Komentarze finansowe Wojciecha Białka analityka CDM Pekao SA
|
Wojciech Białek
RSS


Blog > Komentarze do wpisu

Republikanin zastępujący Demokratę złym znakiem dla Wall Street

4 lata temu przy okazji poprzednich wyborów prezydenckich w USA postawiłem - na podstawie analizy zachowanie S&P 500 z okresu minionego pokolenia - tezę, że walka urzędującego prezydenta o reelekcję jest dobrym znakiem dla rynku akcji w Stanach Zjednoczonych. Ilustrowałem to dwiema projekcjami - jedną uzyskaną przez uśrednienie zachowania S&P 500 po wyborach, w których urzędujący prezydent walczył o ponowny wybór (kolor czarny) i drugą będącą wynikiem uśrednienia zachowania S&P 500 po wyborach, w których urzędujący prezydent nie startował.

 

reelekcja1

 

Po upływie 4 lat można ocenić, że ówczesna wielce optymistyczna projekcja spisała się doskonale:

 

reelekcja2

 

Obecna sytuacja wydaje się zupełnie odmienna. W okresie powojennym mieliśmy wcześniej 4-krotnie do czynienia z sytuacją podobną do obecnej, to znaczy z wyborami, w których Demokratę pokonuje Republikanin. Tak było w 2000 roku z Georgem W. Bushem, w 1980 roku z Ronaldem Reaganem, w 1968 roku w Richardem Nixonem oraz w 1952 roku z Dwightem Eisenhowerem.

 

Trump1

 

Ścieżki S&P 500 po wyborach, w wyniku których na stanowisku prezydenta Stanów Zjednoczonych Republikanin zastępuje Demokratę, raczej jednoznacznie sugerują, że potencjał wzrostowy S&P 500 w okresie następnych przynajmniej 10 miesięcy jest ograniczony (w +8,9 proc. w miesiąc po wyborach w 1980 roku, +8,4 proc. w 1952/3 roku w 2 miesiące po wyborach, +5,1 proc. w miesiąc po wyborach w 1968 roku i 0 proc. po wyborach w 2000 roku). 

 

Trump2cieki2

 

Projekcja uzyskana przez uśrednienie tych 4 historycznych ścieżek indeksu z okresu powojennego sugeruje, że nowa republikańska administracja powinna rzucać cień na Wall Street do mniej więcej lata 2018 roku. 

 

Trump3projekcja

 

Podsumowując: przy wszystkich zwyczajowych zastrzeżeniach co do wiarygodności projekcji opartych na nielicznych historycznych precedensach trudno uznać zwycięstwo kandydata Republikanów we wczorajszych wyborach przerywające okres rządów Demokratów za dobry omen dla amerykańskiego rynku akcji w perspektywie następnych ok. 20 miesięcy. W tym okresie okazji do zysków należy szukać na innych segmentach globalnego rynku finansowego. 

 

środa, 09 listopada 2016, bialek.wojciech

Polecane wpisy

  • Zabawmy się w typowanie przebiegu MŚ

    Dwa lata temu  rywalizowałem w tym miejscu z bankiem Goldman Sachs w przewidywaniach wyników meczy rozgrywanych na ówczesnych mistrzostwach Europy w piłce

  • Powrót kryzysu strefy euro

    Włochy i Hiszpania błyskawicznie zareagowały na ubiegłotygodniową falę paniki na rynkach obligacji południowych krajów strefy euro formując nowe rządy. Rynki ob

  • Wzrostowa faza cyklu Kitchina na dolarze potwierdzona

    Narastający włoski kryzys polityczny, który pod koniec maja zaczął generować paniczne ruchy na rynkach finansowych, przełożył się na silny spadek kursu EUR/USD

Komentarze
2016/11/09 11:18:51
Trampek!
-
2016/11/09 11:21:17
Lis i Kuźniar w Onecie on-line. Lis mało nie płacze, a Kuźniar bredzi. Gapią się w amerykański ekran i nie mogą uwierzyć, że PiS przejął władzę także w USA.
-
2016/11/09 11:23:55
Trampek = jest jeszcze szansa dka kapitalizmu

@teka52
O czym ty piszesz ' PiS przejął władzę także w USA.'
PiS to cuchnacy socjalizm, Trampek to anty-PiS i nadzieja na kapitalizm...
-
2016/11/09 11:30:36
Słuchałem przemówienia Trumpa. Coś tam dziękował Clinton, mówił,że chce być prezydentem wszystkich amerykanów czyli gadki szmatki. Testem dla niego będzie to czy wsadzi Hillary do ciupy. Jeśli nie to już wszystko będzie wiadome.
-
2016/11/09 11:33:13
Panie Wojtku

To moze jednak piatek 11/11 - dolek na giledach - tak jak Pan wrozyl?
-
2016/11/09 11:35:28
i najwazniejsze:

Republikanie biorą wszystko. Trump prezydentem, większość w obu izbach Kongresu

Wstępne wyniki wyborów do amerykańskiego Kongresu wskazują na niespodziewane zwycięstwo Republikanów w wyborach do obu izb. W wyścigu o prezydenturę Donald Trump zwyciężył nad kandydatką Demokratów Hillary Clinton. Oznacza to dominację Partii Republikańskiej zarówno na poziomie władzy ustawodawczej, jak i wykonawczej.
-
2016/11/09 11:44:00
Jest czego się bać. Cytuję Trumpa:
"Nie ma nic, czego nie zrobią polityczne elity. Nie ma takiego kłamstwa, przed którym się powstrzymają, by utrzymać swój prestiż i władzę waszym kosztem. Elity w Waszyngtonie, korporacje medialne i finansowe, które je finansują istnieją tylko dla jednego celu by chronić i bogacić siebie. Elity mają tryliony do stracenia w tych wyborach. Zaledwie jedna umowa, którą chcą przeforsować wiąże się z trylionami dolarów kontrolowanymi przez wiele krajów, korporacji i lobbystów. Dla tych, którzy kontrolują dźwignię władzy w Waszyngtonie i dla globalnych specjalnych interesów współpracują z tymi ludźmi, którym nie chodzi o wasze dobro. Nasza kampania to prawdziwe egzystencjonalne zagrożenie, jakiego wcześniej nie widzieli. To nie są kolejne, odbywające się co cztery lata wybory, to rozstaj dróg w historii naszej cywilizacji, który określi, czy my naród, odzyskamy kontrolę nad naszym rządem. Dla nich to jest wojna i nie cofną się przed żadną eskalacją. Uwierzcie mi, to jest walka o przetrwanie naszego narodu. Te wybory określą, czy będziemy mieli wolny kraj czy tylko iluzję demokracji, ale będziemy kontrolowani przez grupkę globalnych, specjalnych interesów ustawiających nasz system. I on jest ustawiony. Taka jest rzeczywistość, oni to wiedzą, wy to wiecie i ja to wiem i tak naprawdę cały świat to wie. Elity i media będą kontrolować ten kraj, przez dobrze znane środki. Każdy, kto podważy ich kontrolę, jest uznawany za seksistę, rasistę, ksenofoba i osobę moralnie nieukształtowaną. Będą was atakować, pomawiać, starać się zniszczyć waszą karierę i rodzinę. Będą starali się zniszczyć wszystko co ciebie dotyczy w tym twoją reputację. Będą kłamać, kłamać, kłamać a potem będą robić jeszcze gorsze rzeczy. Będą robić wszystko co uznają za potrzebne, by utrzymać kontrolę nad tobą. Clintonowie to przestępcy, pamiętajcie, to przestępcy. Na naszą wielką cywilizację, tu w Ameryce i na całym cywilizowanym świecie, przyszedł czas rozliczenia. Wielka Brytania zagłosowała by uwolnić się od globalnego rządu, od globalnych umów handlowych i globalnych umów imigracyjnych, które zniszczyły ich suwerenność. Ale główna baza światowej siły politycznej, jest tutaj w Ameryce i to nasze zepsute polityczne elity są największą siłą stojącą za wysiłkami na rzecz radykalnej globalizacji i pozbawienia praw ludzi pracujących. Ich środki finansowe są praktycznie nieograniczone. Nieograniczone są ich środki polityczne. Ich środki medialne są niezrównane. I co najważniejsze, głębia ich niemoralności jest absolutnie nieograniczona"

www.youtube.com/watch?v=0pQ8Vo-vpMQ

-
2016/11/09 11:45:08
@podczaszy
"Chcesz powiedzieć,że obywatele USA nie znają jego planów, innymi słowy to durnie , którzy głosują tak jak im Putin każe?"

W kampanii wyborczej oboje kandydaci razem wzięci poświęcili łącznie 21 minut na politykę międzynarodową :D

Co do Putina. Skoro zarówno @guyfawkes jak i Putin cieszą się z wyboru Trumpa to:
1. Mają zbieżny cel.
2. Mają inne dane dotyczące tego, co zrobi Trump - ciekawe, który z nich ma lepsze? :D

-
2016/11/09 11:55:59
@ewiggin
No ja tam nie wiem czy Putin się cieszy czy nie, bo on mi się nie zwierza. Pamiętaj,że w TV to jest raczej przedstawienie, a nie rzeczywistość. Skoro jak mówisz poświęcili razem 21 minut na politykę zagraniczną tzn. że w tej kwestii nie przewidywalni są oboje,a nie tylko Trump. A tak w ogóle to ty chyba nie rozumiesz,że w cywilizacji bizantyjskiej, a taka w najlepszym razie obowiązuje obecnie na Zachodzie moralność w sferze publicznej nie obowiązuje tzn. mówi się to a robi się co innego.
-
2016/11/09 11:58:48
@podczaszy

Przeczytaj ten populistyczny bełkot, który wkleił @teka a będziez miał odpowiedź na pytanie czy Amerykanie to idioci.

...znisczymy ten globalny układ... - ten, którego bronią amerykańskie lotniskowce i który sami wprowadziliśmy, żeby bronił naszych interesów.
...elity zrobią wam jeszcze gorsze rzeczy... - jakież to okropne rzeczy uczyniły dotychczas Amerykanom ich elity, poza zapewnianiem im mocarstwowej pozycji na świecie. Ja bardzo bym chciał, żeby elity mojego kraju były dla mnie takie okropne :D
...itd. itp... ble, ble, ble...-
2016/11/09 11:59:24
@teka 52
To piękne słowa ale proszę pamiętać,że to tylko słowa. Liczą się raczej działania.
-
2016/11/09 12:00:13
Gdy czytam jak kacykowie z UE są zszokowani, tak coraz bardziej wierzę, że świat nie zwariował do końca. Gratulacje dla Trumpa.

fakty.interia.pl/raporty/raport-usa-wybory2016/aktualnosci/news-minister-obrony-przebieg-wyborow-prezydenckich-w-usa-to-szok,nId,2303380

He, he, dobre - Putin reaguje jak @guyfawkes
Szanowny Panie @guyfawkes, Pana uświadamianie idzie ciągle na marne, nie szkoda Panu czasu? tłumaczenie ma sens, ale tylko komuś, kto jest w stanie zrozumieć merytoryczne argumenty. Przecież napisane jest, żeby nie rzucać pereł między...... nooooo jak tam było dalej?
-
2016/11/09 12:06:00
@ Ewiggin
Ty to jesteś chyba obrońcą demokracji , który nie może znieść jej konsekwencji. Jeśli uważasz amerykanów za idiotów to ja kończę dyskusję z tobą. Nie po drodze Nam Waszmość.
-
2016/11/09 12:12:35
@podcaszy
Ja bronię przede wszystkim zdrowego rozsądku. Przykro mi, że Panu z tym nie po drodze ale szanuję pański wybór. J
-
2016/11/09 12:15:38
@WB
Panie Wojtku czy Pan czasem okrakiem nie wycofuje się ze swych wcześniejszych prognoz giełdowych?
-
2016/11/09 12:25:03
A tak pomijając te nic nie wnoszące dyskusje o polityce to moje zdanie w kwestii dalszych losów GPW nie ulega zmianie.
-
2016/11/09 12:48:05
mozecie kupic sobie swig i zostawc na 2 lata a byc moze minimum 30 % zarobicie, nie sluchacie dobrych wujkow od katastrof ;) pozdro
-
2016/11/09 12:49:48
@zillioner:
"To moze jednak piatek 11/11 - dolek na giledach - tak jak Pan wrozyl?"

Popatrzmy na Nikkei. Spadł ponad 5 proc. Poprzednio o ponad 5 proc. spadł 24 czerwca i to dołek (dołek WIG-u był 6 lipca). Wcześniej takie coś było 9 lutego - dołek Nikkei był 12-tego (dołek WIG-u był wcześniej czyli podobnie jak teraz). Wcześniej takie coś zdarzyło się 23 maja 2013 - dołek był dopiero 13 czerwca (a na WIG-u dopiero 27 czerwca). Jeszcze wcześniej Nikkei stracił ponad 5 proc. na sesji 13 marca - dołek był 15 marca 2011 (na WIG-u 16 marca).

Czyli dołek 0, 3, 21 i 2 dni później. Mediana 2-3 dni, średnia 6-7 dni później.

Mnie najbardziej odpowiada analogia z lutym - my już jesteśmy do dołku cyklu 40-tygodniowego (20 stycznia), a USA jeszcze zaliczają wtórny spadek do 11 lutego). Ten wtórny dołek S&P 500 z 11 lutego był 22 dni po pierwotnym z 20 stycznia. Jeszcze parę dni temu zakładałem, że wyłamanie S&P 500 w dół do 3-miesięcznego dołka to odpowiednik podobnego wyłamania w dół ze stycznia tego roku. W takim razie odbicie w górę w poniedziałek i środę to odpowiednik wzrostu S&P 500 pomiędzy 20 stycznia a 29 stycznia. Czyli teraz pora na odpowiednik spadku z okresu 29 stycznia - 11 lutego.

Czyli wtórny dołek S&P 500 powinien być 1) 22 dni po dołku z 4 listopada czyli w okolicach 26 listopada, 2) 13 dni po szczycie z 8 listopada czyli w okolicach 21 listopada.

Tam powinien wypaść na S&P 500 dołek cyklu 5 tygodniowego (poprzedni był 17 października), dołek cyklu 10-tygodniowego (poprzedni był 14 września), dołek cyklu 20-tygodniowego (poprzedni był 27 czerwca) oraz dołek cyklu 40-tygodniowego (poprzedni był 11 lutego).

Odliczając od wspomnianych dat czysto mechanicznie kolejno 5, 10, 20 i 40 tygodni dostaje się takie daty 21 listopada, 23 listopada, 14 listopada oraz 17 listopada. Średnia 18 listopada.
-
2016/11/09 13:05:32
@podczaszy1:
"Panie Wojtku czy Pan czasem okrakiem nie wycofuje się ze swych wcześniejszych prognoz giełdowych?"

Dołek cyklu 40-tygodniowego powinien być tam, gdzie miał być. Wcześniej martwiłem się, że skoro sondaże pokazują, że Clinton wygra, to nie bardzo wiadomo, co ma spowodować zejście do dołka. No to się już nie martwię.

Trump pasuje również do krachu od kwietnia:

wojciechbialek.blox.pl/2016/10/Hossa-do-kwietnia-potem-krach.html

Taki ewentualny krach zdyskontowałby od razu cały potencjał spadkowy sugerowany przez mój wpis, pod którym się znajdujemy (1808 pkt.).

Trump pasuje też do recesji w 2018-tym: wojciechbialek.blox.pl/2015/06/Nastepna-recesja-w-USA-w-2018-roku.html

... po w okresie powojennym zastąpienie demokraty przez republikanina poprzedzało początek recesji (wg klasyfikacji NBER) o kolejno 8, 13, 8 i 4 miesiące.

... chociaż ja tą recesję wcześniej skłonny byłem przesuwać na 2019-ty, bo brakowało mi czasu na to by FED podniósł stopy do poziomu powyżej np. 3 proc., bo i dynamika hossy na rynku nieruchomości w Chinach jest taka jak w USA w 2004 roku (czyli zanim wzrost cen zwolni, zacznie się spadek, potem chiński Lehman itd. to powinien już być 2020-ty).

To z czym mam problem, to powód do wzrostu do kwietnia z tego potrumpowego dołka cyklu 40-tygodniowego w listopadzie. Ale może wzrost nie będzie silny?

Ale główny problem jaki mam to to, czy ewentualne tąpnięcie wiosną to byłaby A) fala C 4-ki rozpoczętej w maju 2015-cie, a potem byłaby 5-tka proporcjonalna do 13-miesięcznej 1-ki z lat 2009-2010, czy też B) 5-ka już była (albo ten wzrost od lutego nie wygląda na całą/część 5-tki) i wiosenne tąpnięcie to będzie początek regularnej bessy kulminującej recesją).

Skłaniam się do wersji A, ale jakoś muszę w to wszystko wpasować Trumpa sugerującego brak większego niż 9 proc. potencjały wzrostowego i początek recesji odległy o nie więcej niż 13 miesięcy.
-
2016/11/09 13:11:06
@ewiggin:
"Przeczytaj ten populistyczny bełkot, który wkleił @teka a będziez miał odpowiedź na pytanie czy Amerykanie to idioci.

...znisczymy ten globalny układ... - ten, którego bronią amerykańskie lotniskowce i który sami wprowadziliśmy, żeby bronił naszych interesów.
...elity zrobią wam jeszcze gorsze rzeczy... - jakież to okropne rzeczy uczyniły dotychczas Amerykanom ich elity, poza zapewnianiem im mocarstwowej pozycji na świecie. Ja bardzo bym chciał, żeby elity mojego kraju były dla mnie takie okropne :D
...itd. itp... ble, ble, ble..."

Ja zakładam, że - mówiąc bruralnie - tak jak 8 lat temu swojego zbawiciela dostała lewicowa tłuszcza, tak teraz - żeby było po równo - swojego dostała tłuszcza prawicowa.

Co 8 lat każda skrajność otrzymuje nadzieję na to, że teraz będzie lepiej i jakoś się to kolebie do przodu.


-
2016/11/09 13:17:11
"Ja zakładam, że - mówiąc bruralnie - tak jak 8 lat temu swojego zbawiciela dostała lewicowa tłuszcza, tak teraz - żeby było po równo - swojego dostała tłuszcza prawicowa.

Co 8 lat każda skrajność otrzymuje nadzieję na to, że teraz będzie lepiej i jakoś się to kolebie do przodu."

A tak swoją drogą to fascynująca jest dwoistość USA. Z jednej strony do USA wysyłano różnych religijnych świrów, których miano dość w Europie:

pl.wikipedia.org/wiki/Pielgrzymi

Z drugiej strony USA jawią się jako oczywisty masoński projekt:

www.veteranstoday.com/2010/02/13/christian-pinto-the-faith-of-americas-founders-on-trial/

-
2016/11/09 13:22:17
@ewiggin:
"W kampanii wyborczej oboje kandydaci razem wzięci poświęcili łącznie 21 minut na politykę międzynarodową :D"

W projekcie Trump wyczuwam tego samego autora co w projekcie Reagan. Reagan dostał do odegrania rolę pogromcy komunistycznej Rosji. Może Trump ma do odegrania jakąś rolę przy Chinageddonie:

www.forbes.com/sites/sarahsu/2016/09/01/the-ugly-truth-about-donald-trumps-china-policies/#7a3831063c9d

?

-
2016/11/09 13:31:25
@WB

"Ja zakładam, że - mówiąc bruralnie - tak jak 8 lat temu swojego zbawiciela dostała lewicowa tłuszcza, tak teraz - żeby było po równo - swojego dostała tłuszcza prawicowa."

A Pan jaki jest? :)
-
2016/11/09 13:38:50
@bartalsi:
"A Pan jaki jest? :)"

Nie wiem, kim jestem, ale na pewno chciałbym być kontrarianinem.
-
2016/11/09 13:40:32
"Z jednej strony do USA wysyłano różnych religijnych świrów, których miano dość w Europie:

pl.wikipedia.org/wiki/Pielgrzymi"

To znaczy do Ameryki Północnej, bo USA wtedy jeszcze nie istniały.
-
2016/11/09 13:47:55
Jankes to jeszcze na plus dziś wyjdzie.:)
-
bw0
2016/11/09 13:58:18
@WB

"Z jednej strony do USA wysyłano różnych religijnych świrów, których miano dość w Europie:

pl.wikipedia.org/wiki/Pielgrzymi"

W tamtych czasach jak się kogoś miało dość to się go raczej zabijało. Może to zwykli agenci byli;-)

Tak z ciekawości, Pan chadza na wybory?
-
2016/11/09 14:02:01
@bw0:
"Tak z ciekawości, Pan chadza na wybory?"

Już dawno nie byłem.
-
2016/11/09 14:05:54
EURUSD juz na wczorajszym zamknieciu;) USDPLN, JPYPLN i CHFPLN w gore :))
-
2016/11/09 14:13:07
@konsultant121

2016/11/09 14:05:54

"EURUSD juz na wczorajszym zamknieciu;) USDPLN, JPYPLN i CHFPLN w gore :))"

To jakieś nic. Popatrz na Rub/PLN

Jeśli chodzi o rubla to wszystko zależy od ropy, obstawiam teraz na ropie ruch do gory.
-
2016/11/09 14:20:51
Panie Wojtku a jak dla mnie to

na Dax na wykresie miesięcznym idealnie mi pasują formacje z okresów

31-07-98 - 31-03-2000

z

30-04-2015 - obecnie

bardzo podobnie to wygląda i może być podobnie rozegrane może nie aż z taką dynamiką wzrostu .... ale to by jeszcze pasowało do Pana rozważań o jeszcze jednej fali wzrostu na indeksach ....

tak ja to widzę :)))
Pozdrawiam
-
2016/11/09 14:21:23
@W.B
To nam Trump zepsul cykle. Nie wiadomo czy to 2018r. to dolek czy gorka;)
-
2016/11/09 14:31:35
@idmmaximus:
"Panie Wojtku a jak dla mnie to

na Dax na wykresie miesięcznym idealnie mi pasują formacje z okresów

31-07-98 - 31-03-2000

z

30-04-2015 - obecnie

bardzo podobnie to wygląda i może być podobnie rozegrane może nie aż z taką dynamiką wzrostu .... ale to by jeszcze pasowało do Pana rozważań o jeszcze jednej fali wzrostu na indeksach ....

tak ja to widzę :)))"

Tak ta kuznetsowa analogia wygląda:

s10.ifotos.pl/img/DAXpng_axeqrxx.png

Trzeba tylko wymyślić powód takiej późniego sprintu DAXa.
-
2016/11/09 14:31:58
@Ewiggin

''Co do Putina. Skoro zarówno @guyfawkes jak i Putin cieszą się z wyboru Trumpa to:
1. Mają zbieżny cel.
2. Mają inne dane dotyczące tego, co zrobi Trump - ciekawe, który z nich ma lepsze? :D ''

Logika jak ch..:))))
Ale nie będę się powtarzał.
Powiedziałem wam ludziska, że wojny w Europie środkowej nie będzie, a już się na nią zanosiło w przyszłym sezonie!
I natychmiastowa wypowiedź Putina (uderz w stół a nożyce się odezwą):
wpolityce.pl/swiat/314814-putin-do-ambasadora-rp-odbudowanie-dialogu-z-polska-jest-mozliwe-na-podstawie-wzajemnego-szacunku-i-pragmatyzmu

Zrozumiejcie ludziska, że teatr wojenny został przeniesiona na drugą półkulę i dostaliśmy czas, bo Ameryka przyjęła konkretną strategię. Nie będzie drugiej Jałty, tylko szansa na wyjście z jałtańskiego impasu. Skorzystamy i my i ruskie.

Najbardziej rozczarowani są Niemcy a Chińczycy mówią o chorej demokracji w Ameryce. Między nami a Rosją (sojusznikiem naszych sojuszników) otwiera się możliwość sytuacji win - win.

Polityka nie może być bezalternatywna, tak jak inwestycje nie mogą być bezalternatywne. Brak alternatyw jest dla frajerów albo hazardzistów. Nie wiem, jak będzie za lat 5 czy 10, ale dostaliśmy możliwość uniknięcia dużej wojny, której moglibyśmy nie przetrwać. W zasięgu możliwości obecnego rządu jest zrobienie czegoś naprawdę poważnego. A ten cały plankton Radków-Zdradków, Bolków naszych czasów itd. poszedł definitywnie ''na śmietnik historii''

www.youtube.com/watch?v=G-g3yCg4qM0


-
2016/11/09 14:35:24
@idmmaximus:

Trochę się nie zgadza, bo "impeachment" Clintona Billa był 19 grudnia 1998:

en.wikipedia.org/wiki/Impeachment_of_Bill_Clinton#Impeachment_by_House_of_Representatives

:)
-
2016/11/09 14:35:47
Sytuacja jest nast:
-> Trumpek jako don Corrleaone w bialym domu
-> 2 izby dla republikanow
->Trumpek wykopie babcie Yellen-owa z FEDu

Idzie propsperity! Reagan bis.

Z innej beczki. Jakby nasz PO Donek troche nakradl w brabancji, dodal pare kilo, zmodyfikowal fryzure -> to spokojnie moze na nast wybory prezydenckie startowac z haslem 'make PO-land great again!'


@guyfawkes13
Czy Trumpek w USA oun dla Polszy powrot pod kuratele pruska i k-c PiS?
-
2016/11/09 14:48:17
@WB
Sprint Daxa jest możliwy-EBC obniża %,zwiększa skup,FED zostawia stopy.
Banki centralne mogą wszystko.Do wyborów w Niemczech podtrzymają optymizm,potem nawet upadek DB może się zdarzyć.
-
2016/11/09 14:56:40
Panie Wojciechu ,
Na SP500 dolek mielismy 4 listopada. dziś został on pogłebiony - rynek spadl do 2028 skad zaczal dzisiejszy rajd w góre.

Czy może być tak, że ten wtórny dołek, o którym pan pisze wyznaczając go średnio na okolice 18 listopada wypadł dziś i nie jesteśmy tak jak pan pisze w lutym tylko w sytuacji analogicznej do spadku na SP 500 z 24 czerwca 2016 gdy wtórny dołek wypadł 27 czerwca i rynek już od tego czasu nigdy nie był niżej ?

to było równo 20 tygodni temu.

Reasumując - nie będzie wtórnego dołka bo był dzisiaj ;)
-
2016/11/09 15:25:37
11.11 górka i do dołu ?
-
2016/11/09 15:35:04
@idmmaximus:

A miedź wyszła na roczne maksimum jak we wrześniu 1999 (i październiku 2009):

stooq.pl/q/?s=hg.f&c=5y&t=c&a=lg&b=1
-
2016/11/09 15:59:09
A co Pan uważa o przyszłej sytuacji na rynku kruszców? Śledzę je na bieżąco na notowania srebra i póki co wybór Trumpa nie odbił się na nich jakoś znacząco. To cisza przed burzą, czy po prostu tutaj sprawa wygląda inaczej niż na giełdzie?
-
2016/11/09 16:29:30
@WB
Zatem tak: jeśli stawia Pan na to,że teraz nastąpi spadkowe C w 4 fali to ma to jakieś podstawy "falowe" ale jest bardzo ryzykowne, bo człowiek siedzi sobie spokojnie,że zaraz koniec spadków a tu spada i spada i pojawia się rozczarowanie. Natomiast jeśli zakłada Pan,że od lutego 2016 trwa fala 5 i jeszcze się nie skończyła to ma Pan problem bo tu widać "trójkę" a nie piątkę i nie ma klina. Innymi słowy i tak żle i tak niedobrze.
-
2016/11/09 16:31:45
USD/PLN rośnie i stawiam na jego dalsze wzrosty i to nie od dzisiaj.
-
2016/11/09 16:53:21
@Podczaszy

Płytkie był ten flash crash. Trzeba mieć na uwadze, że na Brexicie brytyjscy wojskowi zarobili, a amerykańscy nie są gorsi. Myślę, że w średnim terminie (parę miesięcy) minęliśmy strefę turbulencji i dolar będzie królem.
Klasyka:
fxpro.ctrader.com/c/vhXTn
-
2016/11/09 17:08:22
Dzisiaj mamy nowy szczyt na USD/MXN.
-
2016/11/09 17:22:53
Dobry tekst dziś słyszałem:

Donald T. rządzi Europą,
Donald T. rządzi USA,
przypadek?
-
2016/11/09 17:48:43
@podczaszy1:
"Zatem tak: jeśli stawia Pan na to,że teraz nastąpi spadkowe C w 4 fali to ma to jakieś podstawy "falowe" ale jest bardzo ryzykowne, bo człowiek siedzi sobie spokojnie,że zaraz koniec spadków a tu spada i spada i pojawia się rozczarowanie. Natomiast jeśli zakłada Pan,że od lutego 2016 trwa fala 5 i jeszcze się nie skończyła to ma Pan problem bo tu widać "trójkę" a nie piątkę i nie ma klina. Innymi słowy i tak żle i tak niedobrze."

Jeśłi DAX jest w lipcu 1999:

s10.ifotos.pl/img/DAXpng_axeqrxx.png

... a miedź jest we wrześniu 1999:

s10.ifotos.pl/img/miedzpng_axeqanh.png

To S&P 500 musi tylko grać na czas a la klin przez następne kilka miesięcy:

s10.ifotos.pl/img/spcpng_axeqawr.png
-
2016/11/09 18:09:19
Widzę, że do tej pory nie możecie się pogodzić, że się stało tak, a nie inaczej.
Świat już nie będzie taki, jaki był - teraz Ameryka pokaże na co ją stać.
Tak jak przewidywałem - wygrana Trumpa to euforia na rynku i początek nowego rozdania.
Tylko ślepi wierzyli w kłamstwa mediów i straszenie.
To zupełnie podobnie, jak u nas z wyborami.
Jestem kontent, że poszło to w takim kierunku, jak dla mnie zrozumiałym i do przewidzenia.
Jeszcze pozostało tylko usunąć w niebyt tych wszystkich, którzy robili wodę z mózgu i chcieli żerować na innych pod pozorem niby demokracji zarówno w Ameryce, jak i u nas.
-
2016/11/09 19:32:16
"Może Trump ma do odegrania jakąś rolę przy Chinageddonie"

next.gazeta.pl/next/7,151003,20952115,najgrozniejszy-pomysl-donalda-trumpa-ktory-moze-zniszczyc-swiatowa.html#MTstream

"Donald Trump jako prezydent Stanów Zjednoczonych to moim zdaniem coś szokującego. Ale ten szok wynika głównie z kwestii estetyczno-etycznych. Jeśli chodzi o konkretne pomysły gospodarcze, to zupełnie mi się one nie podobają, ale nie są katastrofalne. Boję się tylko jednego z nich. Trump chce zlikwidować deficyt handlowy Stanów Zjednoczonych.
(...)
Najwięksi eksporterzy świata to Chiny i Niemcy. Trzecia jest Rosja. W 2015 deficyt w USA sięgnął 763 mld USD. Nadwyżki handlowe Chin, Niemiec i Rosji razem wzięte to 1,01 bln USD. Czyli likwidacja deficytu handlowego w Stanach mogłaby oznaczać na przykład spadek eksportu Niemiec, Rosji i Chin o połowę. To spektakularne, bo ten spadek na pewno rozłożyłby się także na wiele innych krajów, ale chodzi o sam mechanizm."
-
2016/11/09 19:42:38
@ WB

Te piękne wykresy pokazują jak " pięknie " jest niszczona praca zwykłego człowieka .

-
2016/11/09 21:14:59
@wb

Ciekawostka. Właśnie w tv mówili, że HC zdeobyła więcej głosów wyborców a DT zdobył więcej głosów elektorskich. Ostatnio taka sytuacja miała miejsce... w 1886 r. a więc 4 pokolenia temu. Bell epoque :)
-
2016/11/09 21:25:40
resan
2016/11/09 19:42:38
@ WB
Te piękne wykresy pokazują jak " pięknie " jest niszczona praca zwykłego człowieka .
,
Pan WB zgubił się w swoich prognozach, niestety. Nie wiem czym miałby mnie, jako Inwestora PKO SA przekonać do swoich wykresów, które "rysowane są bez ładu, bez szczytów, bezdennie :) głupie są takie wykresy"
@resan Nie wiem, co miałeś na myśli, nie wiem w jaki sposób ułożył się Twój dzień...
stwierdzam jedno: oby takich "trampków" było więcej :))
jak się domyślam, z tego wszystkiego obronną ręką wyszedł FUNT, czy się mylę?
Nie zwykłem się mylić. "That's all folks"
Take Care, Billy
-
2016/11/09 21:30:38
@Billy

Wszystko ładnie i krótko zebrane. Teraz zaczyna się hossa:))

Take care Billy.
Guy Fawkes.
-
2016/11/09 21:34:19
@ewiggin

Ciekawostka. Właśnie w tv mówili, że HC zdeobyła więcej głosów wyborców a DT zdobył więcej głosów elektorskich. Ostatnio taka sytuacja miała miejsce... w 1886 r. a więc 4 pokolenia temu. Bell epoque :)


Mylisz się kolego. W 2000 roku Gore dostał przeszło 0.5 mln głosów więcej niż Bush.

-
2016/11/09 21:38:57
Gram pod "hossę", ale swoje obserwuję, bo licho nie śpi: :)))
www.bankfotek.pl/view/2035874
Dzisiejszy dzień był wyjątkowy i wg innych przesłanek, które wielokrotnie opisywałem, wymagał potraktowania extra - opłaciło się. :))
A gdybym spał, jak guyfawkes 13 (mi proponował) to bym się i tak nie wyspał, a kieszeń byłaby pusta. :))
-
2016/11/09 21:52:47
@ WB

""Może Trump ma do odegrania jakąś rolę przy Chinageddonie" "

Wystarczy, ze zrealizuje nałożenie dodatkowych 45-cio procentowych ceł na ChRL.

www.economist.com/news/asia/21709923-there-risk-trade-war-between-america-and-china-what-will-donald-trumps-victory-mean

Wcześniej pisał o tym również NYT oraz Forbes.
-
2016/11/09 21:54:51
@Karnak

A ja najpierw przejechałem się pod górkę, potem z górki , a potem się wyspałem:))
Rynek zawsze mnie czymś zaskakuje.
Co sądzisz o czymś takim?
invst.ly/2qa6h
-
2016/11/09 21:55:38
Tygodniowy opór też straszy, stąd tym bardziej trzeba uważać, gdyby na nim nie było siły, by iść wyżej:
www.bankfotek.pl/view/2035879
Dzień jutrzejszy i przyszły tydzień odpowie czy nasz rynek jest gotowy na hossę.
-
2016/11/09 21:56:12
@Billy
Myślę,że póki co to 4 fala trendu spadkowego zaczętego w grudniu.
Jak funt wyjdzie wyżej jak 5,20 to uznam,że się myliłem.
stooq.pl/q/?s=gbppln&c=1y&t=l&a=ln&b=1
-
2016/11/09 21:57:08
guyfawkes13
2016/11/09 21:30:38
@Billy
Wszystko ładnie i krótko zebrane. Teraz zaczyna się hossa:))
,
Umówmy się, że przerwę tą hossę za jakiś czas, OK?
Spójrz na compañeros w Mexyku, będziesz wiedział więcej.
B.
-
2016/11/09 21:58:03
@zillioner:
"PiS to cuchnacy socjalizm"

Myślę, że wypada w tym miejscu wytłumaczyć czym jest socjalizm. Otóż to jest reakcja zubożałej - pozbawionej ziemi - szlachty na kapitalizm. Zubożała szlachta - zwana "inteligencją" - za pomocą socjalizmu rozpaczliwie próbuje odzyskać styl życia, do którego przywykła w sielskich starych dobrych czasach. Ten styl życia w został w najpełniejszy sposób opisany w "Panu Tadeuszu":

www.youtube.com/watch?v=Vq-VmzcJa3Y

Socjalizm - czyli wyeliminowanie kapitalistów, którzy uczynili ten styl życia niemożliwym - to pomysł zubożałej szlachty na odzyskanie utraconego raju. Socjalizm od powrót do folwarku, gdzie szlachta mądrze rządzi, a lud ochoczo na jej utrzymanie pracuje. Jest to możliwe tylko w warunkach możliwie maksymalnego upaństwowienia wszystkiego. W tym sensie wcieleniem inteligenckich marzeń był - do momentu, gdy chłopstwo się w nim odnalazło - PRL.

W tym sensie Kaczyńscy i PiS to par excellence projekt inteligencki (w rozumieniu zubożałej szlachty) czyli rzeczywiście socjalistyczny.

Dla tego projektu wrogami są zagraniczni kapitaliści, ale również aspirujące obecne i byłe chłopstwo (reprezentowane ostatnio politycznie przez PSL/PO czy jak to się teraz nazywa).

Teoretycznie inteligencja - czyli zubożałe ziemiaństwo - mogłaby odzyskać swój styl życia zostając przedsiębiorcami. Problem polega na tym, że oni się do tego nie nadają, bo w Rzeczpospolitej poślednią rolę przedsiębiorców scedowano na cudzoziemców i Żydów. Już znacznie lepiej w roli przedsiębiorców odnajdują się potomkowie chłopów, bo są pazerni (co czasami daje komiczne rezultaty jak z tym zegarkiem).

Tak więc mamy następującą sytuację: nosicielem polskiej kultury - bardzo atrakcyjnej pod wieloma względami - jest polska inteligencja (zubożała szlachta), a równocześnie naturalnym dla tej klasy społecznej ustrojem jest socjalizm, czyli ustrój, który co ambitniejsi potomkowie chłopów uważają za degradujący ich i całe społeczeństwo.

Jak z tego wybrnąć?
-
2016/11/09 22:04:28
@GuyFawkes

" Nie będzie drugiej Jałty, tylko szansa na wyjście z jałtańskiego impasu. Skorzystamy i my i ruskie.

Najbardziej rozczarowani są Niemcy a Chińczycy mówią o chorej demokracji w Ameryce. Między nami a Rosją (sojusznikiem naszych sojuszników) otwiera się możliwość sytuacji win - win. "

Powsciągnij wodze, na razie mamy do wykonania wyrafinowany dyplomatyczno-polityczny taniec (aby nie wylądować na lodzie). Czyli jednocześnie wzmocnić sojusz z wujkiem Samem, budować wymianę z (oponenten Sama) Chinami, ułożyć się z Ruskimi i przy okazji nie stracić w Europie.. wszystko przy potencjalnym odswiezonym globalnym rozdaniu.. Są szanse, ale abysmy nie zostali przystawką lub wylądowali w nie tym obozie co trzeba. Oczy otwarte.

Btw, dzięki za link do Bartosiaka w rp. Czekam na książkę, czytałeś już ?
-
2016/11/09 22:08:35
red.007
@Billy
Myślę,że póki co to 4 fala trendu spadkowego zaczętego w grudniu.
Jak funt wyjdzie wyżej jak 5,20 to uznam,że się myliłem.
stooq.pl/q/?s=gbppln&c=1y&t=l&a=ln&b=1
,
We współczesnej grze nie ISTNIEJE COŚ takiego, jak "the 4th Wave".
Być może, masz rację, ale... mylił się Mr EL, mylił się Prechter.
B.
-
2016/11/09 22:15:14
@billy_the_kangoor

"Umówmy się, że przerwę tą hossę za jakiś czas, OK? "

Co dokładnie masz na myśli ?
-
2016/11/09 22:18:48
@guyfawkes 13
"...Co sądzisz o czymś takim?
invst.ly/2qa6h
..."

U mnie to wyraziściej wygląda - po wyjściu nad zieloną jest tam średnioterminowy trend wzrostowy, gdzie na wsparciu (dolna linia) można dobierać L:
www.bankfotek.pl/view/2035885
-
2016/11/09 22:30:07
Jenot dotarł do oporu, gdzie będę szukał wejścia zamieniając L w S, z krótkim stopem:
www.bankfotek.pl/view/2035888
-
2016/11/09 22:30:31
@Delta One

Zgadza się. Ja pisałem skrótami. Potrzebujemy bardzo wyrafinowanej polityki i wielu etapów dochodzenia do celów.
Ale jeśli chodzi o współpracę z Chinami, to wszyscy sojusznicy wujka Sama robią to na pełnych obrotach. Japonia, Korea, Tajwan, itd. Nie mówiąc o samym[sic!] wujku Samie. Poza tym Chiny to projekt bardzo długoterminowy.
-
2016/11/09 22:32:51
@WB
"Jak z tego wybrnąć? "

ja osobiscie porzucilem nadzieje na PL.

Ja mysle o glosowaniu nogami jak to robiono w DDR (aka NRD), czyli wyjezdzie z PL.
I tu nie chodzi o jakas zubozala inteligencje, tu chodzi o niemadrych ludzi u (kolejnej) wladzy. Ostatni przyklad - taki p. Heniek Kowalczyk, wiejski nauczyciel. Nowa fucha za PiS - architekt systemu podatkowego w PL.... etc

wiec dziekujemy, bedziemy budowac kapitalizm gdzie indziej. Jako przedsiebiorca zagraniczny moze cos nawet kiedys zaiwestuje w polszy, jak kwiatek do kozucha aka Morawiecki zacheci mnie jak Marcedesa lub Toyote...
-
2016/11/09 22:35:48
@Delta One

Mam notatnik z tytułami książek z kilku lat. Kilkaset tytułów. Zacznę zamawiać na najbliższe święta, zwłaszcza że wyszedł już trzeci tom:
www.wydawnictwowektory.pl/index.php?id_product=106&controller=product
-
2016/11/09 22:38:44
@WB

Z tym szlachto-socjalizmem to kompletne pudło. Nie do wiary, że ludzie mają taką fantazję :)))
-
2016/11/09 22:58:39
@Zillioner

''bedziemy budowac kapitalizm gdzie indziej. Jako przedsiebiorca zagraniczny moze cos nawet kiedys zaiwestuje w polszy, jak kwiatek do kozucha aka Morawiecki zacheci mnie jak Marcedesa lub Toyote... ''

Już to widzę, jak budujesz kapitalizm gdzie indziej:)))) Na Ukrainie?:)))
Budujesz wirtualnie, a naprawdę obracasz się w sferach agitpropu i plotkarstwa.

-
2016/11/09 23:02:42
@guy

widze ze nerwy puszaja. tak to jest jak sie jest po "ciemnej" p-i-s-tronie mocy czyli socjalizmu. po prostu brak argumentow zeby to obronic - bo sie nie da- tylko zwykle inwektywy.
-
2016/11/09 23:05:42
@guy

a propos, po wyborze Trampka przechodzimy znow pod kuratele pruska?
Wiesz co to znaczy dla PiSu?
nawet kelnerzy z podsluchami tym razem nie pomoga hehehe :b
-
2016/11/09 23:15:21
@Zillioner

Nie inwektywy, tylko fakty. Ostatnio propagowałeś tu jakieś wypociny, że PIS podniesie podatki przedsiębiorcom o 100%.
Nigdy czegoś takiego nie będzie, a co będzie, to jeszcze propagandyści czarnego PR nie wiedzą, bo to nie zostało poddane pod konsultacje.

Zamiast tyle gadać bez sensu, to weź d... w troki , wyjedź do dowolnego wonderlandu i pokaż co potrafisz. A nie streszczaj tu jakichś banialuk. '' O większego trudno zucha jak był Stefek Burczymucha...':))))
-
2016/11/09 23:23:25
ok guy, widze ze moje antysocjalistyczne/anty PiS wpisy ubodly do zywego....
Sorry, nie moge sie powstrzymac jak widze glupote to pietnuje czy to PO czy PiS nie ma znaczenia....
-
2016/11/09 23:40:07
@Zillioner

Twoje wpisy nie są antysocjalistyczne, tylko ignoranckie.

'' jak widze glupote...'' Ja widzę, że na pewno nie wynika z mądrości nazywanie Prezydenta Stanów Zjednoczonych trampkiem. Więc raczej w poszukiwaniu głupoty popatrz w innym kierunku.:)))
-
2016/11/09 23:49:26
Mnie też się nie podoba nazywanie prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa, Trampkiem.
Tak robią mali ludzie, by poniżyć.
-
2016/11/10 00:48:45
@ bialek.wojciech

"Myślę, że wypada w tym miejscu wytłumaczyć czym jest socjalizm. Otóż to jest reakcja zubożałej - pozbawionej ziemi - szlachty na kapitalizm.
(...)
Teoretycznie inteligencja - czyli zubożałe ziemiaństwo - mogłaby odzyskać swój styl życia zostając przedsiębiorcami. Problem polega na tym, że oni się do tego nie nadają, bo w Rzeczpospolitej poślednią rolę przedsiębiorców scedowano na cudzoziemców i Żydów."

Teoria ciekawa, ale jak wytłumaczyć istotną rolę Żydów wśród socjalistów? Z Żydów wywodzi się sporo socjalistów i komunistów (przykładowo: Karl Marx, Róża Luksemburg, Bernie Sanders, Martin Schulz, Adrian Zandberg). Stanowili oni także obok "chamów" liczącą się frakcję wśród władzy PRLowskiej. Tymczasem Żydzi szlachtą nie byli z natury rzeczy, a do kapitalizmu wydają się być wręcz predestynowani. Nawiązując zatem do Pańskiej "teorii interesu": po co Żydzi się bawią w socjalizm?
-
2016/11/10 08:25:29
W pobliżu takich zjawisk lubią być punkty zwrotne na rynkach:
warszawawpigulce.pl/co-bedzie-widac-na-niebie-14-listopada-ostatnie-takie-zjawisko-bylo-70-lat-temu/
-
2016/11/10 08:54:37
Czyli co teraz 70 lat jazdy do góry :)))
-
2016/11/10 09:21:01
no to nic teraz czekam az swig zrobi 30%, bo katastrofy jakos nie widac
-
2016/11/10 10:08:28
@WB

"Socjalizm - czyli wyeliminowanie kapitalistów, którzy uczynili ten styl życia niemożliwym - to pomysł zubożałej szlachty na odzyskanie utraconego raju. Socjalizm od powrót do folwarku, gdzie szlachta mądrze rządzi, a lud ochoczo na jej utrzymanie pracuje. Jest to możliwe tylko w warunkach możliwie maksymalnego upaństwowienia wszystkiego."

Mógłby Pan to rozwinąć? Dlaczego to miałoby być atrakcyjne dla szlachty ?

"Zubożała szlachta (...) rozpaczliwie próbuje odzyskać styl życia (...) W tym sensie wcieleniem (...) marzeń był (...) PRL."

Panie Wojtku, czerwone służby PRL-u (podstawowe narzędzie ustroju) to 'raczej' nie była szlachta dawnej Rzeczpospolitej.

"Jak z tego wybrnąć? "

Nawet jeśli Pana teza jest celna to odpowiedzią jest model skandynawski. Sąsiedzi.
-
2016/11/10 10:10:24
@GuyFawkes

Notatnik to podstawa :) Polecam Ci de Soto.
-
2016/11/10 10:27:46
@karnakufo
Wykonałeś w ostatnich dniach dobrą robotę. Wyrazy szacunku. Trzymaj tak dalej.
-
2016/11/10 10:37:20
@podczaszy1
Dziękuję.
Ciężko jest utrzymać cały czas dobrą formę, gdy czyha tyle niespodzianek.:)
-
2016/11/10 10:54:28
@All
O, mamy sygnały na zakupy :)
-
2016/11/10 11:08:08
Niezły kawałek jazdy. Lamentacje przed synagogalne. Reżyser powinien się zastanowić, czy nie lepiej byłoby zastosować rozdzieranie szat, może w następnym etapie?
Dla mnie to zresztą ganz egal :))))))
www.youtube.com/watch?v=y7O1poVGn7M
-
2016/11/10 11:43:18
No więc USDJPY wybija z klina chyba na dobre.
-
2016/11/10 11:54:13
@delta_one:
"Wystarczy, ze zrealizuje nałożenie dodatkowych 45-cio procentowych ceł na ChRL.

www.economist.com/news/asia/21709923-there-risk-trade-war-between-america-and-china-what-will-donald-trumps-victory-mean

Wcześniej pisał o tym również NYT oraz Forbes."

Sprytnie to amerykanie elity wymyśliły: jak Chinageddon spowoduje globalną depresję, to powiedzą "to nie my, to Trump".
-
2016/11/10 11:57:12
@W.B.
Cla na towary z Chin i Meksyku oznaczac beda takze zmiejszenie deficytu handlowego USA. Czyli dolar nie bedzie juz tak wyplywal z USA...A Trump cos mowil nawet o ograniczeniu deficutu budzetowego:))
-
2016/11/10 12:00:17
2 cykle Kuznetsa wstecz, w 1985 roku postanowiono ograniczyc japonski eksport do USA zbijajac dolara. Jaki moment w najblizszym cyklu spowoduje cos podobnego z dolarem skoro to cla teraz beda rzadzic... ?
-
2016/11/10 12:06:14
@kemot81:
"Na SP500 dolek mielismy 4 listopada. dziś został on pogłebiony - rynek spadl do 2028 skad zaczal dzisiejszy rajd w góre.

Czy może być tak, że ten wtórny dołek, o którym pan pisze wyznaczając go średnio na okolice 18 listopada wypadł dziś i nie jesteśmy tak jak pan pisze w lutym tylko w sytuacji analogicznej do spadku na SP 500 z 24 czerwca 2016 gdy wtórny dołek wypadł 27 czerwca i rynek już od tego czasu nigdy nie był niżej ?

to było równo 20 tygodni temu.

Reasumując - nie będzie wtórnego dołka bo był dzisiaj ;)"

Wzrost S&P 500 z 3-mies. dołka w 3 sesje o ponad 3 proc. sugeruje, że szanse na to, że ma Pan rację są jak 3 do 1:

s5.ifotos.pl/img/SPC333png_axwhqes.png
-
2016/11/10 12:09:08
A dolar już niedaleko 4 PLN
-
2016/11/10 12:17:01
@pierwszywolnynick:
"Teoria ciekawa, ale jak wytłumaczyć istotną rolę Żydów wśród socjalistów? Z Żydów wywodzi się sporo socjalistów i komunistów (przykładowo: Karl Marx, Róża Luksemburg, Bernie Sanders, Martin Schulz, Adrian Zandberg). Stanowili oni także obok "chamów" liczącą się frakcję wśród władzy PRLowskiej. Tymczasem Żydzi szlachtą nie byli z natury rzeczy, a do kapitalizmu wydają się być wręcz predestynowani. Nawiązując zatem do Pańskiej "teorii interesu": po co Żydzi się bawią w socjalizm?"

Dobre pytanie. Ale tu by się chyba trzeba było zdoktoryzować z socjologii środowisk żydowskich w XIX wieku.

Tak czy siak w XIX wieku obowiązujący porządek nie podobał się i polskiej szlachcie i Żydom:

www.marxists.org/polski/marks-engels/1875/03/24polska.htm

Konflikt pojawił się dopiero w 1906 roku:

"Na tle stosunku do niepodległości Polski nastąpił w tym czasie spór w PPS i następnie, w 1906 roku, rozłam. Powstała wówczas niepodległościowa PPS - Frakcja Rewolucyjna z Józefem Piłsudskim jako liderem i, stawiająca na wspólną walkę proletariatu narodów Rosji, PPS-Lewica przewidująca co najwyżej autonomię dla Polski w ramach przyszłej socjalistycznej Rosji. Czołowi działacze tej partii stali się następnie działaczami Komunistycznej Partii Polski."

-
2016/11/10 12:23:51
@konsultant121:
"Cla na towary z Chin i Meksyku oznaczac beda takze zmiejszenie deficytu handlowego USA. Czyli dolar nie bedzie juz tak wyplywal z USA...A Trump cos mowil nawet o ograniczeniu deficutu budzetowego:))"

Z cyklu Kitchina dolar ma się zacząć umacniać od mniej więcej lipca 2017.
Z cyklu Juglara (rozumianego tu jako cykl stóp FED) od marca/kwietnia 2017 (na podstawie zachowania dolara po pierwszej porecesyjnej podwyżce stóp FED).
Z cyklu Kuznetsa dolar już powinien się zacząć umacniać.

Wnoszę z tego, że od okolica lipca przyszłego roku na dolarze już powinien być huragan, a do tego czasu przeciwny wpływ różnych cykli powinien się częściowo równoważyć, czyli ruchy dolara powinny być przynajmniej do wiosny ograniczone.
-
2016/11/10 12:25:34
Zapomniałem podać odnośnika do tego cytatu:

"Na tle stosunku do niepodległości Polski nastąpił w tym czasie spór w PPS i następnie, w 1906 roku, rozłam. Powstała wówczas niepodległościowa PPS - Frakcja Rewolucyjna z Józefem Piłsudskim jako liderem i, stawiająca na wspólną walkę proletariatu narodów Rosji, PPS-Lewica przewidująca co najwyżej autonomię dla Polski w ramach przyszłej socjalistycznej Rosji. Czołowi działacze tej partii stali się następnie działaczami Komunistycznej Partii Polski."

wpolityce.pl/polityka/144672-120-lat-temu-powstala-polska-partia-socjalistyczna-niepodlegla-republike-polska-musimy-postawic-sobie-jako-najblizszy-cel
-
2016/11/10 12:33:07
@delta_one:
"Panie Wojtku, czerwone służby PRL-u (podstawowe narzędzie ustroju) to 'raczej' nie była szlachta dawnej Rzeczpospolitej."

Do rozważenie głos Marka Minakowskiego na temat ciągłości inteligencji w II RP i PRL:

minakowski.pl/leder-sie-myli-rewolucja-w-polsce-byla-w-1990-nie-1946-r/
-
2016/11/10 12:34:19
@konsultant121:
"2 cykle Kuznetsa wstecz, w 1985 roku postanowiono ograniczyc japonski eksport do USA zbijajac dolara."

No ale Chińczycy się przed tym zabezpieczyli wiążąc swą walutę z dolarem.
-
2016/11/10 12:38:00
Ciekaw jestem do kiedy utrzyma sie dodatnia korelacja USD i gield akcji.
-
2016/11/10 12:40:04
@bialek.wojciech
Sądząc po impecie z jakim DAX odskoczył od Trumpowego dolga, to dno 40
jest chyba już za nami? Takie lekkie skrócenie o 4 tyg?
-
2016/11/10 12:41:09
@aztonmarcin:
"rekin kupuje...
www.bloomberg.com/news/articles/2016-11-09/icahn-left-trump-victory-party-to-bet-1-billion-on-u-s-stocks"

Niech ktoś tej sierotce przetłumaczy wpis, pod którym się znajdujemy.
-
2016/11/10 12:42:21
@W.B.
Czy czasem Chinczycy nie beda zmuszeni do rozwiazania juana z dolarem jeszcze przed Chinageddonem wlasnie w celu dewaluacji juana i utrzymania oplacalnosci eksportu chocby do Europy i Australii ?
-
2016/11/10 12:49:53
@delta_one:
"Nawet jeśli Pana teza jest celna to odpowiedzią jest model skandynawski. Sąsiedzi."

No nie wiem. Taką Szwecją rządzi jednak rodzina:

"At the height of the Wallenbergs pre-eminence, in the 1970s, their various firms together employed 40% of Swedens industrial workforce and represented 40% of the total worth of the Stockholm stockmarket."

www.economist.com/news/business/21694555-lessons-100-years-familys-industrial-empire-nordic-pyramid

To trochę chyba jednak nie przystoi do polskich realiów. Ale trzeba przyznać, że uwzględniając peryferyjną pozycję, którą zajmują na mapie Skandynawowie radzili sobie ostatnio zaskakująco dobrze.
-
2016/11/10 13:11:51
@ bialek.wojciech

Współcześnie da się dostrzec przedstawicieli szlachty w PiS, ale i w PO. Natomiast wśród grup świadomie nawiązujących do arystyokracji mamy środowisko: Myśli Konserwatywnej oraz portalu konserwatyzm.pl. Pierwszym ekonomicznie najbliżej do dystrybucjonizmu, a drudzy - z pewnymi wyjątkami - wspierają Korwina.
-
2016/11/10 13:11:54
W. Białek
A ten wzrost rentowności obligacji (czyli odwrotnie niż po brexicie) to nie będzie stanowił problemu ?
-
2016/11/10 13:18:33
w ogole o czym jest ten blog, ktos pisze ze swig moze wzrosnac o 30 % , zreszta juz jest wyzej o jakies 40 % od tego jak kiedys pisalem ze to dolek na 11k , a tutaj jakies komentarze o PRL , niezle, blog trzyma gieldowy poziom .... hehe
-
2016/11/10 13:18:42
@ml.36:
"Sądząc po impecie z jakim DAX odskoczył od Trumpowego dolga, to dno 40
jest chyba już za nami? Takie lekkie skrócenie o 4 tyg?"

Na S&P 500 taki sygnał jak wczorajszy pojawiał się zaraz po 4 z 5 ostatnich dołków cyklu 20-tygodniowego:

s5.ifotos.pl/img/SPC333png_axwhqes.png
-
2016/11/10 13:58:07
@sunday68:
"A ten wzrost rentowności obligacji (czyli odwrotnie niż po brexicie) to nie będzie stanowił problemu ?"

Wzrost rentowności ma być przyczyną tąpnięcia wiosną przyszłego roku. "Flash Crash" w maju 2010 rozpoczął się po wzroście rentowności amerykańskich 10-latek do najwyższego poziomu od ponad 17 miesięcy. Krach w październiku 1987 rozpoczął się, gdy rentowność 10-latek wzrosła do najwyższego poziomu od ponad 23 miesięcy.

Jeśli np. w kwietniu 2017 rentowności 10-latek wyjdą powyżej 2,36 proc. (obecnie są na 2,07), to znajdą się na najwyższym poziomie od 21 miesięcy. Czyli dla mnie tak na oko poziom powyżej 2,36 na 10-latkach byłby sygnałem ostrzegającym przed krachem. Dynamika obecnego ruchu jest bardzo duża, ale może wyhamuje zanim uderzy w ten poziom.
-
2016/11/10 14:24:28
10-latki rosna od lipca i sierpnia 2016. Czyli krach najwczesniej w styczniu-lutym 2017...
-
2016/11/10 14:36:56
Co od dziś śledzimy?

acemarketu.com/?p=210513
-
2016/11/10 15:05:55
"If Trump gets the 15% corporate tax rate in, then look for the dollar to soar and almost $3 trillion come homes."
www.armstrongeconomics.com/markets-by-sector/precious-metals/gold/markets-when-the-dust-settles/

Czyli dolar wracac musi do macierzy, rosnac i powodowac inflacje;)
-
2016/11/10 15:25:41
@konsultant121:
"Czyli dolar wracac musi do macierzy, rosnac i powodowac inflacje;)"

Raczej odwrotnie. Surowce mogą rosnąć, a Inflacja może się rozpędzać tak jak teraz dopóki dolar nie zacznie się umacniać na poważnie. Bo oczywiście za mocny dolar powinien wywołać spadki na rynku surowców. Czyli w ramach cyklu Kuznetsa mamy taką sytuację jak we wrześniu 1999 (miedź wychodzi z wieloletnie dołka na roczny szczyt). Wtedy miedź drożała do września 2000, a przestała dopiero gdy Dollar Index wyszedł na 14-letnie maksimum. W sumie to Dollar Index obecnie wyszedłby na 14-letnie maksimum, gdyby pokonał szczytu z marca i grudnia.

-
2016/11/10 15:38:02
Sygnały na miedzi:

s10.ifotos.pl/img/miedz2png_axwreaa.png

Np. krach w październiku 1987 roku przyszedł 5 miesięcy po sygnale. No kto by pomyślał:

wojciechbialek.blox.pl/2016/10/Hossa-do-kwietnia-potem-krach.html
-
2016/11/10 15:39:46
"Sygnały na miedzi:

s10.ifotos.pl/img/miedz2png_axwreaa.png"

Projekcja ceny miedzi na podstawie tych sygnałów rośnie przez 1,5 roku:

s10.ifotos.pl/img/miedz3png_axwrwpa.png
-
2016/11/10 15:50:17
"Sygnały na miedzi:

s10.ifotos.pl/img/miedz2png_axwreaa.png"

Projekcja dla S&P 500 oparta na tych sygnałach nie wygląda jakoś bardzo strasznie:

s5.ifotos.pl/img/spcmiedzp_axwrwse.png
-
2016/11/10 16:49:29
Panie Wojtku

EEM.US na -2,5% a WIG na +1%

Jak to wyjasnimy?

-
2016/11/10 16:51:09
WIG20USD jest na zero

wciaz diff 2,5 punktu % do EEM
-
2016/11/10 17:06:08
Panie Wojtku a nie uwaza Pan że pomału spółki wysokich technologii w USA takie jak Facebook , Apple , Google itd .... też sa już w kosmosie i bańka może pęknąć jak w 2000 roku nawet tu jest podobnie.
-
2016/11/10 17:32:05
@idmmaximus:
"Panie Wojtku a nie uwaza Pan że pomału spółki wysokich technologii w USA takie jak Facebook , Apple , Google itd .... też sa już w kosmosie i bańka może pęknąć jak w 2000 roku nawet tu jest podobnie."

Miałem kilka tygodni temu prezentację pt. "Kiedy upadną giganty?" i stawiałem tam tezę, że krach w sektorze IT nastąpi wiosną 2017.

Jako pretekst do tego typu rozważań potraktowałem okładkę wrześniowego numeru "The Economist":

xmuplus.github.io/2016/09/17/Sep-17th-2016/

... zawierającego raport o największych spółkach świata, z których połowa to obecnie firmy z sektora IT (Apple, Alphabet, Microsoft, Amazon, Facebook).

cdn.static-economist.com/sites/default/files/imagecache/original-size/20160917_SRC389.png

To w oczywisty sposób przypomina sytuację z 1999 roku.

-
2016/11/10 17:34:09
@zillioner:
"EEM.US na -2,5% a WIG na +1%

Jak to wyjasnimy?"

Inne EM mają mniej KGHM-ów?

EMexPoland są bardziej narażone niż Polska na skutki ewentualnych przyszłych protekcjonistycznych pomysłów Trumpa?
-
2016/11/10 18:41:33
@idmmaximus:
"Panie Wojtku a nie uwaza Pan że pomału spółki wysokich technologii w USA takie jak Facebook , Apple , Google itd .... też sa już w kosmosie i bańka może pęknąć jak w 2000 roku nawet tu jest podobnie."

chyba Cię usłyszeli :)
AAPL.US -3.13%GOOGL.US -3.99%TWTR.US -4.29%USDPLN +1.16%4755.JP -3.28%
-
2016/11/10 18:46:04
@WB

A w Belle Époque - Trump to McKinley czy Roosevelt ???
Jakies podobienstwa ideologiczne???
-
2016/11/10 18:56:44
Skoro jestesmy w 99 to gdzie ta nasza hossa IT??? . Czy my obecnie to Meksyk i stracona dekada.???
-
2016/11/10 19:37:21
@someday27:
"A w Belle Époque - Trump to McKinley czy Roosevelt ???
Jakies podobienstwa ideologiczne???"

W ramach synchronizacji z Gilden Age w USA:

en.wikipedia.org/wiki/Gilded_Age

...okres od 2000 roku rymuje mi się z Long Depression z lat 1873-1896:

en.wikipedia.org/wiki/Long_Depression

Czyli tak na oko mamy teraz okolice 1889 roku.

W wyborach w 1892 roku startował przedstawiciel Partii Populistycznej:

en.wikipedia.org/wiki/United_States_presidential_election,_1892

en.wikipedia.org/wiki/People%27s_Party_(United_States)

... no ale oczywiście nie wygrał.-
2016/11/10 19:38:25
@someday27:
"Skoro jestesmy w 99 to gdzie ta nasza hossa IT??? ."

stooq.pl/q/?s=wig_info&c=5y&t=c&a=ln&b=1
-
2016/11/10 19:41:50
@someday
stooq.pl/q/?s=wig_info&c=3y&t=c&a=lg&b=1
Taka hossa jakie możliwości..
-
2016/11/10 19:45:04
Hi. Tak jak już kiedyś pisałem kluczem jest USD.
Trudno sobie wyobrazić do spadków w USA przy umacniającym $.
Zachęca do shortowania się, ale na razie tylko zachęca.

Z drugiej strony wczoraj w nocy poszły stoplossy co jest pierwszym
wyraźnym sygnałem na kończenie trendu.
Trudno mi sobie wyobrazić, żeby ten wczorajszy i dzisiejszy squeeze
po tym sygnale długo trwał.
-
2016/11/10 20:04:14
bialek.wojciech
2016/11/10 17:32:05
@idmmaximus:
"Panie Wojtku a nie uwaza Pan że pomału spółki wysokich technologii w USA takie jak Facebook , Apple , Google itd .... też sa już w kosmosie i bańka może pęknąć jak w 2000 roku nawet tu jest podobnie."
, "
No, niestety, Facebook będzie pierwszy. Raczej szybciej, niż wiosną 2017, ale pomyślimy o tym później. Hossa trwa. Są ważniejsze spółki od Facebook. Ostatnie wydanie....
Billy
-
2016/11/10 20:25:52
zillioner
2016/11/10 16:49:29
Panie Wojtku
EEM.US na -2,5% a WIG na +1%
Jak to wyjasnimy?
,
Bardzo głupioooo wyjaśnił to pan Wojciech Białek. Wystarczyło spojrzeć na waluty... Jak zwykle, nie zna się.
EEM tworzą największe kraje Ameryki Południowej, którym Mr President Trump nie sprzyja. Mexyk, Brazil, Venezuela?
Sama Colombia ma większą ilość ludności od Polski, do tego dodaj Boliwię, czy Ekwador....
To już masz odpowiedź.
Hej, Billy
-
2016/11/10 21:14:07
@billy

Pudlo EEM to glownie azja
www.ishares.com/us/products/239637/ishares-msci-emerging-markets-etf


China
26.20
Korea (South)
14.17
Taiwan
12.14
India
8.36
Brazil
8.13
South Africa
6.65
Russian Federation
3.75
Mexico
3.65
Indonesia
2.74
Malaysia
2.65
Thailand
2.21
Philippines
1.26
Chile
1.26
Turkey
1.10
Poland
1.09
Qatar
0.87
United Arab Emirates
0.82
Other
2.92
Show Fewer
-
2016/11/11 09:18:06
jeszcze jedno, zlotowka juz traci ....

generalnie pln do franka dostaje lomot, ale to tylko moje zdanie, oczywiscie w mediach cisza, wszedzie cisza
-
2016/11/11 10:25:47
@Wojciech Białek
Prognoza dla funta 4,63 w okolicach połowy grudnia wymagałaby spadku przy obecnej cenie o 50 gr.
Co mogłoby spowodować taki spadek aby prognoza się sprawdziła?
-
2016/11/11 10:53:46
nic poprostu prognoza nie powinna sie sprawdzic, bo zostala ogloszona w odpowiednim momencie, zeby ludzie czekali na kolejny armagedon ;) taki klimat;]
-
2016/11/11 11:18:20
Mimo siły pokazanej przy okazji wyników wyborów prezydenckich, na tygodniowym WIG20 nadal rządzi miś:
www.bankfotek.pl/view/2036185
-
2016/11/11 11:32:50
@slow2006
Ja nie przesądzam czy prognoza się sprawdzi,bo to tylko prognoza.
Chodzi o wpływ zdarzeń,które mogą mieć wpływ na jej spełnienie a takich w grudniu nie brakuje:EBC,BoE,FED itd.w tym polityczne i Sąd Najwyższy Anglii.
W temacie "Kiedy kupować funta"w projekcji "ścieżki GBP/PLN"jest wszystko OK
Jesteśmy we wzrostach od dołka czarnego wykresu i to pozostałe kolory realizowały.
Spadek po tym wzroście jest ewidentny.
-
2016/11/11 11:34:38
-
2016/11/11 13:24:15
Atak na naszą walutę może zakończyć się na górnej bandzie klina - w innym przypadku polskiej walucie groziłby armagedon:
www.bankfotek.pl/view/2036208
-
2016/11/11 13:28:06
@K-ufo
to koresponduje z wzrostem rent obligacji i to nie tylko PL
stooq.pl/q/?s=10ply.b

generalnie, te slabe ktore maja kiepska polityke gosp badz glupia (PL) sa karane....

a szwajcarzy sa po drugiej stronie
stooq.pl/q/?s=10chy.b
-
2016/11/11 14:18:46
Z tym atakiem na PLN w Święto Niepodległości,to dobry czas.
Nie ma komu interweniować,wszyscy świętują.
Jeśli to tylko taki powód,to po niedzieli wróci spokój.
-
2016/11/11 15:25:25
Wygląda na to, że wraz ze zmianą władzy w Ameryce kończy się sponsoring zasadniczego rozłamu w Polsce. Prezydent RP ogłasza inicjatywę integracji wszystkich sił politycznych wokół idei Niepodległości, Komorowski przyznaje, że jednak ''w Polsce jest demokracja'', a Kijowski, że ''wszyscy jesteśmy Polakami''
Świat wraca do normalności.
:))
-
2016/11/11 16:20:05
Po wygranej Trumpa złoto miało drożeć, a jest zupełnie odwrotnie....
-
2016/11/11 16:20:28
@Fawkes
A dzisiaj to atakują PLN ze wschodu, z zachodu czy z Bliskiego Wschodu? ;-)
-
2016/11/11 16:43:14
A jak Pan ocenia sytuację CHF/PLN w perspektywie przedstawionych projekcji?
-
2016/11/11 17:24:10
@Carrie

Moim skromnym zdaniem zasadniczo złotówka jest związana z euro, które czeka w średnim terminie fala spadków, skoro dolar ma być królem. Poza tym spekulacja na rozpad NATO i nieprzysłanie krzyżackich batalionów. I prawdopodobnie ktoś wychodzi podbijając kurs , korzystając ze święta.
Sytuacja w dużej polityce jest poważna. Większe szanse, przy większym ryzyku.

-
2016/11/11 19:48:10
Witam,
Panie Wojtku, widzę że prócz treści jakie znajdują się w magazynie The Economist zwraca Pan uwagę na "prorocze" okładki tego pisma. :)
Najbardziej interesujące są te styczniowe dotyczące całego roku.
Pozdrawiam
-
2016/11/12 00:02:12
@guyfawkes
"Wygląda na to, że wraz ze zmianą władzy w Ameryce kończy się sponsoring zasadniczego rozłamu w Polsce."

Tak, tak. Przecież wszyscy wiemy, że zdrajcy z PO byli opłacani przez administrację Obamy, żeby opluwać pisowskich świętoszków. A że za administracji Obamy pisowskie świętoszki wygrały wybory... to tak dla niepoznaki.... ale nie tak łatwo wywieść @guyfawkesa w pole. Chłop jest czujny jak pies podwójny.
-
2016/11/12 07:29:38
@Ewiggin

Znowu wypowiadasz się o czymś, o czym nie masz pojęcia.
I tak już zostanie, bo n-ty raz nie będę tego tłumaczył.
Ameryka znowu będzie przewodzić wolnemu światu, płaczcie kołchoźnicy w (postępowych) kufajkach.
:)))
-
2016/11/12 08:24:44
@Fawkes
Coś Ci pobożni bracia w głowie pomieszali ;-)
Owszem PLN jest związane z EUR, ale z jakiegoś innego powodu mamy osłabienie naszej waluty na całej linii. Zauważ, że w Q1 2015 PLN osłabiał się do USD, jednocześnie umacniając do EUR.
Nie wydaje mi się, żeby słaba złotówka była okazją do wyjścia, raczej powinno być odwrotnie.
-
2016/11/12 09:06:15
Ostatnia zabawa kredkami p.Wojciecha daje dno EUR/USD już na dniach a
szczyt USD/PLN na koniec listopada.

Mam taką teorię spiskową:
Nie będzie podwyżki FED w grudniu.I nie dlatego,że nie ma przesłanek,bo jak najbardziej są. W kampanii prezydenckiej prezydent Trump zarzucał Janet Yellen,że zwleka z podwyżkami stóp aby nie osłabić pozycji Hillary w jej walce o prezydenturę i podniesie koszt pieniądza dopiero po wyborach.Szefowa FED chciała ubiegać się o ponowną nominację w 2018 r.Wygrana Trumpa znacznie zmniejsza jej szanse.
Jedyną wiarygodną rzeczą jaką może zrobić,to pokazać prezydentowi i światu,że motywami jakimi się kieruje nie są motywy polityczne i stóp w grudniu nie podniesie.Oczywiście zrobi to początkiem 2017 roku. Trump nie będzie miął argumentów,że działania szefowej Fed są polityczne a zatem szanse na jej powtórny wybór znacznie wzrosną.
-
2016/11/12 09:43:21
@Carrie

Masz rację, to jest odwrotnie. Źle mi się napisało. Ktoś wychodzi podbijając kurs dolara to jest ok. A druga część zdania dotyczy czego innego.
Wydaje mi się, że jenot powinien dojść do 109,400 przed większą korektą. Co Ty na to?
-
2016/11/12 11:32:02
karnakufo 11.11.2016
<i>Atak na naszą walutę może zakończyć się na górnej bandzie klina - w innym przypadku polskiej walucie groziłby armagedon:
www.bankfotek.pl/view/2036208</i>

Otwierałeś krótką na oporze?
-
2016/11/12 11:37:10
@ewiggin
Tak, tak. Przecież wszyscy wiemy, że zdrajcy z PO byli opłacani przez administrację Obamy, żeby opluwać pisowskich świętoszków. A że za administracji Obamy pisowskie świętoszki wygrały wybory... to tak dla niepoznaki.... ale nie tak łatwo wywieść @guyfawkesa w pole. Chłop jest czujny jak pies podwójny.

PO to stronnictwo niemieckie / pruskie, nagrodzone stołkiem DT w Brukseli jak można tego nie widzieć? Odsunięte od koryta z pomocą s.s. republikanów (podsłuchy kelnerów u Sowyitd.) by na początek zamienić Caracale na sprzęt made in USA i dać do zrozumienia panu Olą że jego czas już mija.

fakty.interia.pl/swiat/news-opozycja-chce-usuniecia-z-urzedu-prezydenta-hollande-a-zlozo,nId,2304926

A przede wszystkim pilnować interesów zaoceanicznego sponsora, bo nadchodzi wielka zmiana. Wcześniej porządki w Austrii, a na jesieni wędzenie makreli za Odrą. Jak można z tym mieć trudności? Guyfawkes ma rację. Chyba za dużo kresek, za mało wyobraźni. Pozdrawiam
-
2016/11/12 11:45:04
Formacja trójkąta zniżkującego na USD/PLN trwająca od czerwca do pażdziernika 2016 roku zapowiadała osłabienie PLN do USD i tak się stało o czym uprzejmie uprzedzałem
-
2016/11/12 11:53:59
1/ Brexit
2/ Trump
3/ Rozpad UE
-
2016/11/12 14:09:03
@Fawkes
Sytuacja na jenocie ciekawa.
stooq.pl/q/?s=usdjpy&c=5y&t=p&a=lg&f=e0x3&b=1
stooq.pl/q/?s=usdjpy&c=1y&t=p&a=lg&f=e0x3&b=1
Jeśli poszedłby tam gdzie piszesz, to oznaczałoby, że JAC stał się faktem i cel jest wyżej niż wcześniej się spodziewaliśmy.
-
2016/11/12 14:32:33
@Carrie

Początek tygodnia powinien być korekcyjny. Jesteśmy pod poważnym oporem.
fxpro.ctrader.com/c/nhlTn
-
2016/11/12 14:40:33
Albo środek tygodnia...
-
2016/11/12 15:50:58
@WB

4 lata temu przy okazji poprzednich wyborów prezydenckich w USA postawiłem - na podstawie analizy zachowanie S&P 500 z okresu minionego pokolenia - tezę, że walka urzędującego prezydenta o reelekcję jest dobrym znakiem dla rynku akcji w Stanach Zjednoczonych.

Po upływie 4 lat można ocenić, że ówczesna wielce optymistyczna projekcja spisała się doskonaleW ciągu ostatnich 4 lat zrobił Pan na blogu blisko 100 projecji SP500 i DIJA (szczególnie płodne pod tym względem były luty i październik 2014). Prognozował Pan między innymi:

Koniec hossy na SP500 na poziomie 1777 w maju 2014:
wojciechbialek.blox.pl/2013/06/Ile-mamy-czasu-do-konca-hossy-na-Wall-Strreet.html

Szczyt SP500 na 2934 w maju 2016, a następnie ostry spadek:
wojciechbialek.blox.pl/2014/12/Rekordowa-seria-SP-500.html

Szczyt SP500 na 3326 w maju 2017, a następnie lekki spadek:
wojciechbialek.blox.pl/2014/12/Ceny-surowcow-najnizej-od-ponad-5-lat.html

Szczyt DJIA na 28000 w listopadzie 2016:
wojciechbialek.blox.pl/2015/01/Najlepszy-rok-20-lecia-na-Wall-Street.html

Itd., itp.

Jak widać, stosuje Pan sprawdzoną od lat metodę niektórych analityków giełdowych: prognozować jak najwięcej, a później przypominać te prognozy, które się sprawdziły - o reszcie ludzie i tak zapomną.

-
2016/11/12 19:46:46
@Fawkes
Może będzie korekta, ja jeszcze nie wiem.
-
2016/11/12 20:26:43
@guyfawkes13

A propos osbtatniej dyskusji nt glupoty gospodarczej PiS i glosowania nogami przediebiorcow z PL:

"Podatkowe eldorado tuż za miedzą? Polscy przedsiębiorcy ciągną do Czech"
biznes.onet.pl/wiadomosci/finanse/firma-w-czechach/2sgn9t

i skad "szpak" morawiecki wezmie slupki do power pointa?

A tymczasem
Rumuńskie władze jednego dnia zlikwidowały 102 opłaty i podatki

To nie pierwszy przypadek obniżki podatków w Rumunii. W styczniu 2016 roku rząd obniżył podstawową stawkę VAT z 24 do 20 proc. wbrew zaleceniom Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Komisji Europejskiej. Z kolei pół roku wcześniej, w czerwcu ubiegłego roku nastąpiło cięcie VAT na produkty żywnościowe z 24 do 9 proc. Obniżono również podatki dochodowe dla mikroprzedsiębiorstw: samozatrudnieni płacą od tego momentu 3 proc. podatku CIT, małe firmy zatrudniające jedną osobę 2 proc., a zatrudniające dwie osoby 1 proc. Zwiększono również poziom obrotów, który klasyfikuje firmę do grona mikroprzedsiębiorstw z 60 tys. euro do 100 tys. euro.Na efekty ojczyzna Draculi nie musiała długo czekać. Wzrost sprzedaży detalicznej wyniósł w styczniu aż 15,6 proc. w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej. Zgodnie z danymi Eurostatu był to najwyższy odnotowany wzrost spośród wszystkich państw w Unii Europejskiej. Średnia dla całej Unii wyniosła 2,8 proc. Według rumuńskiego ministerstwa finansów w tym samym czasie rząd osiągnął aż 11,1 proc. więcej wpływów do budżetu państwa niż w 2015 roku i uzyskał miliard euro nadwyżki, co stanowi wzrost o 19 proc.

Z kolei w drugim kwartale 2016 roku Rumunia zanotowała wzrost gospodarczy na poziomie 5,9 proc. w ujęciu rocznym, co jest najwyższym wynikiem w całej Unii Europejskiej. W tym samym czasie średnia dla strefy euro wyniosła 1,6 proc.

gazetaliberty.com/2016/10/30/rzad-rumunii-jednego-dnia-zlikwidowal-102-oplaty-i-podatki/

a PiSowcy knuja tylko jak dolozyc obywatelome LOL :b hehehehe
-
2016/11/12 20:50:44
@ WB , i do innych


Do kogo należy N B P

-
2016/11/12 21:44:50
@Zillioner

''A tymczasem
Rumuńskie władze jednego dnia ...''

Jaaasne, teraz mamy być drugą Rumunią:))))))))))
Dziękuję, postoję. Przestałbyś się kompromitować.
-
2016/11/12 21:52:12
@guy

gsopodarczo PL jest na poziomier rozwoju podobnym do Ruymunii

wpis powyzej podalem, zeby pokazac tobie na przykladzie Rumunii - ze nie trzeba gnebic podatkowo spoleczenstwa.

Jestem pewny, ze nastepne wybory pisowcy przegraja, ich polityka gosp sie skompromituje. Oraz ze zobaczymy podobne dzialanie w sferze podakow nast ekipy po wyborach
-
2016/11/12 23:27:11
W TV pytali Morawieckiego co tak drogie waluty. Może to znak do korekty? Ale chyba krótkotrwałej korekty . Odwrót na EURUSD na 2 tygodnie zapowiada od najbliższego tygodnia Armstrong.
Choć dolne ograniczenie EURUSD to u Armstronga 1,0650 :)
-
2016/11/13 00:10:55
@wb
@aztonmarcin:
"rekin kupuje...
www.bloomberg.com/news/articles/2016-11-09/icahn-left-trump-victory-party-to-bet-1-billion-on-u-s-stocks"

Niech ktoś tej sierotce przetłumaczy wpis, pod którym się znajdujemy.

Wyspiański mi wytłumaczył
culture.pl/sites/default/files/images/imported/sztuki%20wizualne/portrety/matejko%20jan/wyspianski_bitwa_pod_grunwaldem.jpg
-
2016/11/13 06:46:53
@aztonmarcin
"PO to stronnictwo niemieckie / pruskie, nagrodzone stołkiem DT w Brukseli jak można tego nie widzieć?"

- PO to była partia prounijna, żyjąca dobrze z Niemcami - najważniejszym państwem UE, jedną z największych gospodarek świata, naszym sąsiadem, sojusznikiem USA i jednym z głównych członków NATO. Rozumiem, że wolisz stronnictwo węgierskie/madziarskie - tam jest prawdziwa siła, pieniądze i prosperity a w nagrodę Kaczyński dostanie stolec po Draculi :D

"Odsunięte od koryta z pomocą s.s. republikanów (podsłuchy
kelnerów u Sowyitd.) by na początek zamienić Caracale na sprzęt made in USA i dać do zrozumienia panu Olą że jego czas już mija."

- Proszę mi przypomnieć, czy to nie przypadkiem Republikanie słali kilka miesięcy temu listy do naszego Rządu, że są zaniepokojeni zagrożeniem demokracji w Polsce? A jeśli chodzi o Caracale to nawet Macierewicz coś wspomina, że kilka rzeczywiście by się przydało, ale on co dwa dni mówi co innego...

-
2016/11/13 07:03:16
@aztonmarcin
"...A przede wszystkim pilnować interesów zaoceanicznego sponsora, bo nadchodzi wielka zmiana. Wcześniej porządki w Austrii, a na jesieni wędzenie makreli
za Odrą."

@podczaszy
"1/ Brexit
2/ Trump
3/ Rozpad UE"

Naprawdę wspaniały świat nam Panowie malujecie. Rozumiem, że dopiero w tym przyszłym świecie czeka nas Polaków prawdziwa wolność, pokój, bogactwo i szczęście - czy tak?
-
2016/11/13 07:29:47
Sprostowanie - Dracula to oczywiści Rumunia... a więc nawet i takiej nagrody nie będzie.
-
2016/11/13 08:20:20
@Ewiggin

Nie mogę się nadziwić Twojej gazetowej infantylności:))
Jesteś rozbrajający.
-
2016/11/13 08:52:59
Europa mogłaby stanowić wspólnotę gospodarczą i polityczną, unię, ale to musiałoby mieć jakieś realne podstawy. Obecna forma eurokołchozu jest utopią ideologiczną i gospodarczą hegemonią Niemiec. Euro utrwala nierównowagę i destabilizację, biurokratyczny bizantynizm dusi rozwój. Ideologia jest destrukcją tożsamości.

Unia polsko-litewska gwarantowała wolność, różnorodność, tożsamość... odwrotnie niż obecna UE. Mam nieodparte wrażenie, że celem decydentów UE jest destrukcja Europy. UE jest karykaturą wspólnoty, która podcina korzenie i gospodarki i cywilizacji europejskiej. W zasadzie można już pominąć przedrostek ''euro'', bo nic mu w rzeczywistości nie odpowiada. Zamiast wspólnoty europejskiej mamy Rzeszę pejską.:)))
-
2016/11/13 08:58:57
I widać to jasno na wykresie procentowego udziału PKB Europy w PKB świata. Lecimy w przepaść lotem nurkowym. Wykres odpowiada, dlaczego niszczy się Europę za pomocą tej eurokołchoźniczej groteski

galeria.bankier.pl/p/b/7/de582f869db67f-645-494-0-0-687-527.png
-
2016/11/13 09:09:26
Na poniższym wykresie widzimy, że nawet wielkie wojny nie były tak wielką i długotrwałą katastrofą Europy, jak Unia Europejska.
-
2016/11/13 10:32:56
Czy to już koniec?
stooq.pl/q/?s=x.f&c=3y&t=b&a=lg&b=1
Wskazany przeze mnie cel 7100 osiągnięty ;-)
-
2016/11/13 12:39:12
@Carrie

Spodziewałbym się marazmu wzrostowego w Ameryce, a gdzieniegdzie może nawet jakiejś hossy do zaprzysiężenia Trumpa (może ogłoszenia Brexitu).
fxpro.ctrader.com/c/mqlTn
DJ ma nowy szczyt, a S&P nie ma. Fundusze wymieniają lekkie akcje na blue chips przed bessą.
fxpro.ctrader.com/c/LqlTn
fxpro.ctrader.com/c/GqlTn
Jenot korygował się na poziomie każdego oporu z poprzedzającej fali spadkowej. Jak będzie tym razem?:))
fxpro.ctrader.com/c/SqlTn
fxpro.ctrader.com/c/jqlTn
Przed DX-em przestrzeń jest, ale to droga niełatwa.
invst.ly/2r0a-
Tygodniowy wykres sugeruje testowanie szczytów:
invst.ly/2r0b5
Bardzo ładne świeczki tygodniowe na jenocie. W przyszłym tygodniu może być świeca krótka, szpulka, czy coś w tym rodzaju:
www.mql5.com/en/charts/6106449/usdjpy-w1-hf-markets-ltd
Miesięczny zachęca po teście marubozy przez długi pin, który wykasował wszystkie stopy:
www.mql5.com/en/charts/6106452/usdjpy-mn1-hf-markets-ltd


-
2016/11/13 12:46:37
Na miesięcznym jenocie jest ewidentne objęcie hossy przetestowane długim cieniem(...). Przyszły tydzień może być wahliwy
-
2016/11/13 12:56:40
Index euro w trendzie spadkowym, który powinien się krótko skorygować
invst.ly/2r0d1
-
2016/11/13 12:58:51
-
2016/11/13 13:13:00
@guyfawkes13

W uzupełnieniu

Europa mogłaby stanowić wspólnotę gospodarczą i polityczną, unię, ale to musiałoby mieć jakieś realne podstawy.

UE jest karykaturą wspólnoty, która podcina korzenie i gospodarki i cywilizacji europejskiej.

www.youtube.com/embed/02nLxNzIA9g

-
2016/11/13 13:26:59
-
2016/11/13 13:30:16
@Carrie

Nie mówię, że już.
-
2016/11/13 13:32:35
A może się jakoś technicznie wykaraskamy przez parę miesięcy i będą wzrosty?...
-
2016/11/13 13:33:40
W każdym razie wydaje mi się, że dolar będzie rósł.
-
2016/11/13 14:58:13
@guyfawkes13

porozmawiaj prosze z kolagami z PiS, zeby przesatali dewstowac gospodarke. Jak zyjemy dluzej to czasem nie powinnismy pracowac dluzej?

"Czy budżet udźwignie obniżenie wieku emerytalnego?

Stać nas, chociaż to śmiała decyzja. Na realizację tej propozycji są zabezpieczone środki w budżecie państwa. Choć to dla niego ciężar. Państwo jest płatnikiem i gwarantem płatności emerytur i rent i nie może być inaczej. Państwo musi na to środki znaleźć i znajduje."

www.bankier.pl/wiadomosc/Mosinski-Budzet-udzwignie-obnizenie-wieku-emerytalnego-3613685.html
-
2016/11/13 15:21:00
@guyfawkes
"Jesteś rozbrajający."

Można tak powiedzieć, bo wciąż muszę rozbrajać bomby obłędu, które tutaj wrzucasz.

Co do "gazetowej infantylności" - mam dwie wersje. Którą wybierasz?

1. Myślenie a la guyfawkes:
@guyfawkes to opłacany z Budapesztu/Moskwy pisowski hejter na etacie, posługujący się nieustannie insynuacją i demagtogią w celu podzielenia społeczeństwa polskiego.

2. Wersja gazetowo-infantylna:
@guyfawkes to znudzony emeryt, któremu marzy się jakaś rozpierducha na świecie, dzięki czemu będzie miał trochę rozrywki. Nasłuchał się Brauna, Korwina, Cejrowskiego, Maxa Kolonko i Macierewicza w wyniku czego głęboka frustracja i złość na obecny system przyćmiły jego zdrowy rozsądek.
-
2016/11/13 15:45:19
@Zillioner, @Ewiggin

Widzę, że bardzo dobrze pasujecie do siebie, jak od jednej (gozaowniczej) sztancy. Jest to pewnym mankamentem, że poruszacie się na poziomie propagandy i nie da się z wami rozmawiać, aaale jakoś to chyba przeżyję:)))

P.S.
Zapomniałeś @Ewiggin o Bartosiaku , a z tym panem Kleksem to już bardzo gruba przesada.
-
2016/11/13 16:00:22
Polskie głosy przeważyły szalę wyborów prezydenckich w Ameryce:
niezalezna.pl/89092-w-wyborczym-zwyciestwie-trumpa-przewazyly-glosy-polakow-katolikow
-
2016/11/13 16:15:27
@guy
jaka propaganda?!! zadalem i ponawiam pytanie
->Jak zyjemy dluzej to czasem nie powinnismy pracowac dluzej?

"Czy budżet udźwignie obniżenie wieku emerytalnego?

Stać nas, chociaż to śmiała decyzja. Na realizację tej propozycji są zabezpieczone środki w budżecie państwa. Choć to dla niego ciężar. Państwo jest płatnikiem i gwarantem płatności emerytur i rent i nie może być inaczej. Państwo musi na to środki znaleźć i znajduje."

-
2016/11/13 16:24:40
@guyfawkes
"
Zapomniałeś @Ewiggin o Bartosiaku , a z tym panem Kleksem to już bardzo gruba przesada."

Przepraszam za Korwina, zapomniałem, że jesteś zwolennikiem pisowskiego socjalizmu.
Bartosiaka pominąłem świadomie, bo odnoszę wrażenie, że rozumiesz go bardzo wybiórczo na własny użytek. Przy okazji - polecam wszystkim jego najnowszy wykład z UJ. W wyszukiwarce Youtube jest na pierwszym miejscu, w dwóch częściach od geostrategy.-
2016/11/13 16:39:23
@Ewiggin

Czy Ty kiedyś w życiu zaczniesz myśleć bez klapek ideologii na oczach?
PIS nie jest ani socjalistyczny ani liberalny. Jest aideologiczny. Zrozum człowieku, że normalna ekonomia nie polega na realizowaniu takiej czy innej utopii tylko na rozwiązywaniu problemów gospodarczych w aspekcie dobra wspólnego.
Ekonomia zawsze i od początku dotyczy dobra wspólnoty. Ekonomia = oikos +nomos.
A Kleks to nawiedzony dureń. Owszem, potrafi wytknąć tu i ówdzie nonsensy socjalizmu, ale jest zupełnie ślepy na nonsensy własnej politgramoty.
-
2016/11/13 17:23:01
@guy
To shortujemy USDPLN na najbliższe 2 tygodnie? Potem rynek zacznie grać pod referendum we Włoszech i posiedzenie FED..
-
2016/11/13 17:44:19
@Konsultant

''To shortujemy USDPLN na najbliższe 2 tygodnie?''

Nie wydaje mi sie, żeby to było najwłaściwsze:))
fxpro.ctrader.com/c/B5uTn
-
2016/11/13 17:49:36
@Ewiggin

''@guyfawkes to znudzony emeryt, któremu marzy się jakaś rozpierducha...''

Chyba masz przed oczami resortowych emerytów z KOD-u
Zmień otoczenie, zaczerpnij powietrza:))
-
2016/11/13 17:51:45
@guyfawkes
Też tak myślę bo strach przed Włochami i FEDem może być większy niż jakaś chęć korekty:)
-
2016/11/13 17:54:57
Stawiam że DAX pójdzie w górę do lutego, a potem bessa.
-
2016/11/13 17:57:27
@Konsultant

Może być tak, że drobne korekty będą do jakiegoś poziomu po drodze, i trudno się będzie połapać.
A referendum włoskie to tylko początek kłopotów. Kiedyś mało kto wierzył, że będzie Brexit a Trump wygra wybory. Teraz ''rynki'' zaczną się bać, że wygra Le Pen i unia (euro!) się rozpadnie
-
2016/11/13 18:00:57
@guyfawkes
"Czy Ty kiedyś w życiu zaczniesz myśleć bez klapek ideologii na oczach?"

- Zapytał człowiek, który wciąż pisze o salonach, sralonach, towarzyszach z UE i biurze politycznym USA. Aż chciałoby się zacytować klasyka: "Ale jaja..." :D

"PIS nie jest ani socjalistyczny ani liberalny. Jest aideologiczny. Zrozum człowieku, że normalna ekonomia nie polega na realizowaniu takiej czy innej utopii tylko na rozwiązywaniu problemów gospodarczych w aspekcie dobra wspólnego."

- Problem polega na tym, że każdy rozumie co innego pod pojęciem "dobro wspólne". A rozdawnictwo publicznych pieniędzy nazywa się socjalizm.

"A Kleks to nawiedzony dureń. Owszem, potrafi wytknąć tu i ówdzie nonsensy socjalizmu, ale jest zupełnie ślepy na nonsensy własnej politgramoty."

- Korwin to radykał, podobnie jak Ty. Obaj jesteście ślepi na własne błędy (patrz - początek tego wpisu).

-
2016/11/13 18:03:43
@Konsultant

''Stawiam że DAX pójdzie w górę do lutego, a potem bessa.''

Możliwe...
fxpro.ctrader.com/c/5nuTn
Ja raczej zostanę przy dolarze jako safe haeven.
-
2016/11/13 18:09:14
@guyfawkes 13
"Teraz rynki zaczną się bać,że wygra Le Pen i unia/euro/ się rozpadnie".
Nie strasz Waść co niektórych towarzyszy na tym blogu. Dla nich Unia to prawdziwa ojczyzna tak jak dla ich ojców czy dziadków Związek Radziecki.
-
2016/11/13 18:42:41
@Ewiggin

''- Problem polega na tym, że każdy rozumie co innego pod pojęciem "dobro wspólne"

A rozstrzygają wybory (suweren), nie Adam Michnik. Wyobraź sobie, że demokracja to rządy większości.:))

'' Korwin to radykał, podobnie jak Ty''

W czym tkwi mój ''radykalizm''???
To po pierwsze. Po drugie ''radykalny'' sam w sobie nie oznacza ''błędny''. Cecha np. działania. Czasem okoliczności wymagają radykalizmu, a czasem umiarkowania. Sam ''argument'' radykalizmu jest wymyślony przez Ministerstwo Prawdy jako rodzaj cepa, który ma powalić przeciwnika, bo większość często preferuje ciepłą wodę w kranie i bywa tchórzliwa.
Mam wrażenie, że ludzie z pokoleń od cepa czy kłonicy preferują takie argumenty:))-
2016/11/13 19:07:45
@Podczaszy

''Nie strasz Waść co niektórych towarzyszy na tym blogu. Dla nich Unia to prawdziwa ojczyzna tak jak dla ich ojców czy dziadków Związek Radziecki''

Jeśli tak miałoby się stać, to Amerykanie musieliby mocno trzymać z nami sztamę, bo inaczej zostaliby wypchnięci z Europy na amen. A Niemcy bez euro stracą przewagę eksportową i skrachują. Poza tym w takiej sytuacji Niemcy zwróciliby się na wschód(...).
-
2016/11/13 19:15:27
I Amerykanie musieliby mieć do nas dostęp przez Chorwację- Węgry - Słowację, bo na Bałtyku jest A2/AD z Królewca, a na Morzu Czarnym z Krymu...
-
2016/11/13 19:18:32
@ guyfawkes 13
"A Niemcy be euro stracą przewagę eksportowa i skrachują"
Powiedzmy,że bardzo mi z tego powodu przykro.
"Poza tym Niemcy zwróciliby się na wschód"
I to jest zadanie dla Nas.
-
2016/11/13 19:36:42
@Podczaszy

''Powiedzmy,że bardzo mi z tego powodu przykro''

Mnie również byłoby bardzo przykro.
media.giphy.com/media/13LMtLsis4TAwE/giphy.gif
-
2016/11/13 19:48:00
@podczaszy
"Nie strasz Waść co niektórych towarzyszy na tym blogu. Dla nich Unia to prawdziwa ojczyzna tak jak dla ich ojców czy dziadków Związek Radziecki."

Dla Twojej informacji - mam poglądy centrowe i naprawdę daleko mi do lewicy a tym bardziej lewactwa. NIc nie wiesz o moich rodzicach i dziadkach, więc zamiast tych żenujących zaczepek odpowiedz lepiej na pytanie - czy po upadku UE i po dojściu do władzy wszelkiej maści Leppenów, Trumpów i AFD będzie się nam w Polsce żyło lepiej i bezpieczniej? Jeśli nie, to mam nadzieję, że nie jesteś za stary, żeby pójść w kamasze i godnie wyparować w obronie swoich niedorzecznych tez.
-
2016/11/13 19:52:15
Panowie a jakie wasze opinie o ropie czy już koniec wzrostów czy jeszcze będzie próba wyjścia za jakiś czas na nowe roczne rekordy... ?
-
2016/11/13 19:56:18
@Ewiggin

'' mam poglądy centrowe i naprawdę daleko mi do lewicy a tym bardziej lewactwa. ''

Najważniejsze jest dobre samopoczucie?:)))

'' czy po upadku UE i po dojściu do władzy wszelkiej maści Leppenów, Trumpów i AFD będzie się nam w Polsce żyło lepiej i bezpieczniej?''

Czy Tobie się wydaje, że my te procesy rozpadu wykreujemy przez rozmowę na blogu pana Wojtka???? Gwarantuję Ci, że to nie zależy od nas, więc możemy być karani (godnym wyparowaniem) tylko za myślozbrodnię.:)))
-
2016/11/13 20:10:42
@Idmmaximus

Nowe rekordy nieprędko, wydaje mi się. Dopóki Trump się jakoś nie ułoży z Putinem, nie oczekiwałby jakichś wzrostów. Poza czynnikiem politycznym chyba nie ma jakichś nowych czynników... Dobrą ceną krótkoterminową może być 42 z groszami za Brent. Tak mi się wydaje, ale rzadko się dotykam ropy.
fxpro.ctrader.com/c/ZwuTn
-
2016/11/13 20:11:56
@ewiggin
Mój wpis nie miał charakteru osobistego tylko ogólny. Nie czepiałem się twoich dziadków i rodziców bo jak słusznie zauważyłeś nie znam ich. Wpis dotyczył tych propagandystów UE,którzy z reguły brali za to srebrniki i gdzieś mieli Polskę.
Uspokajam cię nie jestem za stary,żeby pójść w kamasze/jestem oficerem rezerwy/ ale rozczaruję cię,bo nie zamierzam jak to kulturalnie ująłeś" wyparować" w obronie swoich niedorzecznych tez ,tylko walczyć o Polskę.
-
2016/11/13 20:15:24
@Podczaszy

''nie jestem za stary,żeby pójść w kamasze/jestem oficerem rezerwy/''

Ja z Waszmością. Grunt to zacna kompania:))
-
2016/11/13 20:20:38
@guyfawkes
"Najważniejsze jest dobre samopoczucie?:)))"

- No widzisz @guyfawkes. W swoim zaślepieniu wziąłeś mnie od razu za lewicowca, a tymczasem nie znajdziesz żadnego mojego wpisu, w którym głoszę jakiś lewicowy pogląd :D Ale Tobie się to w głowie nie mieści, prawda? Powtarzam więc - ja nie bronię idei lecz zdrowego rozsądku i umiaru w sądach na temat rzeczywistości.

"Czy Tobie się wydaje, że my te procesy rozpadu wykreujemy przez rozmowę na blogu pana Wojtka????"

- Sposób myślenia Twój i Twoich funfli jest charakterystyczny dla wyborców Leppenów i Trumpów tego świata - to wystarczy, żeby obnażać i piętnować wasze poglądy. Jesteście za zniszczeniem i chaosem i macie wielką satysfakcję z tego, że odpadają kolejne klocki od naszego w miarę spokojnego i dostatniego świata.
-
2016/11/13 20:24:43
@guyfawkes 13
Dzięki Waszmość za towarzystwo.
-
2016/11/13 20:31:55
@Ewiggin

''ja nie bronię idei lecz zdrowego rozsądku ''
Common sense'u, powiadasz, a nie wydaje Ci się, że jak to ująłeś, '' że każdy rozumie co innego pod pojęciem'' common sense, całkiem jak w przypadku dobra wspólnego? Jak widać ''przygania kocioł garnkowi'':))))

Moim zdaniem obecna gospodarka nie ma wiele wspólnego ze zdrowym rozsądkiem i zmierza do katastrofy. Ma za to bardzo dużo wspólnego z interesem wąskich patologicznych grup. I ludzie to odczuwają na własnej skórze, dlatego wybierają ''Trumpów Leppenów''. Poza tym kraje zmieniają strategie.
-
2016/11/13 20:33:46
@Podczaszy

''Dzięki Waszmość za towarzystwo.''

My pleasure sir! (nie jestem oficerem)
-
2016/11/13 20:37:28
@ ewiggin
To nie jest istotne za kogo się sam uważasz. I przestań ciągle pisać ,że kierujesz się jedynie zdrowym rozsądkiem,bo to dla każdego znaczy co innego. A w ogóle to ty mi wyglądasz na jakiegoś roztrzęsionego neurotyka. Wyluzuj może poczujesz się lepiej. I przestań ciągle krytykować wpisy innych . Pisz swoje.
-
2016/11/13 20:37:33
@podczaszy
"Nie strasz Waść co niektórych towarzyszy na tym blogu. Dla nich Unia to prawdziwa ojczyzna tak jak dla ich ojców czy dziadków Związek Radziecki."
"Mój wpis nie miał charakteru osobistego tylko ogólny..."

- Trzeba, panie oficerze, odważnie, po żołniersku wymieniać tych, których się ma na myśli. Insynuacja to metoda gnojków.

P.s. Wciąż nie odpowiedziałeś na moje pytanie.
-
2016/11/13 20:43:40
@guyfwkes 13
Nie przejmuj się tym,bo teraz sobie dopiero uświadomiłem,że jestem plutonowym podchorążym rezerwy,a to nie oficer. To tyle lat minęło,że zapomniałem.Zresztą dzisiejsze oficery to nie te co z czasów I Rzeczpospolitej. Te dzisiejsze to tylko myślą o emeryturze. Świat idzie na psy i trzeba to zmienić.
-
2016/11/13 20:47:51
@Ewiggin

''- Sposób myślenia Twój i Twoich funfli jest charakterystyczny dla wyborców Leppenów i Trumpów tego świata - to wystarczy, żeby obnażać i piętnować wasze poglądy. Jesteście za zniszczeniem i chaosem i macie wielką satysfakcję z tego, że odpadają kolejne klocki od naszego w miarę spokojnego i dostatniego świata.''

''Insynuacja to metoda gnojków. ''

Dzięki, że mnie wyręczyłeś samokrytyczną uagą natury ogólnej.
Jesteś łatwym interlokutorem, wystarczy tylko wyciągać konsekwencje z Twoich uwag:))

-
2016/11/13 20:51:01
@ewiggin
Próbujesz mnie obrazić ale ja do twojego poziomu nie zejdę. Pytałeś czy świat będzie bezpieczniejszy i lepszy. To postaw sobie pytanie Dla kogo? Bo ty używasz formy dla Nas, a skąd ja mam wiedzieć , kogo ty uważasz za Nas.
-
2016/11/13 20:57:27
@guyfawkes
Kulą w płot - jak prawie zawsze. W tym, co napisałem nie było żadnej insynuacji tylko same fakty. Trzymanie kciuków za Trumpami i Leppenami tego świata wiąże się z chaosem, niebezpieczeństwem i wieloma zagrożeniami. , szczególnie dla słabej Polski - i każdy, kto ma choć trochę tego nie lubianego przez was zdrowego rozsądku - to widzi.
-
2016/11/13 21:01:26
@Ewiggin

''Trzymanie kciuków za Trumpami i Leppenami tego świata wiąże się z chaosem, niebezpieczeństwem i wieloma zagrożeniami. ''

Trzymanie kciuków z niczym się nie wiąże.
Skończmy tą jałową dyskusję o niczym.
-
2016/11/13 21:13:55
@guy

ale poleciales :) zlota zasada - piles, nie pisz ;-b

"PIS nie jest ani socjalistyczny ani liberalny. Jest aideologiczny. Zrozum człowieku, że normalna ekonomia nie polega na realizowaniu takiej czy innej utopii tylko na rozwiązywaniu problemów gospodarczych w aspekcie dobra wspólnego. "

jakie problemy rozwiazuje PiS poprzez
-> obnizenie wieku emerytalnego, podczas gdy dlugosc zycia wzrasta?
-> przekupywanie ludzi ich wlasnymi pieniedzmi - 500+. Z jednej stony ultra niska kwota wolna od podatkow, wysoki klin podatowy (40% od placy brutto-brutto), i brak obnizki VAT 23%. A z drugiej tm samym ludzom rzuca sie ja psu kielbase ich wlasne pieniadze - wstyd
-> lupienie przedsiebiorcow - podatek handlowy i zapowiadane zniesienie podatku liniowego DG
-> 100% platne chorobowe dla "mudurufki", a 80% dla gorszego sortu ktore nie zagraza wladzy fizycznie, podbnie 30tys kwota wolna od podatku p-oslow i 3tys dla gorszego sortu
-> miliardy zlotych topione w nierentowne kopalnie
etc....

otworz oczy,

Guy, czy ty na pweno mieszkasz i pracujesz w PL?
-
2016/11/13 21:14:04
Dobra wracajmy do giełdy. Co jutro. Trudno mi uwierzyć,że na GPW wzrosty ale wykluczyć tego nie mogę. Przykro mi ale muszę zobaczyć co pokaże rano rynek.
-
2016/11/13 21:18:43
@zillioner
Co do tych kopalni to one mogą nie długo być bardzo rentowne.Cena węgla idzie w górę.
-
2016/11/13 21:22:25
@podczaszy1

a propos kopalni, 2 czynniki:
-> geologia
->ekonomia

sa kopalnie np Bogdanka rentowne, inne nie so i nie beda - geologia. Restrukturyzacja to odzielenie dobrych kopalni od zlych i zamkniecie tych ostatnich. Ale kto to zrobi - Heniek Kowalczyk? gosc od power pointa? czy sam prezes?
-
2016/11/13 21:31:07
@zillioner
JSW w 2011 roku była rentowna i będzie rentowna.To węgiel koksujący bez którego nie ma stali.
-
2016/11/13 21:36:47
@Zillioner

Kiedyś każdy w Polsce był lekarzem. Ty chcesz chyba udowodnić, że każdy może być ekonomistą:)) Ale nawet w Ameryce po Carterze, każdy może być prezydentem:)))
Tak się złożyło, że ludzie wybrali to, co Tobie nie odpowiada, więc ''daremne żale...''

W tej chwili mieszkam w ''PL'', lubię obecny rząd, a poprzedniego nie lubiłem. Powiem nawet, że Twoje pretensje nie robią na mnie zupełnie wrażenia, więc jeśli chodzi o mnie, to sobie daruj.:))))
-
2016/11/13 21:42:10
@guy

i widzisz co nas laczy rząd, ja tez poprzedniego nie lubiłem

ok ze PiS wygral, problem ze moze rzadzic samodzielnie. Przydalaby sie jakas silna i niezalezna partia prowadzona przez jakiegos Go-wina (lub w mniejszym stopniu Korwina - gosc jest odleciany).

Jarek moglby z Antonim machac szabelka, a taki Gowin/Korwin wzialby sie za podatki i biurokracje. Jarek nie ma zielonego pojecia o ekonomii, kobietach, samochodach - czyli swiecie ...

niestety...
-
2016/11/13 21:47:43
W latach 1998-2001 była dekoniunktura na miedż. Co się stało potem z akcjami KGHM to chyba graczom giełdowym nie muszę mówić.
-
2016/11/13 21:51:43
Ktoś szuka oficera? Zgłasza się podporucznik rezerwy !!! :) Kto nie był w wojsku, ten nie zna życia:)
-
2016/11/13 22:22:30
@Zillioner

Nie jest tak jak myślisz z tymi dogmatami liberalizmu.

Pan Kleks np. mówi, że ma być całkowicie wolny handel, rynki otwarte , żadnych ceł itd.
Bo to jest dobre dla klienta, jeśli będzie kupował tanie rzeczy, konkurencja itd. A jak to wygląda w rzeczywistości? Mamy prawie wolny handel i nie spowodowało to rozwoju krajów dawniej bogatych, tylko regres. Klient nie jest bogatszy, tylko biedniejszy, bardziej zadłużony i często nie ma pracy, bo jego kraj się deindustrializuje, bogactwo odpływa do producentów, takich jak Chiny, co w końcu może doprowadzić do wielkiej wojny.
W rzeczywistości bogactwo nigdy nie powstało w taki sposób. Kraje, np. Wielka Brytania, najpierw chroniły swój rynek, aż zbudowały silny przemysł, a potem dopiero żądały otwarcia od innych. Nie po to, żeby ich wzbogacić, tylko żeby wzbogacić siebie poprzez opanowanie nowego rynku zbytu.
Pan Kleks posuwa się do takiego absurdu, że ''udowadnia'' na yt, że bogactwo tworzy się przez import. Bo kraje eksporterzy przyjmują naszą walutę i muszą coś za nią kupić. Ale rzeczywistość pokazuje na odwrót. Bogactwo powstaje, kiedy eksportujesz, zdobywasz nowe rynki.
I tak jest po kolei z tymi ideologicznymi dogmatami.
Ta cała ideologiczna zabawa służy konkretnym interesom i tylko publiczność traktuje ją na serio. Morawiecki dobrze wie, że przedsiębiorczość to podstawa i nie zrobi tak, żeby jej zaszkodzić. Spokojnie.
A Antkowi wcale nie chodzi o to, żeby wymachiwać szabelką, tylko żeby przygotować obronę.
Rosja to nie jest nasza liga. To jest problem chiński. Jeżeli Trump dogada się z Rosją przeciw Chinom, to będzie to tym samym, czym były brytyjskie gwarancje dla IIRP. Chiny uderzą na Rosję i rozwiążą nam problem rosyjski.

-
2016/11/13 22:28:41
@Konsultant

Czołem Mości Oficerze!
No to siła nas:))). Dobywszy szklanej broni wyruszajmy w pole!
Cheers!
thumbs.dreamstime.com/z/whiskey-poured-three-glasses-studio-shot-39149344.jpg
-
2016/11/13 22:33:48
@billy
Proponowałeś sprzedać USDPLN w obawie przed Trumpem. Czy zmieniłeś punkt widzenia? :)
-
2016/11/13 22:37:23
@guy
To był SPR (Szkoła Podchorążych Rezerwy). WSO (jeszcze wtedy), Poznań 1998r. Każdy chciał do logistyki, a u pancerniaków było najciężej i tam trafiłem na 3 miesiące:) W sumie dobrze wspominam ten czas, poligonów chyba ze 21x, strzelania sporo i wiedzy wojskowej mniej czy więcej potrzebnej nabyłem. Nawet egzaminy końcowe były, więc lekko nie było;)
-
2016/11/13 22:42:15
@Konsultant

Zawsze może się przydać:)))

'' A jesli komu droga otwarta do nieba,. Tym, co służą ojczyźnie.''
www.youtube.com/watch?v=lpBhBxazKmg
-
2016/11/13 22:42:58
@WB

"Sprytnie to amerykanie elity wymyśliły: jak Chinageddon spowoduje globalną depresję, to powiedzą "to nie my, to Trump". "

To prawda. Zapewne sądzą, że to już jedyna droga i stosują zasadę, za przeproszeniem, "Nim gruby schudnie, to chudy zdechnie". Dalej reakcja łańcuchowa uderzy najbardziej w nacje eksportujące: Niemcy (wiec Rosja... i my rykoszetem), Korea Poł., Japonia i oczywiście surowcowe (Australia, RPA, Zatoka P.)

Może to tylko opcja nuklearna, może na później. Jak przy innych zapowiedziach ton łagodnieje, zobaczymy. Tu Pan z Rothschilda:

"Hes been misquoted about the 45 percent on China. Everybody says, Oh, hes going to slap 45 percent tariff on everything out of China. Thats not what he said, and its not what he intends, Ross said. What he actually said was if it turns out that the Chinese yuan is 45 percent overvalued, or as much as 45, and if they wont negotiate with us, then it may become necessary as a negotiating measure to threaten them with as much as a 45 percent tariff."

www.washingtonpost.com/politics/trump-and-aides-hedge-on-major-pledges-including-obamacare-and-the-wall/2016/11/11/9196b364-a82f-11e6-8fc0-7be8f848c492_story.html

To byłby kryzys XXI wieku, LB to igraszki.

-
2016/11/13 22:49:50
@Delta One

''... i my rykoszetem...''

Bez przesady. Przecież my jesteśmy sojusznikami (ważnymi w Europie!), część produkcji przyjdzie do nas.
-
2016/11/13 22:58:15
@Delta One

Poza tym, scenariusz mamy wojenny.
Pisałem już wcześniej, że wojskowi przejmują władzę u Anglosasów (Brexit).
Gen. Flynn jest byłym szefem wojskowego wywiadu (DIA), a publiczność pasjonuje się, że kogoś wybrali czy nie wybrali:)))
Szeroka publiczność jest strasznie naiwna.
en.wikipedia.org/wiki/Michael_T._Flynn
-
2016/11/13 23:45:37
-
2016/11/13 23:58:53
''For the future of our children and grandchildren, join me in asking HRC to step down''

pbs.twimg.com/media/CwmJAtyXgAE3Zp-.jpg:large
-
2016/11/14 10:06:55
Wyprzedaż obligacji postępuje, ale patrząc na te wykresy widać, że ...

acemarketu.com/?p=210698
-
2016/11/14 10:30:57
Mwig-40 i swig-80 doszedł do pierwszych oporów i stoją.
-
2016/11/14 10:35:30
@delta_one
@WB

" Sprytnie to amerykanie elity wymyśliły: jak Chinageddon spowoduje globalną depresję, to powiedzą "to nie my, to Trump ". "

To prawda. Zapewne sądzą, że to już jedyna droga i stosują zasadę, za przeproszeniem, "Nim gruby schudnie, to chudy zdechnie". Dalej reakcja łańcuchowa uderzy najbardziej w nacje eksportujące: Niemcy (wiec Rosja... i my rykoszetem), Korea Poł., Japonia i oczywiście surowcowe (Australia, RPA, Zatoka P.)

Odczytanie idei jak najbardziej poprawne, ale obawiam się że takiej sekwencji łańcuchowej może nie być, bo akcja rodzi reakcję. Przykład w skrócie: gdy w latach 70-ych USA nałożyły (przez ONZ) sankcje i embargo na dostawy ropy do RPA (ZA ma wszystko prócz ropy) by zamienić apartheid na demokrację, to ci szybko wybudowali SASOL w Secunda dziś Sasolburg, który z węgla pokrywał 85% zapotrzebowania na paliwa płynne, a w tzw. międzyczasie posiłkowali się ropą od skrajnego wroga czyli ZSRR Breżniewa (+ Iranu), dostarczaną tankowcami przez ś.p. Marca Richa, twórcy i (byłego dziś) właściciela Glencore, który na tym dealu zbudował potęgę swej firmy. W efekcie dziś ZA jest w bloku BRICS i pamięta jak ich Amerykanie potraktowali. Pamięć tą okazują w każdej edycji RWC (Rugby World Cup - rugby to sport białych) łomocząc jankesów dwucyfrowo do zera to nie przypadek. Na innej płaszczyźnie i w późniejszym efekcie zamiast F16 od Amerykanów, kupili, podobnie jak Brazylia, swe samoloty JAS 39 Gripen od Szwedów. Tak więc, zamysły na papierze nie zawsze sprawdzają się w realu, a konsekwencje bywają różne
-
2016/11/14 11:11:00
Pary złotówkowe powoli zaczynają się korekcić.
Dla mnie kluczowym pytaniem pozostaje sytuacja funta.
Mam nadzieję,że również powoli kończy się fala 4 impulsu spadkowego z grudnia i piątka może dotrze do pażdziernikowych minimów.Z drugiej strony nie jest dla mnie jasne czy to 4,57,czy 4,71 ale to się zobaczy,u p.Białka to 4,63
-
2016/11/14 11:11:29
super-min. Morawiecki:

"Chciałbym, żeby wszyscy ludzie którzy mogą pracować, zostali na rynku pracy niezależnie od wieku. Jeśli ktoś ma 70 lat i wciąż ochotę oraz siłę do pracy, warto, żeby pozostał aktywny zawodowo. Pracujemy też nad zmianami w systemie emerytalnym, które mają sprawić, żeby motywować ludzi do pozostania na rynku pracy."

I killer, Morawiecki przyznaje ze jest zakladnikiem demagogii i populizmu:

"... Ale przywrócimy wiek emerytalny na poziomie 60 i 65 lat, bo ta cezura wiekowa stała się istotnym i symbolicznym elementem sporu politycznego"

www.parkiet.com/artykul/1499096-Mateusz-Morawiecki--Probujemy-ucywilizowac-system-emerytalny.html?p=5
-
2016/11/14 11:54:53
a tymczasem premier Beata Szydło:

"....W przyszłym roku chcemy skupić się na przedsiębiorcach i to będzie nasz priorytet"
stooq.pl/n/?f=1125226

wiec dla kazdego kto ma przedsiebiorstwo - trzeba sie ewakuowac.
-
2016/11/14 13:09:08
Obligacje 10 letnie juz 2,26 do 2 ,36 coraz blizej :/
-
2016/11/14 13:24:59
Panie Wojtku
Zmiana roczna WIBOR 3M takze cos sugeruje? :(
stooq.pl/q/?s=plopln3m&c=3y&t=c&a=lg&b=1
-
2016/11/14 14:05:19
@007
Sytuacja na parach PLN wygląda słabo dla naszej waluty.
-
2016/11/14 14:10:39
@carrie
Oczywiście,że słabo dlatego mówię o ostatniej,5 fali spadkowej.
Projekcja jest projekcja.
Coś mi ten Fed grudniowy nie daje spokoju,zobaczymy.
-
2016/11/14 15:48:58
GPW w dół, USD/PLN w górę. Wszystko gra jak w najlepszym szlagierze.
-
2016/11/14 15:53:38
@guyfawkes13:
"Poza tym, scenariusz mamy wojenny.
Pisałem już wcześniej, że wojskowi przejmują władzę u Anglosasów (Brexit).
Gen. Flynn jest byłym szefem wojskowego wywiadu (DIA), a publiczność pasjonuje się, że kogoś wybrali czy nie wybrali:)))
Szeroka publiczność jest strasznie naiwna.
en.wikipedia.org/wiki/Michael_T._Flynn"

"In 2015, Flynn attended a gala dinner in Moscow in honor of RT, a Russian owned English-language news outlet on which he made semi-regular appearances as an analyst after he retired from U.S. government service. Before the gala he gave a talk on world affairs."

Jeśli - jak Pan sugeruje - Amerykanie nas chcą zdradzić z Rosjanami, to z kim my powinniśmy zawrzeć sojusz? Z Meksykiem i Kanada?
-
2016/11/14 16:02:00
Kiedy Wig osiągnie dołek cyklu Panie Wojtku?
-
2016/11/14 16:02:41
Trump hossa na GPW skasowana.
-
2016/11/14 16:04:04
@bialek.wojciech:
"Na S&P 500 taki sygnał jak wczorajszy pojawiał się zaraz po 4 z 5 ostatnich dołków cyklu 20-tygodniowego:"

Dow Jones tylko 2 razy w historii w ciągu tygodnia przechodził z 3-miesięcznego dołka na szczyt tak jak teraz. Takie sygnały pojawiły się 23 sierpnia 1991 oraz 14 kwietnia 1992.

Co to za daty? Sierpień 1991 to może pucz Janajewa:

pl.wikipedia.org/wiki/Pucz_moskiewski

Ale kwiecień 1992?


-
2016/11/14 16:05:52
No cóż na razie jest trend boczny.
-
2016/11/14 16:06:14
i pytanie o eurodolara - wybroni 1,05 i ruch do 1, 15 - czy według gospodarza to hossa dolara i zmierzamy już teraz do parytetu już teraz?
-
2016/11/14 16:14:39
Władza wie że strachem można dużo zdziałać ale nie można straszyć cały czas bo ludzie głupi nie są, raz się nabiorą ale drugiego razu nie będzie i tak się stało w Polsce, USA, Anglii i zobaczymy niedługo ten schemat we Francji z referendum o opuszczenie unii.
-
2016/11/14 16:19:42
@lamaprd123:
"Kiedy Wig osiągnie dołek cyklu Panie Wojtku?"

Myślę, że już był, chociaż z cykli wychodzi, że jutro bo 40 tygodni po 20 stycznia to 26 października, 20 tygodni po 6 lipca to 23 listopada, 10 tygodni po 12 września to 21 listopada, a 5 tygodni po 17 października to 21 listopada. Średnio to daje 15 listopada. Ale 3 ostatnie daty układają się blisko siebie 21-23 listopada, więc tego bym się trzymał.

Tym bardziej, że ostatni dołek jeszcze mniejszego cyklu (2,5-tygodniowego, ale ja go nazywam 13-sesyjnym) był 4 listopada, więc następnego szukałbym 17-18 listopada.

-
2016/11/14 16:21:06
lamaprd123:
"Kiedy Wig osiągnie dołek cyklu Panie Wojtku?"

Chociaż z drugiej strony:

"Dow Jones tylko 2 razy w historii w ciągu tygodnia przechodził z 3-miesięcznego dołka na szczyt tak jak teraz. Takie sygnały pojawiły się 23 sierpnia 1991 oraz 14 kwietnia 1992."

Dwa superdołki WIG-u wypadły wtedy 1 października 1991 oraz 23 czerwca 1992.
-
2016/11/14 16:24:18
A Blondyna swoje,nie odpuszcza w sprawie EUR/USD.
stooq.pl/n/?f=1125417
-
2016/11/14 16:26:31
Trzeba się poważnie zastanowić czy nie rozpoczynamy trendu spadkowego.
-
2016/11/14 16:28:33
@lamaprd123:
"i pytanie o eurodolara - wybroni 1,05 i ruch do 1, 15 - czy według gospodarza to hossa dolara i zmierzamy już teraz do parytetu już teraz?"

Eno, tak szybko to może nie. Ostatni jak się bawiłem kredkami, to październikowe wybicie w dół EUR/USD kojarzyło mi się z podobnym ruchem w dół listopada 2019. No to przedwyborczy ruch EUR/USD w górę powinien mi się teraz się kojarzyć z ruchem w górę z okresu 30 listopada-12 grudnia 2015. Czyli obecny spadek to odpowiednik spadku z okresu 12 grudnia-5 stycznia 2016. Oczywiście teraz jest bardziej dynamicznie, ale na przełamanie 1,05 już raczej nie starczy czasu. Przełamanie przez EUR/USD wsparcia na 1,05 mogłoby towarzyszyć temu mojemu krachowi na rynkach akcji wiosną.
-
2016/11/14 16:31:43
Czyli jak dolar wykańcza wzrost, to do ofensywy powinny zbierać się wszelkie rynki akcji - w tym wschodzące, ropa - za wystrzałem miedzi i nasz Wig20 wreszcie będzie miał warunki do wzrostu.
-
2016/11/14 16:46:43
"Jeśli - jak Pan sugeruje - Amerykanie nas chcą zdradzić z Rosjanami, to z kim my powinniśmy zawrzeć sojusz? Z Meksykiem i Kanada?"

Mam lepszy pomysł. Gdyby za bardzo fikali, to moglibyśmy założyć Amerykanom pod bokiem bazy wojskowe na Haiti. Ze względu na odwieczne więzi pomiędzy Haiti a Polską, z Haitańczycy pewnością przywitaliby nas z otwartymi ramionami:

www.youtube.com/watch?v=mGkr9_i0vHw
-
2016/11/14 16:50:53
@007
Oczywiście,że słabo dlatego mówię o ostatniej,5 fali spadkowej.
Projekcja jest projekcja.
Coś mi ten Fed grudniowy nie daje spokoju,zobaczymy.


A może fali 5 nie będzie? ;-)
-
2016/11/14 17:01:16
@W.B.
"Przełamanie przez EUR/USD wsparcia na 1,05 mogłoby towarzyszyć temu mojemu krachowi na rynkach akcji wiosną."

Czy spadki na Wall Street nie beda oznaczac przypadkiem wzrostow na EURUSD ?
-
2016/11/14 17:04:06
@wojciech.bialek
Czyli obecny spadek to odpowiednik spadku z okresu 12 grudnia-5 stycznia 2016
czyli USDPLN powinien się zatrzymać w okolicy 4,15?

A tu:
stooq.pl/q/?s=eurpln&c=1y&t=b&a=lg&b=1
i tu:
stooq.pl/q/?s=chfpln&c=1y&t=b&a=lg&b=1
zrobią się RGR'y?
-
2016/11/14 17:31:44
@carrie
Jak możesz stawiać w wątpliwość projekcje zawarte w temacie"?Kiedy kupować funta?":)
A tak na poważnie,to wątpliwości są cechą fali 4,bo pojawiają się głosy,że to nowy impuls wzrostowy i takie tam.
Oczywiście mogę nieprawidłowo czytać fale ale jak Promagna2 był na forum,to parę uwag wymieniliśmy jak funt dopiero zaczął się korygować.

red.007 2016/10/18 13:14:22
bialek.wojciech
"...Wygląda na to,ze pismo się wypełnia i może być tak,iż jesteśmy w dużej 4 spadków od listopada ub.r.
No chyba,że kolega Promagna2 uważa inaczej. "
Odpowież Promagna2:

"promagna2 2016/10/18 13:43:44
@red.007

Ostatnie tąpnięcie na GBPPLN jest statystycznie zawsze połączone z odbiciem w górę. Wiele taki tąpnięć na innych instrumentach ma takie wskazania. 5PLN to nie taki zły pomysł. Natomiast później może nastąpić dość powolny i długi trend spadkowy na tym crossie. Musiałbym głębiej wejść w strukturę ceny, aby to oznaczyć i coś więcej napisać. Pamiętaj od umocowania kanału trendowego dla fali 3 każdego stopnia. Jeśli coś nie wychodzi tzn. że nie ma impulsu. "
Moja odpowiedż:
"red.007 2016/10/18 14:11:13
@promagna2
Dzięki za wpis.
Nie posiadam wiedzy w zakresie oznaczania fal.Założyłem,że obecne odbicie będzie D4 jak będzie większe niż to z sierpnia a przynajmniej porównywalne z zasięgiem tego z kwietnia-maja,które uważam za D2 a więc 5zł w tym się mieści."

Od tamtej pory wszystko szło jak należy.Moja domniemana fala4 od pażdziernika do teraz jest porzadną trójką ABC,jej zakres cenowy jest podobny do fali 2kwiecień maj,nie weszła(przynajmniej na razie w obszar fali 1) a czy będzie szło w dół-mogę tylko mieć nadzieję.:)
Sorry za przydługi wpis.-
2016/11/14 17:43:42
Z zaciekawieniem obserwuję to co się dzieje. Słyszy się różne informacje ale jak będzie? Patrzę i czekam na korzystniejszy kurs dolara...
-
2016/11/14 17:53:22
@007
W sumie zobaczymy co się wydarzy w okolicy 5,22 ;-)
-
2016/11/14 19:35:02
-
2016/11/14 19:43:26
No z takim sentymentem to jeszcze nie może dolar spadać:))))
www.bankfotek.pl/view/2037201
-
2016/11/14 20:08:04
@WB

''Jeśli - jak Pan sugeruje - Amerykanie nas chcą zdradzić z Rosjanami, to z kim my powinniśmy zawrzeć sojusz? Z Meksykiem i Kanada?''

Niech Pan nie wysuwa zbyt daleko idących wniosków. Kerry non stop rozmawiał z Putinem. Podesta, szef kampanii HRC jest największym w Stanach lobbystą Gazpromu.

Jeżeli Ameryka nastawia się na konfrontację z Chinami, to musi mieć jakiś rodzaj sojuszu z Rosją. Zresztą moim zdaniem, jeżeli Rosja nie wejdzie w antychiński sojusz, to zostanie przez Chiny stopniowo strawiona. A jeżeli wejdzie w antychiński sojusz, to zostanie szybko i gwałtownie przez Chiny zniszczona.

Powiedzmy, że będzie mi z tego powodu bardzo przykro(...).

A krzyżacy już pakują d... w troki:
wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Armia-USA-rozpoczyna-przerzut-wojsk-do-Polski-Takiej-operacji-nie-bylo-od-dekad,wid,18589370,wiadomosc.html

Podpiszemy (po Smoleńsku) układ Sikorski-Majski, tak jak po Katyniu podpisaliśmy, a następnie usiądziemy nad rzeką i będziemy czekać, aż zwłoki potężnego wroga (sojusznika naszych sojuszników) spływają w dół.

Najważniejsze, że potencjalny teatr[sic!] działań zbrojnych przeniesie się z naszego terytorium do Azji.
-
2016/11/14 20:14:30
@WB

Gdyby Amerykanie nas ''zdradzili'' to już by do Europy nie weszli. Dwie wielkie wojny na nic. Musieliby znowu robić inwazję w Normandii.
-
2016/11/14 20:25:08
@WB

Poza tym teraz w Ameryce będzie czas patriotów, takich jak Kennedy czy Patton. Nas w Jałcie nie sprzedał Patton, tylko establiszmęt podobny do tego, który właśnie został szczęśliwie odstawiony od koryta.
-
2016/11/14 20:50:02
@Zillioner

''wiec dla kazdego kto ma przedsiebiorstwo - trzeba sie ewakuowac''

Powiem Ci, co by było, gdyby marzenia pana Kleksa się spełniły. Tzn. gdyby chłopcy ze WSI zrobili zamach stanu i wsadzili pana Kleksa na konika. A jeszcze gdyby w każdym kraju rządził ktoś podobny do pana Kleksa i na całym świecie panowałby konsekwentny liberalizm.

Wtedy mielibyśmy deja vu. Powrót do przeszłości. Ludzie pracowaliby po 16 godzin a płace na całym świecie osiągnęłyby poziom afrykański. I wszyscy robotnicy chodziliby w szykownych kufajkach:)))
Tak byś pożyczał pieniądze na działalność gospodarczą:
www.youtube.com/watch?v=9StYU14T6ZY
Ale gdybyś chciał oddać w poniższy sposób:
www.youtube.com/watch?v=p9eiqWzGZGs
To by cię momentalnie odstrzelili, czasy coraz gorsze you know.
-
2016/11/14 21:04:18
@guy

a widzisz - przyklad ze warto pietnowac glupie pomysly:


"Beata Szydło: Nie będzie zwyżki podatków dla przedsiębiorców. My słuchamy ludzi i m.in. w wyniku dyskusji w mediach cały czas prace trwają" - dodała. (PAP)
stooq.pl/n/?f=1125525

co powiedziala:
My słuchamy ludzi i m.in. w wyniku dyskusji w mediach

lista zyczen:
no wiec trzeba, zeby jeszcze podatek handlowy i wiek emerytalny przemysleli.
500+ jest nie do cofniecia (przez ta ekipe)
-
2016/11/14 21:13:37
napisalem
500+ jest nie do cofniecia (przez ta ekipe)

choc oczywiscie nalezy edukowac PiS ze lepiej cofnac 500+ i w to miejsce:
zwiekszyc kwote wolna od podatku do poziomu p-osleskiego +30k pln, zmniejszyc klin podatkowy (40% placy brutto-brutto) i obnizyc VAT.

to bedzie napewno punkt kazdej opozycji w nast wyyborach i PiS bedzie mial problem, bo to ma wiekszy sens niz pincet plus...
-
2016/11/14 21:15:39
@Zillioner

No no, mówisz, że to dzięki Tobie?:)))))
Nie łudź się. Najważniejszym zadaniem tego rządu jest umożliwienie powstania POLSKIEJ klasy średniej. Będą chuchać i dmuchać na małych przedsiębiorców.
A to marzenie pana Kleksa::)))))
www.youtube.com/watch?v=Hy8n0y5QaBs
-
2016/11/14 21:18:09
@carrie
Na zakończenie dnia stawiam tezę,że nie zobaczymy 5,22.
Przyznasz,że to śmiała teza przy obecnym osłabieniu złotego.
Oczywiście nie chodzi żeby czyjeś było na wierzchu.
Zatem czekamy. :)
-
2016/11/14 21:39:14
@Zillioner

Poza tym, to nie jest kit, że oni liczą się z opinią. Nie pierwszy raz coś korygują według oczekiwań zainteresowanych środowisk.
Przyznasz, że za poprzednich rządów tak nie było?

www.youtube.com/watch?v=aykwhZpHB6A
-
2016/11/14 21:41:19
Pelnia, perygeum to u Trump sie ,,zalapal" na extremalne nastroje
-
2016/11/14 21:58:20
@Carrie

Chyba jeszcze jeden dzień a potem korekta na dolarze (euro)?
-
2016/11/15 07:28:41
@guyfawkes13:
"Najważniejszym zadaniem tego rządu jest umożliwienie powstania POLSKIEJ klasy średniej. Będą chuchać i dmuchać na małych przedsiębiorców."

By pozostali mali i nie wyłonił się spośród nich żaden Wokulski?
-
2016/11/15 08:29:33
@WB
Za nim mój Friend wstanie i podejmie polemikę to zauważę,że Pana zabawa kredkami z dn.21.10.2016 dała dołek głównej pary na okolice 13.11.2016.
Być może zaczynamy przesilenie.
Zastanawia mnie czemu szczyt USD/PLN z kredek wychodzi dopiero w okolicach 01.12.2016
Wszystko to ciekawe jest.
-
2016/11/15 08:46:44
no to słabo
-
2016/11/15 09:30:13
Kreski.Ciekawe czy się sprawdzi?
invst.ly/2rg4z
-
2016/11/15 09:30:36
2 tygodnie korekty na EURUSD i potem strach przed FED i referendum konstytucyjnym we Wloszech.
-
2016/11/15 09:33:05
@ml.36
Wszystko możliwe,w jednej z projekcji p.Wojciecha ropa chodzi między 40-60$
-
2016/11/15 09:41:22
Rozwalą w końcu te 1800?
invst.ly/2rg9q
-
2016/11/15 09:48:30
Chyba powrót do przełamanej linii trendu?
Czy banalne? invst.ly/2rgbz
-
2016/11/15 09:49:57
Poprawka 10800:)
-
2016/11/15 10:38:03
@ml.36
"Kreski.Ciekawe czy się sprawdzi? invst.ly/2rg4z "

W takim razie dolar rosnie do lutego, potem koryguje sie do lipca 2017. (od lutego/marca bessa na rynkach akcyjnych). Mozliwe?
-
2016/11/15 10:46:36
A tu DAX "ubrany" w projekcje W.B.
invst.ly/2rgsf
Ciekawe?
-
2016/11/15 10:53:32
@k121
Edek dalej w tr. jeżeli od 05. jest D to E. teoretycznie 1,15.
Jakieś zamieszanie z Trumpem?
-
2016/11/15 11:00:56
@ml 36
" A tu DAX "ubrany" w projekcje W.B "
Fantazje panie, fantazyjki.
-
2016/11/15 11:04:19
A z innej beczki, czy ktoś tu się zna na świniach? Bo za pomocą dwu prostych kryteriów można uzyskać taki wyglądający zachęcająco obrazek:

s10.ifotos.pl/img/swiniepng_axssqse.png
-
2016/11/15 11:08:36
@konsultant121
Pan Wojciech widzi to nieco inaczej:
"bialek.wojciech 14.11.2016

@lamaprd123:
"i pytanie o eurodolara - wybroni 1,05 i ruch do 1, 15 - czy według gospodarza to hossa dolara i zmierzamy już teraz do parytetu już teraz?"


Eno, tak szybko to może nie. Ostatni jak się bawiłem kredkami, to październikowe wybicie w dół EUR/USD kojarzyło mi się z podobnym ruchem w dół listopada 2019. No to przedwyborczy ruch EUR/USD w górę powinien mi się teraz się kojarzyć z ruchem w górę z okresu 30 listopada-12 grudnia 2015. Czyli obecny spadek to odpowiednik spadku z okresu 12 grudnia-5 stycznia 2016. Oczywiście teraz jest bardziej dynamicznie, ale na przełamanie 1,05 już raczej nie starczy czasu. Przełamanie przez EUR/USD wsparcia na 1,05 mogłoby towarzyszyć temu mojemu krachowi na rynkach akcji wiosną."
"bialek.wojciech

@konsultant121: 10.11.2016
Cla na towary z Chin i Meksyku oznaczac beda takze zmiejszenie deficytu handlowego USA. Czyli dolar nie bedzie juz tak wyplywal z USA...A Trump cos mowil nawet o ograniczeniu deficutu budzetowego:))"

Z cyklu Kitchina dolar ma się zacząć umacniać od mniej więcej lipca 2017.
Z cyklu Juglara (rozumianego tu jako cykl stóp FED) od marca/kwietnia 2017 (na podstawie zachowania dolara po pierwszej porecesyjnej podwyżce stóp FED).
Z cyklu Kuznetsa dolar już powinien się zacząć umacniać.

Wnoszę z tego, że od okolica lipca przyszłego roku na dolarze już powinien być huragan, a do tego czasu przeciwny wpływ różnych cykli powinien się częściowo równoważyć, czyli ruchy dolara powinny być przynajmniej do wiosny ograniczone."

Ogólny wniosek z tego jest dla mnie taki:
Solidniejsze umocnienie dolara nastąpi wiosną w okolicach mini kraszku na giełdach a ostra jazda zacznie się w lecie.
-
2016/11/15 11:08:50
@WB

''By pozostali mali i nie wyłonił się spośród nich żaden Wokulski?''

By w ogóle mogli zaistnieć. A Wokulskiemu nie potrzeba opieki rządu, tylko wojny i nieszczęśliwej miłości:))
-
2016/11/15 11:15:11
@WB
@guyfawkes 13
A propos Wokulskiego to czy w Polsce od 1989 roku ktoś taki się pojawił ? Jakoś sobie nie przypominam.
-
2016/11/15 11:21:55
@Podczaszy

Paru miało szansę, np. Kluska.
Ale państwo teoretyczne zadbało o to, żeby nie było takich niespodzianek.
-
2016/11/15 11:34:21
@red.007:
"(...) Pana zabawa kredkami z dn.21.10.2016 dała dołek głównej pary na okolice 13.11.2016. Być może zaczynamy przesilenie.
Zastanawia mnie czemu szczyt USD/PLN z kredek wychodzi dopiero w okolicach 01.12.2016 Wszystko to ciekawe jest."

Bo te cykle pływają niestety w zależności od pojawiających się lokalnych czynników.

Weźmy na USD/PLN ostatni wyraźny cykl 40-tygodniowy: szczyty 13 marca 2015 i 21 stycznia 2016. Długość 314 dni czyli aż prawie 45 tygodni. Powtórka dałaby szczyt USD/PLN 30 listopada.

Ostatni 20-tygodniowy cykl też jest wyraźny: szczyty 21 stycznia i 27 czerwca 2016. Odległość 158 dni czyli niecałe 23 tygodnie. Powtórka dałaby szczyt 2 grudnia.

Za ostatni szczyt cyklu 10-tygodniowego można uznać 2 września. Długość cyklu 67 dni (niecałe 10 tygodni). Powtórka dałaby szczyt 8 listopada.

No i za ostatni szczyt cyklu 5-tygodniowego można uznać 21 października. Długość cyklu 49 dni (7 tygodni). Powtórka dałaby szczyt 9 grudnia.

Jak widać rozrzut jest duży od 8 listopada do 9 grudnia. Dla każdego coś miłego. Średnia to 27 listopada. Mediana 1 grudnia.

Ta metoda większej dokładności chyba nie zapewni.

Oczywiście późne daty można wiązać z referendum we Włoszech (4 grudnia) i FOMC (14 grudnia), ale oczywiście rynek może te wydarzenia zdyskontować wcześniej.

-
2016/11/15 11:36:58
@red.007:
"Ogólny wniosek z tego jest dla mnie taki:
Solidniejsze umocnienie dolara nastąpi wiosną w okolicach mini kraszku na giełdach a ostra jazda zacznie się w lecie.'

W grudniu referendum we Włoszech. W kwietniu/maju są wybory we Francji, a we wrześniu w Niemczech. To cykl 20-tygodniowy. :)
-
2016/11/15 11:47:57
@WB

''W grudniu referendum we Włoszech. W kwietniu/maju są wybory we Francji, a we wrześniu w Niemczech. To cykl 20-tygodniowy. :)''

Ludzie mają złudzenia, a przecież życie to , jak widać, GRA (...).
:)))
-
2016/11/15 11:48:01
@guyfawkes13:
"By w ogóle mogli zaistnieć. A Wokulskiemu nie potrzeba opieki rządu, tylko wojny i nieszczęśliwej miłości:))"

Wokulskiemu to by się przydała porządna lustracja:

www.pb.pl/3307519,11297,kaczynski-zapowiada-lustracje-biznesmenow

:)
-
2016/11/15 11:49:33
"W grudniu referendum we Włoszech. W kwietniu/maju są wybory we Francji, a we wrześniu w Niemczech. To cykl 20-tygodniowy. :) "

To chyba illuminaci ustawiaja te wybory i FEDy :) Wszystko musi byc pod cykle;)
-
2016/11/15 11:55:22
Proszę sobie obejrzeć wykres EEM.US i wyciągnąć wnioski
-
2016/11/15 12:01:05
@WB
Dziękuję za komentarz tak myślałem,że różne cykle, dołki i górki ale nie chciałem się mądrować.
Faktycznie rynek zawsze pod coś gra.
-
2016/11/15 12:28:34
GUS: Gospodarka najsłabsza od trzech lat

Prawdopodobnie mieliśmy do czynienia z przedłużającą się słabością inwestycji, która była konsekwencją okresu przejściowego pomiędzy perspektywami finansowymi z UE. Negatywny wpływ na inwestycje ma tez utrzymujące się niepewność i to zarówno dotycząca sytuacji w kraju (głównie otoczenia instytucjonalnego, rozwiązań fiskalnych), jak i za granicą zauważyła w komentarzu do danych Urszula Kryńska, ekonomistka z banku Millennium.


Tak to jest jak Heniek Kowalczyk pokazal sie jako twarz 'dobrej zmiany' w tv hehehe:)
Przedsiebiorcy zamiast inwestowac, zaczeli googlowac jak sie przeniesc do czech z PL LOL hehe

A z drugie strony import uzywanych samochodow z DE - efekt 500+

www.rp.pl/Dane-gospodarcze/161119403-GUS-Gospodarka-najslabsza-od-trzech-lat.html
-
2016/11/15 12:31:11
@007
Na zakończenie dnia stawiam tezę,że nie zobaczymy 5,22.
Przyznasz,że to śmiała teza przy obecnym osłabieniu złotego.
Oczywiście nie chodzi żeby czyjeś było na wierzchu.
Zatem czekamy. :)


To jest możliwe. Na kablu na D1 był ala upthrust 11.11, co może wskazywać na chęć pójścia w kierunku 1,2. We'll see ;-)
-
2016/11/15 12:44:50
@wojciech.bialek:
Czy śledzi Pan pojawianie się tzw. Hindenburg Omen?
-
2016/11/15 12:46:08
@konsultant
To chyba illuminaci ustawiaja te wybory i FEDy :)
A nie masoni? :-D
-
2016/11/15 12:48:17
@carrie-anne.moss:
"Czy śledzi Pan pojawianie się tzw. Hindenburg Omen?"

Nie. A co pojawił się?
-
2016/11/15 13:12:08
@red.007:
"(...) Pana zabawa kredkami z dn.21.10.2016 dała dołek głównej pary na okolice 13.11.2016. Być może zaczynamy przesilenie.
Zastanawia mnie czemu szczyt USD/PLN z kredek wychodzi dopiero w okolicach 01.12.2016 Wszystko to ciekawe jest."

Proste kryterium - "USD/PLN rośnie w 6 sesji o 5 proc. wychodząc na 9-mies. maksimum" - na WIG-u:

s5.ifotos.pl/img/wigUSDPLN_axsaxqs.png
-
2016/11/15 13:16:15
@ml.36:
"geometriarynku.wordpress.com/2016/11/11/hindenburg-omen-2/"

Ale, gdy DJIA zachował się tak jak ostatnio jedyny raz w swojej historii z 1991 roku (po puczy Janajewa) i potem w 1992 roku, to nic ciekawego się nie wydarzyło:

www.analizy.pekao.com.pl/pdf.php?id=11465
-
2016/11/15 13:18:12
Panie Wojtku,
Jak Pan widzi w krótkim i dłuższym terminie złoto i srebro ?
Warto o nich myśleć ?
-
2016/11/15 13:21:59
@zillioner
"
GUS: Gospodarka najsłabsza od trzech lat
...
Tak to jest jak Heniek Kowalczyk pokazal sie jako twarz 'dobrej zmiany' w tv hehehe:)
Przedsiebiorcy zamiast inwestowac, zaczeli googlowac jak sie przeniesc do czech z PL LOL hehe

A z drugie strony import uzywanych samochodow z DE - efekt 500+

www.rp.pl/Dane-gospodarcze/161119403-GUS-Gospodarka-najslabsza-od-trzech-lat.html"
_______________________________________________________________________
W razie draki będą śpiewać jak POprzednicy. Że i tak jesteśmy zieloną wyspą na kryzysowym oceanie zalewającym UE. Może pelikany znowu łykną - wcześniej łykali. Tylko, że wtedy szyld partyjny był inny. Taki ładny, niebieski a nie biało-czerwony...
-
2016/11/15 13:55:05
Zaskakująco bardzo dobre wyniki:

acemarketu.com/?p=211066
-
2016/11/15 13:56:44
Deloitte: Większość CFO prognozuje, że wzrost PKB w '17 nie przekroczy 2,5 proc.

forsal.pl/artykuly/993162,deloitte-wiekszosc-cfo-prognozuje-ze-wzrost-pkb-w-17-nie-przekroczy-2-5-proc.html

-
2016/11/15 13:57:21
acemarketu.com/?p=211066

Nie bedzie wzrostu PKB kosztem zadluzenia. Morawiecki to wyjasnial !
-
2016/11/15 14:03:37
@konsultant121

"Nie bedzie wzrostu PKB kosztem zadluzenia. Morawiecki to wyjasnial !"

a te 20 mld pln = wprost nowy dlug obciazajacego przyszle pokolania - rachunek za 500+ to co ?
Oczywiscie, narod bedzie bardziej mobilny, bo wiekkszosc 500+ idzie na samochody uzywane z niemiec...

zobaczymy kiedy Jarek wymieni Morawieckiego - jak wzrost spadnie ponizej 2%
-
2016/11/15 14:42:00
Nie bylo nawet dywergencji H4 na USDPLN a juz wszyscy obstawiali spadki dolara;))
-
2016/11/15 16:26:30
Na razie trend boczny ze wskazaniem na możliwość spadkowego na Wig-20.
-
2016/11/15 16:50:48
Zatem nie doczekaliśmy się swojego Wokulskiego. Za to Dyzmów ci u nas na pęczki. I dlatego, że na pęczki to tacy oni jacyś bezbarwni, tuzinkowi, bez wyrazu. Takie słabe marne kopie,że właściwie to nawet porządnego Dyzmy nie mamy.
-
2016/11/15 18:18:28
DX sprawia wrażenie, jakby się chciał jutro wybić
invst.ly/2rlm-
-
2016/11/15 18:40:10
W żółtym obszarze RS nie chcemy się utrzymać, tak jakbyśmy zmierzali w stronę zielonego na 1,05+
fxpro.ctrader.com/c/PW1Tn
-
2016/11/15 19:40:20
@WB

''Wokulskiemu to by się przydała porządna lustracja

www.pb.pl/3307519,11297,kaczynski-zapowiada-lustracje-biznesmenow ''

Nie powiedziałbym,żeby to był aktualny materiał:))
A poza tym... you know:
www.bankfotek.pl/view/2037401
-
2016/11/15 20:02:14
@phoenix-2:
"Nie tak nową koncepcję prowadzenia wojny ale całkiem ciekawą można znaleźć w krótkim opowiadaniu "Noteka 2000". Ciekawe czy współczesny Guderian zna język polski albo czytał tłumaczenie? ;-)

Teraz sobie pomyślałem, że moja wczorajsza propozycja:

"Mam lepszy pomysł. Gdyby za bardzo fikali, to moglibyśmy założyć Amerykanom pod bokiem bazy wojskowe na Haiti. Ze względu na odwieczne więzi pomiędzy Haiti a Polską, z Haitańczycy pewnością przywitaliby nas z otwartymi ramionami:

www.youtube.com/watch?v=mGkr9_i0vHw"

... była całkiem w duchu Noteki 2015:

pl.wikipedia.org/wiki/Noteka_2015

:)
-
2016/11/15 21:23:36
Aaaa, zamykam tego jenota.
-
2016/11/15 21:45:35
stooq.pl/mol/?id=8187
Ciekawe czy zdąży przed wygaśnięciem grudniowych kontraktów? ;-)
-
2016/11/15 21:45:35
Za pierwszym razem DX może nie pokonać szczytów. Doszło tam, gdzie zakładałem w punkcie wyjścia transakcji. Sporo pipsów, lepiej zamknąć i poczekać (na korektę).
Poza tym trzeba się dzielić z bliźnimi:)))
-
2016/11/15 21:48:09
@Fawkes
Aaaa, zamykam tego jenota.
Pękasz na demo? :-P
Od polityki Ci psycha popękała :-D
-
2016/11/15 22:02:15
@Carrie

Jak Ty nie pękasz - możesz sobie kupić:)))
Ja zrobiłem od początku do końca to co zamierzałem w punkcie wyjścia. Nawet co do dnia.

Sorry za zwalenie rynku:)))
fxpro.ctrader.com/c/dz1Tn
-
2016/11/15 22:04:48
Faktycznie strach grać na przesileniach.

A kolega ml.36 nieźle kombinuje,ropa strzeliła

ml.36

Kreski.Ciekawe czy się sprawdzi?
invst.ly/2rg4z
2016/11/15 09:30:13
-
2016/11/15 22:08:35
@Double o 7

Zauważyłem, że Kolega Ml.36 ciekawie kombinuje, ale jeszcze się nad tym nie zastanawiałem.
Ropa faktycznie nie chce już spadać...
-
2016/11/15 22:14:45
@Carrie

Przełamanie szczytów na dx wiązałoby się ze zmianą około 2%...
Jakoś mi to ostatecznie teraz nie bardzo pasuje...
Jak tam Twój kalendarzyk? Kółka, krzyżyki you know...
-
2016/11/15 22:44:40
www.bankfotek.pl/view/2037530
Szkoda że nie ma wykresów sentymentu forexu na USD. Ciekawe jaka tam jest korelacja.. Wg mnie nie zejdziemy zbytnio przy takim sentymencie.
-
2016/11/15 22:45:22
@Fawkes
"Sorry za zwalenie rynku:))) "
Dla mnie ok. Jenot idzie na północ. A co do dx, to się zastanowię jak będzie upthrust. Na razie spoglądam sobie a ryż. Czy znowu nie szykuje się okazja ;-)
O kablu już pisałam, więc nie będę powtarzać.
-
2016/11/15 22:51:35
@Carrie

Przecież ryż jest ciągle po tyle samo:))))))))))

''A co do dx, to się zastanowię jak będzie upthrust''
Nie będzie. Przełamiemy szczyty i pójdziemy na północ, ale... Wydaje mi się, że będzie jeszcze korekta.
Na razie sprzedałem na szczycie ''klina kończącego'', na 38% zniesienia całej fali spadkowej. Jutro się okaże, czy to było słuszne.
fxpro.ctrader.com/c/XR1Tn
-
2016/11/16 08:43:23
Dylematy.
invst.ly/2rxh-
-
2016/11/16 09:23:52
Chyba nie tym razem. Pin bary straszą.
invst.ly/2rxuf
-
2016/11/16 09:45:34
W.B. - "To S&P 500 musi tylko grać na czas a la klin przez następne kilka miesięcy:"
invst.ly/2ry18
-
2016/11/16 09:47:31
@Fawkes
Przecież ryż jest ciągle po tyle samo:))))))))))

www.barchart.com/headlines/story/2175606/shared-story
Dlatego kupuje, bo Ty mówisz, że źle robię, i że dolar urośnie ;-)
-
2016/11/16 10:01:37
Byczki mają twarde cohones. Będzie regionalne danie?
invst.ly/2ry5u
-
2016/11/16 10:09:01
Wyprzedaż jest, ale patrzmy na to przez pryzmat spreadów:

acemarketu.com/?p=211246
-
2016/11/16 10:25:09
@Carrie

''Dlatego kupuje, bo Ty mówisz, że źle robię, i że dolar urośnie ;-)''

Do kuchni się nie wtrącam:)))
Wydaje mi się, że zrobiłem dobrze. Lepiej zaksięgować 300 pipsów niż ryzykować je dla 30 pipsów. Jenot jest na 109.50
Będzie korekta.
invst.ly/2rydd
Euro jest w dobrym miejscu na do korekty, kupuję:))) Droga do zielonej strefy nie będzie prosta.
fxpro.ctrader.com/c/xbmTn
W obu przypadkach korekty nie muszą być słabe.

-
2016/11/16 10:33:25
@Carrie

Jeszcze tylko poczekam, żeby zobaczyć jak się zacznie następna h4, albo nawet do 16.00 (h8) ?...
fxpro.ctrader.com/c/tbmTn
fxpro.ctrader.com/c/kbmTn
-
2016/11/16 10:52:39
Juz niektore artykuly wskazuja na dolara najdrozszego od kilkunastu lat:) A przeciez w styczniu byl po 4,15. Cos sie niektorym pomylilo.Rosnij moj dolar rosnij moj szef bo w tanie akcje sie obkupic chce;)
Billy, cos sie pomyliles chcac sprzedawac waluty w pazdzierniku.No trudno...
-
2016/11/16 11:12:15
Miejsce do korekty jest dobre, tylko jeszcze świeczki i wskaźniki na różnych interwałach są nieładne... Trzeba czekać.
fxpro.ctrader.com/c/f0mTn

-
2016/11/16 11:13:13
@konsultant121
Podoba mi się Twoje życzenie.Po intensywności Twoich ostatnich wpisów w obronie dolara wyczuwa się lekkie zaniepokojenie ale pewnie wszyscy mający dolara tak mają.
-
2016/11/16 11:18:10
@guyfawkes13
Jeśli funt ma spadać,to EUR/USD musi zaliczyć korektę wzrostową.
Dla mnie to kwestia kilku sesji.
-
2016/11/16 11:26:52
Jeszcze nie ma porzadnych dywergencji przy tak silnym trendzie wzrostowym USDPLN. Trzeba ogladac Wiadomosci TV. Jak powiedza ze dolar drogi to trzeba bedzie obstawic S-ki zabezpieczajac lokaty walutowe;)))
-
2016/11/16 11:33:11
@Double o 7

''Dla mnie to kwestia kilku sesji.''

Dla mnie kilka sesji, to jest wielka niedokładność:))
Jak ktoś trzyma dolara jako inwestycję, to nie powinien nic robić, tylko czekać.
Miejsce do korekty jest dobre, ale na razie nie widać tego na świeczkach.
-
2016/11/16 11:34:59
Korekta może się zacząć jutro...
-
2016/11/16 11:39:53
@guyfawkes13
Oczywiście,zależy w co się gra.
Ja jak bym miął dolary jako inwestycję,to bym czekał na prognozowane przez p.Wojciecha 0,80 i nie przejmował się korektami.
-
2016/11/16 11:45:47
@Double o 7

W tej chwili bardziej prawdopodobne wydaje mi się tąpnięcie euro do zielonej strefy i wybicie szczytów na DX. Zobaczymy, jak to się rozwinie po południu...
fxpro.ctrader.com/c/ugmTn
invst.ly/2rz2a
-
2016/11/16 12:52:30
No i mamy USD najdrozszego od 2002 roku;)
-
2016/11/16 13:09:10
Jak to mawiaja analitycy? Jak szkoda ze mnie nie ma w tej fali tzn. jest to fala 3.:)
-
2016/11/16 13:17:48
Wysokość wybitego klina sięga ~ 4,55 zł za $.
-
2016/11/16 14:00:01
konsultant121
2016/11/16 12:52:30
No i mamy USD najdrozszego od 2002 roku;)
konsultant121
2016/11/16 13:09:10
Jak to mawiaja analitycy? Jak szkoda ze mnie nie ma w tej fali tzn. jest to fala 3.:)
anaxagorre
2016/11/16 13:17:48
Wysokość wybitego klina sięga ~ 4,55 zł za $.
,
...jakie to bardzo głupie, że nie zamieniono USD na GBP, czy AUD w tej fali, która się właśnie odbyła.
Żałosne!!! Są waluty, jest przestrzeń do dalszych zysków na GPW. Nie trzeba kurczowo trzymać się USD EUR PLN - jest rozmach, to trzeba to wykorzystać.
crank people....
Take Care, Billy
-
2016/11/16 14:00:55
@ml.36
:)))
-
2016/11/16 14:03:47
Prawdopodobnie dane o zapasach będą znacząco różnić od API.
In minus oczywiście.
-
2016/11/16 14:06:52
anaxagorre
2016/11/16 13:17:48
Wysokość wybitego klina sięga ~ 4,55 zł za $.
,
Jak wybije, to sięga nawet 5 PLN, co za chore teorie.
B.
-
2016/11/16 14:07:57
@billy
A po co forex. Fizyczna waluta bez swapow i bez Belki. Kantorow ci u nas pod dostatkiem w necie ze spreadem ponizej 0,5 na glownych walutach;)
-
2016/11/16 14:20:57
...bez Elliotta interpretując:
Tak myślę. WIG bezpieczny / W20 USD również, nawet interpretując to jak IDTraders, typu gayfawkes13
B.
-
2016/11/16 14:38:21
Tak żeby nam Elliott się nie przewracał, to jenot 110200 max. IMO
-
2016/11/16 14:45:12
Inflacja producencka w USA spada.
W prawdzie nie jest to inflacja konsumencka ale może pełnić rolę prognostyczną.
stooq.pl/
Jak inflacja w USA faktycznie będzie spadać,to oczekiwane podnoszenie stóp może zostać nadal tylko oczekiwane.
-
2016/11/16 15:01:05
-
2016/11/16 16:55:06
Szanse na wzrosty /powyżej 1830 pkt/ na GPW są iluzoryczne.
-
2016/11/16 17:14:09
Na GPW powinny być spadki.
-
2016/11/16 17:16:05
Dziwne,że nie krzyczą o kredytach frankowych.
-
2016/11/16 17:19:13
billy_the_kangoor
2016/10/25 19:51:22
guyfawkes13
2016/10/25 14:02:28
@Karnakufo
Jak teraz wygląda Twój pasek z edkiem please? Przebił tą kreskę czy nie?,
Moim zdaniem EU ma miejsce do 1.0750.
PS. Moje wykresy możesz zobaczyć na pokazywarka.pl
Nie będę wrzucał nowych, ponieważ Pan WB kasuje co drugi mój wpis - każdy, który jemu nie pasuje.
Very Best, Billy
,
EU: poszło nawet niżej: 1.0750. Dolna świeca potrzebna.
Mam nadzieję gay-fawkes, że wywiązałeś się ze swoich zobowiązań względem banków i wg. swoich IDT Elliotta będziesz mógł przeć wyżej i wyżej.
GBPPLN (chociaż nie ma takiej pary walut) będzie rosło zapewne również do 5.50, bez przystanku ;)
PS. @ kolsuntant121
Crude Oil - dwie MOCNE fale w zasięgu ręki, to wszystko.
Very Best, Billy
-
2016/11/16 18:24:21
Jak komuś się nie chce czytać całości zalinkowanego artykułu, tutaj esencja:
galeria.bankier.pl/p/1/9/75957ae7d5811b-645-410-0-0-1027-654.jpg
-
2016/11/16 19:08:47
@Billy

Hi Billy,
Mówisz, że EU doszło do 1.075 ? I zgadza się, ale od czasu kiedy to postulowałeś, był niezły rollercoaster, nespa?
To tak jakbyś jechał z Warszawy do Zegrza przez Zurich:)))))
www.youtube.com/watch?v=3q_yncqH5tM
Trzymaj się mocno swoich liczb Billy, bo może być spadanko.

Take care Billy.
Guy Fawkes (Kwinto)
-
2016/11/16 20:05:32
Nie słychać nic, by rząd pracował na ukróceniem tego zbrodniczego pomysłu:

next.gazeta.pl/next/7,151003,20985576,najwyzszy-wiezowiec-w-ue-powstanie-w-warszawie-to-zly-znak.html#BoxBizLink

To wiele mówi o charakterze obecnego rządu.

-
2016/11/16 20:32:38
@WB
Dobry wieczór Panie Wojciechu
A co tam w świecie bankowym?
Interweniowali w obronie złotówki czy nikogo to nie obchodzi?
-
2016/11/16 20:34:40
@red.007:
Dziwny pseudonim Pan sobie wybrał.
-
2016/11/16 20:42:18
@WB
Z mojego pseudonimu wynika,że sam powinienem znać odpowiedź na zadane pytanie,zatem nie interweniowali.
-
2016/11/16 20:50:23
@red.007:
"Z mojego pseudonimu wynika,że sam powinienem znać odpowiedź na zadane pytanie,zatem nie interweniowali."

Z Pańskiego pseudonimu wynika, że dawno powinien Pan siedzieć.
-
2016/11/16 20:53:19
-
2016/11/16 20:53:21
@WB
Czym ja się Panu naraziłem,że ma Pan taką opinię o mnie?
-
2016/11/16 20:59:30
"... obecne odchylenie kursu złotego od szacunków jego kursu równowagi jest największe w historii. Biorąc pod uwagę fundamenty polskiej gospodarki i jej głównych partnerów, euro powinno kosztować grubo poniżej 4 zł, a kosztuje 4,32. Można też porównywać różnicę między bieżącym kursem a kursem deklarowanym przez przedsiębiorców jako próg opłacalności eksportu. Tutaj większe odchylenie było tylko na przełomie lat 20082009, a więc w najostrzejszej fazie globalnego kryzysu, oraz lat 20112012, czyli w czasie kryzysu zadłużeniowego w strefie euro."

www.forbes.pl/andrzej-rzonca-morawiecki-robi-nam-druga-jamajke,artykuly,208374,1,1.html
-
2016/11/16 21:00:43
i cd
Co oznacza takie odchylenie?
Jeden z dwóch scenariuszy: albo kurs złotego będzie się umacniał, albo fundamenty polskiej gospodarki mocno się osłabią. Inwestorzy na razie obstawili ten drugi scenariusz. Teraz wszystko zależy od tego, jakiego wyboru dokona rząd. Czy dalej będzie brnął w osłabianie odporności polskiej gospodarki na wstrząsy, które z bardzo wysokim prawdopodobieństwem się zdarzą, czy też zacznie się wreszcie przygotowywać na to, co w perspektywie kilku najbliższych lat nastąpi.
-
2016/11/16 21:06:30
@Zillioner
Rzońca to wychowanek Balcerowicza. I to już wiele mówi. W 2009 i 2011 nic mu nie przeszkadzało bo rządzili "swoi" .
Przy tym kursie znowu będzie impuls eksportowy, spadnie import, czyli więcej miejsc pracy wyższe wpływy CIT,PIT ,PKB. I NBP pokaże ładny zysk z różnic kursowych , który wpłaci do budżetu w przyszłym roku, a tego nie było w prognozach.
-
2016/11/16 21:08:30
i

"Eksport w okresie styczeń-wrzesień 2016 r. wzrósł o 1,2 proc. r/r do 134 850,2 mln euro, zaś import zmniejszył się o 0,6 proc. r/r i wyniósł 130 716 mln euro, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Dodatnie saldo wyniosło 4 134,2 mln euro wobec 1 668,7 mln euro w analogicznym okresie ub. roku. "

forsal.pl/artykuly/993614,rosnie-eksport-ale-import-spada-gus-podal-najnowsze-dane.html

No wiec, strukturalnie PLN jest niedowartosciowane (10% ?).

chyba ze rynek wlicza "dobra zmiane" - czyli wpyw gluptasow aka politykow na polska gospodarke...
-
2016/11/16 21:11:02
@arturk17

ale ladnie wytlumaczyl gdzie jestesmy ze zlotym. Generanie polska waluta jest niedowartosciowana ...
-
2016/11/16 21:22:15
W czasach Tuska złoty do USD w jednym ruchu zrobił 1,55 zł. ktoś to tłumaczył nieudolnością rządu? Czy zwykłym ruchem spekuły (po ubraniu lemingów w chf i prezesów w opcje).
-
2016/11/16 21:27:45
@arturk17

przeslaniem mojego wpisu nie bylo (tym razem) "pisioczenie" na rzad, jedyie uwaga ze warto sie zainteresowac aktywami denominowanymi w pln na dlugi okres

gdzie nasze aktywa dzielnie gonia i dogonic niemoga ruskich

www.researchaffiliates.com/en_us/asset-allocation/equities.html
-
2016/11/16 21:35:07
Liczę, że pojawi się niewidzialna ręka rynku i znowu, jak to przystało na akumulację, wybroni indeks na wsparciu: :)
www.bankfotek.pl/view/2037782

-
2016/11/16 21:37:29
@k-ufo

pelna zgoda, dzis wymienilem EUR na PLN, jutro jestem na GPW hehehe :b
-
2016/11/16 21:45:01
@Fawkes
"Przecież ryż jest ciągle po tyle samo:)))))))))) "
Dzisiaj 30 centów w górę, czyli lekko ponad 3%. Tyle co na lokacie rocznej :-P

Take care Guy Kwinto
-
2016/11/16 22:01:23
ten co zmienil eur na pln dobry antywskaznik hehe
-
2016/11/16 22:08:08
Mocny S&P, a wszyscy już ustawieni pod jego spadek, oj mogą ładnie wywieźć miśka:
www.bankfotek.pl/view/2037797
-
2016/11/16 22:38:08
Ropa, jak widać, większe spadki ma poza sobą i jest duża szansa zarobku na L;
www.bankfotek.pl/view/2037814
-
2016/11/16 22:43:34
@Karnak

Przykro mi, ale S&P spadnie. Kupiłem już ED na czerwonej kresce:))
fxpro.ctrader.com/c/3SmTn
-
2016/11/17 08:23:43
@zillioner
"No wiec, strukturalnie PLN jest niedowartosciowane (10% ?).
chyba ze rynek wlicza "dobra zmiane" - czyli wpyw gluptasow aka politykow na polska gospodarke..."

musisz @guy'a się spytać, on wie wszystko
-
2016/11/17 08:31:09
WB
"To wiele mówi o charakterze obecnego rządu."
Myślę, ze wiele innych rzeczy mówi o charakterze obecnego rządu w sposób o wiele bardziej dosadny :)
Ale wracając do wieżowców: przykłada im Pan o wiele większy wpływ na rynki niż astrologii :)
Za astrologią mimo wszystko stoją jakieś pieniądze, a że stoją za "wieżowcami"
to nie słyszałem (???)
-
2016/11/17 08:47:48
Na 20 powinniśmy wylądować w lipcu/styczniu?
stooq.pl/q/?s=usdpln&d=20161117&c=1y&t=l&a=lg&b=1&r=wig20
-
2016/11/17 08:57:33
@podczaszy
"....nie zamierzam jak to kulturalnie ująłeś" wyparować" w obronie swoich niedorzecznych tez ,tylko walczyć o Polskę."

Myślę, że @ewiggin użył pewnej przenośni :)
obrazowo chciał pokazać jakie szanse ma OTK w starciu z takim "specnazem".
Ale wczorajszy dzień i odrzucona poprawka PO-PSL powinny go uspokoić; wojska Obrony Terytorialnej Kraju są szykowane głównie na użytek wewnętrzny :)

-
2016/11/17 09:09:33
@billy
piszesz jednoznacznie o hossie...
imo, nie wykluczam, ale najpierw może postraszymy ? do trzech razy sztuka ?

www.bankfotek.pl/view/2037844
-
2016/11/17 09:59:21
billy ostatnio mowil ze dolara nigdy nie zobaczymy powyzej 4 zl .... i napisalem mu ze zobaczymy, wiec nie wiem jakiego rodzaju to jest prognostyk, ale napeno slaby, moze czasami sie sprawdzi, ale juz nie pamietam kiedy.... pzdr
-
2016/11/17 10:15:58
Polacy zdecydowali o zwycięstwie Trumpa.

'' W wieczornej rozmowie prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem-elektem USA, Donald Trump mówił, że zdecydowana większość wyborców polskiego pochodzenia głosowała na niego. ''

niezalezna.pl/89279-glosy-polonii-przesadzily-o-zwyciestwie-trumpa-elektorat-ktory-decyduje-kto-wygrywa-wybory
-
2016/11/17 10:23:32
''Prezydent elekt zapewnił Prezydenta RP, iż ceni polską społeczność w USA i jej wkład w rozwój amerykańskiego społeczeństwa i amerykańskiej gospodarki. Podkreślił znaczenie Polski jako sojusznika USA i dodał, że za jego administracji Polska może liczyć na Stany Zjednoczone w każdym aspekcie dwustronnej współpracy.''
-
2016/11/17 10:30:58
@Datik

''wojska Obrony Terytorialnej Kraju są szykowane głównie na użytek wewnętrzny :) ''

Oby!
Dlatego właśnie ich celem jest OBRONA TERYTORIUM.:)))
I są budowane przy współpracy z Gwardią Narodową Stanów Zjednoczonych jak należy.

Nie będzie żadnych ''poprawek'' WSI.

-
2016/11/17 10:35:45
@Datik

Ani WSI ani NKWD, ani RSHA.
-
2016/11/17 11:11:41
@datik
Czy mówi Ci coś NJW?
-
2016/11/17 12:17:52
@guyfawkes
''Prezydent elekt zapewnił Prezydenta RP, iż ceni polską społeczność w USA i jej wkład w rozwój amerykańskiego społeczeństwa i amerykańskiej gospodarki.
Podkreślił znaczenie Polski jako sojusznika USA i dodał, że za jego administracji Polska może liczyć na Stany Zjednoczone w każdym aspekcie dwustronnej
współpracy.''

Tak będzie, bo tak powiedział Donald Trump. A wiadomo, że co mówi Donald Trump to święte... :D
-
2016/11/17 13:03:15
Wojciech Białek
Wig20 P/E 26.92 to daje zyskowność na poziomie 3,71 Rentowność obligacji 10-letnich 3,58 Premia za ryzyko wynosi więc zaledwie 13 pb. Trochę mało, no chyba, że państwowe obligacje są teraz bardziej ryzykowne niż państwowe akcje z Wig20.

Czy można na podstawie kształtowania się premii za ryzyko w przeszłości pokusić się o zbudowanie skutecznej strategii?
-
2016/11/17 13:06:52
@Carrie

''Jenot w ujęciu dziennym''

......
Obecnie różne ''ujęcia'' tracą na znaczeniu, bo w miarę postępów socjalizmu walka klasowa się zaostrza. Dotychczas Biuro Polityczne ''nie widziało'' konieczności podwyżek stóp, a po wyborach okazuje się, że ''gospodarka oczekuje'' 40 tysięcy podwyżek w przyszłym roku:))))
Będą chcieli Trumpa zaje..ć podwyżkami i wywołać recesję.
Ale! To jest wielka gra, o zasięgu globalnym. Wszędzie dochodzi do władzy PIS i komunizm zaczyna się walić.

Dziś jest i czarodziej Mario i wiedźma Żaneta, więc może być niezły karuzel.

-
2016/11/17 13:09:59
@Carrie

''Czy mówi Ci coś NJW?''

Na razie nie mam czasu pisać - służba nie drużba, ale wieczorem powiem Ci, co mówi NJW.
-
2016/11/17 13:12:55
Indeks cenowy spada od ponad dwóch tygodni.
-
2016/11/17 14:07:54
@guy
" a po wyborach okazuje się, że ''gospodarka oczekuje'' 40 tysięcy podwyżek w przyszłym roku:))))
Będą chcieli Trumpa zaje..ć podwyżkami i wywołać recesję.
Ale! To jest wielka gra, o zasięgu globalnym. Wszędzie dochodzi do władzy PIS i komunizm zaczyna się walić"

Chcialoby sie powiedziec: cykl:) Ale na koniec recesji bankierzy powiedza: to nie my, to Trump i PIS.

Z Wojny o Pieniadz 2:
"Otrzymawszy upoważnienie od Kongresu, poprzez
sprzedaż obywatelom obligacji wojennych, [Lincoln] przeprowadził zbiórkę
pieniędzy. W ten sposób kraj i obywatele wyskoczyli z pułapki zastawionej przez
międzynarodowych bankierów. Gdy ci zrozumieli, że kraj uwolni się z ich uchwytu,
kres Lincolna stał się bliski. Jego śmierć stanowi wielką stratę dla chrześcijańskiego
świata. Prawdopodobnie Ameryka nie będzie w stanie podążać drogą, którą
wytyczył, a ludzie pieniądza ponownie chwycą ster rządów. Martwi mnie to, że
międzynarodowa grupa finansistów, stosując okrutne, a zarazem nadzwyczaj efektywne
metody, ma szansę całkowicie przejąć bogactwa tego kraju, aby następnie,
za ich pomocą, systematycznie korumpować współczesną cywilizację."
-
2016/11/17 14:57:26
@Fawkes
Wg badań CBOS z końca 2015 wskaźnik paranoi i skłonności do spiskowego myślenia o świecie jest najwyższy od 19 lat.
-
2016/11/17 15:14:57
@Carrie

''Wg badań CBOS z końca 2015 wskaźnik paranoi i skłonności do spiskowego myślenia o świecie jest najwyższy od 19 lat.''

Nie dziwię się. Po tylu latach PRL bis nie może być inaczej :))))
Stąd np. spiskowe teorie o Obronie Terytorialnej, o konieczności obalenia demokratycznie wybranego rządu w imię demokracji itd.
Masz rację: paranoja.
Ale mam nadzieję, że nie jesteś tym zbyt zmęczona? :)))
www.youtube.com/watch?v=fUmt6B4pL9k
-
2016/11/17 15:19:08
@Carrie

Zdążyłem zamknąć ED pod chmurą H1, z którą nie mógł sobie poradzić, i znawu myślę o jego odkupieniu na korektę...ale nie wiem...:)))
fxpro.ctrader.com/c/8QCTn
-
2016/11/17 15:22:45
Mamy chyba double top na jenocie?...
fxpro.ctrader.com/c/wXCTn
-
2016/11/17 16:03:40
Wchodzimy w strefę dołka cyklu 40 tyg. na W20. Tak więc oczekuję ostatniego strząśnięcia i ruszamy żwawo na północ :)
-
2016/11/17 16:11:22
@guyfawkes13
Albo 4?
-
2016/11/17 16:16:37
@Ml.36

Tak myślę, że to jest część korekty... Szykuję się do kupna ED, tylko te górne cienie mnie wkurzają. Jeszcze poczekam.
invst.ly/2sc35
-
2016/11/17 16:21:06
-
2016/11/17 16:23:59
ED dalej w tr. 1.06 też jest ok.
-
2016/11/17 16:31:08
-
2016/11/17 16:32:52
@ mac-erson

Żwawo w bok , przez następne dwa lata ?
-
2016/11/17 16:39:34
@Ml.36

Ładnie.:))

ED się tak zachowuje, jakby chciał jeszcze tąpnąć do zielonej strefy i dolnej czerwonej kreski , przed korektą i skorygować się do obecnego miejsca. Mnie się dziś udało zarobić na cieniu, ale to było już któreś z kolei sondowanie coraz niższych poziomów...
Chyba przyjrzę się znowu jenotowi...
fxpro.ctrader.com/c/u1CTn
-
2016/11/17 16:42:04
Ropę jutro rolują, więc mogą docisnąć!
-
2016/11/17 16:46:20
@Ml.36

Pomijając jenota, na franku też byłaby przestrzeń.
fxpro.ctrader.com/c/W1CTn
-
2016/11/17 16:49:22
@resan
"Żwawo w bok , przez następne dwa lata ? "
Hmmm, zbyt ciekawe czasy żeby tak sobie dwa latka po bocznicy latało :)
Ja obstawiam W20 odważnie. Do kwietnia na 2300.
-
2016/11/17 16:54:09
Mac! grubo ale kto wie?
-
2016/11/17 17:09:30
Guy jeżeli to jest tr. to na E potrzebny jest news.
Może dziadek T. coś wymłodzi?:)
-
2016/11/17 17:20:29
@Ml.36

Oglądam to i wydaje mi się, że dolar jednak jutro się wybije, pomimo wykupienia na krótkich wsk.
Carrie narysowała korektę na jenocie, zresztą sam się jej spodziewałem, ale Carrie nie bierze pod uwagę realiów walki klasowej [nie mówiąc już o rasowej:))))].
Chciałbym, żeby dolar się trochę cofnął i kupię go na wybicie. Kanał ma około 170 pipsów, a niewykluczone, że mogłoby być lepiej, np. 111.40. Jenot jest na górnej krawędzi dwóch moich kanałów.
fxpro.ctrader.com/c/dCCTn
fxpro.ctrader.com/c/QCCTn
-
2016/11/17 17:46:24
@Ml.36

''Guy jeżeli to jest tr. to na E potrzebny jest news''

Nie potrzeba newsa, bo to jest trend:))
Wybijamy się, jeszcze tylko jedna kreska na euro
invst.ly/2sd1h
invst.ly/2sd1n
-
2016/11/17 17:46:25
@Fawkes
Powtórzę się. Lecz się na głowę...
-
2016/11/17 17:50:27
@Carrie

Czy to nie właśnie powtarzanie się (zwłaszcza powtarzanie bzdur) sugerowałoby problemy z głową? :)))
-
2016/11/17 18:55:01
Zapraszam pod nowy wpis.