Menu

Blog Wojciecha Białka

Komentarze na temat koniunktury na rynkach finansowych i w gospodarce

Test dołka za 3 tygodnie?

bialek.wojciech

Projekcja dla S&P 500 przedstawiona ponad 2 tygodnie temu okazała się umiarkowanym sukcesem (w rzeczywistości odbicie w górę rozpoczęło się z 3-sesyjnym opóźnieniem z poziomu o 2,6 proc. niższego niż zakładany; na osi poziomej wykresu na poniższym obrazku mamy liczbę sesji). 

 

0SP500staraprojekcja

 

To odbicie dostarczyło jednak nowych informacji, które można próbować wykorzystać do stworzenia nowej projekcji zachowania indeksu. Zastosowanie następującego kryterium "S&P 500 nie później niż 4 miesiące po ustanowieniu przynajmniej 2-letniego szczytu spada najpierw w 9 sesji o przynajmniej 10 proc. a potem odbija w górę w 5 sesji o przynajmniej 4 proc." dało w okresie minionych dwóch pokoleń tylko 5 sygnałów: ten wygenerowany w poprzedni czwartek oraz 4 wcześniejsze z 2 listopada 1987, 8 września 1998, 15 sierpnia 2011 oraz 31 sierpnia 2015. 

 

1SP500sygnay104

 

Ścieżki po tych 4 historycznych sygnałach mają przynajmniej dwie wspólne cechy. Po pierwsze w każdym przypadku za 16 sesji zawsze są poniżej zamknięcia z minionej środy. Po drugie w mniej więcej 8 miesięcy po sygnale są zawsze wyżej. 

 

2SP500sygnay104ciezki

 

Projekcja uzyskana przez uśrednienie tych 4 ścieżek robi dziś (czwartek) dołek, potem rośnie przez 7 sesji (czyli do początku marca), po czym spada przez 8 sesji (czyli do połowy marca), co prowadzi do swego rodzaju testu lutowego dołka. Po tym :straszeniu" na rynek powraca tendencja wzrostowa trwająca do września. 

 

3SP500sygnay104projekcja

 

Do powyższego nie należy podchodzić zbyt dosłownie, ale taki scenariusz wydaje mi się - przynajmniej w krótkoterminowej perspektywie - raczej prawdopodobny. 

W latach 1929-1946 też mieliśmy 4 takie sygnały, chociaż oczywiście adekwatność ówczesnej sytuacji do obecnych realiów jest wątpliwa.

 

4SP500sygnay104stare

 

Tu bardziej jednoznacznej krótkoterminowej tendencji nie widać, ale w każdym przypadku indeks jest wyżej po ok. 5 miesiącach. 

 

5SP500sygnay104ciekistare

 

Projekcja robi wtórny dołek już na początku marca, rośnie do lata 2018, a potem bessa ulega wznowieniu (ale oczywiście decydujący wpływ ma na to ścieżka indeksu po sygnale z 1929 roku). 

 

6SP500sygnay104projekcjastare

 

Podsumowując:  przyjęte powyżej kryterium wyszukiwania podobnych do obecnego epizodów historycznych na S&P 500 może być oczywiście kontrowersyjne, ale wynika z niego, że obecne odbicie w górę potrwa do początku marca (opieram się na wnioskach z doświadczeń z lat 1987-2015), w połowie marca S&P 500 będzie straszyć możliwością pogłębienia spadków, po czym sytuacja ulegnie uspokojenie i w ciągu następnych przynajmniej kilku miesięcy ceny akcji w USA wznowią wzrosty. 

Komentarze (561)

Dodaj komentarz
 • carrie-anne.moss

  @WB
  Moja projekcja zakłada, że w tym tygodniu, a może na początku przyszłego uderzymy na USDCAD w mały sufit na 1,29. W tej sytuacji 1,31 do września, to karmienie brokera swap'ami.

 • dariuszkrzywicki3

  Spektralna analiza krachu, a nie retoryka pisana na kolanie przez pana Białka: fqxi.org/data/forum-attachments/one_dimensional_quasicrystal_Dariusz_Krzywicki.pdf

 • bedrop

  @WB

  Jestem pod wrażeniem precyzji! :)
  Trafnie Pan przewidział, że w środę wieczorem pójdzie jednak w dół. Gratuluję! :)

  Sugerował Pan bodajże wtedy w komentarzu, że podobny scenariusz może być w piątek, gdyż jest przemówienie nowego szefa FEDu, czyli według tego scenariusza środa - piątek możnaby spodziewać się testu minimum. To by się zgadzało z tym co pisał Pan jeszcze wcześniej bodajże we wcześniejszym wpisie, że po 17 dniach od 6 lutego raczej już będzie spokojniej.

  Obecnie widać, że dolarowi ciężko przełamać magiczny punkt EUR/USD, co za tym idzie, ropa i złoto również nie idą w dół.
  Oczywiście zgadzam się z tym że musimy przetestować minimum.
  Jeszcze nie dawno obstawiałam najbliższe dni, ale z kolei wydaje mi się, że jest to zbyt oczywiste, jest zbyt wiele szortów na S&P500 itp, zbyt wiele pozycji długich na VIX itp... Dlatego sądziłam, że teraz będą takie spadki straszące przez 3 dni potem spokojnie (bez wielkich spadków i ale w odróżnieniu od Pana najnowszej projekcji bez szczególnych wzrostów - choć w sumie nawet te wzrosty są logiczne bo będzie euforia "buy the dip") a test minimum będzie około 2-7 marca.

  Według Pana najnowszej projekcji, o której Pan dziś wspomniał w komentarzu też spodziewa się Pan, że wszystko zbiegnie się w czasie za 2 tygodnie co pasuje też do analogicznych historycznych wydarzeń.
  Podsumowując, skoro spodziewamy się wzrostów to równolegle ze wzrostem akcji będą wzrosty na ropie i złocie.
  Zakładając że dolar nie przełamie bariery, wtedy ropa i złoto też nie będą spadać przez najbliższe 7-8 dni tylko znów do góry np. ropa gdzieś do 63 (właściwie brak 4 tygodniowej fazy spadkowej albo płaska faza spadkowa ;) )

  Sądzi Pan, że jak nie teraz to za 7-8 sesji jest szansa by złoto zaczęło spadać i przetestowało złamało barierę $1300 lub $1280. Jakoś też nie widzę miejsca i czasu by ropa zdążyła spaść aż do $53-$54 chyba że właśnie w połowie marca?
  Choć według mnie wiele zależy od dolara...

  Czy ma Pan jeszcze inny scenariusz? Jak widzi Pan scenariusz dla pary dolar euro i złota?


  Jeszcze raz gratuluję trafnych projekcji!

 • konsultant121

  @Dariusz Krzywicki
  USDPLN 10 March 2000, 9 March 2009
  843/47 9 + 45
  9.marca 2009 + 3267 dni = okolice 17.lutego 2018
  Ale precyzja! Szok:)))

 • konsultant121

  843/47 -> 9+4*sqrt(5)
  A mógłbyś krótko wyjaśnić skąd 843 i 47 ?

 • bialek.wojciech

  @resan:
  "Dotyczy DAX a .Panie Wojtku, a jeżeli dołek DAXa był już 6 lutego ,czy nie będzie inny
  scenariusz?"

  Też uważam, że DAX już nie spadnie poniżej dołka z 6 lutego. Teraz ostro do góry jak na początku stycznia, potem 2 miesiące osuwania się i test lutowego dołka, a potem a potem 10 tygodni wzrostu a la sierpień-listopada.

  Koncepcja lutego dołka na DAX-ie zgadza się z kitchinowską zabawą w cofanie się o 40 miesięcy do października 2014 (ale powtórka wymagałaby silnego spadku EUR/USD).

  Co ciekawe Euro STOXX zrobił lutowy dołek 1 sesję po dołku projekcji z końca października dla Euro STOXX:

  wojciechbialek.blox.pl/2017/10/Najlepsza-od-17-lat-koniunktura-w-strefie-euro.html

  Tyle, że ta projekcja robi wtórny szczyt już za niecałe 3 miesiące, czyli gdzieś w maju.

 • m.jagusiak

  Potwierdzenie:

  acemarketu.com/?p=279947

 • dariuszkrzywicki3

  konsultant 843/47 jest ułamkiem łanuchowym dla 9+4SQRT5. Jest to element odwracalny i jest pisot numbers. Tylko takie elementy odwracają trend.

 • bialek.wojciech

  @bedrop:
  "Sądzi Pan, że jak nie teraz to za 7-8 sesji jest szansa by złoto zaczęło spadać i przetestowało złamało barierę $1300 lub $1280. Jakoś też nie widzę miejsca i czasu by ropa zdążyła spaść aż do $53-$54 chyba że właśnie w połowie marca?
  Choć według mnie wiele zależy od dolara...

  Czy ma Pan jeszcze inny scenariusz? Jak widzi Pan scenariusz dla pary dolar euro i złota?"

  Roboczo identyfikuję - w ramach cyklu 20-tygodniowego - potrójny szczycik na EUR/USD z sierpnia-września ub. r. (16 sesji od pierwszego szczytu do trzeciego) z trzema maksimami na EUR/USD ze stycznia-lutego br. (16 sesji od pierwszego szczytu do trzeciego):

  stooq.pl/q/?s=eurusd&c=1y&t=c&a=lg&b=1

  W tej analogii mamy koniec września 2017 i EUR/USD na miesiąc łapie jakąś równowagę, by późnej jeszcze raz spaść do dołka na początku listopada.

  Zakładając, że mamy koniec września na EUR/USD można inspirować się zachowaniem złota wtedy:

  stooq.pl/q/?s=gc.f

  Co do ropy to ładnie skoro w tej analogii z EUR/USD z końca września do dołka EUR/USD jest jeszcze 5 tygodni (zakładam, że ostatecznie EUR/USD spadnie do 1,20), ropa nie powinna w tym czasie jakoś strasznie szaleć w górę, a wzrosnąć istotniej dopiero, gdy EUR/USD zacznie się odbijać od tego 1,20. Ale nie pasuje to do moich wcześniejszych szacunków, że ropa celuje z końcem wzrostów w marcowe wybory prezydenckie w Rosji.

 • bialek.wojciech

  A propos surowców, to moja żona wczoraj zadzwoniła, że była w 4 sklepach i nigdzie nie znalazł kiełków soi w puszce i poprosiła mnie, żebym kupił. Udało mi się to dopiero w 5-tym sklepie.

  Wcześniej tego dnia zrobiłem wykres dnia o mączce sojowej:

  www.analizy.pekao.com.pl/pdf.php?id=13447&acknowledge=1

  Coś tam się na tej soi dzieje:

  stooq.pl/q/?s=zm.f&c=1y&t=c&a=lg&b=1

  Mówiom, że panie straszna susza w Argentynie.

 • bialek.wojciech

  @carrie-anne.moss:
  "Moja projekcja zakłada, że w tym tygodniu, a może na początku przyszłego uderzymy na USDCAD w mały sufit na 1,29. W tej sytuacji 1,31 do września, to karmienie brokera swap'ami."

  Najpierw niech tam dojdzie. :)

 • podczaszy1

  @WB
  E tam kiełki soi, byle wieprzowina była.

 • dariuszkrzywicki3

  Telefon od przyjaciela bym zrozumiał,ale ,żona jako doradca doradcy.

 • bedrop

  @WB

  Dziękuję. Ja widzę odbicie na złocie za jakiś miesiąc jak nie szybciej :)

  A co do ropy, to jakoś lubię tę teorię niby spiskową, że ropa wysoko przed wyborami w Rosji... Stąd pewnie zaburzenia i brak spadków na ropie, które w sumie powinny być w styczniu... W drugiej projekcji wychodziły nam właśnie pierwszej połowie marca co zbiegłoby się z testowaniem dołka na S&P500 i potem do góry.

 • bialek.wojciech

  @podczaszy1:
  "E tam kiełki soi, byle wieprzowina była."

  Nie wiem jak ugryźć te świnie:

  stooq.pl/q/?s=he.f&c=mx&t=c&a=lg&b=1

 • guyfawkes13

  @DK3

  //Telefon od przyjaciela bym zrozumiał,ale ,żona ...//

  Już mówiłem, że podejście homoseksualne to ślepy zaułek.:))
  www.czerwonafilizanka.com.pl/repository/thumbnails/No14_wzor2.77711.0x600.jpg

 • red.007

  @podczaszy1
  He,he
  W dzisiejszym świecie nie wiadomo co jest zdrowe.
  superbiz.se.pl/wiadomosci-biz/niemcy-nie-chca-polskiego-miesa-w-lidlu-sprawdz-dlaczego_1041094.html
  pl.wikipedia.org/wiki/Soja_transgeniczna

 • dariuszkrzywicki3

  JA MAM 5 SYNÓW.

 • konsultant121

  @WB
  stooq.pl/q/?s=he.f&c=mx&t=c&a=lg&b=1
  Kiepski interes na tych świniach. Nie chcą urosnąć w cenie:) I spożycie coraz nizsze.

 • podczaszy1

  @WB
  "Nie wiem jak ugryżć te świnie".

  Cholera rzeczywiście, wykres trudny. Pi razy oko w środku kanału. Trza by chyba rzucić monetą,

 • guyfawkes13

  @DK3

  //JA MAM 5 SYNÓW.//

  Nooo, to w końcu argument empiryczny, nie z matematyki

  Naprawdę synów? Nie funkcji, nie operatorów liniowych"?

 • podczaszy1

  No chyba to jednak nie był diamencik na tym wig-u 20.

 • carrie-anne.moss

  @podczaszy
  @WB
  invst.ly/6q2oy
  Proszę bardzo.

 • bajkolandiaa

  Miesiąc się jeszcze nie skończył i kupują jak szaleni ale mamy na wykresie miesięcznym 2 objęcia bessy , oczywiście to obecne jeszcze mają kilka sesji żeby zanegować , a na W1 jakby podbili do 2580 to będzie RGR książkowy dla spóźnialskich.

 • bajkolandiaa

  podczaszy1
  No chyba to jednak nie był diamencik na tym wig-u 20.

  2018/02/22 15:34:32
  Jedynym diamentem jesteś ty tutaj na tym blogu.Dzisiaj obrona wsparcia z 9 lutego więc idealne miejsce do ataku ale widać nie dla poławiaczy pereł.Postaw w końcu swoje pieniądze bo tracisz czas.

 • podczaszy1

  Dojdzie do tego,że jak pójdę do sklepu to zamiast produktów -soi, wieprzowiny itd- będę widział wykresy. Czy ty @ carrie tak czasem nie masz?

 • podczaszy1

  @ bajkolandia
  Dzięki za radę. Chyba bym się bez niej nie obszedł. A tak w ogóle to jak pogoda w Ozorkowie?

 • bajkolandiaa

  Dołek będzie na wygasanie serii marcowej , tydzień wcześniej.

 • bajkolandiaa

  red.007

  Wygląda,że to co wczoraj prognozowałeś na PLNie zacznie się dzisiaj. EUR/USD wraca do trendu , połowa miesięcznej świecy korekta i do góry.Dystrybucja papierów musi troche potrwać.

 • bialek.wojciech

  @podczaszy1:
  "Dojdzie do tego,że jak pójdę do sklepu to zamiast produktów -soi, wieprzowiny itd- będę widział wykresy. Czy ty @ carrie tak czasem nie masz?"

  Niech Pan uważa też w lesie:

  stooq.pl/q/?s=ls.f&c=mx&t=c&a=lg&b=1

  Tu tego nie widać, ale to najwyższa cena kontraktów na drewno od zawsze (mam dane od lat 30-tych).

  Mówiom, panie, że to skutek ceł nakładanych przez USA na kanadyjskie drewno.

  Jak widać cosik tam w tej surowcowej fazie cyklu:

  wojciechbialek.blox.pl/2017/07/Pora-na-surowcowa-cwiartke-cyklu-Kitchina.html

  ... można pozytywnego wygrzebać.

 • resan

  @ WB
  Dotyczy DAX-a. Panie Wojtku,nocny dołek DAX-a był w lutym 11689 ,Czy powtórki tego poziomu spodziewamy się teraz czy dopiero maj ,czerwiec

 • vaclav66.6

  Cezary Graf o sztucznej inteligencji: www.youtube.com/watch?v=EbJqvd6HruY&t=

 • ewiggin

  INI = -13,4
  I wreszcie coś się ruszyło - sesja w końcu na plus i co najważniejsze na dużym obrocie.

 • karnakufo

  Kilka dni temu ( w okolicach dołka) pisałem o ruchu do góry na PKOBP, no i się ziściło:
  www.bankfotek.pl/view/2111497
  I możliwe dalsze ruchy;
  www.bankfotek.pl/view/2111498

 • dociekliwy54

  @WB
  Codo świnek, to niech Pan porówna z Crude oil brend.
  Poślizg o jakieś 6-8 miesięcy, bo tyle te nieszczęsne zwierzaki mają radości z tego świata. Oczywiście to tylko korelacja.

 • karnakufo

  Sytuacja na S&P:
  www.bankfotek.pl/view/2111502
  www.bankfotek.pl/view/2111503

 • karnakufo

  I nasz WIG20 - jak na razie sygnału L brak:
  www.bankfotek.pl/view/2111506

 • karnakufo

  Chociaż na wykresie kontraktów widać mocne wsparcie i próbę wyjścia górą ponad ostatni opór spadków - istnieje większa szansa na dalszy ruch do góry;
  www.bankfotek.pl/view/2111508

 • karnakufo

  Ten z kolei rysunek kontraktów tygodniowych pokazuje, że jesteśmy w wieloletnim trendzie horyzontalnym i mówienie o hossie jest mocno przesadzone - owszem, gdy wykres pokona pokazany opór wtedy można będzie o niej mówić:
  www.bankfotek.pl/view/2111509

 • karnakufo

  I jeszcze taki dość klarowny w swojej wymowie - co i jak - wykres kontraktów:
  www.bankfotek.pl/view/2111512

 • karnakufo

  Oraz mocna kreska na tygodniowym:
  www.bankfotek.pl/view/2111513

 • carrie-anne.moss

  @007
  Twój scenariusz edka nie bardzo?
  Pędząca albo trójkąt moim zdaniem.

  @podczaszy
  Dojdzie do tego,że jak pójdę do sklepu to zamiast produktów -soi, wieprzowiny itd- będę widział wykresy. Czy ty @ carrie tak czasem nie masz?

  Nie :-)
  Kupuje nasiona do kiełkowania.

 • m.jagusiak

  Ocena bieżącej sytuacji na GPW:

  acemarketu.com/?p=280141

 • mac-erson

  @WB

  I co przesuwamy ten dołek na Sp500 na początek przyszłego tygodnia?

 • bialek.wojciech

  @mac-erson:
  "I co przesuwamy ten dołek na Sp500 na początek przyszłego tygodnia?"

  Aż tyle? Może o 1 sesję np. na dzisiaj?

  Przy okazji dostrzegam bardzo duże podobieństwo obecnego układu na WIG-u 20 do tego z początku czerwca:

  stooq.pl/q/?s=wig20&c=1y&t=c&a=lg&b=1

 • bajkolandiaa

  Ta seria jest dla BYKa przegrana, 300 pkt jesteśmy niżej więc wiadomo kto sponsoruje zyski na serii marcowej.

 • carrie-anne.moss

  @WB, mac-erson,
  "I co przesuwamy ten dołek na Sp500 na początek przyszłego tygodnia?"

  Aż tyle? Może o 1 sesję np. na dzisiaj?

  Wczoraj był dołek na edku i teraz powinnien chwilę rosnąć, więc chyba dobrze dla giełd?

 • morfanes

  Ciekawe co będzie dalej. Będę obserwował.

 • mac-erson

  "Przy okazji dostrzegam bardzo duże podobieństwo obecnego układu na WIG-u 20 do tego z początku czerwca:"

  Często podobne układy kończyły spadki (chodzi o samą strukturę zakończeniową):
  Jesteśmy w:
  16-06-2004
  12-05.2005
  09-07-2009
  18-02-2013

  Wniosek: Najniższy punkt na W20 powinien nastąpić we wtorek rano lub max środa
  Czyli wówczas dołek na SP500 wychodzi w poniedziałek.

 • mac-erson

  Dla inwestorów o mocnych nerwach dzisiaj startuje Bumech (analogia z czerwca 2017). W zeszłym roku się udało mam nadzieję na powtórkę:)

 • dariuszkrzywicki3

  W ekonomii zdania istotne a nie prawdziwe mają sens. Jedyna istotna analogia dla usa 21 sierpień2017[18 pażdziernik 1999],26 styczeń 2018 [24 marzec 2000].

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Pierwsze koty za płoty, pierwsze śliwki robaczywki.

  wiadomosci.wp.pl/policyjna-interwencja-z-uzyciem-broni-cztery-osoby-ranne-6223366522644609a

  Czy my zdążymy zbudować ten KOP?

 • guyfawkes13

  @Sir Mac Erson.

  Wydaje mi się, że w przyszłym tygodniu wrócimy na giełdach do spadków.

 • konsultant121

  @guy
  W Łodzi o mieszkańcach Zgierza mówi się: zgierzaki ;) Tyle że mowa tu o uchodźcach z Ukrainy i Gruzji ...

 • guyfawkes13

  @Konsultant

  Tytuł jest mylący, bo mówi o zatrzymaniu (głównie) Gruzinów, ale ostatnie zdanie w notce już nie.

 • konsultant121

  @guy

  wiadomosci.wp.pl/policyjna-interwencja-z-uzyciem-broni-cztery-osoby-ranne-6223366522644609a

  W Łodzi o mieszkańcach Zgierza mówi się: zgierzaki :)Choć w przytoczonej wiadomości chodzi o zgierskich uchodźców z Ukrainy i Gruzji:)

 • konsultant121

  Przepraszam za podwójne wklejenie komentarza.

 • ewiggin

  @konsultant

  Ciekawe jak się mówi na zachodzie na polskich złodziei samochodów. Może też słyszałeś?

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  To zwykły incydent. Nie ma o czym mówić.
  Czy my zdążymy zbudować ten KOP?
  KOP-u ? Nie. No ale będziemy mieli nowych generałów. Nominacje już klepnięte. Cyrk się kręci, zatem wszystko OK.

 • mac-erson

  @ guyfawkes13
  "Wydaje mi się, że w przyszłym tygodniu wrócimy na giełdach do spadków. "
  Mówiąc szczerze Twoje niedźwiedzie nastawienie (niedawnego orędownika hossy) utwierdza mnie w przekonaniu, że dołek bliziutko :)
  Ja bynajmniej przebieram nóżkami będąc obecnie praktycznie poza rynkiem (poza kilkoma spółkami idącymi swoją drogą typu IND, Bumech itp.).
  Bardziej się boję, że rynek odjedzie niż, że z tych poziomów dużo spadnie.

  Poniedziałek wieczorem jeszcze zadecyduję, ale raczej wtorek będę wchodzi w rynek.

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  Zastanawia mnie natomiast olimpijska forma Szwabów. Wygrywają nawet w hokeja. Czy Oni już się do czegoś aby nie szykują?

 • m.jagusiak

  Niesamowite rzeczy dzieją się teraz na polskiej premii za ryzyko:

  acemarketu.com/?p=280250

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  //Zastanawia mnie natomiast olimpijska forma Szwabów...//

  I tak będziemy bezbronni pod rządami szabesgojów.
  Wydamy dziesiątki miliardów na przeciwrakiety, a guzik i tak będzie leżał na biurku premiera Izraela, który jest koleżką Putina.

 • guyfawkes13

  @Sir Mac Erson

  Ja dalej mam ''bycze nastawienie'' długoterminowo, ale wydaje mi się, że przyszły tydzień może zrobić długie czarne świeczki.
  invst.ly/6qlv3
  invst.ly/6qlx2

 • guyfawkes13

  @Konsultant

  Rośnij nasz dolar, rośnij nasz jen.:))
  invst.ly/6qm89
  invst.ly/6qm8o

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Washington Times to pismo konserwatywne:
  wpolityce.pl/polityka/383026-ipn-protestuje-przeciw-haniebnym-klamstwom-w-the-washington-times-to-przejaw-falszywej-narracji-o-polskiej-historii

  Czyli propaganda antypolska w Ameryce na wszystkich falach.
  Jak się teraz wykaraskamy z tej ślepej uliczki ?

 • ewiggin

  @guyfawkes
  "I tak będziemy bezbronni pod rządami szabesgojów. Wydamy dziesiątki miliardów na przeciwrakiety, a guzik i tak będzie leżał na biurku premiera Izraela, który jest koleżką Putina."

  - Nie zapominajmy, że to wszystko "zasługa" stratega z Żoliborza i jego "przenikliwych" wyborców.
 • ewiggin

  @guyfawkes
  "Jak się teraz wykaraskamy z tej ślepej uliczki?"

  - Now idzisz, do czego prowadzą rządy psychoprawicy.
  Trzeba będzie pewnie prosić Tuska o pomoc.


 • ewiggin

  "- Now idzisz, do czego prowadzą rządy psychoprawicy."

  - Zagalopowałem się. Rządy psychoprawicy dopiero niedawno się zaczęły a ich końca, niestety dla mojej biednej Polski, nie widać.

 • guyfawkes13

  @ewiggin

  Dobrze wiesz, że szabesgoje z PO sprzedaliby nas już dawno. A PIS przynajmniej poszedł na (umiarkowany) konflikt, dzięki czemu pokazała się iluzoryczność obecnego ''sojuszu'', co jest wstępem do urealnienia polityki zagranicznej i ew. odwrócenia sojuszu.
  Jestem na nich zły, ale też rozumiem, jak małe mają pole manewru.
  I na koniec, w ramach opcji PIS jest możliwość dyskusji, w przeciwieństwie do twojej.
  Zobacz sobie jaki koment jest na początku ''najlepszych komentarzy''.
  wpolityce.pl/polityka/383026-ipn-protestuje-przeciw-haniebnym-klamstwom-w-the-washington-times-to-przejaw-falszywej-narracji-o-polskiej-historii

 • ewiggin

  A swoją drogą @guyfawkes to straszny z Ciebie cienias. Niby idziecie na wojnę z całym światem i po kilku pierwszych gongach już rzucasz ręcznik i najchętniej byś się schował za spódnicą Anieli.

 • ewiggin

  @guyfawkes
  "Dobrze wiesz, że szabesgoje z PO sprzedaliby nas już dawno."

  - A ja myślałem - bo tak wciąż pisaliście, że PO to folksdojcze :))))))))))
  A tu się okazuje, że jednak szabesgoje.
  Hmm... gdzie Rzym gdzie Krym?

 • guyfawkes13

  @ewiggin

  To nie ma żadnego znaczenia, oni są folksdojczami, szabesgojami, rusofilami, wszystkim, co im każą na danym etapie:))

 • guyfawkes13

  @ewiggin

  Nie idziemy na żadną wojnę i nigdzie się nie chowamy.
  Okazało się, że nie możemy liczyć na głównego sojusznika i to jest nie do przecenienia, bo np. w 39' nie mieliśmy takiego negliżu.
  Więc państwo musi wyciągnąć z tego konsekwencje.
  Sojusz nie jest za darmo, więc tym bardziej nie można płacić za bezwartościowy sojusz.

  W taki sposób Ameryka po Turcji czy Brytanii, traci Polskę i zmieniają się globalne bieguny. Nie rozumiesz tego? Czy może wolałbyś odegrać rolę mięsa armatniego za bezdurno? Niedługo przyjdzie czas na Japonię, Australię i Koreę.
  Żegnaj deluzjo amerykańska.
  www.youtube.com/watch?v=G6Y3F9NNKOc

 • ewiggin

  @guyfawkes
  "Okazało się, że nie możemy liczyć na głównego sojusznika i to jest nie do przecenienia, bo np. w 39' nie mieliśmy takiego negliżu."

  - Żaden negliż nie był potrzebny, wystarczyło trochę pomyśleć. Od dawna pisałem, że to tylko garstka żołnierzy. Wystarczyło trochę posłuchać Bartosiaka, żeby wiedzieć, że Amerykanie: nie mają wystarczających sił na obronę Polski, nie mają w Polsce żadnych bezpiecznych miejsc (sanktuariów) do których można by dowieść sprzęt i wojsko, i wreszcie - przy sprzeciwie Niemiec - nie ma którędy tych sił dostarczyć do Polski. I nie jest to kwestia woli tylko braku obiektywnych zdolności.


 • ewiggin

  @guyfawkes
  I daj sobie spokój z Turcją czy Chinami. Póki co naszą jedyną opcją jest kontynentalna Europa. Polska i Francja - Niemcy.

 • guyfawkes13

  @ewiggin

  Mylisz się.
  Problem polega na tym, że Ameryka nie obroni Polski jako partnera, ale może obronić międzymorze jako Wielką Chazarię. I Bartosiak też to dopuszcza.:))
  Ale nie martw się, zaśpiewaj sobie ''Yidl mitn fidl''.
  www.youtube.com/watch?v=9sbq2LLclUE&index=3&list=PLJLEhkmWUzehoWP9du-KB3FymvcS9bEKE

 • guyfawkes13

  @ewiggin

  //I daj sobie spokój z Turcją czy Chinami. Póki co naszą jedyną opcją jest kontynentalna Europa. Polska i Francja - Niemcy. //

  Zawsze się mylisz. Potrzebny jest tzw. zewnętrzny balancer, a zwłaszcza taki, który odwróci dualizm na Łabie. Jeśli chodzi o ścisłość z tym Bartosiakiem.

  Szabesgoje niepotrzebnie tyle się naćwiczyli:))))))
  www.youtube.com/watch?v=cWPPedsKMUc&index=5&list=PLJLEhkmWUzehoWP9du-KB3FymvcS9bEKE

 • bialek.wojciech

  @guyfawkes13:
  "I tak będziemy bezbronni pod rządami szabesgojów.
  Wydamy dziesiątki miliardów na przeciwrakiety, a guzik i tak będzie leżał na biurku premiera Izraela, który jest koleżką Putina."

  Ale wie Pan, że jest Pan moim ulubionym ruskim trolem?

 • guyfawkes13

  @WB

  //Ale wie Pan, że jest Pan moim ulubionym ruskim trolem? //

  A co ja mogę poaradzić na to, jeżeli ktoś nie ma argumentów, poza argumentami politpoprawnościowymi?
  Ja argumenty mam. Żydzi już raz w ten sposób załatwili Gruzonów. Sprzedali im rakiety, a jak Rosja zaczęła wojnę z Gruzją, to Żydzi dali ruskim kody do tych rakiet za jakiś interes na Bliskim Wschodzie. I Gruzini byli bezbronni wobec ruskich samolotów. Strącili tylko kilka za pomocą naszych rakiet Grom.

  Dziś ewidentnie okazuje się, że Ameryka jest po stronie Izraela przeciw nam, a więc nie mamy ŻADNYCH gwarancji, bo apetyt Izraela na Polin jest nieograniczony.

  Sam pokazał Pan filmik z yt o ''polish holocoust''. Nie widział Pan na nim tej bezgranicznej pogardy dla nas?

  Może Pan sobie rysować cykle, które czasem Panu wyjdą a czasem nie, i nie ma z tego żadnych konsekwencji, ale całe szczęście, że nie zajmuje się Pan bezpieczeństwem Polski, bo w tej dziedzinie nie chodzi o rysunki.

 • guyfawkes13

  @WB

  I nie wiem, czy Pan wie, ale Gruzini wiernie służyli Amerykanom, wystawiając na Bliskim Wschodzie duże kontyngenty swoich najlepszych oddziałów, a ponczas agresji rosyjskiej były w Gruzji oddziały amerykańskie. I nic to nie dało.
  Mówi się ''mądry Polak po szkodzie'' i mówi się też ''mądry uczy się na cudzych błędach''.
  My mamy kosztowną nauczkę z ostatniej wojny i choćby z sytuacji Gruzji.

 • ewiggin

  @guyfawkes
  "Zawsze się mylisz. Potrzebny jest tzw. zewnętrzny balancer, a zwłaszcza taki, który odwróci dualizm na Łabie."

  - Ależ Ty jesteś bezczelny. Kto się myli - to pokazuje rzeczywistość. Póki co okazuje się, że sojusz z USA to pomyłka.
  A co do odwrócenia dualizmu na Łabie - to o ile on nastąpi - będą to dopiero lata 70- te XXI w. Więc zejdź wreszcie na ziemię.

 • ewiggin

  @guyfawkes
  "Mówi się ''mądry Polak po szkodzie'' i mówi się też ''mądry uczy się na cudzych błędach''. My mamy kosztowną nauczkę z ostatniej wojny i choćby z sytuacji Gruzji."

  - Ależ Ty jesteś bezczelny c. d.
  Przecież jeszcze dwa miesiące temu tak się jarałeś tymi Amerykanami i wtedy casus wojny czy Gruzji jakoś Ci nie przyszedł do głowy???
  Ośmieszasz się chłopie.
 • guyfawkes13

  @ewiggin

  Ty nigdy nie zrozumiesz tragedii ginącej Cywilizacji.
  Odczep się ode mnie.

 • guyfawkes13

  W Ameryce cywilizacja skończyła się na generale Pattonie. Teraz są tylko podróbki bez znaczenia, na tzw. popuchę.

 • bedrop

  @WB

  A badał Pan jak się zachowywał S7P500 po podwójnym teście dołka. Zalożmy że 9 tego był podwójny skuteczny test dołka i trzeciego nie bedzie... czyli, że błędnie założyliśmy że to niby za szybko... czy wzrost na poziomie 8 procent od spadku 10% nie powinien i tak wiązać się z kolejnym spadkiem czy SP500 ma prawo tak szybko rosnąć i osiągnąć $2800 lub nawet 2900...

 • olejgujnar

  @guyfawkes13

  Zachowujesz się jak 13 letnia dziewczynka, wpadłeś w panikę i chcesz zmieniać podejście o 180 stopni, jak by maszerowały na nas zjednoczone zastępy amerykańsko-ukraińsko-izraeslskie.
  W USA ma miejsce wielki konflikt, ale nie między republikanami i demokratami, a między skorumpowanym establiszmentem, który próbuje się utrzymać u koryta, nawet za cenę upadku Ameryki, a siłami, które chcą zmian, które zdaje się reprezentować Trump. Ten obrzydliwy filmik był na cele tego konfliktu, on ma zmusić Trumpa do ochłodzenia stosunków z Polską, co go osłabi. Trzeba mieć nadzieję, że Trump to widzi i że dobrze to rozegra.
  Konflikt z Izraelem mieliśmy od zawsze, oni nigdy nie traktowali nas jak partnerów, tylko teraz wylazł na zewnątrz, bo w grę wchodzą ustawy, których Żydom psują plany i widocznie ten rząd nie wykonuje ich poleceń. Tylko że Izrael słabnie, a słabnące USA będą coraz mniej chętne na wspieranie ich finansowo i politycznie, bo ich przeciwnicy są dla USA coraz ważniejsi. Tak więc oni mogą nam coraz mniej zrobić, do tego w UE mają raczej niewielu sprzymierzeńców, więc moim zdaniem ich rozegramy, tak samo jak rozegraliśmy spór z UE.
  Co do zakupu broni, to niezależnie od kogo ją kupisz będziesz miał to ryzyko, dlatego trzeba robić jak najwięcej broni samemu albo mieć offset gwarantujący pełną kontrolę (nie wiem czy taka opcja istnieje).
  Tak więc bez paniki, niestety 25 lat rozbrajania nie nadrobi się w parę miesięcy, jedynym gwarantem naszego bezpieczeństwa jest NATO i trzeba z tego wyciągnąć jak najwięcej dla nas i się zbroić.

 • guyfawkes13

  @Olej Gujnar

  //Zachowujesz się jak 13 letnia dziewczynka...//

  :))

  Zobaczymy, jak Ty staniesz się 13-letnią dziewczynką, kiedy zobaczysz, co realnie kryje ten pozornie ideologiczny konflikt.

  //Ten obrzydliwy filmik był na cele tego konfliktu, on ma zmusić Trumpa do ochłodzenia stosunków z Polską, co go osłabi //

  Sam sobie odpowiadasz, ile warta jest pozycja Trumpa, a za parę lat wybory. I nie chodzi tylko o filmy, czy lewicowe gazety. To samo jest w prawicowych. A to świadczy o tym, że Ameryka nie ma swojego niezależnego establishmentu, i świadczy o realnej stategii amerykańskiej.

  Kiedyś Roosevelt mówił do Sikorskiego, że Polska jest natchnieniem świata i że Lwów oczywiście będzie polski, a faktycznie Lwów był już przehandlowany i Polska była już przehandlowana, chodziło tylko o głosy polonii w zbliżających się wyborach.

  Potem te wszystkie amerykańskie i angielskie obiecanki skasowano raz na zawsze na Gibraltarze.

  Przykro mi, ale papierek lakmusowy zabarwił się na nie ten kolor.
  W zasadzie wiele za tym przemawiało faktów przez długi czas , ale człowiek zawsze się łudzi.

  A propos Żydów:
  www.youtube.com/watch?v=DylTaDV-VZM

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Jak widzisz Waść, powróciłem do zwracania uwagi na szczegóły.:))

 • guyfawkes13

  @Olej Gujnar

  Człowiek jest skłonny do złudzeń, zwłaszcza jak mu żal Cywilizacji...
  Oczywiście ten wariant trzeba było sprawdzić, ryzyko podjąć, no ale żałosny rezultat w końcu nie jest aż tak wielką niespodzianką. Z układem jałtańskim zmagaliśmy się do niedawna...

 • mac-erson

  Gdzie mogę zrobić porównanie siły dwóch indeksów i zrobic wykres - np. Wig20 i sp500

 • guyfawkes13

  @Olej Gujnar

  Polityka nie może opierać się ani na sentymentach, ani nawet na dokumentach. W decydujących momentach liczą się tylko interesy.
  Dokumenty z teczki Sikorskiego zaginęły, więc uczmy się czegoś z historii.

  www.rmf24.pl/fakty/polska/news-czarna-teczka-gen-sikorskiego-motywem-zamachu,nId,167866 • olejgujnar

  @guyfawkes13

  "Zobaczymy, jak Ty staniesz się 13-letnią dziewczynką, kiedy zobaczysz, co realnie kryje ten pozornie ideologiczny konflikt."

  Ja absolutnie nie uważam tego konfliktu za ideologiczny, chodzi o kasę i to olbrzymią. Ale ten konflikt trwa od 25 lat, tyle że dotychczas był on dla większości niewidoczny, bo nasze rządy nie reprezentowały w nim Polski, albo reprezentowały nas miernie. Teraz widocznie to się zmieniło i dlatego konflikt wylazł, ale to jest dla nas pozytywne. Bo znaczy, że coś się zmieniło, a Polska potrzebuje zmian.

  "Sam sobie odpowiadasz, ile warta jest pozycja Trumpa, a za parę lat wybory. "

  Oczywiście, Trump jest cały czas pod ostrzałem i wcale nie wiem czy przetrwa. Uważam, że dla nas lepiej żeby przetrwał. Ale jako że nie mamy za bardzo na to wpływu, to nie ma się co tym martwić. Ktokolwiek będzie rządził USA, my musimy rozgrywać swoją partię i współpracować z nimi najlepiej jak się da dla nas. Raz będzie łatwiej, raz trudniej, ale moim zdaniem oni nas potrzebują bardziej niż większości krajów w UE, zwłaszcza w perspektywie brexitu, więc wcale nie jesteśmy na straconej pozycji.

  "I nie chodzi tylko o filmy, czy lewicowe gazety. To samo jest w prawicowych. A to świadczy o tym, że Ameryka nie ma swojego niezależnego establishmentu, i świadczy o realnej stategii amerykańskiej."

  Dlatego uważam, że nie ma lewicy-prawicy, jest sorumpowany establishment, który chce być u koryta i siły chcące zmian. Establishment miał pełnię władzy przez dziesięciolecia, to jest pierwszy raz jak jest szansa na zmianę, więc oczywiste jest, że nic nie jest przesądzone. Ale jako, że nie mamy na to wpływu, nie ma co za dużo energi temu poświęcać.

  "Kiedyś Roosevelt mówił do Sikorskiego, że Polska jest natchnieniem świata i że Lwów oczywiście będzie polski, a faktycznie Lwów był już przehandlowany i Polska była już przehandlowana, chodziło tylko o głosy polonii w zbliżających się wyborach.

  Potem te wszystkie amerykańskie i angielskie obiecanki skasowano raz na zawsze na Gibraltarze.

  Przykro mi, ale papierek lakmusowy zabarwił się na nie ten kolor.
  W zasadzie wiele za tym przemawiało faktów przez długi czas , ale człowiek zawsze się łudzi. "  Nie ma co się łudzić, sojusze to tylko słowa i zawsze trzeba tak do tego podchodzić. Musimy sobie sami zapewnić bezpieczeństwo i dobrobyt, co nie będzie łatwe po 45 latach komuny i 25 post komuny, ale trzeba próbować.

 • guyfawkes13

  @Sir Mac Erson

  Kiedyś, w zamierzchłych czasach RS pomiędzy kursami akcji czy indeksów to była dla mnie podstawowa rzecz, którą dostawałem na omedze, albo na prostym polskim programie, nie pamiętam, czy to był Atech czy Makler. Powinno też być na Metastocku.

 • olejgujnar

  @mac-erson

  "Gdzie mogę zrobić porównanie siły dwóch indeksów i zrobic wykres - np. Wig20 i sp500"

  Na stooq stooq.pl/q/?s=^spx:wig20&c=1y&t=c&a=lg&b=1

 • mac-erson

  Udało się, zrobiłem wykres porównania siły względnej SP500/Wig20 i wnioski ciekawe
  Jesteśmy w sytuacji bardzo zbliżonej do:
  - koniec grudnia 1995
  - październik 1999

  To by wyglądało niebawem na jakąś poważną falę wzrostową. Wydaje się nie realne ale...

 • guyfawkes13

  @Olej Gujnar

  No ja to dobrze wiem, że trzeba próbować.
  Tego o co chodzi jeszcze sobie nie uświadamiasz, bo nie chodzi o kasę, tylko o Kraj.

  // Ktokolwiek będzie rządził USA, my musimy rozgrywać swoją partię ...//
  No właśnie że nie, bo Hilaria mówiłaby właśnie głosem tej fundacji Rudermanów. I oczekiwałaby spełnienia rozkazów.

  //...ale moim zdaniem oni nas potrzebują bardziej ...//
  Tak właśnie myślałem, ale to błąd. Bo jesteśmy zbyt przyzwyczajeni do własnej egzystencji, taki błąd teoriopoznawczy, zakładający, że oni myślą tymi kategoriami co my. Że jak my nie kwestionujemy ich istnienia, to oni tak samo nie kwestionują naszego.:)))
  Ale tak nie jest. Oni mogą po prostu zaorać teren, jak będziemy się im za bardzo naprzykrzać. I na tym zaoranym terenie rozmawiać z kimś innym.
  Zrozumiałem, to przy pomocy tego filmu Redermana.

  Nie chcę się za bardzo posuwać, ale gen. Sikorski zgubił teczkę z obiecankami koło Gibraltaru. Lech Kaczyński też zapewne co nieco zabrał do grobu, pół roku po resecie Obamy z Putinem, co nie?
  Oczywiście udział ruskich służb jest ewidentny, ale co do tzw. sprawstwa kierowniczego, to bym nie przesądzał.

  Oni nas nie potrzebują, po prostu zrobią inny wariant i będa rozmawiać z kimś innym.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  A co do tych ''przypadkowych incydentów'', to staramy się je wyprzedzić w miejscach potencjalnie najwrażliwszych. Tu jest wyjątek z rozmowy z szefem sztabu WOT:

  //Brygada Podkarpacka była formowana na bazie nieco innych założeń niż dwie pozostałe, i dlatego już obecnie jest tak wysoko ukompletowana. Ta jednostka ma bowiem już dziś rozwinięte w zasadzie wszystkie bataliony, podczas gdy formowanie dwóch pozostałych brygad na ścianie wschodniej było rozłożone w czasie. Na Podkarpaciu chcieliśmy sprawdzić, w jaki sposób można najszybciej powołać nową brygadę, trzeba przyznać, że jesteśmy pozytywnie zaskoczeni tempem tworzenia tej jednostki.//

 • olejgujnar

  @guyfawkes13


  "Tego o co chodzi jeszcze sobie nie uświadamiasz, bo nie chodzi o kasę, tylko o Kraj."

  Konsekwencją utraty tej kasy byłą by utrata kraju. Im nie chodzi o posiadanie terenów Polski, oni chcą nas drenować i mieć pod butem. Dlatego pisałem, że chodzi o kasę. Bo do tego się to sprowadza.

  "No właśnie że nie, bo Hilaria mówiłaby właśnie głosem tej fundacji Rudermanów. I oczekiwałaby spełnienia rozkazów."

  I co wtedy? Jakie mamy instrumenty, aby ewentualnie to zmienić? Otóż żadne. Dlatego trzeba robić swoje, niezależnie od tego, kto tam rządzi. Oczywiście czasem będzie łatwiej, a czasem trudniej, ale z USA trzeba współpracować. Tak samo jak trzeba współpracować z Niemcami, Chinami czy Turcją.

  "Tak właśnie myślałem, ale to błąd. Bo jesteśmy zbyt przyzwyczajeni do własnej egzystencji, taki błąd teoriopoznawczy, zakładający, że oni myślą tymi kategoriami co my. Że jak my nie kwestionujemy ich istnienia, to oni tak samo nie kwestionują naszego.:)))
  Ale tak nie jest. Oni mogą po prostu zaorać teren, jak będziemy się im za bardzo naprzykrzać. I na tym zaoranym terenie rozmawiać z kimś innym.
  Zrozumiałem, to przy pomocy tego filmu Redermana.

  Nie chcę się za bardzo posuwać, ale gen. Sikorski zgubił teczkę z obiecankami koło Gibraltaru. Lech Kaczyński też zapewne co nieco zabrał do grobu, pół roku po resecie Obamy z Putinem, co nie?
  Oczywiście udział ruskich służb jest ewidentny, ale co do tzw. sprawstwa kierowniczego, to bym nie przesądzał.

  Oni nas nie potrzebują, po prostu zrobią inny wariant i będa rozmawiać z kimś innym. "


  Fantazjujesz. Co niby wtedy stanie się z Polakami? Znikną? Będą bez oporu słuchać zaborcy? Jak to technicznie rozegrają? Wejdą wojskiem? Przekupią polityków? Wrogowie byli, są i będą. I zawsze będą chcieli nas kontrolować. W tej kwestii nic się nie zmieniło. Tak więc róbmy swoje, coś się zmieniło i stare już nie wróci moim zdaniem. Będzie nowy ład i trzeba zrobić wszystko, aby wyjść na tym najlepiej jak się da. I nie ma co się obrażać na Amerykę, tak samo jak nie można na nich polegać.

 • guyfawkes13

  @Olej Gujnar

  // I nie ma co się obrażać na Amerykę, tak samo jak nie można na nich polegać.//

  No właśnie w tym problem.

  Wystarczy na dziś.

 • karnakufo

  @mac-erson
  "Udało się, zrobiłem wykres porównania siły względnej SP500/Wig20 i wnioski ciekawe
  Jesteśmy w sytuacji bardzo zbliżonej do:
  - koniec grudnia 1995
  - październik 1999

  To by wyglądało niebawem na jakąś poważną falę wzrostową. Wydaje się nie realne ale...
  "


  Nie sądzę, że te analogie są trafne. Na takie wzrosty, jak wtedy nie liczyłbym.
  Wg mojej analizy nasz rynek jest obecnie na istotnym wsparciu, które powinno wybronić spadki. Oczekuję wzrostów, ale opory, które widać będą powodowały, że będzie to bardziej trend horyzontalny:
  www.bankfotek.pl/view/2111626
  www.bankfotek.pl/view/2111627
  www.bankfotek.pl/view/2111632
  www.bankfotek.pl/view/2111629
  www.bankfotek.pl/view/2111630
  www.bankfotek.pl/view/2111634
  www.bankfotek.pl/view/2111638
  www.bankfotek.pl/view/2111640
  www.bankfotek.pl/view/2111644

 • guyfawkes13

  @Karnak

  Wziąłem jeden rysunek na próbę i tak na tym rysunku widzę najważniejsze kreski:
  www.bankfotek.pl/view/2111676

 • karnakufo

  cd.
  www.bankfotek.pl/view/2111680
  www.bankfotek.pl/view/2111682

 • karnakufo

  @guyfawkes13
  Wziąłem jeden rysunek na próbę i tak na tym rysunku widzę najważniejsze kreski:
  www.bankfotek.pl/view/2111676


  Świetnie, i to mi się podoba - twórcze rozwinięcie tematu.
  Sztuką jest znaleźć taka drogę rynku, która pogodzi większość tu prezentowanych przeze mnie rysunków.
  Ja przynajmniej tak do tego podchodzę i staram się poprzez spojrzenie różnymi obrazami wybrać to poszukiwane optimum, które dałoby zarobić.
  A wracając do tego co Ty dorysowałeś to staram się zrozumieć to w kontekście innych moich rysunków, czy jest to wariant bardziej prawdopodobny, czy nie.

 • guyfawkes13

  @WB

  //Ale wie Pan, że jest Pan moim ulubionym ruskim trolem?//

  Sympatyzuję z Panem i wysoko Pana oceniam, dlatego zależy mi na tym, żeby Pan nie grzązł w warstwie propagandy, czy podkręcanych statystyk.

  Polityka to szachy, w których planuje się x posunięć do przodu. Obecny konflikt był przewidywany dawno. Trzeba czytać rzeczywiste działania. Weźmy przykład z obronności.
  Wiadomo, że Rosja stanowi główne zagrożenie. To zagrożenie jest na kierunku północno-wschodnim i pochodzi głównie od 1 Gwardyjskiej Armii Pancernej i brygad rakietowych. Więc co robimy???
  Jakoś nie kupujemy czołgów, tylko tworzymy KOP, zostawiając na północy symboliczną przeszkodę w postaci batalionów krzyżackich.
  A jak tworzymy KOP w sytuacji zagrożenia na północy? To oczywiste, w sytuacji zagrożenia na póolnocy tworzymy w tempie ekspresowym brygadę KOP ... na południu. I ta brygada na Podkarpaciu będzie się jeszcze powiększała do 2 brygad.

  Jak Pan widzi, partia wewnętrzna inaczej diagnozuje rzeczywiste zagrożenia niż propaganda, kilka ruchów do przodu. Przewidziano obecny konflikt i możliwość jego eskalacji w postaci wołynki i podjęto zawczasu przeciwdziałanie.

 • guyfawkes13

  @Karnak

  //A wracając do tego co Ty dorysowałeś to staram się zrozumieć to w kontekście innych moich rysunków, czy jest to wariant bardziej prawdopodobny, czy nie//

  Właśnie, są różne aspekty do pogodzenia, ja wziąłem akurat to, co najbardziej rzucało mi sie w oczy. Te kreski są najważniejsze, streszczają rynek (na tym rysunku) najlepiej, ale to jeszcze nie znaczy, że do nich miałaby dojść korekta.

 • karnakufo

  EURUSD - bardzo prawdopodobny jeszcze jeden atak na szczyt:
  www.bankfotek.pl/view/2111687
  www.bankfotek.pl/view/2111688
  www.bankfotek.pl/view/2111689

 • karnakufo

  USDPLN - możliwy ruch w kierunku dołka:
  www.bankfotek.pl/view/2111694
  www.bankfotek.pl/view/2111695

 • guyfawkes13

  @Karnak

  Moim zdaniem na tym rysunku najważniejszy jest kanał, a potem trójkąty z ponumerowanymi falkami.
  www.bankfotek.pl/view/2111699

 • karnakufo

  WIG Banki - wzrost do oporu:
  www.bankfotek.pl/view/2111702

 • jureke.30

  Niespodzianka :)

  analizy-rynkowe.pl/niespodzianka/

 • karnakufo

  Co wybiorą banki na miesięcznym?:
  www.bankfotek.pl/view/2111706

 • karnakufo

  Korekta w Stanach była błyskawiczna, a wynikała z realizacji proporcji FIBO, o czym pisałem podczas tworzenia się szczytu (można było zagrać pod to łapiąc wierzchołek):
  www.bankfotek.pl/view/2111708.

  Nie mniej patrząc, jak rynek błyskawicznie wrócił po korekcie do wzrostów nasuwa się stwierdzenie o dużej sile amerykańskiej hossy, co bardzo ładnie widać na indeksie NASDAQA, gdzie tempo wzrostów przybiera na sile wychodząc górą z rysowanych kanałów - teraz też możemy mieć taką sytuację, jak dwa razy poprzednio, gdzie rynek po powrocie do wybitego górą ograniczenia kanału dynamicznie odbija do góry, a szykująca się miesięczna świeczka może być silnie prowzrostowa:
  www.bankfotek.pl/view/2111709
  Podobnie jest na DJIA:
  www.bankfotek.pl/view/2111707

 • red.007

  Jak zawsze przy sobocie nachodzą mnie różne myśli.Oczywiście myśli te dotyczą dolara.
  Gdzie nie spojrzeć czy na blogu,czy u p.Sławka,czy u p.T.Marka wszędzie powszechnie uważa się,że czeka nas jeszcze jeden ruch (impuls?) w dół i potem poważniejsze wzrosty.Ta powszechność oczekiwań nieco mnie zastanawia bo wiadomo jak bywa,gdy "wszyscy"oczekują tego samego.Od wpisu @dariuszkrzywicki
  zacząłem się nad tym zastanawiać nieco wnikliwiej.

  "dariuszkrzywicki3
  2018/02/18 22:08:38
  Kategorycznie nie, przeanalizuj dokładnie złoto, do Fedu szczyt dolara i spadek do trzech złotych w sierpniu z ruchem 3,73 31.01.2019"

  Taki jednoznaczny wpis,jeśli go traktować poważnie,musi mieć swoje uzasadnienie.
  Rozumiem,że w przypadku @dariuszkrzywicki3 uzasadnienie wynika z jego wiedzy matematycznej.Ponieważ moja wiedza matematyczna pozostawia wiele do życzenia,szukałem innych sposobów na zmierzenie się z powyższą tezą.
  Znalazłem dwa sposoby:
  1.wykres Kolegi @ karnakufo ( dwie brązowe linie trendowe) z poziomem poniżej 3 zł
  www.bankfotek.pl/view/2110687
  2.Mój wykres-jako możliwy rozwój sytuacji:
  www.bankfotek.pl/view/2111721
  Wniosek: nie można wykluczyć spadków w okolice 3 zł.Nie wiem co mogłoby się wydarzyć dla realizacji takiego scenariusza (Fed,giełdy...) ale będę obserwował wykres,bo jeśli miałoby być jak na moim obrazku,to hipotetyczna fala 3 powinna cechować się dużą dynamiką spadkową a nie tylko pogłębieniem lutowego dołka,może więc faktycznie po Fed spadki przyśpieszą.

 • pokonajrynekpl

  Lutowe obsunięcie choć było mocne to jednak wyrysowało tylko mały ząbek na wykresach amerykańskich indeksów. Z tego względu obecny mocny zwrot w górę też jest uzasadniony. Dużo dowiemy się o stanie rynku, gdy ten zacznie korygować obecnie trwający wzrost. Ciekawie też wygląda perspektywa retestu dołka. To tam będzie widać kto jest mocniejszy. Dopiero wtedy mogą się pojawić pierwsze rysy w obrazie hossy.

  Nasze spółki energetyczne z nadziei na większe odreagowanie staczają się mocniej w dół. Bliskość dna może pomóc Tauronowi w walce o powrót w górę.
  pokonajrynek.pl/kiedy-padna-sygnaly-do-zakupu-akcji-taurona/

 • konsultant121

  Spadaj mój dolar,bo obkupić w ciebie się chcę!
  acemarketu.com/?p=280138

 • guyfawkes13

  @Sir Double 07

  //Gdzie nie spojrzeć czy na blogu,czy u p.Sławka,czy u p.T.Marka wszędzie powszechnie uważa się,że czeka nas jeszcze jeden ruch (impuls?) w dół i potem poważniejsze wzrosty.//

  Ja tak chyba nie uważam my Friend?

  A skoro już znalazłem się długoterminowo po ciemnej stronie mocy(...), to (śladem towarzysza Tradera) zacząłem się zastanawiać nad uranem:)))
  wgospodarce.pl/informacje/46738-chinski-smok-deklaruje-pomoc

  //... 33 reaktory chińskie generują teraz moc 28,97 GW. W budowie są kolejne 22 bloki. Do 2021 r. moc czerpana z energetyki jądrowej w Kraju Środka ma zostać zwiększona do 50 GW, zaś do 2030 r. - do 150 GW. //

  Spodek?
  invst.ly/6qxqp
  invst.ly/6qxr1

 • karnakufo

  @pokonjarynekpl
  "Lutowe obsunięcie choć było mocne to jednak wyrysowało tylko mały ząbek na wykresach amerykańskich indeksów. Z tego względu obecny mocny zwrot w górę też jest uzasadniony. Dużo dowiemy się o stanie rynku, gdy ten zacznie korygować obecnie trwający wzrost. Ciekawie też wygląda perspektywa retestu dołka. To tam będzie widać kto jest mocniejszy. Dopiero wtedy mogą się pojawić pierwsze rysy w obrazie hossy. "


  Sądzę, że ewentualna perspektywa retestu dołka jest tak powszechna, że wręcz nie możlwa do realizacji, ale jestem czujny i gdyby - to gotowy i na takie scenario.

 • karnakufo

  [l]@guyfawkes13
  ...Spodek?...[/l]
  To może być strzał w 10 -kę.

 • mac-erson

  Moje najnowsze analizy wskazują, że:

  - korekta zakończona i na 90% strefa W20 - 2375 wytrzyma i niżej już nie spadniemy
  - nie będzie żadnego retestu dołka w US - nie spadniemy już niżej niż 2700
  - nasz rynek za kilka dni zdecydowanie zacznie się umacniać względem rynku amerykańskiego
  - max. w perspektywie 2 tygodni zacznie się w Polsce dynamiczna trwająca 3-4 miesiące fala wzrostowa z zasięgiem 2800-2900.
  - dolar powinien więc dalej spadać w kierunku 3 zł
  - najsilniejsza brażna na najbliższy okres to budowlanka

 • guyfawkes13

  @Sir Mac Erson

  A ja bym powiedział, że na moje wyczucie wskaźniki powinny się jeszcze ochłodzić. Nie robiłem szczegółowych dociekań, tylko tak widzę ''na oko'', że jesteśmy w podobnym miejscu ochłody, jak zaznaczone elipsami:
  invst.ly/6qy4v

 • karnakufo

  PKOBP lider hossy ciężkich spółek - wzrostowo:
  www.bankfotek.pl/view/2111736

 • karnakufo

  Panowie:
  @mac-erson
  @guyfawkes13

  Uważam, że będzie złoty środek:
  Wzrosty, ale z zasięgami dużo mniejszymi, jak prognozuje mac-erson.

 • guyfawkes13

  @Karnak

  Sir Mac Erson rzeczywiście dobrze prognozuje i trochę nieswojo się z nim nie zgadzać:)))

 • karnakufo

  [l] @mac-erson
  - najsilniejsza brażna na najbliższy okres to budowlanka

  100 % zgoda:
  www.bankfotek.pl/view/2111739

 • guyfawkes13

  @Karnak

  Możemy to też narysować w ten sposób:
  www.bankfotek.pl/view/2111743

 • karnakufo

  @guyfawkes13
  Możemy to też narysować w ten sposób:
  www.bankfotek.pl/view/2111743


  Nie mam nic przeciwko i dziękuję za twórczą koncepcję - co dwie głowy to nie jedna.

 • guyfawkes13

  @Karnak

  Oczywiście mogę się mylić, ale raczej jeszcze poczekam:))

 • karnakufo

  I jeszcze taki miesięczny kontrakt - szału raczej nie będzie, czyli wzrost w boczniaku:
  www.bankfotek.pl/view/2111747

 • guyfawkes13

  @Karnak

  Miesięczna linijka słabo się nadaje do takich rysunków, zwłaszcza że miesiąc się nie skończył.:))

 • bialek.wojciech

  @guyfawkes13:
  "Jak Pan widzi, partia wewnętrzna inaczej diagnozuje rzeczywiste zagrożenia niż propaganda, kilka ruchów do przodu. Przewidziano obecny konflikt i możliwość jego eskalacji w postaci wołynki i podjęto zawczasu przeciwdziałanie."

  Zatem chwała partii wewnętrznej:

  www.youtube.com/watch?v=EEsp2fTC_ok

 • guyfawkes13

  @WB

  :)))))

  No to niech będzie ''państwo głębokie'', czy ośrodek strategiczny.
  Na najwieksze niebezpieczeństwo i tak na razie nic nie poradzimy, bo to by kosztowało za dużo pekabu, ale możemy zaradzić innym zagrożeniom, do czasu aż nie staniemy na nogi. Żeby nie było tak, jak to wyraził poeta:
  ''Nim słońce wstanie, rosa oczy wyje''

 • karnakufo

  Może być grane takie coś:
  www.bankfotek.pl/view/2111752

 • bialek.wojciech

  @guyfawkes13:
  "No to niech będzie ''państwo głębokie'', czy ośrodek strategiczny.
  Na najwieksze niebezpieczeństwo i tak na razie nic nie poradzimy, bo to by kosztowało za dużo pekabu, ale możemy zaradzić innym zagrożeniom, do czasu aż nie staniemy na nogi. Żeby nie było tak, jak to wyraził poeta:
  ''Nim słońce wstanie, rosa oczy wyje''"

  Nie wiem, czy to nasze "głębokie państwo" jest coś warte. Izraelczycy właśnie ogłosili zwycięstwo w wojnie z Polską:

  news.google.com/news/story/dGE5WSHpwUaxl2MjooVgUkKYQ-zDM/2?hl=en&gl=US&ned=us

  Jeśli pokonać nas może jakieś odległe mikropaństwo, to chyba to nie świadczy zbyt dobrze o jakości ludzi tworzących nasze "głębokie państwo".

 • guyfawkes13

  @Karnak

  Czarna świeczka jest za duża - objęcie bessy. Co prawda mamy konsolidację, i te formacje na przemian się znoszą, ale tym razem może nie być tak, jak poprzednio, możemy pójść na dół na trochę strachu. Zasada zmienności.

 • guyfawkes13

  @WB

  //Jeśli pokonać nas może jakieś odległe mikropaństwo, to chyba to nie świadczy zbyt dobrze o jakości ludzi tworzących nasze "głębokie państwo".//

  Mikropaństwo? No niech Pan nie żartuje, Fenicjanie opętali caly świat, to największa potęga. Właśnie odnoszą triumf nad znienawidzoną cywilizacją łacińską, po z górą dwóch tysiącach lat wojen i przewrotów.

  To jest gra, pójście do przodu i powrót żeby zyskać pole manewru, zamiast dać się zgnieść. Lawirowanie. Jeszcze jakiś czas potrzebujemy obecnego systemu bezpieczeństwa. Wszystko inne to komentarze, jak mawiał my Friend Max von Stirlitz.:))

 • guyfawkes13

  Czy ktoś może zna ostatni sentyment? Założę się, że nie jest to sentyment charakterystyczny dla dołka.

 • guyfawkes13

  @WB

  Osaczeni i przyparci do ściany wyprowadziliśmy parę prostych dla zyskania dystansu i oddechu. That's all.
  I tak się będziemy boksować i klinczować, aż Chiny przekroczą masę krytyczną.
  Wtedy powiemy, że żartowaliśmy i poślemy ich do diabła.

 • bialek.wojciech

  @guyfawkes13:
  "Osaczeni i przyparci do ściany wyprowadziliśmy parę prostych dla zyskania dystansu i oddechu"

  Jeśli ktoś wierzy w to, że jego przeciwnik jest mocniejszy, to nie stosuje w walce boksu, tylko aikido:

  "Podstawową zasadą w aikido jest wykorzystanie siły przeciwnika przeciwko niemu samemu".

 • guyfawkes13

  @WB

  //Jeśli ktoś wierzy w to, że jego przeciwnik jest mocniejszy, to nie stosuje w walce boksu, tylko aikido:
  "Podstawową zasadą w aikido jest wykorzystanie siły przeciwnika przeciwko niemu samemu". //

  No tak, to jest w ogóle zasada Wschodu, z drugiego końca jedwabnego szlaku - towarzyszy wrogów naszych wrogów.
  Czyli jest Pan na kursie i ścieżce (żeby nie powiedzieć, że już na szlaku, jedwabnym)
  Ale nawet walcząc według tej zasady, musi się człowiek i tak sporo naszarpać, proszę mi wierzyć.:))
  www.youtube.com/watch?v=qb31nnP6ylo

 • guyfawkes13

  @WB

  Zresztą kultury i zasady walki się przenikają. W boksie np. często atakuje się, kiedy przeciwnik jest w początkowej fazie wyprowadzania ciosu i wtedy jego uruchomiona i ukierunkowana siła tworzy pewną bezwładność(...).
  A czym jest podążanie za trendem, jeśli nie wykorzystywaniem siły przeciwnika?
  Jesteśmy bliżej niż nam się wydaje (to takie pocieszenie po utracie zachodniej cywilizacji).
  :)))

 • guyfawkes13

  @Karnak

  Nie wiem, jak to będzie z indeksami w tym tygodniu, może być początek wzrostowy.
  Wzrostowo wygąda WIG:
  invst.ly/6r2py
  invst.ly/6r2p-
  invst.ly/6r2q3
  Ale podobnie na D2 wygląda USD/CHF:))))
  fxpro.ctrader.com/c/5qqrn
  Ale nie mam wyraźnego przekonania i chętnie zobaczę jak to się rozwinie. I jestem ogólnie za dalszym ciągiem korekty dolara.

 • guyfawkes13

  Ktoś tu chyba uważał Izrael za następcę krzyżowców:))
  wgospodarce.pl/informacje/46765-izrael-chce-usunac-chrzescijan-z-ziemi-swietej

 • dociekliwy54

  @mac-erson
  Dziś złożyłem zlecenie odwracające na FW20. Obecnie jestem na długich.
  Niestety wydaje mi się, że te wzrosty nie muszą być już duże.
  Można sobie wyobrazić dalsze trwanie korekty jako złożonej jeszcze przez wiele miesięcy.

 • bajkolandiaa

  Analitycy Bloomberga zwracają tu uwagę na inną zależność, która skłania do większej ostrożności. Otóż, we wszystkich sytuacjach z ostatnich lat kiedy VIX rósł powyżej poziomu 40, tak jak we wcześniejszej części tego miesiąca, powrót do trendu wzrostowego na S&P 500 następował dopiero po uformowaniu podwójnego dna. Jeżeli historia miałaby się powtórzyć oznaczałoby to jeszcze jedną falę spadkową na Wall Street.

 • m.jagusiak

  Goldman Sachs i warunki bessy dla indeksu S&P500:

  acemarketu.com/?p=280403

 • mac-erson

  @dociekliwy
  Myślę, że nasz rynek wstrzymuje się, żeby zobaczyć jak będzie przebiegała korekta w US. Jeśli zobaczy, że korekta jest płytka to wówczas ruszy pełną parą na północ.
  Generalnie ostatnia fala wzrostowa szerokiego rynku w Polsce skończyła się w marcu 2017r. Mija więc rok i czas na kolejną :)
  Poza tym nikt się nie spodziewa że teraz może konkretnie odpalić na północ. Pamiętam podobnie było w grudniu 2016r.

 • mac-erson

  Swoją drogą mogę się pochwalić małym sukcesem. W piątek K Bumech po 0.32 i dzisiaj S po 0.44 Prawie 40% zysku. Jeszcze do niego wrócę :)

 • bialek.wojciech

  @guyfawkes13:
  "Ktoś tu chyba uważał Izrael za następcę krzyżowców:))
  wgospodarce.pl/informacje/46765-izrael-chce-usunac-chrzescijan-z-ziemi-swietej "

  W ramach długich ruchów wahadła siły pomiędzy Bliskim Wschodem a Europą odpowiednikiem europejskich krzyżowców byli również Grecy od czasów Alexandra od IV kw. p. Ch. i później Rzymianie (od I w. p Ch), a wcześniej inwazje "Ludy Morza" (patrz wojna trojańska), po których zostały państewka Filistyńskie.

  Ani Ludy Morza ani Grecy/Rzymianie nie byli z oczywistych względów chrześcijanami.

  Obecna faza wychylenia wahadła przewagi też nie jest za bardzo chrześcijańska, chyba, że Napoleona, który ją zapoczątkował pod koniec XIX wieku inwazją na Egipt uznać, za motywowanego chrześcijaństwem.

  Więc niech Pan się już tak nie dziwi, że efektem obecnej przewagi cywilizacyjnej Europy na Bliskim Wschodem jest żydowskie państwo w Palestynie (ale również obecne amerykańskie a wcześniej brytyjsko-francuskie okupacje różnych krajów Bliskiego Wschodu).

  Zresztą my z poprzednimi krzyżowcami walczyliśmy pod Grunwaldem, więc tym bardziej się Pan aż tak nie powinien dziwować. Krzyżowcy jak przegrywają na Bliskim Wschodzie, to szukają nowego miejsca dla ekspansji. Wtedy po prostu należy tylko patrzyć na ręce Konradowi Mazowieckiemu i wszystko będzie dobrze.

 • bajkolandiaa

  Macerson zapomniał tylko o jednym szczególe,w 2016 byliśy na 1700 a teraz na 2700 prawie,tam było tanio a teraz jest drogo,wykres miesięczny pokazuje formację jaką pokazuje,oczywiście miesiąc się jeszcze nie skończył.

 • bialek.wojciech

  "pod koniec XIX wieku"

  Oczywiście powinno być "pod koniec XVIII wieku".

 • mac-erson

  @bajkolandia
  Jak widzi się perspektywę 2020r. 40+ to 2400 wydaje się tanio :)

 • ewiggin

  @mac-erson
  Odnoszę wrażenie, że im bardziej ignorujesz cykle, tym bardziej się mylisz.
  A według cyklu Kitchina na WIG20 mamy już od końca stycznia bessę. Dno fali A tej bessy wypada na maj/czerwiec - i to jest podstawowa perspektywa, z której patrzę na rynek.

 • guyfawkes13

  @WB

  //Ani Ludy Morza ani Grecy/Rzymianie nie byli z oczywistych względów chrześcijanami. //

  No właśnie, krzyżowcy byli w tej ''szyjce butelki'' na szlaku jedwabnym tylko raz, jak na razie. A najwcześniej ludy morza, czyli poprzednie wcielenie Fenicjan. Teraz też tam jest (kolejne) wcielenie Fenicjan:)))
  Chodzi o zespół portowo-przeładunkowy na szlaku.
  Aleksander Macedoński próbował sprawę załatwić gruntownie i opanować drugi koniec szlaku, ale pokazywany jest w popkulturze jako wariat owładnięty jakąś idee fixe, który przypadkowo się czymś struł. Podobnie Juliusz Cezar jak zaczął przygotowania do wielkiej wyprawy na wschód, to okazało się, że ma jakiej problemy z demokracją i spotkał się z niezrozumieniem ze strony najbogatszych oligarchów w senacie, bynajmniej nie ludu rzymskiego:))
  Ale z tym ''wahadłem siły'' jest trochę inaczej. Sens tego, że Europa środkowo-wschodnia jest w ''systemie naczyń połączonych z Lewantem sprowadza się do tego, że jak jest zatkana ''szyjka butelki'' w Lewancie, np. przez Turcję, to znaczenia nabiera alternatywna odnoga szlaku w okolicach morza Czarnego, czyli międzymorze.

  //Wtedy po prostu należy tylko patrzyć na ręce Konradowi Mazowieckiemu i wszystko będzie dobrze.//

  No właśnie, dochodzi Pan do podobnych wniosków co Braun:))))
  Naszych trzeba pilnować, żeby znowu nie narobili nam kłopotów na kilka wieków.
  Do panowania nad bliskowschodnią szyjką butelki (Malakka jest analogiczną szyjką morską po drugiej stronie) przymierza się i Turcja i Persja i nie tylko. W związku z renesansem tych imperiów Fenicjanie znów szukają alternatywnej odnogi na międzymorzu(...).
  Co do krzyżaków, to nie zgodziłbym się z traktowaniem ich jako krzyżowców. Oni tylko zachowali taki anturaż, ale realizowacji ekspansję Rzeszy i to w innym regionie, hanzeatyckim. Mimo podobnej formy, stanowiącej alibi, treść była już zupelnie inna.
  RSHA jest organizacją drobniejszego płazu, podporządkowaną rotszyldowni północnej.:))))

  Tak więc musimy bacznie obserwować bliskowschodnią szyjkę butelki, czy tam blisko do wojny itd. bo w razie jej trwałego zatkania dla kapitału fenickiego, my wchodzimy na tapetę jako odnoga alternatywna.
  Jest jeszcze alternatywa północna, ale zajeta:))

 • guyfawkes13

  @WB

  Co do fundamentalnych cywilizacyjnych różnic pomiędzy krzyżowcami (chrześcijanami) a Żydami, warto posłuchać osoby najlepiej na tym się znającej - uczennicy Bartoszewskiego:
  www.youtube.com/watch?v=hXrSvBQbqAs

 • swb1

  Panie Wojciechu ma pan na czasie intuicję. Niejaki Daniels, pisowski "dobry" Żyd ogłosił pomysł uczynienia z Auschwitz terenu eksterytorialnego, oderwanego od Polski, z własna strażą, zarządzanego przez "międzynarodową" organizację. Jak się przed tym obronić nie będąc antysemitą, wszak, jak głoszą nawet biskupi antysemityzm to grzech. A przecież można się domyślać, ze Auschwitz to tylko początek, wszak takich obozów i miejsc żydowskiej martyrologii było w
  Polsce bez liku.

 • guyfawkes13

  @Swb1

  To jest fragment tego, co Braun nazywa żydowską suwerennością wyspową na międzymorzu (od Dniepropietrowska do Szczecina).
  Tak wygląda największa na świecie ... salka katechetyczna(?), katechetyczno-biznesowa w Dnipro (dawnym Diepropietrowsku), to ''małe'' u dołu, to synagoga:
  static.trip101.com/paragraph_media/pictures/000/221/881/large/14576472.jpg?1500609700
  A ta synagoga wcale nie jest taka mała:))
  www.tourdnepr.com/images/stories/cathedrals/Synagogue_Golden_Rose_2_1.jpg

  Czy takie inwestycje wznosi się na niepewnym terenie dzikich pól?

 • bialek.wojciech

  @guyfawkes13:
  "A najwcześniej ludy morza, czyli poprzednie wcielenie Fenicjan."

  To raczej fałsz. Co prawda precyzyjne określenie pochodzenia etnicznego Ludów Morza jest trudne:

  "Ludy Morza (fr. peuples de la mer) termin utworzony przez francuskiego egiptologa Gastona Maspero[1] na określenie przemieszczających się i wojowniczych grup ludności bliżej nieznanego pochodzenia, które doprowadziły do wielkiej destabilizacji starożytnego Bliskiego Wschodu i zagroziły państwu faraonów na przełomie XIII i XII w. p.n.e."

  pl.wikipedia.org/wiki/Ludy_Morza

  ... ale kierunek migracji raczej jednoznacznie prowadził od Europy do Azji/Afryki:

  pl.wikipedia.org/wiki/Ludy_Morza#/media/File:Ludy_Morza_(Sea_Peoples).jpg

  W każdym razie jest raczej pewne, że kimkolwiek by Ludy Morza nie były to uciekali przed nami:

  "Najazdy na południowo-wschodnie tereny Śródziemnomorza to przypuszczalnie tylko ostatni z etapów procesu znacznie dłuższego i dużo bardziej skomplikowanego. Obejmował on wieloetniczne nurty migracyjne grup ludności indoeuropejskiej na tereny Azji Mniejszej i będące ich następstwem przesunięcia zmieszanej z przybyszami ludności anatolijskiej na tereny Syrii i Kanaanu. Przemieszczenia w rejonie Bałkanów doprowadziły natomiast do destabilizacji rejonu wysp Morza Egejskiego, Krety i Cypru, a w konsekwencji zagrożenie regionu delty Nilu od strony morza[5]."

 • guyfawkes13

  @WB

  Paaanie Wojtku, to jest typowy numer Fenicjan, cyklicznie powtarzany. Po wydrenowaniu danego imperium (Egipt, Rzym, Europa), uruchamia się fale''uchodźców'', ''bezbronnych cywili'' itp. które robią na wydrenowanym terenie ''jesień średniowiecza''.:))))
  Stary numer, klasyka.

 • swb1

  @guyfawkes13
  Może w tym kontekście należy rozpatrywać autoislamizajcję Europy Zachodniej. Lepszy islam niż judaizm.

 • bialek.wojciech

  @swb1:
  "Panie Wojciechu ma pan na czasie intuicję. Niejaki Daniels, pisowski "dobry" Żyd ogłosił pomysł uczynienia z Auschwitz terenu eksterytorialnego, oderwanego od Polski, z własna strażą, zarządzanego przez "międzynarodową" organizację."

  Naprawdę. Chyba wie, że to brzmi dla nas jak "eksterytorialna autostrada"? Ale może ten Daniels to tylko jakiś londyński prowokator. W Izraelu też chyba nie za bardzo wiedzą kto zacz:

  www.i24news.tv/en/news/international/europe/167818-180216-meet-jonny-daniels-the-man-behind-the-polish-holocaust-law-media-frenzy

  "Jak się przed tym obronić nie będąc antysemitą, wszak, jak głoszą nawet biskupi antysemityzm to grzech. A przecież można się domyślać, ze Auschwitz to tylko początek, wszak takich obozów i miejsc żydowskiej martyrologii było w
  Polsce bez liku."

  Podobnie jak poprzednio, bo przecież pomysł nie jest nowy i już parę razy był już proponowany:

  pl.wikipedia.org/wiki/Federacja_Wschodnioeuropejska

  pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Nisko • bialek.wojciech

  "Naprawdę."

  Miało być z niedowierzaniem: "Naprawdę?"

 • guyfawkes13

  @Swb1

  Nie sądzę, coć epizodycznie morze to być tak rozgrywane.
  Fundamentalną zasadą jest podległość i subordynacja RSHA wobec organizacji ''kupców północnych''.:))

 • guyfawkes13

  Może przez ''ż'' mialo być.:))

 • bialek.wojciech

  @swb1:
  "Panie Wojciechu ma pan na czasie intuicję. Niejaki Daniels, pisowski "dobry" Żyd ogłosił pomysł uczynienia z Auschwitz terenu eksterytorialnego, oderwanego od Polski, z własna strażą, zarządzanego przez "międzynarodową" organizację."

  Nie mogę nic znaleźć. Ma Pan jakiś odnośnik?

 • swb1

  @WB
  W wywiadzie dla "W sieci" coś takiego jest podobno. Osobiście nie czytałem. Jest foto na Twitterze.
  twitter.com/em_iza

  "Podobnie jak poprzednio,..."

  Cóż panie Wojciechu, obawiam się że to nie takie proste. Jakkolwiek by to nie zabrzmiało to jednak ten problem ostatecznie Niemcy za nas rozwiązali.

 • guyfawkes13

  @WB

  Panie Wojtku, zajmuje się Pan cyklami, ale nie jestem pewien, czy Pan wystarczająco wniknął w ich przyczynę wraz ze wszystkimi konsekwencjami politycznymi w dużej skali.
  Cykle to ciąg akumulacji-dystrybucji-akumulacji-dystrybucji... także na poziomie długoterminowym, cywilizacyjnym, imperialnym.
  To są za poważne sprawy, żeby je zostawić na żywioł. Wtedy nic by z tego nie było, żaden interes. A interes musi prosperować przez wieki i prosperuje. Słońce wschodzi i zachodzi:))
  www.youtube.com/watch?v=nLLEBAQLZ3Q

 • guyfawkes13

  @Swb1

  Pani Kurek mówi, że Niemcy unicestwili najlepszych Żydów, chasydzkich, naszych...

 • swb1

  @guyfawkes13

  Ale mówi tez, że elity żydowskie tworzyły getta i zasiedlały je tymi chasydami i że te getta i samorządy żydowskie to miał być zalążek autonomii żydowskiej na ziemiach polskich po wojnie.

 • guyfawkes13

  @Swb1

  //... i że te getta i samorządy żydowskie to miał być zalążek autonomii żydowskiej na ziemiach polskich po wojnie.//

  No właśnie. Już w okolicy WW1 była forsowana Judeopolonia. Szyjka butelki była wtedy w rękach Brytyjczyków i częściowo Francuzów. Potem były plany żydowskiego Krymu i utworzenie Izraela. A teraz znowu międzymorze. To znaczy, że Żydzi jakoś nie mogą znaleźć stabilnej pozycji do eksploatacji szyjki butelki. Lewant to sprawa niepewna i niestabilna.

  Trzeba patrzeć na ręce Konrada Mazowieckiego, Kazimierza Wielkiego itp.
  Niech czują na plecach oddech opinii publicznej:))

 • bialek.wojciech

  @guyfawkes13:
  "Paaanie Wojtku, to jest typowy numer Fenicjan, cyklicznie powtarzany. Po wydrenowaniu danego imperium (Egipt, Rzym, Europa), uruchamia się fale''uchodźców'', ''bezbronnych cywili'' itp. które robią na wydrenowanym terenie ''jesień średniowiecza''.:))))
  Stary numer, klasyka."

  Pańska para-religijna (masońska) wiara w Fenicjan jest rozczulająca. To nie żadni Fenicjani powodują ruchy ludności tylko zmiany klimatu.

  "Słońce wschodzi i zachodzi:))
  www.youtube.com/watch?v=nLLEBAQLZ3Q "

  Ale klimatyczne skutki tego oscylują w wielu różnych długich i bardzo długich cyklach.

  wattsupwiththat.files.wordpress.com/2013/07/clip_image0061.jpg

  edmhdotme.files.wordpress.com/2015/06/screen-shot-2015-06-06-at-12-34-16.png

  climate4you.com/images/GISP2%20TemperatureSince10700%20BP%20with%20CO2%20from%20EPICA%20DomeC.gif

 • swb1

  @guyfawkes13

  "Nie sądzę, coć epizodycznie morze to być tak rozgrywane.
  Fundamentalną zasadą jest podległość i subordynacja RSHA wobec organizacji ''kupców północnych''.:))"

  Żydzi podobno uciekają z Europy zachodniej. Zdaje się że nie pierwszy raz w jej historii. I zdaje się, że Polska jest promowana jaki kraj Żydom przyjazny.
  Trzeba sobie uświadomić, że chrześcijaństwo w Europie jest martwe, choć z naszej perspektywy może to nie być takie oczywiste. W ciągu 100 lat może być po wszystkim. Islam ma jedną wspólną cechę z chrześcijaństwem: uniwersalizm. Nadaje się do zastąpienia chrześcijaństwa w multietnicznej Europie.

 • bialek.wojciech

  @guyfawkes13:
  "Trzeba patrzeć na ręce Konrada Mazowieckiego, Kazimierza Wielkiego itp.
  Niech czują na plecach oddech opinii publicznej:))"

  Na razie w telewizji puszczają "Koronę królów", więc słabo to widzę.

 • bialek.wojciech

  "Naprawdę. Chyba wie, że to brzmi dla nas jak "eksterytorialna autostrada"? Ale może ten Daniels to tylko jakiś londyński prowokator. W Izraelu też chyba nie za bardzo wiedzą kto zacz:

  www.i24news.tv/en/news/international/europe/167818-180216-meet-jonny-daniels-the-man-behind-the-polish-holocaust-law-media-frenzy "

  Ale w sumie nie ma tu koniecznie sprzeczności. Ten Daniels to zwiadowca badający dzikie tereny i możliwość ich kolonizacji na wypadek, gdyby okazała się konieczna po ewentualnej klęsce projektu Izrael. Dlatego zwykli izraelscy syjoniści zadomowieni w Palestynie za nim nie przepadają.

 • guyfawkes13

  @Swb1

  Żydowskie elity (fenickie) trzymające Żydów w gettach były francowate i niemiłosiernie wyzyskiwały zwykłych Żydów, którzy jakoś wkomponowali się w krajobraz międzymorza.
  www.bankfotek.pl/index.php?m=process

 • bialek.wojciech

  @guyfawkes13:
  "Pani Kurek mówi, że Niemcy unicestwili najlepszych Żydów, chasydzkich, naszych..."

  No tym chyba się płaci za milczenie:

  "Haredi Jews and employment
  Eat, pray, dont work"

  www.economist.com/news/middle-east-and-africa/21656207-israel-cannot-afford-keep-paying-ultra-orthodox-men-shun-employment-eat

 • guyfawkes13

  @WB

  //Na razie w telewizji puszczają "Koronę królów", więc słabo to widzę. //

  A widział Pan ''Miasto skarbów'' - sztandarowy produkt szabesgoja Kurskiego?
  :))))

 • bialek.wojciech

  @guyfawkes13:
  "A widział Pan ''Miasto skarbów'' - sztandarowy produkt szabesgoja Kurskiego?
  :))))"

  Nie oglądam telewizji. Widzę, że to jakowaś pornografia:

  www.pch24.pl/miasto-skarbow--lubieznosc-na-malym-ekranie--to-ma-byc-dobra-zmiana-w-tvp-,55858,i.html

 • swb1

  @WB

  "Ale w sumie nie ma tu koniecznie sprzeczności. Ten Daniels to zwiadowca badający dzikie tereny i możliwość ich kolonizacji na wypadek, gdyby okazała się konieczna po ewentualnej klęsce projektu Izrael. Dlatego zwykli izraelscy syjoniści zadomowieni w Palestynie za nim nie przepadają. "

  A ja mam wrażenie, ze tu chodzi o legalizacje status quo - Auschwitz już jest de facto poza obszarem polskich wpływów - i ewentualne, ustanowienie formalnych możliwości do dalszej ekspansji.

 • swb1

  guyfawkes13

  "Żydowskie elity (fenickie) trzymające Żydów w gettach były francowate i niemiłosiernie wyzyskiwały zwykłych Żydów, którzy jakoś wkomponowali się w krajobraz międzymorza. "

  Jeśli się weźmie pod uwagę dynamikę demograficzna i agresje judaizmu, to ja bym tego nie nazwał wkomponowaniem się.

 • guyfawkes13

  @WB

  Ja też nie oglądam tv, tylko czasem w necie vod. Miasto skarbów warto zobaczyć (trochę), żeby się zorientować(...).

 • bialek.wojciech

  @swb1:
  "Żydzi podobno uciekają z Europy zachodniej. Zdaje się że nie pierwszy raz w jej historii. I zdaje się, że Polska jest promowana jaki kraj Żydom przyjazny.
  Trzeba sobie uświadomić, że chrześcijaństwo w Europie jest martwe, choć z naszej perspektywy może to nie być takie oczywiste. W ciągu 100 lat może być po wszystkim. Islam ma jedną wspólną cechę z chrześcijaństwem: uniwersalizm. Nadaje się do zastąpienia chrześcijaństwa w multietnicznej Europie."

  No nie wiem. Myślę, że Kościół coś tam nadal walczy (obecnie rzeczywiście w sojuszu z Bractwem Muzułmańskim). Co zresztą pozwala dokładniej wyznaczyć długość cyklu oscylacji siły pomiędzy Europą a Bliskim Wschodem:

  W tym roku spotkanie papieża Franciszka z sułtanem:

  dorzeczy.pl/swiat/55268/Erdogan-u-papieza-Franciszka-Pierwsza-taka-wizyta-od-niemal-50-lat.html

  801 lat temu spotkanie św. Franciszka z sułtanem:

  pl.radiovaticana.va/news/2017/10/04/egipt_800-lecie_spotkania_%C5%9Bw_franciszka_z_su%C5%82tanem/1340911

  Czyli mamy okolice 1220 roku:

  pl.wikipedia.org/wiki/1220

  en.wikipedia.org/wiki/1220

 • bialek.wojciech

  A może ktoś coś o rynkach powie?

  "Też uważam, że DAX już nie spadnie poniżej dołka z 6 lutego. Teraz ostro do góry jak na początku stycznia, potem 2 miesiące osuwania się i test lutowego dołka, a potem a potem 10 tygodni wzrostu a la sierpień-listopada."

  W tej koncepcji DAX w okolicach czwartku stuka od dołu w opór na 12800:

  stooq.pl/q/?s=^dax&c=5m&t=c&a=lg&b=1

 • swb1

  @WB
  Kościół w sojuszu z islamem, to moim odczuciu nie walka lecz co najwyżej negocjowanie warunków przekazania masy upadłościowej.

 • guyfawkes13

  @WB

  //Islam ma jedną wspólną cechę z chrześcijaństwem: uniwersalizm.//

  Raczej bym powiedział, że chrześcijaństwo jest uniwersalne, a islam totalitarny, to co mają wspólnego, to zaspokajanie religijnych potrzeb człowieka.

 • bialek.wojciech

  @swb1:
  "A ja mam wrażenie, ze tu chodzi o legalizacje status quo - Auschwitz już jest de facto poza obszarem polskich wpływów - i ewentualne, ustanowienie formalnych możliwości do dalszej ekspansji."

  Ale nadal mi Pan nie podał tego odnośnika do Danielsa proponującego eksterytorialność obozu w Auschwitz.

 • guyfawkes13

  @WB

  Ale chrześcijaństwo to katolicyzm. Protestantyzm rozbity na wiele tysięcy sekt przypomina raczej judaizm rabiniczny z motywami chrześcijańskimi, który też nie ma struktury hirarchicznej.

 • dociekliwy54

  @guyfawkes13
  www.bankfotek.pl/view/2111892
  To dzięki tej północnej odnodze powstało moje miasto.
  Nie wiem czy to dobrze, bo przechodzi przez nie Via Carpatia?
  Konstanca czy Saloniki?
  Gdzie nie spojrzeć wojna. Na południu Syria, na północy Ukraina ale i Krym. Niech mi nikt nie mówi, że Putin zajął go przez przypadek, robiąc sobie morze wewnętrzne dla opcji morskiej części północnej szlaku.Teraz trudniej ominąć Rosję chyba, że przez Turcję. Na wschodzie uprzednia wojna w Gruzji a niedawno wojenka Azersko -Armeńska. Teraz, to chyba my jesteśmy najaktywniejsi w "budowie" szlaku.
  A więc, być może, że czas się wypełnia...

 • guyfawkes13

  No i ten młody Krajski ma rację, te wszystkie ''odnowy w duchu'', zielonoświątkowcy itp, to przypomina chasydyzm:))

 • guyfawkes13

  @Dociekliwy

  //Gdzie nie spojrzeć wojna. Na południu Syria, na północy Ukraina ale i Krym. Niech mi nikt nie mówi, że Putin zajął go przez przypadek, robiąc sobie morze wewnętrzne dla opcji morskiej części północnej szlaku.Teraz trudniej ominąć Rosję chyba, że przez Turcję. Na wschodzie uprzednia wojna w Gruzji a niedawno wojenka Azersko -Armeńska. Teraz, to chyba my jesteśmy najaktywniejsi w "budowie" szlaku.
  A więc, być może, że czas się wypełnia... //

  Wszystko jest w przebudowie, bo świat przygotowuje się na przebiegunowanie - pax sinica. Według tego, co się dzieje, a nie według warstwy deklaratywnej, obecny atlantycki system się kończy.

  Według planów wojskowych, my liczymy, że obecny system bezpieczeństwa przetrwa do lat 30-tych.

 • mac-erson

  @ewiggin
  "Odnoszę wrażenie, że im bardziej ignorujesz cykle, tym bardziej się mylisz."
  Nie ignoruję cykli tylko może troszeczkę inaczej je liczę:

  www.adammus.pl/gielda/wig20-cykle.jpg

  Najważniejszy jest dla mnie cykl 6.66 oraz zasada zmienności cyklów tak więc zakładam, że obecna hossy będzie przypominała hossę 2003...

 • guyfawkes13

  Smok linieje, zrzuca komunistyczną skórę? :)))
  pl.investing.com/news/nowości-na-giełdzie/inwestorzy-rzucili-sie-na-cesarskie-akcje-bo-w-chinach-ida-zmiany-161988

 • resan

  @ WB
  Dotyczy DAX-a .
  Panie Wojtku -dołek 11689 ?
  A od czwartku poruszamy się ja w od maja zeszłego roku?

 • guyfawkes13

  @Sir Mac Erson

  //...zakładam, że obecna hossy będzie przypominała hossę 2003...//

  Ja też się do tego skłaniam.
  A dziś zaczęło się wzrostowo, do SK200, ale dolar nadrabia... Jeszcze czarodziej Mario dziś:))
  invst.ly/6rbgm
  invst.ly/6rbgy
  invst.ly/6rbhk

  fxpro.ctrader.com/c/lTsrn

 • bialek.wojciech

  @guyfawkes13:
  "Wszystko jest w przebudowie, bo świat przygotowuje się na przebiegunowanie - pax sinica. Według tego, co się dzieje, a nie według warstwy deklaratywnej, obecny atlantycki system się kończy."

  Rzeczywiście co jakieś czas handel się przenosi na wnętrza Eurazji:

  yhaplogroups.files.wordpress.com/2015/01/khazaria-gokturks-turkic-map.png?w=538&h=273

  image.slidesharecdn.com/mongolintro-151117195258-lva1-app6892/95/mongol-empire-6-638.jpg?cb=1447790044

  W powyższych przypadkach odległość czasowa wyniosła ok. 700 lat (chociaż to raczej jest ponad 800 lat średnio), więc rzeczywiście zbliża się już pora na jakiegoś nowego Aszyna:

  pl.wikipedia.org/wiki/Pierwszy_kaganat_turecki

  czy innego Temudżyna:

  pl.wikipedia.org/wiki/Czyngis-chan

  Następny konflikt w ramach cyklu hegemonicznego (od lat 40-tych?) raczej z pewnością powinien rozegrać się również o kontrolę na tą euroazjatycką autostradą łączącą Chiny z Europą.

  Brzmi to głupio, bo komu by się chciało przenosić na drogi transport lądowy, skoro dostępny jest tani transport morski, ale ale rozumiem, że w warunkach ewentualnej wojny przy utrzymaniu obecnego rozwoju broni rakietowej dowolny kraj będzie mógł zniszczyć w dowolnym miejscu dowolny statek. Może szlaki lądowe łatwiej chronić systemami antyrakietowymi? No i może koszt niszczenia poszczególnych pociągów byłby za duży? A może powstanie coś tańszego niż pociąg?

 • guyfawkes13

  @Resan

  Dla mnie kluczowa jest gruba czerwona kreska.
  fxpro.ctrader.com/c/4Tsrn

 • guyfawkes13

  @WB

  Chodzi o zdetronizowanie obecnego hegemona nomen omen morskiego. Po załatwieniu tej sprawy handel jedwabny odzyska też morza. Multitransport:))

 • dociekliwy54

  @guyfawkes13
  "Wszystko jest w przebudowie, bo świat przygotowuje się na przebiegunowanie - pax sinica. Według tego, co się dzieje, a nie według warstwy deklaratywnej, obecny atlantycki system się kończy. "
  Niech Pan spojrzy na demografię CHRL i USA do 2100. Chiny będą niewiele większe niż 2 razy, ale będą starzeć się błyskawicznie. Nasz Gospodarz przewiduje załamanie gospodarcze w tym kraju i może on pójść drogą Japonii. US mają po obu stronach oceany jak autostrady. Trudno wymarzyć sobie lepsze położenie. No i kreatywne społeczeństwo należące do kultury łacińskiej. Chyba za wcześnie chce ich Pan pogrzebać.
  Prędzej przez jakiś czas świat dwubiegunowy, który może być stabilny. Rosja, najlepiej gdyby została zmarginalizowana, bo będzie destabilizować.
  Kluczowe chyba może być zachowanie Pana Fenicjan, którzy powinni poczuć się zmuszeni do jednoznacznego poparcia programu "America first". Póki Tramp żyje i jest prezydentem jest na to jakaś nadzieja.

 • bialek.wojciech

  Tylko uwaga, to nie jest jedyny taki pomysł. Istnieje jeszcze jeden znacznie mniej znany:

  inhabitat.com/wp-content/blogs.dir/1/files/2011/08/Siberian-Alaska-Railway-2-537x345.jpg

  inhabitat.com/russia-green-lights-65-billion-siberia-alaska-rail-and-tunnel-to-bridge-the-bering-strait/

  Pomysł nie jest nowy:

  "The idea is actually not very new Tsar Nicholas II dreamed of the railway and tunnel in 1905."

  Ale wtedy różne siły (to znaczy jedna siła - Londyn) go wtedy powstrzymały.

  Zresztą z naszym skromnym udziałem:

  "Zamach na Williama McKinleya wydarzenie w historii Stanów Zjednoczonych, mające miejsce 6 września 1901 roku w Buffalo, w wyniku którego zginął dwudziesty piąty prezydent USA William McKinley[1]. Sprawcą zamachu był anarchista, Leon Frank Czołgosz[2].

  "Podczas spotkania został postrzelony przez Leona Czolgosza, Amerykanina polskiego pochodzenia, który uważał, że McKinley jest winny powszechnej niesprawiedliwości społecznej[19].

  "Wojna rosyjsko-japońska wojna pomiędzy Imperium Rosyjskim a Cesarstwem Japonii, toczona w okresie od 8 lutego 1904 do 5 września 1905 na Dalekim Wschodzie, zakończona traktatem z Portsmouth (5 września 1905) i zwycięstwem Japonii, która dzięki temu awansowała do grona światowych potęg."

  pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_rosyjsko-japo%C5%84ska


  www.focus.pl/artykul/co-roman-dmowski-i-jozef-pilsudski-robili-w-tokio  "Rewolucja rosyjska 1905 roku ogólnokrajowy spontaniczny zryw o podłożu społecznym i narodowym, skierowany przeciwko absolutyzmowi carskiemu oraz uciskowi obszarników i przemysłowców. Wydarzenie to uważa się za początek zmian ustrojowych w Rosji, prowadzący do rewolucji lutowej i październikowej 1917 roku[1]. W przypadku Królestwa Polskiego rewolucja przybrała formę modernizującego zrywu, którego jedną z długofalowych konsekwencji jest odzyskanie niepodległości Polski w 1918 r."

  pl.wikipedia.org/wiki/Rewolucja_1905_roku • bajkolandiaa

  Goldman Sachs technicznie o S&P 500
  ze względu na 5-falową sekwencję ostatniego spadku do skompletowania korekty może być konieczna jeszcze jedna fala przeceny. Wtedy będzie można traktować cały ruch od ostatniego szczytu jako korektę ABC w formie 5-3-5;
  według strategów Goldman Sachs istotnym miejscem są okolice 2700. Zejście poniżej tego poziomu powinno zachęcić sprzedających do większej aktywności. W takim scenariuszu najbliższym wsparciem będzie 200-sesyjna średnia krocząca leżąca przy 2553. Jeżeli fala B zakończyłaby się blisko obecnych poziomów, to cel dla kolejnej fali spadkowej mógłby wypaść w okolicy 2414;
  powyższe założenia ciężko będzie utrzymać w sytuacji, w której S&P 500 wzrośnie powyżej strefy 2777-2793 (przy tym wyższy poziomie wypada zniesienie 76.4% ostatniego spadku). Na razie jednak stratedzy Goldman Sachs nie otrzymali wystarczających dowodów sugerujących, że rynek wyrysował dno korekty. Warto mieć też na uwadze, że zgodnie z teorią korekcyjna fala B, może nawet znieść cały ruch odbyty w ramach ramienia A. To doprowadziłoby rynek ponownie w rejon styczniowych szczytów;

 • guyfawkes13

  @WB

  // ... zakończona traktatem z Portsmouth (5 września 1905) i zwycięstwem Japonii, która dzięki temu awansowała do grona światowych potęg." //

  Japonia, brytyjski aliant.
  Jakie to wszystko czytelne.:))

 • guyfawkes13

  @WB

  W takim razie czekamy na japońskie odwrócenie sojuszy:)))

 • guyfawkes13

  A może i Pearl Harbour v.2.0 ?

 • bialek.wojciech

  @guyfawkes13:
  "Jakie to wszystko czytelne.:))"

  Więc gdyby jakiemuś Aszynie albo Temudżynowi znowu się udało zjednoczyć stepową autostradę z Chin do Europy, a szlaki morskie z jakiegoś względu byłyby przyblokowane przez piratów, to wydaje mi się, że od razu powstałaby taka równoległa trasa łącząca Ameryki, Syberię i Europę.

  Zresztą nie pierwszy raz. Obecni Finowie i Estończycy to resztkówka takiej trasy z przeszłości:

  upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/3f/Haplogrupo_N_%28ADN-Y%29.PNG

  Pewnie taka trasa powstaje jak klimat się ociepla. A on właśnie się ociepla.

  Tu wersja morska tej drogi:

  www.spidersweb.pl/2017/08/globalne-ocieplenie-polnocna-droga-morska.html

 • bedrop

  Moja prognoza na ten tydzień:

  Do czwartku S&P500 osiąga około $2800 a DAX około 12800 a następnie realizacja zysków, umocnienie dolara w przyszłym tygodniu i schodzenie w dół obu z S&P500 do $2650 może niżej...

 • guyfawkes13

  @Dociekliwy

  //Niech Pan spojrzy na demografię CHRL i USA do 2100.//

  Nie wierzę w prognozy dłuższe niż kilka lat, za to wierzę w procesy, których symptomy da się zaobserwować. A od dłuższego czasu się kotłuje wokół jedwabnego szlaku.

 • guyfawkes13

  @Dociekliwy

  A propos demografii, w ostatnich 2 latach mamy około 8 % przyrost urodzeń. Wystarczy przez nieco ponad 10 lat mieć średni przyrost urodzeń 3% rocznie i mamy zastępowalność pokoleń:)))
  Myślę, że nie takie cuda można zrobić w Chinach.

 • swb1

  @WB

  "Ale nadal mi Pan nie podał tego odnośnika do Danielsa proponującego eksterytorialność obozu w Auschwitz. "

  Coś słabo pan przegląda swojego bloga. Podałem to co mogłem podać, foto fragmentu wydania papierowego Sieci, w którym jest wywiad, zamieszczone na Twitterze.
  twitter.com/em_iza

 • guyfawkes13

  @WB

  Tu jest ten fragment:

  //4. MUZEUM W AUSCHWITZ

  Muzeum w Auschwitz powinna zarządzać międzynarodowa instytucja, mająca własną straż. Chodzi o to, by te miejsca maksymalnie oderwać od współczesnej Polski. Moim zdaniem to nie wy powinniście też płacić za ich utrzymanie. //

  wpolityce.pl/polityka/383358-o-zyciu-w-polsce-pracy-dla-mosadu-i-przyjazni-z-radiem-maryja-sprawdz-top-15-cytatow-z-wywiadu-jonnego-danielsa-dla-tygodnika-sieci

 • bialek.wojciech

  @swb1, @guyfawkes13:

  Spryciarz!

 • guyfawkes13

  @WB

  Oni są bezbłędni, handlowcy:))))
  //... to nie wy powinniście też płacić za ich utrzymanie. //

  www.youtube.com/watch?v=I8P80A8vy9I

 • guyfawkes13

  @WB

  Coś mi się wydaje, że to teraz my się stajemy Ziemią Świętą (Polin) i z tym eksterytorialnym Auschwitzem, ale nie tylko, bo Jonny mówi w liczbie mnogiej ''te miejsca'', chodzi najpierw o kontrolę nad relikwiami handlowo-jedwabnej religii holokaustu. I o ''sakralne'' uzasadnienie do kontroli wszystkiego innego na tym obszarze.
  Role się odwróciły, teraz (anty)krucjaty pójdą w odwrotnym kierunku, więc oddziały amerykańskie chyba staną się w końcu antykrzyżowcami?

 • swb1

  @guyfawkes13

  "Raczej bym powiedział, że chrześcijaństwo jest uniwersalne, a islam totalitarny, to co mają wspólnego, to zaspokajanie religijnych potrzeb człowieka. "

  Myli pan zupełnie dwa porządki. Każda religia w jakiejś mierze jest totalitarna i każda ma swoje bardziej ortodoksyjne i bardziej liberalne oblicze.

  Z uniwersalizmem i ekskluzywizmem sprawa jest daleko bardziej poważna. W systemie etycznym uniwersalistycznym każdy ma prawa ludzie, każdy znajduje się w obrębie granic świata społecznego. W systemie ekskluzywistycznym tylko niektórzy, wybrani, z urodzenia należą do świata społecznego. Reszta jest z niego wyłączona.

  Dla każdego mułły jest pan człowiekiem, choć z ograniczonymi prawami. Gdy przejdzie pan na islam dostanie pan pełnie praw wynikających z etyki. Podobnie jest w chrześcijaństwie. Dla rabina Owadii i jemu podobnych, nie jest pan człowiekiem i nie ma pan szans się nim stać, nigdy pełni praw moralnych pan nie otrzyma.
  Typowe wszystkim znane systemy uniwersalistyczne to chrześcijaństwo i islam a typowe wszystkim znane systemy ekskluzywistyczne to judaizm i niemiecki nazizm.

 • guyfawkes13

  @WB

  Przypadnie nam chyba rola protestantów walczących przeciw relikwiom i odpustom:)))

 • guyfawkes13

  @Swb1

  Częściowo się zgodzę, ale nie z tym, że islam jest cywilizacją uniwersalistyczną. Islam jest cywilizacją (i religią) gromadnościową i totalitarną. Powodem jest, że Allach jest duchem bezosobowym i w calej tej cywilizacji- religii nie ma personalizmu. Zależy Pan od woli władcy bardziej niż od prawa, i w ogóle nie ma rozdziału między prawem a religją. To jest ustrój totalitarny.
  Oczywiście może być lepszy niż ekskluzywny judaizm, ale i tak stanowi cywilizację niższą niż łacińska, która jako jedyna jest personalistyczna.
  Poza tym uważam, że islam został stworzony przez Fenicjan jako ekspansywna przeciwwaga dla chrześcijaństwa i tylko dlatego nie jest ekskluzywny, bo musiał zaasorbować różne nacje gojów.

 • swb1

  guyfawkes13
  Rzecz w tym, że na realizację takiego scenariusza w Polsce nie mogą sobie pozwolić Niemcy i pewnie znowu nas "uratują". Za co zresztą zapłacimy zapewne niemniej słono niż w czasie II wojny. Można przypuszczać, że w końcu przyjmiemy islamskich imigrantów i Żydzi przestaną się czuć bezpiecznie w Polsce.

 • swb1

  guyfawkes13
  Wciąż pan nie pojmuje pojęcia uniwersalizmu etycznego, granic świata społecznego. W sumie się nie dziwie mało kto te sprawy rozumie. Pewnie na takiej zasadzie jak ryba nie rozumie czym jet woda. Funkcjonujemy tak mocno w świecie uniwersalistycznym, że nie wyobrażamy sobie, ze może istnieć coś innego.

  To jak jest stanowione prawo i jaki jest ustrój polityczny nie ma tu nic do rzeczy. Bolszewizm też był systemem uniwersalistycznym, choć był totalitarny i zbrodniczy i choć byli tacy co w jego ramach próbowali realizować swoje narodowe, czy plemienne interesy.

 • guyfawkes13

  @Swb1

  No to jak Pan rozumie uniwersalizm w przypadku traktowania w islamie kobiet. Można mieć 4 żony, w dodatku nieletnie. Czy dla nich ten system też jest uniwersalny? Czy jednak nie za bardzo, co? Na pewno jest totalitarny.

 • guyfawkes13

  @Swb1

  Powiem Panu, że jeśliby w islamie wprowadzono możliwość, żeby kobieta też mogła mieć czterech mężów (na raz) dla rownowagi, to też nie uznałbym islamu za system uniwersalny. Nie ma uniwersalizmu bez personalizmu, i nie ważne jak maleńcy uczeni nazwą samo obowiązywanie jednego zbioru norm dla wielu różnych zbiorów ludzi. Nie można się najeść etykietkami.

 • guyfawkes13

  @Swb1

  //... i pewnie znowu nas "uratują". Za co zresztą zapłacimy zapewne niemniej słono niż w czasie II wojny. //

  Tak słono już nie zapłacimy. Strat z WW2 nie da się odrobić. Jesteśmy cieniem, walczymy w cieniu.

 • bialek.wojciech

  @Swb1, @guyfawkes13:

  Tu sporo tekstów na pokrewne tematy:

  www.bibula.com/

 • swb1

  guyfawkes13

  Relacje między płciami to jest zupełnie odrębna kategoria. To są kwestie z wnętrza systemu etycznego za nie odnoszące się do jego granic. Wielożeństwo ma sens w sytuacji dużej śmiertelności młodych mężczyzn wśród wojowniczych plemion. W ten sposób weszło do islamu jako religijna norma.
  Ale nikt nie odmawia kobietom w islamie ludzkich praw, tak jak je postrzega islam, a ich pozycja wynika z warunków ekologicznych i naturalnego prawa.
  Podobnie jak krytykę islamu z powodu wielożeństwa można krytykować chrześcijaństwo za patriarchalizm. To obiektywnie nie ma sensu, a ma iluzoryczny sens przy założeniu, ze nie istnieje prawo naturalne, co robią ideologie lewicowe.

 • guyfawkes13

  No tak, pisałem kiedyś, że chińskie auta dorównają niemieckim za dwie-trzy generacje modeli.:)))
  Cała nadzieja w tym, że Niemcy będą najwiekszym konkurentem dla Chin, zwłaszcza jak by się połączyły z Rosją(...).
  Towarzyszom chińskim też powinno zależeć na tym, żeby trwał kordon sanitarny i żeby hub zrobić jednak w Polsce, a nie pod kontrolą Rzeszy - swojego głównego konkurenta na szlaku.
  Może dzięki temu jakoś poradzimy sobie z dobrymi radami naszego sympatycznego towarzysza Danielsa ?

 • guyfawkes13

  @Swb1

  //Relacje między płciami to jest zupełnie odrębna kategoria//

  Między płciami??? Pan jak widzę też mówi kategoriami gromadnościowymi.:)))

  //Wielożeństwo ma sens w sytuacji dużej śmiertelności młodych mężczyzn wśród wojowniczych plemion.//
  No właśnie o tym mówię, podmiotowość plemienna, gromadna, nie osobowa.

  Nie chodzi o różne role społeczne, tylko o to, że podmiotowość gromadna dominuje nad podmiotowością osobową. Islam petryfikuje plemienny prymityw cywilizacyjny. Dlatego właśnie nie jest systemem uniwersalistycznym, choć może być globalistyczny, czy powszechny.
  Może na tym zakończymy?
  www.youtube.com/watch?v=xYw5sVFpA6s

 • swb1

  guyfawkes13

  Oczywiście uważam, że czas zakończyć tą dyskusję. Przypomnę panu tylko jeszcze, że pojęcie wspólnoty to jedno z najważniejszych pojęć w chrześcijaństwie a i pojęcie płci odgrywa w nim istotna rolę.

 • guyfawkes13

  //No tak, pisałem kiedyś, że chińskie auta dorównają niemieckim za dwie-trzy generacje modeli.:))) //

  Zapomniałem wkleić link:
  forsal.pl/motoforsal/aktualnosci/artykuly/1106740,koniec-pewnej-epoki-niemcy-zdetronizowani-hyundai-uznany-za-najlepszego-producenta-aut-luksusowych.html

 • guyfawkes13

  @Swb1

  // Przypomnę panu tylko jeszcze, że pojęcie wspólnoty to jedno z najważniejszych pojęć w chrześcijaństwie...//

  No to jeszcze ja Panu przypomnę, że REALNYM BYTEM jest konkretny CZŁOWIEK-OSOBA. Wspólnota jest bytem relacyjnym, intencjonalnym itd. Realny byt jest dopiero podstawą relacji, które w islamie tłamszą byt realny, fałszując go i alienując.

  Teologia katolicka daje podstawy personalizmowi, bo Boga określa jako osobowego. Allach jest duchem bezosobowym, woluntarystycznym i irracjonalnym. Dlatego cała ta ''cywilizacja'' jest do kitu. Islamowi zresztą na niwie intelektualnej czasem coś się udawało, wtedy gdy podbił jakieś intelektualne ośrodki i je przejął, np. w Persji, czy po zdobyciu Konstantynopola, ale nie na długo to wystarczalo.
  A tu jest jeszcze coś na temat personalizmu - serca cywilizacji łacińskiej, która jako jedyna oddaje realny porządek bytu - tego, co jest.
  www.youtube.com/watch?v=WBoDr42hYjk

 • guyfawkes13

  @WB

  //Pewnie taka trasa powstaje jak klimat się ociepla. A on właśnie się ociepla.//

  Z pewnością się (cyklicznie) ociepli, inaczej Brytania nie robiłaby Brexitu, żeby być hubem na północnej odnodze Szlaku.
  Kiedyś, mimo że prawdopodobnie nie istniał przemysł, było jeszcze cieplej i na Grenlandii uprawiano zboże. Grenlandia - zielony ląd.:))

 • guyfawkes13

  @WB

  Jak na Grenlandii będzie znowu zielono, to u nas będzie klimat śródziemnomorski. Towarzysz Daniels już zawszasu się przeniósł, więc w Izraelu będzie wtedy chyba za gorąco?
  Nie ma to jak dobry klimat.
  A Niemcy znów chcą temu zapobiec, walcząc (na razie) z klimatem.:)))

 • guyfawkes13

  //A Niemcy znów chcą temu zapobiec, walcząc (na razie) z klimatem.:)))//

  Idealiści. Ach ten niemiecki idealizm:))

 • guyfawkes13

  //Idealiści. Ach ten niemiecki idealizm:))//

  Czysta woda, czysty Umwelt, czysta rasa...

  My mamy tylko czystą formę:))
  www.youtube.com/watch?v=UKEp-IcGxAE

  (Szalona lokomotywa to chyba reminiscencja luxtorpedy)

 • guyfawkes13

  Nooo i się wydało:))

  fakty.interia.pl/raporty/raport-unia-europejska/aktualnosci/news-hiszpanskie-media-chiny-probuja-sklocic-ue,nId,2550349

 • relkame

  @ bialek.wojciech
  Czyli mamy okolice 1220 roku:
  pl.wikipedia.org/wiki/1220
  __________________________________________________________________________
  Czyli za 6 lat oddajemy krzyżakom lub ich kumplom przyczółki a za 11 lat ze wschodu robią nam wjazd i jesień średniowiecza...

 • anaxagorre

  m.bankier.pl/wiadomosc/Zaklad-Buffetta-rozstrzygniety-Fundusze-polegly-7574401.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=sm&utm_campaign=socialfb

  "Wraz z końcem 2017 roku rozstrzygnął się 10-letni zakład Buffetta. Wyrocznia z Omaha znów miała rację i empirycznie udowodniła, że profesjonalni zarządzający regularnie przegrywają z rynkiem."

 • anaxagorre

  Aczkolwiek trochę dziwne warunki tego zakładu...

 • mac-erson

  Krótkoterminowo wychodzi mi za 3 sesje górka na W20 w przedziale 2450-2480 a następnie około 7-12 sesji spadkowych i w połowie marca ten drugi dywergencyjny dołek.
  I kto się nie zabierze to zostaje na peronie :)

 • bialek.wojciech

  @relkame:
  "@ bialek.wojciech
  Czyli mamy okolice 1220 roku:
  pl.wikipedia.org/wiki/1220
  __________________________________________________________________________
  Czyli za 6 lat oddajemy krzyżakom lub ich kumplom przyczółki a za 11 lat ze wschodu robią nam wjazd i jesień średniowiecza..."

  Innym też to się tak zaczyna kojarzyć:

  "Na koniec skromna uwaga o Henryku Pobożnym. Jak wiadomo, to właśnie Henryk Pobożny był tym naszym władcą, który ustanowił Statut Kaliski, przyznający, po raz pierwszy w naszej historii tak liczne przywileje ludności żydowskiej. Nie było tam punktu dotyczącego rytualnego zabijania zwierząt i nie dziwota. Wtedy pewnie nie było rozmaitych towarzystw ochrony zwierząt, ani Gazety Wyborczej oskarżającej nas o antysemityzm, ale za to - dotknął nasz kraj, podobny kataklizm - napadł nas zagon Mongołów."

  www.salon24.pl/u/24-24/847954,polacy-i-zydzi-a-rytualny-uboj-kluczowe-slowo

 • bialek.wojciech

  Drobna korekta to powyższego tekstu:

  "Pogtomca Lemingów

  Interesujący tekst, jak zawsze. Jedna, drobna uwaga: Statut kaliski (1264 r.) nadał książę Bolesław Pobożny; Henryk, też zwany Pobożnym, nie żył już wtedy od 23 lat."

  No ale żadnych Mongołów na horyzoncie ciągle jednak nie widać.

 • dariuszkrzywicki3

  Panowie mocno dyskutują o metafizyce nie mając o niej najmniejszego pojęcia.Zasadniczo metafizyka jest o potencjałach,a nie o fizycznych realizacjach.

 • dociekliwy54

  @mac-erson
  "Krótkoterminowo wychodzi mi za 3 sesje górka na W20 w przedziale 2450-2480 a następnie około 7-12 sesji spadkowych i w połowie marca ten drugi dywergencyjny dołek.
  I kto się nie zabierze to zostaje na peronie :) "
  System kazał mi odwrócić na krótko . Strata 5p. Poprzednia strata 1p.
  Czyli jeszcze 2 dni może być up?
  Ciekawe co mój system na to powie.

 • dociekliwy54

  @anaxagorre
  Z tymi "wynikami " to nie jest tak do końca.
  Tak naprawdę to każdy ma indywidualne cele i odporność na ryzyko i w związku z tym ocena satysfakcji z inwestycji jest różna.
  Weźmy subfundusz c. Zarobił 6.5% rocznie ale największy roczny spadek to 21,3%.
  Nie znamy spadku maksymalnego, ale zakładam,że jest zbliżony. Mamy więc wynik 6,5/21,3=0,305. Dla S&P wynosi on 8,5/37=0,229. Ten subfundusz jest więc lepszy pod względem zysku do ryzyka od ETF-ów. Myślę, że większość inwestorów po fakcie wybrałaby ETF ale w trakcie trwania inwestycji tylko nieliczni przetrwaliby w spadek 37% i ponieśliby dotkliwe straty. Co zresztą było u nas w 2008/9?
  Pomimo tego uważam osobiście ,że wynik 0,305 jest w zasadzie nie do przyjęcia.

 • m.jagusiak

  Spadłem z krzesła !

  Największy short netto hedge fundów od 2011 r !!!

  acemarketu.com/?p=280592

 • mac-erson

  @Dociekliwy54
  "Ciekawe co mój system na to powie. "
  Wydawało mi się, że Twój system działa bardziej średnioterminowo. A tutaj co chwila zmiany sygnałów :)

 • dociekliwy54

  @mac -erson
  Tak średnia długość trwania pozycji 10,98 dnia.
  Są jednak okresy, gdy rynek jest niezdecydowany i wtedy odwraca pozycję często, nawet codziennie.

 • guyfawkes13

  @Dariusz Krzywicki

  // Zasadniczo metafizyka jest o potencjałach,a nie o fizycznych realizacjach.//

  Tym jednym zdaniem doszliśmy do sedna, czyli zaawansowanej choroby masturbacyjnej mózgu.

  Metafizyka traktuje o tym, co jest, o bycie, który istnieje.
  Ontologia jest o (rzekomych) możliwościach.

  Skąd ontologia się wzięła? Oczywiście z (około)protestanckiej destrukcji cywilizacji.
  Schemat destrukcji poznania, jest taki, że najpierw normalna filozofia zajmuje się rzeczywistością, potem zaczyna się choroba masturbacyjna mózgu i filozofia już jako bezsilna wobec rzeczywistości, zajmuje się samym poznaniem. Po dalszym nasileniu choroby, filozofia już nie może zajmować się poznaniem, więc koncentruje się na języku poznania i w ostatnim stadium kompletnie bezsilną filozofię zastępują jakieś aberracje typu matematycznego, czyli jest to kompletny odjazd, same antynomie, sama masturbacja.:)))

  Upadek filozofii (wcześniej teologii) poprzedza upadek cywilizacji of course.
  Zostają same idealizmy, targowisko próżności, wąż zdjadający swój ogon (uroboros).
  Poszczególne idealizmy tworzą kolejne utopie, które pochłaniają coraz więcej ofiar. Droga bez powrotu.
  encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTGABLizp9-Cdkd2dom5-NBfWjsvAEVIzOT31NgIx0wIgMj2EZ7yQ

  No i biedni, z Bożej Łaski matematycy próbują narzucić giełdzie (rzeczywistości) jakieś swoje urojenia, co zawsze wygląda tak, i zawsze kończy się tak samo:
  2.bp.blogspot.com/-fe40bL7CK7Q/T2Dhzjx6IzI/AAAAAAAAAh8/ffGoH-_A9eM/s400/syzyf1.jpg

  // Po raz pierwszy w pełnej formie słowa ontologia użył w swoim słowniku filozoficznym pomorski teolog Johannes Micraelius. Później używał go w swych pismach niemiecki teolog i filozof Johannes Clauberg, a spopularyzował je Christian Wolff//

  //Johannes Micraelius, właśc. Johannes Lütkeschwager (ur. 1 września 1597 w Koszalinie, zm. 3 grudnia 1658 w Szczecinie) niemiecki teolog, filozof, poeta i historyk.
  Urodził się jako syn koszalińskiego pastora. //

  //Johannes Clauberg (ur. 24 lutego 1622 roku zm. 31 stycznia 1665 roku) - niemiecki filozof i teolog, pierwszy rektor uniwersytetu w Duisburgu, przedstawiciel kartezjanizmu. //

  //Christian Wolff (ur. 24 stycznia 1679, Wrocław, zm. 9 kwietnia 1754, Halle) niemiecki filozof, matematyk, i prawnik, profesor na Uniwersytecie w Halle, jeden z czołowych przedstawicieli wczesnego oświecenia//

  I wszystko jasne. Alles klar.

 • guyfawkes13

  Tak może będzie lepiej widoczne:

  new-universe.org/zenphoto/albums/Chapter2/Illustrations/Abrams22.jpg

  i.pinimg.com/originals/13/c6/3a/13c63a55f345a6f2059aa11620ac0a1b.jpg

  4.bp.blogspot.com/_zoA-ZomYOKQ/TJ9GaeTfyaI/AAAAAAAAWqI/YiHCEpV7GI8/s1600/Hexagram+Ouroboros+Alchemy.jpg

 • guyfawkes13

  @Karnak

  No i widzisz my Friend, nie mogłem się zdecydować co do kierunków w obecnym tygodniu, i rynki też nie mogą się zdecydować:))
  Poza amerykańskim, który po korekcie wyglądał najlepiej.
  Rzesza wydaje się bezsilna wobec grubej (Berty) czerwonej.:))
  fxpro.ctrader.com/c/Ylsrn

 • ewiggin

  @guyfawkes:
  "Skąd ontologia się wzięła? Oczywiście z (około)protestanckiej destrukcji cywilizacji."

  - Bajasz jak zwykle. Metafizyka, to coś nad fizyką. Już Arystoteles twierdził, że jeśli istnieje rzeczywistość wykraczająca poza fizykę - nauka opisująca tę rzeczywistość to metafizyka. No ale Ty od dawna najbardziej lubisz Hegla (niemiec ;-)) - im bardziej fakty nie pasują do teorii, tym gorzej dla tychże faktów. Tak więc wolisz zakłamać historię filozofii, żeby tylko obrzydzić protestantyzm... albo to, jak to u Ciebie często bywa, zwykła ignorancja.

 • guyfawkes13

  @ewiggin

  Nie liczysz chyba na to, że przez jakieś roztargnienie wezmę cię za folozofa ? :)))))))
  www.youtube.com/watch?v=pdFl__NlOpA

 • guyfawkes13

  @ewiggin

  Już prędzej przez roztargnienie skroiłbym staruszkę na 50 zeta, które położyła na ladzie:))))))))

 • ewiggin

  @guyfawkes - przykrycie własnej ignorancji głupkowatymi żartami daje już zupełnie durnowaty efekt.

 • guyfawkes13

  @ew

  www.youtube.com/watch?v=pdFl__NlOpA

 • ewiggin

  @guyfawkes, mówiłem już, że nie zaglądam na Youtuby od Ciebie. Tak samo jest i tym razem.

 • karnakufo

  @guyfawkes13
  @Karnak

  No i widzisz my Friend, nie mogłem się zdecydować co do kierunków w obecnym tygodniu, i rynki też nie mogą się zdecydować:))
  Poza amerykańskim, który po korekcie wyglądał najlepiej.
  Rzesza wydaje się bezsilna wobec grubej (Berty) czerwonej.:))
  fxpro.ctrader.com/c/Ylsrn


  Ja tam widzę akumulację przed wzrostami.

 • red.007

  Był taki wpis:

  " red.007
  2018/02/22 10:56:47
  @carrie
  @relkame
  ... Otóż zakładając,że mamy do czynienia z nieregularną,to wzrosty od lutowego dołka są falą C tej korekty.Musi być ona piątką.
  Na wykresie powinniśmy być w końcówce falki 3 tejże C. Zatem pozostaje jeszcze falka 4 i 5.
  stooq.pl/q/?s=usdpln&c=3m&t=l&a=ln&b=1
  Przy koncepcji nieregularnej zakładam,że nie powinniśmy wybić 3,45 i przystąpić do spadków poniżej lutowego dołka."

  Od tego czasu zrobiliśmy falkę 4 (flaga)
  stooq.pl/q/?s=usdpln&c=1m&t=c&a=ln&b=1

  Wygląda na to,że dziś rozpoczynamy wzrostową falkę 5.Po jej zakończeniu wnioski j.w. Patrząc na strukturę falową nie powinniśmy wyjść wyżej 3,45.

 • guyfawkes13

  @Sir Double 07

  Może raczej w takim spojrzeniu flaga jest dwójką wyższego stopnia my Friend?
  fxpro.ctrader.com/c/zLsrn

 • red.007

  @guyfawkes13
  Na Twoim obrazku falka 3 jest najkrótszą falką impulsu.Błąd.

 • carrie-anne.moss

  @WB
  invst.ly/6rrfj
  Pamięta Pan, co mi obiecał? ;-)
  Loonie się rozpędza w tym tygodniu.

 • jureke.30

  Prof. Eryk Łon z Rady Polityki Pieniężnej zasugerował w dzisiejszym wywiadzie dla PAP, że polskiej gospodarce przydałoby się teraz pewne umiarkowane osłabienie kursu złotego !

  ,,Prof. Eryk Łon oświadczył niedawno, ,Kiedy nie byłem jeszcze członkiem Rady Polityki Pieniężnej inwestowałem na polskim rynku akcji i rynku kontraktów terminowych na indeks WIG20. Teraz oczywiście tego już nie czynię. Natomiast to inwestycyjne doświadczenie nauczyło mnie, że w każdej godzinie, czy wręcz minucie a czasem nawet sekundzie trzeba być bardzo skoncentrowanym !. Taka postawa bardzo przydaje się w życiu publicznym

  analizy-rynkowe.pl/prof-eryk-lon-z-rady-polityki-pienieznej-zasugerowal-w-dzisiejszym-wywiadzie-dla-pap-ze-polskiej-gospodarce-przydaloby-sie-teraz-pewne-umiarkowane-oslabienie-kursu-zlotego/

 • guyfawkes13

  @Sir Double 07

  //Na Twoim obrazku falka 3 jest najkrótszą falką impulsu.Błąd.//

  Nie bądź taki szczególarz my Friend, na takim infra poziomie, przesuń sobie 1 w inne miejsce i nie będzie problemu

  Mamy tu chyba coś większego.
  invst.ly/6rrm5
  invst.ly/6rrmy

  A na indeksie euro kroi się tygodniowa czarna wysoka, po przełamaniu kreski, jak to zdaje się wynikało z romowy z sir Mac Ersonem...
  invst.ly/6rro9
  invst.ly/6rroh

 • karnakufo

  USDPLN - na wiele bym nie liczył - nadal pod oporem, w kanałe spadkowym:
  www.bankfotek.pl/view/2111969

 • red.007

  @guyfawkes13
  Zatem czas rozstrzygnie.Ja wzrostom daję czas do końca tygodnia(wybory we Włoszech). Potem umiarkowane spadki do Fed a po Fed przyśpieszenie w dół.
  Rynek uodpornił się już na wrzutki(ręczne sterowanie) pana prof.Łona i po przetrawieniu newsa zrobi zupełnie odwrotnie.

 • guyfawkes13

  @Sir Double 07

  Z tym, że narazie jesteśmy jeszcze w lesie, na dużych oporach, ale potencjalnie, czyli ontologicznie, jakiś większy ruch jest możliwy.:))
  fxpro.ctrader.com/c/3Ysrn
  fxpro.ctrader.com/c/vYsrn
  fxpro.ctrader.com/c/7Ysrn

 • ewiggin

  To już macie pisowskie okręty:
  "Program Orka został więc najprawdopodobniej zamrożony na czas nieokreślony (tak jak wcześniej inne programy dotyczące okrętów bojowych: Miecznik i Czapla). MON na pytanie Defence24.pl Jaki okres czasu według MON będzie potrzebny, by określić dostawcę okrętu podwodnego Orka? odpowiedział tylko wymijająco, że Czas trwania procedury wyboru wykonawcy jest ściśle uzależniony od wyboru trybu, w jakim zostanie udzielone zamówienie publiczne. Wyborem tego trybu ma się zająć specjalna komisja. Przez dwa miesiące nie powołano jej jednak, i nic nie wskazuje na to, aby miało to mieć miejsce w najbliższym czasie."
  www.defence24.pl/orka-od-nowa-niespelnione-obietnice

 • guyfawkes13

  @Sir Double 07

  //Ja wzrostom daję czas do końca tygodnia(wybory we Włoszech)//

  Ha! Wtedy dopiero zacznie się problem. Ale faktycznie z końcem tygodnia korekta jak najbardziej, w tym wariancie. Włoska policja (faszystowska) już trenuje pacyfikowanie bojówek George'a slupnika (dobry filmik):
  reporters.pl/13107/kukielki-sorosa-spotykaja-wloska-policje-wideo/ • karnakufo

  USDPLN - tu doskonale widać, że jak na razie to tylko podbicie do przebitego wsparcia:
  www.bankfotek.pl/view/2111973

 • karnakufo

  Po konsolidacji nad wsparciem oczekuję ruchu do góry:
  www.bankfotek.pl/view/2111976

 • karnakufo

  WIG20 - może być podobieństwo do końca lutego 2010 roku.

 • karnakufo

  S&P - nadal w krótkoterminowym sygnale L:
  www.bankfotek.pl/view/2111983

 • guyfawkes13

  @Karnak

  A moim zdaniem wszystko wskazuje na to, że jedziemy z koksem, tzn. z korektami. Przypominam sobie z dziedziństwa anielskiego of course pewną ... wyliczankę, którą pozwolę sobie sparafrazować: ''dolar do góry, giełdy w dół, forsa na stół'':)))
  invst.ly/6rv4w
  invst.ly/6rv60
  fxpro.ctrader.com/c/HKsrn
  fxpro.ctrader.com/c/sKsrn
  fxpro.ctrader.com/c/qKsrn

 • red.007

  Pisałem o wzroście dolara do końca tygodnie ze względu na wybory we Włoszech.
  Coś jednak czuję,że ważniejszy od Włoch będzie PCE CORE w tym tygodniu i nastąpi sprzedaż faktów czyli spadki dolara.

 • guyfawkes13

  A tutaj trzeba Żydów pochwalić, jak się należy to się należy:
  reporters.pl/13153/widoczny-przelom-nanokrople-do-oczu-okulary-do-kosza/

 • lamaprd123

  Panie Wojtku,

  Jak Pan widzi Wig20 i m40 w kolejnych miesiącach? W marcu wypada rok od czasu trendu bocznego, może tak jak w 2005 roku wypadnie istotny dołek?

 • mac-erson

  Takie spadające noże to ja lubię ;)
  Energią spadła dokładnie do dołu kanału 10.50
  Okazja wykorzystana

 • karnakufo

  Tanie L u nas dają - z dołu konsolidacji. :)

 • mac-erson

  @lamaprd123, WB

  Ja mam też problem czy w analagii hossy 2003
  jesteśmy już w maju 2005 czy dopiero w maju -czerwcu 2004
  (zbytnio się tym nie przejmuję bo w obu przypadkach trzeba teraz umiejętnie zbierać akcje).
  W maju 2005 korekta sprowadziła nas do średniej SK300 co jest odpowiednikiem strefy 2320-2350 i dlatego cały czas nie wykluczam, że możemy (choć nie musimy) tam spaść.
  Wiosną 2004 spadliśmy tylko do SK200 (czyli tak jak obecnie) i konsolidacja przybrała trend boczny (czyli w tej analogii powinniśmy wybronić wsparcie 2375).

  Generalnie oba warianty dzieli 50 punktów co w średnioterminowej perspektywie nie jest czymś dużym :)

  Patrząc na MWIG40 obecna konsolidacja bardzo przypomina mi okres 2004-2005 a także nieco mniej okresy 2009-2010 i 2013-2014.
  Wniosek patrząc po długości konsolidacji w marcu konsolidacja powinna być zakończona i na jesieni tego roku sztyrmujemy na MWIG-u rekord wszechczasów :)

  Oczywiście czekam na wypowiedż Pana Wojtka, który ma nieco inne zdanie.

 • m.jagusiak

  Koncepcja W:

  acemarketu.com/?p=280930

 • bajkolandiaa

  Jak czytam tutaj o okazjach na tanie noże i L to życze powodzenia,wróżenie z fusów jest dobre ale dla wróżki.Nadchodzi to co musiało nadejśc,Cały swiat przez drukowanie doprowadził do tego,że nie ma kto pracować i teraz muszą spuścić powietrze z balona,bo firmy nie chcą płacić więcej ale będą musiały a to oznacza kolosalnie mniejsze zyski , ale i tak najlepszy jest EBC który jeszcze nawet luzowania nie skonczył , stopy ma zero a tu na horyzoncie widać spowolnienie na całym świecie o rekordowych długach nawet nie wspominając.

 • mac-erson

  @bajkolandia
  To musisz postawić S-y na Twoją koncepcję i po sprawie :)

 • guyfawkes13

  @WB

  JUST Act ma bardzo złą snumerologię, w senacie 447, w kongresie 1226.

  W obu przypadkach chodzi o zabór terytotiów i haracz.
  pl.wikipedia.org/wiki/447
  pl.wikipedia.org/wiki/1226

  Może się pomyliłem z tymi czasami Kazimierzowskimi, z których zostanie tylko jeden element, ten najgorszy of course. Jedno z praw Murphy'ego głosi, że jeżeli coś może pójść źle, to na pewno pójdzie.

  A na domiar złego, Złota Zasada Murphy'ego głosi, że zasady określa ten, kto ma złoto.:))

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  Dzisiaj ubeki odstawiają teatr w Parlamencie Europejskim. Krzyczą,płaczą i inne szopki odprawiają. O co chodzi? O szmal Panie.

 • bialek.wojciech

  @lamaprd123:
  "Jak Pan widzi Wig20 i m40 w kolejnych miesiącach? W marcu wypada rok od czasu trendu bocznego, może tak jak w 2005 roku wypadnie istotny dołek?"

  Cały czas zakładam, że mamy mniej więcej odpowiednik października 2014 (1 Kitchin temu). Zachowanie sWIG-u jest w miarę niesprzeczne z tą hipotezą:

  stooq.pl/q/?s=swig80&c=5y&t=c&a=lg&b=1

  ... ale obecna słabość mWIG-u trochę tu nie pasuje:

  stooq.pl/q/?s=mwig40&c=5y&t=c&a=lg&b=1

 • karnakufo

  L po 2372

 • 2w3zalamana

  @WB

  "W analogii bardziej pesymistycznej wyprowadzonej tydzień temu z zachowania amerykańskich 10-letnich obligacji skarbowych (styczniowe 3,3-letnie maksimum jak jedynie w kwietniu 2006 na przestrzeni minionych 37 lat) związanego z ówczesnym wycofaniem się banku centralnego Japonii ze swojego programu quantitative easing rozpoczętego w 1998 roku, WIG ponownie silnie spadnie w ciągu następnego tygodnia i wyznaczy w tym sposób istotny dołek poprzedzający ostatnią fazę hossy. "

  wygląda jakby się materializował ten mniej prawdopodobny wariant

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  "dolar do góry, giełdy w dół, forsa na stół".
  Zobacz Waszmość jakie to proste, wystarczy znać jedynie wyliczanki z dzieciństwa, no i dokonać parafrazy.

 • podczaszy1

  No to weżmy na tapetę wig-20. Spadek, diament, spadek.

 • dino54

  @karnakufo
  Pewny jest Pan ze to sie zatrzyma na dzisiejszej wyprzedazy

 • bialek.wojciech

  @guyfawkes13:
  "Może się pomyliłem z tymi czasami Kazimierzowskimi (...)"

  Niech się Pan nie przejmuje, to nie Pana wina, ktoś Panu po prostu miesza w głowie.

  Proszę zwrócić uwagę, że Niemcy grali zgodnie z moją interpretacją w okresie II WŚ:

  pl.wikipedia.org/wiki/Fryderyk_I_Barbarossa

  pl.wikipedia.org/wiki/Atak_Niemiec_na_ZSRR

  Proszę też zwrócić uwagę, że Watykan też obstawia moją interpretację sytuacji:

  "Rzecznik klasztoru franciszkanów w Asyżu ojciec Enzo Fortunato porównał tę wizytę papieża do podróży świętego Franciszka do Egiptu w 1219 roku, gdzie spotkał się z sułtanem Melekiem el-Kamelem.

  Klimat historyczny i geopolityczny jest bardzo podobny; zabija się dzisiaj w imię religii tak, jak wtedy - dodał zakonnik.

  Franciszek odwiedzi Egipt 17 lat po wizycie Jana Pawła II w Kairze i na półwyspie Synaj."

  www.rp.pl/Spoleczenstwo/170429191-Papiez-Franciszek-w-piatek-udaje-sie-w-podroz-do-Egiptu.html

  Musimy więc tylko bez większych strat wytrzymać do końca Hehenstaufów:

  "During the Hohenstaufen period, German princes facilitated a successful, peaceful eastward settlement of lands that were uninhabited or inhabited sparsely by West Slavs. German speaking farmers, traders, and craftsmen from the western part of the Empire, both Christians and Jews, moved into these areas. The gradual Germanization of these lands was a complex phenomenon that should not be interpreted in the biased terms of 19th-century nationalism. The eastward settlement expanded the influence of the empire to include Pomerania and Silesia, as did the intermarriage of the local, still mostly Slavic, rulers with German spouses. The Teutonic Knights were invited to Prussia by Duke Konrad of Masovia to Christianize the Prussians in 1226. The monastic state of the Teutonic Order (German: Deutschordensstaat) and its later German successor state of Prussia were, however, never part of the Holy Roman Empire."

  ... i jakoś doczłapać we w miarę dobrej formie do czasów Wielkiego Bezkrólewia w Rzeszy czyli do 1250 roku:

  pl.wikipedia.org/wiki/Wielkie_bezkr%C3%B3lewie

  Potem już powinno być w miarę z górki, chociaż na razie jesteśmy dopiero po inscenizacji Zbrodni Gąsawskiej z 1227 roku:

  "Zbrodnia gąsawska, nazywana także krwawą łaźnią w Gąsawie nazwa wydarzeń, do których doszło jesienią 1227 roku w Gąsawie. Podczas zjazdu władców Leszka Białego, Henryka Brodatego i Konrada mazowieckiego doszło do najazdu Świętopełka pomorskiego na łaźnię, w której przebywali. Podczas ucieczki śmierć poniósł Leszek Biały."

  pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_g%C4%85sawska

 • bialek.wojciech

  @2w3zalamana:
  "W analogii bardziej pesymistycznej wyprowadzonej tydzień temu z zachowania amerykańskich 10-letnich obligacji skarbowych (styczniowe 3,3-letnie maksimum jak jedynie w kwietniu 2006 na przestrzeni minionych 37 lat) związanego z ówczesnym wycofaniem się banku centralnego Japonii ze swojego programu quantitative easing rozpoczętego w 1998 roku, WIG ponownie silnie spadnie w ciągu następnego tygodnia i wyznaczy w tym sposób istotny dołek poprzedzający ostatnią fazę hossy. "

  wygląda jakby się materializował ten mniej prawdopodobny wariant"

  Ale to chyba tylko jakaś nasza indywidualna inicjatywa:

  stooq.pl/t/?i=525&v=6&o=4

 • podczaszy1

  @ WB
  To kto panie Wojtku ma "robić" za Leszka Białego?

 • podczaszy1

  @ WB
  No i skąd wziąć kogoś takiego jak Jakub Świnka.

 • carrie-anne.moss

  @podczaszy
  "dolar do góry, giełdy w dół, forsa na stół".

  A czemu nie yen? :P
  Zobacz jak ładnie się ustawił pod dane ;-)
  invst.ly/6s6nb
  Nie, żebym miała cos przeciw dolarowi ;-)
  invst.ly/6s6p3
  Słabe dane o inflacji, zapasy ropy w górę, to i loonie w górę :-)
  Obiecałam p. Wojtkowi 1.29 ;-) Musi zrobić do końca tygodnia, bo przed weekendem trzeba wszystko pozamykać. Nie wiadomo co państwa osi nam szykują :P

  Na marginesie. Ciekawe czy spółki energetyczne jeszcze polecą? ;-)
  invst.ly/6s6rv

 • podczaszy1

  @ carrie
  "A czemu nie yen?"
  To pytanie raczej do guyfawkesa 13. Ja tam się w tym Waszym cinkciarskim środowisku słabo odnajduję. Natomiast przypominam,że mwig-40 znowu przyciska i jest na dolnej linii konsolidacji.

 • bialek.wojciech

  @2w3zalamana:
  "W analogii bardziej pesymistycznej wyprowadzonej tydzień temu z zachowania amerykańskich 10-letnich obligacji skarbowych (styczniowe 3,3-letnie maksimum jak jedynie w kwietniu 2006 na przestrzeni minionych 37 lat) związanego z ówczesnym wycofaniem się banku centralnego Japonii ze swojego programu quantitative easing rozpoczętego w 1998 roku, WIG ponownie silnie spadnie w ciągu następnego tygodnia i wyznaczy w tym sposób istotny dołek poprzedzający ostatnią fazę hossy. "

  wygląda jakby się materializował ten mniej prawdopodobny wariant"

  Wiosną 2006 (gdy BoJ wycofywał się z QE) korekta na WIG-u trwała okrągłe 34 dni. Obecnie od styczniowego szczytu na WIG-u minęło już 36 dni. Wtedy od pierwszego dołka 24 maja do ostatecznego dołka korekty minęło 21 dni. Obecnie od pierwotnego dołka minęło 20 dni.

 • bialek.wojciech

  @podczaszy1:
  "To kto panie Wojtku ma "robić" za Leszka Białego?"

  Leszek Biały już zszedł ze sceny.

 • bialek.wojciech

  @carrie-anne.moss:
  "invst.ly/6rrfj
  Pamięta Pan, co mi obiecał? ;-)
  Loonie się rozpędza w tym tygodniu.

  Taki trochę październikowy ten loonie:

  stooq.pl/q/?s=usdcad&c=1y&t=c&a=lg&b=1

 • carrie-anne.moss

  @WB
  Czyli będzie 1.31 jak pisze Goldman?
  A ja myślałam, że oni zawsze mijają się z... cyklami ;-)

 • carrie-anne.moss

  @podczaszy
  To pytanie raczej do guyfawkesa 13. Ja tam się w tym Waszym cinkciarskim środowisku słabo odnajduję.

  @Gui nie ma czasu na przekomarzanie się ze mną w sprawie jenota i loonie. Jest zbyt zaabsorbowany sprawami Barbry Streisand.

  Ja tam się w tym Waszym cinkciarskim środowisku słabo odnajduję.

  To proste. Działa tak samo jak każdy inny rynek, tylko trzeba postępować rozsądnie z dźwignią.

  Natomiast przypominam,że mwig-40 znowu przyciska i jest na dolnej linii konsolidacji.

  Jeszcze się nie wyłamał, więc czekamy ;-)

 • bialek.wojciech

  @carrie-anne.moss:
  "Na marginesie. Ciekawe czy spółki energetyczne jeszcze polecą? ;-)
  invst.ly/6s6rv"

  Przy okazji zastanawiam się nad zmianami w polskiej energetyce, które nastąpią w wyniku chyba nieuniknionej w niedalekiej przyszłości kampanii walki ze smogiem:

  "Za smog w skali kraju odpowiadają przede wszystkim piece w mieszkaniach, czyli tzw. niska emisja. Dwa lata temu Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport z kontroli jakości powietrza w Polsce. Według niego za 8292,8 proc. zanieczyszczeń odpowiedzialna jest niska emisja. Zanieczyszczenia komunikacyjne to 5,47 proc., z kolei przemysł to 1,89 proc. odpowiedzialności."

  www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/skad-sie-bierze-smog-i-jak-bardzo-winne-sa-auta-53970.html

  Kompletnie się nie znam na energetyce, więc moje intuicji są raczej bezwartościowe, ale wyobrażam sobie, że taka wojna ze smogiem musiałaby oznaczać stopniowe zastąpienie kotłów na węgiel ("niska emisja") ogrzewaniem elektrycznym (być może dotowanym). Czyli trzeba będzie wybudować mnóstwo elektrowni.

 • bialek.wojciech

  "Potem już powinno być w miarę z górki, chociaż na razie jesteśmy dopiero po inscenizacji Zbrodni Gąsawskiej z 1227 roku:

  "Zbrodnia gąsawska, nazywana także krwawą łaźnią w Gąsawie nazwa wydarzeń, do których doszło jesienią 1227 roku w Gąsawie. Podczas zjazdu władców Leszka Białego, Henryka Brodatego i Konrada mazowieckiego doszło do najazdu Świętopełka pomorskiego na łaźnię, w której przebywali. Podczas ucieczki śmierć poniósł Leszek Biały."

  pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_g%C4%85sawska "

  Gdy TVP zostanie odzyskana przez Polaków to scenariusz na polską Grę o Tron jest właściwie gotowy:

  blogpublika.com/2015/12/30/24-listopada-1227-r-zbrodnia-w-gasawie-polska-wersja-gry-o-tron/

 • karnakufo

  #dino54
  @karnakufo
  Pewny jest Pan ze to sie zatrzyma na dzisiejszej wyprzedazy [/l]

  Pewny to za dużo powiedziane.
  Gram między innymi pod to, a jak będzie to się zobaczy. :)

 • bialek.wojciech

  "Przy okazji zastanawiam się nad zmianami w polskiej energetyce, które nastąpią w wyniku chyba nieuniknionej w niedalekiej przyszłości kampanii walki ze smogiem"

  Widać, że w rozwoju jesteśmy dwa pokolenia za Brytyjczykami:

  pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_smog_londy%C5%84ski

 • karnakufo

  I rysunek pod moje L:
  www.bankfotek.pl/view/2112099

 • karnakufo

  WIG20:
  www.bankfotek.pl/view/2112101
  www.bankfotek.pl/view/2112102

 • bialek.wojciech

  @podczaszy1:
  "No i skąd wziąć kogoś takiego jak Jakub Świnka."

  Nie wiem, może franciszkanie coś wiedzą.

  "Uroczysta konsekracja Jakuba Świnki nastąpiła 19 grudnia 1283 w kościele franciszkańskim w Kaliszu."

  Nie zaszkodzi popytać.

 • karnakufo

  Optymistyczny wykres NASDAQA:
  www.bankfotek.pl/view/2112104

 • bialek.wojciech

  @carrie-anne.moss:
  "Czyli będzie 1.31 jak pisze Goldman?
  A ja myślałam, że oni zawsze mijają się z... cyklami ;-)"

  Ja tam się dopatruje takiej trochę krzywej odwróconej głowy z ramionami od końca grudnia do połowy lutego:

  stooq.pl/q/?s=usdcad&c=3m&t=c&a=lg&b=1

  Rysowała się ona od mniej więcej 1,2250 do mniej więcej 1,26. Czyli ma rozmiary ok. 3,5 centa, czyli celuje w okolice 1,295.

 • resan

  @ WB
  Dotyczy DAX- a .
  Panie Wojtku.Scenariusz 12800 chyba na dzień dzisiejszy odpada.
  Słabość DAX-a .Czy nie pójdzie drogą WIG -20 .

 • mac-erson

  @Karnakufo
  Realizuje się ten mój słabszy scenariusz tak więc przetestują strefę 2320-2350 (może nawet już jutro).
  Tutaj według mnie się zatrzyma. Z jakiegoś bliżej nieokreślonego powodu jesteśmy aktualnie dużo słabsi od reszty świata no ale tak już nasza giełda miewa od czasu do czasu :) Moim zdaniem należy to wykorzystywać.
  Ja jak zwykle (taka moja uroda inwestowania) zaczynam zakupy trochę za wcześnie ale oczywiście jutro ich kontynuacja.
  Zauważyłem, że wszystko co kupowałem ostatnie 2 dni z SWIG-u praktycznie nie spadło (min. Budowlanka (MSZ, Mirbud) i różne takie dziwactwa). Czyli nie wykluczone, że w kolejnej fali Maluchy będą rządziły.

  Co ciekawe dzisiaj na zakończenie - baza na kontraktach na FW40 -90 punktów - takiego pesymizmu nie widziałem :):)

 • bialek.wojciech

  @resan:
  "Dotyczy DAX- a .
  Panie Wojtku.Scenariusz 12800 chyba na dzień dzisiejszy odpada.
  Słabość DAX-a .Czy nie pójdzie drogą WIG -20 ."

  Ja tam jeszcze ich nie skreślam. Od dołka z przełomu grudnia i stycznia do wybicia w dół na początku lutego minęły 24 sesji. Obecnie jesteśmy dopiero 17 sesji od wybicia. Ciągle jeszcze im daję trochę czasu na dokończenie ruchu powrotnego.

 • karnakufo

  Ładna prowzrostowa świeczka miesięczna szykuje się na NASDAQu:
  www.bankfotek.pl/view/2112111

 • dariuszkrzywicki3

  Zasadniczym problemem nie jest pytanie o test dołka,ale problem czy jest możliwa fala a la 1987.Taka możliwość istnieje 11112/362 - the continuued fraction for a spiral

 • mac-erson

  Dzisiejsze wyłamania i układ MACD oraz rozłożenie średnich Sk200, Sk300 idealnie pasuje do dnia:
  10.05.2005r.

  Jutro powinniśmy rano otworzyć ok. 2340 i do góry potem kilkudniowe uklepanie dna i ruszamy na północ.
  Takie okazje mogą się już nie powtórzyć w tym roku.
  Zlecenia na open przygotowane :)

 • dariuszkrzywicki3

  mac erson Jedyna postawa krótkie od 2620,jutro zamykam po 2340,to bym rozumiał,a nie długa od 2600.

 • guyfawkes13

  @Sir Mac Erson

  //Realizuje się ten mój słabszy scenariusz tak więc przetestują strefę 2320-2350 (może nawet już jutro).
  Tutaj według mnie się zatrzyma//

  Biorąc pod uwagę kształt korekty i rozjechaną dywergencję, należałoby się spodziewać, że raczej ... troszkę niżej:))
  invst.ly/6s9z3
  www.youtube.com/watch?v=z1qX7lJEong
  Aczkolwiek nie ma za dużo miejsca. Brakowało mi ciągle przyspieszenia, uderzenia. No i popatrzyłem na jutrzejszy kalendarz i będą do tego okazje.
  Ale w piątek czy w poniedziałek znów korekta w drugą stronę.

 • guyfawkes13

  @Dariusz Krzywicki

  //11112/362 - the continuued fraction for a spiral //

  Proszę uważać z zaklęciami i nie zrobić sobie krzywdy.:))
  www.youtube.com/watch?v=EMQtimSyBXI

 • dino54

  Dlaczego akurat 2340 z czego to wynika na wig 20 ma byc zatrzymanie

 • guyfawkes13

  @WB

  No nieee wiem, na razie powstrzymam się z tymi historycznymi analogiami.

  Ale dobrze uświadomić sobie fundamentalną zasadę porządkującą: ''podoficerowie nie grają'':))

  // Kura! Jakich zasad!!!!? Jakiej gry!!!!? Ile razy mam powtarzać, że podoficerowie nie grają!!!!? //
  coryllus.pl/czy-sierzant-daniels-moze-z-nami-grac/

 • resan

  @ WB
  Dotyczy DAX-a.
  W czwartek zamiast szczytu wypada dołek chyba.
  Ruch od jutra na 12800 i spadek na 11700 lub niżej - ciężko wyobrazić sobie.

 • mac-erson

  @dino54
  "Dlaczego akurat 2340 z czego to wynika na wig 20 ma byc zatrzymanie "

  Strefa 2320-2340 jest wsparciem Sk300 (które zatrzymywało podobne ruchy korekcyjne w poprzednich hossach (znakomita większość).
  Bodaj dwukrotnie przebiło krótkoterminowo troszkę bardziej co byłoby odpowiednikiem tego 2290-2300, o którym pisał Guyfawkes13.

  Tak czy owak nigdy powyższy układ nie spowodował bessy a zawsze były to średnioterminowe okazje inwestycyjne.
  Podobnie w US.
  Jeszcze nie pora na zmianę trendu długoterminowego.

 • guyfawkes13

  @Sir Mac Erson

  //Strefa 2320-2340 jest wsparciem Sk300 (które zatrzymywało podobne ruchy korekcyjne w poprzednich hossach (znakomita większość).
  Bodaj dwukrotnie przebiło krótkoterminowo troszkę bardziej co byłoby odpowiednikiem tego 2290-2300, o którym pisał Guyfawkes13.//

  Zgadza się, tak to (sk300) wygląda na dziennym:
  tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_2648c7f4f0616d4bbe16e886c6198224.png
  Ale tak na tygodniowym:
  tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_db7cee5c39628cc1f5c5be145aa3a5aa.png
  (trzeba to wkleić do przeglądarki)

  A tu są średnie na liczbach fibonaciego, na tygodniowym.
  invst.ly/6sbka
  Przebiliśmy właśnie 55, a najbliższa, płaska 233 jest trochę pod żółtą strefą, niedługo 89 zrobi na niej złoty krzyż.
  A tak średnie fibo na dziennym:
  invst.ly/6sbjx

 • guyfawkes13

  Nawet nie trzeba wklejać:))

 • guyfawkes13

  @Sir Mac Erson

  Rynek pokazał dużą słabość pod wieloma względami.
  Wybił się w dół ze wsparcia i średniej 233, przy wykupieniu MACD i łamiąc dywergencję. W dodatku wybił się z wachlarza.
  Sam jestem ciekaw co z tego będzie...
  invst.ly/6sbpx

 • guyfawkes13

  Rynek wybił się przy wyprzedanym MACD of course. Ach to roztargnienie...:))

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Egzotyczne sojusze łatwo się sypią:
  wpolityce.pl/swiat/383840-skandal-na-wyspach-weteranom-zabroniono-zlozenia-wiencow-pod-pomnikiem-polskich-bohaterow

  Na tej małej kanalii na ''Z'' wyznałem się od razu.
  www.youtube.com/watch?v=7OeVqwDWbHY

 • carrie-anne.moss

  @WB
  Rysowała się ona od mniej więcej 1,2250 do mniej więcej 1,26. Czyli ma rozmiary ok. 3,5 centa, czyli celuje w okolice 1,295.

  A mnie 1.286-1.29 wystarczy ;-)
  Może już dzisiejsze PMI rozstrzygną.

 • bajkolandiaa

  PAn macerson to powinien mieć na razie bana na pisanie chyba ,że on jest tutaj po to, żeby komus zrobić dziure w portfelu.

 • karnakufo

  Dobrane S po 2354.

 • karnakufo

  Przepraszam za pomyłkę - powinno być:
  dobrane L po 2354

 • bartalsi

  Zydowska banksterka cisnie. Jak widac chodzi o cos znacznie wiekszego niz meritum ustawy IPN.

 • dociekliwy54

  @Guyfawkes13
  @Mac-erson
  W dniach 23 I - 9-II zeszła fala a jako wydłużona ( z wydłużoną 5).
  W związku z tym ta fala (c) powinna być krótsza.
  Pasuje mi 0.618.
  www.bankfotek.pl/view/2112128

 • karnakufo

  Stopy wyrzuciły mnie z rynku.

 • dociekliwy54

  @karnakufo
  "Przepraszam za pomyłkę - powinno być:
  dobrane L po 2354".
  Freudowska pomyłka.

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  "Na tej małej kanalii na Z wyznałem się od razu."

  Najpierw trzeba by było przeczytać tą jego książkę "Skaza na pancerzu". Ja jeszcze nie czytałem więc nie zajmuję stanowiska.

 • bartalsi

  W zaleznosci od tego czy delegacja Polskich gojow zrobi to co Boży ludzie rządają, w geszefcie na Książęcej będzie zielono lub czerwono.

 • podczaszy1

  @ dociekliwy 54
  Osobiście lubię równość falek. Dotychczasowa historia GPW pokazywała jednak,że często druga falka spadkowa/spadek, korekta, spadek/ była większa niż pierwsza. Oczywiście mówię o bessie, bo w korektach to chyba różnie bywało.

 • podczaszy1

  @ WB
  "Leszek Biały już zszedł ze sceny".
  No rzeczywiście. Zatem pytanie brzmi kto zostanie Przemysłem II. Na razie kandydatów nie widzę.

 • bartalsi

  Natomiast tak czy siak nie mogą cisnąć bez końca. Poziom 1850 na wig20 tylko w przypadku kontynuacji korekty w US. Ja zbieram co w wiekszej promocji ale rezerwuje cosik gdyby za grosze dawali.

 • podczaszy1

  @ carrie
  "Jeszcze się nie wyłamał , więc czekamy".
  No chyba dzisiaj to już się wyłamał z kanału.

 • dariuszkrzywicki3

  Quasicrystals wig 20-1680 koniec stycznia 2019

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  Morawiecki, Bielan i inni chyba nie wiedzą,że podoficerowie nie grają, bo meldują się u niego chyba nawet bez rozkazu. A swoją drogę to ktoś chyba chciał bardzo upokorzyć tych naszych figurantów skoro do dyrygowania nimi wyznaczył jedynie sierżanta.

 • slow2006

  pomyslmy , jezeli jest deflacja w drodze i bezrobocie rosnie, np wlochy o 0,3 % to napewno najlepszym pomyslem jest kupowanie tanich akcji, ktore lada dzien beda drozsze, aaa taki sarkazm

  jezeli to co pisze jest prawda, to fed sciagajac gotowke z rynku odchudzi wszystkie rynki, a nasz to pozostanie w marazmie na laaaata, oczywiscie jezeli ... jezeli....

 • bartalsi

  @slow2006

  stawiasz na waluty w takim razie? CHF? USD?

 • anaxagorre

  Kibicuje daxowi w dotarciu do lutowego minimum :)

 • anaxagorre

  "Kibicuje daxowi w dotarciu do lutowego minimum :)"

  Niech tylko SPX przebije 2683 i zacznie się panika :)

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  //A swoją drogę to ktoś chyba chciał bardzo upokorzyć tych naszych figurantów skoro do dyrygowania nimi wyznaczył jedynie sierżanta.//

  Bo Daniels jest ''dobrym policjantem'' i jego niska ranga będzie kiedyś pomocna do łatwego unieważnienia jego obietnic:))
  A swoją drogą ciekawe, że my bardzo przeszkadzamy. Niemcy żądają jak nie eksterytorialnych szlaków, to eksterytorialnych sądów, Żydzi jak nie eksterytorialnych gett, to eksterytorialnych obozów...

  // Ja jeszcze nie czytałem więc nie zajmuję stanowiska.//
  A ja się nie dam wciągnąć w te ubeckie fałszywki. Wiesz Waszmość, że unikam czytania, zwłaszcza sovietsky'ej propagandy kolejnej generacji ''naszościowej'':))

 • mac-erson

  @bajkolandia
  "PAn macerson to powinien mieć na razie bana"
  OK robię samozbanowanie ale jak za 3 miesiące będziemy dużo wyżej niż obecnie to obiecaj że Ty zrobisz to samo.
  Do usłyszenia za 3 miechy :):)

 • guyfawkes13

  @Dociekliwy

  //W dniach 23 I - 9-II zeszła fala a jako wydłużona ( z wydłużoną 5).
  W związku z tym ta fala (c) powinna być krótsza.//

  No nieee wiem, no moooże...
  Warto zwrócić uwagę, że poprzednia hossa na tygodniowym w ogóle nie dotykała chmury, korekty schodziły do sk55, dwukrotnie tylko zostawiając cienie pod tą średnią i nigdy nie dochodziły do sk89.
  Teraz mamy odpadnięcie w dół od sk55 i wejście do chmury(...).
  invst.ly/6shhr
  Tym niemniej kanał bessy z pewnością zagra.

 • guyfawkes13

  @Sir Mac Erson

  //Do usłyszenia za 3 miechy :):) //

  No co Ty?
  Zwracasz uwagę na dzoklewa? Nie żartuj.:))

 • guyfawkes13

  @Dociekliwy

  Oczywiście tydzień jeszcze się nie skończył, więc zobaczymy w piątek.

 • podczaszy1

  Jak na razie na wig-u 20 zeszliśmy na linię rysowaną po dołkach 28.09 i 01.12 roku ubiegłego tzn. dotknęliśmy jej i odbiliśmy.

 • podczaszy1

  @ macerson
  @bajkolandia
  "to obiecaj ,że ty zrobisz to samo".

  Na to bym nie liczył. Jedyny skuteczny sposób na dzoklewa to" za wszarz " i wylot za drzwi. On ma naturę żula i tylko takie środki rozumie. No, tyle,że potem znowu wraca.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  //Jak na razie na wig-u 20 zeszliśmy na linię rysowaną po dołkach 28.09 i 01.12 roku ubiegłego tzn. dotknęliśmy jej i odbiliśmy.//

  Na razie na tygodniowym doszliśmy do sk377, ktora mi się wczoraj nie wyświetliła:))
  invst.ly/6shsb

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  Poziom 2290-2340 to dosyć mocne wsparcie. Takie przeszkody bierze się albo z marszu albo trzeba się męczyć.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Na h4 nieciekawie, ale zasięg spadku zatrzymuje się na żółtej strefie. Jeśli tam spadnie, to z korektą powrotem do trójkąta.
  invst.ly/6shuw
  invst.ly/6shvi

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  Ten wachlarz na Waszmości wykresie chyba ma znaczenie.

 • guyfawkes13

  Tu może lepiej widać. Kanał zagra i zaczniemy nową falę up.
  invst.ly/6shvr

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  Kiedyś pisałem do Waści,że nie liczyłbym na ten kanalik na wig-u 20. Między innymi dlatego,że na wig-u jest inny kanalik, podniesiony do góry, i my podjęliśmy próbę wyjścia z niego górą ale to się nie udało i teraz znowu jesteśmy w tym kanaliku, a jego dolne ograniczenie to na dzisiaj około 44 800 pkt.

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  Ponadto warto patrzeć na inne wykresy np. mwig i indeks cenowy.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  //...na wig-u jest inny kanalik, podniesiony do góry, i my podjęliśmy próbę wyjścia z niego górą ale to się nie udało...//

  No jest, ale to jest taki niby kanał, są jakieś wsparcia opory, ale to nie jest dla mnie kanał w sensie ścisłym, ten na WIG20 jest mocniejszy. A na WIG-u można zrobić coś takiego:
  invst.ly/6si70

 • guyfawkes13

  Choć na WIG20 to też jest kanał umowny.:))

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  Rysujesz wzrost 2009-2011 jako 1, a to IMO jest powiedzmy A. Ten kanalik to B, a potem wzrost jako C/ pisałem już o tym kilka razy/. To się zgrywa z podwójnym szczytem na wig-u/ 2007-2018/. Czy tak jest to ja tego nie przesądzam, no ale tak to widzę. Był czas,że też myślałem,że będzie duży wzrost na tym C.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Z tym moim rysowaniem to jest trochę przegięcie. Może @Dociekliwy by się pokusił o jakąś ortodoksję w numeracji?:))
  Ale nie uważam tego za podwójny szczyt, bo konsekwencje byłyby nierealistyczne.
  Poza tym tak sie podwójne szczyty nie robią.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  No i na wigu przebiliśmy sk300

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  "Ale nie uważam tego za podwójny szczyt, bo konsekwencje byłyby nierealistyczne".
  Rozumiem to twoje podejście. No ale mnie to nie ogranicza.

  "Poza tym tak się podwójne szczyty nie robią."
  A jak się robią? Przecież jest bardzo mało danych. Wydaje mi się,że próbujesz Waść wyprzeć taką możliwość argumentem typu: ja tego nie chcę, ja w to nie wierzę.

 • guyfawkes13

  invst.ly/6sifm

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  Na "pocieszenie" powiem,że w tej koncepcji nie wszystko gra i buczy. Są pewne nie dograne szczegóły, a te jak pisałem do Waszmości są najważniejsze.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  //Wydaje mi się,że próbujesz Waść wyprzeć taką możliwość argumentem typu: ja tego nie chcę, ja w to nie wierzę.//

  Nie o to chodzi. Zresztą stopniowo pogrążam się w opozycji:)))
  Musiałaby być taka walka o pokój, że kamień na kamieniu by nie pozostał.:))
  Jeśli już, to coś takiego:
  fxpro.ctrader.com/c/Rrfrn
  Albo takiego:
  fxpro.ctrader.com/c/krfrn

 • dociekliwy54

  @guyfawkes13
  "Może @Dociekliwy by się pokusił o jakąś ortodoksję"
  Mi się podobnie rymuje, ortodoksyjny nie jestem, raczej łagodnie przekorny.
  Z tego oznaczenia IMO wynika przyspieszenie wzrostów po zakończeniu korekty, choć nie wynika ,że to już ta ostatnia korekta.

 • guyfawkes13

  @Dociekliwy

  //Mi się podobnie rymuje, ortodoksyjny nie jestem, raczej łagodnie przekorny.//

  Miałem na myśli znajomość biegłość w doktrynie TFE.:))

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Ale gdybym miał zgadywać, to powiedziałbym, że jesteśmy mniej więcej w takim miejscu:
  fxpro.ctrader.com/c/y6frn

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  "Ale gdybym miał zgadywać to powiedziałbym,że jesteśmy w takim miejscu:"
  Niczego nie wykluczam. To jest giełda panie.

 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  Chyba że teutońsko-fenicka kontrakcja eksterytorialnościowa nas jednak przydusi skutecznie, to wtedy fucktycznie zjedziemy głęboko.

 • karnakufo

  Za wcześnie łapałem to L - trzeba poczekać, aż odbiją:
  www.bankfotek.pl/view/2112140

 • m.jagusiak

  Game changer na rynku?

  acemarketu.com/?p=281236

 • bartalsi

  Aż dziwne że nasi amerykańscy przyjaciele nie zainterweniowali jeszcze w naszym warzywniaczku, jakiś grosz by zarobili. Jest pewnie mnóstwo większych okazji dla nich, trzebaby poprosić by raczyli wig20groszy podnieść. :)

 • podczaszy1

  @ carrie
  Zdaje się,że mwig-40 wrócił do kanału.

 • dariuszkrzywicki3

  Jstnieją dwa rodzaje wykresów coordinate division,z których korzystają niedouczeni ekonomiści i filozofowie,oraz genetic division ,który wymaga zrozumienia procesu.

 • carrie-anne.moss

  @podczaszy
  Zdaje się,że mwig-40 wrócił do kanału.

  Zaczekajmy, nie ma co chwalić dnia przed zachodem słońca. Poza tym żeby z młotka był młotek, a nie wisielec musi być reakcja itd. Ja jestem na etapie zamykania swoich pozycji, niż otwierania nowych. W weekend państwa osi mogą nam zrobić brzydką niespodziankę. A ja nie gram w kasynie na luki, wolę trendy :-)

 • bajkolandiaa

  mac-erson
  @bajkolandia
  "PAn macerson to powinien mieć na razie bana"
  OK robię samozbanowanie ale jak za 3 miesiące będziemy dużo wyżej niż obecnie to obiecaj że Ty zrobisz to samo.
  Do usłyszenia za 3 miechy :):)

  2018/03/01 11:26:02

  Mnie nie interesuje co będzie za 3 miesiące-może wróżbite Macieja,mnie interesuje tu i teraz,a twoje bredzenie od 2600 że kupujesz i ciągle dobierasz to możesz dzieciom na dobranoc zaserwować,tak samo jak pan Jagusiak i te jego odpały na Swig non stop po taniości.Idzie taka zwała,ze majtki będziecie zdejmować przez głowę , dzisiaj Zaorski na LIVE robi 3 mln na Dax na S od wczoraj a wy dalej gadajcie o kupowaniu.Jak pisałem,że seria marcowa dla MISIA to tutaj L-ki brali i akcje kupowali od 2600 a tam opór jak ŚCIANA. Mocny dolar, pieniądz wraca do USA z całego świata -FED zabiera zabawki i żadne słowa tutaj juz nie pomogą.Krach nadchodzi a widać to bo wszyscy chcą kupować TANIO.KIedy można wziąść duże zyski z GIEŁD?jak wszyscy chcą tanio kupować.

 • bajkolandiaa

  A zapomniałem dla liczących fale , problem jest taki,że może być A lub 1 a teraz c lub dopiero 3 najbardziej zyskowna a może to być dopiero 3 fala w 5 w A korekty i tak mozna gdybać, tego nikt nie wie,a ponieważ dołki sa wybijane to trend spadkowy czyli S na oporach, jak podjadą do 2380 to znów S na oporze.

 • red.007

  @bajkolandiaa
  Tak myślę,że każdy stawia swoje pieniądze więc nic nam do tego jak gra.
  Lubię konkrety na zasadzie tak-nie i tu faktycznie nie zawsze wychodzi:

  "mac-erson
  2018/02/24 22:55:10
  Moje najnowsze analizy wskazują, że:

  - korekta zakończona i na 90% strefa W20 - 2375 wytrzyma i niżej już nie spadniemy
  - nie będzie żadnego retestu dołka w US - nie spadniemy już niżej niż 2700"

  stooq.pl/q/?s=wig20&c=10d&t=c&a=ln&b=1
  stooq.pl/q/?s=^spx&c=10d&t=c&a=ln&b=1

  Chętnie zapytałbym Kolegę @ mac-erson jak widzi sprawę dalej szczególnie SP500,bo 2700 wybite dołem a ja jako dyletant w sprawach Giełdy dostrzegam możliwość korekty prostej czyli wybicie a przynajmniej przetestowania dołka w ramach obecnie trwającej fali C (zakładając korektę):
  stooq.pl/q/?s=^spx&c=5m&t=c&a=ln&b=1
  Mi akurat chodzi o SP500,bo interesują mnie losy dolara.
  Jednak w związku z Pana wypowiedzią(ban) chyba odpowiedzi się nie doczekam a opinie Kolegi @mac-erson są dla mnie interesujące.

 • red.007

  @bajkolandiaa
  Możliwa też jest płaska.
  Ponieważ spadki od stycznia określam jako trzyfalową A a wzrosty w lutym jako B,gdzie B ma więcej jak 0.618 fali A,to C powinno mieć minimum 0,382 fali A czyli nie powinno pogłębić 2650.
  stooq.pl/q/?s=^spx&c=5m&t=c&a=ln&b=1
  Ponieważ fala C powinna być piątką a wygląda,że już wyrysowało,to spadki powinny powoli się kończyć:
  stooq.pl/q/?s=^spx&c=10d&t=c&a=ln&b=1
  analizy.investio.pl/seria-analiza-techniczna-teoria-fal-elliotta-korekty-plaskie-oraz-zigzags-cz-1/
  rys.4
  O to właśnie chciałem spytać kolegę @mac-erson,niestety "dzięki" Panu nie mam już takiej możliwości.

 • karnakufo

  WIG i WIG Banki - jak odbiją od wsparcia to L:
  www.bankfotek.pl/view/2112173
  www.bankfotek.pl/view/2112174

 • red.007

  "red.007
  2018/02/27 16:29:29
  Był taki wpis:
  " red.007
  2018/02/22 10:56:47
  @carrie
  @relkame
  ... Otóż zakładając,że mamy do czynienia z nieregularną,to wzrosty od lutowego dołka są falą C tej korekty.Musi być ona piątką.
  Na wykresie powinniśmy być w końcówce falki 3 tejże C. Zatem pozostaje jeszcze falka 4 i 5.
  stooq.pl/q/?s=usdpln&c=3m&t=l&a=ln&b=1
  Przy koncepcji nieregularnej zakładam,że nie powinniśmy wybić 3,45 i przystąpić do spadków poniżej lutowego dołka."

  Od tego czasu zrobiliśmy falkę 4 (flaga)
  stooq.pl/q/?s=usdpln&c=1m&t=c&a=ln&b=1

  Wygląda na to,że dziś rozpoczynamy wzrostową falkę 5.Po jej zakończeniu wnioski j.w. Patrząc na strukturę falową nie powinniśmy wyjść wyżej 3,45. "

  Dzisiaj 3,45 obronione.Nie jestem pewien czy struktura jest wypełniona,czy jeszcze jeden atak na szczyty.

 • karnakufo

  PKOBP może być dobrym zakupem:
  www.bankfotek.pl/view/2112184

 • red.007

  @WB
  Trump wprowadza cła:
  stooq.pl/n/?f=1222407
  Można dyskutować o wpływie tego na giełdy i dolara.Mnie bardziej zastanawia możliwa reakcja Chin.Wątpię żeby zgodzili się być chłopcem do bicia,zatem co mogą zrobić?
  Jedną z reakcji może być zapowiedź wyprzedaży Amerykańskiego długu (obligacji).
  Zastanawiam się czy to będzie miało większy wpływ na dolara(spadki) niż działania Fedu,które są już w jakimś stopniu,po ostatnich zwyżkach dolara,zdyskontowane przez rynek.Czy Pana zdaniem będzie to tylko duża chmura z małym deszczem?
  Czy może Chinageddon jest w grze?

 • bajkolandiaa

  red.007

  Nie ma sprawy ,to ja nie będę pisał a pan niech pyta pana macersona skoro lubi pan pytać i radzić sie ludzi którzy nie mają racji,pozdrawiam.

  Na EUR/USD pokaz siły wczoraj , zaczynamy grać niedługo pod Jastrzęnie EBC .

 • red.007

  @bajkolandiaa
  Mnie Pańskie pisanie nie przeszkadza a nawet interesuje jako inny punkt widzenia.
  Chodzi o to aby był wybór w opiniach nawet jak się z dana opcją nie zgadzamy.
  Wszystko co wydaje się być jedynie słuszne prowadzi na manowce.
  Może Pana zaskoczę ale Pańskie wersje również biorę pod uwagę.

 • m.jagusiak

  Na GPW teraz prawdziwe Dary z Niebios:

  acemarketu.com/?p=281413

 • red.007

  @bajkolandiaa
  Wczoraj taka Pańska opinia:

  " bajkolandiaa
  2018/03/01 17:04:49
  ...Mocny dolar, pieniądz wraca do USA z całego świata -FED zabiera zabawki i żadne słowa tutaj juz nie pomogą..."

  Dzisiaj opinia zakładająca osłabienie dolara:

  " bajkolandiaa
  2018/03/02 08:52:08
  red.007
  ...Na EUR/USD pokaz siły wczoraj , zaczynamy grać niedługo pod Jastrzęnie EBC . "

  To która wersja obowiązuje?

 • dociekliwy54

  red007
  "Trump wprowadza cła:
  stooq.pl/n/?f=1222407
  Można dyskutować o wpływie tego na giełdy i dolara.Mnie bardziej zastanawia możliwa reakcja Chin.Wątpię żeby zgodzili się być chłopcem do bicia,zatem co mogą zrobić?
  Jedną z reakcji może być zapowiedź wyprzedaży Amerykańskiego długu (obligacji).
  Zastanawiam się czy to będzie miało większy wpływ na dolara(spadki) niż działania Fedu,które są już w jakimś stopniu,po ostatnich zwyżkach dolara,zdyskontowane przez rynek."
  To mi wychodzi z fal.
  www.bankfotek.pl/view/2112204

 • red.007

  @dociekliwy54
  Dzięki za opinię.Widzę,że trzymasz się swoich opinii niezmiennie i to jest już samo w sobie wartością.
  Współgra to z Twoją wcześniejszą wersją dla USD/PLN:
  www.bankfotek.pl/view/2109472
  Fajnie jest przedstawione:cła-Chinageddon-wyprzedaż rezerw,coś w rodzaju katalizatorów procesu.
  www.bankfotek.pl/view/2112204
  Ciągle nie mogę uwierzyć w osłabienie dolara,które nie będzie najpierw poprzedzone porządnymi wzrostami ale oczywiście niekoniecznie muszę mieć rację.

 • dociekliwy54

  @red.007
  Dziękuję, okaże się.
  Mnie interesuje aspekt polityczno-filozoficzny.
  Jeżeli Trump jest taką szpilką do przekłuwania balona, to kto za tym stoi.
  Kennedy chyba nie miał poparcia, Trump...?
  Te działania są co najmniej w krótkim i średnim terminie szkodliwe dla klasy globalnej.
  Z drugiej strony nie bardzo wierzę, że bez poparcia przynajmniej części z niej da się zrobić taki manewr.

 • bialek.wojciech

  @guyfawkes13:
  "Czy ktoś może zna ostatni sentyment? Założę się, że nie jest to sentyment charakterystyczny dla dołka."

  Tydzień temu, gdy Pan pytał jeszcze nie był, ale teraz już zrobiło się ciekawie. Wczoraj saldo INI SII wyniosło -18.4 pkt. proc.

  Takie sygnały pojawiały się w przeszłości przy 5 okazjach: 24 listopada 2011, 6 lipca 2012, 21 stycznia 2016, 16 czerwca 2016 oraz 16 listopada 2017.

  Po drodze bywało na WIG-u 20 różnie (w 4 przypadkach spadki mniejsze niż 2,7 proc.; w jednym aż - 7,6 proc.), ale już na sesjach 27-29 po sygnale (takim jak czwartkowy) WIG-20 był zawsze na plusie, a potem się to powtarzało na sesjach 35-36 oraz 44-59.

  To jest silna zachęta do spekulacyjnych zakupów, chociaż oczywiście szczegóły są do negocjacji.

  Projekcja oparta na tych 5 przypadkach rośnie przez 5 sesji o 3,2 proc., potem spada przez 9 sesji do poziomu o 1 proc. niższego niż czwartkowy, a potem rośnie przez 36 sesji do poziomu o 8,9 proc. wyższego niż czwartkowy.

  W najgorszym przypadku (lipiec 2012) do zarobienia było maksymalnie 6,3 proc. przy maksymalnej przejściowej stracie 7,6 proc. W pozostałych 4 przypadkach (przejściowa strata mniejsza niż 2,7 proc.) te proporcje było oczywiście znacznie korzystniejsze.

 • bajkolandiaa

  red.007

  Ja obserwuję wykres na bieżąco i pisze , długoterminowo podawałem prognoze Goldmana na 2019 i eur/usd 1,31 na 4 kwartał i poziomy na każdy kwartał też podawałem,do tego Dragi powiedział to na co czekałem od dawna , na razie cicho szepnął ale jak jeszcze powtórzy z 2 razy o podwyżkach stóp w 2019 to euro zacznie to dyskontować , tak samo pisałem usd/jpy do mraca kupują jena na podatki bo tylko w tej walucie mogą się rozliczać , jak pęknie ostatni dołek 105 to 101 kierunek -wtedy giełdy jeszcze mocniej w dół ale do wygasania serii to będzie 1 fala bądź A tego dowiemy się po fakcie czy będą 3 fale czy 5 fal w dół .

 • bialek.wojciech

  "Wczoraj saldo INI SII wyniosło -18.4 pkt. proc.

  Takie sygnały pojawiały się w przeszłości przy 5 okazjach: 24 listopada 2011, 6 lipca 2012, 21 stycznia 2016, 16 czerwca 2016 oraz 16 listopada 2017.

  Po drodze bywało na WIG-u 20 różnie (w 4 przypadkach spadki mniejsze niż 2,7 proc.; w jednym aż - 7,6 proc.), ale już na sesjach 27-29 po sygnale (takim jak czwartkowy) WIG-20 był zawsze na plusie, a potem się to powtarzało na sesjach 35-36 oraz 44-59.

  To jest silna zachęta do spekulacyjnych zakupów, chociaż oczywiście szczegóły są do negocjacji.

  Projekcja oparta na tych 5 przypadkach rośnie przez 5 sesji o 3,2 proc., potem spada przez 9 sesji do poziomu o 1 proc. niższego niż czwartkowy, a potem rośnie przez 36 sesji do poziomu o 8,9 proc. wyższego niż czwartkowy.

  W najgorszym przypadku (lipiec 2012) do zarobienia było maksymalnie 6,3 proc. przy maksymalnej przejściowej stracie 7,6 proc. W pozostałych 4 przypadkach (przejściowa strata mniejsza niż 2,7 proc.) te proporcje było oczywiście znacznie korzystniejsze."

  Prosta spekulacyjna strategia oparta na synale kupna "saldo INI SII <= -18,3" i sprzedaży ("saldo INI SII na 15-tygodniowym maksimum") wygenerowała od 2011 roku 5 zyskownych transakcji na WIG-20. łączny zysk 40 proc.

  Najdłuższy okres utrzymywania pozycji to nieco ponad 3 miesiące, najkrótszy 6 tygodni.

 • dariuszkrzywicki3

  Zasadniczo operatory uśrednień nie komutują z operatorami nieliniowymi [zasadniczy problem turbulencji]. Budowanie strategii na 5 arbitralnych obserwacjach -to kategoria bełkotu.

 • carrie-anne.moss

  @WB
  stooq.pl/q/?s=usdjpy&c=3y&t=c&a=lg&b=1
  Czekamy na dokończenie 5-ki w dół i rajdu na loonie, a potem giełdy powinny odżyć?

 • dociekliwy54

  @all
  Taka analogia z 2006.
  www.bankfotek.pl/view/2112214

 • dociekliwy54

  @ dariuszkrzywicki3
  Po mojemu,w nieliniowości nie ma wariancji a może i nie być średniej.
  Dla funkcji linowych już od 10-15 powtórzeń można wyciągać sensowne wnioski, od 30 dokładne. Tu jest o wiele trudniej. Ja lubię co najmniej 100.
  Nie mniej jednak na czymś trzeba się opierać w "prognozach".

 • podczaszy1

  @ dociekliwy 54
  Ta próba wykreślenia diamentu to raczej analogia do diamentu jaki powstał na wig-u 20 w 2007 roku, no tylko wtedy nastąpiło wybicie w dół, a nie w górę.
  Na temat analogii z 2006 roku to dyskutowałem z Gospodarzem jakieś kilka tygodni temu.
  W obecnej sytuacji to jeżeli już to raczej pochylona w dół głowa z ramionami, choć to raczej ryzykowny wariant, bo chyba zbyt czytelny.

 • bartalsi

  "dociekliwy54
  2018/03/02 11:28:23
  @all
  Taka analogia z 2006.
  www.bankfotek.pl/view/2112214 "

  Lepiej byłoby gdyby w krótkim czasie zeszło do tego zielonego 100% :)

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  PIS wywiesza białą flagę w konfrontacji z Izraelem. Tak trzeba rozumieć wysłanie jakiegoś tam zespołu do negocjacji w sprawie ustawy IPN na wrażym terytorium.
  Będziemy bulić.

 • podczaszy1

  @ bartalsi
  "Lepiej byłoby gdyby w krótkim czasie zeszło do tego zielonego 100 %".
  Też jakoś tak na razie bym to widział.

 • dariuszkrzywicki3

  Optymalna strategia w diofantycznych układach podwojenie,Jak dyskutujemy o analogii z 2006 to trzeba patrzeć na 1994. Caly wzrost od 24,06,2015 do szczytu w styczniu analogiczny w czasie jak 1992- 1994.

 • podczaszy1

  @ guyfawkes 13
  Nie ma wyjścia chyba trzeba dogadywać się/jak to mówi Gospodarz/ z muzułmanami. Tylko jak to zrobić skoro ci , którzy nas reprezentują już się dogadali z Izraelem.

 • konsultant121

  Co ja widzę na wykresie EURUSD? CHINAGEDDON
  przy 1.18 ??? Hahaha.

 • dariuszkrzywicki3

  Na giełdach usa interesujace NIelsen numbers,5 marzec,19 marzec 2018,jako realizacje 1+sqrt3,[26.01/9 .02]

 • konsultant121

  Czyli niebawem USDJPY do góry by wypełnić maszt po fladze jadą misie, misie pysie a za nimi jedzie misiek

 • konsultant121

  @DARIUSZKRZYWICKI
  Wzrost od Brexitu 24.06.2016?

 • dariuszkrzywicki3

  Wig 20

 • podczaszy1

  @ dariusz krzywicki
  "Cały wzrost od 24.06.2015 do szczytu w styczniu analogiczny w czasie jak 1992-1994".
  Brawo. Widzę,że gruszek w popiele Pan nie zasypuje. Z tym,że dokładnie to byłby marzec 2018. Czerwiec 1992-marzec 1994. Czerwiec 2016-marzec 2018, Powiem Panu,że po Brexitcie w 2016 roku ta myśl przyszła mi do głowyi rozważałem potężny wzrost ale już tak gdzieś około marca-kwietnia 2017 roku stwierdziłem,że to nie to i moja odpowiedż brzmiała: koniec balu panno lalu.

 • podczaszy1

  @ red 007
  Zgadnij kto to napisał:
  "Pan Jacek pisze do tych co po 2370 chcą kupić L-ki z bliskim stopem,czyli do mnie, ale ja idąc zasadą pana Jacka czekam z L do poniedziałku 3 tygodnia wygasania w marcu, mam taką strategię,żeby w tym roku zając L-ki 4 razy na tą strategię, zobaczymy czy nie da ona więcej zysku niż siła relatywna. 26 luty 2018 godzina:9:25.

 • dariuszkrzywicki3

  Chodzi dokładnie o pisot numbers 12 +7SQRT3. Zasadniczo jest to fraktal.Zobacz wypociny noblistów z medycyny 2017.

 • bajkolandiaa

  www.youtube.com/watch?v=U5VL9tJFyZ4

  Na weekend dla trejderów.

 • ewiggin

  :))))))))))

  fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-polityka-symboliczna,nId,2552102

  Polityka symboliczna... dla ciemnego luda.

 • ewiggin

  @wb
  No i cykl związany z dołkiem 10-tygodniowym chyba nie zadziałał. Jak Pan to widzi?

 • karnakufo

  L po 2298

 • bartalsi

  "karnakufo
  2018/03/02 16:02:21
  L po 2298 "

  Wall street z luka na minusie sie otworzylo. Ciekawe czy jakby mieli podniesc to na zamkniecie czy wiecej.

 • karnakufo

  @bartalsi
  Gram pod pozytywne zamknięcie Juesej. :)

 • red.007

  @podczaszy1

  " podczaszy1
  2018/03/02 14:35:49
  @ red 007
  Zgadnij kto to napisał: "

  Krzysztof,Panie Kolego,Krzysztof vel...:))

 • podczaszy1

  @ red007
  Brawo. To najprawdopodobniej schizofrenik.

 • red.007

  @podczaszy1
  Musimy z tym żyć i nie przejmować się. :))))))

 • podczaszy1

  @ red 007
  Zgoda. To zresztą nie ważne.
  Na wig-u 20 USD jeszcze bronią na wykresie tygodniowym średniej SMA-45 i linii szyi , a więc jakaś szansa na osłabienie dolara chyba jest.

 • red.007

  SP500 jak na razie broni moje 2650 -a niech sobie trochę pogłębi.
  stooq.pl/q/?s=^spx&c=3m&t=c&a=ln&b=1
  Może na poniedziałek być odwrót na wszystkim jeśli "makaroniarze" nie namieszają a Merkel da radę.

 • podczaszy1

  Na S&P-500 jak przebijemy 2215 pkt to ogłoszę Americangeddon.

 • ewiggin

  Początki izolacjonizmu USA?

  www.bankier.pl/wiadomosc/Trump-wypowiada-wojne-handlowa-Ale-nie-Chinom-7575423.html

 • guyfawkes13

  @Bartalsi

  //Taka analogia z 2006.
  www.bankfotek.pl/view/2112214 "//

  To jest ciekawe.

 • guyfawkes13

  @WB

  //Tydzień temu, gdy Pan pytał jeszcze nie był, ale teraz już zrobiło się ciekawie. Wczoraj saldo INI SII wyniosło -18.4 pkt. proc. //

  No właśnie, zupełnie gdzieindziej byliśmy tydzień temu.

  //To jest silna zachęta do spekulacyjnych zakupów, chociaż oczywiście szczegóły są do negocjacji.//

  Kanał bessy niewątpliwie zagra, a w każdym razie jest wart ryzyka, a czy będzie naruszony, czy nie, to jest do uzgodnienia of course.
  invst.ly/6s-ya
  Ważnym wskaźnikiem jest indeks Rzeszy, który zdaje się sugerować, żeby się za dużo nie spodziewać (od razu). Gruba (czerwona) Berta.
  fxpro.ctrader.com/c/MSfrn
  fxpro.ctrader.com/c/WSfrn
 • guyfawkes13

  @Podczaszy

  //PIS wywiesza białą flagę w konfrontacji z Izraelem. Tak trzeba rozumieć wysłanie jakiegoś tam zespołu do negocjacji w sprawie ustawy IPN na wrażym terytorium.
  Będziemy bulić.//

  Ja myślę, że to nie jest takie proste. Myślę, że zakłada się trwanie obecnego systemu bezpieczeństwa przez najbliższe kilkanaście lat, myślę, że my mamy mieć realną siłę obronną na początku lat 30-tych, i myślę, że mamy relatywnie ogromne zadłużenie zagraniczne.
  Chciałoby się człowiekowi stoczyć do opozycji, ale Realpolitik ma swoje (poważne) uwarunkowania.

  Tak sobie pomyślałem przez chwilę, zakładając najgorszy scenariusz (jak coś może pójść źle, to na pewno pójdzie), że nawet gdyby nam wydarto część nieruchomości, to chyba jednak nie na długo(...). To są atlantyckie ostatki, a potem jak zwykle ''co nam obca moc wydarła... you know).

  BTW rozmawiałem z moją najmłodszą córką na tematy szkolne. Imaginuj sobie Waść, że w Aglii uczą dzieci, i nawet stoi to w podręcznikach, że Hitler dlatego nie lubił Żydów, bo jego chorej matki nie zdołał uratować żydowski lekarz. I stąd ten ''irracjonalny antysemityzem'' i te wszystkie nazistowskie obozy.:))

  My jednak stoimy o wiele wyżej od ludu brytyjskiego, co nastraja optymistycznie, byleby tylko nie dać się ''pchnąć pod kosiarkę''.

 • datik

  @mac-erson
  Idiotycznie ustawiłem SL we wtorek i wywaliło mnie z S po 2428, można powiedzieć, ze w ostatniej chwili zdążyłem aby nie zarobić, szkoda...
  Chłopaki myślą tak jak Ty i coś zaczęli wczoraj kupować. Wydaje się, ze cosik do góry powinni podjechać ale na większy ruch bym jednak nie liczył...Obaczy się :)
  "po owocach ich poznacie" czyt; po obrotach :)
  Gorzej jak "chłopaki" przemyślą, rozmyślą się i zaczną sprzedawać... wtedy 2100 szybko zobaczymy

 • datik

  @ewiggin
  fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-polityka-symboliczna,nId,2552102

  Myslisz, że jak od Ziemkiewicza usłyszą, ze jednak rządzą nami dyletanci to wreszcie uwierzą ?:)

 • datik

  @podczaszy
  @guy

  Przyznajcie, że wyszło na moje :)
  "Świr" to jednak świr a nie najlepszy minister MON od niepamiętnych czasów

  wiadomosci.onet.pl/kraj/premier-szef-mon-wyjasni-czy-wydatki-srodkow-z-kart-resortu-byly-uzasadnione/rv4mmw1

 • datik

  @guy
  z kim rozmawia niejaki @dariuszkrzywicki3 ?
  Przyznaję ze wstydem, ze w większości nie rozumiem o czym pisze. Coś ze mną jest nie tak ?

 • guyfawkes13

  @Datik

  Zapewne będzie porównanie z karcianymi wydatkami poprzedniego reżimu, więc spokojnie, nie gorączkuj się.
  Przynajmniej nie straciliśmy 13 mld na autobusy caracal więc coś jednak zostało na realne zbrojenia:))

 • guyfawkes13

  @Datik

  //z kim rozmawia niejaki @dariuszkrzywicki3 ?
  Przyznaję ze wstydem, ze w większości nie rozumiem o czym pisze. Coś ze mną jest nie tak ?//

  Nie martw się, ja też jestem profanem w tym kulcie:)))

 • red.007

  @podczaszy1

  " podczaszy1
  2018/03/02 16:59:20
  @ red 007
  ...a więc jakaś szansa na osłabienie dolara chyba jest. "

  Powiedziałbym nawet o umocnieniu złotówki na szerokim rynku.
  Trzy ładne cienie:
  stooq.pl/q/?s=pln_i&c=3m&t=c&a=ln&b=1

  Oczywiście nie byłbym sobą gdybym nie wspomniał,że widzę nowy,rodzący się impuls wzrostowy.Wymęczyła mnie ta korekta osłabiająca złotówkę ale powinna się ona kończyć.

 • dariuszkrzywicki3

  To o czym piszę wie każda komórka twego ciała,jest to najprostsza uniwersalna rekurencja,jest to transformacja sygnału w symbol. Dostępna jest praca o quasikryształach.

 • ewiggin

  @datik
  "Myslisz, że jak od Ziemkiewicza usłyszą, ze jednak rządzą nami dyletanci to wreszcie uwierzą ?:)"

  - No coś Ty? Tu by trzeba młota pneumatycznego a nie zwykłego... młotka ;)


 • dariuszkrzywicki3

  Poziom docelowy usd pln 1,732- 2024. W krótszym terminie mijamy 5 may 2000,23 january 2008. Trzeba uważać na ideał pierwszy 362/97 tj,fed 21 march 2018 od szczytu usd 15 december 2016

 • ewiggin

  @datik
  A co do Maciarewicza, to czytałeś ten art. z defence24.pl, że "orki" jednak nie będzie? Limuzyny dla MON, samoloty dla vip-ów i 800 służbowych kart płatniczych dla urzędników - to pewnie lepszy wydatek niż te znienawidzone helikoptery - co się tak pisowcy cieszą, że ich nie ma.

 • red.007

  @ dariuszkrzywicki3
  "...Trzeba uważać na ideał pierwszy 362/97 tj,fed 21 march 2018 od szczytu usd 15 december 2016...

  Czy pozostaje w mocy spadek po Fed do 3 zł w sierpniu i 3,73 w styczniu 2019?

 • dariuszkrzywicki3

  Dokładnie 27 sierpnia z teorii quasicryształów

 • konsultant121

  Dobrze ze wszyscy widzą już spadki USD
  stooq.pl/n/?f=1222619

 • red.007

  @dariuszkrzywicki3
  Dziękuję.

 • dariuszkrzywicki3

  W TRADERS GAME ukazane jest mechaniczne naśladownictwo. Istotą jest the braid group o której nigdy nie będziesz miał pojęcia.

 • konsultant121

  Hehe Białek, czerwony agent oraz matematyk widzą spadki dolara .Czyli trzeba kupowac hossa forever???

 • red.007

  @konsultant121
  Mnie do weryfikacji prognoz wystarczy 3 zł w sierpniu i 3,73 w styczniu 2019.
  Jeśli tak będzie,to jest mistrzem jeśli nie,to wtedy he,he,tak więc ze śmiechem jeszcze bym się wstrzymał.Nie rozumiem języka tego Pana ale za bardzo się tym nie przejmuję,bo w ludzkim języku powiedział j.w.Swoją drogą była gdzieś sytuacja,że uczeń powiedział,że matematyka jest nudna i jej nie lubi a profesor odpowiedział:
  może dlatego jej nie lubisz,bo jej nie rozumiesz.Zakładam,że są ludzie z dużą wiedzą.

 • guyfawkes13

  @ewiggin

  // to czytałeś ten art. z defence24.pl, że "orki" jednak nie będzie?//

  Jeszcze wypadałoby objaśnić, komu te ''orki'' są potrzebne w sytuacji, gdy wybrzeże można chronić z brzegu, choćby do 200 km.
  W 1939 w ramach planu Peking flota za ciężki hajs odpłynęła aby wziąć udział w chwalebnej służbie Albionowi.
  10 mld (cena trzech orek), to równowartość blisko 300 najnowszych czołgów, jakich nie mamy ani jednego. Można by dwie brygady takich czołgów ustawić przed bramą brzeską.
  Poza tym kontrakt na nie (bardzo) potrzebne orki to rodzaj łapówki dla dla państwa producenta za korzyści polityczne. Bo takie orki nie mają żadnego znaczenia w wojnie obronnej, choć dobrze byłoby mieć takie okręty, o ile starczy hajsu na rzeczy istotne dla obrony w lądowym teatrze wojennym.

  Poza tym w przypadku okrętów podwodnych

 • datik

  @red
  "Poziom docelowy usd pln 1,732- 2024. W krótszym terminie mijamy 5 may 2000,23 january 2008"

  Jak to rozumieć ? (przecież tam były rozstrzelone wartości; ok. 4,40 i ok.2,5 w tych datach)

 • guyfawkes13

  @ewiggin

  Innymi słowy, kto zamówił sobie okręty podwodne, które mamy sfinansować, i wyszkolić do nich załogi ? Takie zabawki mogą przebywać w morzu 4-6 tygodni, ale przecież jest oczywiste, że drugi raz do portu nie zawiną, czyli są to z założenia zabawki jednorazowe. No to jaki jest stosunek koszt/efekt ???

 • ewiggin

  @guyfawkes
  To czy "orka" jest potrzebna nie nam oceniać, bo nie jesteśmy specjalistami - zresztą zdania wśród ekspertów są podzielone.
  Ważne jest natomiast, że Maciarewicz ściemniał, że "orka" jest już "dogadana" a tu znowu nic z tego.
  A nowe czołgi? - Pewnie by się przydały, ale nie słyszałem o planach ich zakupu. Remontuje się tylko nasz stary złom.
  Helikoptery niepotrzebne, okręty niepotrzebne, tysiąc dronów niepotrzebny, pewnie Patrioty też okażą się niepotrzebne... :)))

 • red.007

  @datik

  Ja tego nie wiem i póki co bardziej interesuje mnie kupno taniego dolara i sprzedanie go ...no właśnie po ile,zawsze sądziłem,że poziomy ostatniego szczytu są do osiągnięcia a nawet okolice 120 na indeksie dolara ale to tylko moje oczekiwania.
  Gospodarz również widział w tym cyklu umocnienie dolara a potem w następnym cyklu duże jego osłabienie.Dość popularna wersja to 2,50. 1,73 szokuje,bo jak to połączyć z zapowiadanym osłabieniem koniunktury w Polsce.Co w takim przypadku z metalami,ropą i giełdami?
  Ja tego nie ogarniam i bieżące wykresy instrumentów bardziej do mnie przemawiają a one mi podpowiadają,że jeszcze nie czas na zakupy dolara na kilkumiesięczny termin.

 • relkame

  @ guyfawkes13
  2018/03/02 18:14:42
  @Datik
  //z kim rozmawia niejaki @dariuszkrzywicki3 ?
  Przyznaję ze wstydem, ze w większości nie rozumiem o czym pisze. Coś ze mną jest nie tak ?//
  Nie martw się, ja też jestem profanem w tym kulcie:)))
  ________________________________________________________________________
  Z Panem Darkiem to jest po prostu taka sytuacja:
  www.youtube.com/watch?v=wqDCiCaKeF8

 • konsultant121

  Pociesza mnie ten wykres:)
  Mówiłem że rok temu już trzeba było sprzedać akcje? A?
  stooq.pl/q/?s=mwig40&c=3y&t=c&a=lg&b=1

 • guyfawkes13

  @Datik

  Już masz zestawienie ''świrów'':
  niezalezna.pl/218558-i-co-teraz-zrobia-politycy-platformy-macierewicz-o-wydatkach-gdy-szefem-mon-byl-siemoniak

 • dariuszkrzywicki3

  Dla tych co nie rozumieją proponuję przeczytać pracę W,THURSTONA ENTROPY IN DIMENSION ONE, wtedy coś istotnego zrozumiecie.

 • red.007

  @relkame
  Oj nie lubią Panowie inności.
  Z drugiej strony stado wron jest bezpieczne.

  Jak dolar zaczął swoje spadki,to gdzieś w lutym czy w marcu zapodałem @carrie filmik z gościem,który czytał swoje wykresy.Powiedział mi,że nie należy kupować dolara,bo będzie po 3 złote,podał poziomy 74 dla indeksu złotówki,4,50-4,30 dla funta.Podał również poziom powrotny dla funta ale z tym się nie podzielę.Mało kto dawał wiarę w jego poziomy,no bo jak może być 3 zł za dolara?
  @Cariie również w sposób prześmiewczy skrytykowała gościa .
  Problem był taki,ze gość wyglądał na chorego(kaleka,zniekształcony głos) i w ogóle był jakiś inny(dziwny).
  Na obecny czas zbliżamy się do jego poziomów.
  Szukałem z gościem kontaktu ale filmiki skasował bo uważał,że granie na Forex to grzech.
  Uprzedzenia,to zła cecha.

 • konsultant121

  @Agent czerwony
  Analityk może się mylić. A kto powiedział że porządnej recesji nie może być dopiero po 2024 (po dołku dolara:po 8 latach spadku:)? Ryzyk fizyk. No ale skoro analityk czeka na czasy gdy telewizją zawładną prawdziwi Polacy:) to ja poczekam na niespełnione wizje analityczne:))

 • podtworca

  Na gwałt potrzebna jest dywizja cyfrowa, wywiad, drony i solidnie wyposażona obrona terytorialna wspomagana zawodową artylerią i jednostkami specjalnymi. Koszty o rząd mniejsze niż niepotrzebna flota, a potencjał obronny nieporównywalnie większy.

 • red.007

  @konsultant121
  Proszę bez wyzwisk,mój nick to red.007
  Już raz Gospodarz przepraszał a jak dalej tak będziesz się do mnie zwracał,to spowoduje,że również mnie przeprosisz.

 • konsultant121

  ten cykl dolara to jakiś dziwny. Jeśli USDPLN spadnie do 3, to do poziomu sprzed podwyżek stóp FED:)) niezłe jaja.

 • konsultant121

  Latem będzie dołek:) Dołek dołków;)) Ale którego roku?

 • red.007

  @bajkolandiaa

  " red.007
  2018/03/01 20:04:42
  @bajkolandiaa
  Możliwa też jest płaska.
  Ponieważ spadki od stycznia określam jako trzyfalową A a wzrosty w lutym jako B,gdzie B ma więcej jak 0.618 fali A,to C powinno mieć minimum 0,382 fali A czyli nie powinno pogłębić 2650.
  stooq.pl/q/?s=^spx&c=5m&t=c&a=ln&b=1
  Ponieważ fala C powinna być piątką a wygląda,że już wyrysowało,to spadki powinny powoli się kończyć:
  stooq.pl/q/?s=^spx&c=10d&t=c&a=ln&b=1
  analizy.investio.pl/seria-analiza-techniczna-teoria-fal-elliotta-korekty-plaskie-oraz-zigzags-cz-1/
  rys.4
  O to właśnie chciałem spytać kolegę @mac-erson,niestety "dzięki" Panu nie mam już takiej możliwości. "

  Nie ma już potrzeby pytać Kolegi @mac-erson,rynek wybrał sobie wersję korekty płaskiej i nie pogłębił 2650.
  Po korekcie przychodzi impuls,który się dzisiaj zaczął i powinien wybić styczniowy szczyt.

 • relkame

  @red.007
  @relkame
  Oj nie lubią Panowie inności.
  Z drugiej strony stado wron jest bezpieczne.
  ______________________________________________________________________
  Spokojnie, bez emocji. Ja do Pana Darka nic nie mam. Chodziło mi tylko o zobrazowanie ile z tego rozumiem.
  A w obu przypadkach rozumiem z tego mniej więcej tyle samo :)

 • konsultant121

  stooq.pl/q/?s=wig:eem.us&c=10y&t=c&a=ln&b=1
  Siła relatywna WIG do rynków wschodzących spada od roku. No to jak będzie dalej?

 • red.007

  @ relkame
  OK,źle odczytałem intencje,przepraszam.

 • slow2006

  dax wybil dolek, cac wybija dolek, a s$p juz odwraca sie na polnoc, nie wiem nie interesuje sie tym, ale jakas kulawa ta teoria, tak samo retest dolka w marcu ? jak bedzie retest to i przebija go bo paliwo sie skonczylo

 • carrie-anne.moss

  @007
  Po korekcie przychodzi impuls,który się dzisiaj zaczął i powinien wybić styczniowy szczyt.

  Śmiała teza, która nie ma pokrycia w zachowaniu walut. Wg mnie test dołka lutowego first;-)
  @Cariie również w sposób prześmiewczy skrytykowała gościa .
  Nie pozwolę sobie odebrać raz zajętego miejsca w loży szyderców :-P
  Szukałem z gościem kontaktu ale filmiki skasował bo uważał,że granie na Forex to grzech.
  Niedobra Carrie, pławi się w grzechu :-D

 • carrie-anne.moss

  @WB
  Loonie doszła do 1.29. Obiecał Pan zrewidować spojrzenie na niektóre aktywa. Moim zdaniem może jeszcze być więcej.
  Z drugiej strony USDJPY pewnie jeszcze spadnie do 104 z groszami.
  Czy to zwiastuje koniec korekty we wzrostach, czy początek korekty w bessie?

 • carrie-anne.moss

  @konsultant
  ten cykl dolara to jakiś dziwny. Jeśli USDPLN spadnie do 3, to do poziomu sprzed podwyżek stóp FED:)) niezłe jaja.

  To będzie 3 czy 1.7? Rozumiem, 4 jest out of the game? :-B

 • red.007

  @carrie
  Dobre.Ja wiem,że masz dystans do wszelkiej maści podpowiadaczy.
  Tak czy siak ja pozostawiam im czas do zweryfikowania przez rynek ich opinii.
  To,że po korekcie przychodzi impuls nie jest moją tezą tylko p.Elliotta.
  Oczywiście nie ma obowiązku dawania temu wiary,co wynika ze specyfiki wiary jako zjawiska mało empirycznego.

 • ml.36

  t

 • ml.36

  @carrie
  Co myślisz o SOW/B na SP/2450/1:1/38?

 • carrie-anne.moss

  @007
  Dobre.Ja wiem,że masz dystans do wszelkiej maści podpowiadaczy.


  To źle, że mam swoje zdanie?
  Słyszałeś o zasadzie 3 małp?


  To,że po korekcie przychodzi impuls nie jest moją tezą tylko p.Elliotta.

  Ja tylko sugeruje, że fala C jest w drodze na południe w Twojej interpretacji pozycji rynku.

 • carrie-anne.moss

  @ml.36
  Welcome back :-)
  Myślę, że będzie test dołka z lutego ;-)

 • guyfawkes13

  Zaczynamy blokadę, na razie bez wojny i ''na miękko'':))
  forsal.pl/swiat/usa/artykuly/1108341,trump-cla-stoimy-u-progu-regularnej-wojny-handlowej-na-decyzje-trumpa-ws-cel-zareagowal-prawie-caly-swiat.html

 • red.007

  @carrie
  Dystans to dobra cecha i gdybyś nie miała swojego zdania dialogu by nie było.

 • karnakufo

  Po takich komentarzach chyba czas na zakupy:
  www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gielda-spadki-inwestowanie-akcje-wig-trump,226,0,2399714.html

 • karnakufo

  Nasze kontrakty:
  www.bankfotek.pl/view/2112303

 • guyfawkes13

  @Karnak

  Można też wziąć pod uwagę coś takiego:
  www.bankfotek.pl/view/2112306

 • karnakufo

  www.bankfotek.pl/view/2112320
  www.bankfotek.pl/view/2112309
  www.bankfotek.pl/view/2112312
  www.bankfotek.pl/view/2112313

 • karnakufo

  PKOBP - potencjalny RGR:
  www.bankfotek.pl/view/2112323

 • karnakufo

  WIG20 USD:
  www.bankfotek.pl/view/2112325

 • ewiggin

  @guyfawkes:
  "Zaczynamy blokadę, na razie bez wojny i ''na miękko'':))"

  - Co to znaczy "zakładamy"? My - to znaczy kto?

 • ewiggin

  Oczywiście "zaczynamy" nie "zakładamy" - ale pytanie pozostaje w mocy. My - to znaczy kto?

 • guyfawkes13

  @ewiggin

  Powiedziałem ''zaczynamy'' a nie ''zakładamy''.
  ''My'' to znaczy ludzkość. Ludzkość wchodzi w pierwszy etap wojny hegeminicznej.

  //Taiwan Travel Act, ustawa mająca na celu zwiększenie częstotliwości wzajemnych wizyt przedstawicieli rządów Tajwanu i USA, przeszła w tym tygodniu przez amerykański senat i obecnie wymaga jedynie podpisu prezydenta Donalda Trumpa, by stać się prawem. //

  Tak się fatalnie składa, że jest to ten sam senat, który chyba jednogłośnie przyjął JUST Act. A prezydent Tajwanu już jakiś czas temu głosiła kwestie o polskiej odpowiedzialności za holokaust, czy coś w tym stylu.
  Więc to sie w ogóle fatalnie składa, bo towarzysze szabesgoje amerykańscy podejmując kroki polaryzujące tzw. scenę, stawiają nas w trudnej sytuacji.

  Może ogłosimy neutralność?:))

  P.S.
  Panie Wojtku: Polska drugą Szwajcarią. Tego jeszcze chyba nie było?:))

 • guyfawkes13

  Tu jest o reakcji Cesarstwa Chin na Taiwan Travel Act:
  fakty.interia.pl/swiat/news-chiny-ostrzegaja-tajwan-by-nie-igral-z-ogniem,nId,2552462

 • olejgujnar

  @ewiggin

  "A co do Maciarewicza, to czytałeś ten art. z defence24.pl, że "orki" jednak nie będzie? Limuzyny dla MON, samoloty dla vip-ów i 800 służbowych kart płatniczych dla urzędników - to pewnie lepszy wydatek niż te znienawidzone helikoptery - co się tak pisowcy cieszą, że ich nie ma. "

  Piszesz bzdury o rzeczach, o których nie masz zielonego pojęcia. Marynarka wojenna to dla nas co najwyżej sprawa drugorzędnej wagi. Póki co to Macierewicz w 2 lata zorganizował WOT i zrobił większość pracy do pozyskania patriotów - oba cele dla PO były nieosiągalne przez 8 lat. Więc jak on jest świrem to jak nazwiecie Siemoniaka?

 • ewiggin

  @guyfawkes:
  "Może ogłosimy neutralność?:))"

  - No niestety tego się nie da zrobić. Jesteśmy na trasie przemarszu wojsk wschód - zachód.
  Wczoraj oglądałem najnowszy wykład Bartosiaka. Mówił, że mamy dwa wyjścia i wybór jednego z nich stanowi główną oś podziału politycznego w Polsce. Pierwsza strategia to budowa międzymorza z pomocą USA, druga to przyklejenie się do Europy kontynentalnej z Niemcami jako głównym ośrodkiem.
  Pierwsza strategia jest dużo bardziej korzystna ale wymaga spełnienia wielu warunków niezależnych od RP: odwrócenie dualizmu na Łabie, dużo większe zaangażowanie Amerykanów.
  Druga strategia jest mniej korzystna, ponieważ nie daje szansy na samostanowienie i tworzenie własnego kręgu cywilizacyjnego... ale jest na wyciągnięcie ręki.
  Ja bym zrobił to, co jest aktualnie możliwe:
  1. Współpraca w bloku Europy kontynentalnej - sojusz z Francją dla równoważenia NIemiec, co pozwoliłoby być może uzyskać współpracę na bardziej korzystnych warunkach.
  2. Po cichu działać na wschodzie i czekać na szansę, jeśli się pojawi.

 • guyfawkes13

  @ewiggin

  Nie widziałem tego jeszcze, ale warunki, które stawie Bartosiak dla opcji proamerykańskiej ostatnio wydają się nieosiągalne. No i Cesarstwo chińskie (Xi będzie rządził już do końca) jest w tym zestawieniu wielkim nieobecnym, a przecież z każdym rokiem to się powinno zmieniać.
  Powinniśmy unikać jednoznacznych rozwiązań... lawirować.

 • ewiggin

  Ale działanie na wschodzie to przede wszystkim tworzenie dobrych relacji z Ukrainą i Białorusią. Jeśli ktoś jednocześnie jest zwolennikiem budowy międzymorza i szczuje Polaków na Ukraińców to albo jest kłamcą albo idiotą albo schizofrenikiem.
  Bartosiak mówi jeszcze jedną ciekawą rzecz. Trzeba sobie zdawać sprawę, że obecnie Ukraina jest od Polski większa demograficznie i terytorialnie,a w przypadku odwrócenia dualizmu na Łabie Morze Czarne będzie dużo ważniejsze od Bałtyku. Dlatego też trzeba sobie wybić z głowy wyższość polskiej Korony. Ukraina w konstrukcie międzymorza nie będzie junior-partnerem.

 • guyfawkes13

  Najlepiej by było, gdyby Niemcy zaakceptowali jakąś naszą podmiotowość... żeby przeczekać...

 • ewiggin

  @guyfawkes:

  ""Powinniśmy unikać jednoznacznych rozwiązań... lawirować."

  - To jest mój główny zarzut do obecnej władzy, bo robili/robią dokładnie odwrotnie. • guyfawkes13

  @ewiggin

  To było to, co mnie najbardziej denerwowało w Antonim, to natrętna i zamaszysta (ukraińska) frazeologia, że już jesteśmy naprawdę bezpieczni i towarzysze amerykańscy nas naprawdę obronią, na wieki wieków naprawdę, naprawdę, naprawdę i bez wątpienia naśmierć i życie jedyna droga.
  No ale nie jest już ministrem, więc chyba straciliśmy na jednoznaczności...

 • guyfawkes13

  Jest niebezpiecznie i powinniśmy tak robić, żeby uniknąć kolejnej eksterminacji.

 • olejgujnar

  @guyfawkes13

  "To było to, co mnie najbardziej denerwowało w Antonim, to natrętna i zamaszysta (ukraińska) frazeologia, że już jesteśmy naprawdę bezpieczni i towarzysze amerykańscy nas naprawdę obronią, na wieki wieków naprawdę, naprawdę, naprawdę i bez wątpienia naśmierć i życie jedyna droga.
  No ale nie jest już ministrem, więc chyba straciliśmy na jednoznaczności... "


  Macierewicz to bez wątpienia człowiek USA. Dlatego moim zdaniem utrudniał wejście Chińczykom do Łodzi. Zrobił swoje (patrioty) i wyleciał z rządu jako zdaje się odpowiedź na JustAct.
  My po 2015 wyraźnie zdywersyfikowaliśmy naszą politykę, wcześniej wykonywaliśmy polecenia Niemiec, cała reszta była na drugim planie. A już wschód zupełnie był nie dla nas, bo to Niemcy mieli tam przeprowadzać ekspansję. Teraz współpracujemy z UE, USA, Chinami i państwami regionu. Jest lepiej ale do dobrej pozycji jest długa droga. Np jesteśmy bardzo bierni ws do Ukrainy, my im pomagamy (choćby z tego tygodnia dostawy gazu) a oni prowadzą jawną politykę antypolską. To jest kraj który upada, co zawsze wiąże się z postawami skrajnymi, ale IMO nie ma co im pomagać przy takiej ich postawie. Trzeba tam stworzyć przyjazną Polsce klasę polityczną (stronnictwo polskie), może Szakaszwilij jest przygotowywany do tej roli, ciężko mi powiedzieć bo się nie interesuję tym za bardzo, ale temu rządowi moim zdaniem pomagać nie powinniśmy.

 • ewiggin

  @olejgujnar:
  "Teraz współpracujemy z UE, USA, Chinami i państwami regionu."

  - @olejgujnar - "człowiek prawdy".
  :))))))))))

 • guyfawkes13

  @Olej Gujnar

  //Teraz współpracujemy z UE, USA, Chinami i państwami regionu.//

  No właśnie, czasami za bardzo:))
  wgospodarce.pl/opinie/47017-na-ukrainie-juz-maja-apetyt-na-miekkie-zloto

 • olejgujnar

  @ewiggin

  "- @olejgujnar - "człowiek prawdy".
  :)))))))))) "


  "przykrycie własnej ignorancji głupkowatymi żartami daje już zupełnie durnowaty efekt."

  Współpraca z UE - Ty mylisz współpracę z wiernopoddaństwem, ilość stołków dla Tuska i jego przudupasów okupionych wielomiliardowymi bezużytecznymi kontraktami na cele wszelakie to nie jest metryka wg której ocenia się stosunki międzynarodowe.

  USA, Chiny i państwa regionu - tu współpraca jest bezsprzecznie lepsza, zarówno wojskowa jak i gospodarcza czy dyplomatyczna.

 • olejgujnar

  @guyfawkes13

  "//Teraz współpracujemy z UE, USA, Chinami i państwami regionu.//

  No właśnie, czasami za bardzo:))
  wgospodarce.pl/opinie/47017-na-ukrainie-juz-maja-apetyt-na-miekkie-zloto"


  No przecież napisałem, że do dobrej pozycji długa droga i podałem przykład Ukrainy, Ty polemizujesz ze mną (wycinając z kontekstu jedno zdanie) czy się zgadzasz?

 • carrie-anne.moss

  @karnakufo
  stooq.pl/q/?s=dx.f&c=20y&t=p&a=lg&b=0
  Jeśli analogia z tego artykułu działa, to podbitka w górę i zjazd do 74

 • konsultant121

  Znowu ciekawy tydzień. EURUSD wzrósł i USDPLN wzrósł. Nieznacznie ale wzrósł. Ile tego PLNa mogą kupować, no nie billy?

 • dariuszkrzywicki3

  Ekonomia polega na opisaniu za pomocą uniwersalnej rekurencji,a nie na tworzeniu arbitralnych bajek. Skoro ustaliliśmy w tym cyklu opis za pomocą ringu Z[ SQRT 5,SQRT 3] to mamy 21 january,15 december 2016,5 october 2017,1 march 2018 pisot numbers 3 +sqrt5, 47+3 x21 ,110/21 as continued fractions

 • dariuszkrzywicki3

  Prawo do dyskusji mają tylko ci co sprzedali wig powyzej 2600 i zamkneli pozycję około 2320

 • konsultant121

  @dariuszkrzywicki
  Rozpisałbyś to jakoś na liczby rzeczywiste i pokazał odległość dat. Nauczyłbyś nas trochę matematyki a nie tylko pisot numbers i jakieś Z [sqrt].
  Skończyłem edukację matematyczną na całkach, macierzach, prawdopodobieństwie i statystyce. No i ekonometrii.

 • guyfawkes13

  @Konsultant

  No nie przesadzaj, ta religia wymaga hermetycznego i tajemniczego żargonu, inaczej byłoby po góralsku ''pikno pogoda bedzie, no cheba zeby lało'', czyli spadnie lub wzrośnie.
  Nie zawracaj sobie głowy.

 • dariuszkrzywicki3

  Każda sekunda naszego życia bazuje na uniwersalnej rekurencji,nigdy na twoich bajkach.

 • guyfawkes13

  @DK

  Może sekunda Twojego życie bazuje na rekursji, czy rekuperacji, wszystkie moje sekundy są w ręku Boga.

 • red.007

  @dariuszkrzywicki3
  Czy Pańska wiedza pozwala na opisanie koniunktury gospodarczej Polski do dziesięciu lat?Perspektywa 1,73 za dolara na pierwszy rzut oka może świadczyć o dobrej koniunkturze w rozumieniu silnej złotówki.Jednak tak być nie musi,bo słaby dolar może wynikać bardziej ze słabości czy kryzysu w USA.U nas może być deflacja czy stagnacja.
  Co z metalami,ropą i naszą giełdą w przypadku słabego dolara?
  Jeśli możliwe językiem dostosowanym do naszego tzn.mojego poziomu. :))
  Jeśli proszę o zbyt wiele,to zrozumiem brak odpowiedzi.

 • mac-erson

  @Red007, Guyfawkes, Dociekliwy54, Karnakufo, Datik
  @Bajkolandia i Dariuszkrzywicki3 - proszę tego nie czytać

  Doszedłem do wniosku, że nie ma co się przejmować uszczypliwościami Pana z bajki
  każdy ma prawo inwestować zgodnie ze swoim planem, wizją i strategią a jak ktoś tego nie rozumie to jego problem a nie mój :)

  Moje zdanie na temat najbliższej przyszłości giełdy /walut.

  Sprawdził się scenariusz Guy-a (2290-2300) gratulacje !!!. Ja nie doceniłem słabości naszej bananówki i sądziłem, że zatrzymamy się w strefie 2320-2350. Nie zmienia to mojej wizji średnioterminowej.

  Wprowadziłem u siebie zakaz sprzedaży czegokolwiek z portfela (take profit) przez najbliższy miesiąc-półtora, tak, żeby nie korciło (tylko stop-lossy jeśli takowe wystąpią).
  Uważam, że powrót do trendu głównego (hossy) będzie w postaci V-ki (może jeszcze w najbliższym tygodniu trochę postraszą a może już nie - nie interesuje mnie to - trzymam akcje). Poniedziałek- środa planuję ostatnie zakupy.

  Postawiłem w swoim portfelu na branżę budowlaną (według mnie najciekawsza i jesteśmy tutaj wiosna 2005r. i może być na prawdę mega profit w perspektywie 2-3 lat) i Energetykę (spadła zbyt dużo). Dodatkowo w moim portfelu sporo wynalazków średnich i małych spółek, które fajnie się poukładały i powinny wybijać na nowe trendy wzrostowe).
  Pragnę zauważyć, że w ostatnim okresie SWIG80 jest najmocniejszym polskim indeksem a w Ameryce najmocniejszy jest jego odpowiednik Russell2000. Jest to naturalne, że w dojrzałej fazie hossy następuje zmiana i dochodzą do głosu maluchy :)
  Nie skreślam banków i myślę, że nie powiedziały ostatniego słowa i niebawem zobaczymy nowy szczyt indeksu bankowego. KGHM też myślę, że da ładnie zarobić.

  W USA sądziłem początkowo, że wybroni się 2700 ale doszło do kolejnego ważnego wsparcia 2650 i ono zadziałało. Stawiam na to, że to wsparcie wybroni ostatecznie dalsze spadki.
  Dolar nie przebił strefy oporu 3.43-3.45 i powinien iść w kierunku nowych minimów.

  Podsumowując najgorsze mamy już za sobą a niedźwiedzie będą wkrótce patrzyły z niedowierzaniem jak pociąg odjeżdża. Ja będę pisał rzadziej bo nie mam zamiaru kombinować tylko trzymam starannie wyselekcjonowany portfel akcji i kontrakty.

  PS. Jest to moje prywatne zdanie i proszę się nim nie sugerować w swoich inwestycjach :)

 • red.007

  @mac-erson
  Hej.
  Oczywiście nie przeczytałem. :)))

 • dariuszkrzywicki3

  Sprawą zasadniczą jest totalny upadek dolara. Z teorii liczb Nielsena[topologiczny odpowiednik teorii fal Elliotta] otrzymałem rekurencję z największymi krachami.Prawda polega u mnie na uniwersalności a nie na żadnej numerologii.

 • karnakufo

  W poniedziałek spodziewam się otwarcia luką do góry powyżej 2330 pkt.

 • dariuszkrzywicki3

  Trzeba pokazać uniwersalne zdanie odwracające trend,a nie bezmyślne naśladownictwo.

 • konsultant121

  @DK
  i kiedy ten upadek dolara Pan widzi w szklanej kuli zakrzywionej rzeczywistości ?

 • dariuszkrzywicki3

  Trzeba wiedzieć co to jest wartość własna operatora,to niestety przekracza możliwości intelektualne niektórych pseudo -ekonomistów.

 • guyfawkes13

  @Sir Mac Erson

  Podbicie jakieś może być, ale tak na oko spodziewałbym się raczej około 2240 na Wig20, ale jeszcze się nad tym będę męczył.

 • karnakufo

  @mac-erson
  Uważam, że WIELKIEJ HOSSY u nas już nie będzie.
  Mogą być dynamiczne wzrosty, o których piszesz, ale nowych szczytów się nie spodziewam.

 • guyfawkes13

  @Sir Mac Erson

  I dołek gdzieś w połowie miesiąca:))

 • konsultant121

  No jak już matematycy mówią o upadku dolara to dobry znak:)))

 • ewiggin

  @DK:
  "Prawo do dyskusji mają tylko ci co sprzedali wig powyzej 2600 i zamkneli pozycję około 2320."

  - Jak to mawiał ten kot z "Siedem życzeń": Dariuszu...
  Naprawdę mnie rozbawiłeś. Kosmita z Ciebie pierwszej wody.
  :))))))))))
 • guyfawkes13

  @Konsultant

  Sądzisz, że w na końcu trendu wskaźnik radykalnego sentymentu taksówkarza można zastąpić wskaźnikiem radykalnego sentymentu matematyka?:)))

 • ewiggin

  @guyfawkes nie żartuj sobie. Wszak radykalny sentyment matematyka jest prokurencją rekurencji prodygigatywnej RSX3397 skompresowanej antydysocjacyjnie w wartości nierozłącznie rozłączne.

 • konsultant121

  @guy
  Sądzisz, że w na końcu trendu wskaźnik radykalnego sentymentu taksówkarza można zastąpić wskaźnikiem radykalnego sentymentu matematyka?:)))

  No być może coś w tych liczbach w innych systemach (nie-dziesiętnym) jest głębszego. Nie doszedłem tak daleko w matematyce.
  Co do sentymentu to zwykle w okolicy dołka wszyscy mówią że jeszcze spadnie;)) Upadek dolara? Nie tak szybko.
  A powiedz guy co tam się zmieniło w geopolityce w ostatnim tygodniu bo na urlopie byłem.Z kim teraz gramy i komu ufamy? Czy sprawa żydowska coś ma wspólnego ze szczytem koniunktury giełdowej w styczniu?:)

 • relkame

  @ ewiggin
  1. Współpraca w bloku Europy kontynentalnej - sojusz z Francją dla równoważenia NIemiec, co pozwoliłoby być może uzyskać współpracę na bardziej korzystnych warunkach.
  2. Po cichu działać na wschodzie i czekać na szansę, jeśli się pojawi.
  ______________________________________________________________________________
  Francja to jeszcze gorszy sojusznik niż USA. W razie draki USA daje chociaż cień szansy na pomoc. Żabojady natomiast w syt. próby załatwią nas jak my Petlurę. Czyli "Ja was przepraszam panowie, ja was bardzo przepraszam".

 • guyfawkes13

  @Konsultant

  Chyba nic się nie zmieniło w geopolityce, poza inauguracją wojny handlowej. @ewiggin zasygnalizował fajny wykład Bartosiaka.
  www.youtube.com/watch?v=82O2cMmkuWU

  Widać, że długoterminowo ''się'' stawia na Ukrainę (i naszą relatywną marginalizację wobec Ukrainy), ale on chyba słyszy o takich planach nad Potomakiem(?).
  Mnie się wydaje kwestia ukraińska trochę przereklamowana. Nie wiedzieć czemu, jak patrzę na mapę, to widzę granicę polsko-rosyjską na Dnieprze:)))
  Wilk syty i owca cała, Odessa po naszej stronie, niestety, Menorah Center w Dnipro, też wypada po naszej stronie rzeki:((

 • guyfawkes13

  @Relkame

  Co Ty, liczysz na przeprosiny, a słyszałeś już jakieś?
  Sojusz z Francją to surrealizm, chyba że mamy hajs na spłacanie francuskich długów?

 • dociekliwy54

  @bajkolandiaa
  "2018/03/02 15:25:12
  www.youtube.com/watch?v=U5VL9tJFyZ4"
  Zaorski trader totalny.
  Gra na wszystkim we wszystkich interwałach (zdaje mi się, że nie lubi CFD).
  Nie używa klasycznej AT.
  Pewnie najlepiej czułby się na parkiecie, tam nie było wykresów tylko czysta psychologia.
  Wnioski:
  1/Nieuświadomiona kompetencja(lub częściowo uświadomiona).
  2/Uważam, że tacy ludzie mają największe szanse na sukces ale i bankructwo.
  3/ Tego nie da się nauczyć. To rodzynek jak J. Livermore.
  4/ Uważam, że nie powinno się go naśladować chyba, że jest się do niego podobnym.
  5/Na koniec. Każdy powinien szukać własnej drogi i te inne drogi jak najbardziej istnieją. Czasem swoje słabości można przekuć w siłę. Rynki się do tego nadają.


 • ewiggin

  Co wam się znowu w tej Francji nie podoba? Przecież tu nie chodzi o żaden sojusz militarny, tylko o to, żeby równoważyć Niemcy w UE. Równowaga Francji i Niemiec - fundament, na którym powstał projekt UE już dawno jest zaburzony na korzyść Niemiec i Polska mogłaby trochę dociążyć Francję w negocjacjach co do kierunku dalszego rozwoju UE. Przecież Francji też zależy na tym, żeby Niemcy nie były za silne. Razem z Francuzami możnaby forsować wiele korzystnych dla nas projektów strukturalnych, gospodarczych etc.

 • olejgujnar

  @relkame

  "Francja to jeszcze gorszy sojusznik niż USA. W razie draki USA daje chociaż cień szansy na pomoc. Żabojady natomiast w syt. próby załatwią nas jak my Petlurę. Czyli "Ja was przepraszam panowie, ja was bardzo przepraszam". "

  Przestań powielać te brednie, że my niby nie wsparliśmy Petlury wystarczająco, zobacz sobie ilu Ukraińców dołączyło do jego oddziałów i porównaj to z siłami polskimi. To co, my się mieliśmy za nich bić? Mało mieliśmy wtedy własnych problemów?

 • guyfawkes13

  @ewiggin

  //Przecież tu nie chodzi o żaden sojusz militarny, tylko o to, żeby równoważyć Niemcy w UE//

  Gdyby to było obecnie możliwe, to pewnie podpisywalibyśmy kontrakt na scorpeny:))

 • mac-erson

  @Guyfawkes
  "Podbicie jakieś może być, ale tak na oko spodziewałbym się raczej około 2240 na Wig20"

  Mam nadzieję, że ty razem się mylisz strefa 2290-2300 to dla mnie ostatnia strefa, po której mamy szansę na dynamiczny powrót hossy spadek głębiej będzie świadczył o słabym rynku i będę musiał zrewidować swoje prognozy.
  W każdym bądź razie w tej fazie rynkowej w żadnej z poprzednich 3 hoss nie spadliśmy odpowiednio głębiej.

  Jeśli odbicie, którego się teraz spodziewam będzie mało dynamiczne (jak w hossie 1995 gdzie jesteśmy obecnie w lipcu 1997) to wówczas za dwa miesiące możemy poprawić i wówczas zejść w strefę 2200.
  Ja bardziej skłaniam się do parzystych rymów więc wzoruję się na hossie 2004 i spodziewam się mocniejszego rynku jak 2004-2005.

 • guyfawkes13

  @Sir Mac Erson

  Na razie jeszcze nie jestem przekonany do tego poziomu 2240, a na parach przeciwdolarowych czy ropie powinno być coś w górę, ale ja pamiętam dawniejsze czasy i narzuca mi się analogia ze spadkiem z 1994. Tak jakby był teraz taki mały fraktal tamtej bessy. Ten oryginalny spadek był chyba inspiracja dla pana Wojtka w opracowaniu koncepcji formacji ZKP (ząbek, klapnięcie, pie....nięcie)
  Ale dopiero się temu przypatrzę, bo na razie zajmowałem się dziećmi.:))

 • maciej.bielecki

  Zobaczymy, czasu zostało niewiele.

 • guyfawkes13

  @Maciej Bielecki

  Podchorąży zawsze zdąży:))

 • guyfawkes13

  @Sir Mac Erson

  Nooo może trochę przesadziłem, powiedzmy, że to jest poziom ''2250'', odpowiednik na Dax-ie 11470. W połowie miesiąca.
  invst.ly/6tav0
  fxpro.ctrader.com/c/RHfrn
  No i nie spodziewałbym się jakiegoś dużego ruchu w górę, w końcu przed nami eskalacja wojny handlowej. Oby tylko handlowej.

 • red.007

  @mac-erson
  @guyfawkes13
  Dyskusje Panów o giełdzie dają mi nieśmiałą nadzieję jednak na jej wzrosty.
  Obserwuję ją tylko teoretycznie.
  Ja bacznie spoglądam na dolara i uważam,że kończymy korektę i nadchodzi czas na kolejny mocny impuls spadkowy.Powinien on być bardziej dynamiczny i wartościowo większy od impulsu spadkowego rozpoczętego w połowie grudnia a ukończonego końcem stycznia.Jego dynamika będzie zapewne związana z Fed za dwa tygodnie,choć nieśmiałe spadki powinny zacząć się na dniach.
  Sumując:zachowujemy korelację,w której dolar spadał grudzień-styczeń//giełda w tym czasie rosła.
  stooq.pl/q/?s=usdpln&c=5m&t=l&a=ln&b=1
  stooq.pl/q/?s=wig20&c=5m&t=l&a=ln&b=1
  Dla mnie nadrzędne jest zachowanie dolara,giełda jest tylko pochodną jego zachowań (zabrzmiało to trochę jak "wartość własna operatora")
  Mówiąc krótko:w marcu i kwietniu na dolarze spadamy,przy zachowaniu korelacji,na giełdzie rośniemy.

 • red.007

  Dla jasności,chodzi oczywiście o ujemną korelację.

 • red.007

  wiadomosci.onet.pl/swiat/spd-zgodzila-sie-na-koalicje-z-chadekami/g9dy1ml
  Zostają jeszcze Włochy.

 • dariuszkrzywicki3

  Sprawa ujemnej korelacji wcale nie jest tak prosta,zachodzi ona jasno raczej na końcu trendu niż jego początku. W latach 2000-2002 spadały giełdy i dolar.Twierdzenie ,że będzie rosła ropa wcale nie jest oczywiste.

 • red.007

  Dlatego mówiłem o "nieśmiałej nadziei" i "przy zachowaniu".

 • relkame

  Jeden punkt dla spadku usd już jest - prusak będzie miał rząd.
  Teraz zobaczymy czy Italia doda do tego drugi punkcik czy wręcz przeciwnie.
  Guy kiedyś wklejał wykres usd w którym co 8 lat mamy dołek. Nie mogę go znaleźć. Ale generalnie to jest dla mnie scenariusz bazowy. Czyli duży dołek usd w 2019 roku.

 • dariuszkrzywicki3

  Top wigu20 będzie przy usd pln 1,732.Niestety czekają nas 2 lata trendu bocznego do 1680. Tyle i aż tyle mówi one dim. quasicrystals.

 • dariuszkrzywicki3

  Dla całości żadne lokalne procesy nie mają najmniejszego znaczenia,wybory we Włoszech to bzdura dla małych.To nie jest fizyka.Trzeba mieć metody aby nie pomylić szumu z informacją.

 • guyfawkes13

  @Sir Double 07

  //Dla mnie nadrzędne jest zachowanie dolara,giełda jest tylko pochodną jego zachowań (zabrzmiało to trochę jak "wartość własna operatora") //

  No nieee wiem my Friend, czy to się utrzyma. Słyszałeś, że od 1 marca Iran już nie używa dolara w rozliczeniach za ropę, a kolejne smocze kroki w tej dziedzinie przed nami. Może wojna je zatrzyma?
  www.pch24.pl/ropa-naftowa-za-juany--chinczycy-chca-uderzyc-w-dolara-i-usa,54801,i.html

  Ja od dawna uważam, że jeseśmy w długoterminowym trendzie spadkowym dolara (klin słabości) i chodzi tylko o rozegranie takiej czy innej korekty.

  Obecnie dolar wygląda b. slabo, nie przełamał oporów.
  invst.ly/6tdmy
  fxpro.ctrader.com/c/fqfrn
  Ale coś mi mówi, że jeszcze będzie miał szansę podejść nieco wyżej. Zobaczymy następną sesję, która mogłaby jeszcze uratować sytuację, jak sięutrzyma przy chmurze:)) • red.007

  Dla całości pewnie nie mają znaczenia.Jednak rynek,szczególnie walutowy,rzadko kiedy gra pod fakty,raczej pod oczekiwania.Zawsze na coś oczekuje(podwyżki/obniżki oprocentowania,inflacja,zdarzenia polityczne, itd). Głupio już dziś "wziąć" duże S pod ewentualne 1,73 dla dolara w 2024,gdy po drodze do tej całości, będzie można wiele ugrać,bo zwrotów akcji będzie pewnie cala masa.Tak więc może wybory we Włoszech to bzdura w drodze do całości ale rynek walutowy w drodze do całości takie bzdury lokalnie lubi rozgrywać.

 • guyfawkes13

  @WB

  Mam przeczucie, że wysokie stopy w Ameryce zrobią geddon, ale nie w Chinach.
  Jeśli odejdziemy od petrodolara, to dolar poleci wodospadem, a stopy jednocześnie pójdą w Ameryce do góry niszcząc gospodarkę amerykańską. Gospodarka chińska będzie już w innym systemie.

 • guyfawkes13

  @Double 07

  Czas zastanowić się nad długoterminowym milczeniem my Friend, i porzucić mrzonki dolarowe. System się zmienia i ''to se ne vrati''. Pomijam fakt, że pękną te wszystkie korelacje dolar/giełda.
  fxpro.ctrader.com/c/wsfrn
  fxpro.ctrader.com/c/ysfrn
  Powiedzmy, że jest jeszcze na to z rok...

 • guyfawkes13

  @Sir Double 07

  //Tak więc może wybory we Włoszech to bzdura w drodze do całości ale rynek walutowy w drodze do całości takie bzdury lokalnie lubi rozgrywać.//

  Ja nie uważam, żeby to były bzdury, albowiem nie ma przypadków, są tylko znaki.
  Jeśli Brytania zrobiła Brexit, to znaczy, że UE się nie utrzyma, i Italia jest kolejną kostką tego domuna. Kiedyś to błędnie interpretowałem, przeceniając WASP.

 • red.007

  Jak najbardziej przyjdzie czas na milczenie.
  O złocie nie zapominam ale jest to jeszcze proces,który dla odważnych w odpowiednim momencie da strzał życia. Ponieważ z dolarem są wątpliwości,to na jesień dla własnych potrzeb analizowałem sobie ceny złota wyrażone w złotówkach i nawet gdzieś na blogu mój poniższy obrazek zamieszczałem,zastanawiając się nad inwestycją w przyszłości w fizyka:
  www.bankfotek.pl/view/2101446
  Na obecny czas mamy tak:
  stooq.pl/q/?s=xaupln&c=10y&t=c&a=ln&b=1
  Dolna linia trendu przebita.Problemem jest jakość(siła) tego przebicia,dlatego mówię o procesie,który jeszcze potrwa w dojściu do wsparć na moim malunku i wówczas zakupy.

 • red.007

  guyfawkes13
  Przypuszczam,że @dariuszkrzywicki3 chodziło o to,że w dojściu do całości,całości rozumianej jako poziom 1,73 za dolara,wszystkie lokalne zdarzenia są bzdurą i w tym kontekście się zgadzam.Cel jest cel i nic tego nie zmieni.Natomiast z Twoim geopolitycznym widzenie się zgadzam.

 • red.007

  "widzeniem"

 • guyfawkes13

  @Sir Double 07

  Bo nomen omen złotówka się umacnia. Trzeba wyczaić końcówkę tego trendu. Na razie jeszcze tego nie widać, więc mówie, że rok, czy coś...

  Z pana matematyka ja sobie tak trochę żartuję, ale go nie lekceważę. Rzeczywiśtość ma aspekt ilościowy, co otwiera pole liczbie i matematyce. Ale absolutyzacja tego aspektu nie ma sensu, jest utopią.

 • guyfawkes13

  A to, że całość jest ważniejsza od części, czy duży interwał jest ważniejszy od małego, to zgoda.

 • guyfawkes13

  @Sir Double 07

  Podobno najtrudniejszy do podrobienia z monet jednouncjowych jest maple leaf.
  cdn.jmbullion.com/wp-content/uploads/2016/10/2017-GML-1oz-A1.jpg
  A najlepsze (proste) instrumenty veryfikujące produkuje Fisch.
  www.youtube.com/watch?v=boB4yyS-fDk
  www.youtube.com/watch?v=LYQ4y99WIwY
  www.thefisch.com

 • bialek.wojciech

  Zapraszam do przenosin pod nowy wpis:

  wojciechbialek.blox.pl/2018/03/Znowu-okazja-dla-kontrarian.html

 • dariuszkrzywicki3

  Próby prognozy geopolitycznej[jako analizy wymiarowej dla dim 3 i więcej] jest niemożliwa, gdyż występują lokalne rotacje. Wszelka geopolityka to tylko pusta retoryka.

 • guyfawkes13

  @DK

  //Próby prognozy geopolitycznej[jako analizy wymiarowej dla dim 3 i więcej] jest niemożliwa, gdyż występują lokalne rotacje. Wszelka geopolityka to tylko pusta retoryka.//

  Z tego, że ''występują lokalne rotacje'', wynika tylko, że matematyka (w prezentowanym turbo ujęciu) jest bezsilna wobec rzeczywistości, a konstatacja: geopolityka-retoryka', opiera się na błędzie logicznym (metodologicznym), Panie DK.

  Paralogizm czy sofizmat?:))

 • michal_elb

  dokładnie tak

Dodaj komentarz

© Blog Wojciecha Białka
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci