Komentarze finansowe Wojciecha Białka analityka CDM Pekao SA
|
Wojciech Białek
RSS


Blog > Komentarze do wpisu

Logika cyklu koniunkturalnego nadal pcha w górę ceny akcji

Wyjście WIG-u na nowe cykliczne maksimum  a zarazem najwyższy poziom od ponad 5 lat potwierdza hipotezę, zgodnie z którą obecny cykl znajduje się w fazie bezpośrednio następującej po dnie spowolnienia gospodarczego najbardziej sprzyjającej wzrostom cen akcji:

 

 

Najkrótsza z historycznych faz ożywienia gospodarczego w naszym kraju trwała ledwie 3 kwartały (ożywienie po kryzysie rosyjskim I kw. 1999-IV kw. 1999), a ówczesna hossa skończyła się w marcu 2000 roku. Jeśli obecne ożywienie następujące po kryzysie strefy euro (przynajmniej z punktu widzenia geografii symetrycznego dla Polski do kryzysu rosyjskiego) byłoby podobnie krótkotrwałe to skończyłoby się w IV kw. tego roku (a WIG ustanowiły szczyt w marcu 2014).

Co prawda odbicie w górę dynamiki CPI z czerwcowego historycznego minimum (+0,2 proc.) może być odbierane jako sygnał świadczący o wejściu cyklu w inflacyjną fazę ożywienia gospodarczego najbardziej zwykle sprzyjającą wzrostom cen surowców, ale na razie brak silniejszych przesłanek przemawiających za trwalszym przyspieszeniem tempa inflacji, a cały czas rosnąca względna siła WIG-u wobec przeliczonego na złote Goldman Sachs Commodity Index nie sugeruje by surowcowa faza cyklu już się zaczęła:

 

 

Poprzednią fazą obecnego cyklu była zakończona w I kw. tego roku dezinflacyjna faza spowolnienia gospodarczego:

 

 

 

Taki okres po szczycie dynamiki inflacji jest zwykle najbardziej korzystny dla posiadaczy długoterminowych obligacji skarbowych o stałym oprocentowaniu i tak było w obecnym cyklu. Obligacje skarbowe kupione w szczycie dynamiki wskaźnika inflacji z poprzedniego cyklu czyli w maju 2011 drożały wraz ze spadającą rentownością równo przez 2 lata:

 

 

Ta hossa na rynku obligacji skończyła się w maju tego roku ("Mane, tekel, fares dla rynków obligacji"). Proponuję przyjrzeć się jak taki koniec hossy wygląda (Dlaczego Polacy uciekają od funduszy obligacji?" ):

 

"Jeszcze miesiąc temu fundusze obligacyjne były rynkowym hitem inwestycyjnym. Teraz gwałtowny spadek cen obligacji wyraźnie zniechęcił klientów do inwestowania na rynku długu. - Odpływ środków z tych funduszy przekroczył w czerwcu -850 mln zł. Pomimo słabej koniunktury na rynku akcji klienci po raz kolejny wpłacali środki do funduszy akcyjnych (+376 mln zł) - informują Analizy Online.

(...)

Od stycznia 2012 r. do końca maja 2013 r. Polacy wpłacili do funduszy dłużnych 11,6 mld zł netto - podają Analizy Online. Powód? Stopy zwrotu niektórych funduszy przekraczały 10 proc. w skali roku! W ostatnich tygodniach trend się odwrócił i koniunktura na rynku wyraźnie się pogorszyła. "Rentowności 10-latek w czerwcu wzrosły o 70 punktów bazowych do 4,3 proc., a indeks cen obligacji skarbowych stracił ok. 2 proc. W konsekwencji średni wynik funduszy polskich papierów skarbowych i uniwersalnych wyniósł odpowiednio minus 2 proc. i minus 1,5 proc. w czerwcu - informują Analizy Online."

 

Kiedy z podobną sytuacją będziemy mieli do czynienia na rynku akcji? Średnia długość podstawowego cyklu gospodarczego czyli cyklu Kitchina to 40 miesięcy. Podchodząc do tego mechanicznie można by założyć, że każda z 4 "ćwiartek" tego cyklu ("obligacyjna", "akcyjna", "surowcowa" i " gotówkowa") powinna trwać średnio ok. 10 miesięcy. To sugerowałoby, że szczyt hossy na akcjach poprzedzony masowymi nabyciami jednostek uczestnictwa akcyjnych funduszy inwestycyjnych powinien wypaść w około 10 miesięcy po szczycie hossy na rynku obligacji a więc w okolicach marca 2014. O dziwo najwyższy współczynnik korelacji pomiędzy roczną zmianą rentowności 10-latek polskiego rządu a roczną zmianą WIG-u występuje właśnie przy takim 10-miesięcznym wyprzedzeniu ze strony obligacji:

 

 

 

Jeśli powyższa zależność będzie zachowana również w obecnym cyklu, to najwyższą roczną dynamikę wzrostu WIG notować powinien w okolicach marca przyszłego roku, a później ta dynamika powinna zacząć ulegać dosyć szybkiego ograniczeniu. W takim przypadku być może już późną wiosną przyszłego roku a być może dopiero latem w mediach pojawią się teksty zadające pytanie: "Dlaczego Polacy uciekają z funduszy akcji?".

Na razie do marca przyszłego roku mamy jeszcze 5 miesięcy. Podczas ostatnich 5 miesięcy hossy, która nastąpiła po kryzysie rosyjskim, WIG wzrósł o +62 proc. Pewnie teraz przyspieszenie o podobnej skali nie jest prawdopodobne. Wtedy rynek ogarnęła na chwilę "internetowa" mania, a teraz jakiegoś tego typu pretekstu do silnych wzrostów trudno się dopatrzyć. Co więcej ponieważ WIG zanotował w tym roku dołek w kwietniu, to wiosną przyszłego roku roczna dynamika indeksu niejako sama z siebie powinna być wysoka ("efekt bazy"). Do tego obecna zwyżka trwająca od kwietnia osiągnęła już czas trwania prawie równy długości poprzedniej fazy wzrostowej cyklu 40-tygodniowego, która rozegrała się pomiędzy czerwcem 2012 i styczniem 2013, co sugeruje, że okres listopad-styczeń może przynieść jakąś formę rozczarowanie. Pomimo tych zastrzeżeń można oczekiwać, że wspomagana przez logikę cyklu koniunkturalnego tradycyjna sezonowa zwyżka - po ewentualnej korekcie do sezonowego minimum w listopadzie - statystycznie trwająca do kwietnia powinna wynieść wiosną ceny akcji do poziomów wyraźnie wyższych niż obecne.  

piątek, 11 października 2013, bialek.wojciech

Polecane wpisy

Komentarze
2013/10/11 12:14:42
@darkhest:
"oslabienie zlotowki wzgledem walut surowcych pogarsza konkrurencyjnosc naszej gospodarki (z wyprzedzeniem 7miesiecznym).. dobrze rozumiem ?"

Osłąabienie złotego względem dowolnych walut poprawie konkurencyjność polskiej gospodarki.

"Commodity currencies" są mocne, gdy na świecie trwa gospodarczy boom i popyt na surowce jest mocny.

Takie połączenie - mocne "commodity currencies" i słaby - złoty jest optymalne dla polskiego przemysłu, bo daje dużą konkurencyjność w handlu zagranicznych w sytuacji globalnego boomu.

Oczywiście odwrotna sytuacja - mocny złoty i słabe CC - to zapowiedź załamania produkcji w Polsce (niekonkurencyjna gospodarka w warunkach słabego popytu na świecie).


-
2013/10/11 12:26:57
Dziękuję Panie Wojtku za ten blog. Dużo się od Pana uczę. POZDRAWIAM SERDECZNIE
-
2013/10/11 12:32:52
na swapach E-D dziwny ruch w dol:

i.imgur.com/zhBlLEd.png
-
2013/10/11 12:34:04
@ono-ko:
"Prognozuje Pan hossę do kwietnia 2014 roku, a co będzie później? Jak długo może potrwać bessa i do jakiego poziomu?"

Moim zdaniem na Wall Street potrwa krótko bo do września-października 2014 (szybki krach do dołka z 2011 roku, a później wzrosty wynikające z cyklu prezydenckiego). Większy problem mam z EM. Następny dołek cyklu Kitchina wypada dopiero gdzieś w okolicach października 2015 (40 miesięcy po czerwcu 2012). Zakładam, że do tego czasu jakieś EM powinny się walić w dół. Jak my byśmy się zachowali? Może tak jak pomiędzy IV kw. 1994 (dołek na Wall Street) a IV kw. 1995 (koniec obaw związanych z kryzysem meksykańskim?). Wtedy na superhossę na WIG-u a la 1992-1994 zostawałby czas od końca 2015-tego do 2017-tego jak w poprzedniej dekadzie (2005-2007) i jak w latach 90-tych (1995-1997).


-
2013/10/11 12:34:54
ja sie nie zdziwie jak kolo 0,20 0,50 % skonczymy dzis na wig 20 :)

nic to z rana S zamkniete ja kpisalem po domkniecie luki teraz po 2497 dobrane
tamto z 2460 trzymam SL 2510
-
2013/10/11 12:35:19
Szanowny Panie Wojtku,
a) wnioskuje zatem, że dołek srebra (okolice 15$) który miał wypaśc na początku października należy odsunąć w czasie?
b) czy w tej końcowej fazie wzrostu cen akcji, lepiej rósł będzie index WIG20 czy WIG40 (czy też to nie ma znaczenia/ciężko powiedzieć?) No i czy w połowie listopada cały czas spodziewamy się korekty?
Co Pan sądzi?
pozdrawiam
-
2013/10/11 12:37:07
blackata

@bbb_29

WIG-Banki wraz z EURO STOXX Banks Index w centrum uwagi...

p.s. to była akcja przygotowana dużo wcześniej...zapewne na wszelkich zrzutach, doskonale widocznych na WIG Weekly akcje banków były akumulowane )...

To kiedy nastąpi finalna dystrybucja ukażą indeksy bankowe...

piszę finalna gdyż częściowe wstrzelenie na " Faktach " miało miejsce wczoraj być możne Zagranica jedynie podkręciła Motyw Moody's na starcie sesji by później selektywnie dystrybuować...

Na tym eta[ie to jednak kontynuacja - gra pod Motyw porozumienia w USA juz w ten weekend...

jst tak opcja jak piszesz MODYS = GOLDMAN :)

ostani nagonka przy 2500 goldmanow byla mistrzowsko rozgrana :) pod OFE teraz ciekwe czy podobnie jest rozgrywany temat z nagonka na banki :)
-
2013/10/11 12:37:54
L nadal.
-
2013/10/11 13:09:07
@All

Szanowny Adwersarzu WB o jakiej " Logice " Pan pisze...

Przecież przez ostatnie dziesięciolecia widoczny jest kreatywny wzrost gospodarczy wynikający bezpośrednio z nieustannego procesu zadłużania...
Jak podawały to już w latach 70-tych liczne ośrodki naukowe miedzy innymi z Niemiec era realnego wzrostu gospodarczego skończyła się pod koniec lat 60-tych, gdyż wówczas wygasł efekt powojennego boomu...
Dokładnie wtedy " Kreatywna Grupa " pod wezwaniem Finansjery odkryła " genialny eliksir finansowy " w postaci permanentnego zadłużania jako remedium na spowolnienie gospodarcze...
Aż dotarliśmy do ERY ABSURDU :

Pierwsza Odsłona : upadek banków ( zatrzymany przez akcje ratunkową rządów i państw słynne " too big to fall.." - tworzenia banków tzw złych długów i podobne kreatywne wariacje na temat )...

Druga Odsłona : upadek państw - zwłaszcza południe Europy ( Banki Centralne w roli Batmanów ratujących globalny rynek długu )

zapewne czeka Nas

Trzecia Odsłona - System Shutdown...pytanie kontrolowana czy też nie...

Reasumując kwestia zasadnicza :

Co wypełni lukę w powstałą w wyniki zaniechania inwestycji infrastrukturalnych ( na południu Europy to już fakt, w Polsce jak wybudujemy już wszystko to druga Hiszpania z tym że bez klimatu , wystąpi analogicznie nad Wisłą...)

Innymi słowy jaka ma być Geneza Wzrostu PKB skoro Państwowe Źródło, odpowiedzialne za połowę PKB ( mediana w Europie ) wysycha i stanowi dodatkowo zagrożenie z tytułu wykupu długu wraz z odsetkami...
-
2013/10/11 13:11:16
"co sugeruje, że okres listopad-styczeń może przynieść jakąś formę rozczarowanie."

Czy jeśli spojrzy Pan na wykres W20 to czy ten sam wniosek można odnieść do sytuacji, w której obecnie W20 wszedł prawdopodobnie w 3w3 czyli najsilniejszą falę, która charakteryzuje się tym że jej korekty są krótkotrwałe i raczej płaskie?
Czyli powyższy wniosek trochę sie nie klei do obecnej sytuacji. Ewentualnie można to odnieść do MiSwig,m które mogą sobie teraz trocszeczkę odpocząć.
-
2013/10/11 13:12:14
JPMorgan Chase
Jacek Rzeźniczek - Secus Asset Management - 11 Października 2013 13:03
EPS 1,42 USD vs 1,40 USD przed rokiem (oczekiwano 1,24 USD) Przychody 23,88 mld USD vs 25,89 mld USD przed rokiem (oczekiwano 24,11 mld USD)

zaczyna sie
-
2013/10/11 13:18:49
@anonim_mouse

Nadrzędny jest układ fal na DM to po pierwsze...a tak np na Wall Street widoczne są zygzaki od low z 2009 do dziś ( 3-3-5 ) - obecnie fala 5 w ramach 5 w formie klinów...

skąd taka wiedza, indeksy polskie są obecnie " 3w3 " jak ukazuje to każdy nich na obecnym to układ korekcyjny zygzak A-B-C o wewnętrznej strukturze 3-3-5...

Zatem proponuję Fakty zamiast Mitów...
-
2013/10/11 13:25:24
@All

Co zastąpi czynnik państwowy w strukturze PKB...!!???

atafinancialresearch.bblog.pl/wpis,global;ecomomic;growth;structure;,99933.html

-
2013/10/11 13:31:48
"Zatem proponuję Fakty zamiast Mitów..."

Po pierwsze nie indeksy - tylko pisze o W20, po drugie rózne indeksy mogą być w róznych
fazach swoich struktur eliotowskich, po trzecie patrząc na WIG mogę założyć że obecnie
W20 własnie jest tam gdzie napisałem, argumentów mogę podać jeszcze klika.
A twój zygzak się już dawno skończył tym gwałtownym spadkiem C przy motywie OFE.
Odnośnie faktów i mitów, to wiesz misiu, twój mityczny klin, który nie jest klinem bo brakuje mu to i owo to się nadaje do "faktów i mitów" dopiero
-
2013/10/11 13:33:10
sp500 zamkniete poczekam na 1697 - 1700 jak wiecej im nie daje i czarna swieca dzis
-
2013/10/11 13:40:31
@anonim_mouse

Proszę bardzo WIG20...

spadek 2007-2009 fala A

wzrost 2009-2011 fala B

obecnie fala C

( spadek 2011 - 2012 fala 1 obecnie 2012 -2013 -flaga - fala 2 , po której dalsze spadki fala 3 i 5 ) by wypełniła się struktura 5-tki w ramach fali C w dół...
-
2013/10/11 13:50:46
@anonim_mouse

Proszę bardzo WIG20...

spadek 2007-2009 fala A

wzrost 2009-2011 fala B

obecnie fala C

Widzę że ty grubo szyjesz i jesteś na wyższych wieloletnich oznaczeniach,
ale ja nie o tym więc nie pogadamy.
Ja opisuję strukturę twojego C.
-
2013/10/11 13:51:15
@kontokkk1
na swapach E-D dziwny ruch w dol:

i.imgur.com/zhBlLEd.png

to możne być zapowiedź zwrotu na EUR/USD...

...tym bardziej iż dziś kolejna porcja wystąpień członków FED...a FED Minutes wyraźnie wskazuje na start Taper ON jeszcze w tym roku ( pozrastają 2 terminy posiedzeń FED październikowy i grudniowy )
-
2013/10/11 13:59:35
@anonim_mouse

"Ja opisuję strukturę twojego C."

Proszę zwrócić uwagę na to iż owa fala C jest cala w dół - obecnie " przystanek " w formie formacji flagi jako fali 2 w ramach fali C...
-
2013/10/11 14:00:39
to ruszamy z WIG 20 w dol :)

0, 20 na koniec i gorny knot pozostawiamy :)

lande RGR zrobili na wig 20 :)))

jedziemy
-
2013/10/11 14:28:18


DAx zaraz klapnie z 50 ptk w dol :)
-
2013/10/11 14:33:20

@bbb_29

focus on volumen...( analiza i porównanie volumenu z Moody's Motive Day and the Day after...
-
2013/10/11 14:41:00
V ki w dół od razu nie będzie - muszą troszkę poubierać i pościemniać, a wtedy można się rozglądać za S
-
2013/10/11 14:52:00
ale jaki cykl prezydencki przecież Obama już nie będzie startował


na surowcach dalsza rzeź ,
-
2013/10/11 14:53:36
na H1 już mamy dywergencje , cena zrobiła nowy szczyt a RSi nie ,

ja już jestem na S
-
2013/10/11 14:54:18
acha jeszcze cała 5tka w górę jest widoczna na 150 pkt w 2 sesje , EUFORIA kończąca
-
2013/10/11 15:11:03
stooq.pl/q/?s=wig20&c=1d&t=c&a=ln&b=1

teraz podjazd pod opor i na koniec znowu zjazd

wahania odpowiednie i dystrybucja
-
2013/10/11 15:12:17

karnakufo

V ki w dół od razu nie będzie - muszą troszkę poubierać i pościemniać, a wtedy można się rozglądać za S
2013/10/11 14:41:00

wlasnie to robia ladne wahania :)
-
2013/10/11 15:45:37
mamy opor na wiguniu20 2 szczyt pod podbitka SP500 i zaczynamy


SP500 domknie luke lekka podbitka na 1696 maks 1700 tak to widze
-
2013/10/11 15:50:24
Dla chętnych trochę więcej tego samego w Raporcie Tygodniowym:

www.analizy.pekao.com.pl/pdf.php?id=7258

-
2013/10/11 17:29:01
duze se nie pomylilem piszesz 0 20 050 % w Poniedzielek dalsza czesc wahań i dystrybucji
-
2013/10/11 17:35:25
@Panie Wojtku
Jesli sie zgodzic ze wzrosty w Stanach skoncza sie np w kwietniu2014r jak Pan probnozuje to wedlug jednego z najlepszych analitykow indeks SP-500 osiagnie w tym czasie okolo1900pkt moze nawet cos wiecej,osiagnie to po rawie 3latach wzrostow a Pan przewiduje ze w ciagu zaledwie kilku miesiecy krach ma zabrac cala ta fale (3fale elliotta wedlug oznaczen tego analityka z ktorym przyznam sie identyfikuje)czyli spasc na 1075pkt to wydaje sie wedlug mnie bardzo maloprawdopodobne ,moze Pan to jakos umotywowac.
-
2013/10/11 17:57:34
-
2013/10/11 19:08:21
Przepraszam za błędny poprzedni rysunek:
bankfotek.pl/view/1589248
-
2013/10/11 20:16:32
a co się dzieje w Argentynie? dynamika roczna 116%,wysoka inflacja?
-
2013/10/11 20:58:53

I znowu błąd maklera. Czy oni nie wiedzą co czynią ?

www.pb.pl/3368778,75557,zloto-tapnelo-po-ogromnym-zleceniu-sprzedazy-
2013/10/11 21:18:03
@wojciech białek

Panie Wojtku,

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie,
Ono-ko
-
2013/10/12 08:38:20
Długoterminowy trend wzrostowy w Stanach utrzymuje tempo wzrostu - widać wybicia z kanałów w górę, co sugeruje wejście w hiperboliczną fazę ruchu, wbrew widzeniu niektórych 2b:
bankfotek.pl/view/1589475

-
2013/10/12 08:48:45
-
2013/10/12 08:51:21
-
2013/10/12 08:53:56
@karnakufo

od maja królują Zęby Rekina - naprzemienne ruchy up & down nachodzą na siebie tworząc formacje klinów...

Proponuję skupić się na Faktach : żadnych wybić UP z kanałów nie ma - ostatnio natomiast na kontraktach US było wybicie w dół nie w pełni potwierdzone na rynku kasowym...

Reasumując formacje klinów pozostają aktywne...dopiero wybicie potwierdzone przez filtr % i czasowy ukaże kierunek...
A od maja brak Trendu na US DM ( S&P500 i DJIA ) jest Faktem...wyjątek Nasdaq 100...

-
2013/10/12 09:13:40
NASDAQ pnie się w chmury:
bankfotek.pl/view/1589495
-
2013/10/12 09:25:58
@blackata
To nie są kliny - rynek robi formacje klinopodobne, by ulżyć windzie przed dalszym ruchem do góry.
Stany lubia ruchy zębiaste i w śrenio - krótkich interwałach można to wykorzystać do zarobku, ale trend długoterminowy jest ewidentnie wzrostowy i dziwię się, że niektórzy twierdzą, że jest inaczej.
Jak dotychczas wszelkie konsole od marca 2009, były akumulacją przed dalszym ruchem do góry.
Zęby, o których piszesz wpisują się w to scenario i jeśli na tym zarabiasz to graty.
-
2013/10/12 09:40:45
@karnakufo

Sensu stricte na DM US ( S&P500 i DJIA ) , które są bezapelacyjnie globalnym wyznacznikiem dla pozostałych rynków akcji , od maja owego trendu nie ma...

gdyż co ewidentnie widać na wykresach impulsy nachodzą na siebie...

przykład - krzywa DJIA 2 sesje temu testowała czerwcowe minima oddalane od majowych szczytów...

p.s. klin to klin ( PRL ponoć się skończyła także klino..jak i czekoladopodobnych wyrobów brak )...
-
2013/10/12 10:09:42
-
2013/10/12 10:15:56
@karnakufo

Proponuję prześledzić rynek Złota w str. szczytu 2000 USD...
jakie panował wówczas sentyment rynkowy...jakie były upublicznianie wizje i przyszłe poziomy...a co de facto nastąpiło...

czy od szczytu do dziś pojawiły sie konkretne tzw. " fundamentalne " przyczyny spadku Złota... nie... tak jak nie było ich podczas 10 lat wzrostów tak jak podczas poprzednich 20 lat horyzontu do 1980 do 2000 roku...

Jest Motyw ( Moda ) na GRĘ wówczas Smart Money spreparują wszelkie możliwe dowody i medialnie je naświetlą...

p.s. jak jest długoterminowy trend na Gold - wzrostowy a jaki jest dotychczasowy zakres korekty spadkowej - 50% ...


atafinancialresearch.bblog.pl/wpis,gold;czy;tez;juz;goldi;,56039.html

atafinancialresearch.bblog.pl/wpis,wstrzeleni;w;gold;,55987.html

-
2013/10/12 10:25:13
@All

Fakt z 2011 roku TT ( Taktyczne Tąpnięcie ) nastąpiło mimo po pierwsze ówczesnego porozumienia w Grecji ( 1 Plan Ratunkowy ) w USA ( zgoda w Senacie )...
-
2013/10/12 10:34:31
@blackata
Widzę, że się nie rozumiemy - piszemy o różnych interwałach.
Ty sobie wybrałes okres konsoli i udowadniasz, że nie ma trendu, i masz rację.
Ja zaś piszę o trendzie od marca 2009 i dla tego trendu nie padł jak dotychczas sygnał S.
Wszelkie spadki są tam w ramach korekt, mniejszych lub większych i oczywiście na tym też można zarabiać, a nawet się powinno - tylko im mniejszy interwał czasowy tym trudniej o narzędzie do zarobku, ale nie znaczy, że się nie da.
Myslę, że wszelkie nieporozumienia wynikają z tego, że piszemy o różnych perspektywach czasowych.
Co do złota to nie masz racji, bo tam właśnie padł sygnał S i złoto jest aktualnie w trendzie spadkowym.
-
2013/10/12 10:38:20
w takich momentach zaczyna mi brakowac zdania starego wyjadacza ktory zeby zjadl na rynkach zagranicznych , kolegi Witolda :)

mam nadzieje Witku ze korzystasz z zycia pelnymi garsciami !
-
2013/10/12 10:46:41
-
2013/10/12 10:50:14
@karnakufo

Zgadzam się..jednak właśnie ów okres 2009-2013 ukazuje iż 4 lata UP + 5 miesięczne kliny zwiększają prawdopodobieństwo odwrócenia trendu...

a w kwestii Pańskiej długoterminowej perspektywy wyprzedzając nurt dyskusji podałem przykład Złota w ujęciu long term...

p.s. każdy proces zaczyna się od od mniejszego interwału...jednak owe kliny formują się od maja czyli prawe 5 miesięcy...zatem nie jest to już krótkoterminowa fanaberia...

Pozdrawiam...
-
2013/10/12 10:59:52
@blackata
Dostrzegasz klin w Stanach, a przespałeś długoterminowy sygnał S na złocie?
I nadal twierdzisz, że jest ono w długoterminowym trendzie wzrostowym?
Bo wg mnie jest inaczej.
bankfotek.pl/view/1589537
-
2013/10/12 11:11:04
@karnakufo

Wpisy dot Gold :

atafinancialresearch.bblog.pl/wpis,gold;czy;tez;juz;goldi;,56039.html

atafinancialresearch.bblog.pl/wpis,wstrzeleni;w;gold;,55987.html

de facto pokazują zamknięcie Long z opcją S zarówno przy szczycie 2000 USD jak i w str 1550 USD

atafinancialresearch.bblog.pl/wpis,gold;-;1550;usd;the;thin;red;line,93955.html

Reasumując de facto tak gołd long term trend is UP a równocześnie w średnim terminie trwa korekta spadkowa, której zasięgi wyznaczają Zn FIb...
-
2013/10/12 11:13:14
A co z naszym podwórkiem?
Przy dobrym klimacie Zachodu będziemy szli do góry:
bankfotek.pl/view/1589542
-
2013/10/12 11:17:08
@karnakufo

Zapewne Obaj jesteśmy zgodni , iż po szczycie w str 2000 USD trwał okres " rozgrywania strefy szczytu "

Schemat, który obowiązywał wówczas to hiperbola ( Motyw bankructwa krajów południa Europy ) - Szczyt i silna kontra w dół a potem brak kontynuacji i dystrybucja w horyzoncie 1800-1550 USD...

Obecny Schemat w Segmencie Akcji to z kolie Kliny...

Oba te Przypadku to Formy tworzenia Ekstremów Rynkowych...
-
2013/10/12 11:27:38
@karnakufo

W kwestii WIG :

widoczny zygzak A-B-C ( na obecnym etapie C = 61.8% A przy p. 54000 )

dodatkowo na p. 52855 pkt przebiega Zn Fib 68.5 % fali spadków 2007-2009
-
2013/10/12 11:35:46
Dla WIG20 widoczne opory, ale gdy "wszystko" ma iść do góry to jest szansa na wyjście nad, a wtedy ruch byłby spory.
Nie ma co łapać tu górki, dopiero przebicie dolnej kreski da sygnał S.
Większe szanse daję dla L, ale to się zobaczy, czy ten kapitał co wszedł nie zacznie realizować zysków:
bankfotek.pl/view/1589546
bankfotek.pl/view/1589547
-
2013/10/12 11:44:49
@karnakufo

Do tej pory ( styczeń - październik 2013 ) obowiązywał schemat Zębów Rekina ( Strzał i brak kontynuacji ) zatem by Scenariusz UP został potwierdzony musi być widoczna kontynuacja wzrostów w przeciwny wypadku ( dodatkowo patrząc na PLN ) owa " bankowa szarża ) okaże się typowym zagraniem pt. " Wstrzelenie na Faktach przy skokowym wzroście volumenu )...

p.s. cisza informacyjna jaka towarzyszyła fali wzrostowej na WIG-Banki ( bez potwierdzeń ze str indeksów UE i USA ) sprzyja Scenariuszowi Wstrzelenia...
-
2013/10/12 12:40:43
czy może mi ktoś to wytłumaczyć

jeżeli OFE Pekao ma 45 % w akcjach jak ktoś tutaj pisał , i teraz 51,5% ma oddać w obligacjach do ZUSu , to jak rynek pójdzie o 10% w górę to po reformie będzie w 100% zapakowany w akcje

czy dobrze rozumiem
-
2013/10/12 12:43:10
przebiliśmy opór to teraz 2450 pkt jest wsparciem i każdy spadek trzeba brać L tak powinno być po wybiciu , zresztą ten rok jest identyczny jak 2012 , wtedy też w czerwcu walnęło a potem do stycznia wzrosty
zasięg trójkąta wybitego to 2800 ,

spokojnie 3 bankami którymi obkupiły się OFE czyli Pekao , PKO BP i BZ WBK dojdziemy
-
2013/10/12 13:22:57
stooq.pl/n/?f=798717
Jeśli dobrze rozumiem, to prawdopodobne tąpnięcie będzie w wakacje 2014, bo to termin gdy OFE pozbędą się nagromadzonych składek od osób które nie wypowiedzą się co do przyszłości dotychczasowych składek w OFE, a będą je musiały przekazać ZUSowi. Jak sądzicie?
-
2013/10/12 13:26:09
@eurospoko:
a jak pojdzie o 20% to bedzie zapakowany w akcje na 110% ? :)

-
2013/10/12 13:29:33
@eurokokospoko

czy może mi ktoś to wytłumaczyć

jeżeli OFE Pekao ma 45 % w akcjach jak ktoś tutaj pisał , i teraz 51,5% ma oddać w obligacjach do ZUSu , to jak rynek pójdzie o 10% w górę to po reformie będzie w 100% zapakowany w akcje


Po oddaniu 51.5% aktywów obligacyjnych będzie miał 92.8% w akcjach, a jak rynek urośnie o 10% to 93.4%.


-
2013/10/12 13:53:06
finance.yahoo.com/q/ta?s=VWO&t=2y&l=on&z=l&q=c&p=e20%2Ce200%2Ce50&a=m26-12-9%2Cr14%2Css%2Cw14&c=
-
@konsultant121
Logika cyklu koniunkturalnego nadal pcha w ...
-
2013/10/12 15:44:44
Jest szansa na hossę - silny sygnał kupna, mocny pieniądz wie co robi:
bankfotek.pl/view/1589654
-
2013/10/12 16:06:53
Szaleństwo banków:
bankfotek.pl/view/1589672
-
2013/10/12 16:41:14
Opór pokonany teraz ino czekać na owoce - hossę w hiperboli (3w3w3):
bankfotek.pl/view/1589691
-
2013/10/12 16:58:28
Myślę, że maruder WIG20 wyciągany za uszy też w końcu ruszy:
bankfotek.pl/view/1589697
-
2013/10/12 17:05:03
karankufo , ale kiedy ta hiperbola ruszy... może już ruszyła a dołka listopadowego nie będzie?
-
2013/10/12 17:13:24
Ciężki indeks jest między młotem, a kowadłem.
Na silnym oporze i na silnym wsparciu.
Sądzę, że w atmosferze hossowej Ameryki wybierze ruch do góry - świadczyłby o tym kupujący ostatnio kapitał, który zwęszył okazję techniczną do wzrostów:
bankfotek.pl/view/1589703
-
2013/10/12 17:18:18
@konsultant121
"karankufo , ale kiedy ta hiperbola ruszy... może już ruszyła a dołka listopadowego nie będzie?"

Jak wdasz się w takie szczegóły to możesz przegapić właściwy ruch.

-
2013/10/12 17:36:31
Widzę taką historyczną analogię.
Już niebawem się okaże, czy trafnie:
bankfotek.pl/view/1589716
-
2013/10/12 18:02:20
@karnakufo, a to oznacza 30% w górę dokońca zimy...
-
2013/10/12 18:16:37
@konsultant121
"@karnakufo, a to oznacza 30% w górę dokońca zimy.."
Bardziej chodziło mi o to, że przed nami nowy mocny ruch wzrostowy, nie zaś o dosłowne naśladownictwo indeksu, jak Ty to próbujesz interpretować, choć to co piszesz nie jest wykluczone.
-
2013/10/12 18:33:08
Piękny przykład hiperboli wzrostowej, a miejsca do wzrostów jeszcze sporo:
bankfotek.pl/view/1589781
-
2013/10/12 19:53:28
-
2013/10/12 19:55:06
Może być nerwowo.
"Tymczasem na osiągnięcie kompromisu pozostało coraz mniej czasu. Za niespełna tydzień USA osiągną maksymalny pułap długu publicznego i nie będą mogły zaciągać kolejnych kredytów. Oznacza to, że w budżecie państwa zabraknie pieniędzy."
-
2013/10/12 20:50:03
@maklerzyna
=
Scenariusz 3 - Przeprowadzamy test jak zachowają się rynki w przypadku groźby bankructwa USA.
Mija termin i w Kongresie nie dochodzi do podniesienia limitu. W mediach pojawiają się zapowiedzi o możliwym zawieszeniu spłaty zobowiązań w stosunku do zagranicznych wierzycieli. Na razie chodzi wyłącznie o spłatę odsetek podobnie jak zrobił ostatnio najstarszy włoski bank Monte Paschi.
Na rynkach dochodzi do wyprzedaży obligacji USA, rentowność chwilowo sięga 3,5 %. Na giełdach akcji oraz surowcowych dochodzi do 10-15 % korekty. W ciągu kilku dni przez świat przechodzi panika wyprzedaży niemalże wszystkich aktywów.
=
kuku.pl/komiks-dowcip-zart-rysunkowy-Ja-nie-leze.html
-
2013/10/13 00:21:24
bankfotek.pl/view/1589781

~850?
-
2013/10/13 08:15:46
zalamanie przyjdzie w listopadzie
-
2013/10/13 09:08:10
Schemat Gry od Motywu do Motywu...i to Motywu odpowiednio nagłośnionego ( bez żadnego realnego potwierdzenia - czysty blef )...
Czego przykładem jest czwartkowy News dot. Porozumienia - stricte Czasowego Porozumienia...
Podczas gdyż tak wczoraj jak dziś z koeli nagłaśnianie są Impulsy Info o Fiasku tych samych Negocjacji i tym samym barku Porozumienia...
-
2013/10/13 09:54:04
@blackata
'Schemat Gry od Motywu do Motywu...i to Motywu odpowiednio nagłośnionego ( bez żadnego realnego potwierdzenia - czysty blef )...
Czego przykładem jest czwartkowy News dot. Porozumienia - stricte Czasowego Porozumienia...
Podczas gdyż tak wczoraj jak dziś z koeli nagłaśnianie są Impulsy Info o Fiasku tych samych Negocjacji i tym samym barku Porozumienia..."

To juz AT nie obowiązuje?
-
2013/10/13 10:16:04
@karnakufo

Obowiązuje Trend Informacyjny, będący ciągiem Impulsów Informacyjnych, który kreuje Trend Rynkowy...
Motywy inicjują Ruch...
Przykłady : Porozumienie - przerwanie GS , Nominacja - FED , Werdykt Moody's...
To przecież one wywołały euforię ostatnich 2 sesji...

Reasumując Smart Money panując nad Trendem Informacyjnym kształtują Trendy Rynkowe...
To kiedy zostanie upubliczniony i specjalnie uwypuklony medialnie określony Impuls Informacyjny zależy do Kreatorów Trendu, którzy odpowiednio wcześniej zajmują rynkowe pozycje...

-
2013/10/13 10:21:05
@dino54:
"Jesli sie zgodzic ze wzrosty w Stanach skoncza sie np w kwietniu2014r jak Pan probnozuje to wedlug jednego z najlepszych analitykow indeks SP-500 osiagnie w tym czasie okolo1900pkt moze nawet cos wiecej,osiagnie to po rawie 3latach wzrostow a Pan przewiduje ze w ciagu zaledwie kilku miesiecy krach ma zabrac cala ta fale (3fale elliotta wedlug oznaczen tego analityka z ktorym przyznam sie identyfikuje)czyli spasc na 1075pkt to wydaje sie wedlug mnie bardzo maloprawdopodobne ,moze Pan to jakos umotywowac."

Podczas 2 ostatnich załamań cen akcji związanych z podwójnokitchinowską cyklicznością S&P 500 spadał o przynajmniej 50 proc. Gdy teraz indeks przełamie 5-letnią linię trendu wzrostowego jak w 2000 czy 2008 roku spekulanci uznają, że to początek kolejnej takiej bessy o przynajmniej 50 proc. i w związku z tym natychmiast przystąpią do sprzedaży akcji, co spowoduje natychmiastowy spadek cen o ponad 1/3.

Zastanawiając się nad Pańskim pytaniem podczas dzisiejszego biegania doznałem epifanii. Rozumowałem tak:
1) skoro poprzednie załamania cen akcji związane z podwójnokitchinowską cyklicznością związane było z pękaniem dużych inwestycyjnych baniek ("internetowej" w 2000 roku i "nieruchomościowej" w 2007 roku), to i teraz trzeba znaleźć najpierw jakąś sporą bańkę, która mogłaby pęknąć.

2) Ostatnio takie poszukiwania bańki uformowanej w ostatnich latach dostarczało generalnie dwóch różnych odpowiedzi: jedni mówili, że inwestycyjne bańka uformowała się na rynku obligacji skarbowych i zaś inni, że na "Emerging Markers".

3) Moja epifania polegała na połączeniu tych dwóch odpowiedzi: skoro niektórzy twierdzą, że bańka jest na EM a niektórzy, że na rynku obligacji, to wniosek z tego, że bańka musi być na RYNKU OBLIGACJI "EMERGING MARKETS".

4) To w tym segmencie rynku powinien rozegrać się największy krach, gdy FED zacznie ograniczać skalę skupu prowadzone w ramach QE ograniczając tym samym ilość paliwa zasilającego bańkę. Jak zwykle w centrum konsekwencje spadku skali skupów aktywów będą umiarkowane, ale na peryferiach powinny być bardzo znaczne.


Teraz tylko trzeba znaleźć peryferyjne kraje z problemami fiskalnymi, które w ostatnich latach uzależniły się od zakupów obligacji przez zagranicznych inwestorów. Ma ktoś jakichś kandydatów?
-
2013/10/13 10:29:25
@WB

" Ma ktoś jakichś kandydatów? "

Polska...gdzie dokładnie widoczny jest proces uzależnienia PLN od rentowności 10-letnich obligacji...zwłaszcza od maja, kiedy w/w rentowności zanotowały min na poziomie 3 %...
-
2013/10/13 11:52:31
model SP500 bazujacy na Economic Surprises przez ostatni rok sie rozkorelowal:

i.imgur.com/ORmRkgj.png
-
2013/10/13 12:16:41
Gospodarz bloga uparcie zaklina rynek na koniec zimy początek wiosny do wykonania jakiegoś istotnego zwrotu. Jak się rzuci okiem wstecz to nasz rynek wygląda rozpaczliwie beznadziejnie. To że rynek w taki sposób reaguje na mistrzostwo Tuska i Rostowskiego i taką wystawia ocenę dla rządów jakie tu mamy to tylko dla porządku i przy sposobności. Zielona wyspa brzmi to dzisiaj jak kpina. Na żarty się zebrało i dla hecy totalną bryndzę nazwano sobie i z hukiem ogłoszono dla poprawy humoru. Czy co albo jaka inna cholera.
Świetne, precyzyjne i treściwe są analizy porównawcze rozmaitych wskaźników. Jeden wykres z objaśnieniem wart tysiąca słów. Panie Wojciechu, poproszę o wykres porównawczy naszej giełdy i Greckiej. Te podstawowe dwa indeksy Wig20 i Athex. Niech ludzie przejrzą na oczy i przestaną się sobą zachwycać. Już jesteśmy gorsi od Greków, przynajmniej w tej konkurencji. Sponiewierana nie gorzej niż nasza giełda, giełda grecka zachowuje się lepiej od warszawskiej. Brawo Tusk, brawo Rostowski, brawo PO. Tak trzymać to może się uda że na wiosnę coś znowu się posypie choć gówno urosło.
-
2013/10/13 12:35:58
@Wojciech Bialek
Panie Wojtku b dobry post!
Jako ciekawostke na poparcie szczytu WIG w I polroczu 2014 -> polecam popatrzec na wykres BDX i korelacje w okres 2004 - 2007 i obecnie.
stooq.pl/q/?s=bdx&c=10y&t=l&a=lg&b=1

Niestety pomimo logiki nie zgadzam sie ze za chwile w 2014 bedzie 'melt-down'
-> FED bedzie ultra golebi (polecam posluchac co powiedziala 'golebica' w tym tygodniu w pierwszej minucie wypowiedzi jak ja Obama namascil na konferencji) / PL RPP bedzie golebia po abdykacji Zyty / ECB czekamy na LTRO III (lub cos pokrewnego) / W DE CDU zeni sie SPD = pozwolenie na drukowanie i przebaczenie latynosom z EMU
-> wzrost gosp kontynuwowany w DM i EM
-> sentyment jest slaby

Wiec wydaje mi sie ze mamy PARE LAT, a NIE MIESIECY na wzrosty.

JEzeli w 2014 bedzie wieksza korekta (10%) nalezy ja wykorzystac do akumulacji

I to ze EM obligacje sa przewartosciowane to absurd (wg mnie)
-
2013/10/13 12:44:12
@ gospodarz
"Teraz tylko trzeba znaleźć peryferyjne kraje z problemami fiskalnymi, które w ostatnich latach uzależniły się od zakupów obligacji przez zagranicznych inwestorów. Ma ktoś jakichś kandydatów?"
Tak, np. Polska.
-
2013/10/13 12:45:29
czy może zdarzyc się sytuacja że FED kupi cały dług USA ,skoro w 4 lata kupił 4 bln $ to dlaczego nie ma skupić 17 bilionów na tą chwilę , przecież KAŻDY jest z tego zadowolony , ba nawet już Japonia i Europa zmądrzała i zamierza 3 razy szybciej robić to co USA , wyjątkiem sa tylko polskie debile co zamiast pozwolić NBP drukować kase jak robi to cały świat te imbecyle będą robić oszczędności emerytami i umacniać PLNa żeby dobić polski export


swoją drogą słuchałem ostatnio ekonomisty który powiedział że Polska to piękny kraj gdzie 95% zarabia 1600 brutto a emerytury z ZUSu są od 800 do 15 000 zł , a potem każdy zdziwiony że dziura w ZUSie 70 mld zł rocznie i ciagle rośnie

patrząc na obligacje po dojechaniu do 3 % chyba zmienił się kierunek i tam już znó grają na hosse ,

-
2013/10/13 12:50:47
@ufo

no to kupuje ETF GOLD

a propos nikt nie wierzyl w BRE > 500 (oprocz mnie :)
-
2013/10/13 12:59:09
@heisenberrg
Goldmanom możesz nie wierzyć, ale co jest nie tak w mojej analizie FGOLD?
-
2013/10/13 13:04:40
@ufo

"Goldmanom możesz nie wierzyć, ale co jest nie tak w mojej analizie FGOLD?"

nic.

napisalem z przekory do goldman-sucks. Faktycznie nt zlota nie powinienem sie wypowiedziec bo podobnie jak wielki Ben - nie rozumiem tematu metali szlachetnych.
-
2013/10/13 13:13:56
@heisenberrg
Korzystając z okazji, że pojawiłeś się na forum składam graty za trafne prognozy "przed faktem".
Czy Twoja obecność związana jest z jakąś zmianą na rynku?
Jakie masz dalsze prognozy? Czy wg Ciebie WIG wejdzie w hiperbolę wzrostową?
-
2013/10/13 13:51:15
@heisenberrg
-
2013-09-19 Deutsche Bank kupuj 439,00 500,00 25,00 % -2,72 %
-
a propos Deutsche Bank wierzyl w BRE > 500 (oprocz mnie :)
*
mleczko.interia.pl/zdjecia/rysunki-kolorowe,10561/zdjecie,1

*
-
2013/10/13 14:51:55
izraelski TA-25 dziś lekko w dół...wbrew oczekiwaniom dot. DM a zw łasza EM...
zatem widoczny kolejny brak kontynuacji po wystrzale na Motywach New Chairman FED & GS End...
-
2013/10/13 15:10:47
@blackata
Śledzę z uwagą Twój motyw pojawiający się gęsto na tym forum wraz z Trendem Informacyjnym i Schemat Gry od Motywu do Motywu i przyznam, że nie za bardzo wyobrażam sobie moment, w którym oznajmisz, że konsola się skończyła, nawet po dodaniu filtra punktowego i czasowego.
Ale chciałbym to zobaczyć.
-
2013/10/13 15:36:38
@k-ufo

'Czy Twoja obecność związana jest z jakąś zmianą na rynku?
Jakie masz dalsze prognozy? Czy wg Ciebie WIG wejdzie w hiperbolę wzrostową?'

Zdaje sobie sprawe ze jestem DUMB money -> dlatego ze to wiem, czasem udaje mi sie zachowywac jak SMART money.

Nie mam nic do dodania poza tym co napisalem wyzej do Pana Wojtka.

Nie chce urazic Pana Wojtka - mam duzy szacunek. Natomiast ten post jest jak DE HardPornMovie z metronomem. Mechaniczna analiza bez finezji. Rynki tak nie funkcjonuja. Moj model xls podpowiada mi podobnie szczyt I polrocze 2014 - ale to odrzucam po uwzglednieniu pozostalych czynnikow....

Czas pokaze vide -> 'bloodless verdict of the market'.
-
2013/10/13 15:54:39
Witam,
poniżej kilka ciekawych wykresów i moja analogia do 2011r. (i w sumie też do 2007r, którą kiedyś wrzucałem tutaj na forum). Faktycznie jeżeli chodzi o GPW wygląda to bardzo ciekawie, ale w USA zdecydowanie gorzej...
pokazywarka.pl/ydxlzo/
Pozdrawiam
-
2013/10/13 16:02:11

@karnakufo

Pytanie o jakim rynku rozmawiamy...?

p.s. kwesta zasadnicza sprowadza się nie tylko do trendu bądź jego czasowego braku...lecz również do jego fazy , co ukazują EW , czy też dywergencje jak również jak obecnie w USA NYSE A/D...
-
2013/10/13 17:32:36
-
2013/10/13 17:34:03
Z raportów giełdowych wiemy, że są bardzo zamożni. Ich pakiety akcji są warte miliardy złotych, a dywidenda za ubiegły rok wyniosła ok. 15 mln zł.

- Ta zamożność ma też drugą stronę. Owszem, akcje LPP są wyceniane wysoko, ale jest to wartość papierowa, bo chociażby próba sprzedania ich (a nie ma takich planów) spowodowałaby znaczącą przecenę. Dywidenda to prawdziwe pieniądze, ale nikt nie widzi zobowiązań, takich jak choćby kredyt, który przed laty zaciągnął Marek Piechocki na kupno akcji LPP. Nie widać na przykład, że pomimo kilkukrotnej dywidendy nie wystarczyła ona na spłatę tego kredytu. To jest człowiek, który otrzymuje wielką roczną dywidendę i człowiek mający dziesiątki milionów złotych zobowiązań wobec banków.

przeczytałem wywiad prezesa LPP w Wyborczej , zobaczcie co prezes pisze o wycenie , chyba ktoś się zorientował że to nadmuchany wirtualny balon bez majątku
-
2013/10/13 18:48:29
@daro841
Z wykresu wynika że fala G na SP500 osiągnie max. na początku grudnia...a potem duży spadek... Może rzeczywiście trzeba rozważać za początek hossy pazdziernik 2011 a nie maj 2012...To w takim razie o kontynuacji hossy w 2014 roku możemy już zapomnieć?
-
2013/10/13 22:50:02
@Panie Wojtku
Dziekuje za odpowiedz ale nadal mam watpliwosci to ze dwa razy pod rzad byl tak ogromne spadki nie znaczy ze za trzecim razem tez tak bedzie, bo w 1994r w Stanach byla tylko plytka korekcina .Po drugie FED tym razem jest bardzo ostrozny z zaostrzaniem polityki pienieznej a pod nowym kierownictwem bedzie jeszcze bardziej ,po trzecie w 2000r czy 2007r zalamanie nastepowalo po kilkukrotnym podniesieniu stop procentowych (moze Pan napisac o na jakim poziomie byly stopy procentowe wtedy?)Obserwujac dotychczasowe zachowanie Fed-u maloprawdopodobne jest jakies radykalne odchodzenie od drukowania.Ostatnio nawet byla wypowiec tylko nie pamietam czy to prezes EBC czy ktos inny wypowiedzial sie ze jesli w gospodarce Europejskiej nie bedzie widocznej poprawy to trzeba w przyszlym roku zwiekszyc drukowanie.Przeciez ostanio jak Bernanki przestraszyl rynki i oprocentowanie obligacji zaczelo rosnac to zaraz sie wycofal .Czyli sternicy Fedu postepuja bardzo ostoznie dlatego ja bardziej jestem sklony do powtorki ale z roku 1994r (oczywiscie nie jestem tego pewny tylko na zasadzie dywagacji ) albo przesuniecia czasowego pekniecia tego balona na jesien 2014lub wiosne 2015r.Rynek jest nieodgadniony i zrobi zawsze inaczej niz przewidujemy,tak ze moze pisze calkiem inny scenariusz?
-
2013/10/14 08:23:34
OFE wykorzystują limit inwestycji w akcje w stopniu najwyższym od wiosny 2011 roku
Tomasz Hońdo 13-10-2013, ostatnia aktualizacja 13-10-2013 15:58Giełda Krok po kroku rośnie udział akcji w portfelach OFE. Tylko po części jest to skutek podwyższanego co rok limitu inwestycyjnego. Podczas gdy w połowie 2012 r. fundusze emerytalne wykorzystywały dostępny wówczas limit w 70 proc., to teraz wskaźnik ten przekroczył 86 proc. Coraz bliżej do pułapu 90 proc., którego przekroczenie było w przeszłości oznaką przegrzewania się koniunktury na GPW. Ten sprawnie działający barometr nastrojów rozregulować mogą jednak zmiany ustawowe.
-
2013/10/14 09:07:12
a w Chinach coś złe dane , co się stalo , czyżby światowe ożywienie już się skończyło
-
2013/10/14 09:28:50
Przypuszczam, że jeden z uczestników bloga (Jergenes lub Jurgens) pracuję w Goldmanie. Obserwuję jego wpisy od dwóch lat i prawie się nie mylił. Obecnie przewiduje Wig na poziomie 42000, czyli spadek WiG 20 minium o 20proc. Jurgenes przewiduje takie wartości na styczeń i luty 2014r. Ja z nim w pełni się zgadzam bo jego prognozy są prawie dokładne i w 100 proc. skuteczne
-
2013/10/14 09:33:35
@mach24andrzej
Obecnie przewiduje Wig na poziomie 42000, czyli spadek WiG 20 minium o 20proc. Jurgenes przewiduje takie wartości na styczeń i luty 2014r.
WEŹ S - na WIG na styczeń i luty 2014r.
---------------------------------------------------------
-
2013/10/14 09:35:44
WIG robi 5 tą fale i raczej wątpię żeby ona trwała do połowy przyszłego roku
-
2013/10/14 09:42:53
Ja cały rok 2013r. gram S, ale nie na Wig20 tylko spółki z Wig20
-
2013/10/14 09:57:21
nasze banki i to te najwieksze już ida HIPERBOLĄ w góre , BRE , BZ WBK , PEKAO , Handlowy , Millenium itd

to będzie już szczyt WIG 20 po tej hiperboli , pewnie w styczniu
-
2013/10/14 10:33:44
jak pisałem koniec hiperboli na naszym w20 przy 2900 do stycznia 2014. Zatem jak nie mieć L? kopcie się dalej to grubi was równo przycisną na wyimaginowanych spadkach.
-
2013/10/14 10:34:31

witam i znowu chlopcy wiedzieli co robic w Piatek wyciagajac SP500 na maksy w ostanich 5 min sesji :)dzien ogolnie przy malyh obrotach byl

by otworzyc sie w niedziele ze luka w dol :)))

-
2013/10/14 11:24:58
stojeimlaszcze

Sila naszego rynku to gruby yankes co wszedl w akcje!Dzisiaj przebijamy 2500!Ja mam 100% w akcjach i czekam
2013/10/14 10:51:29

uważam zupełnie inaczej że to nasze OFE , skłania mnie do tego zachowanie 3 banków Pekao , PKO BP i BZWBK gdzie OFE wzięły 80% sprzedanych papierów wiosną
-
2013/10/14 11:44:09
Tak jakby na godzinnym ocierali się o S (główny fiut)
-
2013/10/14 11:59:40
poza trendem informacyjnym i naprzemiennymi impulsami dot. GS US wyłania się obraz ekstremalnej strefy notowań indeksu WIG-Banki...na którą należny zwrócić uwagę zwłaszcza gdy brak dynamicznej kontynuacji ruchu...

atafinancialresearch.bblog.pl/wpis,the;day;after;media;motives;-;long;term;view;,116129.html
-
2013/10/14 12:05:39
Pekao w 2007 był w szczycie 220 zł ,, czyli ma jeszcze 10% do tego szczytu ,

z tym że spadek był 5tką a teraz to ja widze tylko 3 fale w górę od 2007
-
2013/10/14 12:37:42
@blackata:
"Polska..."
@ryszard_z46:
"Tak, np. Polska"

pl.wikipedia.org/wiki/Home_bias

Tutaj źle wyglądają szczególnie Turcja, Indie oraz RPA:

www.etftrends.com/2013/09/wisdomtree-emerging-markets-and-the-current-account/


-
2013/10/14 12:42:06
ostanio Pekao rosło 6 tygodni pod rząd potem były 3 tygodnie spadku ,

teraz też mamy 6 tydzien wzrostu Pekao , czyżby było sprzedawanie faktów w USA
-
2013/10/14 13:31:36
@bialek.wojciech

" Tutaj źle wyglądają szczególnie Turcja, Indie oraz RPA: "

Waluty w/w Państw już " wyleciały w powietrze " zapewne dyskontują przyszły stan rzeczy...
natomiast w przypadku Polski byłoby to " Zaskakujące Zagranie " oczywiście dla Większości...
-
2013/10/14 14:02:59
a propos logiki...

Deja vu 2011 - przewrotność Smart Money - gdy wieszczono sukces negocjacji w Grecji oraz w USA i wszystko miało kroczyć w "
jedynie słusznym kierunku " wówczas nastąpiło właściwe TT...

Reasumując owa przewrotność z dużym prawdopodobieństwem może sie teraz powtórzyć...gdy wszystko będzie na TAK ( GS , Limit Długu ) ...zostanie zagrany Scenariusz Rynkowy na NIE ( spadki )
-
2013/10/14 14:08:54
czekalem dzis pare godzin na radosne informacje otwierajacych krótkie na coraz wyzszych poziomach , ale cisza .Czy to oznaka kapitulacji i wyczerpania trendu wzrostowego?
-
2013/10/14 14:26:31
marjanczuk , teraz krótkie to można otworzyć dopiero na 2630 , szczyt ze stycznia , tam idziemy , do tego czasu grubas napakuje S pod akcje które non stop kupuje
-
2013/10/14 14:31:20
na obecną chwilę nikt rozsądny nie otworzy nowych S bo w każdej chwili sie dogadaja i go okradną LUKĄ ,

dlatego BYK rządzi , ale ja czuję że po ogłoszeniu nowego DŁUGU rynek po euforii zacznie spadać bo wszystko będzie zdyskontowane ,

zobaczymy jeszcze jak się zachowuje USA po wynikach
-
2013/10/14 14:32:13
cos ta zagranica skapa , bo obroty na wig20 obecnie 268 mln zl
-
2013/10/14 14:32:50
shazza14

zagranica wali drzwiami i oknami.Mam akcji pod korek i czekam na 3000 na w20:)

obr 260 mln czyli 50 mln euro w sumie wszyscy , faktycznie walą PKC nasze perełki
-
2013/10/14 14:33:24
ciekaw jestem slabego zachowania PGniG na tle wig20

a tak dobrze żarło
-
2013/10/14 14:49:19
PGNiG jest słaby bo muszą obniżyć cenę gazu dla przedsiębiorstw

poza tym rynek ciągną tylko banki , SUROWCOWE orlen Lotos KGhm PGNiG JSW BOgdanka są w defensywie , aż dziwne bo wedłgu pana WB miał być odpał na surowcach
-
2013/10/14 15:15:37
pamietacie jak niedawno mowiono, ze banki moga miec slabe wyniki na rynku niskich stóp procentowych ? jesli to są slabe wyniki, to jakie one będą , gdy rynkowe stopy wzrosną ! a jakie wyceny !
-
2013/10/14 15:16:54
LPP się skończyło to teraz CUDA na Millenium bez obrotu wyczyniają po 5-7 % dziennie bo najwięszy udział w Mwigu
-
2013/10/14 15:17:23
prawie 15.30, a jeszcze nie ma 300 mln zl na wig20

mam nadzieje, ze nie zasneicie przed monitorami bo cisnienie spada
-
2013/10/14 15:18:32
marjanczuk wyceny naszych banków nie mają nic wspólnego z wynikami ,

liczy się tylko tani pieniądz i niskie stopy procentowe , a że banki to 40% WIGu i są płynne to rosną bo tanie to one nie sa , przynajmniej jak ja dostej analizy ze swojego biura to są 3 razy droższe wskażnikowo niż europejskie
-
2013/10/14 15:20:56
grał ktos może kiedysś na FW40 , bo tam jest 40 pkt baza , jak się skończy hossa to ja się tutaj w S załaduję zamiast w WIG 20 , tutaj mocniej poleci i to dużo , bo będą dziury w karnetach
-
2013/10/14 15:42:22
im więcej komentarzy ze strony ''eurokokospoko'' czy ,,blackata '' tym wyżej w20 heheee
-
2013/10/14 15:51:13
zulus ale co ty chcesz ode mnie , ja twierdze że wzrosty będą do stycznia , tam będzie szczyt , chyba że padnie 2450 pk ale wątpie
-
2013/10/14 15:54:30
marjanczuk nie martw się o banki , oni podnieśli opłaty o 4% i marże na kredytach i super zarobią , a ci co teraz biorą kredyty na tych marżach będą potem zdziwieni że MARZA jest stała przez cały kredyt a stopa może tez rosnąc
-
2013/10/14 16:05:56
rok temu było identycznie , w czerwcu było mocne tąpnięcie a potem do stycznia w góre , ii teraz tez tak będzie , premie będą wysokie bo WIGi mocno rosły
-
2013/10/14 16:15:27
Wyglada na to, że grają kontrolowane niedogadanie sie w sprawie budżetu z teastowaniem opcji ogólnoświatowej paniki, a później ruuuura do góry i nieustająca hossa.
-
2013/10/14 16:36:13
co wy z tą zagranicą , to nasze OFE i TFI kupują bo najmocniejsze są Mwigi Swig , a zagranica to kupuje głównie KGHM , Orlen , PKO BP , Pekao i tp sa więc poza Pekao te sspółki zagranicy wyglądają blado
-
2013/10/14 16:46:46
Cwaniaki, nie chą jeszcze realizować zysku, to ja też nie.
-
2013/10/14 16:48:46
profesor.rybinski

W sumie to rząd jest głupi że pozwala OFE tak beztrosko pompować indexy.Jak sie pochwalą wynikami to nikt nie pójdzie do ZUS:)


ty nic nie rozumiesz , rząd dba o zagranicznych inwestorów żeby emeryt od nich kupił akcje , zobacz sobie kto jest włascicielem większosci OFE , czy POLACY ?
-
2013/10/14 16:53:47
MF: 75-proc. limit inwestycji OFE w akcje zostanie zniesiony po 2 latach
PAP - Biznes
14 Paź 2013, 16:40

codziennie inaczej mówią , jak pokażą ustawę to się okaże że te 75% minimum w akcjach to byłła ściema dla naiwnych
-
2013/10/14 16:57:03
gdyby nie to że wybili 2450 to na H1 zagrałbym S bo mam sygnał sprzedaży tam
-
2013/10/14 17:52:02
kupuje się dołki i w górę.

www.parkiet.com/artykul/1334158.html

rynki wschodzące wyceniają duże wydarzenie, które jeszcze nie nastąpiło i mogą być gotowe na rajd w górę.
-
2013/10/14 17:59:23
pres. Obama o 15 czasu waszyngtonskiego spotyka sie dzis z liderami Kongresu

obysmy mieli juz to wszystko za sobą jutro rano
-
2013/10/14 18:14:53
Co do dzisiejszego Nobla: czy ekonomia to w ogóle nauka ?

Nagrodę dostali Eugene Fama, który przekonał masy inwestorów, że wyceny rynkowe są słuszne, oraz Robert Shiller, który twierdził dokładnie coś odwrotnego. Cóż za sprzeczność dziwił się na Twitterze Paul De Grauwe, profesor London School of Economics.

www.pb.pl/3371226,22973,ekonomiczny-nobel-2013-za-analize-cen-akcji

-
2013/10/14 20:13:07
to Sy na SP500 i sprzedawanie faktow na podbiciu...pod SENAt i ugode
-
2013/10/14 20:45:48
spotkanie przesuniete i od razu spadek nastroj na gieldach
-
2013/10/14 21:38:50
Witam,
pare lat temu gralem wylacznie na kontraktach, od ~ 2 lat na spolkach a kontrakt jest tylko dodatkiem, z duzo lepszym skutkiem. Dla mnie trend indexu jest istotny, ale tylko pomocniczy, skoro AT + zabezpieczenie kapitalu daje tak wiele mozliwosci na spolkach. To co obserwuje w tym roku na kupionych papierach mwigu swigu i mniejszych swiadczy o solidnym trendzie wzrostowym, daje solidne zyski co takze widac na c_. Wig20 i WIG20usd sa silne po OFE wiesciach, moje zdanie jesli nie kupowac rozwaznie to przynajmniej nie grac S. Poniewaz pelna zgoda, ze jesli nawet S&P szczyt ma za soba, to S da jeszcze duzo radosci w pozniejszym czasie.
-
2013/10/15 08:21:33
coraz więcej mówią o LTRO w Europie a to by był dobry pomysł na krótką na euro i spadki na surowcach ,
-
2013/10/15 08:33:08
co myślicie o pkp cargo , warto się zapisać
-
2013/10/15 09:04:46
bedzie jak po FEDzie jak się dogadają będzie sprzedaj fakty a do tego czasu pion w góre
-
2013/10/15 09:11:33
@bbb_29

jak tam SL na fut w 20 ? a pisałem, że dostaniesz po łapach. Amator widzi, że to musi rosnąć no ale co tam gruby przecież ma S. hahahaha jasne !
-
2013/10/15 09:18:31
BANKI za chwilę zaatakują poziomy z 2007 roku
-
2013/10/15 09:20:21


SP500 powoli od wczoraj S zbierane przy 1708

WIG20 2460 S wybilo 2495 trzymane dobrane teraz na luce po tych wczorajszych smiesznych obrotach dzis na luce czekam jak u nas ta szopke zakoncza z MODYSEM i zagranica zacznie znowu uciekac tak samo szybko jak wskoczyla a na tej luce wydaje sie t odobry moment
-
2013/10/15 09:20:27
myślę że tego 2630 pkt nie przejdziemy i będzie podwójny szczyt bo RSI na dziennym wykresie jest już 69 pkt a powyżej 70 zawsze były mocne spadki
-
2013/10/15 09:23:04
RAJD MIKOŁAJA rozpoczęliśmy już we wrześniu
-
2013/10/15 09:27:02
wziąłem s po 2530 pkt bo coś mi się ta euforia bez obrotu na spółkach nie podoba
-
2013/10/15 09:32:26
@Wojtek Białek

Pamiętam Pan wpisy jakoby to początek listopada miał być dołkiem u nas? Pisałem Panu, że to będzie pomyłka i grubaski idą w górę. Czy się mylę i celowo taki wpisik powstał z pańskich ust?
-
2013/10/15 09:32:27
po_latach_remix

@bbb_29

jak tam SL na fut w 20 ? a pisałem, że dostaniesz po łapach. Amator widzi, że to musi rosnąć no ale co tam gruby przecież ma S. hahahaha jasne !

MITOMANIE o moje pozycje sie nie martw juz CI PISALEM grajku bezproduktywny szczekaczu BANKIEROWY

WIG20 to mala ulamek mojego kapitalu ale dzieki ze sie martwisz tym sie roznimy jak pisalem ze ty prócz szczekania i bezproduktywnych haselek z BAnkiera nic soba nie prezentujesz aa i braku wyczucie przy OFE rynku i 2 razy depo wyczyszczone no ale tego to juz nie wspomnisz i tych bezsennych nocy i nerwowych paru postu bo pozniej schowales sie w budzie :) i ciecho siedziales a ja sobie zarabiałem na S i to 2 razy z zjazdem ponizej 2200 ale takich jak ty nie raz juz przerabialem :) wiec jestes jedynie nastepny do kolecji bezproduktywnym szczekaczem ktorego przyjmuje z usmiechem na twarzy
-
2013/10/15 09:35:02
A pisałem kilka dni temu - piękne obroty i piękny, niedźwiedzi sentyment na blogu. Kto chciał, to skorzystał, oczywiście oprócz paru takich, co to zawsze mają rację...
-
2013/10/15 09:37:35
@
ewiggin

A pisałem kilka dni temu - piękne obroty i piękny, niedźwiedzi sentyment na blogu. Kto chciał, to skorzystał, oczywiście oprócz paru takich, co to zawsze mają rację...
2013/10/15 09:35:02

przecież to nawet laik widział, że tak będzie i dzięki takim oszołomom z racją mamy zarobki. Cieszmy się.
-
2013/10/15 09:39:18
połowe obrotu w WIG 20 to PZU który spada , coś dziwnego się dzieje
-
2013/10/15 09:41:51
"oczywiście oprócz paru takich, co to zawsze mają rację..."

czyli blackata i Komando-S
hehe
-
2013/10/15 09:43:15
@
anonim_mouse

"oczywiście oprócz paru takich, co to zawsze mają rację..."

czyli blackata i Komando-S
hehe
2013/10/15 09:41:51

w sumie dobrze, że trochę popisali bo rynek zawsze robi odwrotnie. Dziękujemy wam esiarze za grube L ;)
-
2013/10/15 09:49:48
BRE w hiperboli
-
2013/10/15 09:50:58
BRE już wybił szczyty z 2007 roku
-
2013/10/15 09:51:11
Misiek bez tlenu.
-
2013/10/15 09:53:48
@max_2700
@ anonim_mouse

Po 9 miesiąca " męki " widoczny jest kurs WIG20 ponad psychologicznym poziomem 2500 pkt...bezspornie atut Longs teraz pozostaje utrzymanie pułapu i kontynuacja...

p.s. do styczniowego poziomu jeszcze jednak pewna przestrzeń pozostała...a PLN wskazuje iż nawet poziomy z FED-Day nie są testowane...

Oczywiście WIG-Banki na 1 Palnie...
-
2013/10/15 09:56:28
Motywy nadal rządzą rynkami...
Nieoficjalne Informacje - porozumienie budżetowe w USA ma być ogłoszone jeszcze dziś - na starcie sesji europejskiej brak oczekiwanych powszechnie mocnych wzrostów w segmencie akcji zwłaszcza na DM...

wyjątek stanowi de facto nocny spadek EUR/USD - umocnienie USD pozostaje negatywne dla EM, w tym PLN...
-
2013/10/15 09:58:23
nasi chyba zauważyli tego RGRa na S&P i się spieszą żeby szczyt wyrysować przed nimi
-
2013/10/15 09:59:38
skoro BEN wydrukował 4 bln $ to pomyślcie ile wydrukuje MEGA GOŁEBIA YELLEN z FEDu
-
2013/10/15 10:00:22
@max_2700:
"Pamiętam Pan wpisy jakoby to początek listopada miał być dołkiem u nas? Pisałem Panu, że to będzie pomyłka i grubaski idą w górę. Czy się mylę i celowo taki wpisik powstał z pańskich ust"

A nie będzie dołka w listopadzie? Oczywiście hiporbola jest możliwa, ale 10-tygodniowa cykliczność sugeruje, że za mniej więcej 4 tygodnie wypada kolejny dołek takiej klasy jak te z kwietnia, czerwca czy września. Na WIG-u to mógłby być ruch powrotny do przełamanego oporu na 50000. Ostatnie fazy wzrostowe tego cyklu trwały 7 tygodni (kwiecień-czerwiec, czerwiec-sierpień), a obecna trwa 6-ty tydzień, co sugerowało szczyt w ostatnie dekadzie października. Tu się nic nie zmienia.
-
2013/10/15 10:00:41
Czasem cicha woda (gołębica) brzegi rwie.
-
2013/10/15 10:03:21

PS REMIX haselkowy przyjacielu ulubiony
szczekaczu jesli szczekasz to szczekaj tez gdy CI czyszczą z depo bo w koncu ty nigdy z L zyskow nie kasujesz i gra w obie strony dla Ciebie to czarna magia wraz z wyczuciem rynku bo nie jest sztuka wejsc ale odpowiednio wyjsc a u Ciebie z tym jest problem ale jak ty masz drukarki do "kase" hihihihi jeszcze raz dzieki ze sie martwisz ale nie masz czym bo jak pisze wig20 to ulamek tego czym gram a głownie jestem na walutach i sp500 od czasu do czasu DAx i WIG20 ja sie nie boje podac ze mi SL wybil itd a ty jestes dla mnie zwyklym mitomanem ktory jesli nie idzie po mysli cicho siedzisz nie wychyjac glowy rozumiesz naczym polega różnica i kim dla mnie jestes i co soba prezentujesz chyba sie domyślasz ahahaha wiec pomysl jak mam Cie nie przyjmowac z usmiechem na twarzy..... to tyle bo szkoda mi czasu na Ciebie i tak az nad pocwiecilem CI na odpowiedz haha bo dla mnie nie jestes zadnym rozmówca a jedynie TROLLEM
-
2013/10/15 10:04:20
@bbb_29

no SL sobie przesuń to więcej zarobię w tym rajdzie hiperbolicznym.
-
2013/10/15 10:05:01
@eurokokospoko:
"skoro BEN wydrukował 4 bln $ to pomyślcie ile wydrukuje MEGA GOŁEBIA YELLEN z FEDu"

@maklerzyna:
"Czasem cicha woda (gołębica) brzegi rwie."

Wiara w cuda, które ma jakoby czynić gołębica, powinna być cechą charakterystyczną szczytu hossy w USA.


-
2013/10/15 10:08:07
ja myślę jak pan WB że walnie po ogłoszeniu decycji o podwyższeniu długu ,
-
2013/10/15 10:11:03
@bialek.wojciech

" Wiara w cuda, które ma jakoby czynić gołębica, powinna być cechą charakterystyczną szczytu hossy w USA. "

Pełna zgodna... szczyt na Wall Street o ile nie został już osiągnięty to zostanie na korzystnych Newsach & Wizjach Świetlanej Przyszłości...

Jedna Istotna Uwaga : Główny Beneficjent owych Wizji czyli Segment Obligacji nie reaguje - rentowności obligacji pozostają zdecydowanie wyżej niż ich minima mimo TAPER OFF...

Prawdopodobny Sygnał Ostrzegawczy dla Akcji...
-
2013/10/15 10:11:21
Witam,
Panie Wojtku może szczyt w tym tygodniu a drugi na tym samym poziomie w przyszłym tygodniu?
2520 na razie jest wybite poczekamy do końca sesji.
-
2013/10/15 10:13:21
@bialek.wojciech
-
www.fotoszok.pl/show.php/1746843_pug-sp-500-weekly-md-9-20-13.jpg.html
-
"skoro BEN wydrukował 4 bln $ to pomyślcie ile wydrukuje MEGA GOŁEBIA YELLEN z FEDu"
-
-
2013/10/15 10:13:34
Również wyniki kwartalne w USA nie będą rewelacyjne.
-
2013/10/15 10:14:05
2530 S 2495 S = wczorajsze obroty dzisiejsze tez nie beda rewelacyjne chyba ze na spadkach przyspiesza jesszcze na DAX sie skusilem na jakas eske 8770
-
2013/10/15 10:15:19
PZU sypią strasznie i na obligacjach cos się zmieniło pewnie coś już wiedzą
-
2013/10/15 10:19:46
-
2013/10/15 10:20:37
nie zajmujcie się wynikami bo to nie ma żadnego znaczenia

mamy tylko FORMCJE DRUKUJ = KUPUJ i zawsze spadało TYLKO jak nie było nowego drukowania
-
2013/10/15 10:21:52
@ maklerzyna
oto mi chodziło - na moje oko tak to powinno wyglądać.

tyle kasy wpompowane a tu bongo. :))
-
2013/10/15 10:29:17
@eurokokospoko
"ja myślę jak pan WB że walnie po ogłoszeniu decycji o podwyższeniu długu ,"

No ja też tak myęlę - coś nas za dużo.
-
2013/10/15 10:30:23
Rodzimy wyznacznik impetu i sentymentu to WIG-Banki...

Europejski z kolei to EURO STOXX Banks Index...

Banki vs Banki...
-
2013/10/15 10:33:43
karnakufo

@eurokokospoko
"ja myślę jak pan WB że walnie po ogłoszeniu decycji o podwyższeniu długu ,"

No ja też tak myęlę - coś nas za dużo.
2013/10/15 10:29:17


ale obawiam się ze teraz po ogłoszeniu możemy sie otworzyć luka w dół bo rynki na szczycie są przed FAKTEM
-
2013/10/15 10:55:14
Kosiniak-Kamysz za zniesieniem 75 proc. limitu inwestycji OFE w akcje
PAP - Biznes
15 Paź 2013, 10:42


15.10. Warszawa (PAP) - Warto rozważyć zniesienie 75 proc. limitu inwestycji w akcje przez OFE - powiedział we wtorek minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. W poniedziałek MF zapowiedziało poprawkę do projektu ustawy o zmianach w OFE, która znosi ten limit po dwóch latach.tutaj może być jeszcze niezły pasztet
-
2013/10/15 10:57:56
chyba amunicja sie powoli konczy
pozostają jak zawsze zlecenia koszykowe ale to krotka piłka
rynek rewelacyjny mimo to
-
2013/10/15 11:03:14
obligacje , waluta i surowce pokazują spadki
-
2013/10/15 11:03:20
Motyw ZEW : ruch na EUR/USD uderza w PLN... zatem kolejny brak potwierdzenia dla EM...
-
2013/10/15 11:03:25
www.bankfotek.pl/image/1591636.jpeg

dax

jeszcze stoje na 8800 8820 pod gorna bande ale chyba czas na sprzedawanie faktow :)

ryzko do potencjalnego zysku z braniem S przy szczyach i ze odbija od sufitu jest mniejsz niz branie S na oporach wczeniej
-
2013/10/15 11:05:43
PLN zaczyna swój ruch.
nie dostałem niżej - szkoda.
-
2013/10/15 11:07:58
wykres jest identyczny jak od maja 2012 do stycznia 2013 ,


nieługo korekta a potem jeszcze szczyt w styczniu nas czeka


tylko trochę dziwne bo WIG ma 5 fal i nowy szczyt ,
-
2013/10/15 11:24:08
ZEW BLEF - super odczyt - super podaż na EUR/USD...

Reasumując Logika rynków nie dotyka...

PLN - cóż podąża za EUR/USD...
-
2013/10/15 11:28:18
Historia 2013 w przypadku WIG i WIG20 roku pokazuje iż należy uważać na EUR/USD...

atafinancialresearch.bblog.pl/wpis,eur;usd;-;key;to;polish;stock;market;,112503.html
-
2013/10/15 11:35:43
@eurokokospoko

tak... "wszyscy wiedza wszystko "... " cud mniemany..."

Rozpatrywany jest konkretny odczyt - ZEW i zagranie wbrew logice odczytu ...

co z kolei zagraża aktywom EM

patrz wykresy EUR/USD vs WIG i WIG20...

atafinancialresearch.bblog.pl/wpis,eur;usd;-;key;to;polish;stock;market;,112503.html

p.s. bez " bredzenia "...a za to z Usmiechem...
-
2013/10/15 11:49:02
Postoje trochę z boku bo łapanie górki teraz to u nas samobójstwo:)
-
2013/10/15 11:53:48
po EUR/USD... kolejny sygnał pójdzie z EURO STOXX Banks Index...co pozostaje kluczowe dla indeksu " najlepszych i najlepiej wycenianych banków na świecie " czyli WIG-Banki...
-
2013/10/15 12:00:09
wyglada mi to na niesmialą realizację poteznych zysków u nas

-
2013/10/15 12:15:42
Panie Wojtku,

do którego roku by Pan porównał 2013 pod względem analogii gospodarczych (największe podobieństwo)?

-
2013/10/15 12:17:02
2630 pkt to nie będzie tak łatwo ruszyć na tak wykupionym rynku , od dołka już 400 pkt w 6 tygodni ,
-
2013/10/15 12:22:01
@eurokokospoko:
"BANKI za chwilę zaatakują poziomy z 2007 roku"

A tak swoją drogą to WIG-20 Total Return dziś znalazł się na najwyższym poziomie od stycznia 2008:

stooq.com/q/?s=wig20tr&c=10y&t=c&a=lg&b=1


www.youtube.com/watch?v=76RrdwElnTU
-
2013/10/15 12:47:26
zająłem S na Pekao , myślę że korekta 20% będzie na tym papierze a jak nie to stop blisko powyżej dzisiejszego szczytu na 200
-
2013/10/15 12:59:00
"A tak swoją drogą to WIG-20 Total Return dziś znalazł się na najwyższym poziomie od stycznia 2008: "

piękna, miodna formacja filiżanki z rączką.
acampora wchodzi w takie tematy w ciemno, a cała reszta stoi, wybausza gały i zaklina spadki.
-
2013/10/15 13:09:52
pozwolilem sobie dzis zająć krótką pozycję poniewaz dostrzegam objawy wyczerpania byczka
trzymajcie kciuki
-
2013/10/15 13:11:32
PZU sprzedaję przy 460 PEO przy 200.Kupiłam po 388 i 156 więc już mi wystarczy może sobie dalej rosnąć:)
-
2013/10/15 13:13:00
"trzymajcie kciuki"
ja nawet się za ciebie pomodlę w takim razie :)
-
2013/10/15 13:15:16
Swoją drogą republikanie ponieśli klęskę i okazali się bezjajeczni.Dobrze że przynajmniej skorzystaja na tym moje akcje
-
2013/10/15 13:27:50
czy ktoś z Was zapisuje się na PKP cargo ,
-
2013/10/15 13:29:55
BYK jest mega mocny więc na razie nie radze grać S , za blisko jesteśmy wsparcia na 2450
-
2013/10/15 13:32:09
Dziękuję ale spółki SP z masa związkowców i akcjami pracowniczymi sobie odpuściłem po tym co spotkało JSW.Trzymam co prawda PZU i PKO ale tu związkowcy raczej niegroźni:)
-
2013/10/15 13:34:16
marjanczuk

2013/10/15 13:09:52

pozwolilem sobie dzis zająć krótką pozycję poniewaz dostrzegam objawy wyczerpania byczka
trzymajcie kciuki

ja niestety wczoraj, trochę za dużo w stosunku do posiadanych akcji
-
2013/10/15 13:43:09
"The stock market is not the economy. The stock market is not politics or government. The stock market is whatever the FED and the boyz want it to be."


-
2013/10/15 13:49:00
Cześć Drogi Mariuszu,
trzymam kciuki,ja zamknąłem dziś dlugie
-
2013/10/15 13:49:52
to jestesmy w jednej druzynie bo ja tez
-
2013/10/15 13:51:02
citi podalo zysk na akcję 1.02 dolar - prognozy mowily o 1.04
-
2013/10/15 13:56:35
"Cześć Drogi Mariuszu,
trzymam kciuki,ja zamknąłem dziś dlugie"

Czy można prosić Panowie o analizę techniczną, na której oparliście swoje wnioski i decyzje
o zamknięciu L i wejście w S, bo chciałbym zobaczyć mocne sygnały, które was pchneły w objęcia krótkiej, pomijając sygnał wyjścia luką powyżej szczytu z czerwca, który żeście zignorowali, a który stanie się mocnym wsparciem.
Bardzo mnie to ciekawi.
-
2013/10/15 14:07:19
@anonim
realizacja zysków jest zawsze dozwolona,to po pierwsze,po drugie na wig20 zostalo osiągnięte zniesienie 0,786 fali spadkowej od 28.12.2012 do 27.06.2013,a ponadto ja krotkich nie gram,zamknąłem jedynie dlugie
-
2013/10/15 14:14:37
jak to żeście zignorowali ?

skąd ta wiedza ?

po analizie sytuacji na naszym rynku postanowilem otworzyć niewielką krótką
-
2013/10/15 14:23:56
no przecież pisze, że zignorowaliście sygnał wyjścia luką powyżej szczytu z czerwca, ale
żeście wzięli pod uwagę jakieś inne sygnały do otwarcia krótkiej, i dlatego pytam.
No bo chyba mi nie powiesz że wyjście luką na wysokich obrotach powyżej szczytu z czerwca, które jest byczym sygnałem do zajęcia L, potraktowałeś odwrotnie.

-
2013/10/15 14:25:06
"po analizie sytuacji na naszym rynku postanowilem otworzyć niewielką krótką "

stąd było moje pytanie i prośba, o krótką analizę i wniosków, do otwarcia krótkiej u ciebie np, delubicz już odpowiedział za co dziękuje.
-
2013/10/15 14:26:56
sp500 juz zarabia :) z S

DAX to z 8800 S również jeszcze niech zaczna domykac luke na WIg20 bo juz na oparach jada
-
2013/10/15 14:29:22
od 5 wrzesnia indeks urósł w miesiąc non stop 400 pkt , euforia świąteczna , formacja V
-
2013/10/15 14:29:37
patrząc na USD/PLN to chyba wszystko na co go było stać, techniczne odbicie w górę
bez znaczenia, taka mała przerwa w grze.
-
2013/10/15 14:39:03
na WIG jesteśmy 3w3 po wybiciu filiżnaki z rączką, formacji, w którą acampora wchodzi w ciemno. Za niedługo dość duża masa krytyczna zauważy że wszystko rośnie i zacznie się
dołączać. Czyli typowy schemat psychologii rynku.
Oczywiście pozostaną twardziele, którzy do końca będą szli w zaparte bo zawędrowali zbyt daleko w swoich amatorskich bajkach tworząc Mity i Motywy ubrane w "mondre" słowa ze słownika ekonomii finansowej. To będzie dobrym paliwem.

-
2013/10/15 14:42:03
anonim weź sobie coś na uspokojenie , wszyscy już wiemy że jedziesz w kosmos z akcjami na filiżance , nie musisz co 5 minut powtarzać


mógłbys powiedziec kiedy PZU płaci zaliczkową dywidendę bo kontrakt tego nie wycenia
-
2013/10/15 14:47:35
@anonim_mouse

tym bardziej iż nadal po 9 miesiącach WIG20 jest poniżej styczniowego max...

to takie " Mity " oczywiście...i takie " Mega Efekty " owej " hossy "...
-
2013/10/15 14:49:37
Widzę zniecierpliwienie na forum i świerzbiące ręce, by brać S, a gdzie reguła gry zgodnej z trendem?
-
2013/10/15 14:51:57
karnafuko jak patrze na FW20 na dziennym wykresie to moim zdaniem niedługo zmienimy kierunek , rynek jest bardzo wykupiony i nie przejdziemy 2630 z marszu , powinniśmy sie cofnąć dpo 2450


czekamy tylko na motyw DŁUGu i obwieszczenie go bo wyniki spółek w USA słabe
-
2013/10/15 14:52:37
prosze zadowolic sie odpowiedziami kolegi Delubicza bo ja nie mam w godzinach pracy czasu na elaboraty
-
2013/10/15 14:53:51
@anonim_mouse

a propos " przerwy w grze " to EUR/USD wyznacza kierunek...

p.s. " 3w3" - krzywa WIG obecnie kształtuje się w ramach fali 5-tej struktury 5 -falowej , która jest falą C...
-
2013/10/15 14:54:33
Pekao najsilniejszy był do tej pory a teraz jest jedyny na czerwono ,
-
2013/10/15 14:55:34
blackdata tutaj się trzeba zgodzić że WIG robi 5 tą falę a ten MIKI MOUSE widzi 3 w 3 , ale on już widzi filiżanki
-
2013/10/15 14:56:12
"p.s. " 3w3" - krzywa WIG obecnie kształtuje się w ramach fali 5-tej struktury 5 -falowej , która jest falą C."

wrzuć oznaczenia na "krzywą" i pokarz gdzie jesteśmy w 5-tce, która jest C.
-
2013/10/15 14:56:56
trzeba z otwarciem krótkich poczekac na lukę bessy , a na WIGu to mamy już 4 luki otwarte aż do 2290 które powinny być zamknięte ,
-
2013/10/15 14:58:31
anonim pokaŻŻŻŻŻŻŻŻ jeżeli już ,

chyba cię ktoś pokarał , WIG robi 5 tą falę i to będzie koniec impulsu ,

minimalny poziom 5200 -57 000 a preferowany 54 500
-
2013/10/15 15:01:08
tak pokaz

pokaz tą 5-tkę, narysuj to.
-
2013/10/15 15:03:02
albo inaczej gdzie była trójka na WIG w C
-
2013/10/15 15:13:35
www.fotoszok.pl/show.php/1724927_wigooo.png.html


tutaj , zakres 5 tej fali 52-59 000 , preferowany 54700
-
2013/10/15 15:23:13
www.fotoszok.pl/show.php/1724927_wigooo.png.html

hmm, jestem w szoku...
Jeśli blackata tak oznaczył "krzywą" to trzeba mu oddać że jest prawdziwym artystą.
-
2013/10/15 15:24:23
to jest wykres Jacka Borawskiego najlepszego technika jakiego znam
-
2013/10/15 15:25:55
@eurokokospoko
@anonim_mouse

Struktura wzrostu 2009 - 2013 to zygzak A-B-C i to jest wyjściowy układ falowy do dyskusji...
-
2013/10/15 15:37:21
czekam na LUKE bessy po ogłoszeniu sukcesu NOWEGO 20 bilionowego długu
-
2013/10/15 15:40:48
w sytuacji rozczarowujacych wynikow amerykanskich spolek trudno o nowe szczyty
-
2013/10/15 15:54:40
GENERAŁ PEKAO już -1,5 % uważac rzeba
-
2013/10/15 15:55:03
S&P RGR w grze
-
2013/10/15 16:01:50
optymizm gasnie

wszystko w cenach
-
2013/10/15 16:09:37
liczę na satysfakcję z wlasciwie zajetej pozycji
-
2013/10/15 16:10:14
Drogi Mariuszu,
jest tak jak piszesz o gasnącym optymizmie,czeka nas 70 pkt korekta na fw20?Ale wyniki ktorych spolek tak rozczarowały wg Ciebie?
-
2013/10/15 16:16:18
jeszcze jedno 8820 na dax przy okazji SP500 domknie luke na ksowym i podjada pod zamkniecie UE idelanie
nic czas na Wig20 by domykneli luke a obroty szybko rosna na spadakch nize wczoraj na wzrostach i tych dzisiejszych luke zrobili i powolne rozdawanie akcji przez zagranice i realizacja zyskow rozpoczeta
-
2013/10/15 16:16:32
no to mamy dywergola - zachód odrabia straty a my spadamy
-
2013/10/15 16:18:47
Szanowny Czcigodny Drogi Witoldo :)

ja szanuię znacznie mniejsze zyski ! bede zadowolony z 20. 30pkt - mam juz 15 pkt :)

generalnie uwazam, ze w tym sezonie spolki podadza ostrzezenia o przychodzach, a dynamika zysków nie do utrzymania
-
2013/10/15 16:24:37
Czcigodny Wito

zobacz dzis na citi
-
2013/10/15 16:28:34
no cóż.

"Waży się wymowa sesji"-stooq
-
2013/10/15 16:28:44
Witku!

widzisz to ja widzę ?

chyba mi sprzedali :)
-
2013/10/15 16:41:29
Mariuszku,
akurat w USA naprawiają sytuację,banki podrosły,w tym Citigroup,ktore spada symbolicznie,w tym tygodniu jest wygasanie opcji,moze się dogadają,więc będzie nerwowo,ale krzywdy sobie nie zrobią,my wcześniej konczymy bieg zawsze :)
-
2013/10/15 16:41:48
no panowie, gratulacje,
po takiej świecy jutro należy się wam luka w dół.
-
2013/10/15 16:42:03
oj jak ladnie WIG20 milo :))
-
2013/10/15 16:44:45
sprzedali mi , ponownie otworzylem krotki i znowu mi spredali !


chce sie zyć !
-
2013/10/15 16:47:16
-
2013/10/15 16:49:52
marjanczuk

sprzedali mi , ponownie otworzylem krotki i znowu mi spredali !


chce sie zyć !


wydaje mi się że kolega nic nie otworzył i nie ma bladego pojęcia o kontrktach , bo jeżeli ty sprzedałeś to ktoś od ciebie kupił a nie sprzedał ,
-
2013/10/15 16:51:58
chyba nas poczytali i zamiast luki jutro już dzisiaj UCIEKLI
-
2013/10/15 16:52:05
masz rację

nic nie wiem i nic nie umiem
-
2013/10/15 16:53:14
Drogi Witoldzie

czy spodziewales sie tego?

bo ja w najdzikszych marzeniach nie :)
-
2013/10/15 16:56:10
Pisząc o 70 pkt kiedy ledwo spadli coś przeczuwałem,ale że to pójdzie tak gladko to nie sądziłem,super. Rozumiem,ze juz obróciłeś dwa razy
-
2013/10/15 16:56:22
dynamika spadku przypominala lawine
-
2013/10/15 16:57:06
dla zrównoważenia nastrojów dodam że pomiędzy 11-15 pażdziernika w20 rozegrał pędzącą korektę abc z kulminacją C właśnie w dzisiejszym dniu.
także no...
-
2013/10/15 16:57:27
otwieralem dzis krotkie dwukrotnie


oczywiscie nie przypuszczalem ze spadniemy intra o prawie 50 pkt
-
2013/10/15 17:02:22
no to jutro zobaczymy kto rządzi na GPW.
-
2013/10/15 17:02:51
dziekuje wszystkim za trzymanie kciuków

bardzo mi pomogliście
-
2013/10/15 17:03:35
@anonim_mouse

" no to jutro zobaczymy kto rządzi na GPW."

Pogromcy Mitów...
-
2013/10/15 17:03:49
Gwiazda spadła.
-
2013/10/15 17:06:52
marjanczuk

otwieralem dzis krotkie dwukrotnie


oczywiscie nie przypuszczalem ze spadniemy intra o prawie 50 pkt

luka dzis az sie prosila o realizacje zyskow tym bardziej ze DAX szczyty SP500 opor :) szczyty blisko a wczoraj dzien to bez obrotow dzis wykonczyli z luka pod realizacje zyskow idalnie

-
2013/10/15 17:18:20
ja pozamykalem swoje S licze ze jutro jeszcze podbija z jutra na wig 20 jak sie dogadaj USaki :) i bedzie mozna cos znowu pograc i szybki sprzedawanie faktow jak teraz na SP500 pod biadolenie Boehnera :) El presidente organizuje kolejne spotkanie na dzisiaj na 15,15 et
-
2013/10/15 17:18:25
@eurokoko
Wygłupiłeś się. Żeby zamknąć krótką trzeba zająć pozycję przeciwstawną (L), a więc ktoś musi ci ją sprzedać.
-
2013/10/15 17:19:55
-
2013/10/15 17:23:45
maklerzyna

I po konferencji, każda strona ze stron idzie w zaparte:
www.zerohedge.com/news/2013-10-15/so-much-negotiating-white-house-rejects-house-republican-proposal

podbitke na SP500 zrobili wie c S
-
2013/10/15 17:46:30
co za cholerny stres

po spadku u nas jeszxze byk mial siły ustanowic intraday peak

to bardzo niekomfortowa sytuacja dobrze ze neidzwiedzia natura wygrala we mnie

ide na lody

pozdrawiam wszystkich
-
2013/10/15 18:05:33
Dzisiaj sygnał ostrzegawczy dały T-Bills, które z racji święta w US nie były notowane w poniedziałek, otwarcie na tym instrumencie nie potwierdziło wczorajszej euforii na S&P 500.

Na razie dywergencja się potwierdza
www.zerohedge.com/news/2013-10-15/treasury-bills-collapse
-
2013/10/15 18:11:48
marjanczuk

2013/10/15 17:46:30

co za cholerny stres

stres to ja miałem, wbrew wszelkim zasadom dobierając krótkie na MWigu, tym razem się opłaciło, ale nie wiem co zrobię jak jutro zaczną znowu up...całe szczęście, że trzymam trochę Trakcji...
-
2013/10/15 18:22:30
Czy można prosić Panowie o analizę techniczną, na której oparliście swoje wnioski i decyzje
o zamknięciu L i wejście w S, bo chciałbym zobaczyć mocne sygnały, które was pchneły w objęcia krótkiej, pomijając sygnał wyjścia luką powyżej szczytu z czerwca, który żeście zignorowali, a który stanie się mocnym wsparciem.
Bardzo mnie to ciekawi.

Myślę, że panowie M. i W. są już graczami z takim stażem, że niebagatelną rolę w zajmowaniu przez nich pozycji odgrywa coś, co nazwać można intuicją.
-
2013/10/15 18:30:43
@datik
czekałem az ktos będzie w stanie ten fakt zauwazyć, dokładnie tak jest
pozdrawiam W.
-
2013/10/15 18:33:02
intuicji nie da się zobrazować
to jest augenblick

to wymaga ciaglej obecnosci na rynkach nie tylko naszym
i znajomosci mentalnoscitamtejszych
-
2013/10/15 18:34:29
jestem obecny na rynku naszym od pocatku

i nauczylem sie nieco
-
2013/10/15 18:58:29
Ten opór zatrzymał:
bankfotek.pl/view/1591855
-
2013/10/15 18:58:42
czy ten powrót do przebitej linii trendu nad jej górne ograniczenie już się rozpoczął, zobaczymy,
-
2013/10/15 19:00:59
datik

pomijając sygnał wyjścia luką powyżej szczytu z czerwca,

to byl wystarczajacy sygnal by zawrócić i domknac luke odbyla sie tez czesciowa realizacja zyskow zagranica tak szybko przychodzi jak i odchodzi :) plus SP500 na szczytach i DAx :)

marjanczuk

intuicji nie da się zobrazować
to jest augenblick

to wymaga ciaglej obecnosci na rynkach nie tylko naszym
i znajomosci mentalnoscitamtejszych
-
2013/10/15 19:08:05
intuicja
sceptycyzm
dystans
przekora
kontrarianizm
-
2013/10/15 19:25:01
www.bankfotek.pl/image/1591882.jpeg

tak by mi wychodzili 21 22 lub 28 koniec miesac cos powinno ruszyc w jedna z klina lub w druga stronę ;)

www.bankfotek.pl/image/1591892.jpeg

-
2013/10/15 20:20:56
I ten opór zatrzymał - kto nie ma S ten berek:
bankfotek.pl/view/1591949
-
2013/10/15 20:35:24
A za te kreski dostanę zapewne od Pana Wojtka po łapach, ale to nie boli, bo S zarobiło:
bankfotek.pl/view/1591974
-
2013/10/15 20:36:06
A skąd ten wykres bo ta linia nie pokrywa się z moja chyba bierzemy dane z różnych źródeł:)....
-
2013/10/15 20:36:54
I ten opór zatrzymał - kto nie ma S ten berek:
bankfotek.pl/view/1591949

A skąd ten wykres bo ta linia nie pokrywa się z moja chyba bierzemy dane z różnych źródeł:)....

-
2013/10/15 20:52:37
grrr nie potrzebnie te Eski na Wig20 zamknalem liczac ze sie dogadaj w USA i sie na jeszcze jednym podbiciu pod sprzedawanie fakty wezmie S


-
2013/10/15 21:05:20
Zaiste precyzja rynku jest zdumiewająca - i jak tu w takich miejscach nie czekać z eSkami?
Samo, aż się prosi:
bankfotek.pl/view/1592007
-
2013/10/15 21:05:31
www.bankfotek.pl/view/1592009

Ciekawe jaki motyw teraz grają...
-
2013/10/15 21:07:28
@gamera11
"...A skąd ten wykres..."

A jak sądzisz?
Słowo daję, że nie z fotoshopa.
-
2013/10/15 21:11:04
"Samo, aż się prosi"

równie dobrze, jutro ten opór może zostać przejechany, razem z dzisiejszym miśkiem,
opory są po to by je przejeżdżać, a dzisiejsza cofka mogła być kontrolowana w 100% przez bizona z USA
-
2013/10/15 21:20:07
@anonim_mouse
Czyli w takiej konfiguracji wybicie ostatniego szczytu na SPX byłoby mocnym sygnałem na L.
-
2013/10/15 21:23:37
Jankes w hossie:
bankfotek.pl/view/1592025
-
2013/10/15 21:27:26
@anonim_mouse
"równie dobrze, jutro ten opór może zostać przejechany, razem z dzisiejszym miśkiem,
opory są po to by je przejeżdżać, a dzisiejsza cofka mogła być kontrolowana w 100% przez bizona z USA"

Równie dobrze, nie przeczę.
Najważniesze to obserwować i reagować i zarabiać na tym.
Nie zmienia to faktu, że kreska zadziałała, a jak ją wybiją do góry to się dołączy do obozu byczka.
-
2013/10/15 21:28:38
@marjanczuk
@delubicz

Panowie doświadczenie mówi że własnie w takich momentach na linii mocnych trendów-oporów wchodzą mocne ręce, własnie w takich momentach jest szansa żeby kupić dużo towaru, duży gracz kiedy wchodzi właśnie wykorzystuje takie momenty.
Patrząc na USD/PLN widać że właśnie taki scenariusz może być grany, a jutro może być wielkie zaskoczenie miśków. Albo jeszcze mała przyczajka bizona.
Dlatego na waszym miejscu bardzo pilnowałbym zysków z tego szczyciku.
-
2013/10/15 21:30:34
"Czyli w takiej konfiguracji wybicie ostatniego szczytu na SPX byłoby mocnym sygnałem na L."

Ja bym bardzo uważał na ten gasnący trend w USA, tam już nawet nasi zarządzający nie mają pozycji.
Zabawa się zacznie na takich emergingach jak naszy i tu bym upatrywał okazji do grania L.
-
2013/10/15 21:41:09
Na naszej tygodnióweczce może się wyklarować średnioterminowy sygnał L:
bankfotek.pl/view/1592044
-
2013/10/15 21:42:25
@anonim_mouse
Coś w tym jest. Ta ostatnia prognoza IMF byłaby przewrotnie potwierdzeniem tego założenia.
www.cnbc.com/id/101101357
-
2013/10/15 21:42:43
szczyt z marca-czerwca-sierpnia, bardzo blisko=bardzo dużo towaru, na bardzo bliskich stopach. super okazja do zatankowania dla dużego bizona. W zasadzie wystarczyły trzy sesje. A teraz zobaczymy co z tym zrobi.
-
2013/10/15 21:59:49
Nasz rynek po korekcie (powrocie do przebitej linii - oporu), gdzie można zamienić S na L powinien poszybować w rytmie Jankesa:
bankfotek.pl/view/1592054
-
2013/10/15 22:21:10
@karnak

jeśli bawimy się w kreski to moje pokazują mocny sygnał L

www.bankfotek.pl/view/1592090
-
2013/10/15 22:28:54
@anonim_mouse
"jeśli bawimy się w kreski to moje pokazują mocny sygnał L

www.bankfotek.pl/view/1592090"

Każdy ma swoje kreski - moje są ostrożniejsze, a i tak rozstrzygnie rynek.
-
2013/10/15 23:10:19
datik

Czy można prosić Panowie o analizę techniczną, na której oparliście swoje wnioski i decyzje
o zamknięciu L i wejście w S, bo chciałbym zobaczyć mocne sygnały, które was pchneły w objęcia krótkiej, pomijając sygnał wyjścia luką powyżej szczytu z czerwca, który żeście zignorowali, a który stanie się mocnym wsparciem.
Bardzo mnie to ciekawi.

Myślę, że panowie M. i W. są już graczami z takim stażem, że niebagatelną rolę w zajmowaniu przez nich pozycji odgrywa coś, co nazwać można intuicją.CHŁOPIE CO TY ZA BZDURY OPOWIADASZ , ŻADEN POWAŻNY GRACZ NIE WCHODZI NA RYNEK BO MA INTUICJE , POZA TYM LICZĄ SIĘ ŚWIECE NA ZAMKNIĘCIU WIĘC OPOWIADANIE TYCH asów jak to zagrali krótkie na szczycie gdzie jest zarypisty trend wzrostowy to opowiadanie bajek dzieciom w piaskownicy , oni po faakcie mega weszli na szczycie w tym czasie obracając 2 razy po 1 kontrakcie
-
2013/10/15 23:11:12
Wykres miesięczny, który zamieszczam niech bedzie ostrzeżeniem dla byczka, że jeszcze musi popracować, by ostatecznie wejść w beztroską hossę, bo opór widać, jak na dłoni - stąd pod taki wykres warto na niższych interwałach polować na ekstrema by brać S z bliskim stopem, bo jest szansa, że rynek sobie nie poradzi i może bujac się w konsoli :
www.bankfotek.pl/view/1592141

-
2013/10/16 00:15:47
a tu @eurokospoko jeszcze niedawno wypisywał takie bzdury:
eurokokospoko

2013/10/03 16:53:23

na WIg 20 to można zobaczyć RGRa dołek w maju 2012 , a prawe ramię i dołek w maju 2013 , jak wyjdziemy z niego dołem to 1750 na WIG 20 , ale to pewnie już w 2014 roku

eurokokospoko

2013/10/07 09:20:32

LUKI muszą byc zamknięte , dystrybucja wykonana a jeszcze ma być w tym tygodniu ustawa o OFE , znó luki popytu w karnecie
eurokokospoko

2013/10/10 09:34:38

jesteśmy właśnie na górze kanału spadkowego , przy tym braku płynności to ja na ten bananowy rynek nie wchodzę ,

przesuwanie rynku po 50 pkt w każdą stronę kilkoma koszami to nie dla mnie bo łatwo zostać w złym peletonie
mnie nic nie zaskoczyło , dopóki LOP stoi w miejscu nie przewiduję NIC POZA BOCZNIAKIEM na WIG 20 i wogóle na taki rynek nie wchodze
czekam na WYSOKIE S-ki
eurokokospoko

2013/10/10 10:49:53

ja tam ustawiam swoje S na 2430 pkt , stop LOSS 2450

a dzisiaj pojawia się kolejna bzdura

CHŁOPIE CO TY ZA BZDURY OPOWIADASZ , ŻADEN POWAŻNY GRACZ NIE WCHODZI NA RYNEK BO MA INTUICJE , POZA TYM LICZĄ SIĘ ŚWIECE NA ZAMKNIĘCIU WIĘC OPOWIADANIE TYCH asów jak to zagrali krótkie na szczycie gdzie jest zarypisty trend wzrostowy to opowiadanie bajek dzieciom w piaskownicy , oni po faakcie mega weszli na szczycie w tym czasie obracając 2 razy po 1 kontrakcie

Dlaczego Pan Białek nie kasuje tych bzdur zasmiecających blog?

Ciekawe czy pan Jurgenes też się tym razem nie myli

jurgenes

2013/10/04 15:39:33

Styczeń lub luty 2014 - poziom WIG to 41 000 punktów. I tyle w temacie.


-
2013/10/16 01:25:12
@Marjanczuk + Delubicz
billy_the_kangoor
2013/09/26 19:59:58
WIG,
Saluto!
...kolejny szczyt (przed wieksza korekta) na WIG / W20 przypada na polowe października
-Top odpowiednio na:
WIG20 - 812 pkt.
WIG - 52.500 pkt.
take care, b.
,
Okazuje się, ze nawet polskie bagno, zwane "GPW" jest przewidywalne.
Pozdrawiam Panow :)
-
2013/10/16 01:56:59
@bbb29
Na UJ rozgrywa się w TEJ CHWILI bitwa roku "Albo woz, albo przewoz", a Ty spisz? :)
billy wzywa do Forexu!
-
2013/10/16 07:45:50
@Billy_the_kangoor
faktycznie, przewidziane bezbłędnie! A jak Pan ocenia obecne perspektywy dax i s&p?
pozdrawiam serdecznie W.
-
2013/10/16 08:15:15
billy_the_kangoor

@Marjanczuk + Delubicz
billy_the_kangoor
2013/09/26 19:59:58
WIG,
Saluto!
...kolejny szczyt (przed wieksza korekta) na WIG / W20 przypada na polowe października
-Top odpowiednio na:
WIG20 - 812 pkt.
WIG - 52.500 pkt.
take care, b.,
Okazuje się, ze nawet polskie bagno, zwane "GPW" jest przewidywalne.
Pozdrawiam Panow :)
NIE WIEDZIAŁEM ŻE WIG 20 MA 812 PKT , BILLY jak zwykle trafił kulą w płot
-
2013/10/16 08:24:49
zamiast krzyczec w internecie, warto sprawdzic stooq.pl/q/?s=wig20usd
-
2013/10/16 08:25:35
@eurokokospoko
"...NIE WIEDZIAŁEM ŻE WIG 20 MA 812 PKT , BILLY jak zwykle trafił kulą w płot"

Zapewne chodzi o indeks WIG20 wyrażony w dolarze lub euro, także trafiłeś kulą w płot Ty, a nie on.
-
2013/10/16 08:40:46
karnafuko rozumiem że WIG 52 500 to też w dolarze wyrażony , bądźmy poważni
-
2013/10/16 08:41:42
delubicz a kto tutaj gra na WIG 20 dolarowy , no chyba ty i kngur
-
2013/10/16 08:43:11
do 2450 pkt to nie dotykam S tylko łapie L na wsparciach jak to w typowej hossie , a wy łapcie S i pokazujcie jak łapać szczyty

-
2013/10/16 08:51:18
eurokokospoko
2013/10/16 08:41:42
"delubicz a kto tutaj gra na WIG 20 dolarowy , no chyba ty i kngur "

Być może mało kto ale niektórzy analizują index z punktu widzenia zagranicy jako dodatkowy aspekt a właśnie do tego można wykorzystać Wig20USD.
-
2013/10/16 09:06:15
Przeczytaj eurokospoko ktoś tam wyzej zacytowal Twoje wczesniejsze wpisy,moze tak chwile zastanowienia,zamiast pisac byle co.
Pamiętaj ,ze wsparcia są lamane tak jak opory,a ta obecna korekta moze byc bardzo bolesna
-
2013/10/16 09:07:15
wszyscy będą łapać L i dostaną po łapach
-
2013/10/16 09:08:32
idziemy na 2750 chyba że USA ogłosi bankructwo ale wątpie żeby te amerykańskie nygusy nie podnosili dalej limitu długu , skoro od 50 lat tak robią
-
2013/10/16 09:10:31
delubicz nie a szans przy tym LOPie żeby rynek spadł poniżej 2450 , tam było wybicie na mega obrocie i tam każdy będzie czekał na L a S będą uciekać na tym poziomie ,

jak padnie ten poziom to można pomyśleć o dłuższej korekcie ale nie wcześniej , luki są do pozamykania ale jest również koniec rewelacyjnego roku


a na 2470 pkt to też są ostatnie 2 dołki bronione
-
2013/10/16 09:11:57
delubicz w hossie nie interesują mnie żadne opory a tylko i wyłącznie wsparcia , kto tego nie wie i nie widzi trendu to niech zarabia na S

-
2013/10/16 09:13:48
delubicz w hossie nie interesują mnie żadne opory a tylko i wyłącznie wsparcia , kto tego nie wie i nie widzi trendu to niech zarabia na S

-
2013/10/16 09:18:43
@eurokokospoko
"..nie interesują mnie żadne opory.."

A nmnie niektóre interesują.
-
2013/10/16 09:23:03
karnafuko na dzień dzisiejszy to może to 2630 pkt szczyt WIG 20 ze stycznia

ale każdy widzi że WIG 20 przeszedł 61,8% spadku ze stycznia i zmierza wyżej ,

no poza kilkoma asami , oczywiście może być tak że USA ogłosi bankructwo ale to wykluczam i jestem 100% pewny że te nygusy zwiększą dług niedłługo
-
2013/10/16 09:24:47
a na koniec dodam tylko że fundusze na polskiej giełdzie zarabiają na benchmarku , dlatego 99% kapitału zarabia tylko na wzrostach , oczywiście kilku leszczy ich kosi na S -kach na grubą kasę
-
2013/10/16 09:30:25
@eurokokospoko

minimum kary dla S to 2800 do końca listopada. Będzie dobrze gruby siedzi na L i na tym zarabia.
-
2013/10/16 09:32:15
Duża zmienność intra - do szybkiego wykorzystania.
-
2013/10/16 09:36:05
-
2013/10/16 09:38:44
Do gry intra można teraz wykorzystać podbitkę na fibonku.
-
2013/10/16 09:44:48
delubicz
Rozmawialismy o Sp-500 uwazam ze nasza gielda tez jest w 3fali Elliotta w zeszlym roku indeks wig-20 wzrosl w ciagu 7miesiecy z 2000pkt do 2630 to teraz adekwatnie podobny wzrost z 2150 powinien nas wynies minimum 2750-2800pkt ale moze tez byc wydluzenie,ale zawsze moze zdazyc sie jakas katastrofa w USA(np sie niedogadaja)to wtedy moze zdarzyc wszystko .
-
2013/10/16 09:52:31
dopóki LOP nie rośnie na spadku albo nie spada na wzrooscie to grubas gra L do stycznia ,

a jak LOP będzie 130 000 to grubas sobie zabezpieczy wysyp akcji , a na razie LOP malutki


stopy % są 2,5 % inflacja 1 % więc kto mądry ucieka z lokat zgadnijcie gdzie ,
-
2013/10/16 09:53:02
dino54
witam,nic się nie zmieniło,ale wczorajsza akcja na naszym rynku pokazuje,a po wzroscie 400 pkt jakas korekta się nalezy,chociażby mająca prostą strukturę ABC,poza tym odnoszę wrazenie,ze zbyt duzo pseudobyków chciałoby teraz podłaczyć się,więc muszą zostać ukarani,troche strachu powinno sie pojawić.Pan Wojtek planuje to jeszcze gorzej,bo coś pisał o dolku w listopadzie
-
2013/10/16 10:00:22
delubicz
Jakas zwala w obecnym wzroscie moze sie zdarzyc oczywiscie jesli obecne zamieszanie w USA nie zostanie rozwiazane.Patrzac jednak logicznie wydaje mi sie ze u nas ciagnac beda do konca roku bo wszyscy sa zaintersowani wysokimi poziomami szczegolnie OFE aby chwalic sie wysokimi wycenami.
-
2013/10/16 10:04:45
delubicz
Prosze rowniez pamietac ze 3fala hossy charakteryzuje sie duza dynamika i lukami a to wszystko jest ? szczegolnie z spoza wig-20.
-
2013/10/16 10:12:59
@dino54

Na obecnym etapie na WIG w perspektywie 2009-2013 widoczny jest zyg-zak ABC ( struktura korekty ) tworzący falę B po spadku z okresu 2007-2009 jak fali A

Zatem owa " 3 fala hossy " to forma " życzenia "...
-
2013/10/16 10:15:58
@kokospoko

z lokat od dawna na akcje się idzie kto by lokaty trzymał kiedy hiperbola rośnie.
-
2013/10/16 10:25:58
Drogi Witku ! dobrze ze chlodzisz atmosferę bo wczoraj było nieznośnie byczo
scenariusze wzrostu są mozliwe ale poczekajmy na wyjasnienie syt w USA
-
2013/10/16 10:28:14
@blackata
Ok dobrze ze sie roznimy mam tylko jedno pytanie kiedy Pan uzna ze nie jest to ABC a dokladnie po przekroczeniu jakiego poziomu na WIG-u?
-
2013/10/16 10:50:17
@dino
@blackata na tak postawione pytanie pewnie nie odpowie,tak jak pominął milczeniem fakt,że dax pokonał szczyt z maja,a ciagle to był jeden z motywów przewodnich.

Drogi Mariuszu,jestem u nas bez pozycji czekam na rozsądne ceny,teraz walczę na Zachodzie,CAC zrobił coś paskudnego
-
2013/10/16 10:53:24
Focus on EURO STOXX Banks Index & KBW Bank Index...

skoro Banki są w " Wielkiej Grze " Ostateczny Sygnał pójdzie z w/w indeksów bankowych...
-
2013/10/16 10:58:12
@dino54

Spadek 2007-2009 miał strukturę 5-falową zatem...po ruchu 5 falowym w dół jest 3-ka korekcyjna w górę...
gdyż zgodnie z Teorią Fal Elliotta spadek 5 falowy, po okresie korekty wzrostowej , powinien być kontynuowany...
-
2013/10/16 11:04:28
blackata
Jak zwykle proste pytanie nie ma odpowiedzi?Prosze pisze tez ze w hossie 70%spolek rosnie a w bessie 90%spada u nas juz nawet najwieksze smieciowi ukrztaltowaly podwojne dna i rozpoczynaja wzrosty .Pan chce nam powiedziec ze mamy besse to nie blad to wielblad.
-
2013/10/16 11:07:21
..chce nam powiedziec ze mamy besse to nie blad to wielblad.

stooq.pl/q/?s=wig_dewel
stooq.pl/q/?s=wig_budow&c=5y&t=c&a=ln&b=1

własnie następuje przepięcie koni.
-
2013/10/16 11:11:32
@dino54

Teoria Fal pozostaje Teorią Fal...zatem pozostaje mi zaprosić Pana do lektury...

spadkowa 5 - tka informuje o kontynuacji spadku...

Pozdrawiam serdecznie...
-
2013/10/16 11:13:31
@anonim mouse
Dziekuje za wsparcie wykresami ,swietnie to Pan ujal .Nie wiem czy jest jeszcze jakas branza ktora jest w bessie trzeba naprawde zlej woli zeby tego nie widziec.
-
2013/10/16 11:15:05
@dino
mówiłem,ze nie odpowie,zawsze będzie ta zgrana płyta,mimo,ze być może kolega ma rację ale na proste pytanie,kiedy uzna,czysto teoretycznie,ze się pomylił,odpowiedzi nie ma!
-
2013/10/16 11:17:26
@dino54

Albo dyskutujemy o Teorii Fal albo poruszamy się w pryzmacie haseł typu " hossa , bessa "...

Fala B jest wzrostowa...

a to czy wzrost przyjmie układ 3 fal informuje poprzednia sekwencja spadkowa w formie 5-ki z lat 2007-2009...
-
2013/10/16 11:23:56
@delubicz
Ten gosc jest niereformowany ,do bledu nigdy sie nie przyzna a przeciez kazdy z nas sie myli.Nie wiem czy Pan inwestuje w akcje ale wszystko wskazuje szczegolnie te wykresy przedstawione przez kolege ze najwiecej mozna bedzie zarobic na deweloperskich i budowlanych spolkach byle nie wejsc w bankruta poza tym mysle ze wysokie technologie bo w stanach na nasdaku szalenstwo u nas jak zwykle przyjdzie pozniej podobnie jak przyszla moda na internet u nas dopiero w 1999r -2000r u nich wtedy szalenstwo trwalo juz z 5lat my zalapalismy sie w koncowce.
-
2013/10/16 11:27:41
@blackata
Tylko zapomnial Pan dodac ze jesliBY byla fala B to rynek bylby waski waskie grono spolek by ciagle reszta by spadala i jest Pan w bledzie a ja zapytalem tylko przy jakim poziomie WIG-u wycofa sie z tego nie uzyskalem odpowiedzi.
-
2013/10/16 11:28:39
stooq.pl/mol/?id=12184

przepięcie koni cd.
-
2013/10/16 11:33:08
Chiny ,najwiekszy wierzyciel USA dostaje niemily gest od Tea Party

www.bloomberg.com/news/2013-10-15/china-presses-u-s-to-lift-debt-limit-as-tea-party-says-butt-out.html
-
2013/10/16 11:43:35
@anonim mouse
Moze Pan jeszcze wkleic indeks wig telkomunikacja 10letni?
-
2013/10/16 11:47:29
@all
QUIZZ,
co widzisz na rysunku?
mała podpowiedź ( ma 6 miesięcy)

bankfotek.pl/view/1592259
-
2013/10/16 11:48:08
Dino54

Witam

"..Nie wiem czy jest jeszcze jakas branza ktora jest w bessie trzeba naprawde zlej woli zeby tego nie widziec..."

Właśnie, za dużo PEWNYCH swego inwestorów i dodatkowo licznych OPTYMISTÓW na rynku ! UWAŻAĆ !!! Kol. Dulebicz ma rację !

Nie zmieniam swoich wcześniejszych spekulacji.

Polskie akcje są drogie w porównaniu z zagranicznymi - nigdy wcześniej gdy gospodarka rozwiała się w tempie 1-2 proc. wskaźniki cena /zysk nie wynosiły ponad
15 proc. A teraz dla średniaków sięgają już niemal 20 proc.
Podtrzymuję - najpierw ZNACZĄCA korekta. Przychodzi zagranica i zbiera, to co sprzedają OFE. A potem już porządna hossa.
-
2013/10/16 11:54:48
@dino

WIG_TEL_INF

bankfotek.pl/view/1592262
-
2013/10/16 12:02:51
'' wszyscy sa zaintersowani wysokimi poziomami''

bardzo ciekawe stwierdzenie, często pojawiające się w pkt zwrotnych?
-
2013/10/16 12:11:25
lucdas
Jedne akcje sa drogie inne nawet bardzo drogie szczegolnie te ktore nieprzerwanie rosna od lutego 2009r ale sa tez tanie i bardzo tanie szczegolnie te ktore spadaly od 2007r i dopiero w tym roku uksztaltowaly dna lub podwojne dna,a nie sa bankrutami tylko czesto rynek porusza sie od sciany do sciany .Przeciez nie wszyscy inwestuja w kontrakty zawsze jest jakis wybur wiekszosc normalnych smiertelnikow inwestuje tylko w akcje .Przeciez taki LPP moze jeszcze rosnac tego nie wie nikt ale ktos rossadny nie bedzie inwestowal w spolke po takich wzrostach ?Zawsze jest wybor ja nie twierdze ze nie moze byc korekty na glownych indeksach szczegolnie jesli przyjdzie jakies zamieszanie i zwala z zewnatrz.Przyklad wczorajszy na WIG-20gdzie decyduje kapital zagraniczny zwale i przestraszenie zrobili natomiast na mwig-40 czy swig -80 prawie bez echa.
-
2013/10/16 12:25:38
Witam szanowne grono ...

ostatnio mało czasu było na czytanie / komentowanie - poza tym nic nowego chyba się nie pojawiło u gospodarza w view więc po wczorajszej sesji takie oto spostrzeżenia ode mnie na dziś :

bankfotek.pl/view/1592164
bankfotek.pl/view/1592168
bankfotek.pl/view/1592170

no i koledzy z US AA

bankfotek.pl/view/1592169

pozdrawiam serdecznie , udanych zagrań życzę
-
2013/10/16 12:34:21
dino matko... słownik języka polskiego...
-
2013/10/16 12:46:50
@mart_inex
Pana głos w dyskusji jest zawsze bardzo cenny,ale ciekawe jak Pan sobie poradził ostatnio,kiedy prognozował w poprzednim wpisie spadki na fw20,zresztą sytuacja na s&p500 też rozwinęla się tylko częściowo po Pana myśli,bo jednak zwrot i wzrost z poziomu 1640 był imponujacy. Czy Pan w tej fazie gra też długie pozycje na fw20 i es czy poluje jedynie na pozycje krotkie omijając fazy niemalych zresztą wzrostów.
pozdrawiam W.
-
2013/10/16 12:47:21
multikos
przepraszam .
-
2013/10/16 12:50:52
@delubicz
Gratuluje wczorajszego zamkniecia dlugich to sie nazywa chyba trzeci zmysl.Chyba tylko tacy ludzie powinni inwestowac w kontrakty z duza dzwignia bo reszta wlasnie te 85%przegrywa.
-
2013/10/16 13:11:13
@delubicz

SL był zgodnie z założeniem ustalony nad high tego poprzedniego założenia - w20 a fw już po wybiciu spadkowej linii pod szczytach 2448/2426 w okolicach 2400+ uruchomił SL dla krótkich - małe L po drodze zagrało ale to tylko skalpy , wczoraj pozycje S ponowione i czekamy co nam tu rynek znów pokaże

co do s&p to rzeczywiście po wybiciu klina i zamknięciu sesji pod nie spodziewałem się takiego zwrotu , L nie grałem tam również,

US deal tak wyczekiwany daje nam spory zwrot ... czyżby po jego uzyskaniu ujrzymy Sell the News i reszta planu się ziści ... ? SL set nad high zgodnie z założeniem - niech rynek rozstrzygnie za mnie.

Pozdrawiam również
-
2013/10/16 13:23:23
@mart_inex
dziękuję za odpowiedż,sądzę,ze mogą się nie dogadać do jutra,zostało mało czasu,a nie widać woli załatwienia sprawy,twardy termin to 1 listopada,więc moze ta męka potrwa z jakimś tąpnięciem w piątek. Jeśliby się dogadali,to wszyscy oczekują zwyczajowego sprzedawania faktów,a tym razem powinno wywieżć na 1750,ale warunkiem jest dogadanie się.
pozdrawiam W
-
2013/10/16 13:27:56
Intra L pod prawe ramię.
-
2013/10/16 13:34:36
USD/PLN przygotowuje się do mocniejszego tąpnięcia.
-
2013/10/16 13:37:23
Zobaczymy jaka będzie dzisiaj reakcja na słabszą prognozę PKP US i możliwe obniżenie ratingu US przez Fitch:

www.zerohedge.com/news/2013-10-16/less-day-until-x-date-hope-and-optimism-remain-if-not-much-else

Jest jeszcze jeden światowy problem, trochę już zapomniany a który w każdej chwili możne być reaktywowany w mass mediach:
www.zerohedge.com/news/2013-10-15/radioactivetyphoonado-watch-once-decade-storm-batters-fukushima
-
2013/10/16 13:50:29
@delubicz

opcja z niedogadaniem się w ogóle nie jest przez rynki brana pod uwagę ... US CDS

zatem granie pod dogadanie się mamy obecnie - możliwy Sell the News , lub kataklizm w razie braku porozumienia.

Czas pokaże , tymczasem miłej reszty dnia życzę
-
2013/10/16 14:20:03
@eurokokospoko
".....reszta mnie nie interesuje"

A mnie właśnie ta reszta najbardziej interesuje - na podstawie czego ktoś zajmuje pozycje.
-
2013/10/16 14:20:43
a kim jesteś @koko,ze się czegokolwiek domagasz?
Zacznij od siebie,napisz cos sensownego sam
-
2013/10/16 14:22:20
Liczę na TP 2512.
-
2013/10/16 14:27:02
No i idą do góry.
-
2013/10/16 14:33:28
Pan @Wojciech Białek
proszę o usuwanie wpisów @eurokokospoko,bo obraża innych uczestników bloga,zresztą jest to pewnie ten wielonickowiec,a Pan nie reaguje doprowadzając do obniżejania jakości swojefo bloga swiadomie
-
2013/10/16 14:34:55
Podpisuję sie pod prośbą delubicza.
-
2013/10/16 14:37:56
ponad 1/2 S na mwig zamknąłem, trochę się stresuję a nie mam czasu non stop patrzeć w monitor, a tam stopy średnio działają
dokupiłem dzisiaj prawie idealnie na dole RFK i ... to się nazywa szczęście :)
coś za łatwo to idzie, przypomina mi się 94 r, wtedy człowiek się dziwił, że mu jakaś spółka nie urosła danego dnia 10%
o 99/00 nie wspominam bo wtedy byłem niestety w opozycji ; też miałem rację, Panie Blackata, tylko, jak to teraz mówicie, timing nie ten
-
2013/10/16 14:39:55
moim zdaniem ten koleś powinien być ignorowany

zero polemik, odniesien itp

nie
-
2013/10/16 14:47:28
tu same leszcze opowiadające bajki o zarabianiu na kontraktach na S w hossie

to zupełnie nieracjonalne, ale bardzo cieszy, jak się uda uszczknąć parę punktów wbrew trendowi :)
-
2013/10/16 14:49:24
to podjazd na SP500 pod POMO i pozniej kto pierwszy ten lepszy w S jeszcze by co nei co pomoglo dogadanie sie co by mogli wyzej z 5 ptk podbic pod strzedawanie faktow
-
2013/10/16 14:51:22
datik

tu same leszcze opowiadające bajki o zarabianiu na kontraktach na S w hossie

to zupełnie nieracjonalne, ale bardzo cieszy, jak się uda uszczknąć parę punktów wbrew trendowi :)

masz na mysli siebe piszac leszczu tbo nie rozumiesz chyba treningu ze sie gra w obie strony wiec tu widac kto tu jest leszczem

a teraz zapytaj tych leszczy c ograli pod OFE dwa razy z okolice 2500 na 2200 ja ksie maja hahah widze nastepny TROLL sie odwzwal
-
2013/10/16 14:53:51
datik

jeszcze jedno 2 lata boczniaka na WIG20 a ty piszesz hossa BRAWA :)))
-
2013/10/16 14:55:16

datik

oczywiście mialem na mysli tradingu
-
2013/10/16 15:00:03
datik

ponad 1/2 S na mwig zamknąłem, trochę się stresuję a nie mam czasu non stop patrzeć w monitor, a tam stopy średnio działają
dokupiłem dzisiaj prawie idealnie na dole RFK i ... to się nazywa szczęście :)
coś za łatwo to idzie, przypomina mi się 94 r, wtedy człowiek się dziwił, że mu jakaś spółka nie urosła danego dnia 10%
o 99/00 nie wspominam bo wtedy byłem niestety w opozycji ; też miałem rację, Panie Blackata, tylko, jak to teraz mówicie, timing nie ten

trudno by nie nie kupic RAFAKO pod info to mi wielka sztuka wystarczy sledzic infa z spolek RSS
-
2013/10/16 15:04:54
"tu same leszcze opowiadające bajki o zarabianiu na kontraktach na S w hossie"

cytowałem Pana Spoko, nie chciałem nikogo urazić
-
2013/10/16 15:05:16
niech daja 2520 -25 pod jakies S i te podbicie w USA i powolen opadanie po otwrciu kasowego
-
2013/10/16 15:06:32
datik

"tu same leszcze opowiadające bajki o zarabianiu na kontraktach na S w hossie"

cytowałem Pana Spoko, nie chciałem nikogo urazić

a to przepraszam zwaracam honor :) wiec ten pos powinien bycdo = Spoko :)

pozdr
-
2013/10/16 15:27:26
karnakufo

2013/10/16 14:22:20

Liczę na TP 2512.

a skąd się wzięło akurat 2512 ?:)
-
2013/10/16 15:44:13
znowu S na SP500 przy 1675 a na kasowym wychodzi 1710 po porannym podbiciu :)))
-
2013/10/16 15:57:56
"@marjanczuk
@delubicz

Panowie doświadczenie mówi że własnie w takich momentach na linii mocnych trendów-oporów wchodzą mocne ręce, własnie w takich momentach jest szansa żeby kupić dużo towaru, duży gracz kiedy wchodzi właśnie wykorzystuje takie momenty.
Patrząc na USD/PLN widać że właśnie taki scenariusz może być grany, a jutro może być wielkie zaskoczenie miśków. Albo jeszcze mała przyczajka bizona.
Dlatego na waszym miejscu bardzo pilnowałbym zysków z tego szczyciku."

wyczucie wyczuciem ale w tej zabawie musi być coś więcej...
-
2013/10/16 16:00:00
na SP500 dolozone S


powoli zbierane analogi z FEDEM podbitka pod
boehner zgodzić się na planie Senatu

czyli sprzedawanie faktow

-
2013/10/16 16:02:04

"Reuters informuje, że liderzy Senatu USA są blisko porozumienia ws. limitu długu. Porozumienie może zostać zatem ogłoszone lada chwila"

ja juz zbieram S na SP500 :))

analogi z FEDEM indetycznie szybke podbicie i pozniej oddanie wszystkiego z nawiazka :)
-
2013/10/16 16:13:02
kupilem czesc z pajdy jaką ktoś polozyl gdy zachód juz mocno rosł

nim sie obejrzelismy nasz wig 20 urosł o 20 pkt

niebywala zmiennosc

oby tylko serce wytrzymalo
-
2013/10/16 16:18:27
dobrze radze zbierac S ki na SP500 pod sprzedawanie faktow ktore sie odbywa po podbiciu i puszczonym infie

o tym caly czas pisze pod Trading

"Jeśli porozumienie ws. limitu długu zostałoby faktycznie za chwilę ogłoszone, rynku akcji będą reagować optymistycznie, co widać chociażby po aktualnym ich zachowaniu na notkę z Reutersa. Pamiętajmy jednak o tym, że porozumienie jest w cenach i po pierwszej fali radości do głosu mają prawo zacząć "do głosu mają prawo zacząć dochodzić gracze "sprzedający fakty"."
-
2013/10/16 16:21:27
Hossa u nas niezagrożona
-
2013/10/16 16:29:13
wlasnie ta coraz slabsza koncowka naszego handlu mowi mi, ze zaczeto sprzedawac fakty ...których jeszcze nie ma ( brak porozumienia )
-
2013/10/16 16:30:52
8850 jeszcze sie skusilem na S dobrac

czas na sprzedaz faktow i powrot na 1700 ttam znowu zabawa jak po FEDZIE - analogia
-
2013/10/16 16:32:46
Zagram pod scenario delubicza - jazdy do góry Jankesa.
-
2013/10/16 16:37:25
dogadac sie dogadaj w USa to to juz dawno w cenie pod to byla gra im blizej terminu :))
-
2013/10/16 16:42:16
no ładnie jadą z koksem
-
2013/10/16 16:42:28
podobnie jak wczoraj
w koncowce

jakich info trzeba by nasz rynek jeszcze urosł ?
-
2013/10/16 16:57:51
Przez ostatnie tygodnie trend wzrostowy w USA był tłumiony nieco przez niejasności budżetowe. To spowodowało fałszywe wybicie z klina, mocno swego czasu dyskutowanego. Zgodnie z założeniem nastąpił dość szybki powrót do klina. Takie sytuacje maja byczy charakter. Tłumiona przez kilka tygodni energia trendu wzrostowego powinna eksplodować z dużą siłą. Spodziewam się po ostatecznym wyklarowaniu się kwestii budżetu i długu w USA ruchu w okolice 1800 pkt na S&P.
-
2013/10/16 17:01:39
Fajna sesja do gry intra.
Jankes go, go.
-
2013/10/16 17:09:04
ktoś może wie dlaczego edek spada?
-
2013/10/16 17:12:09
Billy
"...kolejny szczyt (przed wieksza korekta) na WIG / W20 przypada na polowe października"

ale to nie o to (głębokość korekty) Ci chodziło ?
-
2013/10/16 17:16:07
Panowie, prawdopodobnie pierwszy punkt zwrotny dopiero będzie w listopadzie... Do tego czasu wzrosty. Szkoda bo jestem poza rynkiem. Ale poczekam na listopad.
-
2013/10/16 17:22:04
NASDAQ pokazuje kierunek całemu światu - HOSSA nieustająca.
-
2013/10/16 17:25:54
silne ręce widać kupują. idziemy na 1800 na spx i 2700 na w20 do końca pażdziernika - będzie mega euforia. Zaraz podadzą info o dogadaniu się w usa.
-
2013/10/16 17:51:43
www.bankfotek.pl/image/1592429.jpeg

projekcja na SP500 jeszcze z zahaczeniem nowych szczytow i bez nowych szczytow i rajdu Sw Mikolaja
-
2013/10/16 17:52:39
@ bbb_29
2013/10/16 17:51:43
www.bankfotek.pl/image/1592429.jpeg

projekcja na SP500 jeszcze z zahaczeniem nowych szczytow i bez nowych szczytow i rajdu Sw Mikolaja

dzisiaj kolejne 10 pipsów Pan zarobił na S ?
-
2013/10/16 17:58:32
max_2700

silne ręce widać kupują. idziemy na 1800 na spx i 2700 na w20 do końca pażdziernika - będzie mega euforia. Zaraz podadzą info o dogadaniu się w usa.

ile ty jestes na rynku by podstawowej wiedzy nie miec pod spekulacje ze to dawno juz zdyskontowane jest i pod to gra byl bo nie pod slabe wyniki za 3q tylko idelnie do daty w ktorej limit musi byc ustalony i ze sie dogadaja teraz czas sprzedawac fakty tylko chyba tacy jak ty kupuje :)))

ja po mimo ze dalem wykres gram i zbieram co sie da na S i na L i kolo 20 30 - 21 30 zacznie sie powolne opadanie SP500 i zyski z S do skasowania beda
-
2013/10/16 17:59:33
max_2700

a jak bys nie wiedzial to sie dogadali pod to ten wyskok jest :))))

Stany Zjednoczone mogą uniknąć bankructwa. Amerykańscy senatorowie osiągnęli kompromis w sprawie budżetu państwa oraz podniesienia limitu długu publicznego. Porozumienie musi zostać zatwierdzone przez Izbę Reprezentantów
-
2013/10/16 18:12:43
max_2700

@ bbb_29
2013/10/16 17:51:43
www.bankfotek.pl/image/1592429.jpeg

projekcja na SP500 jeszcze z zahaczeniem nowych szczytow i bez nowych szczytow i rajdu Sw Mikolaja

dzisiaj kolejne 10 pipsów Pan zarobił na S ?

oooo adwokat REMIXA TROLLA ktory również poza bezproduktywnymi postami z haslami z bankiera i zadnej projekcji analizy
coz widocznie jestescie z tej samej paczki - BANKIERA i jak widac tez liczyc nie potrafisz jak twoj GURU piszac o 10 pipsach po mimo udowdnienia ze to byl wymysl TROLLA bo w rzeczywistość o ile mnie pamiec nie myli bylo do wyciagniecie 40 pipsow gdy pisalem o zajeciu pozycji na walucie JPY lecz bez argumnetow pozostaje Panu powielać wymysly TROLLA REMIXA coz przyjme to ponownie z usmiechem na twarzy bo nic wiecej nie pozostalo mi zrobic i powtórzę 10 pipsow np dla skalpela ktory otwiera pozycje 5 czy 10 lotow to obelga w waszym wykonaniu....mnie to nie obraza bo sie z tego smieje szczególnie ze to wymysł trolla remixa i tez PAN znikl gdy namawialem 2 razy na S pod OFE gdy zobaczyliscie wspolnie WIG20 przy 2200 coz USMIECH :))))

WIG20 tez wielkie zamartwianie sie o moje S a oddali wszystko z 2530
-
2013/10/16 18:16:01
stooq.pl/n/?f=800460

co do porozumienie ktore i tak by bylo

i czekam na okolice 20 30 - 21 30 na SP500 a najepszym dniem bedzie jutro
-
2013/10/16 18:27:39
Drogi Witku!

czy masz jakis komentarz do sytuacji u nas i na Zachodzie ?

z Twoich wpisow wnioskuję ze jestes sceptyczny co do dalszych wzrostów i apelujesz o ostroznosc
-
2013/10/16 18:34:07
Witold.
Przyłączam się do prośby i pytania Pana Mariusza.
-
2013/10/16 18:54:11
Motyw zadłużenia można już chyba uznać za rozegrany. Wygrana Obamy i Demokratów, Republikanie w sumie nic konkretnego nie ugrali. Teraz na pierwszy plan wychodzi znowu Tapering or No Tapering.
www.zerohedge.com/news/2013-10-16/bill-yields-tumble-debt-deal-looks-assured
www.zerohedge.com/news/2013-10-16/can-kicked-three-months-means-end-rumor-buying
www.zerohedge.com/news/2013-10-16/what-deal-looks
-
2013/10/16 18:58:28
Drogi Mariuszu, @Datik
wydaje mi się,ze przed nami przynajmniej kilka dni korekty w USA,Dax i u nas,braku jest mi elementu zniechęcenia wsród młodych byków,byłoby zbyt proste,ze po załatwieniu problemów z długiem w USA wszyscy mogą juz wsiąść do pociągu. Mogą ten pociąg zatrzymać gorsze wyniki spólek oraz dane,które po otwarciu urzędów w USA będą tez gorsze niż oczekiwane. To psychologia tłumu,ale są też powody techniczne,poziomy mocno oporujące
pozdrawiam W.
-
2013/10/16 19:03:35
dla mnie symptomami jakiegos przesilenia u nas bylo wczorajsze i dzisiejsze zachowanie pod koniec dnia

wielokrotnie zwracalem uwage na to, ze w szczegolnych sytuacjach na zachodnich parkietch ( podczas gewaltownie rosnacych indeksow tak jak dzis Xetra czy USA ) na naszej geldzie uruchamiane sa blyskawicznie zlecenia koszykowe , ktore sa dobre ale na krotko , co pokazalo zachowanie rynku dzis popoludniu. po dzisiejszej sesji mam krotkie pozycje na naszym rynku
-
2013/10/16 19:12:30
Szanowny Panie bbb-29

Mocno trzymam kciuki za sprawdzenie się przytoczonej projekcji. Mimo wszystko mam do Pana kilka pytań i uwag. Mniemam, że niezbyt dla Pana wygodnych .
Kiedy uzna Pan, że się pomylił ? Czy i ile wytrzyma Pan, jak wykres przekroczy górną linię, podobnie jak zrobił to na dole ?

Proszę zadać sobie pytanie, czy nie za dużo porobiło się Pana na tym blogu ? (pomimo wielkiego szacunku dla Pana warsztatu)

Czy aby nie zacietrzewia się Pan zbyt szybko ? Jestem przekonany. że, przykładowo, pp marjańczuk i delubicz czy kilka innych znamienitych postaci, nawet imiennie nazwani leszczami, nie reagowali by w tak emocjonalny sposób. Myślę, że zignorowali by to. Po tym poznać ich klasę . Czyżby miał Pan jakieś kompleksy ?:)

Proszę zwrócić uwagę, że żaden naprawdę dobry prawnik, czy lekarz, nigdy nie wypowie dyskredytującej opinii o koledze z profesji. To też świadczy o klasie. Czy to samo nie dotyczy traderów ? Proszę brać przykład z Szanownego Gospodarza tudzież kilku innych postaci z tego blogu.

Język polski ma znaki przestankowe. Zdanie z reguły zaczyna się od dużej litery. Stosując się do tych zasad spowoduje Pan, że łatwiej będzie się Pana czytało. Szybko i ze zrozumieniem. A o to Panu chyba chodzi ?

Gdy ustosunkowuje się Pan krytycznie do czyjejś wypowiedzi, radzę starać się najpierw dobrze zrozumieć intencje piszącego. Nie będzie wtedy dochodziło do niepotrzebnych nieporozumień.

Proszę mnie źle nie zrozumieć ; z zaciekawieniem czytam Pana komentarze, te merytoryczne. Mam jednak wrażenie, że czasami Pana za bardzo i niepotrzebnie ponosi.
Pozdrawiam naprawdę serdecznie i jeszcze raz powtórzę, że trzymam kciuki.
D.
-
2013/10/16 19:19:05
DAX dzis na szczytach , ale CAC juz nie ...czemu - znasz odpowiedz Witku?
-
2013/10/16 19:27:27
www.bankfotek.pl/image/1592442.jpeg

to takie analogie jeszcze co do SP500

ja kwidac na D1 mamy caly czas bardzo brzydka dywerygencje negatywna plus klin i pisalem o tym ze to nie znaczy ze nie moga w tym jeszcze np poprawic szczytow jesli ktos pamieta co pisalem

Fibo czasowe wyszlo pod nastepny spadek
www.bankfotek.pl/image/1592463.jpeg

18 czyli idealnie dzien po 17 gdzie musi byc limit dl ustalowny :)))

a nastepne to 28 :)))
-
2013/10/16 19:29:35
@Delubicz
Mam pomysl na Dax-a, ale wrzuce go Panu jutro.
@Datik
Nie o taka glebokosc korekty na W20 chodzilo mi - to jednak nie koniec i spadek zrealizuje się. ...Podsumowujac: mój portfel GPW zmalal dziś/wczoraj do 15% wartości calosci, ale tylko po to, by zwiekszyc zaangażowanie nizej do 25%.
@Armith
Wedlug mnie EURUSD rysuje tez RGR-a jak W20, co pasowaloby do wzrostu USDPLN / EURPLN, którego wykres idealnie "idzie po sznurku"
pozdrawiam, b.
-
2013/10/16 19:34:02
"... po dzisiejszej sesji mam krotkie pozycje na naszym rynku"

Ja (niestety?) też. I to głównie na MWigu. Odnowiłem, a tam w razie pomyłki ciężko wyjść :) Piszę niestety, bo kiedy mnie za bardzo ponosiło przeważnie była "tarcza".
Pół biedy, jeżeli rzeczywiście zmienili konie. Niektóre "moje" spółki nieźle ostatnio sobie dają radę.
-
2013/10/16 19:38:48
z koniecznosci wybieram płynne walory , kontrakty na midwig nie dają komfortu plynnosci
-
2013/10/16 19:39:46
@datik
Troche zrozumienia dla kolegi bbb :)

Jakbys tak ciagle wchodzil i wychodzil z pozycji, skalpowal po pare punktow, dzien po dniu wyrzucalo cie z S, tu ugral pare pipsow na jenie a tu stracil na stopie na s&p, to tez byl caly rozdygotany emocjonalnie :)
Nie mowie tego zlosliwie, Panie bbb, Mr Delubicz ceni Pana warsztat wiec ja to szanuje, widocznie taki styl jest odpowiedni dla Pana temperamentu. Taka sztuka dla sztuki z mojego punktu widzenia, skoro mozna osiagnac podobne lub w zdecydowanej wiekszosci przypadkow lepsze efekty poprzez gre z trendem, ale na rynku jest miejsce dla kazdego oczzywiscie :)

@Delubicz

pozdrawiam serdecznie, jeszcze raz sie potwierdzilo ze CAC i Wig to dwa bratanki :)
-
2013/10/16 19:45:13
Nie znam przyczyny słabszego zachowania CAC40,często bywa,że CAC40 jest indeksem wyprzedzajacym zachowanie daxa. Trzeba obserwować co się jutro wydarzy.

@billy_the_kangoor
czekam z niecierpliwością na Pana pomysł. Według mnie większa korekta przytrafi się dopiero po osiągnięciu 9200,ale teraz oczekiwałbym kilkudniowej korekty.
pozdrawiam W.
-
2013/10/16 19:59:31
@Delubicz

moze to troche za proste spojrzenie ale Dax na 9050 ma 1:1 na weekly kiedy duza fale od marca 2009 do maja 2011 odlozymy od dolka we wrzesniu 2011
-
2013/10/16 20:03:26
@Delubicz

a czy to 9200 nie wynika przypadkiem z rownosci ostatnich fal wzrostowych ? :) (tez na weekly)
-
2013/10/16 20:15:09
datik

Szanowny Panie bbb-29

ja nie pisze ze sie nigdy nie myle to sa projekcje pod ktore staram sie rozgrywac jestem traderem a nie dl terminowcem :) i gram w obie strony wersje jak sie myle tez podaje ze mnie SL wybilo ze za wczesnie lapal S jak na DAX liczac ze opor nie przejda tak latwo i zanim to zrobi to jeszcze z S na oporze pod cofniecie sie zarobi zanim pomysli sie znowu o L jak i na SP500 majac L pisalem ze pod ugode licze na wzrosty tez za wczesnie zamknalem nie liczylem ze od razu pojada na szczyt

RGR mi sie sprawdzil www.bankfotek.pl/view/1592474 jak i ten ostatni szczyt co go poprawili o pare ptk pod EUFORIE FEDU ze nie zmniejszy dodruku tez pisalem ze odchoruja to i oddadza wszystko :))) tylko jeszcze jeden czynnik sie zlozyl na taki wzrost pomijając slaby 3 q to rezygnacja na stanowisko prezesa nie pamietam jak mu bylo ktory nie byl golebi co do drukowania dalszego.....teraz twierdze ze pod ugodę okazja do powolnego sprzedawania jest i 8 - Piatek powinien byc koniec zabawy :) w tym temacie jak nie jutro i zebranie profitu z S

udzielam sie w miare możliwości jak widac pol dnia ani jednego postu nie bylo z mojej strony jesli za czasto postaram sie ograniczyc

Gdy ustosunkowuje się Pan krytycznie do czyjejś wypowiedzi, radzę starać się najpierw dobrze zrozumieć intencje piszącego. Nie będzie wtedy dochodziło do niepotrzebnych nieporozumień.

tu przeprosilem i zwrocilem honor jesli sie odpowiada to sie pisze do kogo plus cytat tej osoby a u Pana tego nie bylo to mnie zmylilo :)

Co do kompleksów tematu leszcze ależ skąd po prostu jestem uczulony na takie teksty i nie raz reaguje na takich osobników bo zapewne kazdy kiedys zaczynal i wielu mlodych inwestorow czyta bloga... racje nie raz troszkę mnie poniesie jak w tym przypadku poza tym troche chaotyczna jestem sosba ;) leczy tylko w pisaniu

pozdrawiam..
-
2013/10/16 20:20:03
plumberg

@datik
Troche zrozumienia dla kolegi bbb :)

Jakbys tak ciagle wchodzil i wychodzil z pozycji, skalpowal po pare punktow, dzien po dniu wyrzucane wejscilo cie z S, tu ugral pare pipsow na jenie a tu stracil na stopie na s&p, to tez byl caly rozdygotany emocjonalnie :)
Nie mowie tego zlosliwie, Panie bbb,

nie obrażam sie nie w tym rzecz liczy sie wynik koncowy by byl na plus czyz nie
a pisanie o paru pisach na jenie czy innych walutach to raczej do skalpowanikow kierowac :)))

pozdr
-
2013/10/16 20:22:27
FDAX nad linią trendu:
bankfotek.pl/view/1592503
-
2013/10/16 20:34:23
CAC40 strefa oporu:
bankfotek.pl/view/1592513
-
2013/10/16 20:34:43
@plumberg
cenię @bbb_29,mimo,ze jego styl gry jest mi obcy,ale ktoś uważny mógłby nieraz zagrać szczególnie na walutach wg jego pomysłów i nieżle zarobić.Podoba mi się też chociażby dzisiejszy wykres,który zamieścił www.bankfotek.pl/image/1592442.jpeg właśnie moje 1750 na sp stad się wzięło!
Na daxie 9200 to równość fal,ale też górne ograniczenie kanału w którym dax się porusza od 24 czerwca,może też byc Twoje 9050,ale to już niedługo

pozdrawiam W.
-
2013/10/16 20:41:46
-
2013/10/16 20:44:18
@billy_the_kangoor
odnośnie eur/usd mam odmienne zdanie,chociaż wygląda to co rysuja na paskudną RGR,ale wg mnie RGR będzie zanegowana,bo juz dziś po doprowadzeniu w USA do tymczasowego,ale jednak zalatwienia sprawy dlugu,dolar powinien był się umocnić,nie tylko chwilowo,a tak się nie stało. Jeśli ta RGR zostanie zanegowana,to mamy wzrost do mojego ulubionego 1.40
pozdrawiam W.
-
2013/10/16 20:54:07
WIG20 na oporze:
bankfotek.pl/view/1592534
-
2013/10/16 21:03:58
WIG,
Licze, ze polska gielda zachowa się podobnie do BVP w SEP13 (czyli zdrowe 10% korekty). Tam przedstawie swój nowy portfel akcji na kolejnych kilka miesięcy.
stooq.com/q/?s=^bvp&c=3m&t=l&a=lg&b=1
EURUSD,
@Delubicz @Armithrone
Ten RGR zostanie zanegowany w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie ;)
Take Care, b.
-
2013/10/16 21:16:01
delubicz

@plumberg
cenię @bbb_29,mimo,ze jego styl gry jest mi obcy,ale ktoś uważny mógłby nieraz zagrać szczególnie na walutach wg jego pomysłów i nieżle zarobić.Podoba mi się też chociażby dzisiejszy wykres,który zamieścił www.bankfotek.pl/image/1592442.jpeg właśnie moje 1750 na sp stad się wzięło!
Na daxie 9200 to równość fal,ale też górne ograniczenie kanału w którym dax się porusza od 24 czerwca,może też byc Twoje 9050,ale to już niedługo

pozdrawiam W.

mialem wspomnieć Pana w tym wykresie i 1750 moze to jeszcze nie Pana bo Goldman tyle dawał do konca roku ;) a co do wersji DAX i SP500 z 1750 to moze takie cos pomijając poniżej wersje tradingowa z S pod cofniecie sie SP500 po euforii i flaszywka w gore www.bankfotek.pl/image/1592523.jpeg

wersja druga www.bankfotek.pl/image/1592537.jpeg

lecz gram aktualnie pod wersje z cofnieciem

co do walut nie chcilem sie udzielac bo znowu 10 pisow by bylo :)))
lecz przy 13480 wspraciu probowac L pod korekte (17 :39 wpisa mialem na forum fx do chlopakow) E U jak i na kablu a czemu moim uzasadnieniem bylo raz SP500 na oporach + euforia dwa ze powinni cofnac po obserwacji USD JPY jako ze koleruje z SP500 opor na 99 nie kwapili sie go lamac i ze cofnie wraz z SP500 a ze mamy korelacje EUR USD w gore USD JPY w dol i na odwrot czyli teraz wyznacznikiem RISK OFF jest spadek USD wzgledem JPY jak i EUR a wczeniej mielismy przy RISK OFF spadek ERU wzgledem USD ;) korekta przyszła na 13550
nie wiem co z noca co Azja zrobi ;) otwierając sie na luce czy zechca oslabic JPY dalej wtedy i EUR USD o S mozna myslec lub na U J pod L liczac ze Azja jeszcze raz zakatuje 99 poziomy :) lub grac na JPY wzgledem EUR USD jak i EUR JPY

pozdrawiam

-
2013/10/16 21:21:58
nie wiem czy dobrze uslyszalem ze o 5 00 naszeg oczasu glosowanie w USA nad klepnieciem ugody
-
2013/10/16 21:24:11
EDek po powrocie do,przebitego oporu powinien kontynuować wzrost:
bankfotek.pl/view/1592557
-
2013/10/16 21:36:55
@bbb_29
Jak wielkie znaczenie ma mieć UJ w ostatniej fazie hossy na indeksach, jeśli Indeksy wzrastają na oslabiajacym się USD, a nie JPY. Czy mam Ci przypomnieć swoje poprzednie wpisy odnośnie UJ, AJ i Towich (niby zajętych pozycji)?
Możesz odpowiedzieć na moje poprzednie pytania?
I nie ""gmeraj"" w mozgach czytających tutaj :)
billy
-
2013/10/16 21:45:08
Jankes przed kolejnym rozdaniem hossy:
bankfotek.pl/view/1592568
-
2013/10/16 22:00:05
Taka jest ameryka przed wejściem w hiperbolę wzrostową:
bankfotek.pl/view/1592574
-
2013/10/16 22:03:01
@Blackata
To jak to jest z ta burza wzrostow na CHF?
Chyba się Panu to układa jak VIX? :)
stooq.com/q/?s=vixy.us
Prosilbym obu Panow "B", żeby nie wrzucali NIGDY więcej bzdur na temat walut albo zweryfikujcie swoje wpisy i zajęte pozycje, jeśli rzeczywiście gracie na FX.
b.
-
2013/10/16 22:05:53
SP500 widze na jutro ladna korekta w dol jak przegłosują to jeszcze moze jakies podbicie zrobia gora widze 1725 maks i gorny cien lub juz bez podbicia
opcja dwa jeszcze mielenie jeden dzien jak w/w przy szczytach i w Piatek dopiero w dol korekta :) to tyle na dzis :)
-
2013/10/16 22:20:06
Czy zagrałby ktoś S patrząc na ten wykres?:
bankfotek.pl/view/1592587
Bo ja nie.
Oto jaka jest Ameryka.
-
2013/10/16 22:21:15
"Rocket Fuel

* There is a Debt Deal in the works that removes the ceiling and related draconian cuts from the discussion til at least February. Out of sight, out of mind.

* There is no election this fall.

* There is no war with Syria and high level talks are happening with Iran for the first time in decades.

* The incoming Fed Chairperson is the most dovish in the institution's 100 year history. There will be no taper talk whatsoever so long as employment data remains muted. At least not this quarter and probably not until the spring barring a huge tsunami of good economic news.

* Stock markets around the world are selling at fair to absurdly cheap valuations.

* The banks are as highly capitalized as they have ever been.

* Home prices are back to long-term trend and appreciation continues despite recent mortgage slowdown - normalization being the operative word.

* US households reclaimed the 2007 peak in total net worth and have now surpassed it.

* Small and mid cap stocks are at all-time highs and yet still under-owned by the largest pools of capital in the US - pensions, endowments and insurance companies.

* Going back 110 years, when the Dow has been up in the first half, it's finished the year strong with gains in the back half 70% of the time.

* Hedge funds are at their highest net short positions since January and have massively trailed every equity benchmark you can think of.

Thats the set-up going into year-end.

What happens from here? My guess would be that we have all the rocket fuel we need for an explosion. "

www.thereformedbroker.com/2013/10/16/rocket-fuel/
-
2013/10/16 22:22:58
... ciekawe, ale mnie bardziej interesuje 2014
-
2013/10/16 22:25:17
bo w 2013 mam juz 2cyfrowe zyski ;b ...
-
2013/10/16 22:30:42
@bbb_29
Jak tam AJ? :)
Poprosze o odpowiedz albo uznam ciebie za spamera :)
b.
-
2013/10/16 22:36:47
@billy_the_kangoor

SWISS STORM sensu stricte na Swiss Franc Future, w przypadku którego formacje wciąż obowiązują...

atafinancialresearch.bblog.pl/wpis,swiss;storm;,110736.html

p.s. dzisiejszy kurs Swiss Franc Future 1.0951 zatem brak zanegowania...

Reasumując proponuję bardziej się postarać w " nieustających poszukiwaniach "...

Oczywiście dziękuję na uwagę...
-
2013/10/16 22:41:51
billy_the_kangoor

@bbb_29
Jak wielkie znaczenie ma mieć UJ w ostatniej fazie hossy na indeksach, jeśli Indeksy wzrastają na oslabiajacym się USD, a nie JPY. Czy mam Ci przypomnieć swoje poprzednie wpisy odnośnie UJ, AJ i Towich (niby zajętych pozycji)?
Możesz odpowiedzieć na moje poprzednie pytania?
I nie ""gmeraj"" w mozgach czytających tutaj :)
billy

znam JPY bardzo dobrze gdy gra sie rozpoczęła pod BOJ i analizwalem U J i E J przez ponad pol roku pozniej po tapnieciu na NIKKIE i korelacje z SP500 i po zmianie korelacji pod EUR USD, dalej to robie bo sie to sprawdza plus swoj system, ostatnia analize rowniez pod NIKKIE podawałem
mnie nie interesuje jakie to ma znaczenie czy to ostatniej fazie jak piszesz czy nie ostatniej sprawdza sie system dostaje sygnal na L lub na S i gram swoje a korelacja SP500 U J dobrze sie sprawdza na sesji USA a tak w ogóle jakie to ma znaczenie jak twierdzisz na "niby" zajetych pozycjach niby zdobytych pipsach itd :)))
-
2013/10/16 22:48:38
@bbb_29
Rozumiem, ze grasz ID, ale jaki to ma sens, jeśli ciagle Ciebie wywala na SL-ach, vide AJ / SP500, zamiast podlaczyc się pod trend?.
Jaki to ma sens, powtorze?
Uwolnilem się z części akcji na GPW, żeby wejść w nie za pare tugodni (albo inne) ponownie w TRENDZIE, który obowiazuje.
b.
-
2013/10/16 22:55:40
@Blackata
stooq.com/q/?s=sf.f
Jeśli bylby Pan bardziej bystry oraz rzeczywiście grający ID, to stwierdzilby Pan, ze SF.F maja wyprzedzający charakter do WIGU oraz KORELUJE.
b.
 
1 , 2