Komentarze finansowe Wojciecha Białka analityka CDM Pekao SA
|
Wojciech Białek
RSS


Blog > Komentarze do wpisu

Cykl pokoleniowy - cykl likwidacji długu?

Po słabym otwarciu nowego roku na Wall Street (S&P 500 zamknął się w środę najniżej od 50 sesji, co nie zdarzyło się od listopada 2012) nastroje wśród inwestorów od razu przyklapły (w sondażu AAII liczba pesymistów przekroczyła liczbę optymistów po raz pierwszy od sierpnia ub. r.). Kontynuowanie przez FED obcinania skali skupu aktywów prowadzonego w ramach polityki "luzowania ilościowego" oraz widoczne na wieli rynkach peryferyjnych nerwowe reakcje na te działania dały uzasadnienie tego pogorszenia nastrojów. To chyba dobry moment, by spojrzeć na rynek amerykański z szerszej perspektywy stwarzanej przez koncepcję "cyklu pokoleniowego".

Ubiegłoroczne wybicie się wartości indeksu S&P 500 powyżej szczytów z 2000 i 2007 roku wydaje się z tego punktu widzenia odpowiednikiem analogicznych ruchów z lat 1980, 1850, 1925 i 1900 (zielone strzałki na poniższy rysunku), które następowały po ustanowieniu "pokoleniowych" dołków cen akcji ("strzałki czerwone"):

 

 

 

Uśrednianie ścieżek S&P 500 po takich pokoleniowych wybiciach nie ma chyba wiele sensu, bo ich dynamika jest zróżnicowana - dwa ostatnie były silne i trwały po kilkanaście lat, ale wcześniejsze były albo słabe, albo krótkotrwałe - ale dla porządku podaję uzyskaną w ten sposób projekcję:

 

 

Osobiście wyobrażam sobie przyszłość S&P 500 najbardziej zbliżoną do zachowania indeksu po wybiciu z pokoleniowej bessy, które nastąpiło w 1925 roku, czyli 4 lata ostrego wzrostu (do 2017 roku?) a potem załamanie a la lata 1929-1932 (Chinageddon?):

 

 

Dla porównania S&P 500 w ujęciu realnym (po uwzględnieniu CPI):

 

 

W każdym z 4 historycznych przypadków przełamania linii trendu spadkowego pokoleniowej bessy mieliśmy do czynienia z korekcyjnym ruchem powrotnym i można sobie wyobrażać, że z takim ruchem powrotnym powinniśmy mieć na Wall Street do czynienia w tym roku.

Zawsze miałem problem ze znalezieniem racjonalnej podstawy dla koncepcji "cyklu pokoleniowego". Ostatnio zaczynam się skłaniać do myśli, że mamy tu do czynienia z okresowymi epizodami likwidacji długu. W latach 70-tych przyjęła ona klasyczną inflacyjną postać - stanowiące centrum gospodarki światowej USA pozbyły się długu dzięki dekadzie silnego wzrostu cen, który wymył realną wartość dolarowego długu. Dla odmiany redukcja długu w latach 30-tych przybrała klasyczną deflacyjną postać masowych bankructw. Wcześniejsze przypadki są trudniejsze do ujęcia w pojedynczą formułę - w okolicach I Wojny Światowej - przegrane Niemcy pozbyły się swoich zobowiązań wewnętrznych poprzez hiperinflację, a Rosja anulowała długi carskie po rewolucji bolszewickiej. Zupełnie nie mam natomiast pojęcia jak ten schemat zastosować do pokoleniowej bessy z ostatnich dwu dekad XIX wieku.

Jak likwidacja długu przebiega w obecnym cyklu? Zdaje się przyjmować bardzo elegancką postać skupowania złych długów przez banki centralne krajów rozwiniętych. Czy to coś zmienia? Oczywiście tak: dług publiczny w posiadaniu banku centralnego można będzie kiedyś po prostu umorzyć w taki sam sposób jak to chce obecnie zrobić z częścią długu publicznego w posiadaniu OFE polski rząd. Po takiej operacji będzie można rozpocząć nowy cykl zadłużania. Wśród polityków w USA już pojawiły się głosy postulujące przeprowadzenie właśnie takiej operacji:

 

"With this crisis, America is risking financial Armageddon. The default of Lehman Brothers on its $613 billion of debt ignited a chain reaction in the financial system, nearly destroying the U.S. economy. A default by the U.S. government on $17 trillion of debt — debt that has been considered the safest in the world — could be far worse.

But at heart, this is not a debt problem. It is an accounting problem. The Treasury Department issues U.S. debt, and lots of it. So you would think that America is deeply indebted to its bondholders. Yet increasingly, it is the U.S. monetary authority, the Federal Reserve, and not private investors, who buys this debt.

So a simple solution to the impasse is as follows: Federal Reserve Chairman Ben Bernanke should simply cancel the Treasury debt that it owns. The government can just forgive the government’s debt.

This wouldn’t solve the debt problem entirely. The Federal Reserve doesn’t own all U.S. government debt; it owns only roughly $2 trillion of it. (Well $2,076,927,000,000.00, as of last Wednesday, but who’s counting?)

Yet canceling this debt would give the government substantial room under the debt ceiling to manage its finances. It would end the debt ceiling standoff in Congress, and it would prevent a default.

The debt held on the balance sheet of the Federal Reserve can be canceled without any significant consequence, because it is a bookkeeping artifact corresponding to the money supply. In essence, the government owes this money to itself. If I owe money to myself, I can cancel that debt at will and without consequence, essentially taking it out of my left pocket and putting it in my right pocket."

 

W USA przeprowadzenie takiej operacji wymagałoby pewnie nacjonalizacji FED, ale w końcu kto by się tym specjalnie przejął?

Można sobie wyobrazić, że szczyt hossy wypadłby w momencie (obstawiam 2017 rok), w której wszyscy uczestnicy rynku uwierzyliby, że kara za finansowe grzechy (złe długi) jednak nie istnieje, bo zawsze mogą one zostać odpuszczone dzięki łasce banku centralnego.

 

czwartek, 30 stycznia 2014, bialek.wojciech

Polecane wpisy

Komentarze
-
2014/01/30 15:37:47
Panie Wojciechu, czyli jak rozumiem zmiana koncepcji? Chinageddon miał być pierwotnie w 2014 r.
-
2014/01/30 15:48:43
maklerzyna

Panie Wojciechu, czyli jak rozumiem zmiana koncepcji? Chinageddon miał być pierwotnie w 2014 r.

PAna Wojtka zmiany sa czeste :)

PAnie WOjtku a co pan na te zabiegi rzadu USA o wciskaniu FEDowskich obligacji "emeryta" :) cos nam to chyba przypomina :)

widomo ze gdyby fed mial zmniejszac bilans nadmuchany to by rentonsosci poszly w gore i banka by pekla szybko na obligacjach

-
2014/01/30 16:07:52
@maklerzyna:
"Panie Wojciechu, czyli jak rozumiem zmiana koncepcji? Chinageddon miał być pierwotnie w 2014 r."

Raczej nie. Według starego schematu w tym roku powinien być jakiś odpowiednik kryzysu azjatyckiego na rynkach wschodzących, ale raczej nie pełnowymiarowy Chinageddon. Powien tak: ZSRS zaczął mieć kłopoty w 1986, a więc w 6 lat po olimpadzie w Moskwie, a przestał istnieć 5 lat później. W tym schemacie ChRL w tym roku powinien zacząć mieć kłopoty, ale ewentualna katastrofa powinna być odległa o kilka lat. To jak z Trzecią Rzeszą: olimpiadę zrobili w 1936, kłopoty zaczęli mieć w 1942 , a padli 3 lat później. ;)

Zresztą tą wzmiankę o Chinageddonie dodałem bez przekonania, bo w końcu mowa tu o spadku S&P 500 a lat 1929-1932, więc Chiny są tu w sumie najmniej istotne. Pytanie o ewentualną przyczynę takiego spadku w USA. Mogę sobie wyobrazić tylko jakiś szalony skok cen ropy naftowej (zrobiony zanim Amerykanie dzięki łupkom się od jej importu uniezależnią), a to dałoby się zrobić chyba tylko jakąś powszechną rewoltą na Bliskim Wschodzie (rewolucja islamska w 100 lat po rewolucji bolszewickiej?).

A zresztą to odległa perspktywa. Ciekawsze jest to, czy sprawdzi się optymistyczna część tej tezy, czyli dalszy "pokoleniowy" wzrost (po "ruchu powrotnym" w tym roku).

-
2014/01/30 16:08:26
Dzisiaj napisałem - "W czasie panicznego załamania a w takie właśnie wdepnęliśmy, standardem jest - luka w górę na otwarciu, po to, aby wydoić durne remixy, tak było w sierpniu 2011, tak będzie obecnie, nie koniecznie dzisiaj, zbyt mocno Japończyk spada, ale w najbliższych dniach proszę oczekiwać pięknych otwarć... na moją odpowiedzialność za każdym razem proszę otwierać S, oczywiście wyłącznie z dziennym tajmingiem"
@analfabeta napisał "Otworzyłem, na Twoją odpowiedzialność...... Jak się ma słabszy okres to warto posłuchać innych"

Jeżeli dzisiaj nie jest dzisiaj i na GPW było dzisiaj otwarcie z luką na plus, to bardzo słusznie zrobiłeś, że otworzyłeś. tak trzymaj.

Blackata "Zakochani widza Słonie a "Wizjonerzy od 13 miesięcy hossę na Książęcej".... i wszyscy oni wiedzą co będzie za pół roku lub rok ale już teraz co to to nie...."

Panie blackata nie wszyscy, nie wszyscy.

Wizjonerem nie jestem, hossy nie widzę ani dzisiaj ani 13 miesięcy temu, ale wiem co robić teraz, przecie napisałem:
"teka52 2014/01/27 02:01:26 - Panie Witoldzie, skończyłem z Yenem. W piątek 24, 01, 2014, otworzyłem S na Edku (1.368) mocno zabezpieczony, bo będzie ostro huśtać"
Czy to jest niewiedza co robić teraz? przecież w niespełna tydzień zarobiłem około 100%, pewnie analfabeta, który tak pięknie potrafi czytać ze zrozumieniem, zarobił w tym czasie więcej.... niech jemu będzie, mi nie chodzi, żeby byś mistrzem, tylko, żeby trochę grosza zarobić.
Pozdrawiam z mroźnego Toronto (-6, wczoraj było -18)
-
2014/01/30 16:12:27
Chyba nie takiego obrotu sprawy spodziewał się misiek.
Wsparcie się umacnia - szanse byczka rosną.
-
2014/01/30 16:14:07
www.bankfotek.pl/image/1660435


GBP PLN bez zmian dalsze oslabianie naszej waluty
-
2014/01/30 16:16:19
karnakufo

Chyba nie takiego obrotu sprawy spodziewał się misiek.
Wsparcie się umacnia - szanse byczka rosną.

o czym piszesz SP500 na razie bez zmian prawie ramie jada :) zmianie sie jak zamkna D1 nad swieczkami tymi 3 wczeniejszymi wtedy opor polowa swiecy z zeszlego piatku
-
2014/01/30 16:21:35
www.forexfactory.com/attachment.php?attachmentid=1359194&d=1391087846
oczywscie S przewazna 880 opor i dane z CHin
-
2014/01/30 16:31:06
Moje wsparcie, które rysowałem trzyma i tego się trzymam.
-
2014/01/30 16:36:28
Stratują świeżego miśka.
-
2014/01/30 16:39:09
@bbb_29
"o czym piszesz SP500 na razie bez zmian prawie ramie jada :) zmianie sie jak zamkna D1 nad swieczkami tymi 3 wczeniejszymi wtedy opor polowa swiecy z zeszlego piatku"

Każdy widzi to co chce widzieć.
Dla mnie rynek jest gorowy odbić do góry, a Ty jak uważasz.
-
2014/01/30 16:39:35
No Prognoza po Byku
-
2014/01/30 16:40:12
karnakufo

Stratują świeżego miśka.

odbicie zdechlego kota - korekta spadkow na naszej bananie sie przyda :)

i pasowloby by znowu z wyższa esek mogli nabrac
-
2014/01/30 16:45:54
No pięknie idą do góry.
-
2014/01/30 16:52:57
Wytresowali rynek - schemacik nie zadziałał i ktoś dostał bęcki.
-
2014/01/30 16:54:04
@teka52

gratuluję iż nie wszyscy...oraz gratuluję wyników...

jak widać Wizje bazujące na prostej ekstrapolacji przeszłych szeregów bez uwzględnienia aktywnych czynników np QE cz też czynników Walut oraz Surowców ukazują silny rozdźwięk z rzeczywistością...

Pozdrawiam...
-
2014/01/30 16:54:14
wzrostowy (45,5%)
boczny (22,8%)
spadkowy (31,7%)
-
2014/01/30 16:58:00
bbb_29
karnakufo
anonim_mouse

Faktor Walutowy - spadek EUR/USD prowadzi do narastania rozdźwięku pomiędzy DM a EM...
Wall Street vs Książęca Street...
-
2014/01/30 17:03:14
karnakufo

@bbb_29
"o czym piszesz SP500 na razie bez zmian prawie ramie jada :) zmianie sie jak zamkna D1 nad swieczkami tymi 3 wczeniejszymi wtedy opor polowa swiecy z zeszlego piatku"

Każdy widzi to co chce widzieć.
Dla mnie rynek jest gorowy odbić do góry, a Ty jak uważasz.


po nagonce uspakajajacej GOldmanow i ze mamy koniec miesiaca jutro PIATEK troche podpicowac trzeba tygodniowke jest szansa na wzrost wiecej niz jeden dzien :)

www.bankfotek.pl/image/1660453

dla mnie bez zmian www.bankfotek.pl/image/1660460
-
2014/01/30 17:07:23
karnakufo

jak mi zamkna D1 przy 1800 to sie pomysli wyzszych poziomach a tak to stooq.pl/q/?s=^spx koncepcja z prawym ramieniem w grze :)
-
2014/01/30 17:39:36
@bbb_29
'..jak mi zamkna D1 przy 1800 to sie pomysli wyzszych poziomach a tak to stooq.pl/q/?s=^spx koncepcja z prawym ramieniem w grze :)"

A ja znowu łapię dołki na wsparciu, by nie tracić cennych punktów ileś tam wyżej.
-
2014/01/30 17:47:48
Widzię, że jak na razie całkiem nieźle sprawdziła się prognoza z inwestycjegieldowepiotrpietrzak.blogspot.com/ WIG20 faktycznie spadł, a teraz odbija z luki. Ciekawe czy faktycznie wzrośnie o te 200 punktów?
-
2014/01/30 17:49:21
karnakufo

@bbb_29
'..jak mi zamkna D1 przy 1800 to sie pomysli wyzszych poziomach a tak to stooq.pl/q/?s=^spx koncepcja z prawym ramieniem w grze :)"

A ja znowu łapię dołki na wsparciu, by nie tracić cennych punktów ileś tam wyżej.

dla mnie dalej S jest w grze zabek korekcyjny na razie i podpicowanie tygodniowki

ABC powinnizrobic zobaczymy
-
2014/01/30 17:52:28
karnakufo

ja nie pisze ze sie nie gra na ten zabek ale gram pod zabek jedynie pod taka koncepcje i dalej S na oporach bede bral
-
2014/01/30 17:56:25
karnakufo

jak widac GODLMANOWSKIE uspakajanie zadzialalo hahaha teraz short sqqz niech jada bo czekam na 103 na UJ by pukneli a nawet wyzej bo edke moze przynajmniej doleci do celu 13400
-
2014/01/30 18:08:05
Jakie to szczęście że mamy panów Goldman i Sachsa...
-
2014/01/30 18:11:26
OFE wyciągało dzisiaj na potęgę o czym świadczy jazda na PEO i spadek na mwig40. Wygląda na stojenie okienek.Bardzo jestem już ciekaw bilansu za styczeń:)
-
2014/01/30 18:13:03
gamera11

Jakie to szczęście że mamy panów Goldman i Sachsa...

coz naganiali od 1850 na S na 10 % prawie korkty teraz uspakaja hihih czary mary :)

short sqqz albo sie napchali po 1770 LONGI albo szykuja sie po korekcie w shortownie dalsze
-
2014/01/30 18:34:17
Stawiam na ruch w dół teraz trzeba nieco ogrzać oscylatory:)
-
2014/01/30 18:43:21
@teka53
witam,ze wzgledu,ze zostałem przez Pana wspomniany kilka razy,a zawsze z uwagą czytam Pana wpisy,zaglądając tu duzo rzadziej,pragne zamieścic mój wykres z istotnym kanałami i liniami,moim zdaniem. Sytuacja techniczna jeszcze nie została rozstrzygnięta
na niekorzyść eur/usd,dopiero pokonanie dzisiejszych wsparć powinno przyspieszyć spadki i doprowadzić do ceny ok 1.34. Pan podbudowuje swoją teze o spadkach fundamentalnie,ja jedynie technicznie. Dla Pana wiedzy dluga pozycje zamknąłem,z zalem na tym elephant bar,a to okazalo się dobrym posunięciem,krotkiej nie zagrałem,gratuluje pomysłu i pozdrawiam W.
www.screencast.com/users/domaran/folders/Default/media/9e744afd-7785-4e43-bf11-4aa7cb35df65
-
2014/01/30 18:47:54
od lutego kasy mniej a oni się cieszą.Mieli 75 mld i nie przebili 1848 więc dlaczego teraz mieliby to zrobić...jak dla mnie fałszywka i strojenie okien.
-
2014/01/30 18:49:59
wyborcza.pl/1,75248,15357705,Lasy_Panstwowe_oddadza_1_6_mld_zl_do_budzetu__Ustawa.html

co ONI ROBI t osie w glowie nie miesci dobrze ze wybroy ida
-
2014/01/30 18:58:34
spokojnie ALGORytmy ida dzis 1800 na SP500 puknac powinni
-
2014/01/30 18:59:28
@Panie Wojtku
Olimpiady letnie mamy co 4lata a liczac naprzemian zimowe i letnie to co 2lata to co 2lata musialby ktos bankrutowac ,mysle ze to odniesienie chyba nie zawsze pasuje.Co do olimpiady z 1936r to jakby Hitler wojny nie wywolal to nie musialby pozniej kapitulowac ,Chiny chyba na wojne sie nie szykuja ? Jakos malo prawdopodobny jest ten Chinageddon jesli CHiny maja 2biliony $ rezerw walutowych (chyba ze jakas rewolucja u nich wybychnie ale kto to wie) .Dziwna sprawa w 5 miesiecy waluta Argentynska oslabila sie 50% w tym w ostatnich 2dniach 20% a gielda Argentynska mozna powiedziec niewielka jak na nich korekte 10% zrobili od 3dni juz rosnie jakby nigdy nic a od poczatku tego roku na 6% plusie jest .W latach 90tych to eksodus z Argentyny trwal duzo dluzej az do bankructwa i bardzo duzych spadkow na gieldzie i na walucie ? Moze Pan to jakos wytlumaczyc?
Co zas do optymistycznych wnioskow na najblizsze lata to sa calkiem realne patrzac na te wykresy tylko czemu akurat Pan uparl sie do podobienst z 1925 r a nie ostatnich kilknastoletnich wzrostow ?To ze nikt w to nie wierzy to tym bardziej mozliwe.
-
2014/01/30 19:13:51
-
2014/01/30 19:34:09


teSP500 powinni przyciagani grawitacja powoli opadac :)
-
2014/01/30 19:35:23
gamera11

tvp.info/informacje/biznes/usa-rzadowi-zabraknie-srodkow-z-koncem-lutego/13736985

ciekawe czy wykorzystają tym razem ten motyw

ogladalem przemowienie OBAMY mistrz propagandy nie z tej ziemi przy nim TUSK to amator :)
-
2014/01/30 19:50:52
Mr.Prompter nawet nie wie o czym mówi tylko czyta co mu napiszą:)
-
2014/01/30 20:27:42
Woitku a gdzie zwała tyle miesięcy promowana w 2014 i kończąca się w 2015 gdzie wig miałbyć około 32000pkt............
-
2014/01/30 21:03:11
Domknęliśmy lukę z 9/10 września 2013, przewaga byków nad niedźwiedziami osiągnęła tylko 13% a więc:))
-
2014/01/30 21:56:21
Jako laik zakładam korektę 3-3-5 od listopada. Na razie jesteśmy po 3, teraz 3 w górę do końca lutego a potem pędząca 5 do końca marca;)))
-
2014/01/30 22:13:46
sp500 futy po sesji w dol

chyba sie narośli
-
2014/01/30 23:14:45
-
2014/01/31 07:28:50
Dzisiaj materializacja tzw. efektu 31 stycznia w związku z OFE.
Czy będzie zapowiadane przez niektórych tąpnięcie, czy inna niespodzianka?
-
2014/01/31 07:46:34
-
2014/01/31 09:10:11
@shazza-14
"pod to" czyli pod jaka strategię?
ja na krótkich pod to, od dołu testujemy Fibo 61,8, i odworcona glowe z ramionami, biski stop (wczorajsze zamkniecie/szczyty) wiec bezpiecznie mozna grac krotkie
bankfotek.pl/view/1660964
-
2014/01/31 09:42:17
pko24
@shazza-14
"pod to" czyli pod jaka strategię?

To jest Strategia " WIECZNEGO KUPNA...POD KOREK... "
-
2014/01/31 10:05:44
Pytam się tych co twierdzili, że dzisiaj będzie wielka wprzedaż przez OFE:
i co, gdzie teoria, a gdzie praktyka?
-
2014/01/31 10:16:58
@karnakufo

jak zwykle medialni " Mędrcy " głosili wizje dot. polskich Akcji w portfelach OFE

a przecież " zabieg rządowy " dot. obligacji polskich , które rzeczywiście doznały TT w ostatnich 3 sesjach...

prawdopodobnie Zagraniczni Inwestorzy wykonali ten ruch...

-
2014/01/31 10:18:46
@karnakufo
Pomijając sensowność teorii o wyprzedaży 31 stycznia przez OFE..
Czy jest sens pytać o takie rzeczy o godzinie 10:05? Jeszcze kilka godzin sesji zostało ;]
-
2014/01/31 10:29:35
@ikti
Można wiedzieć czego jeszcze oczekujesz, jeśli uznałeś moje pytanie za nie stosowne?
-
2014/01/31 10:29:47
@karnakufo
NIe posluchales... Jak i Rem(ix) oraz kilku innych.
Powtarzam po raz kolejny - nie wiem, jakie kreski na tych swoich wykresach rysujesz - przypuszczam, ze RSI - masz sam dowod na własnej skorze, ze RSI to jest "Raczej Slaby Indicator" - ew. MACD - to ta sama historia.
Fakty sa, jakie sa. Zarówno na WIG, jak i CAC, FTSE - ostatnio rowniez DAX dolaczyl.
pozdro, billy
-
2014/01/31 10:35:14
@karnakufo
Chodziło mi tylko o to, że tak głupio pytać dlaczego nie spada, gdy mamy przed sobą jeszcze 7 godzin sesji.
Moje zapatrywania znasz.
-
2014/01/31 10:40:47
@billy_the_kangoor
"...NIe posluchales... .."
Sądzę, że zbyt wcześnie odtrąbiłeś sukces.
-
2014/01/31 10:45:14
WIG 20 pasuje podciagnac wyzej co by znowu brac S jak prawe ramie na SP500 by zrobili :)

moze zrobia z 2395 jakies odbicie

dadza rade ???
-
2014/01/31 10:45:23
@billy_the_kangoor
I jeszcze jedno, jakoś nie widziałem Twojego wpisu, że wziąłeś zysk z S wczoraj w okolicach dołka, więc dzisiaj Ci nieźle już stopniał, a L od wczoraj zarabia.
-
2014/01/31 10:46:30
@bbb_29
Taaa, podciąganie?
Się okaże.
-
2014/01/31 10:47:39
@karnakufo
- do 2.400 zostawiam "byczkom" pole do popisu. Sila wzrostow przy tym VOL jest wprost niewiarygodna :)
pozdrawiam, b.
-
2014/01/31 10:48:47
Jakoś mało nas obchodzi, że DAX Spada.
-
2014/01/31 10:51:30
@billy_the_kangoor
"...- do 2.400 zostawiam "byczkom" pole do popisu. .."
Uuuu zawiodłem się na Tobie - ewentualne ponad 100 pkt odpuszczasz?
A co to za metoda?
-
2014/01/31 10:52:50
@karnakufo
Nie ma co się miotać. Zajmuje się pozycje i czeka. W czerwcu czekałem na spadki 8 sesji. I wtedy na prawdę rosło a nie jakieś +0.5% ;]
-
2014/01/31 10:56:11
cd1010
2014/01/30 13:03:12
stooq.pl/q/?s=fdx.f&e&d=20140109&r=&r=fw20
Ja sobie tak myślę, że my w górę a oni raczej nie :-)
,
.@cd1010
Od kiedy CD1010 tutaj piszesz?
That Was Completely Wrong - "Zurueck Nach Deutschland, Bitte!" ;)
billy
b.
-
2014/01/31 10:57:16
Na SP500 warto spojrzeć porównując okres przelomu lat 60-tych i 70-tych, kiedy indeks poruszał się w rozszeżającym się klinie, ze szczytem fali D na poczatku roku 1973. Potem nastąpiła fala e wybijajaca nowe dołki... dopiero potem nastąpił hossa trwająca ponad 25 lat.
-
2014/01/31 11:02:03
sadze ze dolek mamy za sobą, ale chciałbym w tej myśli odosobniony, niestety tak nie jest np.
parkiet pisze o końcu spadkow (orgr na wig)
www.parkiet.com/artykul/7,1359433-Czy-formacja-odwroconej-glowy---z-ramionami-na-WIG-moze-zakonczyc-trend-spadkowy-.html

bartlomiejczak blox tez widzi mocne up
dariuszbartlomiejczak.pl/komentarz-po-sesji-30-01-2014/

p bialek widzi dolek ze wzgl na sentyment AAII oraz ''panike'' na walutach EM www.parkiet.com/artykul/7,1359398-Bliskie-apogeum-ucieczki-kapitalu-z-rynkow-peryferyjnych.html

oczekiwania (analityce z DI BRE)ze ok 31stycznia miał być dolek a potem tylko up do lipca i wyciąganie indexow by wystroić okienka dla ''emerytow''

oraz na tutejszym forum większość widzi wzrost
-
2014/01/31 11:08:37
@zulus_chacka
Na tym forum?
Ty byczków na palcach policzyć oprócz ewidentnych spamerów.
-
2014/01/31 11:11:27
zulus_chacka
2014/01/31 11:02:03
sadze ze dolek mamy za sobą, ale chciałbym w tej myśli odosobniony, niestety tak nie jest np.
parkiet pisze o końcu spadkow (orgr na wig)
,
Do dolka mamy jeszcze 10%, wiec kazda pozycja otwierana na L jest obarczona ryzykiem 75%-25% - a to, ze mala pozycja na ST da zarobić, to już inna kwestia ;)
billy_the_bear

-
2014/01/31 11:12:32
@zulus :-) szukasz innych opini?
Neidek z BRE jest sceptyczny do wzrostow:
"Nie wiadomo jednak co się wydarzy pomiędzy bieżącym pułapem a 2456 i równe dobrze możliwa jest taka sytuacja, w której WIG20 zawinie jeszcze do 2200."
-
2014/01/31 11:15:29
@Zulus -chacka
Kiedy Pan Wojtek przewiduje koniec spadkow?
-
2014/01/31 11:18:46
@Dino54
Pan WB we wcześniejszych swoich wpisach nie uwzglednial takich spadkow poniżej 2.300pkt.
Wiec Gracze, którzy zawierzyli w "nieustanna Hosse" zostali WYDYMANI bez MYDLA.
b.
-
2014/01/31 11:26:37
@dino54
wczoraj pisal na forum a dziś jest podobnie brzmiący artykul w parkiecie
''bialek.wojciech

Swoją drogą to w sondażu AAII jest obecnie więcej niedźwiedzi niż byków po raz pierwszy od 22 sierpnia ub. r. S&P 500 wygląda bardzo podobnie, a wtedy były później 2 sesje w górę, 2 sesje w dół i dołek.
2014/01/30 12:36:11''
-
2014/01/31 11:34:05
Obawiam się o ten dołek bo jeśli większość analityków wieszczy zwrot a w dodatku taki
antywskaźnik Bartłomiejczak, który od 2009 roku łapie tłuste S w USA to oznacza ze
coś tu śmierdzi.
-
2014/01/31 11:34:10
@pko24

czyli ''chińskie mury'' w bre dzialaja??

to artkul z 13stycznia
www.ekonomia.rp.pl/artykul/706164,1078726-DM-mBank--OFE-nie-sa-zainteresowane-dalsza-wyprzedaza-akcji.html

była taka historia ( nie wiem czy prawdziwa , czy w polsce - ale jest to ciekawy sposób rozwiązania problemu hehehe)
biuro rozszylalo rekomendacje do polowy trafila rekomendacja kupna spolki do drugiej sprzedaży. tej polowie która dostala wlasciwa/prawdziwa rekomendacje wyslali potem kupno - sprzedaż znow po polowie. itd. . az została grupa wierzących w nieomylnosc instytucji i wtedy.... wszyscy dostali taka rekomendacje aby ''wyczyscic ich z większej kasy ''
-
2014/01/31 11:34:23
Widzę na forum nabijanie się z WB i innych byczków, jakbyśmy już osiągnęli cel miśka -10%.
Podczas, gdy miotamy się nad wsparciem i tego typu śmichy są conajmniej nie na miejscu w tym miejscu.
Przebiją wsparcie w dół to byczek zmieni futerko (przynajmniej jeśli o mnie chodzi).
-
2014/01/31 11:36:32
Ucieczka z rynków wschodzących
Saxo Bank - Biznes
31 Sty 2014, 11:15


Mimo iż decyzja o ograniczeniu luzowania ilościowego o kolejne 10 mld dolarów nie była dla inwestorów dużym zaskoczeniem, znacząco przyczyniła się do zmiany sytuacji na rynku walutowym. Najsilniej zareagowały waluty z krajów wschodzących, gdzie na skutek wycofania kapitału, istotnie osłabiła się wartość m.in. argentyńskiego peso, południowoafrykańskiego randu, brazylijskiego reala czy indyjskiej rupii. Niebezpiecznie wygląda również sytuacja w Turcji, gdzie ostatnie agresywne podniesienie stóp procentowych nie przyniosło spodziewanego efektu w postaci umocnienia liry. Zdaniem ekonomistów, niestabilna sytuacja ekonomiczna związana z wysoką inflacją oraz deficytem na rachunku obrotów bieżących w połączeniu z taperingiem może wywołać kolejny kryzys finansowy. Jeśli sytuacji tzw. emerging markets nie ulegnie poprawie, wiele wskazuje na to, że konieczna będzie interwencja Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Dzisiejsza sesja rozpoczęła się od publikacji informacji obrazujących aktualną sytuację na Dalekim Wschodzie. W ciągu dnia poznamy dane o inflacji HIPC (prognoza 0.9% r/r) oraz stopie bezrobocia w strefie euro (prognoza 12.1%). Ze stanów Zjednoczonych napłyną natomiast wiadomości o zarobkach oraz wydatkach Amerykanów.
-
2014/01/31 11:38:36
@bily

''Do dolka mamy jeszcze 10%''

od wczorajszego minimum na w20usd to tylko 20pkt - 3proc. czy raczej zakładasz ze nizej niż 700pkt na tym indexie,
jeśli wig to ok 5proc od wczorajszego minimum
-
2014/01/31 11:41:40
@karnakufo

???
nikt się nabija , poruszam fakt ze jednak ogromnego pesymizmu na w20 nie ma,na s80 jest wybita orgr , każdy dolek jest kupowany, a baza nawet nie zeszla do zera na fw20.
-
2014/01/31 11:50:21
@zulus
Przestane podpisywać się jako "misio billy" - to będziesz wiedział, kiedy jest dolek.
Najpierw Crude Oil + Waluty, następnie dolki na FTSE, AEX, IBEX, CAC, WIG.
Przy czym na NIKKEI przygotowanie pod dlugotrwale spadki.
Take Care, Billy
-
2014/01/31 11:51:59
obecnie rośnie prawdopodobieństwo Scenariusza, iż na nowej marcowej serii kontraktów Smart Money w końcówce roku i przez 3 tygodnie stycznia zbudowały pozycje Short w fazie aktywacji TAPER ON

atafinancialresearch.bblog.pl/wpis,fed;again;,148928.html

-
2014/01/31 12:02:20
@billy
"Przestane podpisywać się jako "misio billy" - to będziesz wiedział, kiedy jest dolek...
Take Care, Billy"
własnie się podpisałeś nie jako "misio billy" :-) zatem sygnal poszedl :-)
-
2014/01/31 12:08:38
@pko24
Hallo - moment, jeszcze nie, nie lap za slowo :))).
Najpierw L na NIK dal z 15tys na 15.350, teraz musi dac w poniedziałek 14.500 na S i jedziemy UP ;)
b.
-
2014/01/31 12:16:05
@billy AJ powoduje usmiech na mojej twarzy, po ladynym powrocie i tescie od rana zgodnie z planem. wiem, wiem nie wypowiadasz na tej parze, zatem bez odbioru.
-
2014/01/31 12:20:11
@pko24
a co to jest "EJ DZEJ" :-P
b.
-
2014/01/31 12:21:39
Wszędzie straszno. Nawet w dalekiej Japonii.

risktracker.blogspot.com/2014/01/nikkei-straszy.html
-
2014/01/31 12:27:40
@pko24
najpierw niech koledzy e.g. armithrone, czy martinex średnioterminowo zlapia KOLEJNE promocje na L EU - z reszta już od jakiegoś czasu je lapia.
Jak już poczują MOC MISIA do końca, to będzie ten moment.
Take Care, Billy_The_Bear
-
2014/01/31 12:40:52
@Currency Traders
Projected EURPLN 1.26 Achieved - Target Adjusted Up To 1.30
Take Care, MB
-
2014/01/31 12:42:15
4.26 ---> 4.30, przepraszam
-
2014/01/31 12:48:14
@billy
a co to jest "EJ DZEJ"
wg google "po wpisaniu AJ forex" pojawia sie m.in:
"Aj ten edek, raz w dół, a później w górę, nie wiadomo co jak i gdzie :D ... Aj ten Forex"
-
2014/01/31 12:48:22
@billy_the_kangoor

dobierasz L na nikkei ? dają dobre L.

@Wojciech Białek

Prosimy o uspokojenie rynków. Na pewno ma Pan duża moc :)
-
2014/01/31 12:54:51
@po_latach_remix
Spoko - Na NIKUSIU damy sobie rade przy kolejnym UP - bardziej martwię się o niemickie orazi amerykańskie Byczki ;)
b.
-
2014/01/31 12:58:30
Fajnie OFE kupuje ...tylko komu sprzeda:P
-
2014/01/31 13:01:45


WYPRZEDZAZ ZLOTOWKI trwa
-
2014/01/31 13:03:24
Nie tykam naszych akcji.Teraz nie ma to sensu:)
-
2014/01/31 13:11:26
to co SP500 celujowac moze na 170o okolice z RGR
-
2014/01/31 13:12:11
shaza14

A ja obkupilam sie dzisiaj na maxa...licze na 2750

podaj jakis target FIX moze dzis +2 :) dasz to tak kupujesz od 2500 akcje
-
2014/01/31 13:13:08
@billy_the_kangoor

New Year - New March Contract Series - New Trend - TAPER ON ( 12/2013 & 1/2014 ) - RISK OFF...


Chronologia Aktywacji Zwrotu & Nowego Impulsu RISK OFF :


Pierwszy Segment Walut : spadek EUR/USD ; wzrost JPY , spadek Walut EM - PLN

Drugi Segment Akcji EM i DM - na starcie 2014 kontynuacja relatywnej słabości EM a po pierwszych 3 tygodniach 2014 aktywacja spadków na DM - Wall Street i DAX w tym wyprzedzająca formacja hiperboli na NASDAQ Biotechnology Index

atafinancialresearch.bblog.pl/wpis,final;countdown;-;december;fed;meeting;,137707.html

atafinancialresearch.bblog.pl/wpis,new;year;-;new;trend;-;eur;usd;;usd;pln;,144075.html

atafinancialresearch.bblog.pl/wpis,japan;contr-action;,147460.html

atafinancialresearch.bblog.pl/wpis,nasdaq;biotechnology;index;-;hyperbole;hyper;danger;,148513.html

atafinancialresearch.bblog.pl/wpis,d;wave;-;djia;-;elliott;view,148782.html

atafinancialresearch.bblog.pl/wpis,djia-;;stalingrad;;formation;,148847.html

atafinancialresearch.bblog.pl/wpis,fed;again;,148928.html


-
2014/01/31 13:16:04
forex-nawigator.biz/forum/resources/image/93474

USD zgodnie z planem :)

to by wyszla ze teraz mamy fale III korekta IV i dalsze oslabianie zlotowki
-
2014/01/31 13:25:20
W ślad za przeceną walut tanieją również obligacje w poszczególnych krajach regionu, co oznacza spekulację zakrojoną na szeroką skalę. W przypadku naszych dziesięciolatek wybicie rentowności powyżej poziomu 4,7% prawdopodobnie w tych okolicznościach oznacza przygotowanie do sięgnięcia poziomów, jakie po raz ostatni widzieliśmy we wrześniu.
-
2014/01/31 13:31:00
Widać wielu przepowiadaczy obsuwy - i to nie byle jakiej, być może w samym dołku, gdzie ryzyko do potencjalnego zysku z takiej prognozy jest baaardzo niekorzystne.
I kto tu nagania?
-
2014/01/31 14:09:40
@dino54:
"Kiedy Pan Wojtek przewiduje koniec spadkow?"

Moja "projekcja" dla WIG-u z 20 grudnia:

wojciechbialek.blox.pl/2013/12/Rynek-pod-presja-ustawy-o-OFE.html

... wygląda obecnie tak:

s16.postimg.org/v2bj0qbdh/WIGprojekcja.png-
2014/01/31 14:19:30
Kontrakty na S&P straszą katastrofą. Potencjalna luka w dół ponad 20 pkt działa na wyobraźnię. Czy w ten sposób przeprowadza się dystrybucję, czy to może koniec świata?
-
2014/01/31 14:27:05
@bialek.wojciech

Zatem nadal całkowicie pomija Pan Czynniki : TAPER ON oraz Walutowy - EUR/USD i jego wpływ na EM...

Czy w tam bądź razie ignoruje Pan Lekcję z 2013 roku...?

Przecież obecnie, w związku z cięciami QE , rośnie prawdopodobieństwo Nowego Dolarowego Paradygmatu...

Czyż nie jest ono znacznie większe niż 3 lata temu...?

p.s. US Dollar Index Future 81.20 ( +0.16% ) naruszenie górnego ograniczenia kanału horyzontalnego

atafinancialresearch.bblog.pl/wpis,us;dollar;games;,141779.html

-
2014/01/31 14:39:45USD PLN to chyba smialo moze jechac na 3,25 , 3,30
-
2014/01/31 14:47:26
wczoraj chwilowa panika , dzis gdy ameryka bije dolki wczorajsze - na w20 ktoś mocno kupuje i pamietajac poprzednie takie ruchy wyprzedzające nie robi tego z mysla o 1 sesji. nawet PLN nie szkodzi
-
2014/01/31 14:49:03
swb1

Kontrakty na S&P straszą katastrofą. Potencjalna luka w dół ponad 20 pkt działa na wyobraźnię. Czy w ten sposób przeprowadza się dystrybucję, czy to może koniec świata?

ale dystrybucja trwala juz od 1850 i tamtejszej konsoli
-
2014/01/31 14:49:23
''USD PLN to chyba smialo moze jechac na 3,25 , 3,30''

na miesięcznym wydzedl ponad linie szyji rgr , powinnosmy zobzaczyc w dluzszej perspektywie nawet szczyt z czerwca 2012
-
2014/01/31 14:50:32
Tak powinno byc! Rynki bazowe w dol, a my plasko a nawet w gore. Kara za niepohamowane wzrosty by sie im przydala. Kapital powinien uciekac z WallStreet na ul.Ksiazeca !
-
2014/01/31 14:51:43
@zulus
tez o tym pamietam, jestem zaskoczony, ktos zbiera
-
2014/01/31 14:51:58
Dzisiejsza jak na razie siła rynku w zupełnej antyfazie do spadków na sępiku wygląda intrygująco. Zobaczymy co oczywiście będzie na fixingu, bo na razie to możemy się tylko stroić w nie swoje piórka. Może u nas zaczyna się już nowa Wielka Gra.
-
2014/01/31 14:53:32
@blackata:
"(...) rośnie prawdopodobieństwo Nowego Dolarowego Paradygmatu..."

Mam wrażenie, że kilka tygodni temu:

wojciechbialek.blox.pl/2014/01/Zmiana-paradygmatu-prawie-3-lat-pozniej.html

... zarzekał się Pan, że żadnej zmiany paradygmatu nie ma. Ten Pański Nowy Dolarowy Paradygmat to ten sam co mój, czy jakiś inny?


-
2014/01/31 14:54:29
bbb_29

"USD PLN to chyba smialo moze jechac na 3,25 , 3,30"

Chyba odwrotnie ?

s23.postimg.org/enlvbk1q3/WIGUSDPLN.png

-
2014/01/31 14:55:52
zulus_chacka

wczoraj chwilowa panika , dzis gdy ameryka bije dolki wczorajsze - na w20 ktoś mocno kupuje i pamietajac poprzednie takie ruchy wyprzedzające nie robi tego z mysla o 1 sesji. nawet PLN nie szkodzi

kazde podbicie na WIg 20 i mocniejsze opory to okazja do S i zaczynamy rok boczniaka :) z wahaniami 200 3 00 400 ptk :) 2200 2600

chyba ze jednak zrobi armagedon u nas lamiac wspracia z akcji OFE :)
-
2014/01/31 14:57:05
@zulus_chacka:
"na miesięcznym wydzedl ponad linie szyji rgr , powinnosmy zobzaczyc w dluzszej perspektywie nawet szczyt z czerwca 2012"

Mnie opór wyznaczony przez szczyty z listopada i września oraz dołki z sierpnia i kwietnia wydaje się bardzo solidny.

-
2014/01/31 14:59:08
bbb29
"ale dystrybucja trwala juz od 1850 i tamtejszej konsoli"

Istnieje relacja między czasem trwania konsolidacji a następującym po niej trendzie. Cóż to ma być za spadek po miesięcznej konsolidacji?
-
2014/01/31 15:00:40
swb1

bbb29
"ale dystrybucja trwala juz od 1850 i tamtejszej konsoli"

Istnieje relacja między czasem trwania konsolidacji a następującym po niej trendzie. Cóż to ma być za spadek po miesięcznej konsolidacji?

RGR i 1700 np
-
2014/01/31 15:01:58
b_53

bbb_29

"USD PLN to chyba smialo moze jechac na 3,25 , 3,30"

Chyba odwrotnie ?

s23.postimg.org/enlvbk1q3/WIGUSDPLN.png


odwrot od EM plus zaciesnianie monetarne FEDU

i mamy implus na USD PLN moim zdanie moto nie koniec oslabianie sie PLN do USD
-
2014/01/31 15:07:18
RGR i 1700 np

Póki co mocno niewydarzony i raczej naciągany ten RGR, ale zobaczymy co zrobi rynek po otwarciu. Osobiście póki tych spadków nie zobaczę to w nie nie uwierzę.
-
2014/01/31 15:08:12
swb1

RGR i 1700 np

Póki co mocno niewydarzony i raczej naciągany ten RGR, ale zobaczymy co zrobi rynek po otwarciu. Osobiście póki tych spadków nie zobaczę to w nie nie uwierzę.

hmm a ich nie widac :)
-
2014/01/31 15:10:36
@ bialek
''Mnie opór wyznaczony przez szczyty z listopada i września oraz dołki z sierpnia i kwietnia wydaje się bardzo solidny. ''

tylko ze zgodnie z zasada baskerville'a powinilismy polizać szczyt zanegowanej formacji. w tym wypadku az 3,6...ramy czasowe nie sa problemem....może za rok lub dwa?
-
2014/01/31 15:11:52
bbb29
"hmm a ich nie widac :) "

To rynek w USA juz jest otwarty?
-
2014/01/31 15:15:56
nikt nie poruszyl tematu...
czy rząd będzie się spokojnie przygladal jak ofe ciagnie rynek by jednak duza czesc bogatszych osob nie została w ZUSie czy jednak cos zrobi co popsuje szyki funduszom?
np. wynajmie GS by sypnal akcjami wtedy gdy fundusze tego nie będą chcialy
-
2014/01/31 15:17:59
@bialek.wojciech

w ramach poprzednim nurcie dyskusji zwróciłem uwagę na timing w ramach Pańskich Projekcji. gdyż przecież kluczowy pozostaje Sygnał Aktywacji konkretnego Scenariusza...

3 lata temu ów sygnał nie wystąpił...dlatego też ów Paradygmat pozostał nieaktywny w swoim kluczowym przesłaniu, czyli umocnieniu USD...

Natomiast teraz ów sygnał aktywacji został wygenerowany

atafinancialresearch.bblog.pl/wpis,new;year;-;new;trend;-;eur;usd;;usd;pln;,144075.html

oraz dziś w szerszym ujęciu wstępnie potwierdzony - US Dollar Index Future 81.20 ( +0.16% ) naruszenie górnego ograniczenia kanału horyzontalnego

atafinancialresearch.bblog.pl/wpis,us;dollar;games;,141779.html

Stąd też one more time...

Zatem nadal całkowicie pomija Pan Czynniki : TAPER ON oraz Walutowy - EUR/USD i jego wpływ na EM...

Czy w tam bądź razie ignoruje Pan Lekcję z 2013 roku...?

Przecież obecnie, w związku z cięciami QE , rośnie prawdopodobieństwo Nowego Dolarowego Paradygmatu...

Czyż nie jest ono znacznie większe niż 3 lata temu...?-
2014/01/31 15:23:22
@blackata:
"(...) rośnie prawdopodobieństwo Nowego Dolarowego Paradygmatu..."

Paradygmat się zmienił ponad 3 lata temu (patrz względna siła EM/DM). Teraz rośnie tylko prawdopodobieństwo spóźnionych histerycznych reakcji w wykonaniu tłumu, który to z 3-letnim opóźnieniem zauważył. ;)


-
2014/01/31 15:25:26
Co do WIG20 niech probuja walczyc i zatrzec co nie co po bitwie :)

im wyzej podbija tym lepiej dla OFE i dla BYKOW by trzymac dalej indeksy w bezpiecznym przedziale :)


po cichu licze ze spróbują podjechac pod 2400
-
2014/01/31 15:26:16
@zulus
moze rzad wynaja dzis GS aby zbieral akcje aby wycena aktywow na dzis przekazana do ZUS byla odpowiednia, potem bedzie oddawal aby z kolei OFE "nie zachecaly" do przejsca


nikt nie poruszyl tematu...
czy rząd będzie się spokojnie przygladal jak ofe ciagnie rynek by jednak duza czesc bogatszych osob nie została w ZUSie czy jednak cos zrobi co popsuje szyki funduszom?
-
2014/01/31 15:26:29
Co do WIG20 niech probuja walczyc i zatrzec co nie co po bitwie :)

im wyzej podbija tym lepiej dla OFE i dla BYKOW by trzymac dalej indeksy w bezpiecznym przedziale :)


po cichu licze ze spróbują podjechac pod 2400
-
2014/01/31 15:28:11
sprzedadza wszystko
-
2014/01/31 15:33:49
KGHM jak JSW?
JSW po rocznej konsolidacji w 2012r wybił się zgodnie z trendem czyli w dół. Podobnie
jak KGHM po 7 miesięcznej konsolidacji od czerwca 2013r powtarza zachowanie JSW.
Spółki surowcowe słabną i to każdy rozumie, bo spodziewany jest krach na surowcach w II pol. 2014r. Spółki energetyczne są słabe w kontekście czekających je wielkich
inwestycji. Na pozostałe spółki czyli przewartościowane banki liczą już tylko ..bankowcy.
A i Kowalski coraz mądrzejszy i skupuje USD od poziomu 3zł za USD i już zarabia ku rozpaczy naganiaczy z TFI. Coraz trudniej o jeleni. Bessa pojawia się, gdy wychodzi
z naszego rynku poważny zagraniczny kapitał. Niektórzy zapomnieli, że bessa trwa już
5 lat. W tym roku zagranica będzie w posiadaniu ponad 40% naszego długu i jaka będzie panika gdy w pewnym momencie nastąpi odwrót od ryzykownych aktywów (akcji). Indywidualny inwestor wyjdzie w ciągu sekundy klikając myszką. Wielkie
fundusze emerytalne z zagranicy obecne na GPW muszą robić długą dystrybucję np.
te zapakowane w KGHM. A przecież bankierzy mają na świecie w swych kieszeniach
polityków, media i swoich agentów. Dzisiaj bankierzy kupują wybory i polityków.
Widoczne jest to zwłaszcza w Stanach. To tak gwoli nadchodzącego gorącego okresu wyborczego ;-)
-
2014/01/31 15:35:30
@Wojtek Białek

jednak daje Pan radę nasz wig walczy dzielnie. To akumulacja poszła chyba z PKO od samego naszego guru Pana Wojciecha ? oby ! go go go !
-
2014/01/31 15:43:41
@bialek.wojciech

timing is everything...

to samo dotyczy zarówno USD jak również WIG czy WIG20...

p.s. przykład 12 miesięcy 2013 roku dokładnie to przecież potwierdził...
iż projekcja to jedno a jej aktywacja - konkretny sygnał realizacji to drugie...

Jeśli Pan pozwoli powróćmy do nurtu Pańskich wzajemnie wykluczających Wizji...
Z jednej strony Paradygmat USD a z drugiej kolejna Wizja dot. WIG tym razem ukazująca docelowy pułap 64.000...

Proszę o Pańską odpowiedź jak w warunkach znacznego wzrostu prawdopodobieństwa globalnej aprecjacji USD kolejny raz teraz prezentuje Pan Wizje wzrostu WIG do 64.000 pkt , mimo iż w 2013 roku gdyż USD wystarczyło by nie słabł a i tak wystarczyło to by WIG de facto zyskał symbolicznie a Wizja 70.000 na WIG pozostała wizją...!!???

-
2014/01/31 15:48:31
S&P500 1784.51

spora baza sie zrobila do FUTURES na SP500

sredni roznica byla 5 ptk teraz mamy az 15 pt
-
2014/01/31 15:52:06
Dobra jest jankesi kupują jak świeże bułeczki. U nas już denka i skupowanie perełek.
-
2014/01/31 15:54:37
po_latach_remix

Dobra jest jankesi kupują jak świeże bułeczki. U nas już denka i skupowanie perełek.

a ty dalej swoje

kupuje racja www.zerohedge.com/news/2014-01-31/equity-funds-have-largest-weekly-outflow-over-two-years
-
2014/01/31 15:55:48
Turcja.
Tylko nagła sprzed kilku dni drastyczna podwyżka stóp procentowych w Turcji zapobiegła
efektowi domina. Co się odwlecze to nie uciecze ;-)
-
2014/01/31 15:56:00
bbb29

"spora baza sie zrobila do FUTURES na SP500

sredni roznica byla 5 ptk teraz mamy az 15 pt"

Stooq przekłamuje, chyba ich system nie toleruje prawie 30 pkt luk.
-
2014/01/31 15:57:47
po_latach_remix


teraz pomysl co sie stanie jak lewary popekaja

mamy dwa razy wiecej nabranych kredytow na akcje niz 2007 roku
-
2014/01/31 15:58:37
swb1

bbb29

"spora baza sie zrobila do FUTURES na SP500

sredni roznica byla 5 ptk teraz mamy az 15 pt"

Stooq przekłamuje, chyba ich system nie toleruje prawie 30 pkt luk.

chyba ze tak bo ja nie mam indeksu na MT4 tylko FUTY
-
2014/01/31 15:59:56
-
2014/01/31 16:00:24
@po_latach_remix:
"jednak daje Pan radę nasz wig walczy dzielnie. To akumulacja poszła chyba z PKO od samego naszego guru Pana Wojciecha ? oby ! go go go !"

Wie Pan jaka jest kara za trolowanie?

-
2014/01/31 16:02:30
@
bialek.wojciech

@po_latach_remix:
"jednak daje Pan radę nasz wig walczy dzielnie. To akumulacja poszła chyba z PKO od samego naszego guru Pana Wojciecha ? oby ! go go go !"

Wie Pan jaka jest kara za trolowanie?

2014/01/31 16:00:24

to proszę wskazać mi drogę bez trolowania. Może jakiś samouczek ? To chce Pan moje konto zbanować ? Panie Wojciechu proszę tego nie robić. Obiecuję mocną poprawę.
-
2014/01/31 16:03:37
@Ryszard

'...bo spodziewany jest krach na surowcach w II pol. 2014r...'

'spodziewany' implikuje - oczekiwany przez wiekszosc 'uczestnikow rynku'. A kiedy to wiekszosc miala racje?

To co sie liczy to w 3 slowach
-USA
-EU
-CHRL

Jezeli Argentyna, Turcja i pare innych bedzie miala recesje to nie ma to znaczenia - w porownaniu przez co przechodzilismy w 2008 US i 2012 EU (moim zdaniem).
Nasz gospodarz wymazal Chinagiedon z prognozy na ten rok.
-
2014/01/31 16:08:41
3,15-3,18zl za USD i to by bylo na tyle;)Teraz gruby moze sie obkupic w tania zlotowke i kupic akcje na Ksiazecej ! :)
-
2014/01/31 16:10:09
Pan Wojtek chce mnie uciszyć ale na dłoni widać akumulację. To trolowanie ? ja tam ryzykuję i kupuję promocję. Taniej nie dadzą nie jestem naiwny na krach. To sobie należy wybić z głowy.
-
2014/01/31 16:17:54
będą jaja na koniec? zachód up a my down ?
-
2014/01/31 16:22:30
konsultant121

3,15-3,18zl za USD i to by bylo na tyle;)Teraz gruby moze sie obkupic w tania zlotowke i kupic akcje na Ksiazecej ! :)


jesli mamy III to nie koniec zabawy na USD PLN

a cele 3,20 - 3,25 - 3,30
-
2014/01/31 16:32:57
@bialek.wojciech

US Dollar Index Future 81.29 ( +0.27% )

wzrost prawdopodobieństwa wybicia w górę z 2 -letniego kanału horyzontalnego i tym samym aktywacji globalnego wzrostu USD...

atafinancialresearch.bblog.pl/wpis,us;dollar;games;,141779.html

Szanowny Autorze kolejnej Wizji " 64.000 "....

jak w takich warunkach ma zyskiwać WIG i osiągnąć 64.000 pkt , podczas gdy w 2013 roku wystarczył horyzont na USD by WIG zamiast 20.000 zyskał de facto 2.000 pkt...!!???-
2014/01/31 16:43:14
Ciekawe jaą teraz OFE ma alokację...kupuje dzisiaj na potęgę:)
-
2014/01/31 16:45:02
Cudofix sie szykuje

-
2014/01/31 16:53:17
Krążą dzisiaj koło tego 2352 (close z 3 września 2013) i nawet kasowy zrobił 2352 i nie chce więcej. Ciekawe ile zamkną 2352 czy inaczej?
-
2014/01/31 16:55:02
WIG20 pozostawienie pozytywnego ukladu pod zakonczenie miesiaca :)
-
2014/01/31 16:59:39
@bbb29 No i tak trzymac! Ponad 2 miesiace spadkow wystarczy.
-
2014/01/31 17:01:04
Panowie analitycy z forum zpiszcie się na korepetycje do OFE, by się nauczyć, jak nie oddać akcyjek za bezcen na co zbyt wielu liczyło, że się obłowi.
Co to za spadek miał nie być?
-
2014/01/31 17:06:34
@@ karnakufo
2014/01/31 17:01:04
Panowie analitycy z forum zpiszcie się na korepetycje do OFE, by się nauczyć, jak nie oddać akcyjek za bezcen na co zbyt wielu liczyło, że się obłowi.
Co to za spadek miał nie być?

na S od pażdziernika mozna byla zgarnąc fortunke. Jak ktos nie umie lapac szczytow 150 - 300 pkt na indeksie na lewarze to nadal marzenie a jednak bylo realne i uprzedzano.
Jak ktos gra codziennie nei zalapie sie na taki ruch jaki byl od 2-3 miesiecy. Pozostaje zakliananie L i lapanie ich w locie codziennie bo tak widze wielu gra jak ty kanarku. W 2013 tez nie siedziales do konca ruchu na S a po 2 dniach spadku juz lapales L.


i tak jest od stycznia 2013 kazde 2500-2600 na S daje 200-300 pk zarobku. To samo bedzie teraz.

kto ryzykuje i trzyma dlugo S zarabia ze szczytow reszta wierci sie codziennie i nie wie oc grac jak dzieci we mgle. Panowie z ofe moga sobie ... i tyle.
-
2014/01/31 17:06:37
To był serial pt:
jak wyrolować miśka, który bierze S na wsparciu i tego, który nie realizuje tam zysku.
-
2014/01/31 17:08:23


POniedzielek moze luka w gore i sprzedawanie a lepiej luka w gore podjazd pod 2400 i dopiero :)
-
2014/01/31 17:10:18
konsultant121

@bbb29 No i tak trzymac! Ponad 2 miesiace spadkow wystarczy.

ale ja bym na jakies cuda w tym roku nie liczyl :)

bujanie na wahaniach 400 ptk i nic wiecej
-
2014/01/31 17:17:48
Cu.
Cena miedzi spada osiem dni z rzędu, co nie zdarzyło się od grudnia 1998 roku. Spada
jak przystało na ten surowiec będący od dawna w bessie. Nikt rozsądny nie zakwestionuje, że Cu i KGHM jest w bessie. Większość liczy na jeszcze jedną przed bessą falę wzrostową na GPW robioną od lutego do lata br. przez OFE co jest logiczne i prawdopodobne by wzrosty akcji na GPW zachęciły jak najwięcej ludzi do wyboru OFE
oraz skuszeniu Kowalskiego. Ułatwiłoby to dystrybucję akcji ( jak w poprzednich końcówkach hossy ) zagranicznym graczom. Ale czy większość ma rację?
-
2014/01/31 17:20:57
@ryszard_z46

Panie Ryszardzie

Większość liczy na jeszcze jedną przed bessą falę wzrostową na GPW robioną od lutego do lata br. przez

na taka falke liczbym nie od lutego do lata tego roku ale od lata do konca tego roku. Tem bedzie denko. Tam mozna zagrac na parosmiesieczna podtbike, redysytrybucje po obecnym zbieraniu. Timing gotowy. Po nowym roku juz tylko na poludnie do 2016.
-
2014/01/31 17:24:07
targety na wiosne od marca do czerwca tego roku to okolice 2270-2300 potbitki , zrzutki - bardzo mozliwe wahania w boczniaku. Potem dzida do konca roku bo w wakacje czesc ulicy umorzy fudnuszy jakie ladowali na niby hossie w 2013 a wroca znow na zimie 2015 jak zoabcza nowe high jezeli zakladany przezemnie scenario zadzialo.
-
2014/01/31 17:31:16
@Ryszard

'Ale czy większość ma rację?'

To chyba pyt retoryczne.

-
2014/01/31 17:34:29
to co dzis SP500 na minimach konczy ;)
-
2014/01/31 17:36:02
@ bbb_29
2014/01/31 17:34:29
to co dzis SP500 na minimach konczy ;)

jezeli nie teraz to co lubimy bbb to dopiero po boczniaku w lutym. Zatem uspokojenie i w konsoli mozna tluc - jesli nie zrzuca mocniej juz teraz. Reszta przyjdzie w swoim czasie na rynkach dm jak sie podkleja pod nadzieje wzrostu kolejna oczywiscie :)
-
2014/01/31 17:38:10
na blogach w stanach po wielomiesiecznych spadkach autorow podawane sa zasiegi wyjscia w gore badz cisza od pazdziernika jak zrobili miskom z tyleczka sianko. Twarde misie widza tam wzrosty a od kona 2012 widzieli spadki. Zatem ?
-
2014/01/31 17:50:18
@ bbb_29
2014/01/31 17:34:29
to co dzis SP500 na minimach konczy ;)

jezeli nie teraz to co lubimy bbb to dopiero po boczniaku w lutym. Zatem uspokojenie i w konsoli mozna tluc - jesli nie zrzuca mocniej juz teraz. Reszta przyjdzie w swoim czasie na rynkach dm jak sie podkleja pod nadzieje wzrostu kolejna oczywiscie :)

strach pomyslec ja ksie patrzy na te liczny ile LEWAROW - kresytow w USA nabranych na akcje powrnujac do 2007 roku

ale nawet jak spadli by na 1700 okolice to tragedi nie bedzie musiliby wywonac z 300 ptk

-
2014/01/31 17:57:07
marekdaro

dzis poszlo jeszcze duzo FOMC - dodruk zobaczymy jak sobie poradza przy zmniejszajacyj sie puli darmowych pieniedzy
-
2014/01/31 18:02:34
marekdaro

U J do poki nie przejda 101 80 to trzyma na razie 1770 na SP500 koniec miesac i tygodni to troche podpisuja
-
2014/01/31 18:15:31
-
2014/01/31 18:18:45
Tak, jak już pisałem wcześniej w tej rundzie przewodnikiem stada u nas jest sWIG80 i to on da pierwszy sygnał do głębszej przeceny, ale jak na razie przewodzi wzrostom i taki jest rynku naszego kierunek.
-
2014/01/31 18:30:22
-
2014/01/31 18:34:46
Złotko odbiło się od oporu.
-
2014/01/31 18:36:29
Ropka idealnie na oporze.
-
2014/01/31 18:39:55
Copper na wsparciu.
-
2014/01/31 18:43:55
Nikkei zaliczyło knotem wsparcie.
-
2014/01/31 18:46:37
@
karnakufo

Nikkei zaliczyło knotem wsparcie.
2014/01/31 18:43:55

przecież to każdy małolat widzi. Relax.
-
2014/01/31 19:02:21
4,75 mld $ POMO:) musi trochę urosnąć
-
2014/01/31 19:06:06
marekdaro
bbb_29
karnakufo

Na tym etapie mainstream informacyjny ma " głowę w hossie " wszem i wobec jeśli już to wszelkie ruchy w dół są " tylko korektami "...

Nawet jeśli przyjmiemy takie założenie... to owe korekty spadkowe mogą przecież znieść od " marnych " 23 % po 38 do już " znaczących " 50 czy 62 %...

W przypadku jak najbardziej realnego pullbacku na S&P500 do strefy szczytów z 2000 i 2007 w segmencie EM - w tym GPW wystąpi " ucieczka " szczególnie na SWIG i MWIG ( perfekcyjny przykład z 2011 roku )...

atafinancialresearch.bblog.pl/wpis,us;dollar;games;,141779.html

w przypadku USD można nawet pokusić się o formacje " Cup with handle " - obecne pierwszy sygnał wybicia w górę z 2-letniej " handle "...

a do tego jeśli potwierdzi się dzisiejsze wybicie na US Dollar Index Future ponad Key Level 81 ( obecna wartość 81.23 +0.20% ) wówczas Wizje dot EM - WIG pozostaną Wizjami... czy to " 70.000 czy też 64.000 "...

@po_latach_remix

JPY & Nikkei realizuje Scenariusz Spadkowy

atafinancialresearch.bblog.pl/wpis,japan;contr-action;,147460.html
-
2014/01/31 19:20:49
@blackata

z wszystkim sie zgadzam. Byle do lipca przez stekajacy luty w boczniaku i nadziei na wybicie w gore. lapaczy nie brakuje w opiniach w mainstremie bo te blogowe to nie tworza niczego co mozna uznac za wskaznik. Po kolejnej zrzutce znow bedzie zbior liczb zebrany do wywalenia wyzej koncem roku. czekamy i zabawiamy pozycje okopane zostawiamy.
-
2014/01/31 19:29:06
www.zerohedge.com/news/2014-01-31/bofa-technician-watching-1750-sp-support-below-here-trouble BofA Technician Watching 1750 S&P Support: "Below Here Is Trouble"
-
2014/01/31 19:30:40
po_latach_remix

@
karnakufo

Nikkei zaliczyło knotem wsparcie.
2014/01/31 18:43:55

przecież to każdy małolat widzi. Relax.

relac masz od 2500 na WIG20 i dwa razy zjazd pod OFE kazdy matol to widzial hahaha
-
2014/01/31 19:58:10
picujemy tygodniowke naSP%00 picuejmy :)


dzis 4 mld druku wspomoglo jeszcze z 10 20 pipsa podjazdu na U SD JPY pomoze podbic SP500 by domkna luke
-
2014/01/31 19:59:14
@ bbb_29
2014/01/31 19:58:10
picujemy tygodniowke naSP%00 picuejmy :)


dzis 4 mld druku wspomoglo jeszcze z 10 20 pipsa podjazdu na U SD JPY pomoze podbic SP500 by domkna luke

trzeba zostawic nadzieje elkowiczom. Tez maja prawo zarobku na wyciaganiu :)
-
2014/01/31 21:19:39
marekdaro

@ bbb_29
2014/01/31 19:58:10
picujemy tygodniowke naSP%00 picuejmy :)


dzis 4 mld druku wspomoglo jeszcze z 10 20 pipsa podjazdu na U SD JPY pomoze podbic SP500 by domkna luke

trzeba zostawic nadzieje elkowiczom. Tez maja prawo zarobku na wyciaganiu :)

% tego mamy podwojny FOMC :) i wystarczy zobaczyc jakie wtedy sa dane :) nic bez przyczyny sie nie dzieje

i ladnie domknali luke na SP500 braklo niecale .0,5 ptk ale skalpik poszedl :)

odpodaniecie po jej domknieciu to na tyle

USD PLN dalej sie powinno umacniac cel nastepne fibo czyli okolice 3,2 doceloweo 3 30 smialo
-
2014/01/31 21:20:41
marekdaro

5 tego

Wed, Feb 5, 2014 Thu, Feb 6, 2014 Outright TIPS Purchases 04/15/2018 - 02/15/2043 $0.85 - $1.15 billion
Wed, Feb 5, 20142 Thu, Feb 6, 2014 Outright Treasury Coupon Purchases 11/15/2019 - 01/31/2021 $2.50 - $3.00 billion
-
2014/01/31 21:27:09
www.newyorkfed.org/markets/tot_operation_schedule_140228.html

ale ale pare dnie jest bez swierzej gotowki :)

-
2014/01/31 21:56:41
@ bbb_29

www.newyorkfed.org/markets/tot_operation_schedule_140228.html

ale ale pare dnie jest bez swierzej gotowki :)

niezle zobaczymy jak to sie potoczy, jak narazie po wyciaganiu i dawaniu nadziei zrobili czapeczke.
Piatek po Fed biznes as usual w doł :)
-
2014/01/31 21:57:58
bbs.cobrasmarketview.com/download/file.php?id=58863&mode=view

dzuo nie brakuje d ozamknieciach na minimach jak pisalem :)

milego week koniec pracy :)
-
2014/02/01 00:07:23
Inflacja w USA budzi się ze snu...Okazuje się, że inflacja w Eurolandzie spada, jest niższa +0,7 %, od prognoz +0,9 %, poprzednio +0,8 %, a inflacja PCE z USA już zaczyna rosnąć +1,2 %, prognoz +1,2 %, poprzednio +1,1 %.
-
2014/02/01 11:18:07
Zastanawiam się o co tak naprawdę te nerwy. Pod koniec tygodnia na EM widać było uspokojenie, a mimo to VIX zakończył tydzień na szczytach. To o co chodzi? Wyniki spółek? Może Japonia (wyprzedawana do ostatniej godziny w piątek)?
-
2014/02/01 11:35:25
Ukraina: CDSy i USDUAH rosna:

i.imgur.com/TatmDuu.png
-
2014/02/01 11:43:34
@kontokkk1
I z tego powodu cały świat wstrzymuje oddech?
-
2014/02/01 11:46:49
@ikti ... nie wiem czy swiat, ale Ukraincy na pewno

dla rynkow jest to potencjalne ryzyko kolejnego eventu i contagion w rejonie F5 i EM

-
2014/02/01 11:49:23
Może masz rację. W końcu Grecja też jest małym krajem a trzęsła rynkami na całym świecie ;]
-
2014/02/02 09:04:42
@WBiałek
"Jak likwidacja długu przebiega w obecnym cyklu? Zdaje się przyjmować bardzo elegancką postać skupowania złych długów przez banki centralne krajów rozwiniętych. Czy to coś zmienia? Oczywiście tak: dług publiczny w posiadaniu banku centralnego można będzie kiedyś po prostu umorzyć w taki sam sposób jak to chce obecnie zrobić z częścią długu publicznego w posiadaniu OFE polski rząd. Po takiej operacji będzie można rozpocząć nowy cykl zadłużania. "

Panie Wojciechu, jeszcze raz przeczytałem na spokojnie ostatni wpis i jestem gotów uwierzyć w powtórkę Wielkiego Kryzysu i to w niecałe 100 lat później, bo do tego ten wpis się właściwie sprowadza.
Długów ot tak nie można anulować, nie urodził się jeszcze taki, co by wymyślił jak anulować dług aby żadna strona nie straciła. Ktoś zawsze musi zostać oskubany. Na przykładzie OFE, dług NIE zostaje anulowany, tylko przeniesiony z rejestrów obligacji w OFE na rejestry w ZUS. W przyszłości emeryci (dawni obligatariusze poprzez OFE, teraz wierzyciele ZUS) wyciągną ręce po swoje. Sztuczki na papierze nie zmienią w żaden sposób tego stanu rzeczy.
-
2014/02/02 09:40:11
Panie Wojtku, czy kiedykolwiek cokolwiek u pana spada ? ciagle widze wzrosty i wzrosty na kazdym indexie w polsce. juz dolek za rogiem itp od paru lat hehe ...prosze mnie dobrze zrozumiec, te prognozy sa nic nie warte ;] pozdrawiam ;]
-
2014/02/02 10:08:59
Z całym szacunkiem dla Pana Wojtka ale ja nigdy nie czytam jego prognoz bo są obarczone "konfliktem interesów":)
-
2014/02/02 10:54:10
Ale rzucił mi się w oczy pewien obrazek autorstwa W.Białka:)

wojciechbialek.blox.pl/resource/NasdaqAnalogia.png
-
2014/02/02 12:14:39
Czytam to forum kilka lat już i chyba z raz widziałam jakąś analizę gospodarza przewidującą spadki... choć zapewne były one odwołane w następnym zdaniu... :) Nigdy nigdy nie widziałam wpisu pt. Będziemy spadać za chwilę... Spadki są przewidywane przez Pana WB zawsze za rok, w następnym roku za rok itd. Serio poczytajcie sobie... Mega załamania regularnie są odsuwane w nie najbliższą przyszłość... NP w 2014 roku miał być mega kolaps w z związku z Chinami ale jak widzę już nie będzie :)))
-
2014/02/02 12:31:08
Wczytajcie się dokładnie w ostatni wpis. Teraz będzie jakiś spadek, ale w 2017 powtórka w Wielkiego Kryzysu. Stąd tego roczny spadek to tylko drobne zawirowania, jeśli zeskakuje się te dwa zapowiadane wydarzenia.

"Można sobie wyobrazić, że szczyt hossy wypadłby w momencie (obstawiam 2017 rok), w której wszyscy uczestnicy rynku uwierzyliby, że kara za finansowe grzechy (złe długi) jednak nie istnieje, bo zawsze mogą one zostać odpuszczone dzięki łasce banku centralnego." W 2008 r. chodziło TYLKO o jakieś obligacje zabezpieczone hipotekami i bank inwestycyjny. W 2017 r, będzie chodziło o całe długi państw.

Ja tak odczytuję ten wpis.
-
2014/02/02 13:05:54
Z całym szacunkiem ...prognozy(W.B.)..są obarczone "konfliktem interesów":)

I mają dostarczyć zmienności/płynności automatycznym systemom
transakcyjnym,a zmiennośc przecież jest cool,no ale,nikt nikogo nie zmusza
do tej zabawy,zawsze można założyć sobie lokatę bankową.
-
2014/02/02 14:07:21
Ile jeszcze potrzebujecie czasu i pieniędzy żeby zrozumieć ze duże pieniądze z niwielkim ryzykiem zarabia sie inwestując w dobre fundamentalnie spółki a nie w kontrakty, opcje i waluty.
Kazdy zawodowiec z banku o tym wie a wy filozofujecie dzien w dzien na temat prognoz WB i skladacie sie na pensje dla brokera.
-
2014/02/02 14:11:36
Co dyskontuje EUR/CHF...!!???

Dlaczego nie ruszył i nie rusza na północ od 2.5 roku po interwencji SNB...!!???

atafinancialresearch.bblog.pl/wpis,;european;recovery;;vs;eur;chf;,148985.html
-
2014/02/02 14:12:49
Anonim napisał :"ze duże pieniądze z niwielkim ryzykiem zarabia sie inwestując w dobre fundamentalnie spółki"
Tak a w życiu najważniejsza jest miłość i zdrowie... I po co pisać takie banały...
-
2014/02/02 14:40:09
aleksandra704
anonim_mouse
ignac81
maklerzyna

Autor WB niestety się miota...

Przez cały 2013 roku kazał czekać z wypełnieniem Wizji " 70.000 " do grudnia 2013 jak te scenariusz spalił na panewce natychmiast z " Kapelusza " wyłoniła się auto pochwała dot " Paradygmatu USD " sprzed 3 lat , która de facto się nie sprawdziła ale zawierała iz EM nie wzrosną zatem teraz nastąpił wielki come back iż EM miały być słabe...

i słabe były - również w okresie 2013 ...

teraz na tapecie pojawiła sie kolejna Wizja " 64.000 " na WIG ...oraz Wizja Pokoleniowa na S&P500 gdzie widać strefę 3000 na S&P...

@bialek.wojciech

A pytania nadal pozostają bez odpowiedzi :

w ramach poprzednim nurcie dyskusji zwróciłem uwagę na timing w ramach Pańskich Projekcji. gdyż przecież kluczowy pozostaje Sygnał Aktywacji konkretnego Scenariusza...

3 lata temu ów sygnał nie wystąpił...dlatego też ów Paradygmat pozostał nieaktywny w swoim kluczowym przesłaniu, czyli umocnieniu USD...

Natomiast teraz ów sygnał aktywacji został wygenerowany

atafinancialresearch.bblog.pl/wpis,newyear-newtrend-eurusdusdpln,144075.html

oraz w szerszym ujęciu wstępnie potwierdzony - US Dollar Index Future - poziom piątkowego zamk. 81.25 +0.22% naruszenie górnego ograniczenia kanału horyzontalnego ( filtr procentowy i czasowy aktywowany )

atafinancialresearch.bblog.pl/wpis,us;dollar;games;,141779.html

Stąd też one more time...

Zatem nadal całkowicie pomija Pan Czynniki : TAPER ON oraz Walutowy - EUR/USD i jego wpływ na EM...

Czy w takim bądź razie ignoruje Pan Lekcję z 2013 roku...?

Przecież obecnie, w związku z cięciami QE , rośnie prawdopodobieństwo silnego impulsu wzrostowego USD

Czyż nie jest ono znacznie większe niż 3 lata temu i czy w związku z tym nie uderzy ono jeszcze bardziej w EM...!!???-
2014/02/02 14:51:44
aleksandra704
anonim_mouse

opowieści dziwnej treści ... " dobre fundamentalnie spółki"

de facto rosną te ze spółek i to głownie S i MWIG które postrzegane sa jako " dobre fundamentalnie " przez " Mędrców " z TFI und OFE...

uwaga tych samych co wyceniali OIL na 500 pln PGE na 70 itp..itd...

Prosty Przykład Wycen :

obecnie LPP jedni wyceniają na 5.000 drudzy na 10.000 PLN i co...

i nic zabawa w " rolkę " trwa...


-
2014/02/02 15:36:58
@anonim -mouse ,Poliimex i cała budowlanka była hitem -fundamentalnie ???
-
2014/02/02 16:48:50
@blacki
@resan

Panowie, wasza kasa, róbcie co chcecie ale sprawiacie wrażenie jakbyście nigdy od strony kuchni z kucharzem nie rozmawiali, który rządzi w restauracji ale za to znacie "kierownika sali"WB i wydaje się wam że siedzicie przy najlepszym stoliku.
:)
róbta co chceta.
-
2014/02/02 17:00:05
Kucharz -lub inaczej są małe spółdzielnie ,duże i bardzo duże .
-
2014/02/02 17:00:41
...i zawsze pijecie ciepłą :)
-
2014/02/02 17:16:46
żadne spółdzielnie, to są mity, chyba żę do tyczy to takich śmieci jak fon, elkop, atlantis + NC, tam faktycznie cyganie rządzą.
Piszę o profesjonalnym podejściu do temtu i naśladowaniu tych, którzy wydają setki milionów. Dobra amerykańska szkoła działa zawsze i wszędzie nawet na GPW.
Ci, którzy kupują nie wiedzą co to jest elliot natomiast potrafią rachować, znają bardzo dobrze branże i wskaźniki analizy fundamentalnej. Projekcje to substytut dla amatorów i intelektualna dyscyplina. A grajkowie na kontraktach i walutach, którzy zawodowo nie hedgują w firmach handlowych na ropę i surowce to dawcy kapitału dla brokera, ot taka nisza na produkt dla Kowalskiego, któremu można sprzedać wszytsko a przy tym dorobić ciekawe opowiadanie jakie to ważne.
-
2014/02/02 17:20:08
BArtłomiejczak to zrozumiał, podpatrzył jak to robią banki i sam robi kesz na swoich folowersach. Myślicie że koleś ma taką pasję w życiu żeby świątek piątek i niedziela dzielić się z nieznajomymi swoją tajemną wiedzą wten sposób pomaga nieznajmomym stać siębogatymi ludźmi za dobre słowo, Taki Jurek ze Złotego Melona.
Oj ludzie ludzie...
-
2014/02/02 17:44:25
-
2014/02/02 18:05:23
Czemu z Brazylią tak słabo?

bit.ly/1dWrM3u

bit.ly/1bReZ2H
-
2014/02/02 18:17:06
Atak na waluty EM nie był raczej przypadkowy i przypomina jakiś pierwszy akord do czegoś poważnego, starsi bracia z Wall Street, którzy robili rewolucję boleszewicką poczekają do czasu kiedy skończy się Soczi i wtedy poznamy siłę korekty.
-
2014/02/02 18:45:34
@
anonim_mouse

Atak na waluty EM nie był raczej przypadkowy i przypomina jakiś pierwszy akord do czegoś poważnego, starsi bracia z Wall Street, którzy robili rewolucję boleszewicką poczekają do czasu kiedy skończy się Soczi i wtedy poznamy siłę korekty.
2014/02/02 18:17:06

po raz drugi widze zgodnosc do prognozy i umnie. Boczniak do gora 20 lutego potem ciag dalszy tego co lubie :) powinni dać dobrac pozycje wyzej jak ostatnio w boczniaku. Beda nadzieje pobudzone oj bardzo.
-
2014/02/02 19:20:26
O kurcze niedźwiedzie nastroje na blogu... A to dokładnie odzwierciedlają nastroje inwestorów SII... Też się boję ale inwestuję.
Czy twierdzicie że 50% hossa na WIGu w obecnym cyklu Kitchina od czerwca 2012 do listopada 2013 to wszystko na co stać rynek? Teraz aby było poprawnie kolejne 20 miesięcy lewarowania i lekkiej bessy do końca tego cyklu? Jakiś krach? To nie 2007 ani 2008 rok!
Czy uważacie że rozpalone rynki rozwinięte muszą runąć aby dalej rosnąć? Czy my musimy ich naśladować? Może Jankes poinwestuje jeszcze kilka miesięcy w nasze akcje a USD spadnie trochę? No chyba że USD przekroczy 3,20zł to trzeba będzie uciekać z akcji. Może to właśnie OFE będą napychały ceny akcji do lata aby pokazać dobre wyniki dla tej połowy która przyszłe składki inwestycyjne będzie im w części nadal przekazywać? Czy naprawdę musimy zmierzać w kierunku 40.000 pkt na WIGu już teraz?
-
2014/02/02 19:24:55
Można popytać jeszcze, kto będzie ciągnął W20 do lata oprócz OFE, które będą dostawać co miesiąc 700mln zł, czyli do wydania dziennie po 30mln zł ?
Kto nam zrobi tą hosse w lata w sytuacji jaką mamy na EM i w przededniu korekty na DM?
-
2014/02/02 19:28:19
Cóż jak ponownie skoczy w górę o 20punktów % różnica między bykami a niedźwiedziami w badaniu SII, to trzeba wyjść z akcji i czekać wiosny;) Obecny poziom tego wskaźnika jest zbliżony do początków września a więc straszenia OFE... No i ciekawe kiedy Belka podniesie stopy%,bo WIBOR zaczyna rosnąć. Giełda może znowu wyprzedzi ruch RPP tak jak między czerwcem (początek hossy) a listopadem 2012 (pierwsza obniżka).
-
2014/02/02 19:29:32
@anonim - zgadza się ,poziomy są do oddawania ,po wyciągnięciu na odpowiednie poziomy zaczyna się powolny zjazd gdzie wszyscy widzą super okazję patrząc na historię wykresu .
-
2014/02/02 19:43:41
Ponownie polecam filmik surowce.blogspot.com/2013/11/bridgewater-jak-dziala-gospodarka-dlug.html
Faza reflation którą mamy obecnie nie zakłada krachu jeśli dodruk pieniądza jest umiejętnie sterowany a gospodarka rośnie. Jednak co się stanie po fazie reflation? Jestem w tym zgodny z Gospodarzem iż będzie to kara za kreowanie pieniądza za długi:)
-
2014/02/02 19:46:20
Polska w portfelach funduszy globalnych inwestujących w EM zajmuje 2,5-3% portfela.
Może tak być że w grudniu NBP wykonał czarną robotę i zasłone dymną bo interweniował na walutach, jak zwykle na koniec roku i nie było widać żeby zagranica wychodziła z polskiej giełdy. Może tak być że z zabawkami i 30mln zł dziennie zosatło OFE, TFI dokończy dzieła na MiSwig na swoich perełkach a później zadziała już prawo Newtona.
Bez kasy z zagranicy nie bedzie niczego i nawet projekcje WB tego nie zmienia
-
2014/02/02 19:55:20
Jedynym warunkiem na podrygi zdechłego kota na bananie jest powrót kapitału globalnego na rynki EM, wtedy przypadkiem jak się jakiemuś gostkowi w funduszu naciśnie Poland to skapnie pareset milinów USD i Gospodarz będzie się cieszył że projekcje wypaliły " częsciowo",
a jak nie to ta intelektualna gimnastyka nada się do klubu umarłych poetów, carmeny, tanie dobre winko i wystąpienie w tvn24 jak to jest dobrze na zielonej wyspie :)
http://wpolityce.pl/artykuly/73170-oj-nie-tak-panowie-nie-tak-palma-pierwszenstwa-w-dziele-zaklinania-naszej-rzeczywistosci-gospodarczej-i-finansowej-nalezy-sie-od-dawna-tvn24-zwlaszcza-w-tak-mistrzowskiej-obsadzie
-
2014/02/02 19:55:49
Zagranica wyszła w 2011 r .
-
2014/02/02 20:01:08
A tu kolejny dowód, Krzysiek ma świeży wpis na ten temat
www.rybinski.eu/2014/02/dlaczego-inwestorzy-uciekaja-z-zielonej-wyspy/

Aproos propagandy, to Gospodarz chyba się zorientował że robił za wielbłąda i albo
się zorientował albo się kryje z wychwalaniem pod niebiosa Gangu Olsena i nie porusza już tematów...
-
2014/02/02 20:18:35
Ciekawa sprawa, BIZ-y w Polsce po wyborach w 2005 roku gwałtownie skoczyły w górę i w 2008 roku spadły, a dzisiaj wobec propagandy na czterech frontach o zielonej wyspie wynik na minusie. Zero zaufania do tej propagandy.
-
2014/02/02 20:40:30
Teraz Thusk jest na klęczkach przed Merkel a radek twit ma zakaz podnoszenia wzroku gdy niemieckie gazety piszą o Polskich obozach zagłady, za nasze matki i nasi ojcowie dostają nagrody filmowe a na rozdaniu nagród robią jaja z polaczków pijaczków.
Dodatkowo Żydzi z NY cisną o 100mld zł zadośćuczynienia. A w Rzeczpospolitej rozdzieranie ostatniego sukna w najlepsze. Jakieś poważne tąpnięcie się szykuje.
-
2014/02/02 20:53:03
Na zakończenie przypomnę stare aktualne powiedzenie, które już tu przywoływałem
"Głosowałeś na Donka, głosowałeś na Bronka, teraz została ci tylko Biedronka"
:)
-
2014/02/02 20:59:20
-
2014/02/02 21:09:12
To chyba sie sprawdza, dopoki rzadzi ta ekipa co teraz, tego kraju nic dobrego nie czeka.
-
2014/02/02 21:17:51
@b53
Soros finansuje w Polsce LGBT i marsze homoseksualistów, atak na KK i księży, z których 1 na 1480 osób siedzi w więzieniu za pedofilię, oraz cały ten syf z gender.
Świetna zasłona dymna starszych braci, którzy pod osłoną zboczeńców po cichutku robią swoje biznesy przy wsparciu tvn24. Tam już szyją Leminga grubymi nićmi igłą do trepanacji
-
2014/02/02 21:20:14
Przy okazji takiego wielkiego skoku na kasę i bezpaństwowej międzynarodówce spod znaku tęczy coś skapnie.
-
2014/02/02 23:00:42
Patrząc na zmiany kwartalne PKB w 2009 i 2013 roku wygląda że były podobne, szkoda że hossa nie była podobna;)))) Ale ma czas na odrobienie strat... Czuje że miśki polegną na całości w ciągu najbliższych miesięcy.
-
2014/02/02 23:20:43
Tu należy przypomnieć wykres Gospodarza www.bankfotek.pl/view/1663066
oraz obecną 3,2% zmianę PKB r/r w Q4 2013. Wystarczy jeszcze trochę w górę a nasz WIG wyrwie się wreszcie z kajdanów: www.bankfotek.pl/view/1663068
-
2014/02/02 23:58:00
Wg mnie przed WIG20 kontynuacją ruchu boczno-wzrostowego po odbiciu od kilkuletniego wsparcia.
Stany również do góry.
-
2014/02/03 09:14:19
Krótkoterminowo rynek wykupiony.
-
2014/02/03 09:47:31
łatwo 100 punkta już na kontrakcie u nas zarobione a ile to miało lecieć i lecieć.
-
2014/02/03 09:53:56
@billy

czy nie uparles za bardzo się na swój poziom 47500 wig , 712 w20usd, ?
-
2014/02/03 09:57:34
@konsultant121
Przecież ten wystrzał PKB w IV kwartale został już dawno temu zdyskontowany, zajrzyj na MWIG40/SWIG80 jak się pięły do listopada.
-
2014/02/03 10:07:06
Jeśli ktoś liczy na zdecydowany trend to się przeliczy i dostanie bęcki.
-
2014/02/03 10:15:56
@podtworca Nic nie stoi na przeszkodzie przynajmniej 4,5-5% r/r za Q2 2014 jako szczyt mozliwosci wzrostu kwartalnego.
-
2014/02/03 10:20:47
shazza144 2014/02/03 09:40:29
Zakupy w zeszłym tygodniu
PZU PKO i KGH już dają zarobić:)

akcjonar.obywatelski 2014/02/03 10:06:30
Skoro zamkneliśmy lukę na 2286 to nie ma już innej opcji jak wzrosty.

prof-rybinski 2014/02/03 10:14:04
Kapitał ze spadków DM wszedł do nas i trend wzrostowy powinien nas pociągnąć na 2750.Przy tych poziomach oddam akcje.

Czyzby dalsza obsowa?
-
2014/02/03 10:27:03

''Czyzby dalsza obsowa?''

heheee może wcześniej wybijemy szczyt z 22stycz?
-
2014/02/03 10:32:29
LUKA w gore opor na WIG 20 i sprzedawanko

szczegolnie ze bez obrotow posnownie robiony temat - Poniedziaek
-
2014/02/03 10:38:15
@bbb_29
Tresura działa.
-
2014/02/03 10:40:40
zulus_chacka
2014/02/03 09:53:56
@billy
czy nie uparles za bardzo się na swój poziom 47500 wig , 712 w20usd?
,
@Zulus
billy_the_kangoor
2014/01/31 10:47:39
@karnakufo
- do 2.400 zostawiam "byczkom" pole do popisu. Sila wzrostow przy tym VOL jest wprost niewiarygodna :)
,
To wszystko ode mnie ;)
pozdrawiam, b.
-
2014/02/03 10:44:35
@b_t_k

Tu nie trzeba zostawiać pola tylko je orać.
Trendy tak szybko odchodzą.
-
2014/02/03 10:48:19
Zobaczymy co z tym złotym fibonkiem do którego dotarli?
Odbicie => S.
Pokonanie > L
-
2014/02/03 10:58:13
Panie Wojtku,

czy nie uważa Pan, że coś w danych gospodarczych z Polski "nie gra"? PMI mamy "w kosmosie" (dzisiejszy odczyt jest jednym z lepszych w historii), model oparty o zmianach WIBOR wskazuje, że dynamika produkcji przemysłowej powinna notować już poziomy dwucyfrowe, a tymczasem dane za grudzień były słabe (mimo bardzo niskiej bazy -10% w 2012), a ekonomiści szacują dziś w "Parkiecie" dynamikę produkcji za styczeń na marne 3,5% r/r.
-
2014/02/03 11:02:05
karnakuo
2014/02/03 10:44:35
@b_t_k
Tu nie trzeba zostawiać pola tylko je orać.
Trendy tak szybko odchodzą.
,
Masz racje - ale pozwol, ze "zaoram" swoje misiowe poletko do końca we
Francji, NL i Anglii.
Szkoda czasu na takie podbitki na WIG, a ryzyko dalszego zejścia o 10% jest niewspółmiernie duże.
pozdrawiam, billy_the_bear
-
2014/02/03 11:09:37
@b_t_k
No i nie zapominaj się:
Take Care, Billy_The_Bear.
Forum obserwuje.
-
2014/02/03 11:16:35
@Karnak
Nie zapominam się. IBEX rysuje tzw. "BEAR FLAG" z wielkimi konsekwencjami dla Byka.
WIG - patrząc na wykres - tez nie mam ochoty na kupno.
Poza tym jestem malym delfinkiem plywajacym w Oceanie pelnym piranii, wiec jaki ze mnie pożytek dla blogga.
b.
-
2014/02/03 11:20:22
to rozpoczynamy palowanie bykow :)

-
2014/02/03 11:38:13
akcjonaryjat

Ja kupuję.Nie ma na co czekać!

szybko trollu zmieniasz nicki
-
2014/02/03 12:25:39
gugogu1

Aktywa polskie pozostają w segmencie EM - dlatego też EUR/USD determinuje układ sił...

p.s. PLN nie odleciał w " kosmos " jak np Rubel ze względu na aktywny czynnik polskiego długu, który za cel obrała Zagranica...i jak widać dług działa stabilizująco na PLN...

GPW nie była w 2013 i nie jest na obecnym etapie w grupie szczególnego zainteresowania Zagranicy gdyż :
1. to EM
2. koncentracja inwestycji na polskim długu a nie polskich akcjach...
-
2014/02/03 12:46:46
@gugogu1:
"czy nie uważa Pan, że coś w danych gospodarczych z Polski "nie gra"? PMI mamy "w kosmosie" (dzisiejszy odczyt jest jednym z lepszych w historii), model oparty o zmianach WIBOR wskazuje, że dynamika produkcji przemysłowej powinna notować już poziomy dwucyfrowe, a tymczasem dane za grudzień były słabe (mimo bardzo niskiej bazy -10% w 2012), a ekonomiści szacują dziś w "Parkiecie" dynamikę produkcji za styczeń na marne 3,5% r/r."

Sposób modeli dynamiki produkcji, których używam, dwa pokazują niskie (bardziej zgodne z rzeczywistością) wartości: pierwszy oparty na zmianach złotego do indeksu "commodity currencies" i drugi oparty na zmianach złotowej wartości indeksu cen metali. Czyli ta dotychczasowa relatywna słabość naszego przemysłu zdaje się mieć coś wspólnego z ogólną słabością rynku surowców/walut surowcowych/EM. Zastanawiam się cały czas, czy to się zmieni w ewentualnej inflacyjnej fazie ożywienia (o ile ta w ogóle nadejdzie w obecnym cyklu).

napisał:
-
2014/02/03 12:50:00
w segmencie WTF??!

'Straszenie ZUS-em nieuzasadnione'
bo:
'...Bankructwo ZUS-u jest jednak niemożliwe, gdyż Zakład jest częścią finansów publicznych - tłumaczy Zbigniew Derdziuk...'

stooq.pl/n/?f=843011

Zadalbym pytanie - czy Bankructwo finansów publicznych jest niemożliwe (jak Grecja v Portugalia)?

Wg mnie bardzo prawdopodobne, przedsmak to:
-> zawieszenie progow ostroznosciowych
-> wywlaszczenie ludzi z oszczednosci OFE

a co sie stanie jak wyz powojenny przejdzie na emeryture, a do mlodych 2mln Polakow dolaczy reszta na emigracji?

hehehe,
-
2014/02/03 13:01:54
@ikti:
"Czemu z Brazylią tak słabo?

bit.ly/1dWrM3u

bit.ly/1bReZ2H"


Brazylię zaliczona ostatnio do "Fragile Five":

blog.thomsonreuters.com/wp-content/uploads/2014/01/fragile-five.gif


Dokładnie 20 lat temu, gdy FED po raz pierwszy zaczynał zaostrzać politykę pieniężną po poprzednim kryzysie na rynku kredytów hipotecznych (S&L Crisis), pierwszą ofiarą tego zaostrzenia stał się w 1994 Meksyk, wiec też Ameryka Łacińska

No i te Mistrzostwa Swiata i później Olimpiady w Brazylii nie wróżą dobrze. :)

-
2014/02/03 13:03:58
Grecja potrzebuje kolejnych 10-20 mld euro na obsługę zadłużenia...

cóż " Gramy dalej..."
-
2014/02/03 13:13:23
korzytac z odbicie zdechlego kota czekac na opory i S :)
-
2014/02/03 13:14:29
@dino54:
"Olimpiady letnie mamy co 4lata a liczac naprzemian zimowe i letnie to co 2lata to co 2lata musialby ktos bankrutowac ,mysle ze to odniesienie chyba nie zawsze pasuje."

Mnie interesują przede wszystkim olimpiady ogranizowane "na pokaz" w biednych krajach na dorobku, szczególnie jeśli są dyktaturami (wosjkowymi czy komunistycznymi).

"Co do olimpiady z 1936r to jakby Hitler wojny nie wywolal to nie musialby pozniej kapitulowac ,Chiny chyba na wojne sie nie szykuja ? Jakos malo prawdopodobny jest ten Chinageddon jesli CHiny maja 2biliony $ rezerw walutowych (chyba ze jakas rewolucja u nich wybychnie ale kto to wie)."

Myślę, że pęknięcie największej w historii bańki inwestycyjnej wystarczy z nadwyżką, o ile oczywiście nastąpi.

"Dziwna sprawa w 5 miesiecy waluta Argentynska oslabila sie 50% w tym w ostatnich 2dniach 20% a gielda Argentynska mozna powiedziec niewielka jak na nich korekte 10% zrobili od 3dni juz rosnie jakby nigdy nic a od poczatku tego roku na 6% plusie jest .W latach 90tych to eksodus z Argentyny trwal duzo dluzej az do bankructwa i bardzo duzych spadkow na gieldzie i na walucie ? Moze Pan to jakos wytlumaczyc?"

Oni są jeszcze zbankrutowami po bankructwie w 2001 roku, więc się nie za bardzo przejmują, bo bankrut nie może drugi raz zbankrutwać?

"Co zas do optymistycznych wnioskow na najblizsze lata to sa calkiem realne patrzac na te wykresy tylko czemu akurat Pan uparl sie do podobienst z 1925 r a nie ostatnich kilknastoletnich wzrostow ?To ze nikt w to nie wierzy to tym bardziej mozliwe."

Po części ze względu na wycenę akcji w USA, która w dołku cyklu pokoleniowego nie była wcale taka niska. Ona nie bardzo pasuje do kilkunastoletnich wzrostów, bo wymagałyby one jakiegoś niezwykłego wzrostu wydajności pracy.

Też sobie myślę, że FED-owski "druk pieniądza" powinien doprowadzić do szybkiego spektakularnego boomu a la "szalone lata 20-te" (boom taki trwa od NYSE od prawie 5 lat), ale nie do trwałego wzrostu opartego na stabilnym wzroście wydajności pracy i jednoznacznych zwycięstwach militarnych (w II WŚ i Zimnej Wojnie).

-
2014/02/03 13:22:23
@bbb-29
"..korzytac z odbicie zdechlego kota czekac na opory i S :)"

Na oporze oddawać L , a na wsparciu brać S - teraz jest boczniak i taka strategia lepsza.
-
2014/02/03 13:23:49
Na wsparciu brać L oczywiście.
-
2014/02/03 13:37:19
@Wojciech Białek

Ostatnio przejrzałam stare wpisy, zadziwiona wykresem EM/DM z 2010 r,
bo pamiętałam proces tworzenia tego wykresu do "Słabość wschodzących"
wojciechbialek.blox.pl/resource/MSCIEMMSCIWOrldod1988.png

Ale sprawdziłam w sierpniu 2010 i faktycznie pisał Pan o tym. Zapomniał później?
A ponieważ dobre pomysły zwykle chodzą parami...
Pana koncepcja z VIII 2010:
Ale ostatnio tak sobie myślę, że w ramach cyklu pokoleniowego na rynku nieruchomości jesteśmy już w kilka lat po szczycie:

www.analizy.pekao.com.pl/pdf.php?id=2576

... a więc w takiej samej sytuacji jak ... w 1983 roku. W 1983 roku rynek surowców był już w bessie od 3 lat. Też w sumie tak jak teraz. Wtedy trzeba na akcjach przebiedować tylko do lipca 1984, kiedy to dokładnie w 2 lata po deflacyjnym dołku recesji z sierpnia 1982 (w naszych warunkach ta to luty 2011) zakończyła się cykliczna bessa na S&P 500 (-14,4 proc.; w obecnych warunakach to by dało S&P 500 na 1040.) i zaczęła się niekończąca się hossą. To znaczy kończąca się oczywiście, ale dopiero 3 lata później latem 1987 (czyli w naszych warunakch w pierwszym półroczu 2014). Proszę zobaczyć 1987 (w USA, bo GPW nie było) - potem 7 lat - 1994 - potem 6 lat - 2000 - potem 7 lat - 2007 - potem 7 lat - 2014. To by nawet ładnie wyglądało, co nie?


Koncepcja jest o tyle atrakcyjna, że sięga 2 cykle wstecz (można chyba postawić tezę, że przed 1988 cykl EM/DM też istniał.)

Still, drops of 30% or more in silver prices do not happen that often: looking back at the past 100 years, such drops have only occurred 11 times. And interestingly, each one of these massive declines marked a significant change in the world financial system.
More worryingly, each such decline was accompanied by a massive recession/depression somewhere in the world and almost every time by a recession in the US (grey shaded areas), the only exception being 1983-1984 when the Latin American depression did not trigger a US recession but instead a collapse in oil prices.

No właśnie. Ameryka Łacińska.
I to:
perspectives.pictet.com/wp-content/uploads/2014/01/Housing_23.01.2014-1.jpg

Co z tą analogią? Jak dla mnie jest ciągle świeża i oryginalna.
-
2014/02/03 13:39:25
te smieszne obroty na GPW wszystko mowia na temat szczegolnie pod oporami gdzie sie znajdujemy

rece opadaja
-
2014/02/03 13:40:16
karnakufo

@bbb-29
"..korzytac z odbicie zdechlego kota czekac na opory i S :)"

Na oporze oddawać L , a na wsparciu brać S - teraz jest boczniak i taka strategia lepsza.

dokladnie to mialem na mysli :)

rok boczniaka nas czeka ja kto mialo miejsc juz wczeniej :)
-
2014/02/03 13:41:35
@maklerzyna:
"Panie Wojciechu, jeszcze raz przeczytałem na spokojnie ostatni wpis i jestem gotów uwierzyć w powtórkę Wielkiego Kryzysu i to w niecałe 100 lat później, bo do tego ten wpis się właściwie sprowadza."

No niezupełnie. Z przedstawionej interpretacji cyklu pokoleniowego wynika (po tegorocznej korekcie) boom przynajmniej do 2017-tego, a potem to nie wiadomo. Ja się składam do analogii z latami 20-tymi, bo myślę sobie, że druk pieniądza powinien doprowadzić do boomu, który w całości zostanie potem zniesiony (tak jak po boomie lat 20-tych przyszło załamanie lat 30-tych).

"Długów ot tak nie można anulować, nie urodził się jeszcze taki, co by wymyślił jak anulować dług aby żadna strona nie straciła. Ktoś zawsze musi zostać oskubany."

W tym przypadku obie strony - rząd winny pieniądze i bank centralny posiadający rządowe obligacje - są mniej więcej tym samym podmiotem, więc tego problemu nie ma.

"Na przykładzie OFE, dług NIE zostaje anulowany, tylko przeniesiony z rejestrów obligacji w OFE na rejestry w ZUS. W przyszłości emeryci (dawni obligatariusze poprzez OFE, teraz wierzyciele ZUS) wyciągną ręce po swoje. Sztuczki na papierze nie zmienią w żaden sposób tego stanu rzeczy."

Różnica pomiędzy opisanym przeze mnie hipotetycznym umorzeniem długów w krajach rozwiniętych a przypadkiem OFE jest taka, że rząd miał w OFE długi względem obywateli, a nie w stosunku do samego siebie (jeśli założymy, że banki centralne są państwowe).
-
2014/02/03 13:42:59
to podciagamy U J a zanim SP500 fitu przed wejscie USa :) standardowa procedura ruszyla ponownie trzeb pograc pod te schematy :)
-
2014/02/03 13:48:51
@bbb_29
"to rozpoczynamy palowanie bykow :) "

Dobre sobie.
-
2014/02/03 13:52:25
Cykl likwidacji dlugu.

Ktos juz napisal ze dlug nie zostanie zlikwidowany, ale ktos za to zaplaci. Jesli surowce potanialby znaczaco, to placilaby m.in. Rosja. Wg mojej oceny nastepnymi kandydatami moglyby byc panstwa ktore ostatnio najbardziej sie rozwijaly, szczegolnie Chiny, tylko w jaki sposob? Oslabienie dolara?
-
2014/02/03 13:55:25
Wsparcie obronione.
Jeśli będzie powrót to tylko szczęście dla "okołodołkowego"miśka, by wyszedł z miniejszą stratą.
-
2014/02/03 14:05:15
-
2014/02/03 14:14:30
karnakufo

jak pisalem do okolic 2400 24xx powinni podjechac na bananie :)

by bylo z czego poznie jspadac a żeby wspracia ponizej 2200 trzymaly :)
-
2014/02/03 14:15:34
"Różnica pomiędzy opisanym przeze mnie hipotetycznym umorzeniem długów w krajach rozwiniętych a przypadkiem OFE jest taka, że rząd miał w OFE długi względem obywateli, a nie w stosunku do samego siebie (jeśli założymy, że banki centralne są państwowe). "


Ale Panie Wojciechu, najpierw bank centralny musi skupić za coś te obligacje z rynku aby później je anihilować. Czyli FED skupuje za ten dług pompując w rynek masę dolarów, czyli tracą posiadacze oszczędności odkładanych w dolarowych. Jeśli oszczędności są odłożone w akcjach to ich właściciele po 2017 r. stracą dużo w wyniku prawdopodobnego krachu. Jeśli ktoś odkłada w 10Y Note to straci na wzroście rentowności tych obligacji itd.

Druga sprawa to FED jest właściwie instytucją prywatną, to nie nasz państwowy NBP.
-
2014/02/03 14:15:49
www.bankfotek.pl/image/1663275

karnakufo

za deleko oni nie zajada na tych obrotach jeszcze smiedzi ponowan akcj ja kpoprzednia
-
2014/02/03 14:27:32
@bbb_29
No widać dywergrncje wzrostowe ===> boczniak wzrostowy, jak pisałem.
-
2014/02/03 14:30:38
Panie Wojtku czy mógł by Pan napisać jak Pan widzi eur/pln w tym roku?
Z góry dziękuję
-
2014/02/03 14:31:00
karnakufo

@bbb_29
No widać dywergrncje wzrostowe ===> boczniak wzrostowy, jak pisałem.

byle do oporow i odwrot
-
2014/02/03 14:34:29
@bbb_29
"...byle do oporow i odwrot.."

A później byle do wsparcia i przesiadka na L.
-
2014/02/03 14:36:48
MFW radzi Europie zmniejszenie zadłużenia; prognozuje anemiczny wzrost...

W/w czynnik przy równoczesnych cięciach QE przez FED jest tym samym ostrzeżeniem dla Wizji " Hossy "... zwrot lub horyzont ryzykownych aktywów, w tym akcji DM i EM - zdecydowane zmniejszenie dynamiki wzrostu lu spadek indeksów...
-
2014/02/03 14:42:03
Widać tutaj jakie jest zainteresowanie tematem OFE wśród ludności miast i wsi
www.pb.pl/p/264
-
2014/02/03 14:46:26
@anonim_mouse:
"(...) gender (...)".

Jak rozumiem dżender sprowadza się do poglądu, że gdyby kobietom przycisnąć śrubę tak by zamiast leżeć i pachnieć musiały się wziąć do roboty, to można by z nich wycisnąć więcej Marii Skłodowskich-Curie na głowę niż to jest obecnie. Generalnie sympatyzuję z tym poglądem, bo po pierwsze uważam, że mężczyzn trzeba odciążyć, bo już i tak ledwo zipią, a po drugiej po ostatnim przeglądzie kilku filmów wojennych będąc pod wrażeniem bezesownej makabryczności masakr tam przedstawionych (ze 100 proc. udziałem mężczyzn) doszedłem do wniosku, że mężczyźni powinni być generalnie zakazani.

Tak więc ja jestem generalnie za dżenderem. Problem z nim polega na tym, że kiedy się przykręca śrubę kobietom, to one nie mają czasu urodzić dzieci, i takie społeczeństwo z dżenderem wymiera (kobiety i mężczyźni do kupy). A bez dżendera potencjalne zasoby połowy społeczeństwa się marnują (kobiety leżą i pachną żyjąc w związku z tym znacznie dłużej niż mężczyźni zamiast wynajdować polon i umierać na raka).

Jak rozwiązać tę sprzeczność? To ciężkie zadanie. Ja bym na przykład fundował kobietom z wyższym wykształceniem, które rodzą dzieci i się nimi opiekują studia wieczorowe i zaoczne, by w ten sposób wyrównać ich szanse na rynku pracy w stosunku do mężczyzn, który gdy kobiety siedzą w pieluchach zdobywają doświadczenie zawodowe, ale pewnie różnych pomysłów na sensowny dżender jest więcej. ;)
-
2014/02/03 14:50:31
@maklerzyna:
"Ale Panie Wojciechu, najpierw bank centralny musi skupić za coś te obligacje z rynku aby później je anihilować. Czyli FED skupuje za ten dług pompując w rynek masę dolarów, czyli tracą posiadacze oszczędności odkładanych w dolarowych."

Może i relatywnie tracą w stosundu do posiadaczy akcji, ale bez skupu straciliby od razu całość oszczędności, gdy banki by pobankrutowały, więc pewnie są wdzięczni. Zresztą inflacja jest - tak jak w latach 20-tych - niziutka, więc te straty są mało zauważalne.
-
2014/02/03 14:54:29
@bartalsi:
"Wg mojej oceny nastepnymi kandydatami moglyby byc panstwa ktore ostatnio najbardziej sie rozwijaly, szczegolnie Chiny, tylko w jaki sposob? Oslabienie dolara?"

Sam się zastanawiam, jak by mógł wyglądać pełnoskalowy Chinageddon. Z jednej strony panika wśród zadłużonych Chińczyków powodowałaby gigantyczny popyt na dolary w Chinach czyli siłę dolara względen juana. Podobny efekt miałaby ucieczka kapitału spekulacyjnego. Ale z drugiej strony kłopoty gospodarcze Chin spowodowałyby konieczność transferu ogromnych chińskich rezerw walutowych do kraju, czyli osłabienie dolara i umocnienie juana. Wyraźna sprzeczność.

-
2014/02/03 14:56:01
@WB
(...) po ostatnim przeglądzie kilku filmów wojennych będąc pod wrażeniem bezesownej makabryczności masakr tam przedstawionych (ze 100 proc. udziałem mężczyzn) doszedłem do wniosku, że mężczyźni powinni być generalnie zakazani. (...)

twitter.com/CBildt/status/429634374217117696/photo/1

:-)
-
2014/02/03 15:05:51
-
2014/02/03 15:18:45
@ulica_mainstreet:
"@Wojciech Białek

Ostatnio przejrzałam stare wpisy, zadziwiona wykresem EM/DM z 2010 r,
bo pamiętałam proces tworzenia tego wykresu do "Słabość wschodzących"
wojciechbialek.blox.pl/resource/MSCIEMMSCIWOrldod1988.png

Ale sprawdziłam w sierpniu 2010 i faktycznie pisał Pan o tym. Zapomniał później?
A ponieważ dobre pomysły zwykle chodzą parami...
Pana koncepcja z VIII 2010:
Ale ostatnio tak sobie myślę, że w ramach cyklu pokoleniowego na rynku nieruchomości jesteśmy już w kilka lat po szczycie:

www.analizy.pekao.com.pl/pdf.php?id=2576

... a więc w takiej samej sytuacji jak ... w 1983 roku. W 1983 roku rynek surowców był już w bessie od 3 lat. Też w sumie tak jak teraz. Wtedy trzeba na akcjach przebiedować tylko do lipca 1984, kiedy to dokładnie w 2 lata po deflacyjnym dołku recesji z sierpnia 1982 (w naszych warunkach ta to luty 2011) zakończyła się cykliczna bessa na S&P 500 (-14,4 proc.; w obecnych warunakach to by dało S&P 500 na 1040.) i zaczęła się niekończąca się hossą. To znaczy kończąca się oczywiście, ale dopiero 3 lata później latem 1987 (czyli w naszych warunakch w pierwszym półroczu 2014). Proszę zobaczyć 1987 (w USA, bo GPW nie było) - potem 7 lat - 1994 - potem 6 lat - 2000 - potem 7 lat - 2007 - potem 7 lat - 2014. To by nawet ładnie wyglądało, co nie?

Koncepcja jest o tyle atrakcyjna, że sięga 2 cykle wstecz (można chyba postawić tezę, że przed 1988 cykl EM/DM też istniał.)

Still, drops of 30% or more in silver prices do not happen that often: looking back at the past 100 years, such drops have only occurred 11 times. And interestingly, each one of these massive declines marked a significant change in the world financial system.
More worryingly, each such decline was accompanied by a massive recession/depression somewhere in the world and almost every time by a recession in the US (grey shaded areas), the only exception being 1983-1984 when the Latin American depression did not trigger a US recession but instead a collapse in oil prices.

No właśnie. Ameryka Łacińska.
I to:
perspectives.pictet.com/wp-content/uploads/2014/01/Housing_23.01.2014-1.jpg

Co z tą analogią? Jak dla mnie jest ciągle świeża i oryginalna."

Ja generalnie wybierałem hioptezę, że jesteśmy w cyklu pokoleniowym po lewej stronie szczytu surowców, bo jednak koncepcja cyklu pokoleniowego mi się narzuciła po odkryciu równania 2007-2009=1973-1974, co np. obecnie daje co najwyżej 1980 rok (wybicie się S&P 500 do hisorycznych rekordów) o ile nie 1979. Utwierdzało mnie w tym założenie, że potrzebny jest wtórny szczyt cen surowców w 2014, bo to wynikało i z cyklu pokoleniowego (1974-1980) i z cyklu Kuznetsa (1974-1980 i 1990-1996).

Poza tym nie było jeszcze bankructwo na EM jak w 1981-1982 i "la Decada Perdida" później, tylko ciągle jeszcze żyliśmy w świecie, w którym przyszłość ma należeć do BRIC.

No i jen, który rozpoczął się osłabiać w 2012 jak w 1979, co dawałoby nam obecnie 1980-ty (waluty europejskie wchodzące później w skład euro zaczęły się wtedy wyraźnie osłabiać względem dolara dopiero w 1980).

Tak więc ja w sumie dalej tkwię mentalnie w okolicach 1980 roku czekając na jakiś wtórny szok surowcowy, który pozwoliłby domknąć wszystkie cykle, chociaż relatywne zachowanie S&P 500 względem surowców czy CPI sugeruje, że jesteśmy już w raczej 1983, do czego jak rozumiem Pani się skłania od jakiegoś czasu.


-
2014/02/03 15:23:51
"No i jen, który rozpoczął się osłabiać w 2012 jak w 1979 (...)"

Powinno być oczywiście "jak w 1978".
-
2014/02/03 15:44:26
bialek.wojciech 2014/02/03 14:54:29
@bartalsi:
"Wg mojej oceny nastepnymi kandydatami moglyby byc panstwa ktore ostatnio najbardziej sie rozwijaly, szczegolnie Chiny, tylko w jaki sposob? Oslabienie dolara?"

"Sam się zastanawiam, jak by mógł wyglądać pełnoskalowy Chinageddon. Z jednej strony panika wśród zadłużonych Chińczyków powodowałaby gigantyczny popyt na dolary w Chinach czyli siłę dolara względen juana. Podobny efekt miałaby ucieczka kapitału spekulacyjnego. Ale z drugiej strony kłopoty gospodarcze Chin spowodowałyby konieczność transferu ogromnych chińskich rezerw walutowych do kraju, czyli osłabienie dolara i umocnienie juana. Wyraźna sprzeczność. "

Bardziej chodzilo mi o globalne oslabienie dolara. Zadluzonym Chinczykom w panice, kupowanie dolarow by duzo mniej pomoglo takim wypadku. Przy jednoczesnych spadkach cen surowcow okazaloby sie ze nic nie ma wartosci (4 kury bylyby tyle warte co 3 kury - taki zart kabaretowy) :). Ale czy taka sytuacja jest mozliwa (Oslabienie dolara+ spadek cen surowcow)?
-
2014/02/03 16:02:30
SP500 cellowl by w okolicach 1700

a najlepiej na szczyty 2008
-
2014/02/03 16:29:23
zgodnie z planem WIG20 opor i pakowanie S :)
-
2014/02/03 16:31:09
Trend boczny wzrostowy nad wsparciem - teraz korekta V-ki.
-
2014/02/03 16:31:34
@WB
"... że gdyby kobietom przycisnąć śrubę tak by zamiast leżeć i pachnieć musiały się wziąć do roboty, to można by z nich wycisnąć więcej Marii Skłodowskich-Curie na głowę"

Ależ Panie Wojciechu, sprowadza Pan na abstrakcyjne tory te kwestie, bo w Polsce może jest promil kobiet, które tylko leżą i pachną a jak już to na życzenie swoich macho.
Znam za to 99% kobiet, które nie dość że pracują zawodowo to mają drugi etat w domu, potrafią super ugotować i zająć się wychowaniem dzieci, przy tym odnoszę sukcesy zawodowe. W dodatku są to kobiety wykształcone. Problem z gender leży gdzie indziej. Najbardziej wprowadzeniemi gender domagają się leniwe, słobowykształcone, cwane stare baby, które nie są konkurencyjne ze względu na niskie kwalifikacje żeby zmusić te zdolne młode aby ustępowały im miejsca na stanowiskach itp. Po drugie i najważniejsze gender to przede wszystkim ideologia, która za wiele z ekonomią nie ma wspólnego a chce ograniczyć władzę rodzicielską nad dziećmi ich własnych rodziców i wprowadzić seksualizację typu B do szkół i przedszkoli. W Niemczech 8-letnie dzieci chodzą do psychologa na terapię bo są uzależnione od pornografii a w programie nauczania dla czteroloatków uczy się ich technik masturbacji. Te kobiety, które walczą o gender mają motywację bo sponorowane są przez globalne koncerny farmaceutyczne, w programie nauczania sprowadzają relacje między dziećmi i ludźmi do przedmiotowych, gdzie najważniejsza jest atrakcyjność seksualna i wielkość przyrodzenia. Główna feministka od Lisa napisał;a podręcznik dla 14 letnich dziewczyn dlaczego powinny bez wahania jak się przydarzy dokonać aborcji. Podstawę programową podręczników gender napisał profesor, który udowadniał że noworodek w pierwszej dobie może osiągnąć 8 orgazmów, tezy wsnuł na podstawie badań, zgwałcił noworodka osobiście 8-mio krotnie. To są fakty natomiast Pan bardzo powierzchownie, akademicko do tego podchodzi.
Tu proszę się zapoznać z tematem gender.
www.stop-seksualizacji.pl/
A tu te Pana teorie akademickie w praktyce.( zdjęcia poniżej filmu)
www.stop-seksualizacji.pl/index.php/seksedukacja-w-praktyce/item/35-edukacja-seksualna-tak-to-sie-robi-w-kanadzie

A tu pewien norweski komik definitywnie osmieszyl ta ideologie co skutkowalo zakazu propagowania tej bolsyewickiej ideologii w tym kraju
www.youtube.com/watch?v=5oGL7njQwrg
-
2014/02/03 16:32:28
bbb_29

długoterminowy horyzont na EUR/USD = flat line na WIG20...

" bez EUR/USD nic nie uda się "

-
2014/02/03 16:39:47
@anonim_mouse:
"Znam za to 99% kobiet, które nie dość że pracują zawodowo to mają drugi etat w domu, potrafią super ugotować i zająć się wychowaniem dzieci, przy tym odnoszę sukcesy zawodowe. W dodatku są to kobiety wykształcone."

Przykro mi, ale to zwykłe pleplanie. Statystyki na temat pozycji kobiet w społeczeństwie nie potwierdzają tego, co Pan napisał.
-
2014/02/03 16:42:11
@anonim_mouse:
"Tu proszę się zapoznać z tematem gender."

A może Pan wreszcie dorośnie, wyzwoli ze szponów ideologii i zacznie myśleć samodzielnie zamiast powtarzać za innymi wyuczone formułki?
-
2014/02/03 16:54:42
Tez jestem przeciwny gender. To jakas pokretna ideologia. Jak kobieta ma sie wyrwac z roli kobiety rodzacej i wychowujacej dzieci? To moze mezczyzna ma rodzic dzieci?Naprawde nie rozumiemo czym oni mowia lewicowcy . Ale na szczescie to nie blog o ideologii.
-
2014/02/03 16:57:49
" bez EUR/USD nic nie uda się "

bialek.wojciech 2014/02/03 16:39:47
@anonim_mouse:
"Znam za to 99% kobiet, które nie dość że pracują zawodowo to mają drugi etat w domu, potrafią super ugotować i zająć się wychowaniem dzieci, przy tym odnoszę sukcesy zawodowe. W dodatku są to kobiety wykształcone."

Przykro mi, ale to zwykłe pleplanie. Statystyki na temat pozycji kobiet w społeczeństwie nie potwierdzają tego, co Pan napisał.

Jakie statystyki? Chodzi Panu o to ze mniej kobiet pracuje niz mezczyzn? I to jest calkowicie wszechwystarczalny dowod?

-
2014/02/03 17:00:32
blackata

bbb_29

długoterminowy horyzont na EUR/USD = flat line na WIG20...

" bez EUR/USD nic nie uda się "

na razie stara korelacja dziala czyli JPY jako SRIS OFF RIS ON wiec EUR USD bez zmian odchodzi dalej do lamusa
-
2014/02/03 17:16:24
Jankes w dół, my do góry, ale będzie gra.
-
2014/02/03 17:17:26
karnakufo

Jankes w dół, my do góry, ale będzie gra.

spokojnie jak pisalem niech dpobijaja by znowu byl oz czeg ospadac :) i nie dlugo znowu wspracie zalicza :)
-
2014/02/03 17:17:38
anonim_mouse 2014/02/03 16:31:34

Calkowicie zgadzam sie z tym Panskim postem.

Bardzo dobre przytoczone odnosniki. Co prawda pierwszy raz widze te materialy ale mysle ze trafiaja w sedno problemu. Takie informacje z wielu zrodel sa bardzo pomocne gdy mysli sie samodzielnie nad jakas kwestia i che sie wyrobic wlasne zdanie na jakis temat.
-
2014/02/03 17:33:55
"A może Pan wreszcie dorośnie, wyzwoli ze szponów ideologii i zacznie myśleć samodzielnie zamiast powtarzać za innymi wyuczone formułki?"

W wypowiedzi powyżej ma Pan szereg konkretnych argumentów, w czym ma Pan znów problem? jaka ideologia i wyuczone formułki?

"Przykro mi, ale to zwykłe pleplanie. Statystyki na temat pozycji kobiet w społeczeństwie nie potwierdzają tego, co Pan napisał."

No Pan żyje w matrixie na "Wall Street" wśród statystyk i wykresów a ja żyję
na mainstreet wśród normalnych ludzi, stąd możemy się nie rozumieć.
W rodzinie mam kobiety, które są lekarzami, prawnikami, nauczycielami, architektami, pracują w gospodarstwie, są inżynierami i każda pracuje na 3 etatach i nie potrzebuje gender. A w banku obsługują mnie tylko kobiety i nie przypominam sobie nigdy aby nawet w private banking obsługiwał mnie jakiś facet. Chyba że rozmawiam z facetem na telekonferencji, który jest zarządzającym.
Młode kobiety 25-40 lat w większości są bardzo dobrze wykształcone, jedne są mniej drugie bardziej zdolne, obecnie każdy student, który chce ma stypendium, każdy który chce studia doktoranckie, dodatki socjalne, stypendia socjalne uzbiera się jakieś 2500zł na miesiąc. Studenci z obszarów wiejskich rozbijają się samochodami tak że rano miasto w korku stoi bo gówniarzom się nie chce tramwajem podjechać.
O jakich kobietach Pan pisze? o leniwych starych babach czy normalnych młodych, wykształconych, zdolnych, które dzisiaj konkurują z każdym facetem jak tylko chcą co potwierdza szereg Pana koleżanek z banku?-
2014/02/03 17:37:03
@bbb_29 @karnakufo

Wygląda na to, że rozległa formacja dołkowa na WIG-u przybiera postać diamentu.
-
2014/02/03 17:44:01
stooq.pl/n/?f=843195
Przekazanie aktywów z OFE do ZUS zmniejsza dług publ. o ok. 9 proc. PKB wg def. unijnej - Szczurek
-
2014/02/03 17:48:50
Brak planu awaryjnego jeśli TK stwierdzi niekonstytucyjność zmian w OFE - Kosiniak-Kamysz
PAP - Biznes
3 Lut 2014, 17:42


03.02. Warszawa (PAP) - Nie ma planu awaryjnego jeśli Trybunał Konstytucyjny stwierdziłby niezgodność zmian w systemie emerytalnym z Konstytucją - powiedział minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

"Jesteśmy przekonani o konstytucyjności ustaw, które zostały przyjęte przez rząd, parlament i podpisane przez prezydenta. (...) Idziemy na spotkanie z Trybunałem Konstytucyjnym przygotowani w różnego rodzaju opinie i z przekonaniem o konstytucyjności zmian. Planu awaryjnego nie ma, nie ma powodu by go tworzyć. Procesy idą prawidłowo, dajmy szansę Trybunałowi" - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej Kosiniak-Kamysz. (PAP)
-
2014/02/03 17:49:40
Jak się idzie na etnologię lub filozofię na uniwersytet to się grzeje d.... w domu później albo idzie do mcdonalda, każdy orzeł jak możeł.
Dziaiaj każda kobieta po maturze bez złotówki od rodziców może żyć na studiach lepiej niż niejeden tyrający facet, który ma do wykarmienia rodzinę i opłaty na karku.
Pan potrzebuje jeszcze gender, no ok.
A ja bym postulował żeby tym zdolnym, które umieją ciężko zapierdzielać i mają ambicje dać wsparcie w postaci dopłaty do opiekunki do dzieci i dodatek rodzinny żeby miały wybór bo jak na razie gender promuje tylko te kobiety, które mają zamiast jajników sztucznego penisa od studiowania na gender studies.
-
2014/02/03 17:54:47
Godzina zero.
Tow. Szczurek zameldował właśnie, że wywłaszczenie 17 mln Polaków z ich emerytalnych oszczędności w OFE bez odszkodowania zostało dokonane. Następny skok będzie po lokaty bankowe ? A zapisy konstytucji? Rząd zawsze może liczyć na wybranych przez polityków członków TK oraz swojego prezydenta ;-)
-
2014/02/03 18:23:13
U Pana to towarzysze sa juz w przedszkolu.
-
2014/02/03 18:52:34
Nie dostali koncesji
Ministerstwo środowiska nie przyznało Polskiej Miedzi koncesji na poszukiwanie złóż na terenie województwa lubuskiego. Prawo do złoża Bytom Odrzański otrzymała spółka Lumina Copper Corporation, gdzie wysokie stanowisko dyrektorskie sprawuje były prezes KGHM Stanisław Speczik. Rzecznik Polskiej Miedzi Dariusz Wyborski przyznał, że decyzja ministra zaskoczyła cały zarząd miedziowego holdingu.
-
2014/02/03 18:54:18
@ WB

Jak rozumiem dżender sprowadza się do poglądu, że gdyby kobietom przycisnąć śrubę tak by zamiast leżeć i pachnieć musiały się wziąć do roboty, to można by z nich wycisnąć więcej Marii Skłodowskich-Curie na głowę niż to jest obecnie. Generalnie sympatyzuję z tym poglądem, bo po pierwsze uważam, że mężczyzn trzeba odciążyć, bo już i tak ledwo zipią, a po drugiej po ostatnim przeglądzie kilku filmów wojennych będąc pod wrażeniem bezesownej makabryczności masakr tam przedstawionych (ze 100 proc. udziałem mężczyzn) doszedłem do wniosku, że mężczyźni powinni być generalnie zakazani.
Tak więc ja jestem generalnie za dżenderem


Niestety to niezupełnie jest to. Wersja, opisana powyżej to stary dobry program pt Feminizm 2.0, (Feminizm 1.0 to sufrażystki) który był całkiem niezłym pomysłem, nim nie został wypaczony przez krzykliwe ideolożki.
Dzender to Feminizm3.0(czy to jeszcze feminizm?), a zdecydowanie bardziej Płciowy Łysenkizm. Wg Gender płeć nie jest warunkowana biologicznie, tylko społecznie i kulturowo.
Już dziecko powinno mieć wybór, jaką płeć pragnie mieć, a żeby mu pozwolić swobodnie, w sposób nieuwarunkowany wybrać tę płeć, od małego należy w nim trenować zachowania obydwu płci na raz. Stąd te słynne przebieranki w przedszkolach itd.
Gender kompletnie nie bierze pod uwagę hormonalnego rozwoju Człowieka i opiera się na fałszywej przesłance, że poza genitaliami, między mężczyzną i kobietą nie istnieją żadne różnice typu biologicznego (zwłaszcza w kwestii funkcjonowania mózgu).
Gender stworzyli niedouczeni w naukach przyrodniczych humaniści, którym się wydaje, że biologię można zastąpić chwytliwymi hasełkami o równości i nie dyskryminowaniu.

Ja np., uważam, że pewien mój kolega wzrostu 1,50 m w kapeluszu powinien zostać koszykarzem w NBA, a to, że NBA go nie chce przyjąć w swe szeregi, jest przejawem dyskryminacji wzrostowej ze strony tej pseudosportowej opresyjnej organizacji Wielkoludów i w oparciu o pomysły Gender będę walczyć o to, by mu umozliwono spełnienie tego marzenia i zawodowe występowanie na parkietach.
Wzrost czlowieka nie może być wyznacznikiem jego pozycji w społeczeństwie! To niesprawiedliwe i uwłaczające godności, takie różnicowanie tylko ze względu na długość piszczeli i kości podudzia! W istocie jest to forma ukrytego rasizmu!

Jeśli nie da się tego rozwiązać inaczej, za każdym razem, gdy będzie on wchodził pod tablicę, tablica powinna być obniżana do poziomu jego możliwości...
-
2014/02/03 18:55:23
@dino 54
"Towarzysz" to charakter ;-)
-
2014/02/03 19:04:24
"Przykro mi, ale to zwykłe pleplanie. Statystyki na temat pozycji kobiet w społeczeństwie nie potwierdzają tego, co Pan napisał."

A jak się ma gender do statystyk poniżej? jest jakiś związek czy tylko propagandowy?
"Warunki życia rodzin w Polsce" GUS

- Ponad pół miliona dzieci w Polsce niedojada, bo rodziców nie stać na zapewnienie im wysokokalorycznych posiłków.
- Blisko 500 tys. dzieci nie ma niezbędnych podręczników,
- spośród blisko 9 mln dzieci i młodzieży w wieku do 24 lat, w niedostatku lub biedzie - w tym również w skrajnym ubóstwie - żyje 1,4 mln młodych Polaków.
- W skrajnej nędzy, poniżej minimum egzystencji (400-500 zł miesięcznie na osobę) żyje ok. 10 proc. rodzin z trójką dzieci i blisko 27 proc. z czwórką i więcej.
- W Polsce, aż 35 proc. dzieci i młodzieży w wieku do lat 17 korzysta z pomocy socjalnej.
- skala biedy i wykluczenia postępuje.

2,5 mln Polaków żyje poza granicami przy 13,4% bezrobocia w kraju
-
2014/02/03 19:25:37
Dow Jones Industrial - 15463.26 -1.50%

back to May...czyli na fali medialnej nieskończonej hossy i efektu stycznia DJIA powrócił do strefy notowań z maja 2013...

Kleszcze okrążenia pod Stalingradem praktycznie się zamknęły...

atafinancialresearch.bblog.pl/wpis,djia-stalingradformation,148847.html

p.s. faza trendu ma kluczowe znaczenie...


-
2014/02/03 19:45:44
@WB

Z przedstawionej interpretacji cyklu pokoleniowego wynika (po tegorocznej korekcie) boom przynajmniej do 2017-tego, a potem to nie wiadomo.


Panie Wojtku, czy u nas też bum do 2017, czy tylko na zachodzie ?


-
2014/02/03 19:47:12
@WB - do anonimowej myszy - "A może Pan wreszcie dorośnie, wyzwoli ze szponów ideologii i zacznie myśleć samodzielnie zamiast powtarzać za innymi wyuczone formułki?"

Panie @nonimowy, Pan WB pyta kiedy Pan dorośnie i zacznie samodzielnie myśleć, proszę jednak nie brać tej uwagi do siebie. Moim zdaniem myśleć samodzielnie: to znaczy nie koniecznie tak, jak nakazują media dyktatorów (nie tylko w PL) - sponsorowane miliardami dolarów przez "kreatorów świata". Pan anonimowa mysz w przeciwieństwie do WB to potrafi, gratuluję, możliwe (a raczej na pewno) Pan WB, także potrafi myśleć samodzielnie... ale nie tutaj w pracy!
Panie Wojtku, pozwalam sobie zabrać głos w tym temacie, ponieważ dendzer, w ogóle ideologia demoralizacji to temat ściśle związany z ekonomią... nie tylko dla tego, że kreatorzy tego świata wydają na nią miliardy dolarów... ale bez demoralizacji (dendzer jest jednym ze składników) nie byłoby przewodniej roli banków (a tym samym dalszych kroków w opanowywaniu świata). Drobny przykład - zapytam wprost, tak jak zapytałem kilkadziesiąt osób znajomych - w jakim celu niekorzystne zapisy w umowie bankierzy zapisują "drobnym maczkiem"......... oczywiście w celu wykorzystania klienta słabego wzroku, w celu zagmatwania, zagadania setkami paragrafów nic nie znaczących, po to, żeby w jednym istotnym zdaniu napisanym maczkiem OSZUKAĆ go (tak odpowiedziało 100% moich adwersarzy) No właśnie DEMORALIZACJA, OSZUSTWA, OGŁUPIANIE, DENDZER, WCISKANIE, ŻE BIAŁE TO CZARNE - to pierwszy etap strategii "jak zdominować i zniewolić w celu zagarnięcia inne państwa" O tym mówi pewien miły pan z KGB w tym wywiadzie, długim ale naprawdę warto wysłuchać:

www.youtube.com/watch?v=lWIpFvGrNak

.
-
2014/02/03 19:50:58
@All
Zrobilo się politycznie, a Byki polamaly sobie rogi.
Tematy wiodące to ZUS, OFE, GENDER, jak by kogos z grających to obchodzilo... ;)
Czas trochę odswiezyc blog-a byczymi wpisami, ale to tak zaczne od
7 Lutego 2014,
Zgadzacie się? ;)
Wasz Misio Billy :-p
-
2014/02/03 19:54:12
billy_the_kangoor

jak zaczęła się marcowa seria - ( horyzont i spadek ) tak z dużym prawdopodobieństwem się ona zakończy w owym marcu 2014...

2B na S&P500 działa...
-
2014/02/03 19:56:52
A gdzie się podziały bycze wpisy?Czyżby Pan Wojtek powycinał wszystkich w pień:)?
SII bloga będzie sprzyjać wzrostom a może grubas tu zagląda....:)
-
2014/02/03 20:05:12
@b_t_k
"...Czas trochę odswiezyc blog-a byczymi wpisami, ale to tak zaczne od
7 Lutego 2014,
Zgadzacie się? ;)
Wasz Misio Billy :-p..".

Powitać.

Chociaż, jak to się ma do Twojego wpisu z rana;
"..Szkoda czasu na takie podbitki na WIG, a ryzyko dalszego zejścia o 10% jest niewspółmiernie duże. .."

Niemniej lepiej późno niż wcale.

PS.
A tak ze względów czysto edukacyjnych, co Cię napadło?
-
2014/02/03 20:07:41
Panie kangur - a ZUS, OFE, Banki, Giełda - to nie jest polityka????
Jak powiedział kiedyś Kuroń, moczenie nóg to działalność apolityczna, wszystko inne jest polityką.
Napisałem w ubiegły piątek, że otworzyłem S na Edku i mam to powtarzać co kilka godzin.... czy jak ten pajac @karnakufo wklejać kilkadziesiąt postów dziennie tej samej treści..... nawet nie zdaje Pan sobie sprawy Panie kangur, jak demoralizacja (w tym dendzer) jest istotna dla rynków finansowych... bez niej nie byłoby giełdy, śmiem twierdzić.
Wiem, prostaczki zniewolone napiszą zaraz, że propaguję pisiorów.... a tak naprawdę mam ich razem z Tuskiem i pozostałymi darmozjadami z parlamentu, dokładnie tam, gdzie oni mają mnie

..... propaguję samodzielne myślenie, WB wspomniał o tym, więc się odezwałem.
-
2014/02/03 20:14:18
Witam,

Panowie zamiast tak politykować lepiej sprawdzić swój sprzęt sieciowy czy nie jest podatny na atak hakerów. Dotyczy wszystkich klientów ADSLi (np. Neostrada) czy kablówek używających w domu routery sieciowe.

Na tej stronie można sprawdzić czy panel administracyjny routera jest widoczny z sieci:
cert.orange.pl/modemscan/

Tutaj jest opis problemu:
niebezpiecznik.pl/post/dziura-w-routerach-z-firmwarem-zyxel-a-m-in-tp-link/
www.securitum.pl/baza-wiedzy/publikacje/skutki-ataku-na-routery-klasy-soho
-
2014/02/03 20:17:09
S na SP500 dało już 100 pkt-ów....ale zagram va banque przynajmniej o drugie tyle:)
-
2014/02/03 20:20:43
Dax od 9720 też mnie bardzo cieszy.....:)
-
2014/02/03 20:23:21
Ciekawe że BUX nie potwierdza naszego dzisiejszego optymizmu a jest z nami w koszyku...OFE pracuje na swój wizerunek:)
-
2014/02/03 20:26:01
www.forexfactory.com/attachment.php?attachmentid=1361703&d=1391455365

juz kiedys pokazywalem ta pare i ta analogie w ciewkym miejscu jest GBP JPY zwany potocznie rzeznikiem :)
-
2014/02/03 20:34:59
@teka52

"... czy jak ten pajac "

Taki poziom wypowiedzi moze obrazac takze innych, troche kultury.
-
2014/02/03 20:56:02
@ billy + miśkowe pesymisty

Zrobilo się politycznie, a Byki polamaly sobie rogi.

Ee, tam, zaraz "rogi sobie połamały". Za dużo powiedziane - korekta się rynkowi zwyczajnie należała. Prawdopodobnie jutro w USA zacznie się nawrotka wzrostowa, która potrwa około tygodnia i zdejmie te 62% dotychczasowych spadków, a potem fala C zygzaka, zaczętego 21.01 sprowadzi SPX'a w okolice nieco ponad 1600 pkt do plus minus połowy marca.
To jest zwykła, korekcyjna nawrotka do przełamanego oporu (szczyt z 10.2007 czyli 1576). W czym problem?
Choćby Blackata tu tańce voodoo, formacje Von Paulusa czy inne swe czary uskuteczniał, trendu tym nie zmieni. A trend na razie nie daje oznak zagrożenia zmianą.
Więc spokojnie i cierpliwości! Przecież rynek nie może rosnąć w linii prostej!
-
2014/02/03 21:02:21
@Wojciech Białek
wojciechbialek.blox.pl/resource/MSCIEMMSCIWOrldod1988.png
"(...)i zaczęła się niekończąca się hossą. To znaczy kończąca się oczywiście, ale dopiero 3 lata później latem 1987 (czyli w naszych warunakch w pierwszym półroczu 2014)"
Akurat to wygląda jak moment przed 1987, według Pana 1983 był w 2010 (surowce).
Ja mentalnie jestem w 1947-48. (Nikkei, obligacje, złoto, USA)
Nota bene kreska po szczytach 1929, 1937 niedokładna
wojciechbialek.blox.pl/resource/CyklPokoleniowySP500CPI.png

1980 na indeksach w USA był w zeszłym roku, z korektą płaską zamiast ostrej. Teraz już 1981 z dojściem S&P do 127% zniesienia. Pan Borawski to ładnie narysował, nie będę przerysowywać.
jacekborawski.blox.pl/resource/15sp500.png

Natomiast ciekawi mnie tamta koncepcja, bo dość dobrze przewidziała przyszłość.
1994-1999 to 5 lat na spadki EM/DM. Czyli już w przyszłym roku należy przejść na EM.
Jeżeli 1988 był poprzednim dnem cyklu EM/DM to szczyt wypadałby w 1983, tak jak Panu wychodziło w 2010, a teraz bylibyśmy w momencie analogicznym do 1987.

Nie chodzi o to, że spada teraz.
Jak dla mnie najbardziej prawdopodobny jest jednak scenariusz Prechtera z 1995, czyli teraz wielkie B w postaci triple zigzac od 2009 do 2016/2017
(pasuje do Grecji po japońsku, S&P 10 lat za ropą, Nikkei 10 lat za miedzią)
We will see.

PS. Skłodowska aby odkryć polon musiała po pierwsze wyemigrować, a po drugie wyjść za Francuza.
W Polsce pracowałaby na trzy etaty, a różne Dulskie i Dulscy nie pozwoliliby jej się zajmować tym, czym chciała.
Fascynujące, że Polacy zamiast zostawać w ostoi ładu moralnego, wybierają kraje z równouprawnieniem i wrażymi ideologiami...
-
2014/02/03 21:03:40
@zelazny.karzel.wasyl
"Gender płeć nie jest warunkowana biologicznie, tylko społecznie i kulturowo.
Już dziecko powinno mieć wybór, jaką płeć pragnie mieć, a żeby mu pozwolić swobodnie, w sposób nieuwarunkowany wybrać tę płeć, od małego należy w nim trenować zachowania obydwu płci na raz. Stąd te słynne przebieranki w przedszkolach itd."

Ekspresja płciowości. To znaczy w jaki sposób chce się być kobietą, a w jaki mężczyzną.
Czy Pan chce, czy nie, mężczyźni malują paznokcie u nóg, czeszą, szyją ubrania, opiekują się dziećmi.
Kobiety są policjantkami, poważnymi sędzinami, nęurochirurgami.
Heteroseksualni mężczyźni i heteroseksualne kobiety.

Jeśli nauka o ekspresji płciowości kształtowanej przez kulturę jest głupia, ma Pan na pewno jakieś świetne wyjaśnienie zjawiska tańczących chłopców
pl.wikipedia.org/wiki/Bacha_Bazi
czy zjawiska cwelowania w subkulturze więziennej.
Bo nie o preferencje seksualne tam chodzi.

PS. Pan norweski komik za gender wziął się po rozwodzie.
Niesamowite, do czego jest zdolny wzgardzony mężczyzna.
Ale ponieważ już się przyzwyczaił, że ma też obowiązek opiekowania się dziećmi i zdaje się ma córki, aktualnie uważa, że feministki są OK.
Widocznie zaczął myśleć o potencjalnych zięciach.
Ot przykład punktu widzenia.
-
2014/02/03 21:08:03
karnakufo

www.bankfotek.pl/view/1663529

ttez bym widzial u nas jakis podjazd znow una opory ale SP500 ladnie idzie ;)

1700 okolice mysle ze testna

-
2014/02/03 21:11:42
Normalny wymiar kary na s&p500 po wybiciu z hiperboli, która przybrała postać klina to spadek do 1570pkt.
Snucie alternatywnych scenariuszy można wrzucić na warsztat na wydział gender studies :)
A co się stanie ze zdechłym kotem na bananie to już gratka dla OFE, które mają 35mln zł dziennie na zabawę w giełdę.
-
2014/02/03 21:14:58
zelazny.karzel.wasyl

warto zwrócić uwagę własnie na DJIA... który po owych głównie " medialnych " wzrostach przez ostatnie 8 miesięcy wręcz błyskawicznie powrócił do strefy z maja 2013...

Tym samym Formacja " Stalingradu " sie wypełnia...

atafinancialresearch.bblog.pl/wpis,djia-stalingradformation,148847.html

-
2014/02/03 21:36:35
@ ulica mainstreet
"PS. Skłodowska aby odkryć polon musiała po pierwsze wyemigrować, a po drugie wyjść za Francuza.
W Polsce pracowałaby na trzy etaty, a różne Dulskie i Dulscy nie pozwoliliby jej się zajmować tym, czym chciała.
Fascynujące, że Polacy zamiast zostawać w ostoi ładu moralnego, wybierają kraje z równouprawnieniem i wrażymi ideologiami... "

O ile sie nie myle to Polska w tym czasie byla pod zaborami, ale to nie jedyny powod. "...wybierają kraje z równouprawnieniem i wrażymi ideologiami" - bardziej pewnie pomogl jej wyzszy rozwoj gospodarczy i wyzszy poziom techniki i nauki. Oj Pani Ulico, nauka i technika, a nie cwaniactwo tutaj sie licza.

ulica_mainstreet 2014/02/03 21:03:40
@zelazny.karzel.wasyl

"Heteroseksualni mężczyźni i heteroseksualne kobiety." - To wypaczenie i zboczenie a nie norma.

"czy zjawiska cwelowania w subkulturze więziennej. " -Pani Ulico, prosze...


"PS. Pan norweski komik za gender wziął się po rozwodzie.
Niesamowite, do czego jest zdolny wzgardzony mężczyzna." - Skad Pani wie jak bylo? Skad to zalozenie ze to kobieta go wzgardzila?

"Ale ponieważ już się przyzwyczaił, że ma też obowiązek opiekowania się dziećmi i zdaje się ma córki, aktualnie uważa, że feministki są OK.
Widocznie zaczął myśleć o potencjalnych zięciach.
Ot przykład punktu widzenia." - A tutaj ma sie wrazenie jakby to Pani miala awersje do rodu meskiego :)
-
2014/02/03 21:42:12
Ta strategia dla akcyjnych zakłada obecnie modlitwę i oczekiwanie na sprawdzenie głębokości ruchu który ma się okazać falą 4 po skończonej 3.
Jeśli okaże się korektą po C to trudno :) oj tam oj tam
-
2014/02/03 21:48:30
@karnakufo

dobieramy L na rynkach DM ? jest okazja czemu Cię nie ma ?

@Witold Delubicz

Witoldzie jest okazja dobierasz L?
-
2014/02/03 21:56:07
??
jutro pokaz sily w20 , otwarcie i w bok ?
czy
nadrobimy zaleglosci i 2300 witamy?
-
2014/02/03 21:56:13
remix! Jak tam L na nikkei? Ile to już, -5% od zamknięcia w piątek :)

Wcale nie wygląda to na koniec spadków. Wyprzedaż jakaś taka "uporządkowana" i taka mało skorelowana.

A ostrzegałem...
risktracker.blogspot.com/2014/01/nikkei-straszy.html
-
2014/02/03 21:57:44
@ ikti
2014/02/03 21:56:13
remix! Jak tam L na nikkei? Ile to już, -5% od zamknięcia w piątek :)

Wcale nie wygląda to na koniec spadków. Wyprzedaż jakaś taka "uporządkowana" i taka mało skorelowana.

A ostrzegałem...
risktracker.blogspot.com/2014/01/nikkei-straszy.htmlrazem z Billy dobieramy L sorry ja podebrałem a w zasadzie kupiłem nowe L na własne ryzyko. Przecież mamy do połowy roku rosnąć a potem jakiś mini krach. Przecież Pan Wojtek nawet o tym pisał. Trzymam się jego słów.
-
2014/02/03 22:06:03
Na temat "dżender", "ekspresji płciowości" itp wynalazków ideologicznych będzie sobie jeszcze można pobajdurzyć z kilkadziesiąt lat. Potem muzułmanie, których kobiety dokonują ekspresji płciowości poprzez rodzenie dzieci a mężczyźni poprzez zabijanie swoich wrogów zaprowadzą w Europie swoje porządki, w których raczej nie będzie miejsca dla zdegenerowanych ideologów dewiacji seksualnych. Los niektórych krajów, jak Belgia, czy Szwecja już jest przesądzony, w następnych latach po kolei będą dołączać następne.
-
2014/02/03 22:07:51
"PS. Skłodowska aby odkryć polon musiała po pierwsze wyemigrować, a po drugie wyjść za Francuza.
Fascynujące, że Polacy zamiast zostawać w ostoi ładu moralnego, wybierają kraje z równouprawnieniem"

Wie Pani że Kobieta we Francji po urodzeniu dziecka dostaje z urzędu opiekunkę do dziecka, za którą nie płaci, która przychodzi do niej 5 dni w tygodniu + socjal na każde dziecko ponad 500e, i kilka innych dodatków, w przypadku gdy sama wychowuje dziecko kwoty idą w tysiące e?
Czy chodzi Pani o migracje do tych krajów na wschód gdzie kobiety jeżdżą na traktorach?

-
2014/02/03 22:08:42
Co do rynku to muszę przyznać, że tym razem źle oceniłem sytuację. Nie pozostaje nic innego jak popatrzeć z boku, jak to wszystko dalej się rozwinie.
-
2014/02/03 22:12:59
Pani ulico, ma Pani urok nieprzeciętnej kobiety czyli tradycyjne wejście miedzy wódkę a zakąskę i walnięcie jak łysy grzywką o stół :)
-
2014/02/03 22:15:56
VIX najwyżej od grudnia 2012 roku w cenach zamknięcia intraday zdaje się też.
-
2014/02/03 22:21:09
@billy

dobrałeś L ?
-
2014/02/03 22:27:55
nikt nie bierze długich ? no to ja ryzykuję całym portfelem i wchodzę. Chyba wyrżnęli sporo byka a to czas na zakupy. Liczę na maxy jak Pan Wojtek pisał do lipca.
-
2014/02/03 22:30:30
@po latach
parę dni temu napisałem,że dlugie obowiązują na rynkach do przebicia w dól poziomu 1810,zamiesciłem wykresy 3 instrumentów, które najbardziej mnie interesują. Po przebiciu obowiązują juz tylko krótkie. Nie ma zajmowania dlugich,na ubicie dna tej fali wyprzedaży trzeba poczekać.
-
2014/02/03 22:33:54
@ delubicz
2014/02/03 22:30:30
@po latach
parę dni temu napisałem,że dlugie obowiązują na rynkach do przebicia w dól poziomu 1810,zamiesciłem wykresy 3 instrumentów, które najbardziej mnie interesują. Po przebiciu obowiązują juz tylko krótkie. Nie ma zajmowania dlugich,na ubicie dna tej fali wyprzedaży trzeba poczekać.

Witoldzie orędownik hossy i takie tezy? Przecież Pan Wojtek pisał, że hossa do połowy 2014 zatem tam odsprzedam swoje udziały i długie jeżeli depo starczy. Na własną odpowiedzialność tak robię cóż może się uda i dołączę do krezusów polskiego rynku ?

Panie Wojtku timing do połowy roku obowiązuje ?
-
2014/02/03 22:57:36
@remix

cykory na S sie nie załapały i teraz za L sie biora po raz kolejny jak remix od miesiaca.

@kanarkufo

psialem ci jak bedziesz skakal jak konagur po pozycjach to na duze ruchy sie nie zalapiesz. To co male podbicie ? nie widzicie ich teraz ? :)
-
2014/02/03 23:02:34
George Soros największy filantrop LGBT w Polsce i gender, który kontroluje już połowę koncesji na gaz łupkowy w Polsce.
...tak apropos dzisiaj o łupkach w podziemnym radio

21:40 Rozmowy niedokończone: Najwyższa Izba Kontroli o gazie w łupkach: PO-PSL marnuje także i to bogactwo cz.II
pos. prof. dr hab. Mariusz-Orion Jędrysek - były główny geolog kraju
-
2014/02/03 23:11:04
Indeks surowcowy CRY wcale nie chce spadać ! Początek hossy surowcowej? stooq.pl/q/?s=^cry
-
2014/02/03 23:42:18
www.empik.com/fundusz-petlinska-m-m,p1066510760,ksiazka-p

polecam pozycje :) nazwiska zmienione ale latwo sie domyslic :) kto jest kim :) w rolach glownych stary zarzad GWP i obecny lider PO
-
2014/02/04 00:15:44
@anonim_mouse:
"Normalny wymiar kary na s&p500 po wybiciu z hiperboli, która przybrała postać klina to spadek do 1570pkt."

"swb1
Co do rynku to muszę przyznać, że tym razem źle oceniłem sytuację. Nie pozostaje nic innego jak popatrzeć z boku, jak to wszystko dalej się rozwinie."


delubicz:
"parę dni temu napisałem,że dlugie obowiązują na rynkach do przebicia w dól poziomu 1810,zamiesciłem wykresy 3 instrumentów, które najbardziej mnie interesują. Po przebiciu obowiązują juz tylko krótkie. Nie ma zajmowania dlugich,na ubicie dna tej fali wyprzedaży trzeba poczekać."

"Swoją drogą to w sondażu AAII jest obecnie więcej niedźwiedzi niż byków po raz pierwszy od 22 sierpnia ub. r. S&P 500 wygląda bardzo podobnie, a wtedy były później 2 sesje w górę, 2 sesje w dół i dołek."
-
2014/02/04 01:43:49
Nikkei minus 3 - pięknie.

@bartalsi - Ma Pan rację, nie powinienem pisać o kimkolwiek "pajac" Nie wytrzymałem. Przepraszam.

Proszę zaapelować o trochę kultury do tych co tutaj spamują kilkudziesięcioma postami co dziennie takiej samej treści. to także brak kultury.... nie wspomnę o dywersji. Wiele osób nie zagląda tutaj właśnie przez tych spamerów.
-
2014/02/04 01:59:45
Pewnie nikt już nie zagląda na nasze picasaweb.google.com/finpredict
Szczerze mówiąc to my też rzadko, choć na początku grudnia 2013,
jako picasaweb.google.com/finpredict/SP500#5956891105414406802
(też na www.ifj.edu.pl/dept/no4/nz44/page/ )
zamieściliśmy obrazek dla S&P500, który wskazał 01 luty 2014 jako początek
'krytycznego' okresu.
Wydaje się, że działa: to pewnie będzie jeszcze poważniejsza korekta...
Serdecznie pozdrawiam, SD
-
2014/02/04 02:04:32
@teka52
cenowy podobnie zastanawia robi szczyty
stooq.pl/q/a/?s=c_
-
2014/02/04 02:05:06
Rynek jest na tyle mało stabilny że należy się spodziewać większych korek..
-
2014/02/04 02:17:51
@karnakufo

www.bankfotek.pl/view/1663529

Moja koncepcja diamentu na indeksie WIG wpisuje się w Pana kreski na FW20. Obecnie widzimy więc rynek podobnie.

@bbb_29

"Też bym widział u nas jakiś podjazd znów na opory, ale S&P500 ładnie idzie ;) 1700 okolice myślę, że przetestują."

Zakładałem target spadków na kontraktach na okolice 1740 pkt. - został już osiągnięty. Cóż, pozostaje obserwować i reagować, jak mawia klasyk @karnakufo ;)
-
2014/02/04 02:34:37
Panie Wojciechu:

Mam klasyczny cykl 40 tygodniowy, w zeszłym roku korekta w marcu-kwietniu na rynkach rozwiniętych a teraz styczeń-luty. Kolejny spadek w październiku-listopadzie ? to może być zarazem krach kończący obecną hossę
-
2014/02/04 02:35:15
errata:
mamy ;)
-
2014/02/04 07:39:42
Remix jak tam L na Nikkei ?:) Jak dobrze, że ty mitoman fantasta jesteś :)
-
2014/02/04 07:57:03
ale też trzeba przyznać, że aby stracić 1000 pkt w kilka dni to trzeba być wyjątkową ofermą... i to nawet wirtualną ofermą...Co Remix? Znowu się teraz schowasz na kilka dni i wyleziesz jak cosik odbije ?:))
-
2014/02/04 08:20:40
billy_the_kangoor
2014/01/31 12:08:38
@pko24
...Najpierw L na NIK dal z 15tys na 15.350, teraz musi dac w poniedziałek 14.500 na S i jedziemy UP ;)
,
@aleksandra704
Jeśli remix zagral tak jak wpisałem, to nie jest stratny.
Z tym 14.000 trochę przesadzili - musieliby jutro zakonczyc czarnym knotem i będzie OK dla bykow.
pozdrawiam, b.
-
2014/02/04 08:29:13
billy o czym Ty w ogóle gadasz??? Jedyna na czym ten dzieciak gra to na nerwach uczestników tego bloga... Dziwi mnie, że z taką namiętnością regularnie gadają z nim bbb, czy delubicz czy Ty nawet... Po co Wy to robicie???
-
2014/02/04 08:42:24
Powrót do wsparcia.
-
2014/02/04 08:59:17
Nerwowo, ale nic dziwnego. Wszystkie wczorajsze byki odcięte luką. Co to będzie jak ruszymy dalej w dół ;]
-
2014/02/04 09:07:23
Misiek liczy na pokonanie wsparcia, a ja liczę na ruch boczny i grę kontrariańską.
-
2014/02/04 09:10:13
Nerwowo owszem ale wlasnie w takich sytuacjach tworza sie podwaliny ostatniego tchnienia hossy. Wg wszelkich wskazan makro , w listopadzie nie bylo konca hossy!
-
2014/02/04 09:28:52
Prawie 0,80% zejscia na W20? :) Kon by sie usmial z reakcji naszego rynku na zagrywki jakiegos Jankesa czy Szoguna.
-
2014/02/04 09:32:21
I zlotowka sie umacnia mimo lekkich spadkow EURUSD! Wszystko pieknie sie uklada.
-
2014/02/04 09:40:58
Panie Wojtku,

AEX zniósł już całą ostatnią falę wzrostową. Jakiś pomysł?
-
2014/02/04 09:41:08
Witam,

Jaki jest koń każdy może zobaczyć. Jeśli mamy wystartować do jakiejś dłuższej hiperboli do 2017 r. to teraz dobrze by było schłodzić rynek tak żeby odbić się od mocnego wyprzedania i słabości. Teraz jesteśmy tak pomiędzy.
bankfotek.pl/view/1663672
-
2014/02/04 09:48:51
@ skromny_uczen
2014/02/04 09:41:08
Witam,

Jaki jest koń każdy może zobaczyć. Jeśli mamy wystartować do jakiejś dłuższej hiperboli do 2017 r. to teraz dobrze by było schłodzić rynek tak żeby odbić się od mocnego wyprzedania i słabości. Teraz jesteśmy tak pomiędzy.
bankfotek.pl/view/1663672

200% racji !
kto nie ryzykuje ten nie ma. Dobrze podebrane L zostawiam.
-
2014/02/04 09:50:42
@skromny uczen, Jakie spadki teraz?? Mamy patrzec na Jankesa czy Szoguna? OFE co pokaza w lipcu? Same straty za 6 m-cy2014? Jesli mamy rosnac do konca 2017r to od 2015r. dopiero!
-
2014/02/04 10:00:55
@ stanislaw. drozdz
Pana prognozy jak widać z zamieszczonych rysunków są wiarygodne i prawdopodobne,
w odróżnieniu od prognoz analityków związanych z ...korporacjami finansowymi.
Pracodawcy im płacą i ...wymagają od nich. Ja ich rozumiem ;-)
pzdr
-
2014/02/04 10:03:50
konsultant121
skromny uczen

" Jesli mamy rosnac do konca 2017r to od 2015r. dopiero! "

Proponuję zwrócić uwagę, iż to jest ta sama kategoria Wizji co " 70.000 na WIG w grudniu 2013 "...

a tym czasem DJIA jest w strefie, w której był w maju zatem nowe Longs z ostatnich 8 miesięcy z przeważającej części zostali odcięci...

atafinancialresearch.bblog.pl/wpis,djia-;;stalingrad;;formation;,148847.html


nie mówiąc już o Książęca Street, an której widoczna jest kontynuacja " miotania "
-
2014/02/04 10:08:04
Nikt nie powiedział mdaxowi, że mamy rosnąć.

bit.ly/1eupLAq
-
2014/02/04 10:22:49
JAPOŃSKIE AKTYWA Z WYPRZEDZENIEM UKAZAŁY GLOBALNY SCENARIUSZ RISK OFF

atafinancialresearch.bblog.pl/wpis,japan;contr-action;,147460.html


-
2014/02/04 10:36:43
czy może mi ktoś wytłumaczyć znaczenie pojęcia Risk off ? Jakoś nie udało mi się tego wyjaśnić a dosyć często się tutaj tym posługujecie...
-
2014/02/04 10:40:31
Risk off- uciekaj od ryzykownych aktywow, risk on- kupuj akcje:)
-
2014/02/04 10:41:20
aleksandra704

RISK OFF - zwrot i następnie wyprzedaż ryzykownych aktywów...
-
2014/02/04 10:43:01
ok - czyli tak po prostu :) Dzięki
-
2014/02/04 10:49:04
Nie obrazajac Jankesa czy Szoguna, ale poki co to nasz rynek sobie robi z nich jaja;)
-
2014/02/04 11:07:09
sorry ale jajami to można nazwać wzrosty jakie były u nas a jakie u nich !!!
-
2014/02/04 11:20:55
@stanislaw.drozdz:
"Pewnie nikt już nie zagląda na nasze picasaweb.google.com/finpredict
Szczerze mówiąc to my też rzadko, choć na początku grudnia 2013,
jako picasaweb.google.com/finpredict/SP500#5956891105414406802
(też na www.ifj.edu.pl/dept/no4/nz44/page/ )
zamieściliśmy obrazek dla S&P500, który wskazał 01 luty 2014 jako początek
'krytycznego' okresu.
Wydaje się, że działa: to pewnie będzie jeszcze poważniejsza korekta...
Serdecznie pozdrawiam, SD"

Kłaniam się Panie Profesorze, zastanwiam się, czy ten sam rezultat wyszedłby dla Nasdaq Composite.
-
2014/02/04 11:30:20


Pytanko co wedl. was widzicie na SP500

?? korekta ABC - np zygzak

czy stroktora 5 falowa teraz mamy III i czeka nas IV i V
-
2014/02/04 11:57:03
@sajetann:
"Mam klasyczny cykl 40 tygodniowy, w zeszłym roku korekta w marcu-kwietniu na rynkach rozwiniętych a teraz styczeń-luty. Kolejny spadek w październiku-listopadzie ? to może być zarazem krach kończący obecną hossę"

S&P 500 w ciągu 12 sesji stracił 5,8 proc. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w maju 2012. To dwa cykle 40-tygodniowe wstecz. Zakładam więc, że mamy do czynienia ze spadkiem tej samej klasy co ten z okresu kwiecień-czerwiec 2012. Z ruchu czerwiec 2012-grudzień 2013 da się w miarę łatwo zrobić elliotowską 5-tkę (1-ka do września 2012, 2-ka do listopada 2012, 3-ka do maja 2013, pędząca 4-ka do sierpnia 2013 i 5-tka do grudnia 2013). Ten 1,5-roczny impuls wzrostowy skłonny jestem oznaczać jako falę 3-cią impulsu rozpoczętego w październiku 2011 (1-ka do kwietnia 2012, 2-ka do czerwca 2012, 3-ka do grudnia 2012). Czyli teraz mielibyśmy 4-kę, które powinna być ruchem podobnego rzędu co 2-ka z wiosny 2012. W tej interpretacji gdzieś w okolicach końca lutego powinna rozpocząć się 5-ka będąca ruchem podobnej klasy co półroczna 1-ka z okresu październik 2011-kwiecień 2012. To by dawało szczyt całej hossy w okolicach sierpnia, a potem ruch klasy tego z okresu kwiecien 2011-październik 2012 (czyli ruch powrotny do szczytów z 2000 i 2007 roku zgodnie z sugestią zawartą w tekście pod, którym się znajdujemy).


-
2014/02/04 12:02:11
@pko24:
"cenowy podobnie zastanawia robi szczyty
stooq.pl/q/a/?s=c_ "

Te szczyty cenowego sprzed paru dni sugerują, że szeroki rynek ma się u nas w miarę dobrze. Do zupełnie odmienne zachowanie do tego z 2011 roku, kiedy cenowy już w czerwcu załamał się do rocznego dołka.-
2014/02/04 12:31:29
@konsultant121:
"Nerwowo owszem ale wlasnie w takich sytuacjach tworza sie podwaliny ostatniego tchnienia hossy. Wg wszelkich wskazan makro , w listopadzie nie bylo konca hossy!"

W styczniu S&P 500 stracił 3,6 proc. W okresie minionego pokolenia równie duże spadki S&P 500 w styczniu zdarzyły się wcześniej 6-krotnie: w 1981 (na początku spadku kulminującego recesją w 1982), w 1990 (przed recesją w 1990/91), w 2000 (przed recesją 2001), w 2008 roku (przed recesją 2008-2009), w 2009 oraz w 2010. Jeśli pominąć odmienny od pozostałych dołkowy przypadek z 2009 roku, to 5 pozostałych wygląda dosyć podobnie.

W wersji z 2010 roku S&P zrobi szczyt w kwietniu.

W wersji z 2008 roku szczyt już był (październik 2007), a najlepszy moment na ucieczkę z rynku to maj (ostatni sierpień).

W wersji z 2000 roku szczyt podwójny szczyt będzie w marcu i 1 września.

W wersji z 1990 roku szczyt będzie w lipcu.

W wersji z 1981 roku szczyt już był (listopad 1980), a najlepszy moment na ucieczkę z rynku to marzec (ostatni moment sierpnień).

Bardzo to jest ciekawe.
-
2014/02/04 13:00:04
Pewnie ze to bardzo ciekawe tylko kiedy tu wyjsc z akcji i kupic dolary? :) Oto jest pytanie kluczowe na rok biezacy. Wszelkie prawidla teczniczne wskazuja na duzy ruch na W20 w najblizszych tygodniach. Formacja diamentu sie buduje od kilku tygodni na naszych wykresach. Wybicie bedzie ale w ktora strone...
-
2014/02/04 13:02:27
W UK skłaniają się ku końcu hossy. Naruszona linia trendu od 2009 roku. Zarówno intraday jak i w cenach zamknięcia.

bit.ly/1bZ46vC
-
2014/02/04 13:11:25
@WB
Teoria z wykańczaniem szczytów jako 5w5 może to może być bardzo słuszna koncepcja
a na W20 tak to wygląda:

bankfotek.pl/view/1663721
może być?
-
2014/02/04 13:31:09
@lamaprd123:
"AEX zniósł już całą ostatnią falę wzrostową. Jakiś pomysł?"

O ile pamiętam ostatnio AEX miał spełznąć do góry jak w listopadzie, a potem zanurkować jak w grudniu. Pełz - choć jak Pan zauważył nieco krócej niż w listopadzie i zanurkował. W tej historii jesteśmy więc o okolicach dołka z połowy grudnia.

Rozszerzając perspektywę AEX ostatnio spadał w ciągu 12 sesji o ponad 5 proc. równocześnie ustanawiając 30-sesyjne minimum (tak jak teraz) w maju-czerwcu 2013 (taki sygnał jak wczeraj 6 czerwca) a wcześniej w marcu-czerwcu 2012 (taki sygnał jak wczoraj 4 kwietnia). To sugerowałoby, że jesteśmy raczej bliżej połowy zasięgu korekty niż dołka (gdyby było tak jak wtedy to AEX zrobi dołki albo 5 proc. niżej (364,6 pkt.) albo 10 proc. niżej (346 pkt.).

Z trzeciej strony w tej hossie dołek był dwukrotnie gwarantowany przez osiągnięcie przez AEXa półrocznego dołka (czerwiec 2012 i czerwiec 2013). W obecnych waruncha taki sygnał pojawiłby się po spadku o następne 4,9 proc. (poniżej 363 pkt.)

Z czwartek strony ten spadek powinien być ruchem powrotnym do wsparcia wyznaczonego przez szczyt z 2011 roku (374,2 pkt.).

Z piątej strony rosnąca 200-tka, poniżej której należy kupować, jest na 376 pkt.

Nie układa się to w jakąś jednoznaczną całość, ale per saldo wybieram analogię z czerwcem 2012 czyli kupowałbym w lutym po zejściu poniżej dołka z13 grudnia (376,9).
-
2014/02/04 13:37:27
Witam,
"Jaki styczeń - taki cały rok" :))

Trzymam kciuki za to aby w marcu wyjść przynajmniej ponad 2450.
Co do USD/PLN to nie będzie mi dane dostać go w tym roku po 3,05.
Pierwszy impuls mamy za sobą - cel 3,30-3,35 - tam gdzie w czerwcu 2013 było S.
-
2014/02/04 13:42:53
@pure_miglance Czyli inwestujac spokojnie i dlugoterminowo, sprzedalbys akcje i kupilbys teraz dolara na okres kilkunastu -20 miesiecy?
-
2014/02/04 13:54:11
co do USD PLN

to nam sie powoli IV korekcyjna by konczyla i nastepna fala ??
-
2014/02/04 13:55:59
www.bankfotek.pl/image/1663758

pure_miglanc

Witam,
"Jaki styczeń - taki cały rok" :))

Trzymam kciuki za to aby w marcu wyjść przynajmniej ponad 2450.
Co do USD/PLN to nie będzie mi dane dostać go w tym roku po 3,05.
Pierwszy impuls mamy za sobą - cel 3,30-3,35 - tam gdzie w czerwcu 2013 było S.

ja bym to tak widzial

jesli to Iv teraz mamy V pytanie jeszcze o zasieg ;) czy 3 22 325 - 330
-
2014/02/04 13:57:40
@konsultant
'...Pewnie ze to bardzo ciekawe tylko kiedy tu wyjsc z akcji i kupic dolary? :) ...'

'Oswiece' cie - jestes jak 'deer in the headlights' (zagubiony).

Bo widzisz konsultant rynek finansowe to Szulernia.

To co warto wiedziec to:
-> szulerzy maja nieograniczone zasoby
-> ograniczony czas (zwykle kwartal, a total max dla nich to rok)

to wiesz co juz robic? Wydluz horyzont, kolesie a bedziesz mial lepsze wyniki niz szulerzy kibucu NYC.
-
2014/02/04 14:12:05
re
bbb_29
na początek 3,22 potem szczyt z czerwca

wypada brać po 3,10

BGK brał po 3,02-03 - przed końcem roku.
Ciekawe ile z tego utrzymał po akcji czesania stopów.
-
2014/02/04 14:13:35
Tue, Feb 4, 2014 Wed, Feb 5, 2014 Outright Treasury Coupon Purchases 02/15/2021 - 11/15/2023 $2.25 - $2.75 billion


na dzis pod jakies podciaganie z rana :) na SP500
-
2014/02/04 14:21:44
re konsultant
Pozbyłem się reszty akcji dzień po "Trzech Królach"
Perspektywa dla USD to 1,5 roku.
-
2014/02/04 14:28:43
@ pure_miglanc Chyba tez tak zrobie i zainwestuje w lokate dolarowa;) Tak na 1,5 roku.
-
2014/02/04 14:29:58
Te 1,5 roku na USD to chyba perspektywa wiekszych zyskow niz z lokaty bankowej?:)
-
2014/02/04 14:34:39
Tu
stooq.pl/q/?s=eem.us&c=5m&t=c&a=ln&b=1
oraz tu
stooq.pl/q/?s=^xu100&c=1y&t=c&a=ln&b=1
wygląda to na korektę 3-3-5
która właśnie ubija dno
-
2014/02/04 14:39:40
@WB
AEX - wolalbym 370 pkt i jazda UP ;)
bialek.wojciech
@stanislaw.drozdz:
"Pewnie nikt już nie zagląda na nasze picasaweb.google.com/finpredict
Szczerze mówiąc to my też rzadko, choć na początku grudnia 2013,
jako picasaweb.google.com/finpredict/SP500#5956891105414406802
(też na www.ifj.edu.pl/dept/no4/nz44/page/ )
zamieściliśmy obrazek dla S&P500, który wskazał 01 luty 2014 jako początek
'krytycznego' okresu.
Wydaje się, że działa: to pewnie będzie jeszcze poważniejsza korekta...
Serdecznie pozdrawiam, SD"
,
Kłaniam się Panie Profesorze, zastanwiam się, czy ten sam rezultat wyszedłby dla Nasdaq Composite.

2014/02/04 11:20:55
@WB - Co do Pana wpisu dot. Prof. Nauk Pana Drozda, to....
Sam mam 7 tytulow, w tym 2x w IMPJ w pewnym sporcie + 5 kolejnych medali, ale nie musze tu o tym glosno mowic. Mlodziez kladzie na takie wpisy lache :)
Dla nich NIE liczy się:
- czy lepszy ZUS, czy OFE
- czy lepszy PIS, czy PO
- czy dla GENDER lepszy jest stosunek ANAL, czy ORAL
O czym @Pan teka52 oraz niektórzy "Starsi" uczestnicy rynku powinni pamietac.
siema, (po raz przedostatni jako) billy_the_bear
-
2014/02/04 15:03:06
@billy

Nie liczy:

- czy 2+2*2 policzy
-
2014/02/04 15:13:21
@anonim_mouse
@bartalsi
W Holandii maja temat GENDER już pewnie od 10 lat albo i 15-stu.
To jest powod, dlaczego spada na AEX od szczytow już ponad 7%.
Pomyslcie, trochę, bez wyzwisk Panowie Seniorzy...
b.
-
2014/02/04 15:20:42
Jacy Seniorzy? o co kaman?
-
2014/02/04 15:36:26
na na BANANIE wig 20 robi c omoga by utrzymac indeksy :)
-
2014/02/04 16:02:25
A czemu znawcy od walut nic nie powiedzą na temat walut na eem?
Przecież taka turcja ma teraz idealny moment do kupna i waluty i indeksu.
Blacki co ty na to? Jacek Borawski tez ma juz ciebie dość?:)
-
2014/02/04 16:02:59
16:00 USD Zamówienia Fabryk (raz w miesiącu) -1,5% -1,7% 1,5%


trzeba sie cieszyc :) bo lepiej od oczekiwan
-
2014/02/04 16:07:30
niech daja ta korkte na SP500 do polowy gromnicy z wczoraj i jak ma bys to IV to jeszcze jedna Y mala na 1700 smialo
-
2014/02/04 16:44:41
Teraz gra w konsoli nad wsparciem długoterminowym - od bandy do bandy.
-
2014/02/04 17:49:34
@billy_the_kangoor

Pan Profesor pojawia się na blogu od 2008 r i dzieli się swoją innowacyjną metodą
wojciechbialek.blox.pl/2008/08/Ekonofizyk-o-ropie.html
Występuje pod własnym imieniem i nazwiskiem.
Tak jak Gospodarz.
Moim zdaniem popełnił Pan spore faux pas.
Bardzo nie ten adres.
Chyba, że nie trzymamy już żadnych standardów.
-
2014/02/04 18:00:55
@anonim_mouse

najważniejsze iż rynek wykonuje ruchy zgodne ze Scenariuszami ATA...

jak w japońskim przypadku...

atafinancialresearch.bblog.pl/wpis,japan;contr-action;,147460.html

czy też na EUR/USD i USD/PLN

atafinancialresearch.bblog.pl/wpis,new;year;-;new;trend;-;eur;usd;;usd;pln;,144075.html

czy DJIA...

atafinancialresearch.bblog.pl/wpis,d;wave;-;djia;-;elliott;view,148782.html

atafinancialresearch.bblog.pl/wpis,djia-;;stalingrad;;formation;,148847.html

p.s. Mr J.B podąża jak W.B. Autostradą Wizji...jak np. jego pewniki oznaczeń fal na Nikkei... i Wizja że to " musi być 5 "...
w momencie gdy została ukazana alternatywa ABC (3-3-5 ) Autor " zgasł "...
-
2014/02/04 18:04:58
@anonim_mouse

podzielam Twoją opinię dot tureckich aktywów...
ubiegły tydzień był prima sort... by otwierać agresywne spekulacyjne Longs...
zresztą na crossach PLN również...wszędzie 2B ( piątek- poniedziałek )
-
2014/02/04 18:10:06
@ blackata
najważniejsze iż rynek wykonuje ruchy zgodne ze Scenariuszami ATA...

Prowesoże! Dlaczego tak skromnie? Napisz wprost - Ja, Blackata jestem scenarzystą tego filmu!
Obawiam się, ze na koniec i tak okaże się, że rynek będzie robić ruchy zgodnie ze Scenariuszami BEZ ATU, jak to już kilka razy w 2013 bywało, gdy ogłaszałeś podobne rewelacje.
-
2014/02/04 18:16:08
@billy the kangoor
tak,to wielkie faux pas,zupelnie pozbawiona sensu uwaga na temat Pana Profesora!
Tu na blogu wielokrotnie od początku mialem okazję czytać znakomite prognozy Pana Profesora. Bardzo nie na miejscu wpis!
-
2014/02/04 18:22:13
zelazny.karzel.wasyl

anonim przeszedł od gender do walut i spytał...

zatem proszę bardzo dziś pytanie...dziś odpowiedź...

Scenariusze Warunkowe w zestawieniu z Wizjami pozostają obiektywne oraz trafne...
i najważniejsza kwestia wiadomo kiedy i pod złamaniu jakich warunków zostają zanegowane...

podczas gdy Wizje jak nie wyszło " 70.000 " to ma wyjść " 64.000 "... i to bezwarunkowo...gdyż przecież " inaczej być nie może..."-
2014/02/04 18:48:14
anonim_mouse
zelazny.karzel.wasyl

w kwestii Walut z USD na czele, który rzutuje na segment Walut EM na obecnym etapie kluczowe pozostaje utrzymanie wybicia z horyzontu ( 79 - 81 )

obecny odczyt - US Dollar Index Future 81.15 +0.10%

zatem próba wybicia w górę ( > 81 pkt ) i aktywacji impulsu wzrostowego USD pozostaje w mocy...
p.s. oczywiscie filtr czasowy i procentowy ma zastosowanie poczawszy od piątkowej sesji...

atafinancialresearch.bblog.pl/wpis,us;dollar;games;,141779.html

-
2014/02/04 18:58:47
stanislaw.drozdz

zamieściliśmy obrazek dla S&P500, który wskazał 01 luty 2014 jako początek
'krytycznego' okresu.
Wydaje się, że działa: to pewnie będzie jeszcze poważniejsza korekta...ryszard_z46

Pana prognozy jak widać z zamieszczonych rysunków są wiarygodne i prawdopodobne


ulica_mainstreet

Pan Profesor pojawia się na blogu od 2008 r i dzieli się swoją innowacyjną metodą


delubicz

Tu na blogu wielokrotnie od początku mialem okazję czytać znakomite prognozy Pana Profesora


Tak działa urok tytułu profesorskiego. Tymczasem Pan Profesor, z całym szacunkiem, od 2011 wciąż przepowiada poważniejszą korektę na S&P500. Jak na razie nie miał szczęścia.


pokazywarka.pl/vwrhli/

-
2014/02/04 19:05:32
b_53

dokładnie w taki sposób " działa " Magia Wizji... która jest de facto Iluzją, iż Autorzy Wizji potrafią wywróżyć rynkową przyszłość...
-
2014/02/04 19:39:29
@blackata
Tobie też się jakieś wizje układają, typu wzrost USD i spadek indeksów akcyjnych. Jakąś wizję warto przyjąć i się jej trzymać w dłuższym okresie. Tak mi radził walt.heisenberg !
-
2014/02/04 19:45:09
konsultant121

Scenariusze Warunkowe to nie Wizje...absolutnie żadne rodzaje Wizji...


-
2014/02/04 19:52:19
konsultant121

" Jakąś wizję warto przyjąć i się jej trzymać w dłuższym okresie. "

NIE..gdyż Wizja potrafi zgubić Wizjonera i jego wyznawców...ponieważ żadna Wizja nie zawiera czynnika warunkowego...
-
2014/02/04 20:08:51
@konsultant121
Już kiedyś pisałem że utrzymanie się na rynku nie polega na wizjonerstwie, tylko na posiadaniu jakiegoś sytemu pozwalającego pozbyć się emocji i działać metodycznie na rynku.

Mała prasówka z zerohedge:
www.zerohedge.com/news/2014-02-04/bank-america-warns-too-few-bears-out-there-investors-not-prepared-selloff
www.zerohedge.com/news/2014-02-04/marc-faber-fears-vicious-circle-downside-just-beginning
www.zerohedge.com/news/2014-02-04/radioshack-celebrates-one-year-anniversary-closing-500-stores-closing-500-more
-
2014/02/04 20:16:09
@blackata
Powiadasz Scenariusze Warunkowe...
Myślę, że wielu je stosuje w swoich metodach gry, bo cóż to jest jak nie uzależnienie rozwoju sytuacji od spełnienia określonych warunków.
Problemem i wyzwaniem jest określenie tych własciwych obszarów brzegowych zwanych warunkami.
Dle jednych będzie to układ kresek, dla innych formacja, jeszcze inni zastosyja fibo - jest tego co nie miara.
Tak, że Ty Ameryki nie odkryłeś tymi Scenariuszami Warunkowymi.
Uważam, że robisz tym propagandę, gdyż co w tym najistotniejsze to właściwe wychwycenie progów decyzyjnych, a tu wcale nie masz jakichś szczególnych osiągnieć, prześlizgujesz się w temacie.
Inni stosując swoje techniki też mogą się dobrze poruszać po rynku.
Jeśli jednak tak propagujesz ten Scenarisz Warunkowy to bardziej skup się na podawaniu konkretów związanych z warunkami, a nie pisaniu okrągłych zdań.

-
2014/02/04 20:34:11


PANIE WITOLDZIE

pytanko czy to ABC czy cos w storne 5 jak folowej struktury sie nam kroi widzie SP500
-
2014/02/04 20:34:56
@karnakufo

konkretne przykłady z rożnych segmentów globalnego rynku finansowego są ukazane w ramach wpisów na blogu ATA zawierają każdorazowo określone warunki, wypełnienia lu negacji Scenariusza...

p.s. geneza dyskusji i ukazania Scenariuszy Warunkowych jako podejścia do rynków to inny punkt widzenia w stosunku do Wizji, jakie tworzy WB na podstawie prostej ekstrapolacji przeszłych szeregów w przyszłość bez jakichkolwiek odniesień do bieżących kluczowych determinantów jak np TAPER ON...

przykłady Wizji : 3 lata temu USD miał rosnąc bo miał, czy też w okresie 2013 roku WIG miał rosnąć i dotrzeć do pułapu 70.000 bo miał...itp...itd...
a przecież kluczowy jest Motyw do Gry...Medialny czy Faktyczny bez znaczenia..istotne by był odpowiednio wyeksponowany w Serwisach ...tak by Incepcja Finansowa zadziałała bezbłędnie poprzez wmówienie graczom iż " teraz to co innego "...

a to najdroższe słowa Wall Street...
-
2014/02/04 20:43:19
bbb_29

" czy to ABC czy cos w storne 5 jak folowej struktury sie nam kroi widzie SP500 "

wszystko zależny do stopnia fali i wewnętrznej struktury...

innymi słowy czym de facto jest owa 3-ka bądź ewentualnie 5-tka...gdyż przecież możesz mieć 3-3-5 lub tez 5-3-5

-
2014/02/04 20:45:17
@bbb_29
moim zdaniem albo mamy scenariusz Pana Wojtka zarysowany w dzisiejszej odpowiedzi do Pana @sajetana,albo mamy juz doczynienia z dużą 4 ką, która wyniesie 300 pkt lub więcej na s&p.Nasdaq wyglada lepiej DJ gorzej
-
2014/02/04 20:50:49
@delubicz
@bbb_29
moim zdaniem albo mamy scenariusz Pana Wojtka zarysowany w dzisiejszej odpowiedzi do Pana @sajetana,albo mamy juz doczynienia z dużą 4 ką, która wyniesie 300 pkt lub więcej na s&p.Nasdaq wyglada lepiej DJ gorzej..

Witku a skąd przeświadczenie iż obecne 3 -ka z min 2009 t nie ABC tylko z góry wiadomo iż 1-2-3 i jeszcze 4 i 5...
tym bardziej iż pierwsza fala od min z 2009 ma strukture 3-ki a nie 5-ki zatem A nie 1...

p.s. w kwestii DJIA aktywny pozostaje Układ fal... z trójkątem

atafinancialresearch.bblog.pl/wpis,d;wave;-;djia;-;elliott;view,148782.html

-
2014/02/04 20:56:42
Zastanawiacie się, czy to 3 ka czy 5?
Otóż właśnie to.
Kto odpowiedzialnie powie, żeby TERAZ brać S u Jankesa i u nas średnioterminowo lub długoterminowo?
Pewnie, jak ktoś wziął S blisko szczytów to teraz może czuć się komfortowo, ale czy ów dobiera TERAZ nowe S?
Łatwo się mówi spada, ale czy branie TERAZ S to dobry pomysł?
Jaką macie propozycję na TERAZ?
-
2014/02/04 21:18:18
delubicz

@bbb_29
moim zdaniem albo mamy scenariusz Pana Wojtka zarysowany w dzisiejszej odpowiedzi do Pana @sajetana,albo mamy juz doczynienia z dużą 4 ką, która wyniesie 300 pkt lub więcej na s&p.Nasdaq wyglada lepiej DJ gorzej

tak patrze na te mniejsze podfale na dziennym

czy juz ku koncowi jako zygazk czy na msie rozwinie to i jeszcze jadna w dol nam wyjdzie na 1700 czy tam troche nizej
-
2014/02/04 21:21:15
karnakufo 2014/02/04 20:56:42
Zastanawiacie się, czy to 3 ka czy 5?
Otóż właśnie to.
Kto odpowiedzialnie powie, żeby TERAZ brać S u Jankesa i u nas średnioterminowo lub długoterminowo?
Pewnie, jak ktoś wziął S blisko szczytów to teraz może czuć się komfortowo, ale czy ów dobiera TERAZ nowe S?
Łatwo się mówi spada, ale czy branie TERAZ S to dobry pomysł?
Jaką macie propozycję na TERAZ?

L
-
2014/02/04 21:33:48
karnakufo

Zastanawiacie się, czy to 3 ka czy 5?
Otóż właśnie to.
Kto odpowiedzialnie powie, żeby TERAZ brać S u Jankesa i u nas średnioterminowo lub długoterminowo?
Pewnie, jak ktoś wziął S blisko szczytów to teraz może czuć się komfortowo, ale czy ów dobiera TERAZ nowe S?
Łatwo się mówi spada, ale czy branie TERAZ S to dobry pomysł?
Jaką macie propozycję na TERAZ?

S dalej obowizauje

a na jutro i DANE

Wed, Feb 5, 2014 Thu, Feb 6, 2014 Outright TIPS Purchases 04/15/2018 - 02/15/2043 $0.85 - $1.15 billion
Wed, Feb 5, 20142 Thu, Feb 6, 2014 Outright Treasury Coupon Purchases 11/15/2019 - 01/31/2021 $2.50 - $3.00 billion
-
2014/02/04 21:40:28
@bbb_29
Nie pytałem czy obowiązuje S, tylko czy TERAZ brałbyś lub bierzesz S ŚREDNIOTERMINOWE LUB DŁUGOTERMINOWE?, a to jest zasadnicza różnica.
-
2014/02/04 21:55:26
anonim_mouse
2014/02/04 16:02:25

Blacki co ty na to? Jacek Borawski tez ma juz ciebie dość?:)

Wpadłem na blog tego Pana, zaciekawiony ewentualną awanturą z kol, Blackatą (której w sumie nie było), po czym przeleciałem po innych wcześniejszych wpisach i aż mnie zmroziło:

borawski.jacek
2013/11/20 10:49:24

dla mnie forex to przede wszystkim zmienność i to ta unikatowa. stworzyłem system uwzględniający taką unikatową zmienność i jestem zadowolony z wyników. skuteczność bliska 100% każda transakcja na plusie (wykresy godzinowe) czego chcieć więcej. fakt rzadko padają sygnały, ale na 2-3-4 tygodniowo można liczyć.


borawski.jacek
2014/01/24 10:47:55

"pozwalam sobie na krytykę z prostej przyczyny - bo w kwestii AT jestem najlepszy. "

No i wisienka na torcie czyli pokazywanie po fakcie swoich rzekomych wejść (oczywiście 100 proc trafności) bez podawania prawidłowych calli czyli informowania w TRAKCIE a nie mazania kresek na przeszłości.

Od dawna już nie czytam tych Parkietów i Pudelków Biznesu i prawie nie zaglądam na te wszystkie blogi analityków więc chyba nie jestem na bieżąco. W każdym bądź razie wygląda że jest jeszcze gorzej niż było w latach 2004-2008 i niektórzy anale nie mają już żadnych zahamowań we wciskaniu kitu.
Pan Wojciech Białek usłyszał ode mnie kilka cierpkich słów, wiec żeby zachować właściwe proporcje powiem tak:
Blog Jacka Borawskiego to kompletne dno. Przy nim wpisy WB to absolutna ekstraklasa.

Napisze jeszcze taką przestrogę:
1. Jeżeli ktoś twierdzi że "jest najlepszy w AT", cokolwiek to znaczy;
2. Jeżeli ktoś twierdzi że ma system który mu generuje 100 proc. zyskownych transakcji'
3. Jeżeli ktoś chwali się swoimi transakcjami po fakcie;
to moja rada - trzymajcie się od takiego człowieka z daleka. To mitoman.

PS. Niech ktoś uświadomi tego "speca" że najlepsi traderzy na świecie jak np. Paul Rotter mają średnią skuteczność udanych transakcji w okolicach 70-75 proc.
PS 2 Niech ktoś mu wyjaśni na czym polega rozkład prawdopodobieństwa zmiennej losowej. Za moich czasów uczyli tego w podstawówce ale widocznie on wagarował.

Kurcze miałem tuż już nie pisać ale aż się zagotowałem jak zobaczyłem co ten człowiek wypisuje.
-
2014/02/04 22:05:08
karnakufo

@
Nie pytałem czy obowiązuje S, tylko czy TERAZ brałbyś lub bierzesz S ŚREDNIOTERMINOWE LUB DŁUGOTERMINOWE?, a to jest zasadnicza różnica.

jesli o S myslisz to moze polowa tej wczorajsze gromnicy lub 61 jej zniesienia tak tez mysle co nie co pod USD JPY co do korelacji z SP500 i RISK OFF RISK ON

102 na USD JPY teraz spory oporek mamy
-
2014/02/04 22:16:19
@ karnakufo
2014/02/04 20:56:42
Zastanawiacie się, czy to 3 ka czy 5?
Otóż właśnie to.
Kto odpowiedzialnie powie, żeby TERAZ brać S u Jankesa i u nas średnioterminowo lub długoterminowo?
Pewnie, jak ktoś wziął S blisko szczytów to teraz może czuć się komfortowo, ale czy ów dobiera TERAZ nowe S?
Łatwo się mówi spada, ale czy branie TERAZ S to dobry pomysł?
Jaką macie propozycję na TERAZ?

przecież wczoraj po sesji pisałem L u jankes i daje zarabiać. Czekamy na wyżej.
-
2014/02/04 22:20:58
po_latach_remix

@ karnakufo
2014/02/04 20:56:42
Zastanawiacie się, czy to 3 ka czy 5?
Otóż właśnie to.
Kto odpowiedzialnie powie, żeby TERAZ brać S u Jankesa i u nas średnioterminowo lub długoterminowo?
Pewnie, jak ktoś wziął S blisko szczytów to teraz może czuć się komfortowo, ale czy ów dobiera TERAZ nowe S?
Łatwo się mówi spada, ale czy branie TERAZ S to dobry pomysł?
Jaką macie propozycję na TERAZ?

przecież wczoraj po sesji pisałem L u jankes i daje zarabiać. Czekamy na wyżej.

ale ty pisales o L przy 1800 jak krzyczales w nieboglosy ze wystapienie OBAMY i futy w gore a sie pisalo ze TURCJA stopy mocno w gore :) i U J zareagowal juz zapomniales co pisales
-
2014/02/04 22:24:02
@bbb_29

Przecież Pan Wojtek pisał, że do polowy 2014 idziemy w górę zatem to kolejna płaska korekta z lekką paniką aby słabe ręce wybić :) ja wierzę w autora bloga i swoją wizję. Kto nie ryzykuje nie ma.
-
2014/02/04 22:34:46
Piotrze,wybacz,ale nie podejmę z Tobą dyskusji nt przez Ciebie ulubiony,niejeden tu lepszy z fal ode mnie wymiękł... Proste,nie zgadzam się z Twoim rozliczeniem i nikt mnie do tego rozliczenia nie przekona. A rynek dowiódłby w przyszłości,ze masz rację jedynie po pokonaniu 666 pkt na s&p,a ja z przykrością muszę stwierdzić pewnie w bardzo sędziwym wieku mógłbym doczekać tego momentu na zasłużonej emeryturze gieldowej
-
2014/02/04 22:44:24
po_latach_remix

@bbb_29

Przecież Pan Wojtek pisał, że do polowy 2014 idziemy w górę zatem to kolejna płaska korekta z lekką paniką aby słabe ręce wybić :) ja wierzę w autora bloga i swoją wizję. Kto nie ryzykuje nie ma.

spoko ale w prjekcje PAna W nie wierze w ciemno opieram sie na swoich analizach to tylko do pomocy i jakiegos nowego spojrzenia
-
2014/02/04 23:22:22
@karnakufo Wybicie górą z formacji diamentu na sWIG80. Lubię to;)
-
2014/02/05 01:18:32

@bialek.wojciech
"Kłaniam się Panie Profesorze, zastanwiam się, czy ten sam rezultat wyszedłby dla Nasdaq Composite."

Panie Wojtku, miło że Pan mnie jeszcze pamięta. Kłaniam się również.
A tu, picasaweb.google.com/finpredict/SP500#5976562959152417442 ,
jest poprzedni rysunek z nałożonym dodatkowo Nasdaq Composite (niebieski)
Istotne 'wahnięcia', jak widać, są tu w podobnych okresach czasu; pewnie naturalne,
jako że większe spółki z Nasdaq wchodzą również do S&P?
Zachowujący się podobnie DAX (zielony) jest tam też nałożony.
-
2014/02/05 08:08:53
@ulica_mainstreet
@delubicz
...Faux Pas... - no coz - z reguly nie uczestnicze w tego typu dyskusjach - wczoraj widocznie nastapil słabszy emocjonalnie dzien. Zdarza się.
Z drugiej jednak strony - z calym szacunkiem - nie znam Pana Drozdza, a klaniac się w pas za pierwszy po czasie trafny wykres oraz tytul profesorski nie musze. Nie wymagam tego od innych, nie wymagam od siebie.... Czasy się zmienily.
Wracajac do meritum.
NIK, odbil od wsparcia pozostawiając cien.
Turbulencje nie zakonczyly się, ale każdy dzień coraz bardziej zbliza byki do celu, a wtedy @blackata będziesz zmuszony zmienić oznaczenia fal na japońskim IX.
pozdrawiam, billy
-
2014/02/05 08:17:19
@b_t_k
To co, możemy spadać dalej, bo stałeś się byczkiem.
-
2014/02/05 08:55:18
delubicz

Witku, z całym szacunkiem 666 na S&P500 to jeden z długoterminowych Scenariuszy, którego Warunkiem Wstępnym jest zwrot i kontynuacja spadku np ze styczniowego 2B w str 1850 pkt , następnie test i powrót poniżej max z 2000 i 2007 roku...

Zapewne sam dokładnie wiesz, iż oprócz krótkoterminowego 2B powinna wystąpić ( tak jak w przeszłości ) długoterminowa formacja 2B...tak by zakładany Proces Odwrócenia Trendu się wypełnił...

Na obecnym etapie uważam iż seria marcowa kontraktów pozostaje pod presją Shorts gdyż Smart Money wykorzystują Motyw TAPER ON...
-
2014/02/05 09:02:40
billy_the_kangoor

"Turbulencje nie zakonczyly się, ale każdy dzień coraz bardziej zbliza byki do celu, a wtedy @blackata będziesz zmuszony zmienić oznaczenia fal na japońskim IX. "

Zakres obecnego spadku i siła odreagowania zapewne przybliży ustalenie w tej kwestii...

p.s. rozumiem, iż mówisz o oznaczeniu ABC i strukturze 3-3-5 - z 5-tka która zakończyła się ostatnim szczytem na Nikkei...
-
2014/02/05 09:08:26
@karnakufo
Nie przekabacam nikogo na swoje pozycje.
Napisalem o NIK i byczym nastawieniu.
CAC,
Wykres Before:
pokazywarka.pl/wo90w1/
Wykres After:
pokazywarka.pl/6j9csp/
FTSE, - The Black Channel zagral bezblednie - brakuje mi ostatniego zejścia, ale nie będę się upieral.
Wykres przed "Bycza Akcja":
pokazywarka.pl/0sgc7a/
Wykres na "szczycie Black Channel", który ciagle tu komentowałem i po szczycie:
pokazywarka.pl/jyx9ps/
AEX,
Brakuje mi zejścia do 370 pkt.
WIG w PL brakuje mi zejścia do poziomow, o których tu już wielokrotnie pisałem, czyli 47.500 oraz 2.250
Szacuje, ze wszystkie możliwe spadki rozegrają się i skoncza do SOCZI, czyli 7FEB 2014.
pozdrawiam, b.
-
2014/02/05 09:12:30
@blackata
p.s. rozumiem, iż mówisz o oznaczeniu ABC i strukturze 3-3-5 - z 5-tka która zakończyła się ostatnim szczytem na Nikkei...,
Tak - dokładnie to mam na myśli.
NIK,
"Before" Bear Attack
pokazywarka.pl/72gnyl/
a to znaczy, ze Byki musza wziąć się w garść i zanegować te 14.000 pkt.
b.
-
2014/02/05 09:46:40
@b_t_k
OK.
Potwierdzasz więc moje długoterminowe wsparcie, które stanęło na drodze misia.
-
2014/02/05 09:55:23
www.ekonomia.rp.pl/artykul/710015,1084435-Panstwo-dziala-jak-deweloper.html

''...BGK. Zapowiada, że sam może budować bloki, by było taniej....''

komus się marzy powrot PRL
-
2014/02/05 10:24:41
cikawa sytacja na GBP PLN 5,050 wspracie walka jak i na USD PLN okolice 3,10

GBP PLN jak to by puscilo to cel by byl okrągłe 5 :)
-
2014/02/05 10:28:53


co do naszej BANANY wig20 sie nie wypowiadam bo to strata czasu :)
-
2014/02/05 10:43:27
stooq.pl/q/?s=swig80

co do Swig to ladny zygzak mamy i nie dlugo znowu S
-
2014/02/05 10:44:40
''co do Swig to ladny zygzak mamy i nie dlugo znowu S

ja widze orgr , cel szczyt
-
2014/02/05 10:46:54
wczoraj było podobnie na fw20. rano spadki a potem w gore .
dziś może być 5ta biala swieca. ostatnio 6-12 wrzesnia
-
2014/02/05 10:49:30
karnakufo 2014/02/05 09:46:40
@b_t_k
OK.
Potwierdzasz więc moje długoterminowe wsparcie, które stanęło na drodze misia.
zulus_chacka 2014/02/05 09:55:23
www.ekonomia.rp.pl/artykul/710015,1084435-Panstwo-dziala-jak-deweloper.html

''...BGK. Zapowiada, że sam może budować bloki, by było taniej....''

komus się marzy powrot PRL

Kiedys przegladalem oferte BRE, faktycznie mieli tansze mieszkania (tzn byly drogie ale w porownaniu do rynku to cena standard i jakosc ok )
-
2014/02/05 11:06:51
-
2014/02/05 11:08:00
zulus_chacka

''co do Swig to ladny zygzak mamy i nie dlugo znowu S

ja widze orgr , cel szczyt

nie dlugo zobaczysz ten szczyt a sie mozesz mocno zdziwic :)
-
2014/02/05 11:25:59
Wed, Feb 5, 2014 Thu, Feb 6, 2014 Outright TIPS Purchases 04/15/2018 - 02/15/2043 $0.85 - $1.15 billion
Wed, Feb 5, 20142 Thu, Feb 6, 2014 Outright Treasury Coupon Purchases 11/15/2019 - 01/31/2021 $2.50 - $3.00 billion

na dzis dodruk :)
-
2014/02/05 11:30:52
''nie dlugo zobaczysz ten szczyt a sie mozesz mocno zdziwic :) ''

jeśli s80 wybije 14200 to będzie mocny spadek. wzgl swiata sw80 jest mocny, podobnie w20
fw20 , w20 stoja poniżej sk200 i polowy czarnej z 24stycz.ale wielkiej podazy nie ma, podobnie spread jest nadal +10pkt, gdy było 2300 wszyscy marzyli aby sprzedać po tych cenach. , LOP spadl o 5k w tym wzroście, czyli kapitulacja podazy, ale jednak 3ci dzien rynek nie odpada. każdy może sprzedać po 2375-80
aby mocniej spaść musimy wybic wczorajsze dolki z porannej paniki
-
2014/02/05 11:31:32
05.02. Warszawa (PAP) - Deficyt budżetowy w 2013 roku wyniósł ok. 42,5 mld zł - powiedziała dziennikarzom wiceminister finansów Hanna Majszczyk.

ładnie rok w rok długu nastukują wiecznie z OFE kraść się nie da a 600 tys urzędników trzeba wyżywić
-
2014/02/05 11:43:23
www.bankfotek.pl/image/1664464

zulus_chacka

moze takie cos :)
-
2014/02/05 11:55:26
@bbb_29

może... do momentu wybicia 14200 dluga tam. zresztą nie ma instrumentow aby to zagrac, wiec....
-
2014/02/05 12:01:19
www.bankfotek.pl/image/1664464
swgi

mwig
www.bankfotek.pl/image/1664471

ciekawe kogo oni chca nabrac ;)

oczywiscie zmienie zdanie jak wybija jak beda testowac szczyty ale teraz patrzac na to co robia to....
-
2014/02/05 12:02:16
zulus_chacka

@bbb_29

może... do momentu wybicia 14200 dluga tam. zresztą nie ma instrumentow aby to zagrac, wiec....

tak ale to tak oglonie do sentymentu na GPW do akcji pomijajac WIG20 bo tam to wiadome ogon macha psem :)
-
2014/02/05 12:15:57
zulus_chacka

oczywiscie co do akcji to ja na gotowce

tylko teraz FX walutki troche DAxsa z okolic 9800 jak naganialem na S ale wieksz czesc skeszowana
jak na razie co do akcji stoje z boku jeszcze nie czas moim zdaniem, pomijajac jakies tam spekulacje pod wiadomosci z spolek ;)
-
2014/02/05 12:25:28
A Jankes i DAX to lecą w bolka z tą udawaną słabością.
-
2014/02/05 12:30:26
karnakufo

A Jankes i DAX to lecą w bolka z tą udawaną słabością.

a czemu udawana tani pieniadz sie konczy gospodarka dalej w lesie bo sie w te liczby ich nie wierzy trzeba wrocic d orealiow z indeksami ;) nic wiecznie nie trwa hossa czy bessa :)
m.forsal.pl/makroekonomia/finanse-publiczne/neoliberalizm-wprowadzil-zachodnie-gospodarki-na-sciezke-samozniszczenia

polecam super wywiad sama prawda...
-
2014/02/05 12:33:08
@bbb29
Na gieldzie co prawda nigdy nie ma pewmosci ale tez obstawiam ze sWIG-80 idzie na szczyt.
 
1 , 2