejsce akcji. Najpóźniej po 1,718 ( 1.176 jako wariant wstępny) kolejna mocniejsza podbitka ojro i dopiero kaskada na 1.15 , a wtedy czas dla wiecznych optymistów by dokonać ostatnich krachowych zakupów :) Można zgłupieć od tej kasy, chyba dam jakiś datek na nową klatkę i żarówkę dla lastkury.

 • seville1

  @guyfawkes13


  //Trup jest trupem i to nie podlega dyskusji//

  // 3,70 nie przejdzie.
  Idą mocne spadki. //

  To może zrobimy dla 007 jakieś ładne prawe ramionko na zniesieniu 38% ?:))
  ----------------------------------------------------------------------------------------------------
  Niech się stanie :))

 • lastkura

  W złotej klatce to siedzą cyklicznie papugi.

 • seville1

  @lastkura

  W złotej klatce to siedzą cyklicznie papugi.

  ------------------------------------------------------------------------------
  Dla firstkury ufunduję klatkę bezsciółkową, nowoczesną, żeby miał szybkie przyrosty .

 • lastkura

  Niestety lat kura zawsze ląduje na cztery łapy i coś się po obligacjach zanosi,że będzie ona fundatorem całego zoo .

 • guyfawkes13

  @Sir Mac Erson

  Nie bardzo widzę, jak ta hossa miałaby wyglądać, skoro banki wyglądają tak:
  invst.ly/7hs3-
  A budownictwo tak:
  invst.ly/7hs49
  Mamy w ogóle jeszcze jakieś branże?

 • seville1

  @lastkura
  Brawo, ślepa, ale po fakcie jednak zauważyła;)

 • lastkura

  Jeśli obligacje niemieckie i amerykańskie miały szczyt to znamy rozkład jazdy dla najważniejszych rynkach na najbliższe lata .

 • ml.36

  Coś dla kurnika.
  invst.ly/7htfn

 • dociekliwy54

  @guyfawkes13
  @ Mac Erson
  Wydaje mi się, że sytuacja techniczna się pogorszyła.
  A tu jeszcze chemia (no jakąś mamy;)
  www.bankfotek.pl/view/2117384
  I jak to skleić z WIG20???

 • ewiggin

  @lastkura
  "Czary mary cykl 40 miesięczny 16 styczeń 2015 -18 maj 2018 [uśrednienie wypada na dziś ] . To są sukcesy i prognozy na poziomie harcerza..."

  - A co to niby za data 16 sty 2015???
  - Chłopie, cykle liczy się od dołka do dołka bessy, ewentualnie od szczytu do szczytu hossy. Na ten przykład masz szczyt hossy (WIG20) wrzesień 2014 i szczyt hossy styczeń 2018. Poprzednie szczyty hoss 2011, 2007 etc. Policz sobie co ile miesięcy to wychodzi - to samo z dołkami.
  Nie jesteś chyba aż tak ślepą kurą, żeby tego nie dostrzec?
  A jeśli jesteś, to powiem Ci w tajemnicy, że dołek obecnej bessy wypada na przełomie kwiecień/maj 2019 - zapamiętaj tę datę i pogadamy za rok.

 • guyfawkes13

  @Dociekliwy, @Mac Erson

  Powiedzmy, że zrobimy jeszcze to ramoinko na ojro, obligacje się zatrzymają, DJIA wydusi ostatnią piątkę w piątce itd...

  Ale co się stanie w dłuższym terminie, w miarę zaogniania sytuacji na BW, wzrostu dolara i ropy równocześnie? Coraz droższa ropa za coraz droższego dolara?

  My jesteśmy państwem frontowym w scenariuszu rozbiorowym, a Ameryka chce wejść w kryzys wojną. W dodatku zamyka drugi front na zachodnim Pacyfiku (North Korea), żeby skoncentrować się na czymś znacznie bliższym.

 • carrie-anne.moss

  @ml.36
  @podczaszy
  @Gui
  www.leadingtrader.com/why-and-when-the-worst-market-crash-ever-will-happen/
  Jeszcze jeden upthrust i...

 • guyfawkes13

  @Carrie

  Tam nie ma RGR-u, bardziej odpowiedni byłby podwójny szczyt...

 • carrie-anne.moss

  @bajo vel kura vel DK
  kura zawsze ląduje na cztery łapy

  Pała z biologii :-D
  A może i z matmy, bo w końcu ile kura ma nó?
  Hm, czy trzeba to udowodnić na liczbach zespolonych?
  Zdaje się niełatwe wyzwanie, bo część urojona dąży do nieskończoności:P  @007
  @podczaszy
  @ml.36
  @Gui
  Carrie is back :-D

 • carrie-anne.moss

  @tow. Konsultant
  5, 8, 13, 21...
  To liczby fibo.
  Tyle, że to nie dylemat @Gui'a. ;)

  A może liczby Nielsena? :-D

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  No to znowu znaleźliśmy sie ''w dobrym towarzystwie''.
  fakty.interia.pl/swiat/news-brytyjski-posel-o-ustawie-o-ipn-szerszy-atak-na-historie-hol,nId,2583363

  Kiedy oni w końcu polecą do tych Chin?

 • karnakufo

  Złotówkę może czekać los tureckiej liry.

 • datik

  Symptomatycznie, jak Panu Kurze, na zasadzie "wróg mojego wroga jest moim przyjacielem", udało się połączyć "w jednym szeregu", przedstawicieli wszelkich opcji politycznych, a nawet tych neutralnych, na tym blogu :) Może jednak nie będzie kolejnej bitwy pod Mątwami...
  Mam nadzieję, ze Prezesowi nie przyjdzie do głowy - aby naprawić swój błąd podziału społeczeństwa - wypowiedzieć w tym celu wojny jakiemuś sąsiadowi. Narracja, że Unia jest "be", ten podział tylko wzmocniła.

 • datik

  To jest główna przyczyna słabości mniejszych spółek,budowlanki w szczególności :

  businessinsider.com.pl/wiadomosci/pensje-w-polsce-czy-rosna-za-szybko-opinia-szefa-zpp/3yw7n5w

  zdecydowanie za szybko to (wzrost płac) przebiega. W ogrodnictwie to już nawet przybysze zza wschodniej granicy nie chcą pracować. Musi być jakiś reset niebawem.

 • karnakufo

  WIG:
  www.bankfotek.pl/view/2117402
  www.bankfotek.pl/view/2117404

 • seville1

  "Kto nie oliwi, ten nie jedzie", tak mówi porzekadło starożytnych Indian, a skoro tak, doleję oliwy do ognia i powiem, ktoś kto nie potrafi w sposób obiektywny ocenić otaczającej go rzeczywistości politycznej, choćby z naszego warzywniaka, nie ma najmniejszych szans w starciu nawet z największymi baranimi durniami z Wall Street, nie mówiąc o wilkach. Zabetonowanie się na z góry upatrzonej pozycji, powoduje to, że taki tłuczeń nie dopuszcza do siebie zmian, które zachodzą wokół niego. Nie dostrzega, że jego dotychczasowy wybór ponosi klęskę, za klęską, tylko tkwi na posterunku, jak pijany sołdat po obciągnięciu ostatniego gwinata ze słoika typu tweest. Jego poglądy kształtuje nie jego wiedza, inteligencja, spostrzegawczość, jego poglądy kształtują kretyni od PR, którzy podsuwają mu pod nos coraz bardziej kretyńskie mydełka FA piorące mu mózg do reszty. Ktoś kto jest podatny na propagandę z masowych nośników głupoty, nie jest w stanie na zimno, obiektywnie i rzeczowo ocenić sytuacji na rynku, on tkwi i czeka na spełnienie jego zabetonowanych poglądów. Czeka i traci, traci i czeka. Zabetonowanie to największy wróg każdego gracza, ktoś kto nasiąka debilowatą propagandą jak gąbka, po krótkim czasie przypomina wytarty, zużyty pumeks, pełen dziur, porów, rys, ubytków. Wniosek końcowy - zacznij od próby obiektywizmu do otaczającej cię najbliższej rzeczywistości, gdy osiągniesz pierwsze oznaki normalności, możesz zacząć inwestować.

  PS. Powyższe wypociny nie są adresowane do konkretnych osób występujących na blogu. Wszelkie podobieństwa są tylko wymysłem ich autorów. Panie Lastkura, klatkę zamówiłem, przyjdzie w przyszłym tygodniu za pobraniem :))
  Ważne poziomy na ojro 1,1760, 1171, podbitki pierwsza ok. 1.1940, poźniejsza po zaliczeniu okolic 1.15 około 1.21, to jest maks.

 • datik

  :)))
  buzz.gazeta.pl/buzz/7,156947,23418021,obejrzal-40-razy-dzien-swira-i-nauczyl-sie-mowic-po-polsku.html#Z_Prze

 • podczaszy1

  Jeśli się spojrzy na cały długoterminowy wykres EUR/USD to widać na dłoni co jest grane.Wzrosty 2017-2018 to tylko ruch powrotny do przebitej wcześniej dolnej linii trendu wzrostowego/klina/.JEWRO wszystko co najlepsze-rok 2008 ma już dawno za sobą.

 • podczaszy1

  @ carrie
  Witaj w najpiękniejszym kraju na świecie.

 • podczaszy1

  Na wig-u 20 rozpatruję dwa scenariusze.
  1/. Od stycznia do końca marca 2018 podwójny zygzak, a od marca 2018 do połowy maja 2018 roku korekta regularna płaska.
  2/. Od stycznia 2018 do początku marca 2018 ostatni X w trendzie bocznym trwającym od lutego 2009,a od początku marca 2018 do połowy maja 2018 ostatni element trendu bocznego w postaci trójkąta pędzącego.
  W tym drugim wariancie możecie się zacząć powoli modlić.

  Oczywiście nie twierdzę,że mam rację. To tylko i wyłącznie moja wizja.

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  "Kiedy oni wreszcie polecą do tych Chin?".
  Agentura amerykańsko-żydowska ale również agentura pruska i rosyjska jak każda zresztą agentura działa na polecenie swoich mocodawców/oficerów prowadzących/. Sama zatem decyzji o takiej wadze jak wylot do Chin nie podejmuje.

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  Młody Krajski postuluje likwidację partii politycznych. Podobno w II RP istniał pomysł likwidacji partii politycznych. Krajski twierdzi,że bez tego układ okrągłostołowy nigdy nie zostanie zniszczony.

 • ewiggin

  @podczaszy
  "... bez tego układ okrągłostołowy nigdy nie zostanie zniszczony..."

  - To ten układ pewnie stworzyli nieśmiertelni.

 • ewiggin

  @guyfawkes
  Czyżby jednak PIS poszedł po rozum do głowy i skorzystał z mojego modelu polityki zagranicznej? Coś ta Francja jest na tapecie:

  "MON nadal przygotowuje się do realizacji Orki, czego dowodem może być wizyta we Francji Inspektora MW kontradmirała Mirosława Mordela. Oficjalnie Dowództwo Generalne RSZ potwierdziło jedynie fakt, że wizyta miała miejsce, i nie podało informacji o jej szczegółach. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że kontradmirała Mordela do Francji zaprosił szef sztabu francuskiej marynarki Christophe Prazuck. Rozmowy dotyczyły zwiększenia zacieśnienia współpracy sił morskich, w tym najprawdopodobniej możliwego udziału Francuzów w programie okrętu podwodnego Orka."

  www.defence24.pl/jeszcze-orka-nie-zginela

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Chciałoby się powiedzieć, że to jest ''jak w najgorszym śnie'', ale ja nie miałem tak złych snów.
  Warto sobie popatrzeć na to zdjęcie:
  media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18wNTY4ZS9wLzIwMTgvMDUvMTgvODI5LzM3OS8yYWEwY2MxMzUyMzQ0M2IxODc0YzE3ODg4ZTc1YzQ3MC5wbmc=.png
  wpolityce.pl/polityka/394972-kuriozalne-slowa-brytyjskiego-posla-o-ustawie-o-ipn-jest-elementem-szerszego-ataku-na-historie-holokaustu

  Jak po wojnie ktoś zobaczył taką gębę w ubeckiej katowni, to jego godziny były już policzone(mane tekel fares), kości porachowane.

  Ustanowienie władzy ludowej po wojnie kosztowało ofiary w liczbie zbliżonej do rzezi wołyńskiej. Oficjalne wyroki śmierci to tylko ułamek. Naród nie ma swojej organicznej elity.

  //Agentura amerykańsko-żydowska ale również agentura pruska i rosyjska jak każda zresztą agentura działa na polecenie swoich mocodawców...//

  Dlatego dzisiaj nie ma żadnej partii ani niczego na rynku treści w gazetach, internecie czy gdziekolwiek, co by nie zależało od jakiejś agentury.
  Kiedyś, jak się udzielałem w nocniku24.ru z uchem w środku, to usłyszałem w rozmowie od jednego z tamtejszych adminów ''a my mamy CEP'', czy jakoś tak. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, co to niby jest.

  Myślę, że jedyna lokalna organizacja (tutejsi) godna jakiegoś minimum zaufania (poza PISem) , to jest ta, która stoi za Kukizem. No ale ona wywodzi się właśnie z cywilnego aparatu Gierka. CEP kojarzyłbym raczej z WSIarzami pro rosyjskimi.

  Ruscy nie tolerują Piłsudskiego, insurekcjonizmu itp.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  //Myślę, że jedyna lokalna organizacja (tutejsi) godna jakiegoś minimum zaufania (poza PISem) , to jest ta, która stoi za Kukizem.//

  wpolityce.pl/polityka/394980-koalicja-kukiz15-i-pis-pawel-kukiz-jezeli-bedzie-sklonne-przeprowadzic-zmiany-ustrojowe-i-fiskalne-to-jak-najbardziej-wideo

 • guyfawkes13

  @Ewiggin

  //Czyżby jednak PIS poszedł po rozum do głowy i skorzystał z mojego modelu polityki zagranicznej?//

  Jesteśmy państwem frontowym w likwidacji, więc nie chodzi o to czy Niemcy, Francja itd. Chodzi o to, żeby po pierwsze przetrwać, po drugie przetrwać w całości.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  //Młody Krajski postuluje likwidację partii politycznych.//

  To jest w obecnych warunkach utopia.
  Coś podobnego proponuje Kukiz (JOW-y), tylko problem polega na tym, że wpierw musi być zbudowana jakaś organiczna klasa średnia. Stąd te postulaty Kukiza, które zresztą są zbieżne z polityką PISu. Duża kwota wolna od podatku, mały CIT dla małych firm itd.
  Ci, którzy takie rzeczy proponują, to są nasi. Bez dominującej klasy średniej to nie ma sensu. A klasa wyższa jest sztuczna i kompradorska.

 • guyfawkes13

  @Ewiggin

  //Chodzi o to, żeby po pierwsze przetrwać, po drugie przetrwać w całości.//

  I jeszcze po drodze wytworzyć autentyczną klasę średnią.:))

 • guyfawkes13

  @Podczaszy, @Ewiggin

  A to mi wygląda na ''dyplomatyczną chorobę''. Osoba od której można egzekwować jakieś zobowiązania, będzie ''bez wpływu''. Więc chyba czeka nas jakiś zwrot, a może nawet rozłam, skoro Kukiz ni stąd ni zowąd tak się deklaruje do koalicji.:))
  fakty.interia.pl/polska/news-prasa-prezesa-pis-czeka-powazna-operacja,nId,2583410

 • lastkura

  Lepiej z last kurą zgubić niż ze ślepą kurą trafić . W mojej pracy napisałem,że właściwą deskrypcją dla usd pln jest pierścień Z[sqrt3,sqrt5]. Pierścień Z[sqrt3] stosujemy do ceny,Z[sqrt5] stosujemy do czasu. Ze szczytu [4,2792] spadło 97,16 groszy . Klasyczna wartość dla Z[sqrt3] dlatego oczekujemy pierwszego wsparcia na 0,366025 czyli 3,6632 ewentualnie 41lub 56 groszy a nie bełkot niezrozumienia złotego podziału. Z[sqrt5] stosujemy do czasu ,czyli 843/521 [26 styczeń 2016, 15 grudzień 2016,21 maj 2018] . Dodatkowo mamy 521/161 jako 1+sqrt5 [15 grudzień 2016 ,12 grudzień 2017,21 maj 2018] . Niezmienniczość [automorfizm] 1-sqrt5 dla 161 daje kluczowy 7 listopada 2017.

 • lastkura

  Raz jeszcze powtarzam,że kluczem jest odwrócenie na rynku obligacji niemieckich i amerykańskich . W tym przypadku możliwa jest nawet 2,732 i dopiero-3.732 lub 4.

 • carrie-anne.moss

  @podczaszy
  Witaj w najpiękniejszym kraju na świecie.

  Jest pięknie. Słońce świeci, można nadrabiać zaległości w ogrodzie ;-)
  Na dodatek czytam, że w poniedziałek znowu odwrócenie na PLN. :P
  Nie mogę się doczekać, bo potrzebuje taniego EURPLN :-D najlepiej od razu poniżej 4,23 :-)

 • lastkura

  571/28[weeks] na rynku amerykańskim jako 10+6sqrt3 jest podstawową strukturą opisującą dysrtybucję całego świata . Analogia 7 listopada blisko .

 • orminlange


  www.tradingview.com/x/GbcRk03S/

  Póki 0.5% na 10Y yields szwabskich trzyma, to mamy tam dwa cele 1.15 i 1.65. "Eurogeddon" to to jeszcze nie będzie, ale przedbiegi przed takowym na pewno.

  A jankeski odpowiednik ma się tak:

  www.tradingview.com/x/LuoPXWqJ/

  Apokalipsa to to też na razie nie będzie, ale presja na rynkach może wyniknąć z tego niesamowita, a może i nawet depresja. Chyba, że znów będą sypać z helikopterów makulaturę zieloną, ale to po raz ostatni, potem sztandar będzie już wyprowadzony - gwiaździsty ma się rozumieć.

 • lastkura

  JA zagrałem przeciwko lokalnej geometrii tj na przełamanie dołka z 6 lipca 2016 tj .ujemne stopy w Niemczech i poniżej 1% w USA. Ryzyko istnieje zawsze[np analogia krachu na obligacjach 1994]. Aktualna prognoza zachodnich banków na koniec 2019 -10 letnich w USA 3,6 %.

 • lastkura

  Oczywiście cała geometria [w ekonomii] to jeden wielki bełkot . Wystarczy narysować linię trendu od 17 maja 2000,13 czerwca 2007 do 17 maj 2018 i mamy dotknięcie linii trendu a nie bajki o przebitej 30 letniej linii trendu. Po chłopsku mamy liczby Lukasa,4,7,11,18.... .

 • lastkura

  Dla wielbicieli Eur -pln i liczb Lukasa 843=610+233 [ 26 styczeń 2016, 28 wrzesień 2017]

 • dociekliwy54

  @Guyfawkes13

  " to mi wygląda na ''dyplomatyczną chorobę''. Osoba od której można egzekwować jakieś zobowiązania, będzie ''bez wpływu''. Więc chyba czeka nas jakiś zwrot, a może nawet rozłam, skoro Kukiz ni stąd ni zowąd tak się deklaruje do koalicji.:)) "
  Nie sądzę. Polityka jest bardzo stresująca.I do tego ta katastrofa. A może faktycznie jakieś tarcia? Zmiany w kościach wg. Nowej Medycyny Germańskiej - utrata wartości. Etap choroby-osteoporoza. Etap zdrowienia-nowotwór kości.
  www.bankfotek.pl/view/2117424
  Prezes nie nadąża.
  Podobno Zięba zaproponował mu swoją terapię, ale odmówił bo jak powiedział, ma swoich lekarzy. Oby się na nich nie zawiódł.

 • dociekliwy54

  @podczaszy1
  "Na wig-u 20 rozpatruję dwa scenariusze.
  1/. Od stycznia do końca marca 2018 podwójny zygzak, a od marca 2018 do połowy maja 2018 roku korekta regularna płaska.
  2/. Od stycznia 2018 do początku marca 2018 ostatni X w trendzie bocznym trwającym od lutego 2009,a od początku marca 2018 do połowy maja 2018 ostatni element trendu bocznego w postaci trójkąta pędzącego.
  W tym drugim wariancie możecie się zacząć powoli modlić."
  Ten drugi wariant- możliwy trójkąt, ale nie rozumiem tej Pana fali x w korekcie?

 • podczaszy1

  @ dociekliwy54
  Pisałem już o tym kiedyś ostatnio. No ale dobra tak króciutko.
  1253-2942 to trójka/zygzak/, 2942-2009 to x, 2009-2650 to druga trójka/fala płaska rozszerzona/. 2650-2296 to drugi X.

 • lastkura

  Independent trader prognozuje ujemne stopy procentowe -3% w USA. Nie przypuszczałem,że mam szansę być miliarderem.

 • podczaszy1

  @ guyfawkes13
  Coś mi się wydaje,że w 1914 roku jakby Marszałek przedstawił Waszmości swoją koncepcję walki o Polskę to Waszmość powiedziałby mu ,że to utopia.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Komendantowi nigdy bym tak nie powiedział. :)))

  Można spróbować stopniowo, część z list partyjnych, część z JOW-ów.
  Poza tym Waszmości chyba chodzi o lokalną demokrację, a moim zdaniem ważniejsza jest całościowa strategia.

 • lastkura

  Najbardziej zabawna w ekonomii jest analiza fundamentalna . Taka spółka jak Tesla generuje co kwartał rekordowe straty i rekordowo rośnie . Jeszce nigdy żadnego kwartału nie zakończyła na plusie . Wszyscy analizują cenę do zysku w przyszłym wcieleniu.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  To jest dobre:
  www.youtube.com/watch?v=KjZtPOp1neQ

 • lastkura

  Geopolityka- problem kolorowania map przez nawiedzonych ,którzy nie potrafią rozwiązać zadania o głazie i tłumaczony dla i w języku ślepych kur. Jeżeli nie rozumiesz prostych algorytmów z matematyki to nie udawaj jeden z drugim ,że cokolwiek rozumiesz ze złożonego i realnego świata. Zacznij od różnicy czym jest liczba a czym wielkość wymiarowa a nie udawaj ,że rozumiesz cokolwiek.

 • guyfawkes13

  @Ewiggin

  Kiedy mówiłem, że chodzi mi o argumenty, choćby egzotyczne, miałem na myśli, że wyczerpał się dotychczasowy paradygmat.
  Na pytanie jak uchronić się przed lwem, Ty odpowiadasz, że trzeba wejść do jaskini lwa.

  Ameryka przystąpiła do ostatecznego rozwiązania kwestii polskiej (i środkowo-europejskiej) i przyjęła w tym celu dwa ''narodowe priorytety'': Trójmorze i JUST Act.
  To znaczy, że tubylcy zbudują za własny hajs Wielką Chazarię.

  O ile na rosyjskim gazie traciliśmy kilka miliardów rocznie, to zachodnia wolność kosztuje nas 100 miliardów rocznie, a w perspektywie Wielkiej Chazarii ta kwota jeszcze nie wygląda imponująco. No ale podobno ''Polak potrafi''.:))

  Nie chodziło mi o to, żeby układać kolejną bajkę w zakresie dostępnych propagandowych klocków, tylko żeby chwycić byka za ... rogi, tzn. znaleźć geopolityczny punkt archimedesowy.

  Wydaje mi się, bajka przedstawiona przez Ciebie (rdzeń karoliński) jest nieco lepsza niż bajka trójmorska, czyli restytucja Wielkiej Chazarii w środku Europy. Ale prawdopodobnie niewiele lepsza. Tak jak niemiecki właściciel Polens jest nieco lepszy niż żydowski własciciel Polinu.

  Chodzi mi o podważenie w ogóle tego paradygmatu, który kieruje nas nieubłaganie w stronę recyklingu i końca naszej historii.

 • guyfawkes13

  @Ewiggin

  Zaczęła się cenzura, chroniąca strategiczne projekty żydoamerykańskie:
  www.youtube.com/watch?v=nsgy5ivENHs

  To jest problem, a nie te wszystkie urojenia podnoszone przez agenturę grającą rolę opozycji.

 • guyfawkes13

  @Podczasze

  Im dłużej się nad tym zastanawiam, tym wyraźniej widzę, że to całe między (trój) morze, to jest lipa. Coraz bardziej tandetna lipa. Ostatnią rzeczą o którą w tym przedsięwzięciu może chodzić, jest podmiotowość ''małych miasteczek (i państewek) na niemieckim pograniczu''.

  Ale jak się zaczyna hagadę od tego jaki Piłsudski był zły, to też nie chodzi o podmiotowość, tylko o lipę z drugiej strony.

 • guyfawkes13

  @Ewiggin, @Podczaszy

  Co jest kamieniem węgielnym, tego całego naszego fatalizmu, który pcha nas z nieubłaganą historyczną koniecznością do niszczarki i recyklingu?
  Rosja jako wieczny, nieusuwalny, metafizyczny wróg.
  No ale dla takiego np. Orbana, który jest jednym z najlepszych polityków ostatnich dekad, może najlepszym, biorąc pod uwagę skromność środków jakimi dysponuje, Rosja wrogiem nie jest, a w każdym razie nie jest większym wrogiem od innych wrogów.

  A gdyby ktoś miał wątpliwości, czy Rosja zawsze i bezwzględnie jest wrogiem, to pokazuje mu się szczątki samolotu rozbitego koło Smoleńska. W tym miejscu nasuwa się klasyczne pytanie ''cui bono?'' Trzeba zauważyć przy tym, że kilku rosyjskich generałów służb specjalnych odeszło przedwcześnie na łono Abrahama w związku z tą katastrofą.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy, @Ewiggin

  Piłsudski to prymat strategii i niepodległości państwa.

  W konkretnych warunkach międzywojnia państwo Piłsudskiego składało się głównie z kresów (wschodnich) - terytoriów spornych z Rosją, która w dodatku miała ofensywną imperialną ideologię, więc musiała być wrogiem numer 1.

  Obecnie państwo Polskie składa sie na wschodzie z polskich ziem etnicznych, a na zachodzie w blisko 40% z dawnych terytoriów niemieckich, a gdyby odliczyć Poznańskie, Pomorze i Śląsk, to państwo polskie składa się w większości z dawnych ziem niemieckich. Berlin leży około 50 km od obecnej granicy.

  Stan ten nie odzwierciedla relacji PKB między Niemcami a Polską.
  Niemcy: 3700 mld $.
  Polska: 500 mld $.

  Co zrobiłby w takiej sytuacji Piłsudski? Jaką politykę by prowadził?

 • guyfawkes13

  @Podczaszy, @Ewiggin

  Czyżbym zadawał za trudne pytania ?

  To znaczy co, łatwo jest ''rozumować'' starymi kliszami, a trudno zmierzyć się z realiami?:)))

  Przecież to proste, głaz waży 20 kilo i pół głazu.:)))

 • pokonajrynekpl

  Oczywiście nie wszystkie spółki z branży gier odpaliły równocześnie. Widać jednak pewien odruch stadny. Nawet tam gdzie nie wydano gry jak w przypadku 11Bit mamy mniejsze lub większe próby rozbujania walorów.
  Jest przynajmniej ciekawie. 11 Bit może nawet szczyt zaliczył.
  pokonajrynek.pl/zasieg-11-bit-to-530-zlotych-za-akcje/

  Bo na WIG20 ruchy są mocne w obydwie strony i na razie mamy konsolidację
  pokonajrynek.pl/wig20-nadal-slaby/
  Może w najbliższym tygodniu inwestorzy określą kierunek jazdy.

 • dociekliwy54

  @guyfawkes13
  Ciekawe jest, czego nie wiemy. Wycofywanie się z podkulonym ogonem z reformy sądownictwa może mieć jakieś drugie dno. Może to jedynie balans, a może szukanie lepszego pana?
  Koszty w polityce wewnętrznej są olbrzymie, a jednak...
  Są dość liczne środowiska niezależnych "miejscowych". To nie tylko Kukis, narodowcy ale i ruchy miejskie, samokształceniowe a nawet prozdrowotne ze zbuntowanymi lekarzami. Każdy z tych ruchów ma spore poparcie społeczne. Gdyby to zebrać do kupy to byłaby pierwsza siła polityczna. Wydaje mi się, że społeczeństwo obywatelskie się budzi. W każdym razie świadomość społeczna jest rozbudzona.
  Problemem jak zwykle jest jednak - czy świat pozwoli na utratę "sterowności" w naszym rejonie świata. Może paradoksalnie tym razem nasz bałaganik nas wyratuje?
  W końcu u nas nawet przewroty się nie udają ;) Jednak ten bałaganik powinien być w znacznej mierze pozorny.


 • guyfawkes13

  @Dociekliwy

  //W końcu u nas nawet przewroty się nie udają ;) //

  Ale tylko endeckie.

  Nie przesadzałbym z tym społecznym ożywieniem. Zadaniem ''ruchów miejskich'' jest chyba pilnowanie, żeby kamienice nie zostały rozszabrowane, ale trafiły we ''właściwe ręce'', zgodnie z ustawą 447.:))

  Poza tym różne lokalne i tematyczne inicjatywy nie mają nic wspólnego ze strategią państwa, a może nawet ich zadaniem jest odwracanie uwagi od spraw naprawdę istotnych. Nawet za komuny były ogródki działkowe czy kółka wędkarskie.

  Piłsudski walczył przeciw Rosji, bo miała ponad 80% naszych dawnych ziem, ale jak przystało na ''niemieckiego agenta'', za pomocą konspiracji POW wygrał powstania na Śląsku i w Wielkopolsce.

 • datik

  @mac-erson
  Co myślisz o TPE ? Jakiś "trup w szafie" czy celowe zbijanie kursu ? (być może przy ciągłym uruchamianiu SL to nie jest aż takie kosztowne...)

 • datik

  WB
  Panie Wojtku, z jakim amerykańskim indeksem jest skorelowany nasz wig_energia ?
  Czy mógłby Pan "zapodać" link, please ?

 • ewiggin

  @guyfawkes

  Daj żyć. Wczoraj miałem pierwszą komunię syna. Później coś napiszę.

 • bajkolandiaa

  datik
  To jest główna przyczyna słabości mniejszych spółek,budowlanki w szczególności :

  businessinsider.com.pl/wiadomosci/pensje-w-polsce-czy-rosna-za-szybko-opinia-szefa-zpp/3yw7n5w

  zdecydowanie za szybko to (wzrost płac) przebiega. W ogrodnictwie to już nawet przybysze zza wschodniej granicy nie chcą pracować. Musi być jakiś reset niebawem.


  Spadłem z krzesła z wrażenia , Polak zarabiający -nie srednia a mediana około 500 euro ZA DUŻO ZARABIA mając ceny wyższe jak na zachodzie , w Niemczech pensja 2000 euro a benzyna 1 euro a adidasy 50 euro , w Anglii to samo a w Polsce pensja 2000 zł benzyna 5,2zł adidasy 300 zł itd, POLSKA to kraj dno do życia dla przeciętnego Kowalskiego dlatego 3 mln Polaków już uciekło do normalności , niedługo zostanie tylko 500 tys armia urzędasów kosztująca Polaków 50 mld corocznie i nikomu niepotrzebna,pozdrawiam BeSSę.

 • orminlange


  Ojro-teuro do lollara kontynuuje zjazd, ale przy 1.1550-1.16 to chyba jakaś korekta się należy?

  www.tradingview.com/x/3v6SdCOC/

 • orminlange


  Szerszy obraz na dziennym, dlaczego strefa 1.1550-1.16 (w zaokrągleniu) wydaje się rozsądnym poziomem do odbitki.

  www.tradingview.com/x/rQVuzbuR/

 • karnakufo

  Obstawiałem wyrosty u nas i jak na razie są. :)

 • orminlange

  Bardzo długoterminowy obraz rysuje się natomiast w taki sposób. Inwalidacja to sukces ataku na podwojoną czerwoną linię i niebieskie obie także. Wyobrażacie sobie EURUSD gdzieś w przedziale 0.8-0.9? A złocisza wtedy? Hehe

  www.tradingview.com/x/jEC8AHEe/

 • podczaszy1

  Na tym poziomie EUR/USD powinno próbować odbić. Jeśli jednak nie, to 1,137.

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  Na stawiane pytanie sam udzieliłeś odpowiedzi, więc nie rozumiem czego oczekujesz na przykład ode mnie.

 • lastkura

  Istnieją 4 grupy graczy.1 Ciułacze - mikroskopijne ryzyko -mikroskopijny zysk. 2 ŚLEPA KURA -nieokreślone ryzyko -przeciętny zysk .Getback wysokie ryzyko -wysoki zysk[ obstawiacze wygranej Malty z Niemcami]. 4 Last kura optymalizacja ryzyka- nieograniczone zyski. Najgorsza sytuacja jest ślepej kury ,która gra na rozpoznany przez wszystkich trend . Oczywiście ciułacze na obligacjach to raczej ślepe kury.

 • lastkura

  Jeśli obligacje niemieckie i amerykańskie specjalnie nie pójdą już wyżej do Fedu to wasze wszystkie analizy warte są tyle co kubeł śmieci . Na tym właśnie polega ryzyko i próba ogrania Sorosa intelektualnie i finansowo ,a nie wieczne narzekanie i czekanie na okruchy ze stołu pana.

 • dociekliwy54

  @lastkura
  Na jakim więc poziomie Pan zoptymalizował swoje ryzyko w procentach kapitału?
  Ja historycznie na 15% a AOS na 20-25. (Przy 20 wprowadzam ograniczenia ryzyka).

 • lastkura

  Trzeba pamiętać ,że ja gram na opcjach bez wystawiania z próbą wychwycenia implozji. Styczeń -marzec 73,2 % aktualnie 26,8 % [ relacja 1+sqtr3], gdyż z natury jestem misiem i nawet jak zajmuję długie to męczy mnie ślimaczość wzrostu i czasami wolę poczekać na euforię .

 • lastkura

  Szczyt na s@p 500 to wyzwanie -2911 to najlepsze co może być . Około 14 czerwca czy 8 sierpnia ? Ta druga możliwość daje czystą formę .Wprost poezja.

 • dociekliwy54

  @lastkura
  Wnioski;
  Pana 73,2% to jak rozumiem ryzyko całkowitej utraty wartości przez nabytą opcję w jednym zagraniu. Dla mnie to kosmos, bo już po 1 wpadce praktycznie wypada się z gry.
  U mnie w analogii byłoby 4,5%, ale analogicznie jest małe prawdopodobieństwo zadziałania sztywnego stopa(całkowitej utraty wartości opcji), więc średnie ryzyko jednorazowe jest gdzież na 1.8%.
  Te moje 15% to najwyższe zanotowane obsunięcie na systemie transakcyjnym od 2000r. Nie wyobrażam sobie stracić więcej od 20-25%. Jak to mówią, na rynku nie da się kontrolować zysku, ale ryzyko można.

 • podczaszy1

  @red007

  red007
  podczaszy1
  Dla mnie 3-3-5 jest tylko falą 2 w dużym impulsie rozpoczetym w połowie grudnia.
  Czyli połowa grudnia do połowy lutego fala 1.
  Połowa lutego do mniej wiecej tera fala 2.
  Przed nami fala 3.
  To jest również odpowiedż na twoje pytanie dlaczego nie biorę pod uwagę końca wzrostów.
  2018/03/30 13:24:52

  Dzisiaj było zejście poniżej połowy grudnia 2017, a więc twoja koncepcja już nie ma szans na realizację.

 • datik

  @bajkolandiaa
  Potłukłeś się jak spadłeś ?
  Nie napisałem, że (Polak) za dużo zarabia, tylko, ze za szybko płace wzrastają... w niektórych branżach. Gamming jest na to odporny ale np. budowlanka już nie i podpisane umowy są często nierentowne.

 • seville1

  1,7930 , 1,1850

 • seville1

  Sorry, ostatni wpis miał iść gdzieś indziej, ale poszło i trudno :))

 • red.007

  @podczaszy1
  Oj,przeraziłeś mnie.
  Wziąłem lupę i faktycznie komuś wybiło stopa.
  Mówisz nie ma szans?
  Idziemy na nowy szczyt powyżej lutego.

 • konsultant121

  kto by tam gral na korekty. ślepe kury tylko. 2,85 PLN to jest jeden kierunek na USDPLN:) ! O i tyle. Żebym się obkupił;)

 • lastkura

  Mówimy o relacji aktywa -gotówka a nie o stracie na 1 instrumencie ,choć są one podobne . Trafienie opcji jak wielokrotnie pisałem oceniam na 30% ,co jest rekordem świata bo wątpię,by udało się to komuś tak systematycznie ustrzelić istotne ekstremum . Oczywiście wtedy opcje są ekstremalnie tanie i zyski są liczone przez dopisywanie zera lub dwóch.

 • podczaszy1

  @red007
  Dwójka nie może spaść poniżej jedynki. To czy idziemy na nowy szczyt nic do tego nie ma.

 • konsultant121

  Elliott na walutach to nawet w głowie sławnego blogowego matematyka się nie mieści.

 • podczaszy1

  @ konsultant 121
  Prawdopodobnie masz rację ale ja się ustosunkowuję do tego co ktoś napisał.TFE nie polecam nie tylko na walutach.

 • lastkura

  W ramach jaj jak komuś jest za droga ropa po 80. Po 150 będzie jeszcze lepsza przy spadających obligacjach.

 • konsultant121

  @Ostatnia kura
  Ależ oczywiście, ropa bedzie po 150 w nowym cyklu Kuznetsa. Po 2021/22 roku. Obligacje wejdą w długą bessę.

 • red.007

  @podczaszy1
  Słusznie.
  Wniosek jest taki,że fala od połowy grudnia nie była pierwszą fala nowego impulsu tylko falą 5 kończącą impuls rozpoczęty od końca 2016.
  Spadki od lutego korygują cały ten impuls (0,382).
  Niczego to nie zmienia,bo to tylko korekta i rozpoczynamy nowy wzrostowy impuls,który wybije nowy szczyt a dla dolara da nowy dołek.
  stooq.pl/q/?s=eurusd&c=3y&t=c&a=ln&b=1
  stooq.pl/q/?s=eurusd&c=3y&t=c&a=ln&b=1

 • podczaszy1

  @ red007
  Dziękuję za tą analizę ale ja nie o tym pisałem.

 • konsultant121

  A niech się ziści ta korekta na dolarze. Niech spada do września. Za szybko bogacić się to grzech !

 • red.007

  @ lastkura
  Jest jakieś zmęczenie materiału i może być Pańska wersja spadków.
  Tak czy siak domniemany RGR może to sugerować.
  stooq.pl/q/?s=10usy.b&c=1m&t=c&a=ln&b=1

 • carrie-anne.moss

  @007
  Słusznie.
  Wniosek jest taki,że fala od połowy grudnia nie była pierwszą fala nowego impulsu tylko falą 5 kończącą impuls rozpoczęty od końca 2016.
  Spadki od lutego korygują cały ten impuls

  W końcu! Już dawno o tym pisałam :P

  Niczego to nie zmienia,bo to tylko korekta i rozpoczynamy nowy wzrostowy impuls

  To już daleko posunięta euforia ;-)

 • red.007

  @carrie
  "To już daleko posunięta euforia ;-) "
  Raczej normalna kolej rzeczy.
  Ale faktycznie będzie to tylko impuls powyżej lutego i dopiero wówczas solidne zejście głównej pary poniżej obecnego dołka gdzieś na 1,15.

 • parnasus_uczendiabla

  parnasus_uczendiabla
  2018/05/13 11:37:31

  Apropo waty cukrowej...
  Cukier można kupić tanio właśnie teraz.

  tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_bd65f38676d68f4b4dba90dde0d46bf6.png

 • lastkura

  Wszyscy tłumaczą dzisiejszy wzrost tym co powiedział Steven Mnuchin . Ja za Kartezjuszem na majówce wolę zliczać muchy na suficie . Ale do tego potrzebny jest permanent a nie opowiadanie bajek.

 • podczaszy1

  Na wig-u i wig-u 20 dzisiaj wzrosty i to wszyscy widzą.
  Natomiast na mwig-u dzisiaj wybiliśmy nowe roczne dno. Podobnie na indeksie cenowym.
  Na swig-u na fixingu odrobiony został prawie cały wcześniejszy spadek. Tym niemniej jeśli swig na koniec miesiąca zamknie się poniżej 14000 pkt to będzie to zły sygnał, nie widziany przynajmniej od sierpnia 2014 roku.

 • lastkura

  W swoim blogu Buczek[ blox ] analizuje zachowanie liderów hossy na gpw . On jest tylko dr habilitowanym i ciężko mu odróżnić opcję put od call. Taki to już poziom matematyki na poziomie głazu.

 • lastkura

  Jedyna normalna osoba w naszym Kraju - NIEPEŁNOSPRAWNY o Lechu Wałęsie " pan Wałęsa przybył do nas kompletnie nieprzygotowany,bardzo szkoda"

 • karnakufo

  L na WIG20 w takim kanaliku (z dolnej bandy):
  www.bankfotek.pl/view/2117555

 • karnakufo

  USDPLN - niech byczek odpocznie:
  www.bankfotek.pl/view/2117556

 • lastkura

  Wykres usd pln jest ciekawy ,ale zasadniczo coś w nim nie tak szczyt 16 stycznia 2016 nie był wyżej niż 15 grudnia 2016 .

 • lastkura

  2015 szczyt nie był maksymalny w sekwencji - coś nie tak może na kontraktach .

 • carrie-anne.moss

  @podczaszy @007
  stooq.pl/q/?s=eurpln&c=1m&t=c&a=lg&b=0
  Upthrust after distribution.
  A dzień Lucasa dopiero 25 maja :-D

  @gui
  Nasz super mózg wszystko policzył, tylko nie odróżnia spot od future. Pewnie call kojarzy tylko ze słuchawką jak dzwoni broker żeby przypomnieć, że ma depozyt uzupełnić i mówi "put money on the table". :-)
  No i jakie ma wtedy opcje? :P

 • red.007

  @carrie
  Bardziej od EUR/PLN interesuje mnie czy idziemy już na przebicie,czy jeszcze cofniemy i dopiero atak.W sumie to mi wszystko jedno,bo funt prędzej czy później wpadnie do sakiewki.
  www.bankfotek.pl/view/2117050
  stooq.pl/q/?s=eurgbp&c=1y&t=c&a=ln&b=1

 • slow2006

  w20 szybciej rosnie niz spadal, dobry stop nadal trzyma, jezeli gramy wzrosty to do konca maja pewnie ostro bedzi, w kazdym badz razie jak nie bedzie to stop niedaleko, ale po dsisiejszym dniu juz dalej ;D

 • mac-erson

  @Datik
  Niecwoem dlaczego TOR tak skanuje.
  Ja mam wlozonecpo równo w Tauron ode energię i Enea czyli tak jakbym miał wig-energię
  Ostatnio najmocniejsza jest Enea a miesiąc temu była najslabsza. Pewnie grają to jacyś sprytnie zawodnicy którzy co chwila zmieniają lidera branży.
  Ponieważ moją koncepcja to wzrosty letnie do jesieni to nie za bardzo wzruszaja mnie ruchu dzienne. Poczekam do jesieni i zobaczę wówczas wyniki portfela akcyjnego i F20.
  F20 MAM średnio po 2315 tak więc na razie w plecy. Na portfelu aukcyjnym mam ok 7% w plecy. Trochę za wcześnie zacząłem zakupy no ale nie ważne jak się zaczyna ale jak się kończy cytując klasyka ;)

 • lastkura

  Ernst Schroder tak sformułował zadania algebry i logiki. Ostatecznym celem matematyki nie jest znalezienie wszystkich konsekwencji operacji ,ale jak najszybsze ich zrozumienie. Inaczej od paniki na franku 16 styczeń 2015 mamy na pln 3+sqrt5 jako 1220/233. 233#sqrt5=521[16 grudnia 2016] .233 OD 28 WRZEŚNIA 2017 z równą ilością spadków i wzrostów[ wzgledem 25 stycznia 2018] . 3+SQRT5 wyznaczyło punkty zwrotne na wigu20 10 march 2000,29 october 2007,25-26 styczeń 2018. Zatem mamy twierdzenie Mayera . Krótko Kitchin cycles jest cyklicznym bełkotem. Bazą są quasicrystals. 3+sqrt5 jest długością spirali niegładkiej . Ponieważ nielsen number wynosi 1 dla 3+sqrt5 zatem te struktury tworzą całość. Permanent 3+sqrt5 wynosi 14 .Tu jest droga do pierścienia Z[sqrt3].

 • bajkolandiaa

  Jak na początku roku napisałem na blogu pana szkoleniowca Bartłomiejczaka z Poznania ,że mamy bessę,to napisał mi,że będziesz widział bessę jak świnia grzmot po czym usunął mnie z bloga ,teraz non stop widzi nowe szczyty na Wigach, a kilka lat temu wysłał do wszystkich mega NEWSa ,że nadchodzi armagedon , WIg 20 i S&P były prawie w samych dołkach.

 • lastkura

  Oczywiście nie wolno zapominać o obligacjach amerykańskich i niemieckich,gdyż one tu decydują . See ich analiza za pomocą ringu Z[SQRT3] i ułamków łańcuchowych. SPÓJNOŚĆ JAKO BAZA WSZYSTKIEGO.

 • bajkolandiaa

  Zaorski 9 ty tydzień szortuje DAXa , myślę,że jak w koncu zacznie go kupować zmienimy kierunek.

 • lastkura

  Dla pana Bajkolandia i pana Zaorskiego nie są potrzebne żadne metody-wszystko jest bzdurą. Pan jest nieomylny,gdyż działa pan pod wpływem ducha świętego.

 • andrzej_stefaniak

  Bieżąca ocena sytuacji na GPW:

  acemarketu.com/?p=292767

 • seville1

  @firstkura

  Panie kura, gdy pan zrozumie, że najtrudniejsza jest prostota, wtedy osiągnie pan sukces. Ja sobie spokojnie siedzę i obserwuję takie cyferki 1.17600 i to wystarczy żeby walizki szmalu nadawć na cargo PKP.

  PS. Jak tam nowa klatka, nowoczesna, bezściółkowa, wygodnie się mieszka? :))

 • lastkura

  Lata 2018 -2020 to lata wiedzy i efektywnego działania a nie harcerstwa.

 • bajkolandiaa

  Ostatnia większa korekta na eur/usd trwała 4 sesje i miała 1770 pipsów, myślę ,że tym razem skonczymy podobnie , na oporze z trendem.USD/JPY idzie technicznie pięknie.

 • bajkolandiaa

  Jeżeli na obligacjach USA już teraz jest taki trend to co się stanie jak od września FED w koncu poważnie zacznie pozbywać sie tych śmieci z bilansu.

 • lastkura

  Seville zgłoś się do Zaorskiego on jest mistrzem wciskania kitu .

 • lastkura

  Ślepym kurom dziękujemy za ich występy.

 • red.007

  @bajkolandiaa
  "Ostatnia większa korekta na eur/usd trwała 4 sesje i miała 1770 pipsów, myślę ,że tym razem skonczymy podobnie "

  Pana rozumowanie jest jak najbardziej adekwatne do sytuacji,bo odzwierciedla oczekiwania części inwestorów.
  I tak dla jednych obecny wzrost będzie tylko korektą ostatnich spadków.
  Dla drugich będzie powrotem do trendu głównego.
  To bardzo dobrze,że takie dwie opcje są rozważane,bo pokazuje to,że wszystko jest w porządku.Nie było by w porządku gdyby wszyscy wybrali jedną opcję.
  Na marginesie,siebie zaliczam do tych drugich.

 • orminlange


  www.tradingview.com/x/bHlcx8TK/

  rynek zrealizował minimum przywoitości dla tego trójkąta no i znów korekcyjnie w górę. Nie wierzę jednak, żeby nie próbowali strząsnąć stop lossów piką w dół.

 • bajkolandiaa

  red007

  Jak u mnie zmienią sie proporcje w sentymncie graczy to zmienię zdanie a na razie czekam na OB ostatniej największej korekty a najlepiej retest wybicia od dołu konsoli.
  Nasz usd/pln pierwsze wsparcie 3,60.

 • karnakufo

  EURUSD ładnie rośnie, a USDPLN ładnie spada.:)

 • bajkolandiaa

  EUR/USD pierwszy najsłabszy opór 1,1847 , potem wyżej 1,1950 a przydałby sie retest wybicia 1,2060

  Brawo dla seville , ładnie podał eur/usd zagranie a lastkura nigdy nie potrafi nikogo pochwalić .

 • bajkolandiaa

  karnakufo
  EURUSD ładnie rośnie, a USDPLN ładnie spada.:)

  2018/05/22 10:11:35

  Podobno mają ci zaproponowac stanowisko komentatora na Mistrzostwach Swiata tak super komentujesz co sie dzieje.

 • lastkura

  . Metoda overbalance bazująca na równości odcinków i pierścieniu Z jest fundamentalnie błędna . Właściwe są pierścienie [ciała] kwadratowe. Ale trzeba wiedzieć co to forsing Cohena a nie tworzyć na poziomie gimbazy.

 • bajkolandiaa

  GOLD przydałoby się zretestować wybicie na 1305 $ od dołu i S, USD /pln pierwsze wsparcie 3,6

  red 007

  ze szczytu na eur/usd spadło 3 falami , ostatnia fala jest 5 tką ale teraz pytanie czy była to fala 3 całego impulsu w dół czy tylko C korekty ABC, niedługo sie rozstrzygnie ale dopóki EBC gołębi to gram na siłe dolara,kierunek od dawna podaję 1,15 ale tutaj wtedy będzie już pełny impuls w dół więc potem tylko korekta 3 falowa ale i tak to tylko tak z doskoku bo interesują mnie tylko wsparcia opory gdzie sa kupujący i sprzedający.

  Wczzoraj czytałem raport,że przy 3,6 % na 10 latkach USA opłacalne stanie się sprzedawać akcje i brac obligacje,zobaczymy,32 letnia hossa na długu USA dobiega końca i wtedy zobaczymy co oni znó wymyślą z 22 bilionami długu przy rosnącym koszcie jego obsługi a trumpek jeszczd podatki obniżył.

 • karnakufo

  EURUSD:
  www.bankfotek.pl/view/2117613

 • orminlange

  EURUSD- odbili w nieprzypadkowym miejscu ( dołek z 12.12.2017)

  [image]www.tradingview.com/x/8weYCqLN/[/image]

 • karnakufo

  USDPLN:
  www.bankfotek.pl/view/2117614

 • orminlange

  właściwy link:

  www.tradingview.com/x/8weYCqLN/

 • lastkura

  Istotą metod w ekonomii jest ich nędza.

 • orminlange


  www.tradingview.com/x/T23QMqQZ/

  1.188 należy się jak psu buda:)

 • orminlange

  @lastkura

  w ekonomii krasnoludków z pejsami wszystko prowadzi do nędzy, a w cinkciarstwie każda metoda dobra, byle dała zarobić;)

 • lastkura

  Jeszcze kilka dni temu pisałeś o 8 pln na parze usd pln. Odrobina kompetencji i minimum emocji.

 • seville1

  @firstkura

  Darowanej kurze nie zgląda się do dzioba, a widzę że pan nie jest specjalnie zadowolony z ofiarowanej klatki?

 • bajkolandiaa

  lastkura
  . Metoda overbalance bazująca na równości odcinków i pierścieniu Z jest fundamentalnie błędna . Właściwe są pierścienie [ciała] kwadratowe. Ale trzeba wiedzieć co to forsing Cohena a nie tworzyć na poziomie gimbazy.

  2018/05/22 10:25:18
  Ty jesteś AŻ za mądry żeby zarabiać,za dużo matematyki przeszkadza,właściwie po jaką OLerę w szkołach tyle uczą wszystkiego jak potem w normalnym życiu może sie 5% przyda , męczą te dzieciaki w szkołach pierdołami i potem taki krzywicki ma skrzywienie.

 • podczaszy1

  Bykom na GPW idzie na pomoc dr Łon. Proponuje skup akcji i obligacji korporacyjnych przez NBP. Być może jest to realizacja znanego z przeszłości hasła,że Polska będzie drugą Japonią.

 • lastkura

  Istotą matematyki jest prostota,ale nie prostactwo.

 • andrzej_stefaniak

  Silny wzrost ryzyka politycznego.

  acemarketu.com/?p=292810

 • bialek.wojciech

  Zapraszam do przenosin pod nowy wpis:

  wojciechbialek.blox.pl/2018/05/Zachowanie-SP-500-wokol-cyklicznych-dolkow-stopy.html

 • carrie-anne.moss

  @podczaszy
  Być może jest to realizacja znanego z przeszłości hasła,że Polska będzie drugą Japonią.

  Ten eksperyment skończył się bankructwem PRL. Rozumiem, że nawiązujesz do wpisy Gospodarza kiedy będziemy drugą Grecją. A w tym dodatkowo pomaga tzw. globalne ocieplenie.
  W tym temacie robi się kolejka:
  stooq.pl/n/?f=1235665
  Antyczne cywilizacje mają pierszeństwo :P

  @007
  Czekam na CHFPLN żeby podeszło pod 3,6530-60 i dało znak, że chce spadać ;-)

 • alize34

  Też tak uważam, ale mogłoby być lepiej

Dodaj komentarz

© Blog Wojciecha Białka
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci